Bijval voor kansen glastuinbouw Tholen Bertine vaart op plein Ter Tolne Bedrijf uit Dinteloord naar Oud-Vossemeer Bruidsjurken uit de motteballen Smash boekt ruime winst Oudenbosch Dianne Tichem op 5e plaats J. v.d. Reest rijdt het meest bij Tandje Bij Mies Knop pakt le plek wilde wedstrijd Zekatel gaat buitengebied ook bekabelen Rabo-directeur Harmsen ziet perspectief voor winkels De Dolfijn twintig keer een ereplek Donderdag 3 oktober 1996 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 17 Tafeltennis Wielrennen Duivenrubriek AVC begint zaterdag met de competitie Dijkpatroon Boottocht van De Zonnebloem Tientallen reacties op ontwerp-streekplan In een reactie op het voorontwerp van het streekplan Zee land heeft de gemeente de beperking voor de ontwikke ling van glastuinbouw bij Sint-Annaland bekritiseerd. In het plan wordt maximaal 20 hectare voor een periode van tien jaar toegestaan. Omroep Zeeland beste beluisterd Band LOZ in voorprogramma Tröckener Kecks In loods van gebr. Quist Veerstraat Turnco agrotade uit Dinteloord verhuist dinsdag naar de loods van de voormalige aardappelhandel gebr. Quist in de Veerstraat te Oud-Vossemeer. Bij de importeur en dis tributeur van grondstoffen voor de voedingsindustrie werken drie mensen. Het eerste team van tafeltennisvereni ging Smash '76 boekte zaterdag een rui me winst in de uitwedstrijd tegen Vice Versa uit Oudenbosch. Beide ploegen strijden voor behoud in de tweede klasse. Smash ging voortvarend van start. Chris van 't Hof en Marco Saarloos bleven deze middag ongeslagen. Het dubbelspel ging naar Van 't Hof en Ad Verhage. In het enkelspel liet Verhage één steekje vallen, maar Smash won toch met 1-9. Het is de eerste winst voor Smash 1 dit seizoen. Smash 2 speelde thuis tegen Smash '70 4 en verloor met 3-7. David van Drie], Rafael Fructuoso en Kees van Poortvliet wonnen elk één partij. Het derde team van Smash liep wederom tegen een nederlaag op, deze keer tegen Witac 3. Piet van Dijke en Jos Bakker haalden samen vier punten binnen. Chris Hage verloor alles en zo ging Smash met 4-6. In de junioren tweede klasse haalde Smash flink uit tegen Tanaka 3. De Sint- Annalandse ploeg won de thuiswedstrijd met 10-0. Peter Bazen, Anné van Dijke en Matthijs Bruijnzeel bleven ongesla gen. De junioren van Roosendaal 2 klopten echter Smash 2 eveneens met 10-0. Met slechts twee spelers vertrokken de Sint- Annalanders naar Roosendaal en keken dus meteen al tegen een 3-0 achterstand aan. Willem Stoutjesdijk en Arjan Ket ting hadden verder niets meer in de pap te brokken en verloren alles. Kadetten Smash 3 hield het op een 5-5 gelijkspel tegen Vice-Versa 3. Peter Die- leman en Hubert Bruijnzeel wonnen in het enkelspel elk twee keer en pakten samen ook het dubbelspel. Rudi Hage moest alle punten aan de tegenstanders laten. De kadetten van Smash 4 speelden uit tegen Dio. Marijn en Rob v.d. Klooster en Harm Westdorp kwamen met een klinkende 0-10 overwinning naar huis. Tot slot won het vijfde kadettenteam van Smash met 7-3 van Sios/Orion 2. Jacky Polderman, Colin Bolier en William de Rooij wonnen in het enkelspel ieder twee partijen, terwijl de laatste twee ook het dubbelspel in de wacht sleepten. Programma 4 oktober: Vice Versa 4- Smash 2. 