Bogen voorjuffrouw Margon VISSER Plaatselijk nieuws Trouwplannen... Geboorte.. I Iers vlees, lekker mals en mager koopt u bij uw slager rfê 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 3 oktober 1996 Bedankt Praiseavond De Regenboog over opvoeding Diefstal uit auto Dierendagconcert Heksenzusters Geslaagd Botsing Reimerswaalseweg Oud- Vossemeer Snelheidsremmer kapot Goede vangst Biljarten Aanrijding Molenweg Boekenweek Hoorzitting erfenis Dit alles bij uw Thoolse slagers J.A. Geilings, Tholen J.A. Geilings, St. Philipsland C. Slager, St. Annaland Onder invloed Vernielingen Nieuw postagentschap Adullam Filmavond Vogelvreugd Uit de bocht Havens Zeilboot op glooiing Verkoping lingerie Scherpenisse Sint- Maartensdijk Klaverjassen Lindhout wint bij Oosterscheldevissers Predikbeurten Beroepen Zeebaars 49 cm Wees een zegen L Verkoop grond Televisie gestolen VERF NODIG? Bodemverontreiniging Molenstraat Alarm voorkomt diefstal van brommer Weekend diensten DAG EN NACHT Ds. C.A. van Dieren uit Stolwijk heeft bedankt voor het beroep dat de Gereformeerde Gemeente op hem had uitgebracht. Zaterdag wordt in De Oesterschelp aan de Simon Lindhoutstraat een praise-, zang- en ontmoetingsavond gehouden. De bijeenkomst begint om acht uur. onze voordeCen... ...gratis drukproef vooraf [euf presentje bij aflevering geboorte-envelopjes waardevolle attentie bij aflevering geboorte- of huwelijks kaart Maak kennis met het familie-, handels-; en folderdrukwerk van: *»ICES(, Oudelandsepoort 14 4691 BL Tholen Tel/Fax. 602059 Advertentie I.M. Nelleke van Dijke is de nieuwe voorzitter geworden van de ouder raad van CNS De Regenboog. Woensdagavond nam voorzitter Margreet de Wolf afscheid. Ze heet te ongeveer 40 aanwezigen welkom in de hal van de school. Bij het jaar verslag stond mevr. De Wolf even stil bij het ruime, batige saldo dat de OR van De Regenboog momenteel heeft. Er werd al 1000 gulden aan de school geschonken voor de aanschaf van een nieuwe tv en videorecorder. Maar er wordt, nog gekeken wat er nog meer met het overschot te doen valt. Eén van de aanwezigen opper de om het geld in de verbetering van het schoolplein te stoppen. Bij de verkiezing waren Coos Jan sen, Paul Marrees, penningmeester Catrien Snoep, Gré Walpot, Connie Koenders, Piet Aarnoudse, Neil de Vos en secretaris Liset Zwijgers aftredend en herkiesbaar. Ze werden bij acclamatie herkozen. Alleen voorzitster De Wolf was niet her kiesbaar. In haar plaats werd Nelle ke van Dijke aangesteld als voorzit ter. Ema Schot en Leo Luten waren kandidaat voor het lidmaatschap van de OR. Na stemming werd Luten gekozen als nieuw lid. Directeur C. van Dis nam afscheid van Margreet de Wolf, Elly Waasdorp en Jannie Dees. Hij gaf de dames bloemen en een paraplu in de kleuren van de regenboog zodat ze nog vaak aan de school zouden denken. Na de pauze sprak orthopedagoog en kinderpsycholoog Ine de Visser over opvoeding. Ze werkt bij de stichting spel- en opvoedingsvoor lichting. Regelmatig werkt ze samen met justitie en vooral dan komt ze in aanraking met problemen in de opvoeding. Daarover sprak ze echter deze avond niet, maar mevr. De Vis ser ging in op de positieve kanten. Ze vertelde dat de opvoeding uit verschillende fasen bestaat: een goe de band ontwikkelen met de ouders, iets zelfstandiger worden, effectieve omgang met leeftijdsgenoten en het ontwikkelen