Spido viert gouden jubileum met jeugdmiddag en receptie Waterschap verkoopt sloot niet aan Flipse Bouwbond FNV nu één afdeling Nieuwe bedrijven Vervoer van schooljeugd is uitgebreid Bintjes dalen tot 13 cent Vossemeerse gymnastiekvereniging begonnen met springgroep Landbouwers fuseren verder Bestuur wil serviceverlening op hetzelfde niveau houden Radio gestolen YE 96 grootste mosselkotter in de vaart FANTASTISCHE AANBIEDING 3 KILO MOSSELEN van superkwaliteit, wat f 10." VISHANDEL J.C. SCHOT Donderdag 12 september 1996 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 13 Op 16 november is het een halve eeuw geleden dat in Oud-Vossemeer gymnas tiekvereniging Spido werd opgericht, maar de club viert dat gouden jubileum al op 21 september met een officiële receptie en activi teiten voor de jeugd. Meeste geslaagden Nieuwe gymzaal Voor woningbouw in Molenhoek Tholen Het waterschap Zeeuwse Eilanden gaat een kavelsloot in het bestemmingsplan Molenhoek bij Tholen verkopen aan de gemeente. Projectontwikkelaar Flipse uit 's-Gra- venpolder, die had gevraagd om de sloot te kunnen kopen, vist daarmee achter het net. Waterschap wil dagelijks bestuur hoger belonen dan de provincie Burgemeester opent bedrijf met internationale mode-allures De nieuwe afdeling Tholen van de bouw- en houtbond FNV is officieel een feit. Vijf afdelingen zijn samenge voegd tot één, met ruim 520 leden. Daarvan waren er donderdag nog geen twintig op de oprichtingsvergade ring om een definitief bestuur te kiezen. Strijd Gymnaestrada Tholen St. Annaland St. Maartensdijk Poortvliet Gaat u maar rustig slapen. Wij verhuizen uw meubelen als eieren. flakkee verhuizingen b.v. Slangen voor hogedrukreinigers Handelsonderneming Van Beers Techniek B.V. Verkeersdrempels rijden geweldig We hebben nog meer aanbiedingen: THOLEN B.V. November is voor de gymnasten een drukke maand met wedstrijden en cursussen en daarom kiest Spido ervoor om het 50-jarig bestaan deze maand te vieren. Begonnen met 40 leden telt de vereniging er nu 130, waarvan 80 tot 85 procent jeugd is. "Vooral bij de kleuters is er jaarlijks veel aanwas", geeft secretaresse T. Heijboer-Schipper de belangstelling aan. Zijn kinderen eenmaal de basis school ontgroeid, dan taant de inte resse voor de gymnastiek. Toch mag Spido niet mopperen, want ten opzichte van tien jaar geleden is het ledental verdubbeld. Een springgroep voor jongens en meisjes 10 tot 12 jaar) is het jongste initiatief van de club. De beide gedi plomeerde leidsters van Spido - Ina Smulders en Lilian Adriaansen - bereiden de deelnemers voor op wedstrijden op de onderdelen mini- trampoline en lange mat. "Voor het springen werken de regio's Zeeland en West-Brabant weer samen, zodat er ook aan wedstrijden in het Bra bantse meegedaan kan worden", legt mevrouw Heijboer uit. Naast het springen zijn er ook de 'gewone' ver enigingswedstrijden waarop Spido de laatste jaren actief is. De selectie voor de wedstrijdploegen gebeurt vanuit de deelnemers aan de specia le trainingsklassen. Hoewel er tegenwoordig meer meisjes turnen dan jongens, telt Spido inmiddels een stuk of 16 jongens onder haar leden. In de beginjaren was ruim de helft van de leden van het mannelijk geslacht. Sinds een jaar of vijf kent Spido een 50-plus groep. Wekelijks komen hier gemiddeld zo'n 15 dames op af. Uit de tweede helft van de jaren zestig dateert de groep senioren dames. Verder zijn er groepen voor kleuters (klein en groot), meisjes recreatie (klein, groot, vanaf 12 jaar), jongens recreatie (tot 12 jaar), trainingsklas (meisjes tot 12 jaar, meisjes vanaf 12 jaar, jongens) en de springgroep. Op drie dagen van de week oefenen de leden in de gymzaal aan de Bou Kooijman- straat; op dinsdag maakt Spido drie uren gebruik van deze accommoda tie, op