THOLENDERWIJS Levend monument Juf en bakker in huwelijksbootje informatierubriek van de gemeente Tholen WET MILIEUBEHEER SPREEKUUR B&W SNABBEL KINDERSHOWS ATTRACTIES WAT LIGT TER INZAGE? VANAVOND KERNBEZ0EK IN STAVENISSE VERGADERING COMMISSIE OPENBARE WERKEN BOUWAANVRAGEN/ BOUWMELDINGEN NALATENSCHAP MEVROUW VAN 'T HOF-QUIST Op reis met de Rabobank Afscheidsdienst Gereformeerde Cd uitgebracht voor de Actie Hulp Roemenië ds. De Buck Donderdag 12 september 1996 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 5 Woensdag 18 september Aanvang 14.00 uur Dorpshuis "t Ouwe Raed'uus" Poortvliet DINSDAG 17 SEPTEMBER: INGEDIENDE BOUWPLANNEN/MELDINGEN VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN Uitgeroepen tot BESTE BRUIDSFOTOGRAAF 1994 van Nederland Dieven vermomd als borenslijpers Vrijdags en zaterdags GEOPEND Redactie: Voorlichtingsambtenaar Gemeentehuis Tholen Markt 1-5 Sint-Maartensdijk Telefoon: 0166-668200 Telefax: 0166-663553 Kennisgeving van mededeling beschikking Met ingang van 13 september 1996 ligt gedurende zes weken ter inzage de beschik king op de aanvraag van: - Zeevishandel "de Eendracht", Parksingel 16 te Tholen, voor het veranderen en na verandering in werking hebben van het gehele visverwerkende bedrijf gelegen aan de Edisonweg 7, kadastraal bekend Tholen, sectie N, nummers 1258, 257 en 85. Burgemeester en wethouders van Tholen hebben positief beschikt op de aanvraag. Daarbij is een aantal voorschriften opgesteld in het belang van het milieu. Het besluit is ten opzichte van het ontwerp besluit wel gewijzigd. Beroep tegen het besluit kan worden ingesteld door: a. degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit; b. de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit; c. degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aangebracht; d. belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit. Het beroepschrift moet vóór 25 oktober 1996 worden ingediend bij: de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Zij die beroep instellen, kunnen een verzoek doen tot het treffen van een voorlopi ge voorziening. Dit verzoek moet binnen bovengenoemde termijn worden gericht aan de voorzitter van de bovengenoemde Afdeling. Sint-Maartensdijk, 12 september 1996 Waar ter inzage? Alle stukken liggen ter inzage: - Op de secretarie van de gemeente Tholen te Sint-Maartensdijk van 9.00-12.00 uur en van 13.30-15.00 uur; - op schriftelijk verzoek tevens elke maandag van 18.00-20.00 uur in de Openbare Bbibliotheek te Sint-Maartensdijk, Markt 58. De eerstvolgende spreekuren van de leden van het college van burgemeester en wethouders vinden plaats op maandag 16 september 1996 in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. Burgemeester H.A. van der Munnik houdt zijn spreekuur van 11.00-12.00 uur. Op datzelfde tijdstip vinden de spreekuren plaats van de wethouders ing. J. van der Jagt, I.C. Moerland en ing. J. Versluijs. Wilt u op een ander tijdstip met een van de college-leden spreken, belt u dan even naar het gemeentehuis, telefoon (0166) 668330. De beheerscommissie van het dorpshuis te Poortvliet orga niseert een optreden van: Speciaal voor de kinderen van de basisschool verzorgt clown Snabbel een programma van 14.00-15.30 uur. Entree: 2,-, inclusief een gratis consumptie. Gemeenteblad, 10e editie-1996 Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend dat ter gemeente secretarie voor een ieder, tegen betaling van de kosten verkrijgbaar is Gemeenteblad Tholen nummer 10 - 1996. In het Gemeenteblad Tholen worden de integrale teksten van algemeen ver bindende voorschriften (verordeningen e.d.) gepubliceerd. Dit nummer van het Gemeenteblad bevat de tekst van I. het besluit van burgemeester en wethouders tot het instellen van een inva