5 oktober: Smash-Roosendaal, Smash 3-TCS 6, junioren Markiezaat 2-Smash, junioren Smash 2-Back Hands, kadetten Perfection 7-Smash 3, kadetten Smash 4- Sios/Orion 2, kadetten TCS 2-Smash 5. Alle thuiswedstrijden beginnen om twee uur in sportzaal De Wellevaete te Sint- Annaland. Ah Wielrenster Dianne Tichem uit Tholen behaalde in de laatste twee koersen van het seizoen vrij goede resultaten. Zater dag verscheen de Thoolse aan de start van een ronde te Spijkenisse. De route was 50 kilometer lang. Na twintig minu ten sprong Dianne Tichem weg uit het peloton met vier dames in het wiel (Anoushka van Vlaanderen, Corrina Griep, Bea den Bakker en Elly van Box meer). Deze kopgroep bouwde een voor sprong van 40 seconden op. De Thoolse probeerde los te komen, maar dat lukte niet en bij de eindsprint werd ze vijfde. Elly van Boxmeer won de koers. Zondag reed Dianne Tichem in een 60 kilometer lange ronde te Moergestel. Ze eindigde op een zeventiende plaats. Mar- riëlle van Scheppingen, Nicole Vermast en Wendy Kramp waren respectievelijk de nummers 12 en 3. Jan v.d. Reest uit Scherpenisse heeft de wisselbeker gewonnen voor het seizoen klassement van wielertoerclub Tandje Bij uit Sint-Maartensdijk. Oprichter en oud-voorzitter van de vereniging, Leen v.d. Berge schonk de beker die bedoeld is voor het lid dat de meeste wedstrijdki lometers in een seizoen aflegt. Het sei zoenklassement werd zaterdag afgeslo ten met een precisie-tijdrit. Chris Veraart zette een route van 46 kilometer uit van af de Markt in Sint-Maartensdijk, via de provinciale weg over de Thoolse brug, richting Steenbergen, vervolgens naar Sint-Philipsland en via de Krabben- kreekweg weer terug naar Sint-Maar tensdijk. Willy de Rijke uit Stavenisse bepaalde samen met de geblesseerde Leen van Driel de start- en finishtijden. Mas Andriesse en Kees v.d. Berge bere kenden de uitslag. Hans Keur werd win naar. Hij was 54 seconden'te snel ten opzichte van zijn opgegeven gemiddelde van 32 km per uur. Leen v.d. Berge werd tweede met 2.56 minuten te snel bij 25 km per uur en Henry Potappel bezette de derde plek met 3.5 min te snel bij 32 km per uur. Alle tien deelnemers waren te snel. Oorzaak daarvan was de forse wind waardoor de fietsers een laag gemiddel de opgaven. Maar ze vergaten dat ze met de wind in de rug soms meer dan veertig km per uur reden. Henry Potappel reed het snelst met 79.32 min. Het seizoen klassement ziet er na deze laatste rit als volgt uit: 1 Jan v.d. Reest 2858 km; 2 Arjaan den Braber 2784 km; 3 Mas Andriesse 2727 km; 4 Kees v.d. Berge 2689 km; 5 Marty den Haan 2504 km; 6 Leen v.d. Berge 2310 km; 7 Theo v.d. Berg 1863 km; 8 Henry Potappel 1586 km; 9 Adrie v.d. Werf 1553 km; 10 René Hoek 1446 km; 11 Ron v.d. Graaf 1308 km; 12 Hans Keur 1226 km; 13 Leen van Driel 1194 km; 14 Mari Coehorst 494 km. Vier leden komen niet in de uitslag voor omdat ze door omstandigheden maar weinig konden fietsen. Secretaris Mas Andriesse overhandigde de bekers aan de eerste drie. Zaterdag wordt nog steeds vanaf half twee gereden, waarbij de kilometers nog meetellen voor het totaalklassement. Tandje Bij heeft ook een ATB-groep (all terrain-bike) die bestaat uit Kees v.d. Berge, Mari Coe horst, Henry Potappel en Hans Keur. De Zwaluw Sint-Maartensdijk, Bour- ges 28 september, 42 duiven van 4 deelnemers. Los 8 u. bij z.w.