Monumentendag succes met veel bezoekers van buiten Tholen Gemeente controleert zes autobedrijven Quist, de Barley Huisartsen warm voorstander van huidige ambulance Personeel licht plan toe bij De Kok Niet meer vrijwilligers in bibliotheek Raadsstukken op diskette voor sparen van het milieu Bouwbond verdeelt taken deenorgan?Satorerde"mTnun 'Gemeente doet te wein historie en kunst' Donderdag 19 september 1996 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 3 mentendag die zaterdag ook op Tholen werd gehouden. Er waren opval lend veel mensen van bui ten de gemeente. De Rooms-Katholieke kerk in Tholen stond voor het eerst open als monument. Verder werd ook de buitenroute langs diverse boerderijen goed bezocht. Wat het bezoekersaantal ook hielp stijgen, was het uitstekende weer. Dit in tegenstelling tot de buiige vrijdag. Bovag meldt 6 garages voor controle aan Verknoeid Schilder Luns BURLEY Stijl herken je. En Burley hééft stijl! Comfortabele schoen met heerlijke pasvorm. Multi- combineerbaar en ge schikt voor elk moment. Quist heeft dit Italiaanse topmerk al binnen. Wanneer komt u? Zieleheil Spreeuwenpot Niet druk In Zeeland aanzienlijke kwaliteitsdaling De Thoolse huisartsenvereniging is een warm voorstan der van bestendiging van de huidige ambulancedienst. Met name handhaving van de standplaats St. Maartens dijk verdient onverdeelde voorkeur boven een vestiging in Tholen-stad. Voorzitter R.H. Padt schrijft dat namens de Thoolse Huisartsen Vereniging (THV) aan b. en w. van Tholen en in afschrift aan diverse betrokkenen. Goed en betaalbaar Krachtig signaal Vrijwilligers ambulance naar Middelburg De vrijwilligers van de ambulancedienst Tholen hebben er maandag in de commissie welzijn van provinciale sta ten in Middelburg voor gepleit de ambulance in Sint- Maartensdijk te handhaven. Het personeel heeft ook het plan dat door drie verpleegkundigen en vier chauffeurs is gemaakt, overhandigd aan de leden van de commissie en verzocht de aanbevelingen in de besluitvorming te betrekken Debacle 1 's Morgens om tien uur liepen er al diverse groepen kinderen door Tho- len-stad. Zij werkten een puzzel- tocht af die hen gaandeweg langs diverse monumenten leidde. In flin ke groepen, maar soms ook maar met een paar, zag men de kinderen van het ene monumentale pand naar het andere rennen. Daarbij werden ze vaak door hun ouders vergezeld. Op hun puzzelformulier waren foto's afgebeeld waarop een deel van een gebouw of iets dat daarbij hoort te zien was. De kinderen moesten er een bijbehorende tekst bij zoeken. Ook die tekst was in de omgeving te vinden. Gaandeweg kwamen de groepen langs molen De Hoop die, ondanks de belemmering van de hoge bomen, genoeg wind ving om lekker te kunnen draaien. Molenaar O. Huiskamp zat dan ook tevreden in het zonnetje op de omloop. Iedere puzzelaar die bij hem aankwam, kreeg een zakje meel mee. Dat kon in de Gasthuiskapel geruild worden tegen een panne- koek, vers gebakken door voorzit ster J. Aalbrechtse-Tichem van Tho len Stad Actief. Huiskamp was tevreden over de monumentendag. "Er waren ruim tachtig deelnemers aan de puzzel- tocht, een heel mooi aantal. Ondanks dat de wind voor de molen ongunstig was, noord tot noordwest, pakten de wieken toch wind over de bomen heen", zegt Huiskamp. "Een draaiende molen is toch wel leuker dan dat je er alleen voor de versie ring bij zit. door zilveren kandelaars. Het pla- In boerderij de Schelphoek gaf het echtpaar J. Balk (rechts) uitleg over hun collectie antiek aardewerk. Van de jongeren die langs kwamen, woonde 80 