Met de kinderen, maar zonder man op de vlucht voor oorlog Zware criminaliteit en inbraak in woningen krijgen de prioriteit UW NIEUWSBLAD VAN HET EILAND THOLEN EN ST. PHILIPSLAND Eén geschorste agent op Tholen vervolgd Politie Tholen krijgt 6,7 uur per dag voor surveillance Zeven mille voor anderhalve eeuw AJP Ouders door onwetendheid vaak bang voor drugs Donderdag 3 oktober 1996 Wie kan het zich voorstellen? Je zult je land maar moeten verlaten met je kinderen, maar zonder echtgenoot, om je leven veilig te stellen. Buurlanden kunnen of willen je niet opvangen en uiteindelijk klop je op de deur van een westers land. Je spreekt niets anders dan je moedertaal en als 'asielzoeker' word je door een bureaucratisch systeem bewerkt. Intussen is het onzeker wat er met je familie gebeurt. Dit verhaal gaat ondermeer op voor de 30-jarige mevr. B. Hiabu en de 34-jarige mevr. A. Kahsai uit Tho- len. Zeven jaar geleden kwamen ze vanuit Eritrea naar Nederland. Onlangs gingen ze terug om hun familie te zoeken. Bedreiging Onzeker 13 Brieven EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Mevr. Hiabu en mevr. Kahsai zoeken in Eritrea naar hun familie Soldaten Veranderd Moord, doodslag, ernstige integriteits delicten (zoals ver krachting, incest en roofovervallen) en woninginbraken. Die onderwerpen moeten volgens het openbaar ministe rie het speerpunt worden van het Zeeuwse politiebeleid in 1997. Andere soorten van overtredingen en criminali teit hebben niet langer nadrukkelijk prioriteit en moeten aangepakt worden op momenten dat de politie daar tijd voor heeft. Verder wil het openbaar ministerie vijf pro cent meer misdrijven voor het gerecht behandeld zien. Hoge prijs Tekort Behoefte Berovingen Van de 23 februari geschorste twee agenten van de Thoolse politie wordt er één vervolgd omdat hij ver trouwelijke informatie naar buiten heeft gebracht. De zaak van de andere agent zou te maken hebben met mogelijke ongewenste intimiteiten. Eritrea is een voormalige provincie van Ethiopië in oost-Afrika. Het ligt ingeklemd tussen Ethiopië in het zuiden en westen, Soedan in het noordwesten en de Rode Zee in het oosten. De hoofdstad is Asmara. Hoewel het land drie keer zo groot is als Nederland, telt het relatief wei nig inwoners (zo'n 3,3 miljoen). Landbouw, veeteelt, parelvisserij en zoutwinning zijn van oudsher de belangrijkste bronnen van inkom sten. Het gebied werd in 1890 een Italiaanse kolonie, maar 51 jaar later bezette Engeland het tijdens de Tweede Wereldoorlog. In 1949 wezen de Verenigde Naties Eritrea toe aan Ethiopië. Het werd in '52 als zelfstandig gebied opgenomen in een federatie, maar in 1962 werd Eritrea een provincie van Ethiopië. Dat beviel de bevolking niet en gaandeweg ontwikkelde zich een slepend conflict dat uitmondde in een guerilla-oorlog om zelfstandig heid. Het Eritrees volksbevrijdings front (EPLF) speelde daarin de hoofdrol. Tegenstander was aanvan kelijk keizer Haile Selassi, maar deze werd in 1974 afgezet en opge volgd door de communist Mengistu. In de slotperiode van de bevrijdings oorlog vluchtten de twee dames naar Nederland. Zeven jaar zijn mevr. Hiabu en mevr. Kahsai nu in ons land. In Eri trea woonde de eerste in het stadje Keren ten noordwesten van Asmara en haar vriendin woonde destijds in een heel klein dorpje een paar uur verder landinwaarts. Wat gebeurde er in hun eigen land waardoor ze moesten vluchten? "Eritrea was met Ethiopië in oorlog om zelfstandig te worden", legt mevr. Hiabu uit. "Mijn man was guerillastrijder en altijd van huis. Maar de Ethiopische sol daten kwamen elke dag en vroegen waar mijn man was. Ik zei dat ik het niet wist, maar zij dreigden ons te vermoorden. Ze zeiden dat ik de guerillastrijders eten en drinken gaf. Daarom moest ik wel weg. Ze scho ten zomaar