-wind. Eerste duif 14.04.05 uur is 1400,692 m/min, laatste duif 1253,737 m/min. J. Wielaard 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10; C.A. Rijnberg 11 De Reisduif kampioenschappen. Hok. VITESSE: mevr. I. Quist 1; P. van Raaij 2; A.W.A.P. Bolijn 3. M1DFOND: mevr. I. Quist 1; A.W.A.P. Bolijn 2; P. van Raaij 3. DAGFOND: mevr. I. Quist 1; P. van Raaij 2; comb. Bolijn 3. I OVERNACHTFOND: mevr. I. Quist 1; J. Walpot en Zn. 2; comb. Fontijne en P. van Raaij 3. I GENERAAL OUD. mevr. I. Quist I; P. van Raaij 2; A.W.A.P. Bolijn 3. JONG: mevr. I. Quist 1; A. Verwijs 2; comb. Bolijn 3. NAVLUCHTEN: mevr. I. Quist 1; A.W.A.P. Bolijn 2; comb. Bolijn 3. GENERAAL: mevr. I. Quist 1; P. van Raaij 2; A.W.A.P. Bolijn 3. Duif. VITESSE: mevr. I. Quist 1, 2, 3. MIDFOND: mevr. I. Quist 1, 2; A.W.A.P. Bolijn 3. DAGFOND: mevr. I. Quist 1, 2, 3. OVERNACHTFOND: mevr. I. Quist 1; J. Walpot en Zn. 2,3. GENERAAL OUD: mevr. I. Quist 1, 2, 3. JONG: mevr. I. Quist 1; comb. Bolijn 2; A. Verwijs 3. NAVLUCHTEN: mevr. I. Quist 12, 3. GENERAAL TOTAAL: mevr. I. Quist 1,2, 3. De Trouwe Duif Tholen, Bourges 28 september, 17 duiven van 2 deelne mers. Los 8 u. bij z.z.w.-wind. Afstand ongeveer 516 km. Eerste duif 13.54.07 uur is 1458,492 m/min, laatste duif 14.11.45 uur is 1389,187 m/min. F. Bal 12, 3, 4; P. Laban 5. Kampioenschappen De Trouwe Duif Tholen. Hok onaangewezen. DAGFOND: F. Bal 1; C. Moeliker 2; P. Laban 3; MJ. Laban en Zn. 4; C. Laban 5; C.J. Deurloo 6; T. Winkels 7; J. Vaders 8; J. van Dijke 9; L. v.d. Hoofd 10. VITESSE: P. Laban 1; J. Vaders 2; C. Moeliker 3; M.J. Laban en Zn. 4; CJ. Deurloo 5; F. Bal 6; C. Laban 7; J. Keg ge 8; L. v.d. Kleijn en Zn. 9; L. v.d. Kle- ijn 10; A.C. Laban 11; J. Baaij 12; T. Winkels 13; CJ. van Haaften 14; L. Hage 15; F.A. Bout 16. MIDFOND: F. Bal 1; M.J. Laban en Zn. 2; C. Moeliker 3; P. Laban 4; T. Winkels 5; L. v.d. Kleijn 6; J. Vaders 7; J. Baaij 8; A.C. Laban 9; J. Kegge 10; CJ. Deurloo 11C. Laban 12; L. v.d. Kleijn en Zn. 13; C J. van Haaften 14. JONG: F. Bal 1; P. Laban 2; CJ. v.d. Berge en Zn. 3; L. v.d. Kleijn 4; C. Moe liker 5; M.J. Laban en Zn. 6; T. Winkels 7; C. Laban 8; J. Vaders 9; L. v.d. Kleijn en Zn. 10; J. Kegge 11; J. Baaij 12; D. Noom 13; F.A. Bout 14; CJ. van Haaf ten 15; CJ. Deurloo 16; J. van Dijke 17; L. Hage 18. Hok aangewezen. DAGFOND: F. Bal 1; M.J. Laban en Zn. 2; P. Laban 3; C. Moeliker 4; CJ. Deurloo 5; J. van Dijke 6. VITESSE: MJ. Laban 1; C. Laban 2; J. Vaders 3; CJ. Deurloo 4; C. Moeliker 5; F. Bal 6; P. Laban 7; CJ. van Haaften 8; J. Kegge 9; L. v.d. Kleijn en Zn. 10; J. Baaij 11; A.C. Laban 12; T. Winkels 13; L. v.d. Kleijn 14; L. Hage 15. MIDFOND: MJ. Laban en Zn. 1; P. Laban 2; C. Moeliker 3; T. Winkels 4; F. Bal 5; J. Vaders 6; C. Laban 7; J. Baaij 8; J. Kegge 9; C.J. Deurloo 10; A.C. Laban 11; L. v.d. Kleijn 12; C.J. van Haaften 13; L. v.d. Kleijn en Zn. 14. JONG: F. Bal 1; C. Moeliker 2; P. Laban 3; T. Winkels 4; C J. v.d. Berge en Zn. 5; MJ. Laban en Zn. 6; L. v.d. Kleijn en Zn. 7; J. Vaders 8; L. v.d. Kleijn 9; J. Baaij 10; F.A. Bout 11J. Kegge 12; C. Laban 13; L. Hage 14. Duif VITESSE: J. Vaders 1; P. Laban 2, 3; M.J. Laban en Zn. 4; C. Moeliker 5. MIDFOND: MJ. Laban en Zn. 1; C. Moeliker 2, 4; T. Winkels 3; F. Bal 5. DAGFOND: F. Bal 1,4; MJ. Laban en Zn. 2; C. Moeliker 3,5. JONG: C J. v.d. Berge en Zn. 1F. Bal 2, 3; L. v.d. Kleijn 4; P. Laban 5. GENERAAL: MJ. Laban en Zn. 1; C. Moeliker 2; P. Laban 3; J. Vaders 4; F. Bal 5. De Reisduif Scherpenisse, Bourges 28 september. Los 8 u. bij z.z.w.