tot 90 procent in Tho len." Aan de puzzeltocht waren ook drie prijzen verbonden. De hoofd prijs, een boekenbon van vijftig gul den, werd gewonnen door Barke van Dijk uit Tholen. Elsbeth Schakel uit Tholen won een boekenbon van der- B. en w. zijn in actie gekomen naar aanleiding van een melding van de Bovag van zes mogelijk illegale autobedrijven in Oud-Vossemeer, St. Maartensdijk, Scherpenisse en St. Annaland. Het college heeft J. de Boer aan de Westkerkseweg in Scherpenisse - onder aanzegging van bestuursdwang - gesommeerd om met zijn activiteiten te stoppen. De Bovag had het gemeentebestuur van Tholen eerst de brochure 'Con trole-actie illegale autobedrijven: meer dan milieuwinst' toegestuurd en vervolgens half juni zes mogelijk illegaal gevestigde autobedrijven gemeld: in Oud-Vossemeer A. Vriesma in de Schoolstraat, P.C. de Jonge in de Patrijzenweg en M.J.M. Tholenaar Onder de Molen; P. Nieu- wenhuizen aan de Provincialeweg in St. Maartensdijk, J. de Boer aan de Westkerkseweg in Scherpenisse en Om de kwaliteit van de dienstverle ning te behouden, is het volgens b. en w. niet wenselijk meer vrijwilli gers in te schakelen in de Thoolse bibliotheken. De gemeenteraad had daar naar gevraagd bij het begro- tingsonderzoek 1997 om op die manier de kosten terug te dringen. Naast vermindering van kwaliteit, brengt de inzet van vrijwilligers vol gens b. en w. ook de continuïteit in gevaar. De bibliotheek heeft geen plannen om de contributies in 1997 te verhogen, zo meldt het college verder. Er zijn experimenten met leengeld, maar daarvan zijn de resultaten nog niet bekend. De gemeente Tholen denkt volgend jaar 3000 gulden te kunnen besparen door de raadsstukken aan de 45 abonnees en de pers op diskette te verstrekken in plaats van op papier. B. en w. hebben dinsdag de keuze gemaakt voor dit nieuwe systeem, maar de gemeenteraad moet nog een beslissing nemen en de legesveror dening wijzigen. "De nieuwe aanpak bespaart ons papier, tijd en porto kosten en alle beetjes helpen", zegt wethouder J. Versluys. Het nieuwe systeem moet 1 januari ingaan. Chef interne zaken J. Buyk denkt 24.000 vel papier te kunnen sparen. "Onze eerste intentie is het milieu. Terug dringen van het papierverbruik staat voorop en de kostenbesparing is mooi meegenomen." Een abonne ment op de raadsstukken kost nu 95 gulden per jaar of 29 gulden per kwartaal. Er liggen voorstellen om daar respectievelijk 100 en 31 gul den van te maken. Abonnees die kiezen voor aanlevering op diskette krijgen 20% korting op die bedra gen. De pers krijgt de stukken uit sluitend op diskette. "Wij gaan ervan uit, dat iedereen het program ma WP 5.1 heeft", aldus Buyk. J. Hommel/M. Suurland aan de Voorstraat in St. Annaland. B. en w. hebben actie ondernomen en de zes adressen gecontroleerd. Daarbij bleken vier mensen af en toe reparaties en onderhoudswerkzaam heden te plegen. Uit de inrichting van hun garages/schuren bleek niet, dat er sprake is van bedrijfsmatige activiteiten. Het college concludeer de, dat het alleen om de uitoefening van een hobby ging, zodat de betrokkenen niet zijn aangeschre ven. In de Voorstraat te St. Annaland bleek er wel sprake te zijn van bedrijfsmatige activiteiten. Eigenaar Suurland heeft echter in 1993 een kennsgevingsformulier ingevolge het Besluit herstelinrichtingen motorvoertuigen milieubeheer inge diend. Deze kennisgeving is door b. en w. geaccepteerd. Overigens heeft het perceel een garage-bestemming. Hier is dus een garagebedrijf toege staan, voorzover de onderneming geen blijvende, onevenredige afbreuk