mensen dood, zonder reden." Haar vriendin mevr. Kahsai, die ze overigens pas in Nederland leerde kennen, heeft een soortgelijk verhaal. Het besluit om weg te gaan en huis en haard achter te laten, was erg moeilijk. Bovendien was het gevaarlijk, want als de Ethiopische soldaten erachter kwamen, waren ze hun leven niet zeker. "Een koopman met een kameel heeft ons geholpen. We liepen gewoon met hem mee en als er gevraagd werd wie we waren, zei hij dat we zijn vrouw en kinderen waren", ver telt mevr. Hiabu. Op deze manier bereikte mevr. Hia bu samen met haar twee kinderen Sudan. Ook mevr. Kahsai en haar drie kinderen kwamen in de hoofd stad Khartum terecht. Maar hier was er geen gelegenheid om de dames op te vangen. Ze werden doorgestuurd naar een ander land. "Iemand regelde voor ons waar we naartoe gingen", zegt mevr. Kahsai die vanuit Khartum naar Brussel vloog en vandaar naar Schiphol. "Toen ik uit het vliegtuig kwam, heb ik de trein naar Rotter dam genomen. Op het station daar zag ik een man staan die ik er wel Eritrees uit vond zien. Toevallig was dat ook zo en hij heeft me geholpen om asiel aan te vragen. Zo ben ik in het asielzoekerscentrum terecht gekomen." Mevr. Hiabu maakte een grotere omweg. Eerst vloog ze naar Sophia in Bulgarije en vandaar naar België en eveneens naar Nederland. Zij had het echter moeilijker omdat ze nie mand tegenkwam die haar taal sprak. Uiteindelijk kwam ze echter geveegd. Nog hier en daar een huis je is alles wat ervan over is. Maar ook de samenleving van Eri trea is drastisch aan het veranderen. Van oorsprong was het land, net als Ethiopië, een gebied waar zowel christenen (Grieks-Orthodox, Rooms-Katholiek en protestant) als islamieten naast elkaar leefden. De christenen hadden echter de over hand, een soort christelijke enclave tussen de verder overwegend islami tische buurlanden. "Maar nu komen er steeds meer moslims", vertelt mevr. Hiabu. "Vroeger had je in Keren wel vier kerken en één mos kee, nu is het precies andersom. Er zijn nog maar twee kerken, maar veel moskeeën. En de islamieten zijn ook strenger geworden. Vroeger zag je wel vrouwen met een sluier, maar niet over het hele gezicht. Nu lopen ze volledig gesluierd met alleen de ogen zichtbaar. Het zijn 'mudeja hedin' (fanatieke islamiti sche groepering - red.), en dat is niet goed voor het land." De dames Hiabu en Kahsai zijn weer terug in Tholen. Ze zijn echter niet helemaal thuis. Het liefst zou den ze terug willen naar Eritrea, maar dat zit er niet in. "Natuurlijk ben ik het liefst in mijn eigen land, maar wat moet ik daar doen? Ik heb er geen huis meer, geen plaats om te wonen. Er is geen geld en werk ook niet. Alles is er erg duur", verzucht mevr. Kahsai. "Bovendien willen de kinderen niet meer terug. Voor een keer vinden ze het wel leuk, om hun vader te ontmoeten. Maar niet om er te blijven. Het is verschrikkelijk moeilijk." Hetzelfde gaat op voor haar vriendin. Ook zij zou in princi pe wel terug willen, maar ze komt dan terecht in een land waar ze haar kinderen en zichzelf niet of nauwe lijks zal kunnen onderhouden. Gezinshereniging in Nederland is ook geen echte oplossing. De man nen hebben hun gezin in zeven jaar niet gezien en moeten dienen in het leger. Geld krijgen ze er niet, alleen eten en onderdak. "Wat zou hij hier nou moeten doen? Een hele dag in huis zitten? Hij kent de taal niet eens", zegt mevr. Hiabu. Voor hen beiden zit er voorlopig niet anders op dan het bij brieven te houden. Want in ieder geval hebben de echt genoten nu hun adres. Maar de heimwee blijft toch altijd aanwezig. In Nederland niet echt thuis, maar in Eritrea ook niet meer. De souvenirs aan de wand houden de herinnering in elk geval nog levend. Een aantal voorwerpen die de dames Hiabu en Kahsai meenamen uit Ethiopië. De