-wind. Eerste duif 1426,06 m/min, laatste duif 1318,9 m/min. JJ. Bolier 1, 2, 3, 5, 6, 9, 10, 12, 13; J. Moerland '4, 7, 11H. Krijger 8. Amazone Mies Knop uit Anna Jacoba- polder is eerste geworden op een zoge naamde 'wilde wedstrijd' van haar ver eniging de Sasruiters uit Dirksland. Aan dergelijke wedstrijden mag iedereen meedoen. De punten tellen echter alleen mee voor het clubkampioenschap en winstpunten kunnen er niet verdiend worden. Mies Knop verscheen in de L- dressuur op haar paard lor. Ze kreeg 165 punten voor haar proef. Dat was vol doende voor de eerste plaats. Ze bezet nu tevens de eerste plaats bij de paarden in haar vereniging, 's Middags deed de Anna Jacobiaanse nog mee met een behendigheidsparcours dat voor het eerst door de Sasruiters was uitgezet. Omdat lor wat schrikachtig was, deed ze het rus tig aan. Haar klassering was niet hoog, maar de amazone hoorde die al niet meer, want ze moest zich onder dokters behandeling laten stellen na een wespen- steek in haar nek. Op 27 oktober rijdt Mies Knop haar laatste wedstrijd in de L- dressuur, daarna promoveert ze naar de zwaardere M-klasse. Voor Intraco/AVC '87 begint zater dag het nieuwe seizoen. Er staan voor die dag vier wedstrijden op de rol voor de Thoolse club. De heren van AVC 1 (eerste klas) spelen uit tegen De Burgst te Breda. Het derde herenteam (derde klasse) speelt eveneens uit tegen Meilust 3 in Ber gen op Zoom. De jongens van AVC 4 treffen in Hoogerheide VAT 4 en dames AVC 1 speelt uit in Zundert tegen Zuvo 1 In haar afwijzing krijgt het gemeen tebestuur steun van de gemeente Duiveland, die met eenzelfde pro bleem wordt geconfronteerd ten aanzien van Sirjansland. En de LTO-raad Zeeland (de georgani seerde landbouw) vindt de toegesta ne ontwikkeling eveneens onvol doende om deze bedrijven doelma tig te laten functioneren. De raad bepleit een flexibeler beleid en wil uitruil mogelijk maken vanuit de drie op Zuid-Beveland gedachte concentratiegebieden met een totale oppervlakte van 300 ha. Verder wil de LTO-raad het per spectief op intensieve teelten niet alleen voor Tholen genoemd zien, Kabelexploitant Zekatel gaat bekij ken welke woningen in het buiten gebied alsnog in aanmerking komen voor een aansluiting op de kabel. In heel Zeeland zijn er tot nu toe 6000 huizen waar men geen kabel kan krijgen omdat de aanleg ervan niet rendabel is. Het gaat dan om huizen en boerderijen buiten de bebouwde kom. Zekatel heeft besloten de regels voor deze buitenposten te versoepelen. Dat is het gevolg van het feit dat veel van deze mensen een schotelantenne bezitten. Ze zijn echter gedupeerd doordat commer ciële omroepen zoals RTL 4, RTL 5, Veronica en SBS 6 zijn overgescha keld op nieuwe, digitale zendappa ratuur. De mensen met een schotel zouden aanzienlijk moeten investe ren in nieuwe zogenaamde 'deco ders' om het signaal nog te kunnen ontvangen. Zekatel biedt de genoemde zenders centraal in het kabelpakket aan. Daarom denkt de kabelexploitant goedkoper een kabel naar veel huizen in het buiten gebied te kunnen