lidenparkeerplaats in de Marehoekstraat te Oud-Vossemeer, ten behoeve van mevrouw J.J. van Schaik; II. het besluit tot vaststelling van de Verordening Winkeltijden Gemeente Tholen 1996. De besluiten treden in werking op de dag volgende op die van deze fiekend- making. Iedere belanghebbende kan tegen het onder I genoemde besluit binnen 6 weken na de datum van deze bekendmaking bezwaar maken bij ons college. Het bezwaarschrift dient gedateerd en ondertekend te zijn. Verder moet het bezwaarschrift voorzien zijn van naam en adres, een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht en de redenen waarom tegen dit besluit bezwaar wordt gemaakt. Nadere informatie over het indienen van een bezwaarschrift vindt u in de brochure "Bezwaar en beroep tegen een beslis sing van de overheid" die op verzoek door het bureau Voorlichting van de gemeentesecretarie wordt toegezonden. Sint Maartensdijk, 12 september 1996 Burgemeester en wethouders van Tholen. JU 12 SEPTEMBER KERNBEZ0EK STAVENISSE Vanavond (donderdag 12 september a.s. organi seert het gemeentebe stuur van Tholen een kernbezoek voor de woonkern Stavenisse. Dit kernbezoek wordt gehouden in het dorps huis "de Stove" aan de Voorstraat 42 te Stave nisse, aanvang 19.30 uur. Elke belangstellende is van harte welkom. Op dinsdag 17 september a.s. komt de commissie openbare wer ken voor een vergadering bijeen in het gemeentehuis te Sint- Maartensdijk. Deze vergadering die onder voorzitterschap staat van wethouder ing. J. van der Jagt begint om 16.00 uur. De ver gadering is openbaar. Elke belangstellende is van harte welkom en kan vooraf gebruikmaken van het spreekrecht. Op de agenda staan onder meer de volgende punten: - Wijziging rioolaansluitingen Molenstraat te Poortvliet; Het tracé van de riolering in de Molenstraat te Poortvliet bestaat uit een oud betonnen riool dat door particuliere erven en onder bestaande bebouwing loopt. Thans is het de bedoe ling om bestaande huisaansluitingen van de panden Molen straat 34, 36 en 38 op te nemen en opnieuw aan te sluiten door middel van een nieuw naar de Molenstraat afwaterend p.v.c.- riool met een diameter van 20 cm. Ook zal de aansluiting van het pand Schoolstraat 27 van het oude riool worden afgekop peld en worden aangesloten op het riool in de Schoolstraat. De commissie wordt gevraagd advies uit te brengen. Na een positief advies zal het college van burgemeester en wethouders de gemeenteraad voorstellen het benodigde kre diet beschikbaar te stellen. - Voorstel tot renovatie/aanpassing riolering achterzijde Bebouwdendam te Tholen; Dit jaar is het riool in de Bebouwdendam vanaf de Dalemse- straat tot aan de Kaai vernieuwd. Aan de achterzijde van de panden 20, 24, 26, 28 en 30 loopt een zeer oud in metselwerk uitgevoerde riolering waarop niet alleen eerdergenoemde panden maar ook de panden Brugstraat 31 en een gedeelte van Kaai 1 (en mogelijk meer panden) zijn aangesloten. Op grond van nu beschikbare gegevens is niet vast te stellen of het technisch uitvoerbaar is het riool te renoveren door het inbrengen van een p.v.c.-leiding. Het kan ook nodig blijken dat een put gemetseld moet worden op een bestaande leiding. Zowel het nader onderzoek als het uitvoeren van de renovatie moet in verband met de beperkte toegankelijkheid en de te nemen extra veiligheidsmaatregelen als zeer arbeidsintensief worden aangemerkt. Een betrouwbare raming van het werk kan nog niet worden opgesteld. Wel is duidelijk dat het thans beschikbare bedrag niet toereikend is om zowel het onderzoek te bekostigen als het werk uit te voeren. Zodra de uitkomst van het onderzoek bekend is, zullen burgemeester en wethouders een beslissing nemen welk gedeelte van het werk uit het beschikbare bedrag uitgevoerd kan worden. De commissie wordt om