beschilderde doeken hebben verschillende afbeeldingen. Vaak van vrouwen in klederdracht die net als de taal van streek tot streek verschilt. Helaas voor de fotograaf wilden ze zelf niet op de foto. in hetzelfde asielzoekerscentrum terecht als waar mevr. Kahsai ver bleef. Ze werden er vriendinnen en tegelijk kregen ze ook een huis toe gewezen in Tholen. "We mochten zelf kiezen uit een aantal plaatsen, maar wij wisten helemaal niet wat een goede plek was om naartoe te gaan. Daarom zeiden we: Zeg maar waar we heen moeten, dan gaan we wel", vertelt mevr. Kahsai. Zo kwamen ze dus in Tholen terecht. De kinderen raakten vrij snel gewend aan de Nederlandse samenleving, gingen naar school en maakten vrienden. De taal bleek voor hen een minder groot probleem dan voor hun moe der. Inmiddels zijn mevr. Hiabu en mevr. Kahsai ook redelijk gewend geraakt aan hun nieuwe land en ze gaan eveneens naar school om ondermeer Nederlands te leren. Toch bleven ze onzeker over hun familie en vooral over hun echtge noten die in Eritrea waren achterge bleven. Geen adres om naar te schrijven en geen telefoon. Daarom spaarden de dames jarenlang om één keer de reis terug te kunnen maken als de oorlog voorbij was. Inmiddels is Eritrea een zelfstandige staat. De oorlog met Ethiopië is voorbij en in 1993 sprak het volk zich in een referendum uit voor onafhankelijkheid. Het land werd een republiek. Het is echter in een diep gat gevallen. De werkloosheid is er enorm hoog en in de bevrij dingsoorlog zijn oogsten meerdere malen vernield door ondermeer brandbommen en napalm. Honger is er dan ook aan de orde van de dag. Dit probleem wordt nog eens ver sterkt door de al jaren aanhoudende droogte. "Vroeger viel er in Eritrea drie maanden achter elkaar heel veel regen. Daardoor groeiden de planten en hadden we een goede oogst. Maar nu is er al jaren bijna geen regen meer gevallen en het is heel moeilijk om wat te verbouwen", zegt mevr. Hiabu. "Bijna niemand heeft er werk, misschien nog in Asmara, maar niet veel." In juli dit jaar besloten mevr. Kahsai en mevr. Hiabu om met hun kinde ren voor zes weken terug te gaan naar hun vaderland. "We wilden weten wat er met onze familie gebeurd was", zegt mevr. Kahsai. Na een lange vliegreis van zo'n 15 uren kwamen de gezinnen aan in Asmara. Mevr. Kahsai had geluk. Zij trof er meteen een taxichauffeur die de broer van haar man (een col lega van hem) wist te wonen. Mevr. Hiabu moest echter langer zoeken, maar ook zij vond uiteindelijk haar man. Beide echtgenoten zijn nog steeds soldaat in het Eritrese leger. Het was een emotioneel weerzien dat echter een schaduwkant had. De dames en de kinderen moesten weer terug naar Nederland en hun echtge noten konden niet mee. "Er worden weer jongemannen opgeroepen om in het leger te gaan, want Eritrea heeft ruzie met Sudan. De soldaten moeten langs de grens gelegerd worden", legt mevr. Hiabu uit. Zeven jaar is een lange tijd om weg te zijn. Dat ondervonden de twee dames duidelijk. Hun land en geboortestreek waren compleet ver anderd. "Eritrea was ooit een heel mooi land, maar nu niet meer. Veel huizen zijn kapot en bijna niemand kan een huis nog betalen. Er is geen kraanwater en elektriciteit meer, de mensen hebben geen werk en veel zijn er gevlucht of gedood", vertelt mevr. Hiabu. Ze vond het huis waar ze vroeger woonde nog wel terug, maar het was haar huis niet meer. "Iemand anders heeft het ingeno men, maar men kon het niet repare ren als er iets stuk ging. Daarom is het nu erg kapot. Het was mijn huis, maar nu is het niet meer van mij." Het dorpje waar mevr. Kahsai woonde, is inmiddels van de kaart Deze prioriteiten staan in de kader nota 1997 van de politieregio Zee land. Bij al deze eisen wordt overi gens nog vermeld dat de 'basispoli- tiezorg' niet het