leggen, dan het aanpassen van een schotel kost. Zekatel wil aansluitingen aanleggen als de kosten niet hoger zijn dan 3350 gulden, waarvan dan 350 gul den een eenmalige bijdrage van de aanvrager is. Eigenaren van wonin gen waarvan een aansluiting duur der is, zijn vooralsnog op een scho tel of antenne aangewezen. Alleen als bewoners of gemeenten bereid zijn de meerkosten te betalen, wil Zekatel ook deze groep huizen van kabelsignaal voorzien. Voorbeelden van woningen die nu een aansluiting krijgen zijn de Veerstraat, Quartier en Haven in Oud-Vossemeer. Van de 165.000 woningen in Zeeland hebben er momenteel 159.000 een kabelaansluiting. Daarvan hebben er 131.000 ook een abonnement. De overigen hebben of een (schotel)antenne of willen om prin cipiële redenen geen abonnement. maar ook voor Sint-Philipsland omdat daar reële mogelijkheden bestaan. Waterschap Zeeuwse Eilanden plaatst bij dit onderwerp de kanttekening dat het verdich tingsplan voor de aanvoer van zoet water vooralsnog op Tholen niet wordt gerealiseerd. De federatie van kamers van koop handel bepleit recreatief gebruik van de Thoolse dijken. Ze stelt dat het dijkenpatroon op het eiland net zo bijzonder is als op Zuid-Beveland en daarom aandacht verdient in het kader van landschaps- en natuuront wikkeling. Volgens de organisatie van recre atie-ondernemers, de Recron, is de aandacht voor toerisme op Tholen in het ontwerp-streekplan 'volstrekt onvoldoende'. Alleen kijken naar recreatief medegebruik is te mager, aldus de organisatie. Kijkend naar de ruimtelijke hoofd structuur breekt de Zeeuwse milieu federatie een lans voor de hoefijzer- structuur. Daarin is volgens de ZMF geen plaats voor een Zoomweg-noord, maar dient concentratie plaats te vinden op de lijn Rotterdam/Bre da/Antwerpen. De Zoomweg wordt volgens de milieu-organisatie ten onrechte de verbinding tussen Rotterdam en Antwerpen genoemd. Bij de provincie kwamen 48 schrif telijke reactie's binnen op het voor ontwerp. Het regiobestuur van De Zonne bloem Bergen op Zoom organi seert op 19 oktober een boottocht voor langdurig zieken, hulpbe hoevenden, gehandicapten en eenzame ouderen uit ondermeer Tholen en Oud-Vossemeer. Op uitnodiging van De Zonnebloem kunnen zij genieten van een vol ledig verzorgde dagtocht op de Eureka 2. De boot vertrekt om negen uur 's morgens vanuit de Theodorushaven in Bergen op Zoom. Naast het bootpersoneel varen er ook een arts, enkele gediplomeerde verpleegkundi gen en medewerkers van De Zonnebloem mee. Omstreeks vijf uur legt de boot weer aan in Bergen op Zoom. Voor informa tie kan men bellen met mevr. Bastiaanse tel. 0164-242608. Omroep Zeeland is in Zeeland de best beluisterde radiozender. Dat blijkt uit cijfers van een luisteron derzoek dat Intomarkt in juli en augustus uitvoerde in opdracht van de dienst kijk- en luisteronderzoek van de NOS. Omroep Zeeland bereikte met 22 procent het grootste marktaandeel in zijn geschiedenis. Radio 3 moest het met 17 procent doen. In mei en juni zaten de beide stations nog op gelijke hoogte (14 procent). De luisterdichtheid van Omroep Zeeland was in de zomer 2,9 procent en dat betekent dat per dag gemiddeld 52.000 mensen van 13 jaar of ouder naar Omroep Zee land luisteren. Omroep Zeeland schrijft het succes van de zomer toe aan de