doet aan het woon- en leef klimaat door hinder of gevaar. Gelet hierop, zagen b. en w. geen reden om Suurland aan te schrijven omdat het duidelijk om legale bedrijfsacti viteiten gaat. Op het perceel van De Boer aan de Westkerkseweg in Scherpenisse is echter uit controles gebleken, dat er sprake is van bedrijfsmatige activi teiten op het gebied van onderhoud en reparaties van auto's, mede gelet op de inrichting van de schuur. De eigenaar heeft in het verleden gepro beerd om deze activiteiten te legali seren, maar b. en w. hebben dat niet toegestaan. Het desbetreffende per ceel heeft een landbouwbestem- ming, zodat daar geen garage is toe gestaan. Vandaar dat het, gemeente bestuur Den Boer heeft gesommeerd om te stoppen met zijn activiteiten. tig gulden en Kees van Duijn uit het Noordhollandse Zwanenburg won een bon van twintig gulden. In Tholen liep VVV-gids H.J.J. Elenbaas (mede-organisator) met een flinke groep mensen maar liefst meer dan drie uren door de stad. Dat deed hij overigens op de dag dat hij veertig jaar getrouwd was. Vanaf de Kaaij (bij het kanon) liep het gezel schap door de Brugstraat waar Elen baas iets vertelde over de diverse gevels. Daarbij stak hij niet onder stoelen of banken dat sommige pan den volgens hem op een onverant woorde manier hersteld of ver bouwd zijn. "Die panden zijn ver knoeid. Bouwkundig of met ver keerd voeg- of steenwerk", aldus Elenbaas. Er zijn gelukkig ook nog veel mooie huizen in de Brugstraat, zoals die van notaris Schot en het gebouw ertegenover (voorheen van het Riagg). Elenbaas wees de groep ook op een boerenschuur midden in het stadje. Het bleek bij het huis van een arts te hebben behoord. Deze man hield blijkbaar veel van paar den en rijtuigen, want daarom werd de schuur ernaast gezet. De monumentale kelders in de Hoogstraat passeerden eveneens de revue. Vervolgens ging het door de Kerkstraat naar de Grote Kerk. De huizen hier hebben veel zogeheten 'brandplaatjes' of 'brandpolissen'. Deze plaatjes op de gevels gaven aan dat de inwoner een brandverze kering had. Volgens Elenbaas beho ren ze tot de eerste brandverzekerin gen van Nederland. In de Grote Kerk is de VVV-gids thuis. Vanalles weet hij over het gebouw te vertel len. Over de grafzerken en in het bij zonder de tombe van Guy van Blois (baljuw van Tholen begin 15e eeuw), die er volgens Elenbaas ove rigens beschamend slecht uitziet. "Het is er echt heel erg mee gesteld. Er zijn tijdens de werkzaamheden in de koorkerk zelfs stukken afgebro ken. Die liggen er nu zomaar los op", zegt de Tholenaar. "De Een aantal kinderen kwam in de Katholieke kerk hulp vragen bij de puzzeltocht. Mevr. E. Bruins en mevr. V. Rens (rechts) gaven graag uitleg. gemeente doet echt veel te weinig aan het behoud van de kunst en his torie in Tholen. Het lijkt wel of het haar niet interesseert" Ook mevr. J. Meerman - die in het stadhuis zat - concludeerde dat naar aanleiding van de staat waarin een 17e eeuws houten paneel met daarop een schil dering van de brand van Sint-Anna- land verkeert. In de Grote Kerk gaven tijdens de monumentendag organiste Mariëlle Wessels en de trompettiste Monique de Rooij een concert. De route ging verder naar de Katho lieke kerk. Deze kerk was voor het eerst open tijdens de monumenten dag. Vorig jaar was dat ook de bedoeling, maar door een misver stand ging dat toen niet door. De fraaie kerk aan de Markt is in 1900 gebouwd nadat de oude was afge broken. Dit was oorspronkelijk een 16e eeuws gebouw van de Waalse Kerk, maar die gemeente ging ter ziele. Nadat de Rooms