van eigen relaties. Het belangrijkste is volgens mevr. De Visser om de kinderen zo veer krachtig mogelijk te maken, ze een veilige haven te bieden en ze zelf vertrouwen te leren. Aan de hand van een videofilm liet ze zien welk beeld een kind van zichzelf heeft en hoe men dat positief kan beïnvloe den. Daarna gingen de aanwezigen in vier groepen aan de slag met stel lingen. Bij de rondvraag kwam ten slotte nog naar voren dat het vaak benauwd is in de lokalen en erg druk in de hal. Directeur Van Dis meldde dat deze problemen bekend zijn en dat er met de gemeente overlegd wordt over de bouw van een extra lokaal. Zaterdag werd er ingebroken in de auto van een 26-jarige man uit Scherpenisse. De man had zijn voer tuig geparkeerd op de carpoolplaats aan de Rillandse kant van de Oester- dam. Toen hij later die dag weer bij zijn wagen aankwam, bleek er inge broken te zijn. De dieven gingen er met diverse spullen vandoor. Muziekvereniging Concordia orga niseert morgen, vrijdag, een speciaal dierendagconcert in gemeenschaps centrum Meulvliet. Het is de bedoe ling dat er veel kinderen komen die allemaal een knuffeldier meenemen. Ook ouders, andere familieleden en belangstellenden zijn welkom. Een echt huisdier meenemen was van wege de organisatie niet mogelijk. Concordia, onder leiding van Mar cel Hartendorp, zal muziek spelen die te maken heeft met dieren. Ook de kleuters van gymvereniging Olympia verlenen medewerking, net als een saxofoonkwartet en een 'gro te beer'. Het publiek zal actief aan het programma deelnemen. Overi gens begint het concert voor kleine kinderen wat aan de late kant: om half acht. Mensen die op huisnum mer 4 wonen, krijgen een speciaal plaatsje (in verband met 4 oktober, werelddierendag). Woensdag wordt er in Meulvliet een voorstelling gegeven in het kader van de kinderboekenweek. De stich ting Kunst in Beweging brengt 'De Toverhoed'. Deze voorstelling voor kinderen van de basisschool is een mengeling van dans, theater en pop penkastspel. De jeugd maakt in de poppenkast kennis met de heksen zusters Tarantuultje en Ratatouille. Ratatouille blijkt de slechterik te zijn. Ze moppert, prevelt en doet stoute dingen. Tarantuultje vindt dat allemaal vreselijk en ondanks dat ze haar zus wel lief vindt, wil ze toch aan de rommel in de poppenkast ontsnappen. Dat lukt, maar ook haar zus komt eruit. Hoe dat afloopt is woensdagmiddag vanaf half drie te zien in Meulvliet. Kaarten zijn ver krijgbaar bij het gemeenschapscen trum of bij de bibliotheek in Tholen. Herbe van de Merbel is aan de Eras- musuniversiteit te Rotterdam ge slaagd voor het doctoraal examen bedrijfskunde, met als specialisatie financieel-economisch manage ment. Zijn scriptie handelde over het aanbieden van 'treasuryprodukten' aan het midden- en kleinbedrijf via electronisch bankieren. Bij een botsing op de splitsing van de Postweg met de Reimerswaalse weg zijn donderdagmorgen twee auto's zwaar beschadigd. Een 82- jarige inwoner van Sint-Annaland reed omstreeks tien voor elf met zijn wagen over de Postweg en sloeg af, de Reimerswaalseweg op. Daarbij verleende hij echter geen voorrang aan een 32-jarige bestuurder van een bestelbus uit 's-Gravenpolder. Een botsing volgde en de bus belandde tegen een ANWB-paal, terwijl de automobilist in een greppel tot stil stand kwam. Beide voertuigen moesten worden weggesleept. De