programmering in die maan den die sterk gericht is op toerisme in de provincie. Daarnaast meent de directie dat Radio 3 veel concurren tie heeft van commerciële zenders op de kabel. Schoolleider Kousemaker van Ter Tolne met microfoon) met het echtpaar Hector en hun zoon Martijn op de door hen gesponsorde klim toren. De leerlingen van basisschool Ter Tolne en hun ouders hadden zich woensdagavond in opperbeste stemming verzameld op het schoolplein. Na vier weken was het dan zover: de klimtoren was gereed! Vrolijk versierd met vlag getjes stond het speeltuig te blin ken. Heel wat uurtjes waren er ingesto ken door een dertigtal vrijwilli gers. Maar het bijzondere, vertel de schoolleider J.F. Kousemaker, is dat de klimtoren volledig is gesponsord door een ouderpaar: Bert en Ineke Hector. Hij stelt een schip voor, met een stuur, kraaie- nest en twee touwladders. En net als een echt schip hoort daar dan een naam bij, vond Kousemaker. Het bord werd onthuld door het echtpaar Hector, dat tot zijn ver rassing een samentrekking van beider voornamen tevoorschijn zag komen: Bertine. Alvorens het klimtoestel te bestormen, zong de schooljeugd de schenkers het spe ciale sponsorlied toe op de wijs van In een blauwgeruite kiel. De komende tijd staat nog veel meer op het programma voor het schoolplein. Er komt een klauter- rek, evenwichtsbalk, tafeltennis tafel, basketbalring, twee doeltjes, een verstelbaar volleybalnet en jeu de boules. Al deze zaken zijn gesponsord door bedrijven, in totaal gaat het om meer dan 10.000 gulden. Een speciale schoolpleincommissie houdt zich met de metamorfose van de speel plaats bezig. Ze is een jaar geleden ingesteld, nadat er op Ter Tolne gesproken was over 'plagen op school'. Vastgesteld werd dat dit, als het gebeurde, vóór schooltijd en tijdens het speelkwartier plaatsvond. Het opnieuw inrich ten van het schoolplein moet ertoe leiden dat kinderen andere dingen gaan doen dan pesterijen. De commissie ging, gesteund door de medezeggenschapsraad en de ouderraad, aan de slag. De klim toren, een ontwerp van H. Bruins en P. Deurloo, was het eerste pro ject. "Het was erg leuk en gezellig om daar met een groep aan te werken", vertelt commissielid A. v.d. Velde. "We begonnen met een vaste kern van negen, maar uit eindelijk groeide dat uit tot zo'n dertig mensen. Onder hen ook moeders." Wat Van der Velde als bijzonder positief ervaart, is dat al die weken dat het klimtoestel in aan bouw was - en open en bloot op het schoolplein stond - er door nie mand ook maar iets aan is bescha digd. "Daar zijn we blij mee. We hopen dat dat zo blijft." Het fiet senrek wordt ook nog verplaatst, want de ingang van het plein ver huist van de Zoekweg naar de Molenvlietsestraat. De Thoolse band LOZ speelt vrij dagavond 11 oktober in het voorpro gramma van de bekende Nederland se band Tröckener Kecks tijdens de opening van het festival Scoutrock in Heinkenszand. Het muziekfesti val wordt op 11 en 12 oktober voor de tiende keer georganiseerd door scouting Heinkenszand. De Thoolse formatie LOZ is de openingsact. De band bestaat uit basgitarist Piet van Ast uit Sint-Maartensdijk, zangeres Jolanda Bazen uit Sint-Annaland, gitaristen Addi de Hond en Peter Geluk uit Tholen en drummer Boudi Hoogedeure (oud-Tholenaar) uit Goes. Het is