Smerdiek haalt door winst Stavenisse in Vosmeer creëert geen kansen Noad'67 in kleren van Hak V= "MEULVLIET" THOLEN Schietclub vraagt om bouwgrond Arbiter komt niet opdagen bij Emergo Lievensberg zet favoriet aan de kant Druk bezocht open toernooi J. van Beieren Koersballen voor ouderen Oranje-zwarten na vier duels in onderste regionen beland Donderdag 3 oktober 1996 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 15 Vierde klasse Reserve tweede klasse Stavenisse krijgt te weinig Reserve eerste klasse Geljkspel WHS 3 Zwak SPS 2 wint Gemakkelijk WHS 2 magere winst Na de derde nederlaag op rij is Vosmeer gezakt naar de achtste plaats op de ranglijst, de positie waarop het vorig seizoen de competitie afsloot. Een teleurstellend begin voor trainer Ad de Jong, die aan de vooravond van de competitie in deze krant nog zei dat hij het slecht zou doen als hij met Vosmeer niet zou promoveren. Na het 1- 2 verlies tegen SDO '63 gaapt er inmiddels een kloof van negen punten tussen de oranje-zwarten en de koplopers. Zesde klasse Reserve derde klasse Smerdiek 2 laat punten liggen Noad 2 walst over Neo Reserve vijfde klasse Eén punt voor veteranen Thol. Boys Reserve zesde klasse Winst Vosmeer 4 Zaalvoetbal Tegenstand Tennis Van de Velde wint run-bike-run in Molenschot Animoloop In de vierde klas is Smerdiek door twee overwinning op rij op gelijke hoogte gekomen met Stavenisse. Tegen hekkesluiter Hoedekenskerke behaalde het team van trainer Jan Verreijen een 2-0 overwinning. Sta venisse draait na een goede competitiestart minder goed. Na Brouwers haven bleek nu ook DSE te sterk voor de Statenissenaren. Met zes punten uit vier duels heeft Smerdiek zich in de middenmoot van de vierde klas genesteld. Na een moeilijke voorbereiding en een slechte start van de competitie lijkt Smerdiek zich te hebben hersteld. "De voorbereiding is heel slecht geweest en ook wat de trainingen betreft begon Smerdiek slap, maar op het juiste moment hebben de spe lers ingezien dat het daarmee toch te halen is. De jeugdige spelers gaan zich steeds verder ontwikkelen", concludeert Verreijen. Over het verloop van de wedstrijd tegen Hoedekenskerke is de trainer van Smerdiek niet geheel tevreden. "De overwinning was verdiend, maar wij hebben het ons onnodig lastig gemaakt door vele kansen onbenut te laten." Smerdiek startte vrij moeizaam en kwam met enig fortuin zonder kleerscheuren door de openingsfase. Hoedekenskerke kreeg een goede kans, maar schoot de bal over. Na twintig minuten kwam Smerdiek beter in het spel en kreeg verschillende kansen. Na een half uur scoorde Niels Hage, die al voor de vijfde keer in deze competi tie de felicitaties van zijn mede-spe lers in ontvangst mocht nemen. In het slotkwartier domineerde Smerdiek, maar de ploeg verzuimde om de wedstrijd definitief te beslis sen. De scherpte bij de spitsen ont brak, maar ook waren de spelers weinig gelukkig bij de afronding. Niels Hage trof de paal, terwijl Remy Potappel tegen de lat schoot, waarna Arjan Brinkman de terug springende bal van enkele meters afstand over het doel schoot. Ook na rust bleef Smerdiek de sterk ste ploeg en kreeg kansen om de score op te voeren. De tweede treffer bleef echter uit, waardoor de spanning in de wedstrijd bleef. Met uitvallen kwamen de bezoekers tot twee keer toe alleen voor het Smer- diekse doel, maar met fraaie reddin gen verdedigde doelman Corné van Haaften de voorsprong. Pas twee minuten voor tijd viel de beslissing, toen Remy Potappel binnen het strafschopgebied werd gevloerd. Gert-Jan van Ham verzilverde de