sluitstuk van het totale beleid mag worden. De Zeeuwse politiemensen moeten daarnaast volgens het openbaar ministerie per district minimaal 300 processen-verbaal opmaken wegens het rijden onder invloed en evenveel boetes voor snelheidsovertredingen als er het afgelopen jaar zijn uitge deeld. Verder moeten er per district 25 inbeslagnames en vorderingen in het kader van de Plukze-wetgeving worden uitgevoerd. Speciaal onderdeel van de algemene politiezorg vormt het terugdringen van de overlast. Het Oosterschelde- bekken heeft dit tot één van de prio riteiten gemaakt. Vooral de overlast van verslaafden (drugs, alcohol èn gokken) in de uitgaanscentra staat daarbij centraal. Ook de werkeen heid Tholen krijgt hiervoor extra tijd, namelijk 300 uur. Verder wil de politie in het district Oosterschelde- bekken de geluidsoverlast in de woonomgeving en bij horecagele genheden terug gaan brengen met tien procent. Het gaat dan voorna melijk om de nachtelijke uren. Ook vandalisme en baldadigheid moeten worden verminderd en wel met vijf procent. Voor zogenaamd 'lokaal toezicht' ofwel de surveillance heeft de groep Tholen 2461 uren beschikbaar gekregen. Dat betekent 6,7 uur per dag. Als men dat verdeeld over de negen plaatsen van Tholen, krijgt Tholen-stad per dag 1,9 uur surveil lance, Oud-Vossemeer 0,7 uur, Sint- Annaland 1 uur, Stavenisse 0,56 uur, Sint-Maartensdijk 0,98 uur, Scherpenisse 0,47 uur, Poortvliet 0,49 uur en Sint-Philipsland (inclu sief Anna Jacobapolder) 0,7 uur. Het betekent ook dat de werkeen heid Tholen per jaar één uur surveil lance heeft voor 9,3 Tholenaren. Volgens het openbaar ministerie moet de politie bij de zware crimine le delicten streven naar een oplos singspercentage van 100. Daarnaast moet het aantal woninginbraken teruggebracht worden. Het belang rijkste begrip is 'het veiligheidsge voel van de burger'. Dat moet duide lijk vergroot worden. Dus meer poli tie in uniform en agenten zoveel mogelijk alleen opererend om het beschikbare personeel zo breed mogelijk in te kunnen zetten en om de contacten met de bevolking te Wilt u op de hoogte blijven van wat er gebeurt in uw woon- en/of werkgebied, neem dan een abonnement op de Eendraohtbode, dè Thoolse Courant. Dan krijgt u elke donderdag volop informatie over Tholen en St. Philipsland. per halfjaar incasso 25,90 per jaar incasso 47,30 (een jaarabonnement is dus 4,50 goedkoper) postabonnement incasso 61,90 Neem nu een abonnement, dan krijgt u de Eendrachtbode EEN MAAND GRATIS. Naam: Adres: Postcode: Woonplaats: Zend deze bon in een open enveloppe naar Eendrachtbode, Postbus 5, 4697 ZG St. Annaland. U kunt ook bellen: 0166-652752 b.g.g. 653474. Het gemeentebestuur is bereid om 7200 gulden Beschikbaar te stellen voor de viering van 150 jaar Anna Jacobapolder in juni volgend jaar. Daarbij wordt uitgegaan van een vast bedrag van 6000 gulden met daarnaast drie gulden per inwoner. Overigens is het een garantiesubsi die; als het organisatiecomité geen tekort heeft, wordt er niet bijge sprongen. De welzijnscommissie adviseert dinsdagavond over het voorstel. Daarin schrijft het gemeen tebestuur, de jubileumactiviteiten van belang te vinden omdat daar door de grote gemeenschapszin behouden kan blijven die in het dorp heerst. Het comité dat de feestelijkheden voorbereidt heeft een begroting opgesteld van 23.000 guldenkOp het programma staan ondermeer een fototentoonstelling, een officiële opening, zeskamp, muzikaal evene ment en Zeeuwse avond voor oude ren. Op 10 juni 1847 begonnen de aanne mers Van Tienhoven en Van Haaf- ten met de indijking van wat de Anna Jacoba- en de Kramerspolder zou gaan heten. De eerste werd eigendom van Willem Frederik del Campo genaamd Camp, de laatste van Abraham Caland. De Anna Jacobapolder, die op het grondge bied van