Katholieken uit de Grote Kerk waren verdreven en zich jarenlang onderdrukt wisten door de Reformatie, nam de parochie in 1818 de Waalse kerk over. Het gebouw was in 1898 ech ter dermate Vervallen dat men het sloopte en er de huidige kerk voor in de plaats bouwde. Pastoor was toen R.J.G. Beddink. De kerk is een neo-gotisch ontwerp van architect P. Snel uit Hoorn. Het gebouw is negen meter breed en 22 meter lang. Beeldhouwer M. van Bokhoven uit Den Bosch maakte het altaar, de preekstoel en een aantal beelden van Nederlandse heiligen. Van de oorspronkelijke kerksie raden was na de Reformatie niets meer over. Uit het pand aan de Dalemsestraat waarin de parochie tussentijds ter kerke ging, werden diverse voorwerpen meegenomen zoals de klok uit 1831 (die tijdens de tweede wereldoorlog werd omge smolten), twee beelden en een com muniebank van zwart en wit mar mer. Elenbaas weet te vertellen dat het oude altaar van waarachter nu de pastores de diensten leiden, nog uit de oude Waalse kerk afkomstig is. Verder maakte Huib Luns (vader van Joseph Luns, oud-minister van buitenlandse zaken) een groot schil derij van de hemelvaart van Maria. Dit naar aanleiding van de naam van de kerk: 'Onze Lieve Vrouw Hemel vaart'. Daarnaast is er nog het geres taureerde orgel dat in 1947 werd afgeleverd door J.M.H. Giessen uit Goes. Het telt 580 pijpen, verdeeld over twee klavieren. Aan de zijmu ren van de kerk hangt de traditionele kruisweg; veertien schilderijen (sta ties) die de kruisweg van Christus voorstellen. Het altaar wordt gesierd MADE IN ITALY THOLEN, Brugstraat 19-21, Telefoon (0166) 60 23 21 SINT-MAARTENSDIJK, Ds. de Bresstraat 10, Telefoon (0166) 66 21 67 (èn in Bruinisse, Halsteren, Numansdorp). fond is een lichtblauw, houten boog gewelf met daarop de negen zalig heden (uit de Bergrede) geschilderd. "De mensen vinden de Katholieke kerk vooral een knusse kerk", vertelt Elenbaas nog. Ook het voormalige stadhuis van Tholen was open voor publiek. Hier kon men ondermeer oude prenten, trommels en uniformen zien. Er kwamen allerlei mensen langs. Zoals een paar Engelse toeristen, een aantal werknemers van een bedrijf die aan 'teambuilding' deden en het Vlissingse echtpaar Coomans dat samen met dertig gasten in een bus allerlei bijzondere monumenten in heel Zeeland aandeed. Het was de viering van hun 25-jarig huwelijk. Aan de hand van het wandkleed in de hal kon Elenbaas de hele geschie denis van Tholen vertellen. Elke polder staat erop. Ook de VVV-gids noemt het jammer dat er zo weinig met het stadhuis gedaan wordt. "Vroeger zaten er nog wat bedrijfjes in. Ook niet alles, maar het werd bewoond. Nu stap je een leegte bin nen. Alleen or vrijdag komen hier bruidspaartjes, maar verder kan men er niet van genieten. Dan heb je een schitterend, oud stadhuis en je doet er niets mee. Dat is gewoon heel jammer", zegt Elenbaas die zijn gehoor tenslotte meenam naar de Gasthuiskapel die in 1330 werd gebouwd door iemand die de kapel (gewijd aan St.Laurens) liet bouwen als boete voor een niet al te vroom leven. Hij liet overigens in de akte opnemen dat de kapel aan de gemeenschap werd gegeven op voorwaarde dat er elke week drie missen voor zijn zieleheil zouden worden opgedragen. Anders kwam het pand te vervallen aan zijn kinde ren. Dus toch nog een menselijk trekje. Inmiddels worden er overi gens natuurlijk geen missen voor de man meer gehouden. In de Gasthuis kapel wees Elenbaas op de fraaie gobelins uit de jaren '50 die de gelij kenis van de verloren zoon uitbeel den. Maar er was ook een excursie door het