toegekende strafschop. er paniek in de verdediging. Maar het team herstelde zich en opnieuw kwamen er scoringskansen. Adrie Smits verscheen alleen voor de keeper en schoot tegen deze aan. En Sander Smits deponeerde de bal over het doel. Halverwege de twee de helft kwam DSE gelukkig op 3-2. Uit een scrimmage kreeg een aan valler de bal op de voet cn wipte deze net over De Vos heen in het net. Stavenisse zette nu alles op alles. Martin Neele verscheen twee keer alleen voor de keeper, maar niets lukte meer. In de blessuretijd belandde een hoekschop van Bennie de Ruiter op de paal. Een punt was verdiend geweest, maar in plaats daarvan keerde Stavenisse met lege handen naar huis terug. Br'haven 4-12 Stavenisse 4 - 6 Klundert 4 -12 ZSC'62 4 - 4 Unitas'30 4 - 9 DSE 4 - 4 Smerdiek 4 - 6 Alliance 4 - 3 Mevo 4 - 6 H'kensk. 4 - 1 Chrislandia 4 - 6 Duiveland 4 - 1 Twee keer nam Stavenisse in het duel tegen DSE de leiding, maar desondanks verloren de Tholenaren met 3-2. Het eerste gevaar kwam van de ploeg uil Etten-Leur, die de bal uit een vrije trap net naast het doel deponeerde. In het vervolg was veel middenveldspel te zien. Maar er waren kansen voor de bezoekers. Zo schoot Wim Klippel uit een vrije trap op de keeper en ging een schot van Adrie Smits net naast. Na twin tig minuten spelen opende Stavenis se de score. Een vrije trap van Wim Klippel werd door Adrie Smits inge kopt. Ook William Smits kreeg een kans toen hij alleen op het doel afging, maar de bal ging via de keeper naast. Balverlies op het mid denveld leidde de gelijkmaker in. DSE speelde de Thoolse defensie uit en scoorde 1 -1In het restant van de eerste helft was er weinig doelge- vaar meer. Stavenisse begon aan de tweede helft met Peter Neele in de ploeg voor Peter de Rijke. Al na drie minuten stond het 1-2, toen Adrie Smits een pass van Sander Smits goed afrondde. Maar vijf minuten daarna werd een voorzet van de Leurse ploeg door Rien Smits van richting veranderd en de bal ver dween achter doelman Jaap de Vos. In deze fase van de wedstrijd kende Stavenisse veel balverlies en heerste In de thuiswedstrijd tegen het nog onge slagen 's Heer Arendskerke 2 behaalde de derde keus van WHS een 1-1 gelijk spel. De eerste vijftien minuten waren voor de Sint-Annalanders, maar uit de kansjes die er ontstonden werd niet ge scoord. Daarna zakte WHS wat weg en na balverlies op het middenveld scoor den de bezoekers met een afstandsschot de openingstreffer. Vervolgens kregen de bezoekers mogelijkheden om de score op te voeren, maar door onnauwkeurig heid in de afronding en reddingen van doelman Kees Goedegebuure bleef de schade beperkt tot één treffer. Voor rust maakte Marco Scherpenisse op aangeven van Jan Fase een treffer, maar scheidsrechter André van Ast uit St.Annaland - die inviel - keurde het doelpunt om een voor de WHS'ers onbe grijpelijke reden af, zodat de groen-wit- ten met een 0-1 achterstand gingen rus ten. Na rust kwamen Jan van der Repe, Jan Willem Mosselman en Shamir Omran in het veld voor William Quist, Leo Mos selman en Perry Moerland. Met veel strijdlust zetten de St.Annalanders de tegenstander onder druk. Jan Fase en Jan Willem Mosselman probeerden met afstandsschoten de gelijkmaker te force ren, maar zij troffen geen doel. Tien minuten voor tijd maakte Marco Scher penisse de verdiende gelijkmaker. WHS kreeg nog een goede kans op de overwin ning, maar Patrick Quist schoot de bal over. De reserves van SPS kwamen in de uit wedstrijd tegen Dinteloord 2 niet aan voetballen toe. De tegenstanders hadden meer balbezit. Toch haalde de