Bruinisse lag, werd genoemd naar Del Campo's vrouw Anna Jacoba van Sonsbeek. Op 1 januari 1858 werd de polder bij de gemeente Sint-Philipsland gevoegd. verbeteren. De politieregio Zeeland die flink onder de reorganisatie heeft geleden, kampt met het pro bleem dat de kwaliteit moet verbete ren terwijl de middelen hiervoor niet of nauwelijks beschikbaar zijn. Het boekjaar 1995 kon weliswaar met winst worden afgesloten, maar tegen een hoge prijs. Het korps werkte met een beperkte hoeveel heid materieel en er moest tevens een vacaturestop worden ingesteld. De begroting werd sluitend gemaakt door vrijwel alle nieuwe beleids voornemens te schrappen. De Zeeuwse politie werd zelfs tot hal verwege het jaar onder toezicht van het ministerie geplaatst. Uiteindelijk behaalde men een positief resultaat van ruim 1,1 miljoen. Dat werd gro tendeels verdeeld over reserves voor: huisvesting, het district Oos- terscheldebekken, de regionale een heid voor zware georganiseerde cri minaliteit en het vacaturebudget. Maar er was ook nog een tekort van ruim 8 ton vanwege de reorganisa tie. Dat tekort werd bij het reeds aanwezige tekort van '94 gevoegd en begin dit jaar was de reorganisa tieschuld bijna 4,4 miljoen. Dat geld verwacht de politie in de komende vier jaar af te lossen. De begroting voor dit jaar vertoonde een gat van 2,3 miljoen en weer werd de politie 'Ouders zijn vaak bang voor drugs. Die angst komt vaak door onwe tendheid.' Dat zegt Lizette Offer- meijer van het Jongeren Advies en Informatiebureau JAIB. dat zetelt in het wijkgebouw aan de Molenvliet- sestraat in Tholen. "De beste manier om angst voor drugs te verdrijven, is zoveel mogelijk aan de weet te komen." Volgens mevr. Ojfermeijer zijn drugs stoffen, die ons helpen de werkelijkheid te ontvluchten. "Ze kunnen zorgen dat we ons beter voe len en dat we meer zelfvertrouwen krijgen." Genoemd worden alcohol, tabak, slaapmiddelen, xtc, hasj, weed, speed, heroïne en cocaïne. Bij het JAIB, dat op maandag, dinsdag, woensdag en vrijdag van 13.00- 17.00 uur is geopend, alsmede vrij dagavond van zes tot acht uur, heb ben ze overal folders over. De gemeente Tholen subsidieert het JAIB. Voor jeugd- en jongerenwerk staat volgend jaar 131.573 gulden in de begroting tegenover 149.272 gulden dit jaar. De jeugd- en jonge renwerker en zijn projecten vergen met 92.500 gulden het leeuwenaan deel van die gemeentelijke subsidie. onder toezicht van het ministerie gesteld. Grootste boosdoener blijken de hoge personeelskosten van ruim 64 miljoen te zijn. De loonkosten voor de gemiddelde Zeeuwse politiefunc tionaris bedragen bijna 74.000 gul den. In het Oosterscheldebekken (waaronder ook Tholen valt) telt de politie 201 fulltime arbeidsplaatsen. Waarschijnlijk krijgt de politie Zee land (net als andere regio's die in financieel slechte omstandigheden verkeren) extra geld om rond te komen. Maar dan moet er eerst een plan van aanpak gepresenteerd wor den waaruit blijkt dat er op termijn een sluitende begroting opgesteld kan worden. Wat betreft het Oosterscheldebek ken zit een sluitende begroting er op termijn niet in, zo blijkt uit het meer jarenplan van het district. Voor dit jaar verwacht men zonder tekorten af te sluiten, maar voor 1997 is een tekort van 176.000 gulden berekend en voor 1998 237.000 gulden op een totaal budget van ruim 3,3 miljoen. In het meerjarenplan staan behalve de financiële gegevens ook de beleidsvoornemens voor de komen de twee jaar. Zelf onderkent de poli tie dat er zwakke punten in de orga nisatie zitten. Dat zijn voor het Oos terscheldebekken ondermeer: 'on duidelijke doelen, een gebrekkig lei derschap, de geringe betrokkenheid van personeel bij de organisatie, onvoldoende vakkennis en opleidin gen, weinig geld en een slechte leef tijdsopbouw'. De