buitengebied van Tholen gepland onder leiding van drs. W. Heijbroek. Hij leidde zijn gevolg langs diverse boerderijen en door de Klaas van Steenlandpolder bij Poortvliet waar men ondermeer een dijkcoupure (doorgang), een schut sluis en het voormalige stoomge maal bezocht. Een eindje verderop had ook prof. Van der Zwan de hek ken van zijn monumentale boerderij De Schelphoek opengesteld voor het publiek. Via een met korstmossen en graspollen begroeid toegangs weggetje kwam men langs een voor malige veedrinkput bij het smeed ijzeren hek. Men kon rond het pand lopen en van de ruim opgezette tuin genieten. In de oude schuur had J. Balk uit Poortvliet een deel van zijn (hoofdzakelijk Frans) antiek aarde werk tentoongesteld. Over de diver se potten, schalen, borden en krui ken gaf hij desgewenst uitleg aan de bezoekers. Er zaten wat merkwaar dige spullen bij. Zoals een hoge pot met een vierkant gat erin. "Een par- kietenkooi", legt Balk uit, terwijl hij ook nog een spreeuwenpot, eten- spotjes, een zware veldfles en een paar beschilderde borden laat zien. Balk begon al met verzamelen toen hij vijftien jaar was. Sindsdien is zijn collectie flink uitgebreid, met name tijdens zijn vakanties in Frankrijk. Ook de Hervormde kerken van Oud- Vossemeer, Sint-Maartensdijk en Poortvliet waren open. In de laatste kwamen tussen half twaalf en half vijf bijna 60 mensen binnen. Daar waren ook nogal wat mensen van buiten Tholen bij, ondermeer uit Zaandam, Utrecht en Haarlem. Zij waren speciaal voor de monumen tendag naar Tholen gekomen. Onder hen ook oud-inwoners van Poort vliet. In de rond 1350 gebouwde kerk bespeelde organist J. de Graaf het orgel. Verder waren ook de molens in Sint- Annaland en Oud-Vossemeer te bezichtigen. Daar was het niet druk. "Er zijn in Sint-Annaland maar zo'n twintig mensen geweest", zegt molenaar M.A. Kodde. "Het waren hoofdzakelijk nog Sint-Annalanders ook. Er was wel nog een vroegere vriend van me, een oud-Sint-Anna- lander; Jan van Vossen uit Amerika. En ook een Duitse dame kwam nog langs." In Oud-Vossemeer (molen De Jager die Kodde ook draait) kwamen nog minder mensen langs. Hier was een Bergenaar bereid gevonden om de wieken aan het werk te zetten. Ook in Stavenisse was molenaar G. de Moed nog onverwacht in touw. Dit omdat de Oosterscheldezwemtocht waaraan hij mee zou doen, was afgelast. Maar omdat de molen niet in het programma was opgenomen, was het niet erg druk. In Tholen werd 's middags onder lei ding van havenmeester F. Zoeteweij op het Viskeperk zo'n 25 kilo vis bij opbod verkocht. Het geheel werd muzikaal omlijst door enkele muzi kanten onder leiding van mevr. J. Zwaan in samenwerking met L. Ber- revoets. Na een aanvankelijk wat aarzelende start gingen uiteindelijk de zeevruchten (waaronder verse paling, mosselen en garnalen) vlot van de hand. Zoeteweij werd tijdens de verkoop bijgestaan door Rick Wetzer uit België. De monumentendag werd 's avonds afgesloten met een concert van het Sm'alstads mannenkoor en een trio bestaande uit fluitist Jacco Bruijn- zeel, cellist Henjo Schot en organist Jan de Viet op spinet. Het was een mager bezocht concert wat de musi ci er echter niet van weerhield een fraaie avond muziek ten gehore te brengen. Ook gedeputeerde staten van Zee land en de projectgroep ambulance hulpverlening Zeeland o.l.v. dhr. W. Don ontvangen de brief, evenals de zorgverzekeraars VGZ en OZ, de ziekenhuizen Lievensberg en St. Franciscus, de ambulancedienst Tholen, de Thoolse brandweer en politie, het streekgewest West Noord-Brabant en de Brabantse