woensdag en donderdag vijf uren. Naast de twee genoemde leid sters worden de lessen gegeven door de dames T. Heijboer, J. Schetters, R. Uijterlinde, M. Hommel en de heer M. Duine. Een comité ging in september 1946 aan de slag om in Oud-Vossemeer een gymvereniging van de grond te krijgen die voor alle gezindten toe gankelijk moest zijn. In november volgde de officiële oprichting. Het oprichtingscomité ging als bestuur fungeren, met mevrouw A. Jekel- Laban als voorzitter, P. Lobbezoo (secretaris), mej. M. de Wilde (pen ningmeester), P.A.W. Mees en Adr. van Poortvliet. Dit werd nog aangevuld met mevr. Smallegange-Ampt en C. Steijns. Als naam van de nieuwe vereniging werd een afkorting gekozen van het motto SPortiviteit Is ons DOcl. B. Huijsmans uit Bergen op Zoom werd aangetrokken om de lessen te gaan geven aan de 40 leden die er toen waren. Zij turnden in de zaal bij de openbare lagere school op de hoek Schoolstraat Molenstraat. Op 1 februari 1947 sloot Spido zich aan bij het Kon. Ned. gymnastiekver- bond (KNGV). Een jaar later waren er volgens de officiële opgave 61 leden: 7 meisjes en 20 jongens tot 12 jaar, 11 meisjes van 12 tot 15 jaar, 13 heren en 10 dames. Dat zoveel jongens lid waren, is misschien het gevolg van een oproep van de voor zitster bij de viering van het éénjarig bestaan. Na enkele jaren overleed mevrouw Jekel en de heer Mees nam de voorzittershamer over. Hij bleef die hanteren tot 1966 en bij zijn afscheid werd hij benoemd tot erevoorzitter en lid van verdienste. Bestuurlijk was dit geen beste tijd, want in de periode 1952-1957 was Mees zelfs het enige bestuurslid van de' club. Daarna kreeg hij verster king in de persoon van meester Van den Houten. Pas in 1965 verbeterde de situatie, want toen traden Joop en Ina Smulders toe tot het bestuur. Zij waren fervente gymnasten en een jaar eerder in Oud-Vossemeer komen wonen. Smulders maakte deel uit van het bestuur van de Zebra (kring Zeeland-Brabant). In die tijd was J.Th. Piessens hoofdleider van Spido en hij beleefde het dat de club een beker kreeg omdat ze tijdens Spido deed regelmatig mee aan de kleuterdagen en organiseerde er vier jaar geleden zelf een in Oud-Vossemeer. turnproeven het hoogste aantal geslaagden (110%!!) had. Ook werd hij met een jongensploeg - met daar in ondermeer Wim en Ad Aarnoud- se - Zeeuws kampioen. Tegelijk met het echtpaar Smulders kwamen W. Aarnoudse en mevr. T. Plandsoen in het bestuur. In 1966 nam Joop Smulders de voorzitters hamer over en hij ging aan de slag om koninlijk goedgekeurde statuten voor Spido te krijgen. Daaraan werkte burgemeester Versluijs belangeloos mee. Ina Smulders volgde Piessens op als hoofdleid ster. Het zilveren jubileum werd in 1971 door de 164 leden gevierd met een uitvoering samen met Olympia Tho len (dat toen 65 jaar bestond). Ook de vaderlandse turntop van PSV Eindhoven (waar Smulders zelf had geturnd) gaf een demonstratie. Na de gemeentelijke herindeling kwam dat jaar ook de Thoolse tumfedera- tie tot stand (die is dus aan het zilve ren jubileum toe) en Smulders werd er voorzitter van. Eerste initiatief was een kleuterdag voor de Thoolse clubs en die sloeg enorm aan. In 1966 deed Spido voor het eerst mee aan de gymzomerkampen in j Beekbergen, een activiteit die hal verwege de jaren 80 doodbloedde. De gemeente moet vijf gulden per vierkante meter neertellen voor de De ZLM werd ZMO en nu vallen de landbouwers van Tholen en St. Phi- lipsland al weer onder de GLTO: de gewestelijke land- en tuinbouw organisatie. De GLTO is een fusie van LTO MidOost en ZMO. Het hoofdkantoor staat in Deventer en in Goes is de regionale vestiging voor Zeeland gehandhaafd. De vroegere ZLM-secretaris mr. J. Oggel is alge meen secretaris van GLTO gewor den en de bekende voorman H.C. van der Maas