voetbal combinatie uit Poortvliet en Scherpenis se er een 1-2 overwinning uit door de kansen goed te benutten. Vrijwel de hele wedstrijd liep SPS achter de Dinteloord- se spelers aan en kwam daardoor zelf niet aan voetballen toe. Er waren echter wel wat plaagstootjes en uit één daarvan bracht André Scherpenisse zijn ploeg op 0-1. Ook in de tweede helft was SPS de min dere ploeg, maar een afstandsschot van Jan Elenbaas bracht de rood-witten toch op 0-2. Dinteloord stelde daar weliswaar een groot veldoverwicht tegenover, maar echte kansen kreeg het nauwelijks. In de laatste minuut haalde de thuisploeg de nul nog wel van het scorebord, maar SPS nam de drie punten mee naar huis: 1-2. De reserves van WHS speelden slapjes in de thuiswedstrijd tegen de Meeuwen 2. In de eerste twee minuten kregen de groen-witten riante mogelijkheden om de score te openen. Danny Moerland kwam alleen voor de keeper te staan, maar schoot over. Arthur de Jonge ging even later eveneens alleen op de doel man af, maar ook hij faalde in de afwer king. Daarna zakte het spelniveau wat en kreeg ook Meeuwen twee goede kansen. Ook deze werden niet benut en de bril- stand bleef gehandhaafd. Het ging bij WHS allemaal te gemakkelijk met wei nig strijdlust. De groen-witten lieten het wat afweten en Meeuwen kon niet beter. Doordat WHS slap voetbalde, leed het een paar keer onnodig balverlies. Daarbij kwam ook nog eens dat er weinig aan sluiting van achteruit plaats vond. De spitsen Patrick Ketting en Peter Saarloos hadden daardoor weinig afspeelmoge- lijkheden. Meeuwen stelde hier, geluk kig voor WHS, maar weinig tegenover. Na de rust kwam Arie Fase in het veld voor Danny Moerland en WHS startte wat feller dan in de eerste helft. De spit sen stonden minder geïsoleerd. Meeu wen werd op eigen helft vastgezet en WHS speelde de bal goed rond op zoek naar scoringskansen. Peter Saarloos leg de de bal op de rechterkant goed terug op Patrick Ketting, die correct aannam en 1 - 0 aantekende. Vervolgens kreeg WHS veel kansen om de score uit te breiden, maar de spelers faalden in de afwerking. Leo Vroegop verving de geblesseerde Patrick Ketting. Doordat WHS dé moge lijkheden liet liggen, werd het toch nog even moeilijk voor de Sint-Annalanders. Meeuwen ging meer risico's nemen en kwamen een paar keer goed door. Maar keeper Marco de Jonge stond zijn man netje en hield zijn doel schoon. In de wedstrijd tegen koploper Oostkapelle zal WHS er zaterdag met meer inzet tegen aan moeten wil het de punten mee naar huis nemen. Het eerste team van korfbalvereniging Emergo zou zaterdag in Klundert een uitwedstrijd tegen DSO 2 spelen, maar omdat de scheidsrechter niet, op kwam dagen, gingen de ploegen onverrichter zake naar huis. Emergo 2 trad thuis aan tegen Korbatjo 4. De ploeg uit Oud-Beijerland begon sterk aan de wedstrijd en voordat Emer go tot scoren kwam, stonden de gasten al met 0-3 voor. Bij rust stond het 2-6, waarbij de twee doelpunten aan Thoolse zijde door Jos Oostdijk werden ge scoord. In de tweede helft ging de strijd gelijk op en via doelpunten van Kristian van Heemskerk en Marrie de Groote beperkte Emergo de schade tot 4-8. Emergo A speelde in Numansdorp tegen Vios. Hier werd 'beachkorfbal' gespeeld omdat Vios slechts vier spelers op de been kon brengen. Ondanks de vele doel pogingen vielen er maar vier doelpunten in de wedstrijd die in 2-2 eindigde. Kris tian van Heemskerk scoorde voor Emer go. De C-jeugd van Emergo trad aan tegen Kinderdijk C4. Emergo verdedigde nu beter dan vorige keer, maar desondanks werd het team weggespeeld