alarmcentrale. De Thoolse huisartsen vinden, dat er in toenemende mate onzekerheid is gerezen omtrent het toekomstige lot en functioneren van de Thoolse ambulancedienst. "Dit gezien de bepaald niet eenduidige plannen en visies, die daarvoor door de diverse belanghebbende en beleidmakende instanties ter tafel zijn gebracht." Genoemd worden gedeputeerde sta ten van Zeeland, het streekgewest West-Noord-Brabant, de project groep ambulancehulpverlening Zee land, b. en w. van Tholen en het per soneel van de Thoolse ambulance dienst. De THV schrijft, dat vooral naar de Thoolse bevolking toe, doch niet minder voor het ambulanceper soneel, het van groot belang is, dat er snel duidelijkheid komt. "In de visie van de THV gaat het pri mair om een adequate - kwalitatief goede en zonodig snelle - doch ook betaalbare geneeskundige hulpver lening ten bate van de Thoolse bevolking. Het geneeskundig han delen van de huisartsen en de ambu lancehulpverlening moet daarbij worden gezien als een hecht verwe ven le lijns voorziening. In de hui dige opzet heeft de Thoolse ambu lancedienst goed gefunctioneerd. Uitzonderingen door overmachtsitu aties daargelaten kon, vooral door de centrale standplaats St. Maartens dijk, aan het wettelijk gestelde aan- rijcriterium van 15 minuten worden voldaan. Dit ondanks het feit, dat het personeel in (goedkopere) piket dienst draaide." De samenwerking met het streekge west West-Noord-Brabant, waarbij tot op heden een Bergse ambulance een achterwachtfunctie vervulde voor de Thoolse ambulance, was en is tot nu toe kwalitatief goed, aldus de THV. "Gezien de frequentie van de vervangende ritten (circa 16%) is deze achterwacht, ondanks de voor westelijk Tholen duidelijk langere aanrijtijd, nog acceptabel. Indien echter het Zeeuwse ambulan cebeleidsplan verder gestalte zou krijgen, waarbij een ambulance uit Goes als achterwacht voor Tholen zou gaan fungeren, moet - qua aan rijtijd - oprecht worden gevreesd voor een aanzienlijke kwaliteitsda ling in de acute ambulancehulpver lening. Daarbij nog in aanmerking genomen, de zeer waarschijnlijk veel frequentere inzet van de Thool se ambulance in oostelijk Zuid- Beveland dan tot nu toe het geval is geweest voor West-Noord-Bra bant." De THV juicht het standpunt van b. en w. van Tholen toe om te kiezen voor voortzetting van de hui dige samenwerking met het streek gewest West-Noord-Brabant. "Uit treding uit het Zeeuwse samenwer kingsverband ziet de THV als een duidelijk, krachtig en terecht signaal naar gedeputeerde staten van Zee land", aldus THV-voorzitter Padt in de brief aan het Thoolse college. Het standpunt van de THV is una niem. Ook de drie huisartsen uit Tholen-stad zijn voor handhaving van de ambulance in St. Maartens dijk in plaats van voor verplaatsing naar Tholen, zoals de projectgroep Don en in de toekomst ook het streekgewest West-Noord-Brabant wil. De projectgroep ambulancehulpver lening Zeeland komt naar verwach ting eind oktober met haar eindcon clusies. Gedeputeerde drs. G.L.C.M. de Kok woonde de vergadering bij: hij is ambtshalve lid van de commis sie welzijn en lid van de project groep. Verpleegkundige R. Versluis van de ambulancedienst lichtte het plan toe door gebruik te maken van het spreekrecht. Zij herhaalde het stand punt dat de meerderheid van het per soneel inneemt, namelijk het hand haven van de standplaats Sint-Maar tensdijk vanwege de centrale lig ging. "Binnen de 15-minutengrens is de totale bevolking van de gemeente Tholen bereikbaar." Als die over schreden wordt dan ligt dat aan de weersomstandigheden