advies gevraagd. Na een positief advies zal het college de gemeenteraad voor stellen het in de begroting geraamde bedrag beschikbaar te stellen. Plannen van aanpak Milieuvoorlichting, Duurzaam Bou wen en Bedrijfsinterne Milieuzorg Ingevolge de Vervolg-bijdrageregeling Ontwikkeling Gemeen telijk Milieubeleid (VOGM) heeft het Rijk de gemeente Tholen gedurende 3 jaren tot en met 1997 een subsidiebedrag toege kend ten bedrage van 135.703,-- op jaarbasis. Een aan de bijdrageregeling gekoppelde voorwaarde is wel dat de gemeente nadere invulling en uitvoering dient te geven aan minimaal vier vrije-keuzetaken ter uitvoering van het NMP(+)-beleid. De gemeente Tholen heeft reeds in een eerder stadium gekozen voor de volgende keuzetaken: Milieuvoor lichting, Duurzaam Bouwen (DUBO), Bedrijfsinterne Milieu zorg (BIM) en Gemeentelijke Energiebesparingsaanpak (GEA). Voorts zijn er nog een tweetal verplichte gemeentelijke milieu taken in de VOGM-regeling waarvoor plannen van aanpak bestuurlijk dienen te worden bekrachtigd: Gescheiden inzame ling van huishoudelijk afval en het Gemeentelijk rioleringsplan (GRP). Om een gedegen en tijdige uitvoering van de keuzetaken te kunnen waarborgen eist de regionale milieuinspectie per deel taak een bestuurlijk vastgesteld plan van aanpak. Voor 1 janu ari 1998 moeten de gekozen taken duidelijk vorm hebben gekregen in het gemeentelijk milieubeleid. De daadwerkelijke uitvoering van de deeltaken dient dan ook voor dat tijdstip gestalte te hebben gekregen. Aan de commissie worden de plannen van aanpak om advies voorgelegd. - Een melding van E.J. Tobe, voor het bouwen van een berging op het perceel Zijpschekreek 12 te Sint Philipsland; - Een bouwaanvraag van D. Buijs, voor het bouwen van twee woningen op het perceel Boserf 3 en 5 te Sint Philipsland; - Een bouwaanvraag van W.K. den Boer, voor het bouwen van een woning op het perceel Gemaalweg 4 te Tholen; - Een bouwaanvraag van A. v.d. Ree, voor het bouwen van een berging op het perceel Meidoornstraat 1 te Sint-Maartensdijk; - Een bouwaanvraag van V. Cras, voor het verbouwen van een schuur op het per ceel Molenstraat 14 te Sint-Maartensdijk; - Een bouwaanvraag van R.L. Boogaard, voor het bouwen van een woonkeuken op het perceel Kalisbuurt 60 te Oud-Vossemeer; - Een bouwaanvraag van Gebr. Scherpenisse, voor het bouwen van een tuinders- kas op een perceel aan de Weg van Kodde te Sint-Annaland; - Een bouwaanvraag van C. Schuurbiers, voor het bouwen van een keuken en bij keuken op het perceel Touwslagersdreef 32 te Tholen. - Een ve[gunning verleend aan C. Verkerke, voor het plaatsen van een tuinhuisje op het perceel Molenvlietsestraat 17 te Tholen, verzonden 2 september 1996; - Een vergunning verleend aan J. Versluijs, voor het uitbreiden van een loods op het perceel Gorishoeksedijk 23 te Scherpenisse, verzonden 2 september 1996; - Een vergunning verleend aan P. Ligtendag, voor het veranderen van de gevels op het perceel Huygensstraat 38 te Sint-Annaland, verzonden 2 september 1996; - Een vergunning verleend aan R.J. van der Wal, voor het vergroten van een dak kapel op het perceel Prins Hendrikstraat 36 te Sint-Philipsland, verzonden 2 sep tember 1996; - Een vergunning verleend aan C. v.d. Heuvel, voor het verbouwen van een stal/opslagruimte op het perceel Gortzakweg 1 te Tholen, verzonden 2 septem ber 1996; - Een vergunning verleend aan R. ten Hove, voor het bouwen van een woning met garage op het perceel Botlandstraat 7 te Oud-Vossemeer, verzonden 3 septem ber 1996; - Een vergunning verleend aan C.P.E.J. Witkam, voorhet vernieuwen van de voor gevel op het perceel Kalisbuurt 37 te Oud-Vossemeer, verzonden 3 september 1996; - Een vergunning verleend aan C.P.E.J. Witkam, voor het plaatsen van een gara gedeur in de