bestuurders kwamen met de schrik vrij. park; samenstellen van een boekje over de historie van het dorp; bou wen van een aula. Verder hebben jeugdsoos Jong Vosmaer en chr. geref. jeugdvereniging Het Kompas aanvragen voor een bijdrage inge diend. Mevrouw Van 't Hof heeft bepaald dat haar nalatenschap ten goede moet komen aan sport- en recreatieve voorzieningen (bij voor keur een zwembad) voor de jeugd van het dorp. Inwoners kunnen van avond hun mening kenbaar maken. Uiteindelijk zal de gemeenteraad beslissen wat er met het geld ge beurt. De wegversmalling in de Molen weg, die dient om de snelheid van het verkeer te remmen, is woensdag middag door een landbouwvoertuig kapot gereden. Deze keer moest de gemeente er donderdagmorgen enkele uurtjes aan spenderen om de zaken weer op orde te krijgen. Vol gens buurtbewoners worden de blauwe bordjes met een pijl die aan geven dat de weg smaller wordt, regelmatig afgereden. Omwonenden zetten de borden dan zo goed en kwaad als het gaat weer terug. De leden van hengelsportvereniging 't Scharretje haalden tijdens de acht ste clubwedstrijd veel vis boven water. In totaal haalden de 23 deel nemers 216 vissen uit het water. Theo Bosters won met 586 cm (22 vissen). De verdere uitslag was: 2 Wim Burgers 437 cm; 3 Ad Steijns 421 cm; 4 Cees Dam 413 cm; 5 Jan Verhees 375 cm; 6 Peter Plompen 330 cm; 7 Corné Boogaart 329 cm; 8 Theo van Broeck 895 cm; 9 Frank v.d. Zande 291 cm; 10 Perry van Westen 280 cm; 11 Theo Rijnberg 270 cm; 12 Arjan Rijnberg 252 cm; 13 Wim de Waal 251 cm; 14 Martijn Minheere (eerste jeugd) 232 cm; 15 Emest Ripsen 227 cm; 16 mevr. Rijnberg (eerste dame) 215 cm; 17 Remco Geuze 201 cm; 18 Mark Verlinden 192 cm; 19 Roel de Waal 140 cm; 20 Martijn de Regt 128 cm; 21 Wesley Wouts 74 cm; 22 Bart Beurkens (eerste pupil) 58 cm; 23 Michiel de Jager 42 cm. Uitslagen van biljartvereniging Krijt op Tijd (KOT). Team B: D. Vroeg- op-C. Burgers 2-0; C. van Daalen-P. de Jager 0-2; M. Potappel-H. van Herpen 0-2. M. Potappel speelde de kortste partij van 21 beurten en behaalde tevens het beste gemiddel de van 1,19. De hoogste serie (acht caramboles) was voor D. Vroegop. A-team: W. Heijboer-D. Vaders 2- 0; J. Vergeer-M. Kleijnsmid 1-1; M. v.d. Mark-J. Vergeer 1-1; S. v.d. Mark-M. Goudzwaard 2-0; M. v.d. Mark-M. van Hees 0-2. W. Heijboer speelde zowel de kortste partij van 23 beurten, als de hoogste serie van tien caramboles. Hij behaalde ook het beste gemiddelde van 2,35. Ook biljartvereniging De Treffers kwam weer in actie. De uitslagen waren hier; J. Hommel-D. den Hol lander 10-10; P. de Leeuw-P. Hom mel 10-7,64; L. van Wezel-J. Bur gers 8,75-10; K. Hommel-H. Hom mel 10-7,98; B. den Hollander-M. Hendrikse 8,78-10; D. van Driel-N. Rooijakkers 10-8,5; J. Etiënne-J. van Meer 8,03-10. D. van Driel speelde de kortste partij van negen tien beurten. D. den Hollander behaalde zowel de hoogste serie van twaalf caramboles als het beste gemiddelde van 2,58. Twee auto's raakten woensdagmid dag flink beschadigd bij een aanrij ding. Omstreeks vijf uur reed een 47-jarige inwoner over de Molen weg in de richting van Poortvliet. Hij gaf richting aan om rechtsaf een oprit in te rijden, maar stuurde daar voor eerst wat naar links. Een 40- jarige Sint-Philipslander die in een bestelbus achter de man reed, dacht dat deze ging parkeren aan de over kant van de weg en reed de auto