uit Kats maakt deel uit van het voorlopige dagelijks bestuur. De nieuwe organisatie behartigt de economische en" sociale belangen van de land- en tuinbou wers en hun gezinnen in Zeeland, Noord-Brabant, Utrecht, Gelderland en Overijssel. In minder dan drie jaar is het aantal regionale land bouworganisaties afgenomen van 23 naar 6. GLTO Zeeland werkt op provinciaal niveau nog samen met de collega organisaties NCB en WLTRO in lto-raden. GLTO telt bijna 40.000 leden. Een dagelijks bestuurder (gezwore ne) bij het waterschap Zeeuwse Eilanden krijgt voor zijn werk een bruto uurloon van 19 gulden, heeft tijdschrijven uitgewezen. Hij besteedt gemiddeld 20 uren per week aan zijn functie. Het salaris van een gezworene bedraagt al vele jaren 15% van dat van de dijkgraaf. De provincie heeft nu een nieuwe regeling ontworpen waarin dat per centage wordt opgetrokken naar 20. Daarnaast krijgen de gezworenen een vakantietoeslag, eindejaarsuit kering, vaste onkostenvergoeding, telefoon-, auto- en verblijfskosten vergoeding. Volgens diezelfde rege ling zou de dijkgraaf in salarisschaal 17 (rijksbezoldigingsbesluit) moe ten vallen, maximaal 12.711 gulden bruto per maand. Zeeuwse Eilanden wil de dijkgraaf echter een schaal hoger indelen, waardoor diens maandsalaris bijna 14.000 gulden wordt. Daarnaast zou het water schap het salaris van de gezworenen liefst op 25% van dat van de dijk graaf zien. De commissie algemene bestuurlijke zaken is het daar, op één lid na, mee eens. sloot, die gedempt wordt. In een later stadium zullen nog meer water lopen in het gebied verkocht worden aan de gemeente, wanneer deze bereid is het onderhoud ervan én van een stuk weg dat binnen de bebouw de kom valt op zich te nemen. Het waterschapsbestuur heeft vier maan den nodig gehad om tot een besluit te komen, want de vraag van Flipse dateert van begin mei. In tegenstel ling tot de projectontwikkelaar kan de gemeente niet op korte termijn met woningbouw in Molenhoek beginnen. De grond die daarvoor nodig is, is tot 1 december volgend jaar ver pacht aan D.J. van Gorsel en deze weigert vervroegde pachtontbin- ding. Van Gorsel had dat wèl willen doen voor Flipse, maar aan hem wil de de gemeente de grond niet verko pen. De gemeente wil de nieuwe woonwijk zelf ontwikkelen. Burgemeester H.A. van der Munnik verricht vrijdagmiddag de officiële opening van een bedrijf met interna tionale allure: American Phil Texti les Europe/Amphi Fashion Produc tions in St. Maartensdijk. Van de Schakelweg verhuisde het distribu tiecentrum in ondergoed naar de Nijverheidsweg, waar op een per ceel van 5200 m2 enorme magazij nen verrezen. Voor het spectaculaire openingsfeest zijn gasten uit Ameri ka, Hong Kong, Frankrijk, Enge land, Duitsland, Denemarken en Nederland uitgenodigd. "Vrijdag de dertiende wordt voor ons een spe ciale dag", zegt directeur Piet Swart- hoff, die in 1993 in St. Maartens dijk, maar voor die tijd bij Timpa/Holland Trend in Tholen werkte. American Phil behartigt de distributie en verkoop van de onder modemerken Calvin Klein, Bon Giomo en Elle. Het bedrijf maakt een onstuitbare groei door. De 1800 m2 aan de Schakelweg (het voorma lige Elvina-gebouw) bleek al gauw na de start in 1993 niet voldoende. Er werd 900 m2 bijgehuurd. Toen het moederbedrijf in Hong Kong de produktie van een nieuwe ondermo delijn voor het Franse weekblad Elle erbij kreeg, waarvan de distributie ook via St. Maartensdijk moest gaan lopen, werd nieuwbouw onvermij delijk. In maart lag de grond nog braak, waarna hoofdaannemer De Korte uit Tholen in een recordtempo het nieuwe distributiecentrum ver wezenlijkte. Het bestuur van de nieuwe, gefuseerde, afdeling Tholen van de bouw- en houtbond FNV. Voorlopig telt dat bestuur tien leden, maar uitbreiding tot dertien blijft