bijzonder dat een band die nog maar een jaar bestaat de kans krijgt om het publiek op te war men voor een groep als Tröckener Kecks. Het festival begint vrijdags om acht uur aan 't Dijkje te Hein kenszand. Zaterdags spelen vanaf half zes de bands Dear Mammon, Sure as Hell, Big Billy the Baby's en Los Bucaneros. "Er lijkt een stevig fundament te lig gen voor verdere groei in het mid den- en kleinbedrijf." Dat zei dhr. GJ. Harmsen, directeur van de Rabobank Tholen, dinsdag in res taurant Grevelingen bij de presenta tie van het rapport cijfers en trends 1996(1997. Hij sprak over 'een rede lijk wenkend perspectief omdat het midden- en kleinbedrijf altijd een sterke impuls ondervindt van de par ticuliere consumptie. En voor dit jaar groeit die met zo'n 2,5% en het niet ongunstige vooruitzicht voor 1997 is een economische groei van 3%. Het rapport cijfers en trends kwam voor de twintigste keer uit en grof weg de helft van de ondernemers probeert de bedrijfsvoering aan te passen op de trends, aldus Harmsen. Daarbij worden adviezen ingewon nen van de branche-organisatie, accountant en bankier. "De trend die bij ondernemers hoog scoort is de kritische houding van de klant", meldde de bankdirecteur. Daarna volgen de snelle vooruitgang van de techniek en de flexibele inzet van personeel. De bijeenkomst op de Grevelingen- dam was georganiseerd voor onder- nemers(organisaties) en accountants van Tholen, St. Philipsland, Schou- wen-Duiveland en Goeree-Over- flakkee. Ir. W.E.J.M. Bens van de faculteit bedrijfskunde van de Eras mus universiteit uit Rotterdam sprak nog over 'De maatschappij op de electronische snelweg.' Vermist. Sinds vrijdagavond om streeks tien uur wordt de 38-jarige Jacomien van Velthoven-Stenhuis uit Scharendijke vermist. Ze ging rond die tijd in haar auto ziek naar huis vanuit haar werkplek, verzor gingstehuis Borrendamme te Zierik- zee. Ze kwam echter niet aan. Bij een grote zoekactie van politie, dienst luchtvaart en de reddingsbri gade werd de volgende morgen haar auto leeg op de Oosterscheldekering aangetroffen. Haar signalement luidt blank, 1,75 m lang, kort blond haar, droeg verpleegstersuhiform van tehuis Borrendamme. Tips kun nen doorgegeven worden aan de politie in Goes tel. 0113-245000. Zwemvereniging De Dolfijn '92 boekte zaterdag in Zierikzee een goed resultaat in de eerste wedstrijd in de districtscom petitie. De Tholenaren sleepten twintig ereplaatsen in de wacht (waarvan vijf eerste en zes tweede plaatsen) en braken 36 persoonlijke records. De uitslagen waren: MEISJES tot elf jaar. 50 m schoolslag: 2 Tonnie v.d. Velde 50.5 sec. 50 m rugslag: 3 Tonnie v.d. Velde 50.8 sec. Twaalf en dertien jaar. 100 m wissel slag: 1 Ingrid Bouten 1.32.6 min. Vrouwen 40-plus. Het algemeen maatschappelijk werk westelijk Noord-Brabant in Bergen op Zoom begint op 10 oktober met een thema- groep voor vrouwen tussen de 40 en 50 jaar. Volgens de organisatie heb ben deze vrouwen weinig mogelijk heden gehad om 'zelfstandig een identiteit op te bouwen'. Doel van de themagroep is om antwoord te vin den op de vraag "Wie ben ik, wat doe ik met de rest van mijn leven?'