voorbij. Toen deze toch rechtsaf sloeg, was een botsing niet meer te vermijden. Het begin van de kinderboekenweek is gisteren op de Sint Anthonius- school in stijl 'gevierd'. Het thema dit jaar is 'sprookjes, mythen en sagen' en er is veel aandacht voor heksen. De kinderen kwamen ver kleed naar school en ook de leer krachten beeldden sprookjesfiguren uit. Groep 8 voerde een toneelstukje op. Ook was een boekenstand aan wezig. Vanavond om half acht houdt het gemeentebestuur in De Vossenkuil een hoorzitting over de besteding van de nalatenschap - bijna zes ton - van mevrouw Van 't Hof. Bij de gemeente zijn diverse suggesties ingediend: het vormen van een fonds waaruit verenigingen, scholen e.d. uitkeringen kunnen krijgen; de aanleg van een skeelerbaan op de ijsbaan, of treffen 'voorzieningen voor on-line skaten op het sport- Donderdag, vrijdag en zaterdag 3, 4 en 5 oktober MAGERE RUNDERLAPPEN OFSUCADE 1 kgƒ17,00 SOEPPAKKET 16,95 EIGEN GEKOOKTE HAM 100 gram2,50 SNIJWORST 100 gram1,19 LEVERKAAS 100 gram1,10 Maandag, dinsdag en woensdag 7, 8 en 9 oktober RIBLAPPEN 1 kgƒ15,00 GEHAKT 1 kgƒ10,50 MAGERE SPEKLAPPEN 1 kg7,95 ZUURKOOL UIT 'T VAT 500 gram0,75 Advertentie I.M. Een 19-jarige automobilist uit Poortvliet werd zaterdag op de Spuistraat aangehouden voor het rij den onder invloed. Op het politiebu reau in Tholen blies de man 250 pg/1 (0,58 promille) en dat is net iets teveel. Het maximum is namelijk 220 pg/1. Hij kreeg een boete van 350 gulden en een rijverbod van een uur. Zaterdagavond zijn er enkele ver nielingen gepleegd in het dorp. Fiet senrekken en bloembakken aan de Ring (bij boetiek Mary Ann) werden omgegooid en ook kledingcontai- ners op het Havenplein waren het mikpunt van vandalisme. De politie zegt nog geen aangifte te hebben ontvangen. Bij de Schutse is de eigen vlag met koord en al van de mast gehaald, waarschijnlijk op zaterdagavond. "Wellicht is het in een dolle bui gebeurd, maar het is zeker niet goed te praten", zegt directeur J. Wes- dorp. "Logo-vlaggen vertegenwoor digen een behoorlijke waarde. Wij zouden de vlag met koord dan ook graag terug hebben. Het mag zelfs anoniem in de vorm van een pakket je op de balie." Sinds dinsdag 1 oktober is het post agentschap gevestigd in drogisterij Maja aan de Ring 2. Het contract met boekhandel Heijboer aan de Ring 66 liep vrijdag 27 september af. De PTT-balie ligt in de drogiste rij vlakbij de winkeltodnbank, zodat het bezwaar van de vele verloren uren bij de aparte ligging van het postagentschap in de boekhandel, wordt voorkomen. De ruimte is bin nen wel beperkter en de postbushou ders moeten buiten hun post 'uit de muur' halen. De rode PTT-bus is woensdagochtend verplaatst van Ring 66 naar Ring 2, waarmee de dienstverlening van het postagent schap na de sluiting op maandag weer hersteld is. Ook voor gemeen telijke handelingen zoals het aanvra gen en verlengen van rijbewijzen en uittreksels uit de burgerlijke stand kan men bij het postagentschap terecht. De openingstijden zijn het zelfde gebleven; maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag van 9.30- 12.30 uur en van 14.00 tot 17.00 uur. Woensdag alleen 's morgens van half tien tot half één. Donderdag 10 oktober wordt in zorgcentrum De Schutse een verko ping van lingerie gehouden ten bate van de stichting Adullam. Ook zijn er artikelen van deze stichting te koop. De verkoping