politie wil hieraan gaan werken aan de hand van een filosofie die gebaseerd is op 'integri teit, wederzijds respect en professio naliteit'. Tegenover deze negatieve zaken, staan volgens het meerjarenplan ook goede punten zoals: loyaliteit tegen over de taak, hardwerkend en flexi bel personeel, continu beschikbaar zijn en een grote reactiesnelheid. De politie wil in de komende jaren het gevoel van ontevredenheid en onveiligheid bij de burgers wegha len door maatschappelijk gericht te werken. Dat wil zeggen dat het werk van de politie wordt gebaseerd op de 'behoefte' van de Zeeuwse maat schappij. Dat wil zeggen, als men daar de ruimte voor krijgt. De politie voelt zich echter bedreigd door het afnemende vertrouwen bij de bevol king, de leiding die geen duidelijke keuzes maakt en de zware, directe invloed van de rijksoverheid in ver band met de financiën. Door een strakke organisatie aan de hand van meerjaren-, districts- en projectplan nen hoopt men de problemen de baas te worden. Het districtswerkplan van het Oos terscheldebekken (Tholen, Sint-Phi lipsland, de Bevelanden en Schou- wen-Duiveland) wijst uit dat de politie dit jaar de meeste tijd steekt in berovingen en overvallen. Daar voor is in totaal 12.000 uur beschik baar. Dergelijke misdrijven komen dan ook vrij regelmatig voor. Vorig jaar werden 32 zaken behandeld en in de voorgaande jaren 35. Moord (of doodslag) kwam het afgelopen jaar drie keer voor. Verder behan delde men zeventien aanrandingen (een daling), veertien verkrachtin gen (stijging) en dertien gevallen van incest. In '95 kwam acht keer een onderzoek naar discriminatie voor en dat is aanzienlijk minder dan in de voorgaande jaren. Behalve de zware criminaliteit krijgt ook de drugsproblematiek veel aandacht. Er zijn 6000 uren voor beschikbaar gesteld. Het aantal woninginbraken is in 1995 afgenomen van 795 tot 675. Het oplossingspercentage daal de echter van 13,5 naar 8,7. Voor dergelijke zaken is dit jaar 3000 uur beschikbaar. De politie streeft naar een oplossingspercentage van 18,5 in 1996. Voor zaken als winkeldief stal is relatief weinig tijd vrij gemaakt (200 uur) en voor openbaar geweld (vechtpartijen op straat bij voorbeeld) zijn 1500 uren beschik baar. Vertrouwelijke informatie naar buiten gebracht Die mededelingen in de PZC van gisteren konden noch door de politie, noch door de officier van justitie bevestigd worden. De schorsing werd destijds op ver zoek van de hoofdofficier van jus titie in Middelburg uitgevoerd door de korpschef van de politie Zeeland, A.A. Smeels. Als reden werd het mogelijk plegen van misdrijven genoemd. De rijksre cherche zou daar een onderzoek naar instellen, wat nu dus al meer dan zeven maanden aan de gang is. Intussen zit het toch al niet zo zwaar bezette politiekorps in het district Oosterscheldebekken met twee mensen minder, terwijl ze gewoon doorbetaald moeten wor den. Over enkele weken komt er vol gens de PZC meer zicht op de uit eindelijke afwikkeling van de zaak. De korpsbeheerder (burge meester) en korpsleiding kunnen de agenten ook nog disciplinaire straffen opleggen, zoals bijvoor beeld een schriftelijke berisping, inhouding van automatische sala risverhogingen of zelfs ontslag. Een woordvoerder van de Neder landse Politie Bond meldt in de PZC, dat een schorsing maximaal zes maanden mag duren, welke termijn al overschreden is. In uit zonderingsgevallen kan deze periode één keer met drie maan den worden verlengd. Kennelijk is er in de Thoolse zaak sprake van zo'n uitzonderlijke situatie gezien de lange duur van het onderzoek van de rijksrecherche. De politie moet zich volgens het openbaar ministerie hoofdzakelijk gaan richten op ernstige criminaliteit en woninginbraken

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1996 | | pagina 13