door het veel fellere Kinderdijk dat met 14-0 won. Emergo D dat thuis tegen Keep Fit speel de, verdedigde zeer matig en liet zich wegspelen. De uitslag was 0-7 voor Keep Fit. Programma 5 oktober: Emergo-Schel- devogels 2 16 u., Emergo 2-Keep Fit 5 14.15 u., Emergo A-Vios A 12.30 u., Emergo B-ELKV B 9.30 u., ELKV C- Emergo C, Juliana D2-Emergo D. Vosmeer-speler Wim Dorst in duel met de verdedigers van SDO. Aan de werklust ligt het niet, want die was er zondag volop bij Vosmeer. Maar de ploeg wist nau welijks doelkansen te creëren, een gebrek waaraan in de eerste helft ook de tegenstander uit Lamswaarde leed. Beide keepers hadden het rustig, want er speelde zich veel op het middenveld af, terwijl uitvallen tij dig onderschept werden zodat zich geen gevaarlijke situaties voorde den. Bij Vosmeer werd de beweeg lijke John Vroegop node gemist. De Jong noemde hem eerder 'een heel goede voetballer', maar hij aarzelde niet Vroegop buiten het team te hou- den wegens verzaken op de training. Ook Perry Verhees bleef zondag buiten de ploeg. De trainer speelde zelf noodgedwongen in de spits in plaats van in de achterhoede, omdat hij last heeft van een blessure. De Jong werd echter goed in bedwang gehouden door de laatste man van SDO. Een saaie eerste helft, waarin beide ploegen niet voor elkaar onder deden, eindigde in 0-0. Na de rust kwam Chris Kouwen in het veld voor Charles Blesgraaf. Het spelbeeld was nauwelijks anders als in het eerste bedrijf, maar halverwe ge kwam SDO op voorsprong. Uit een vrije trap ging de bal langs de muur en stuiterde achter doelman Tjerrie v.d. Zande in het net. Tot dan toe had de verdediging - die de voor gaande twee wedstrijden tien doel punten moest toestaan - het goed gedaan en de zaak dicht gehouden. Aan de andere kant kreeg Jacco Vaders na een half uur een prima kans, maar zijn lob ging voorlangs het doel. Ook Wim Dorst, die deze middag aanvallend een prima partij speelde, vond het net niet. Vosmeer drong meer aan, zonder echt gevaarlijk te worden. In plaats daarvan viel tien minuten voor het einde de treffer aan de andere kant. Op de vleugel in de buurt van het doelgebied legde Chris Kouwen de bal in de voeten van een tegenstander, waarna het leer simpel ingeschoten kon wor den. Uit een hoekschop werd even later ternauwernood een derde tegen treffer voorkomen. In de slotfase deed Vosmeer nog iets terug. De Jong plaatste de bal vanaf de zijkant richting doel, Marcel Havermans verlengde en zag het leer in de tou wen verdwijnen (1-2). Peter Moer land kwam nog in het veld voor de moegestreden Jarco Plompen. De resterende tijd was voor Vosmeer onvoldoende om nog een punt in de wacht te slepen. De oranje-zwarten wachten nog altijd op de eerste thuisoverwinning. In dit duel was er geel voor Dorst, De Jong en Bles graaf. De reserves van Smerdiek moesten in een uitwedstrijd aantreden tegen de num mer twee, Bruse Boys 3. Smerdiek begon goed en na tien minuten stond het 0-1 na een fraai opgezette aanval en een doelpunt van Durmus Celik. Hierna werd Bruse Boys sterker en de blauw zwarten moesten in de verdediging. Mede door de sterke wind stuurde de thuisploeg alle ballen door de lucht waarna Bru-speler Wim Geluk ze, als sterke kopper, verwerkte. Ondermeer dankzij sterk keepwerk van Martin Lind- hout bleef het 0-1. Jeffrey Stoutjesdijk verliet vlak voor rust nog het veld. Hij werd vervangen door Leander Brink man. In de tweede helft was Bruse Boys wederom de beste ploeg. Na een kwartier voorkwam Martin Lindhout met een fabuleuze redding de gelijkmaker. Na 25 minuten