. Opgeven kan bij het maatschappe lijk werk in Bergen op Zoom. 50 m schoolslag: 3 Coriene Bolier 48.1 sec. Tot vijftien jaar. 200 m vrije slag: 2 Astrid Bouten 2.52.5 min. en p.r. 50 m rugslag: 2 Mireille v.d. Maas 38.7 sec. en p.r. Tot zeventien jaar. 100 m schoolslag: 3 Astrid Bouten 1.39.1 min. JONGENS twaalf en dertien jaar. 50 m vlinderslag: 2 René van Oudenaarde 36.2 sec. en p.r. 200 m vrije slag: 3 René van Oudenaarde 2.47.1 min. en p.r. Tot vijftien jaar. 100 m wisselslag: 1 Werner de Viet 1.17 min.; 2 Martijn v.d. Graaf 117.4 min. 50 m schoolslag: 1 Werner de Viet 38.6 sec. en p.r.; 3 Martijn v.d. Graaf 41 sec. en p.r. Tot zeventien jaar. 100 m rugslag: 1 Pascal de Viet 116.8 min. Heren. 100 m wisselslag: 3 Martijn v.d. Graaf 116.1 min. en p.r. 100 m schoolslag: 3 Jean Philippe Paap 1.21.9 min. Estafette meisjes tot vijftien jaar. 4 x 50 m wisselslag: 2 Mireille v.d. Maas, Ingrid Bouten, Astrid Bouten en Coriene Bolier 2.48.1 min. en p.r. Dames. 4 x 100 m wisselslag: 3 Saskia Bouten, Melanie v.d. Maas, Mireille v.d. Maas en Astrid Bouten 6.29.4 min. Estafette jongens tot vijftien jaar. 4 x 100 m vrije slag: 1 Ruud Nelisse, René van Oudenaarde, Kevin Meijer en Pascal de Viet 5.11.4 min. en p.r. Heren. 4 x 50 m vrije slag: 3 Remco de Viet, Pascal de Viet, Martijn v.d. Graaf en Wemer de Viet 2.04 min. Begin juli probeerde het bedrijf via een advertentie en via het arbeidsbu reau een logistiek medewerker en een secretaresse op Tholen aan te trekken (allebei deeltijdfuncties), maar volgens directeur W.H. van Turnhout lukte dat niet. Nu is via een uitzendbureau iemand uit Etten- Leur in dienst gekomen. Tumco voert o.a. tomatenconcentraat in vaten of grote blikken in, alsmede gedroogde uien en paprika's uit Tur kije, Griekenland, Italië, Portugal, Hongarije, Spanje en Egypte. Dit gebeurt in containers via de haven van Rotterdam. De artikelen worden geleverd aan soep- en snackfabri kanten in Nederland, België en Duitsland. In Oud-Vossemeer vindt geen aanvoer of verwerking van verse produkten plaats. Niettemin duurde het erg lang voordat het bedrijf een milieuvergunning van de gemeente Tholen kreeg. "In elk geval langer dan de wettelijke ter mijn van zes maanden", aldus Van Turnhout. Zijn eerste contacten leg de hij nog met de toenmalige ambte naar bedrijf C. Nuyten, die al lang vertrokken is. De verhuizing van Dinteloord naar Oud-Vossemeer is nog een fiks karwei omdat er 600 pallets met artikelen overgebracht moeten worden. Voor de tweede keer was er in de Schutse in St. Annaland een bruidsmodeshow. Verzorgsters, activiteitenbegeleidsters en een een stagiaire toonden hun eigen bruidsjapon of die van een fami lielid of kennis. Sommigen hadden zelfs een bruidsmeisje en bruids jonker meegebracht. Aan de arm van Wim Beeke, René Ligthart of leerling-kok Bert Jan de Vos betraden de bruiden onder de bewonderende blikken van veel ■woners de recreatiezaal van het bejaardencentrum. Riet Vermaas was de oudste bruid; haar eigen kleinkinderen waren de bruids kinderen. Activiteitenbegeleidster Dirry Moerland nam haar eigen brui degom mee. Tenslotte zorgden Wim Beeke, Marian Verkerke en René Ligthart nog voor in een komische voordracht over een huwelijk van een tachtigjarig echtpaar. Dat viel zeer in de smaak bij de bewoners van de Schutse. In de tuin van de Schutse waren de bruiden nog bijna even mooi als weleer.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1996 | | pagina 17