mogelijk. Voorzitter is M. den Haan uit Sint-Annaland, de overige func ties moeten nog verdeeld worden. Gekozen zijn D. van Riet, A. Dorst, J. Geuze en A. den Haan uit Sint- Maartensdijk, J. van Poortvliet en F. Lindhout uit Stavenisse, G. Aal- brechtse en C. Hack uit Tholen en J. Hommel uit Oud-Vossemeer. Laatstgenoemde maakte duidelijk slechts tijdelijk bestuurslid te willen zijn totdat een opvolger uit Vosse- meer is gevonden. De afdeling Oud-Vossemeer was namelijk van meet af aan tégen fuse ren, maar legde zich uiteindelijk bij het meerderheidsbesluit neer. De samenvoeging is een gevolg van het besluit van de bondsraad om geen zelfstandige afdelingen met minder dan 250 leden meer toe te staan. Fusienieuws was er ook over de bouw- en houtbond zelf. Districts bestuurder mevrouw H. Plat vertel de er het een en ander over. De bouwbond dacht aanvankelijk aan groepering van de verschillende vakbonden rondom de beide groot ste, de bouwbond en de industrie bond. Toen dat niet te realiseren bleek, koos de bouwbond ervoor om met de grotere bonden (industriebond, voedingsbond, dienstenbond) samen te gaan. Maar ook dat zit er niet in. "Wij hebben een hoge organisatie graad en veel geschoold kader. De industriebond is weliswaar groot maar kent een lage organisatiegraad en ook in de dienstenbond is maar 40% georganiseerd", legde mevrouw Plat het cultuurverschil tussen de verschillende organisaties uit. "Voorlopig gaan wij als zelf standige bond door en dat houden we nog wel een poosje vol." De nieuwe voorzitter Den Haan leg de de aanwezigen uit dat het afde lingsbestuur ernaar streeft de leden dezelfde service te bieden als vóór de fusie. "Met hulp van allen zullen we moeten proberen om leden te behouden en te werven. Want hoe meer leden, des te groter is de kracht van onze bond in de strijd tegen de werkgevers." Districtsbestuurder D. Withagen sprak de wens uit dat het bestuur erin slaagt om de dienstverlening te verbeteren. "Want de bond veran dert. De leden gedragen zich als kri tische consumenten." De bijeenkomst werd aangegrepen om een aantal oud-bestuurders te bedanken voor hun vaak jarenlange inzet voor de vakbond. Lang niet allemaal waren ze echter aanwezig, zodat het horloge en de bloemen werd uitgereikt aan Joh. Elenbaas, Iz. Vroegop en W. Scherpenisse. Het drietal was meer dan twintig jaar actief in de afdeling Sint-Anna land, waarvan Scherpenisse bij de oprichting 35 jaar geleden was betrokken. De Vossemeerders D. Lindhout en D. van Daalen, alsmede oprichter J. Perestam van de afde ling Tholen zullen thuis gehuldigd worden. De voorzitter sprak in zijn slot woord de wens uit dat de fusie tot één afdeling Tholen (die als oprich tingsdatum die van de oudste fusie partner, Sint-Maartensdijk, uit 1931 heeft meegekregen) in de toekomst een goede beslissing zal blijken te zijn geweest. Was in 1957 het zaaltje van de school verruild voor een splinter nieuwe gymzaal, in 1987 werd dit verouderde en door achterstallig onderhoud getroffen gebouw ge sloopt. Spido moest op reis: de seni oren turnden wekelijks in Poortvliet, de jeugd in Sint-Annaland en de kleuters in De Vossenkuil. Op 16 maart 1988 opende wethouder P. van Schetsen van sportzaken de hui dige gymzaal, die op de plaats van de oude is gebouwd. Speciale jeugd- en kleuterdagen zijn activiteiten waaraan Spido steeds meedoet. Daarnaast is voor de kleu ters al verschillende jaren een huif kartocht georganiseerd naar de speeltuin in Sint-Annaland. En uit de bondswandeltochten die vroeger gehouden werden als voorbereiding op het onderdeel wandelen bij de vaardigheidsproeven, is een perma nente wandeltocht geboren die inmiddels een keer of vijf georgani seerd is. Met een afstand van 25 kilometer wordt ingespeeld op de Zeven-dorpentocht van het wandel