kreeg Smerdiek een vrije trap op zo'n twintig meter van het doel. Het schot ging rakelings naast. Vijf minuten later viel toch de gelijkmaker. Na slecht uitverdedigen van Smerdiek viel de bal plotseling voor het doel van de blauw zwarten waar een speler van Bruse Boys helemaal vrij stond en eenvoudig inkop te. Even later bracht Wim Geluk de thuisploeg nog bijna op voorsprong, maar zijn kopbal ging voorlangs. De laatste tien minuten had Smerdiek het overwicht. Eerst zette Jacky op den Brouw een aanval op, maar hij kreeg de bal niet goed mee. Even later ging Dur mus Celik alleen op het doel af, maar hij schoot tegen de keeper. In de laatste minuut gaf Leander Brinkman een goede pass op Frans Ista, maar deze schoot over. Zo bleef het 1-1. In de ranglijst bezet Smerdiek 2 momenteel de vijfde plaats met zes punten uit vier wedstrij den. Koploper is GPC 2 met twaalf pun ten. WHS 4 bezet de vierde plek met zeven punten en Tholense Boys 3 staat negende met drie punten. Noad 2 heeft zaterdag Neo 2 een gevoe lige klap uitgedeeld. Vorig seizoen was de ploeg uit 's-Gravenmoer nog de groot ste concurrent van Noad, maar nu werd ze met maar liefst 11-2 afgedroogd. Lei der Wim v.d. Burg van Noad had te maken met diverse afmeldingen. Ronald den Braber en Marco van Herpen waren geblesseerd en ook Frans Quist en de 44- jarige routinier Cenny Reijngoudt (die naar het derde elftal verhuisde) ontbra ken. Daardoor begon Wilco van Herk aan het duel als spits. Hij was het die na vijf minuten Noad met een afstandsschot aan een 1-0 voorsprong hielp. Het kwar tier dat hierop volgde, speelden de geel groenen onrustig zodat Neo de kans kreeg om langszij te komen: 1-1. Maar toen kwam Noad pas goed op gang. Met name Bram Filius en Joop Quist zetten de toon op het middenveld. Filius werd door Quist weggestuurd op de linker kant. Hij legde de bal aan de achterlijn terug op Reini Reijngoudt die 2-1 aante kende. Kort hierop kreeg Reijngoudt een pass van Sander Kot en hij verschalkte de keeper nogmaals: 3-1. Joop Quist, Roland Walpot en Reini Reijngoudt kre gen vervolgens goede kansen om de sco re nog verder uit te breiden, maar ze mis ten allemaal. Bram Filius ging na een solo-actie het strafschopgebied in, maar hij werd neergelegd door een Neo-verde- diger. Doelman en aanvoerder Kees Lig- tendag meldde zich voor de penalty en scoorde 4-1. Na rust kwam Jaco de Jonge in het veld voor Roland Walpot. De Jonge ging linkshalf spelen en Bram Filius verhuis de daardoor naar de rechtervleugel. Bin nen tien minuten werd Filius tot drie keer toe weggestuurd op de rechterkant. Hij gaf daarbij telkens een voorzet die drie keer op identieke wijze werd afgemaakt door Reini Reijngoudt. Met deze hattrick kwam Noad op 7-1. Neo had niets meer in te brengen. Op aangeven van Joop Quist scoorde Bram Filius 8-1. Omdat Noad zeer aanvallend voetbalde, viel er achterin nog wel eens een gaatje, maar de spitsen van Neo liepen stuk op de ver dedigers Leon Hoek, Mark van Dijke en Ike Verwijs. Toch maakte die laatste een foutje waardoor Neo 8-2 kon scoren. Doelman Ligtendag ging hierbij ook niet helemaal vrijuit. Filius tekende kort hier na 9-2 aan uit een fraaie, lange bal van Sander Kot. Gerben v.d. Velde kwam nog in het veld voor Ike Verwijs. Jaco de Jonge kreeg op het middenveld een pass van Joop Quist, passeerde drie tegenstan ders en schoot diagonaal de tiende Noad- treffer binnen. Net voor het einde van de wedstrijd scoorde Bram Filius zijn derde doelpunt en bracht Noad op 11-2. In de slotminuut kreeg Rini Filius nog een kans op een laatste