duurt van twee uur tot half vijf. Vogelvereniging Vogelvreugd houdt morgen, vrijdag, een film avond in gemeenschapscentrum De Wellevaete. Vanaf acht uur worden er twee films vertoond: Tropentuin deel 1 en 2. Deze rolprenten werden in een speciale vitrine opgenomen waarin tropische vogels voor een week in een zo natuurlijk mogelijke omgeving werden geplaatst. De beplanting was hieraan aangepast. Van vrijwel alle vogelsoorten is een man en een pop te zien. Deel I van de film gaat voornamelijk over Afri kaanse, .zaadetende astrilden, terwijl het andere deel handelt over Zuid- Amerikaanse, Aziatische en Austra lische zaadeters. Alle belangstellen den zijn welkom op de filmavond die gratis toegankelijk is. Een 20-jarige inwoner vernielde woensdagavond zijn auto bij een eenzijdig ongeval op de Oude Zee dijk. Hij reed daar omstreeks kwart voor twaalf, komende uit de richting Oud-Vossemeer. Naar eigen zeggen reed hij te hard. In een bocht raakte hij de controle over zijn voertuig kwijt en botste tegen een lantaarn paal. Zowel de paal als de auto wer den hierbij totaal vernield. De wa gen werd weggesleept. De bestuur der raakte niet gewond. Dinsdag 8 oktober wordt er voor de zending oud papier opgehaald. Advertentie I.M. De gemeente denkt volgend jaar 190.000 gulden uit te geven aan de exploitatie van de jachthaven, zo blijkt uit de begroting. Dit bedrag komt volledig terug via de exploita tievergoeding die de watersportver eniging betaalt. De haven telt, vol gens diezelfde begroting, 174 lig plaatsen. In 1998 denkt de gemeente de haven te baggeren, waarmee 50.000 gulden gemoeid is. Is de jachthaven kostendekkend, de handelshaven is dat geenszins. De exploitatie daarvan vergt volgend jaar 24.619 gulden. Daar staan maar 2600 gulden aan inkomsten tegen over uit haven-, kade-, opslag- en staangeld. 390 p; 11 J. Hartog 380 p; 12 H. Hartog 295 p. Junioren: 1 Theo Rijnberg 415 p; 2 Cees van Luijk 405 p; 3 Govert v.d. Rhee 100 p. Van de Oosterscheldevissers zijn de volgende junioren afgevaardigd voor de Nederlandse kampioen schappen kusthcngelen die zaterdag tussen twaalf en drie uur aan Dis hoek gehouden worden: Jeroen Ver maas, Herbert Vermaas, Johnny Noom, Rini Neele, Theo Rijnberg en Marco Poot. Zondagavond is bij de Noord een zeiljacht tegen de glooiing gedre ven. De zeilboot uit Wemeldinge had motorpech en werd door de stormachtige wind (kracht 7 tot 8) uit het zuidwesten en het opkomen de water naar de Thoolse kust ge stuwd. In de buurt van het gemaal botste de boot op de glooiing waar door de bodem beschadigd werd. De twee opvarenden uit Brussel brach ten de boot (ongeveer 8 meter lang) naar wat rustiger water bij de schor ren. Samen met D. Oudesluys van de Hogeweg legden ze de boot vast. De rijkspolitie te water werd ge waarschuwd en ook berger Polder man uit Hansweert. Toen die maan dagochtend ter plekke kwam waren de eigenaren zelf al begonnen met het bergen van de boot. Met twee jeeps en een aanhangwagen werd het jacht over de dijkovergang gere den. In gebouw Calvijn wordt op dins dagmiddag 15 oktober een verko ping van lingerie gehouden ten bate van de stichting Adullam. Ook spul len van Adullam zijn te koop. De verkoping duurt van twee uur tot half vijf. Mevr. M. Bronmans heeft vrijdag de wedstrijd van klaverjasvereniging De Pendelaars gewonnen. Ze behaalde 5446 punten en bleef daar mee 