voorgevel op het perceel Kalisbuurt 17 te Oud-Vossemeer, verzon den 3 september 1996. Volgens de Algemene wet bestuursrecht (Awb) kan een belanghebbende tegen een verleende vergunning en/of een positieve bouwmelding bezwaar maken. Het bezwaar moet binnen 6 weken na de dag waarop het besluit is verzonden aan de aanvrager/melder, schriftelijk worden ingediend bij het college van burgemeester en wethouders van Tholen. Voor informatie over de mogelijkheid om bezwaar te maken kunt u contact opnemen met het gemeentehuis, telefoon (0166) 668244. Sint-Maartensdijk, 12 september 1996. Tot 15 augustus 1996 heeft voor inwoners, verenigingen en andere instellingen uit Oud-Vossemeer de gelegenheid bestaan ideeën aan te dragen voor de besteding van de erfenis van mevrouw Van 't Hof-Quist, overeenkomstig de daarvoor door haar gedachte bestemming, namelijk voor de bekostiging van voorzieningen op het gebied van sport en recreatie, voor de jeugd van Oud-Vossemeer. De volgende ideeën zijn bij het gemeentebestuur van Tholen ingediend: 1. De judovereniging, de voetbalvereniging, de tennisvereni- ging, de muziekvereniging, het oranjecomité en de gymnas tiekvereniging hebben gezamenlijk het voorstel gedaan een commissie in te stellen vanuit het belanghebbende vereni gingsleven en het college van burgemeester en wethouders om een nadere bestemming voor de erfenis te zoeken. Tevens zou een dergelijke commissie belast kunnen worden met het verdelen van de jaarlijkse renteinkomsten, indien besloten zou worden het bedrag van de nalatenschap in een fonds te storten. 2. John Aarnoudse, Molenweg 28 te Oud-Vossemeer heeft het idee geopperd een deel van de erfenis te besteden aan de aanleg van voorzieningen ten behoeve van het in-line-skaten door de jeugd. Hiervoor is een half-pipe nodig met daarbij liefst ook een stalen buis om overheen te glijden. Als mogelij ke locatie om dit plan te verwezenlijken wordt genoemd het grasveld voor de kantine op het sportveld te Oud-Vossemeer. 3. Carnavalsvereniging "De Vlooientrappers" doet het voorstel een stichting op te richten met als doel het fonds te beheren waarin de erfenis wordt gestort. Het bestuur zou moeten bestaan uit vertegenwoordigers van de gemeente, het Oud- Vossemeerse verenigingsleven en overige inwoners van Oud- Vossemeer. Dit bestuur zou richtlijnen op kunnen stellen voor de besteding van de opbrengst van het fonds en verenigin gen, scholen, enz. uit Oud-Vossemeer zouden daarop jaarlijks een beroep kunnen doen. Op deze wijze zou gewaarborgd worden dat ook op langere termijn de opbrengsten van de erfenis aan de jeugd van Oud- Vossemeer ten goede komen. semeer doet de suggestie niet alleen verenigingen met jeugd leden te laten profiteren van de erfenis, doch ook de basis scholen en de peuterspeelzaal. Hij oppert ook het idee de ijs baan aan de Veerstraat meer multifunctioneel te maken door deze te asfalteren. Daardoor zou het terrein o.a. ook bruikbaar worden om te skeeleren of te skate-boarden. Verder zou hij graag zien dat een deel van de erfenis wordt gebruikt voor een boekje over de geschiedenis van Oud-Vossemeer. 5. Als voorzitter van de soos Jong Vosmaer vraagt mevr. S. van Buuren om een bedrag uit de erfenis voor een nieuwe muziek installatie ten behoeve van de soos en een bedrag voor het organiseren van een kindervakantiekamp in de zomer van 1997. 6. De leiding van de jeugdvereniging "Het Kompas" heeft gevraagd om een bijdrage in de kosten van aanschaf van diverse materialen voor hun jeugdactiviteiten. 