treffer, maar hij kop te op de lat. In deze wedstrijd scoorde Reini Reijngoudt vijf keer. Noad 2 heeft een doelsaldo van achttien voor en vier tegen. Spits Reijngoudt nam er tot nu toe tien voor zijn rekening. De B-junioren van Noad'67 spelen dit seizoen in de shirts van firma Hak pijpleidingen uit Heerjans- dam. Ook de trainingspakken en de tas sen komen van het bedrijf dat in heel Nederland ondergronds lei dingen legt en bovengronds instal- latiewerk verzorgt. De voetbal ploeg telt dertien spelers van wie er acht overgekomen zijn uit de lagere elftallen. De jonge ploeg is volgens jeugdlei der Jan Zuidweg (tweede van rechts) ingedeeld in een zware competitie die maar uit vijf wed strijden bestaat. Dat hadden er meer kunnen zijn als het elftal van Tholense Boys zich niet had terug getrokken. Het B-elftal staat verder onder lei ding van Rien Mol, pijpfitter en meewerkend voorman (links) bij de sponsor. A. Vroegop (met bloe men) is kaderleider bij Hak, waarvan het hoofdkantoor in Tricht, bij Geldermalsen, staat. (Advertentie I.M.) WW 4 12 23- 5 Rimboe 4 12 15- J Ria W. 4 9 14- 7 Terhole 4 9 10- 6 Lepelstr. B. 4 9 10- 8 Val Aan 4 6 9- 7 SDO 4 4 4- 9 Vosmeer 4 3 9- 12 Nw. Borgvl. 4 3 7- 11 Welberg 4 1 5- 12 Moerstraten 4 1 1- 13 Vivoo 4 1 1- 15 Tholense Boys 4 verspeelde in Fijnaart tegen FSV 5 de eerste punten in deze competitie. Aanvankelijk zag het ernaar- uit dat er veel doelpunten zouden vallen. Vooral omdat er met name in de eerste helft veel strijd geleverd werd in de straf schopgebieden. Zo waren er goede mogelijkheden voor Leen van As en Rob Deurloo, maar de Brabantse doelman bleek moeilijk te passeren. Ook doelman Johan van Stee moest enkele malen in actie komen en Ad de Kok moest zelfs nog een keer een bal van de doellijn halen. Op een gegeven moment werd Rob Deurloo echter hardhandig gevloerd in het strafschopgebied. Dooreen schijn beweging van de keeper schoot Henk Boxhoom echter te gemakkelijk in zodat het scorebord bij rust nog maagdelijk leeg was. In de tweede helft scoorden de geel zwarten meteen vanaf de aftrap. Een vlotte combinatie tussen Rini Broeren. Piet Deurloo en Frans de Kok werd door Leen van As beheerst afgemaakt: 0-1. Tholense Boys had hierna de wedstrijd onder controle. Er kwamen enkele riante kansen om de score uit te breiden, maar ze werden geen van allen benut. Zeven minuten voor tijd maakte FSV gebruik van een zwak moment van de gcel-zwar- ten en scoorde de gelijkmaker. De gasten konden in de resterende minuten geen echt offensief meer afdwingen en moes ten zich tevreden stellen met één punt. Vosmeer 4 heeft tegen Alliance 7 een 0- 3 overwinning behaald. In de tiende minuut namen de Tholenaren de leiding. Leo Havermans passte de bal door het centrum van de Roosendaalse verdedi ging, waarna Dré Hommel de keeper passeerde. Vijf minuten later was het opnieuw raak. Dré Aarnoudse speelde Frans Havermans aan op rechts. Deze schoof Dré Hommel de bal voor de voe ten en dat betekende 0-2. Vosmeer kreeg volop kansen om de score te vergroten, maar faalde in de afwerking. Aan de andere kant stond doelman Fred Janmaar pal bij de gevaarlijke Roosendaalse counters. Na enkele minuten in de tweede helft werd Dré Hommel gevloerd in het straf schopgebied. De door Jack Mosch geno men penalty werd echter gestopt. In het vervolg hielp Vosmeer alle doelkansen om zeep. Frans Havermans kopte nog op de lat en Arie Hage schoot op de paal. Pas vijf minuten voor tijd werd de 0-3 aangetekend. Arie Hage schoot, op aan geven van Leo Havermans, in de linker benedenhoek. In de B-poule