zoals ijzel en mist. Volgens Versluis kan vanuit de smalstad aan de 'hulpvraag opti maal' worden voldaan. Tussen de alarmering en het uitrukken met de wagen zit nooit meer dan vijf minu ten, zo legde zij uit. De achterwacht van de ambulance in Bergen op Zoom (inzetten van een wagen als de Thoolse op pad is) kan gehandhaafd blijven als de gemeente en de provincie de huidige situatie bestendigen. Gebeurt dat niet dan kan er op eenzelfde wijze met een achterwacht uit Zeeland worden gewerkt. "Wanneer de ambulance van de standplaats Krab- bendijke onderweg is, kunnen wij vanuit Sint-Maartensdijk een uitste kende achtervang aanbieden en omgekeerd." Versluis benadrukte nog eens dat het de goedkoopste oplossing is om de huidige situatie te handhaven. Een extra verpleegkundige zou de dienst kunnen versterken. Dat zou minder duur zijn dan het optuigen van een parate post in Tholen-stad die 24-uur bezet moet zijn zoals de projectgroep voorstelt. "Dat kost vele duizenden meer en biedt in principe niet meer dan nu het geval is'. Verhuizing zou bovendien een 'behoorlijke kapitaalvernietiging' (van garage en kantoor aan de Noordpoort) met zich mee brengen. De samenstellers betreuren het dat de stichting ambulancedienst geen gesprekspartner is in de project groep. En dat het gemeentebestuur van Tholen niet met hen wil praten over het plan dat ze hebben opgesteld over de toekomst van de ambulance dienst. B. en w. hebben een onder houd geweigerd omdat het stich tingsbestuur van de ambulance dienst niet bij het opstellen van het plan betrokken is. Ook het eigen bestuur wordt bekritiseerd. "Wij hebben pogingen ondernomen het bestuur te overtuigen van onze visie en gevraagd ons plan te onderschrij ven en te verdedigen waar dit nodig is." De poging om b. en w. en het stichtingsbestuur voor hun zaak te winnen, zijn volgens Versluis op een debacle uitgelopen. "Wij zijn ervan overtuigd dat wij dit plan niet hadden moeten opstellen en verde digen. Maar helaas, het is niet anders. Wij doen dit voor de Thool se bevolking." De commissie welzijn die uit dertien leden bestaat was niet voltallig. Maar liefst vijf leden meldden zich af. Ook het Thoolse statenlid ing. LJ. van Doom-was afwezig. Op de vraag van J.A. de Loof-de Wild (CDA) waarom de Thoolse ambu lancedienst niet in de projectgroep zitting heeft, antwoordde De Kok dat men ernaar heeft gestreefd de groep zo klein mogelijk te houden. Maar dat er wel regelmatig contact is tussen de verpleegkundige coördi nator en het bestuur van de Thoolse ambulancedienst. Woensdag (giste ren) kreeg de projectgroep het plan van het personeel voor het eerst onder ogen. Het bestuur van de gefuseerde afde ling Tholen van de bouw- en hout bond FNV heeft de taken verdeeld. J.C. van Poortvliet uit Stavenisse is secretaris geworden en J. Geuze uit St.Maartensdijk penningmeester. Voorzitter M.A.H. den Haan uit St.Annaland was eerder al door de leden in functie gekozen. Binnen het bestuur zijn ook plaatsvervangers aangewezen: C.J. Hack uit Tholen (tweede voorzitter), A. Dorst uit St.Maartensdijk (tweede secretaris) en D.F. van Riet uit St.Maartensdijk (tweede penningmeester). Verder maken A. den Haan uit St.Maartens dijk, F. Lindhout uit Stavenisse, H. Aalbrechtse uit Tholen en J.F. Hom mel uit Oud-Vossemeer deel uit van het afdelingsbestuur, dat op grond van het ledental maximaal dertien leden mag tellen. Intussen is in de persoon van J. Petie uit Oud-Vosse meer een aspirant-bestuurslid ge vonden.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1996 | | pagina 3