4. De heer C.P.G. de Koning, Burg. Versluijsstraat 34Te Oud Vos- 7. Mevrouw Heijdra-van Thienen stelt voor een gedeelte van de erfenis te besteden aan een aula in het pand aan de Ring, naast het N.H. Verenigingsgebouw. Hiermee zou de krotwo ning aan de Ring een bestemming krijgen die het gehele dorp ten goede komt. 8. Kiki en Timo Barthel hebben voorgesteld op de plaats van de ijsbaan aan de Veerstraat een rolschaats- tevens skeelerbaan te realiseren, zodanig dat deze tijdens de wintermaanden ook weer als ijsbaan te gebruiken is. Met ingang van 13 september tot en met 26 september 1996 lig gen de bovenomschreven voorstellen voor een ieder ter inzage ter gemeentesecretarie, bureau Algemene Zaken en Welzijn, kamer 146. Op 3 oktober 1996, aanvang 19.30 uur, zal in dorpshuis "de Vossenkuil" aan de Ring te Oud-Vossemeer een openbare hoor zitting worden gehouden, om na te gaan in welke mate de geda ne voorstellen kunnen rekenen op steun vanuit de Oud-Vosse- meerse bevolking. Inwoners van Oud-Vossemeer, of vertegen woordigers van Oud-Vossemeerse verenigingen die een voor stel of suggestie hebben ingediend, of over één of meer van de geopperde ideeën hun mening willen geven worden uitgeno digd deze hoorzitting bij te wonen. Zaeterdag is 't overa monumentedag in Nederland. Ons d'r oak best vee van in Toole. De Hrööte Kèrreke, 't stad'uus in de Hast'uuskepèl. Eihuluk kan de nieuwbouw mien ammae öóre hestoole. A 'k langs de Veste rieje, zie 'k dae de meule. Zo pront at 'n dae staet, in 't volle hroen. Dae bin ménsen die a wille da te boamen dae weg haen. 'k Ouwe m'n eihe d'r buuten, lae 'n oare mar 'n uutspraek doen. In wat te dienken van 't Vienkelstraetje. 't Is misschien nie echt mêêr zo at 't öört, ma móói is 't wè. In de wurf nie te verheten, in de pompe, in de strevalje. Ik bin stik hróös op alles wat a m'n Eên monument verheet 'k, in 't is êêl belangriek. In 't móóist is nog, m'n ebben 't biena allemael in uus. Ons eihe dialect, van uus uut meehekreehe. Ma steeds mêêr Toolenaers die bin abuus. Ze praeten Ollans, oak tehen d'r eihe ménsen. 'k Neem 't hêên mens kwaeluk óór, ommes alles mag. Ma m'n spreke wel af, da m'n onze tael in eere ouwe. Ai belangriek onderdêêl van de jaerlukse monumentedag. Jopie Meerman, Groot Verréhof 17, Tholen. In de Oosterschelderegio, waartoe Tholen behoort, zijn twee dieven actief die als borenslijpers langs bedrijven gaan. De twee lopen een bedrijf binnen en vragen of er nog boren te slijpen zijn. Intussen ver kennen ze het pand en proberen in een onbewaakt ogenblik hun. slag te slaan. Dinsdag werden ze gezien in 's-Gravenpolder en maandag in Yer- seke. De mannen zijn tussen de 30 en 35 jaar oud en hadden een net pak aan. Ze zijn gezien in een bruin-bei ge Mazda en ook in een zilvergrijze Opel Omega. De politie waarschuwt bedrijven, met name in de Ooster schelderegio, voor deze heren. Bedrijven die al met het tweetal te maken hebben gehad, worden ver zocht contact op te nemen met de oolitie in Goes. Het jaarlijkse uitstapje dat de Rabobank St. Annaland/Poort- vliet organiseert, was 3 september weer een groot succes. Om 7.30 uur vertrokken 47 deelnemers richting Katwijk aan Zee, waar om 10.00 uur een rondvaart werd gemaakt over het Brasemermeer. Mede door het prachtige weer kon men op het bovendek, onder het genot van koffie met gebak, genie ten van het mooie natuurschoon. Om 12.30 uur werd de brood maaltijd genuttigd in restaurant. Savoy, 's Middags werd een bezoek gebracht aan het Katwijks museum en de vuurtoren, onder leiding van een gids. Na afloop kon men nog een uurtje winkelen in Katwijk. Om 18.00 uur stond het diner weer klaar in restaurant Kaagzicht te Buitenkaag. Na een mooie tocht langs de Kaag, waren we om 21.30 uur weer thuis. Deze reis is één van de vele reizen die men bij de Rabobank St. Anna- land/Poortvliet kan boeken. (Advertentie I.M.) De gerenommeerde LIJSTENMAKER voor het eiland Tholen Molenstraat 13, tel./fax: 0166-664041 4695 CK Sint-Maartensdijk Advertentie LM. Op zoek naar werk. Het