van de bedrijvencompeti- tie boekte Lievensberg dinsdagavond een onverwacht groot succes tegen Bugatti's 2. Het favoriete Bugatti's werd door de middenmoter uit Bergen op Zoom met maar liefst 2-11 verslagen. De tweede wedstrijd ging tussen Dorpsher berg en Insulcon waarbij de laatste vol gens verwachting ruim verloor met 9-3. Maandag werden twee bekerwedstrijd afgewerkt. Standaard Tholen kreeg met 1-12 klop van De Fles, Bier en Ballen. Spannender was het duel tussen GEP 3 en GEP 2. Het tweede team van het Bergse plasticsbedrijf trok aan het lang ste eind en won met 5-7. In de tweede bekerronde, die begint op 28 oktober, spelen: Budelpack tegen GEP 2; De Fles, Bier en Ballen tegen Bloemenhal; Dorpsherberg tegen Lievensberg en Molenzicht tegen De Duveltjes. In de A-poule van de Meulvlietcompeti tie krijgt het gepromoveerde Sporting Maroc duidelijk meer tegenstand dan vorig jaar in de B-poule. De ploeg liep wederom tegen een nederlaag op. Deze keer won Noordpoort met 9-5. Verder uitslagen in de A-poule waren: Smits Boys-l'Esperance 3-1, The Limit-Stal- land 4-6, De Kaai-Hof van Holland 7-5. In de B-poule waren de uitslagen: Kaaij Boys-The Pub 5-6, Pinocchio-De Kroon 5-8, Calellas-Hof Boys 2-14. De 16-jarige Thoolse atlete Marjanne van de Velde heeft zondag in het Bra bantse Molenschot de run-bike-run ge wonnen bij de jeugd. Het parcours bevat te 7,5 kilometer lopen, 30 kilometer fiet sen en weer 3,5 kilometer lopen. Marjan ne finishte in 1.43.04 uur. Daarmee won ze bij de jeugd 14 t/m 16 jaar) en in het algemeen klassement werd ze tweede, achter de senior Marianne Provoost uit Lewedorp die eindigde in 1.38.29 uur. Het was een winderige dag, maar deson danks een goede prestatie van de Thool se atlete die voor het Bon-Giomoteam rijdt. Ze komt volgend jaar uit in de juni orenklasse (17 t/m 20 jarigen). Drie Tholenaren deden zaterdag in Her- kingen mee aan de Animoloop. Bas Vroegop uit Scherpenisse liep de 1600 meter bij de jeugd van zeven tot twaalf jaar. Na een langzame start en een sterk laatste stuk eindigde hij als zevende in 7.04 min. Bij de senioitn kwamen Wim Vroegop uit Scherpenisse en Ewoud Fase uit Sint-Annaland aan de start op de vijftien km. Onder winderige omstandig heden finishte Vroegop als twaalfde in 54.48 min. Fase werd veertiende met 55.03 min. C. Timmermans van SC Voome won de sterk bezette wedstrijd in 49.48 min. Jacoba van Beieren heeft in de afgelopen week haar jaarlijkse open toernooi 'Smalstad open' afgewerkt. Er schreven zich 183 spelers voor in waarvan de meesten zowel voor het enkel- als het dubbelspel. Er werd gespeeld in de cate gorieën D2, D1C2 en C1Met veel pas sen en meten werden 154 partijen inge pland en alle inschrijvers konden deelne men. Dankzij de buiten verwachting goe de weersomstandigheden kon het toer nooi redelijk volgens schema verlopen. De uitslagen waren: DAMES enkel D2: 1 M. Parren uit Lepelstraat; 2 M. Filius uit Sint-Philips- land. Enkel Dl: 1 M. Bakx uit Tholen; 2 J. van Tilburg uit Roosendaal. Dubbel D2: I M. Gelten en K. Laanen uit Lepelstraat; 2 R. Baauw en A. Eve- raers uit Sint-Philipsland. Dubbel Dl: 1 C. van Aalst en L. van Wesel uit Steenbergen; 2 J. Tempelaars uit Oud-Vossemeer en J. v.d. Bogert uit Halsteren. Dubbel C2: 1 M. Bakx en N. Breker uit Tholen; 2 C. Bazen en M. Quist uit Sint- Annaland. HEREN enkel D2: 1 Marcel Wesdorp uit Sint-Maartensdijk; 2 Leen Steenpoor- te uit Sint-Maartensdijk. Enkel Dl: 1 R. van Zandvliet uit Roosendaal; 2 P. van de Berg uit Hans- weert. Enkel C2: 1 Leen Goedegebuure uit Sint-Annaland; 2 