266 punten voor de nummer twee. De uitslag was: 1 mevr. M. Bronmans 5446 p; 2 mevr. R. Waas dorp 5179 p; 3 P. Bazen 4795 p; 4 J. van Gorsel 4575 p; 5 J. Guiljam 4563 p; 6 J. van Zetten 4469 p; 7 J. van de Hoek 4423 p; 8 G. de Hond 4332 p; 9 J. van der Werf 4309 p. R. Lindhout heeft de achtste club wedstrijd van hengelsportvereni ging De Oosterscheldevissers gewonnen. Hij behaalde 1450 pun ten en liet daarmee J. Noom zeven tig punten achter zich. De uitslagen waren: 1 R. Lindhout 1450 p; 2 J. Noom 1380 p; 3 G. Morelli 1360 p; 4 J. Verwijs 910 p; 5 R. Buijs 605 p; 6 M. van Gorsel 460 p; 7 mevr. R. Vermaas 460 p; 8 P. Bazen 410 p; 9 M. Deurloo 395 p; 10 J. van Gorsel Het echtpaar voor de ingang van de Rehobothkerk in Sint-Maartensdijk. De Gereformeerde Gemeente heeft een beroep uitgebracht op ds. G. Mouw uit De Valk-Wekerom. H. Hoebeke ving zaterdag de groot ste vis tijdens de achtste bekerwed strijd van hengelsportvereniging De Zeebaars. Hoebeke deed de naam van de vereniging eer aan door een zeebaars van 49 cm en 1355 gram uit het water te halen. Daarmee werd hij tevens winnaar van de wedstrijd en neemt hij de koppositie in van het klassement om de grootste vis. Hij verdrong daar G. Boogerd die al vanaf de eerste wedstrijd leidde met 860 gram. In totaal vingen de deel nemers aan de bekerwedstrijd 7820 gram vis, geen vette vangst. De uit slag was: 1 H. Hoebeke 1355 pun ten; 2 C. de Graaf 740 p; 3 R. van Tiggele 555 p; 4 I. Hengstmengel 545 p; 5 A. Arts 490 p; 6 mevr. A. Bijl 415 p; 7 D. Opree 380 p; 8 Johan Suurd (junior) 345 p; 9 C. v.d. Werff 310 p; 10 G. de Kok 310 p; 11 mevr. H. Lammerse 300 p; 12 P. Bijl 300 p. De Zeebaars vist op 12 okto ber weer bij de dijk van de Moggers- hilpolder. Vrouwenvereniging Wees een Zegen houdt woensdag 16 oktober haar jaarlijkse verkoping in gebouw De Hoeksteen van drie tot acht uur. Er zijn ondermeer etenswaren te koop zoals kaas, snoep, vis, jam, vruchtensappen, oliebollen, bolus sen, roombroodjes, slaatjes en erw tensoep. Maar ook voor andere zaken zoals planten, bloempotten, zelfgemaakte kaarten en figuurtjes van fimoklei kan men terecht in De Zondag 6 okt. THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.15 en 18.30 u. ds. Van Dijk. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Balk. GEREF. KERK 10 u. ds. Van Dalen. 17 u. ds. Gardenier. CHR. GEREF. KERK 10 u. prof. dr. Van 't Spijker, Apel doorn. 18.30 u. ds. Den Hartog, Veenen- daal. GEREF. GEM 10 en 18.30 u. ds. Venema, Elspeet. 14.30 u. leesdienst. R.K.-KERK za 19 u. pastor Verlijsdonk, woord-, gebed- en communiedienst, zo 11 u. pastor Wiertz, eucharistie viering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18.30 u. ds. Snijder. GEREF. KERK 10 u. ds. De Kok. Rotterdam. CHR. GEREF. KERK 10 u. ds. Den Hartog, Veenendaal. 14.30 u. prof. dr. Van 't Spijker, Apeldoorn. 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK za 17.30 u. pastor Wiertz, eucharis tieviering. zo 9.30 u. pastor Verlijsdonk, woord-, gebed- en communiedienst. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. kand. Kagchelland, Kamerik. 18 «j. ds. Meeuse. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. do 10/10 19.30 u. ds. Harinck. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.30 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Van Vuuren. Zoetermeer. 18 u. kand. Verheij, Oud-Alblas. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. di 8/10 19.30 u. ds. Klok, Kinder dijk. SINT-MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Den Hartog. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. dr. Den Ouden, Rotterdam. 19 u. ds. Van der Maas, Hoek. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30u. leesdienst Hoeksteen. Voor het eerst worden naast nieuwe cd's, bijbels en lees boeken ook tweedehands theologi sche boeken verkocht. Mensen die slecht ter been zijn, maar toch naar de verkoping willen, kunnen voor vervoer contact opnemen met de fam. Franssen tel. 662829. Het waterschap verkoopt aan C. Vroegop een strook grond van 1.40 are voor vijf gulden per vierkante meter. Een 75-jarige man uit Antwerpen kwam er vrijdag achter dat dieven hadden ingebroken in zijn stacara van op camping De Striene. De daders gingen ervandoor met een kleinbeeld kleurentelevisie. De inbraak moet tussen maandag en vrijdag gebeurd zijn. Onze mengmachine maakt uw wenskleur klaar terwijl u wacht. Histor, Rambo en Sigma vakverven Ruime collectie behang en Raamdecoraties GRATIS KLEURADVISERING Schilderspeciaalzaak Laban Eendrachtsweg 13 Tholen 0166-604923 Vrijdagmiddag wachtten kinde ren van de zondagsschool van de hervormde gemeente Rehoboth in Sint-Maartensdijk juffrouw Mar gon Anthonisse op die in het huwelijk trad met Corné van Dij ke. Sinds drie jaar is de 23-jarige Margon een van de tien leidsters van de zondagsschool die op dit ogenblik zo'n veertig kinderen telt. Het echtpaar kwam na de burge- lijke plechtigheid in het gemeen tehuis in de smalstad met de vrachtwagen naar de kerk aan de West vest voor de inzegening van het huwelijk door dominee J. de Goei. De 23-jarige Van Dijke werkt als chauffeur bij Bernaards transport in Halsteren. Margon werkt als administratief juridisch mede werkster bij de gemeente Brou wershaven. Advertentie I.M. De bodemverontreiniging aan de Molenstraat/Paasdijkstraat moet officieel gepubliceerd worden en de kosten daarvan berekent de provin cie door aan de gemeente. De laatste had hiervoor 300 gulden leges over gemaakt, maar de werkelijke kosten bedroegen fnaar 70 gulden, zodat de gemeent 230 gulden terugkrijgt van de provincie. Overigens kan de pro vincie het geld goed gebruiken, want de bodemsanering vergt mil joenen guldens. Er is voor het laatste kwartaal nog bijna vier ton beschik baar, maar gezien de geplande ver plichtingen verwacht de provincie een tekort. Maandag 7 oktober hoopt de zen ding weer oud papier op te halen vanaf half 7. Advertentie I.M. Dankzij, een goed werkend alarm heeft een bewoner van de B urge- meet zijn bromfiets nog steeds in bezit. Dinsdagnacht werd de man omstreeks twee uur wakker van het alarm van zijn brommer. Toen hij poolshoogte ging nemen, bleek de schuur waarin de tweewieler stond te zijn opengebroken. Het tuinhek stond open voor een snelle aftocht. De dief was voor het alarm op de vlucht geslagen. De eigenaar waar schuwde de politie die nog in de omgeving zocht, maar de dader werd niet meer aangetroffen. ZIE VERDER PAGINA 3 GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE ^>.30 en 14.30 u. dhr. Klootwijk, Al- blasserdam. GEREF. GEM. 9.3Q. 14 en 18.30 u. leesdienst. wo9/10 19.30 u. ds. Harinck, Nieu- werkerk a.d. IJssel. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Egas. GEREF. KERK 10 u. ds. Vermeulen, Bergen op Zoom. 14.30 u. ds. Gardenier, Wemeldinge. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 17 u. ds. Van Eckeveld. do 3/10 14.30 u. ds. Van Eckeveld, huwelijksbev. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Akkerman, Sleeuwijk. Zaterdag 5 en zondag 6 okt. Tholen, Poortvliet, Oud-Vosse meer en Scherpenisse (dr. Padt): dr. Bakkerus, Tholen tel. 602350. St.Maartensdijk, St.Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. Janssen en dr. Panis): dr. v.d. Berge, Sint-Annaland tel. 652400. St.Philipsland en Nieuw-Vosse meer: dr. De Groot, Nieuw-Vossemeér tel. 502545. TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts Hoogenstraaten, Bergen op Zoom tel. 0164-233462. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za 8.30-9 u., tel. 0166-662596. KRAAMZORG Kraamcentrum Rondom«de Ooster- schelde, tel. 0113-249222. Verlos kundige (voor Tholen en Oud-Vos semeer): P. van Heesch tel. 604969. St. HOMECARE ZEELAND Tel. 0113-232924. THUISZORG Alg. maatsch. werk, gezinsverzor ging, wijkverpleging en informatie advieswerk, dagelijks 8.15-17 u. Centrum Thuiszorg dr. Tazelaar- straat 1, St. Maartensdijk, tel. 0166- 663577. Voor dringende vragen en hulp 24 uur per dag tel. 0113-251177. Voor dringende vragen en hulp maatsch. werk buiten kantooruren (noodsituaties) tel. 0118-628743. Uitleen: ma t/m vr St.Maartensdijk 11-14 u., Tholen 18.30-19 u. ZORGLOKET THOLEN Informatie, advies en diensten voor ouderen ma t/m vr 8.30-15.30 u. tel. 0166-664196. WELZIJN VOOR OUDEREN Informatie over voorzieningen voor ouderen, tel. 662293 9-17 u. GRAAG GEDAAN Hand- en spandiensten, tel. 0166- 603329 van 12.30-13.30 u. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11, Tho len, elke wo 10-11.30 u. Op af spraak tel. 0118-418395. PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tho len 0166-602507 en 0166-653146; St. Philipsland 0167-572342 of 0167-572530. PATIËNTENPLATFORM Ma en do 9-12 u., tel. 0113-249389. CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 0113-249480. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551, 0118-636251 (chr.); kindertel. 06-0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 469869. ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner bij dementie, tel. 0512- 471202. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 0166-604854 of 06-0730. BLIJF VAN M N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. KINDEROPVANG Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0166-604574. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. JAIB (informatiebureau voor de jeugd) ma, di, wo en vr 13.30-17.30 u. en vrijdagavond 18- 20 u. Molenvlietsestraat 11 Tholen. Tel. 0166-604374. KAMER VAN KOOPHANDEL ma 30/9 gemeentehuis 9-12 u. STORINGEN ENERGIE Tel. 0118-638888. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 3 t/m vrijdag 11 okt. donderdag 3 8.17- 20.37 vrijdag 4 8.52-21.22 zaterdag 5 9.42 - 22.22 zondag 6 10.47 - 23.52 maandag 7 12.27- dinsdag 8 1.12-13.47 woensdag 9 2.17 - 14.37 donderdag 10 3.02-15.17 vrijdag 11 3.42 - 15.52 vr 4/10 14.04 u. LK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 06-9771. Voor storingen in uw installaties zowel elektra, gas, c.v. en water, kunt u ons dag en nacht bereiken. TECHNISCH BUREAU Poortvliet, tel. 0166-612650 Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1996 | | pagina 2