regionaal bureau onderwijs westelijk Noord- Brabant organiseert in het Markie- zaatcollege te Bergen op Zoom een cursus voor werkzoekenden. Traject 2000 is een scholingsprogramma voor herintredende vrouwen, lang durig werklozen, allochtonen en iedereen die een extra kans op scho ling of werk wil hebben. Naast ken nisvakken komen sociale vaardighe den, presentatie, solliciteren en werkritme aan bod. Geïnteresseer den kunnen contact opnemen met het RBO tel. 0165-568254. De kinderen van de groepen 1, 2 en 3 van basis school De Regenboog maakten vrijdag een bij zondere dag mee. Hun 'hulpjuf Liesbeth Bogert uit Tholen ging trouwen met Peter van Poortvliet uit Oud-Vos semeer die bij bakkerij De Toekomst in Tholen werkt. Liesbeth van Poortvliet-Bogert werkt sinds kort bij De Regenboog in het kader van het jeugd werkgarantieplan (JWG). Ze assisteert de lera ressen van de groepen 1, 2 en 3. De kleuters houden haar echter het meest bezig. Het kersverse bruidspaar vond op deze drukke De Actie Hulp Roemenië van de familie J.L. Noom uit Scherpenisse heeft een cd uitgebracht 'Heer ik kom met al mijn noden'. Hierop zijn te horen het gemengd koor Asaf uit Goes onder leiding van J.C. van der Slikke uit Scherpenisse, organist Bram Bout uit Tholen en pianist Jan Mulder. De cd is in maart opgeno men in de Nederlandse Hervormde kerk te Tholen en bevat psalmen, geestelijke liederen en instrumentale werken op orgel en vleugel. Mulder bespeelde voor deze gelegenheid een bijzondere Bosendorfer vleugel waarvan er maar enkele meer in Nederland zijn. De opbrengst van de cd is bestemd voor de aanleg van een cv-installatie in het bejaarden huis Filadelfia in het Roemeense Salard. Dit in 1991 gestichte tehuis wordt gefinancierd door de opbrengsten van zang- erf dia-avon den, kaartenverkoop en verkoop van ingezamelde goederen door de Actie Hulp Roemenië. De ingezamelde goederen worden in Roemenië in vier winkels verkocht. Zo krijgen in totaal 25 personeelsleden een vast inkomen en 28 bejaarden worden verzorgd. In het komende voorjaar zal een groep vrijwilligers (georga niseerd vanuit bejaardenhuis De Schutse) naar Salard vertrekken om de cv-installatie aan te leggen. De cd 'Heer ik kom met al mijn noden' is verkrijgbaar bij de familie Noom in Scherpenisse. Zondag neemt Gereformeerd predi kant P.J. de Buck afscheid van zijn gemeenten in Poortvliet en Tholen. Sinds november 1991 diende De Buck de twee gemeenten, maar onlangs nam hij een beroep aan uit Dedemsvaart. Deze gemeente telt omstreeks 1800 leden en wordt door twee predikanten bediend. Van avond, donderdag, wordt er in het verenigingsgebouw Het Visnet in Tholen een afscheidsreceptie gehou den. Van zeven tot negen uur kun nen alle belangstellenden afscheid nemen van de familie De Buck. Zondagmorgen om tien uur houdt de predikant zijn afscheidspreek in de Gereformeerde kerk te Poortvliet, 's Middags om drie uur zal hij voor het laatst zijn gemeente te Tholen toe spreken. Ook na deze diensten kan men de familie De Buck nog de hand drukken. dag nog een half uurtje de tijd om op school langs te komen. Daar werden de bruid en bruidegom feestelijk onthaald. Ze kregen een fruitmand van de kin deren, die het paar toezongen met "t Is feest, tralala'. Ze kregen ook te horen wat het nu eigenlijk betekent om te gaan trouwen en natuurlijk wer den ook de ringen, de fraaie bruidsjapon en het pak van de bruidegom bewonderd. Nog even in het zonnetje voor een foto en toen gingen de kinderen naar huis en het paar Van Poortvliet-Bogert zocht de feestzaal op. Advertentie I.M. Liesbeth Bogert en Peter van Poortvliet maakten op hun trouwdag nog even tijd vrij om bij de kleuters van De Regenboog op visite te gaan.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1996 | | pagina 5