Mark Lodewijk uit Nieuwerkerk. Enkel Cl: 1 Vincent de Kerf uit Sint- Maartensdijk. Dubbel D2: 1 J. Geilings en L. Ottevan- ger uit Tholen; 2 W. Aerts en L. Steen- poorte uit Sint-Maartensdijk. Dubbel Dl: 1 A. Borst en A. den Engelsman uit Sint-Annaland; 2 W. van Leeuwen en D. Westdorp uit Sint-Anna land. Dubbel C2: 1 T. Bocxe en C. Lindhout uit Sint-Maartensdijk; 2 L. Allewijn uit Kruiningen en P. van Houte uit Waarde. Dubbel Cl: 1 V. de Kerf en T. Verjaal uit Sint-Maartensdijk; 2 A. Broekhuizen en E. Broekhuizen uit Poortvliet. GEMENGD dubbel D2: 1 mevr. K. Raats en A. Theuns uit Steenbergen; 2 mevr. R. Baauw en J. Walpot uit Sint- Philipsland. Dubbel Dl: I mevr. L. van Treijen en B. van Dam uit Lepelstraat; 2 mevr. P. Flik- weert en C. Slootmaker uit Nieuwerkerk. Dubbel C2: 1 mevr. J. van Tilburg en R. van Zandvliet uit Roosendaal; 2 mevr. E. Huijseren J. Huijser uit Dreischor. Uitslagen van de wedstrijd in Tholen: J. Bal en J. Geuze 21 p; L. Soomers en mevr. A. Bal 19 p; mevr. C. Praat en mevr. R. Nagtegaal 18 p; mevr. Y. Ver kammen en J. Boogaart 15 p; mevr. S. Hoven en mevr. D. Pigmans 13 p; mevr. F. Schellinger en mevr. R. Burrows 12 p; D. Schellinger en A. Verkammen 11 p. Oud-Vossemeer: Mevr. C. van Mierlo en mevr. C. Lindhout 36 p; mevr. M. Timmermans en mevr. M. v.d. Zande 33 p; mevr. C. Free en W. Lindhout 32 p; mevr. D. van Dijke-de Wilde en mevr. L. Verschoor 15 p; mevr. M. v.d. Zande- Schoep en wisselende partner 12 p; mevr. L. van Poortvliet en mevr. J. van Dijk-Lindhout 11 p; mevr. Van Dijke- Polderman en mevr. Donken 6 p. Sint-Maartensdijk: C. Free en A. Goode 24 p; S. Wolse en W. Bijl 21 p; M. Dane en C. van Splunter 19 p; N. van Driel en M. Bijl 19 p; L. Verschoor en C. van Haaften 18 p; G. Verwijs en W. Lutt 17 p; A. Leemreijze en A. van Splunter 14 p. De leden van schietvereniging Prin ses Juliana Scherpenisse willen op het industrieterrein te Sint-Maar tensdijk zelf een eigen onderkomen bouwen. De 800 vierkante meter grond die ze daarvoor nodig denken te hebben, zou de gemeente voor een symbolisch bedrag beschikbaar moeten stellen. Dat is de kern van een brief die donderdag 10 oktober besproken wordt in de commissie sport. Prinses Juliana besloot al in mei om grond op het industrieterrein te kopen, namelijk het perceel dat eer der in beeld was voor een centrale schietaccommodatie voor de geza menlijke Thoolse schietclubs. De vereniging maakte een voorbehoud omtrent het rond krijgen van de financiering én wilde vooraf zeker heid dat op het perceel een schietac commodatie mag verrijzen. Het voorbehoud was voor het gemeente bestuur aanleiding om de grond aan een ander te verkopen. Het bestuur van de vereniging sprak daar in een brief zijn teleurstelling over uit. Ook meldde het gemeentebestuur, dat een gemeentelijke bijdrage in de kosten slechts bespreekbaar is als er een gezamenlijke accommodatie van de grond komt. Gezien alle mis lukte pogingen sinds mei 1993 ziet Prinses Juliana een gezamenlijke onderneming momenteel niet zitten. Wèl is ze bereid haar accommodatie aan anderen te verhuren. Het club bestuur wees er de gemeente op, slechts een eenmalige bijdrage te verlangen terwijl er veel verenigin gen zijn die jaarlijks forse bedragen gemeenschapsgeld opstrijken. De uit 1912 daterende schietvereniging telt op dit moment 45 leden, waar van een kwart jeugd. Sinds drie jaar geleden de gymzalen verboden ter rein werden, maakt Prinses Juliana tijdelijk gebruik van een ruimte van de firma Meyer.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1996 | | pagina 15