sportcomité Vosmeer. In 1991 nam J. Smulders afscheid als voorzitter van Spido, maar diens opvolger H. Westerweel bleef maar een jaar aan. Smulders werd waar nemerals tijdelijke oplossing. Pas in september vorig jaar werd de vaca ture definitief opgevuld. Sindsdien wordt het bestuur gevormd door L. v.d. Lugt (voorzitter), T. Heijboer- Schipper (secretaresse), T. Rijn- berg-Plandsoen (penningmeesteres- se), I. Smulders-Doeleman, mevr. M. Hommel, W. Aarnoudse en M. v.d. Plas. Door de contacten van Joop en Ina Smulders in de landelijke tumwe- reld kon het gebeuren dat leden van Spido - en van WIK uit St.Annaland - aan grote evenementen meededen. Voor het eerst in 1980 bij de ope ning van de paralympics op Papen dal, die op televisie te zien was. Het jaar daarop was dezelfde groep in beeld bij de landelijke verkiezing van de sportman, -vrouw en -ploeg van het jaar. Vanaf 1982 is Spido vertegenwoordigd op de gymnae- Inschrijvingen in het Handelsre gister van nieuwe bedrijven op Tholen en St. Philipsland vanaf 12 augustus tot en met 6 september 1996. 't Kaantje, Kuipersdreef 107, ambu lant patates-fritesbedrijf, ambulante handel in blikjes, (fris)drank, snoep, chips en tabaksartikelen, geen werk zame personen. v.o.f. P P cars, Ambachtsweg 1, autc^d'ijf, 1 werkzame persoon. v.o.f. P.C. Fase, Annavosdijk 5, landbouw- en veeteeltbedrijf, 2-4 werkzame personen. Café-bar de Kaai, Kaaistraat 5, café bedrijf, 1 werkzame persoon. Langenhuizen handelsonderneming, Markt 23, groothandel in technische produkten op het gebied van petro chemische industrie, transport- en landbouwsector. Onder de handels naam adviesbureau Langenhuizen wordt uitgeoefend: technisch en financieel adviesbureau, geen werk zame personen. Twee Thoolse taxibedrijven hebben een uitbreiding van hun vergunning gekregen. Taxibedrijf J. van Haaften uit Sint-Maartensdijk mag van gede puteerde staten met acht in plaats van met zeven taxi's gaan rijden. Dit in verband met het toegenomen ver voer van schooljeugd in opdracht van de gemeente. Om dezelfde reden mag taxibedrijf T.J. Struik uit Stavenisse met drie auto's gaan rij den in plaats van twee. De vergun ningen gelden voor het schooljaar 1996/'97. V.'ERKENDE Middel harnis Hellevoetsluis Zierikzee Oud-Beijeriand VERHUIZBtS Tel. 0187-482188 Tel. 0181-320016 Tel. 0111-413163 Tel. 0186-613624 Advertentie LM. De aardappelprijzen blijven slecht. Dinsdag was er op de veiling St. Annaland zelfs nog sprake van een daling ten opzichte van donderdag. Bintje, Bildstar en Doré moesten opnieuw centen inleveren. De aan voer was dinsdag wel het dubbele van vorige week. Er worden maar twee keer meer aardappelen geveild. Dinsdag 10 september: Doré klas se I 10, II 7-9, Gloria I 10, bonken 18, kriel 37, Eigenheimer II 17, Bin tje I 11-13, bonken 24-27, drielin gen 10, kriel 39, Bildtstar I 23-25, aanvoer 198 ton. Donderdag 5 september: Doré klasse I 13-14, Gloria bonken 18-26, kriel 35, Eigenheimer I 18, Bintje I 13-15, bonken 28-30, kriel 35, Bildtstar I 27-29, II 21-24, Koop- mans blauwe 25, aanvoer 100 ton. strada, een niet-prestatief gymeve- nement waar verbroedering en ple zier centraal staan. Na Zürich volgde in 1987 het Deen se Henning, in 1991 Amsterdam en vorig jaar Berlijn. Die vond een tra gisch einde voor de Vossemeerse vereniging omdat erevoorzitter Smulders (benoemd in 1994) ei onverwacht overleed. Als in 1999 de gymnaestrada in Stockholm wordt gehouden, hoopt Spido opnieuw van de partij te zijn. Het jubileum wordt op zaterdag 21 september gevierd in de gymzaal, met een spelmiddag en een verras sing voor de jeugd. De leden van 10 tot 12 jaar kunnen die middag een puzzeltocht door het dorp maken, 's Avonds is er een receptie voor leden en oud-leden van de gouden vereniging. Slabbecoornweg 38, 4691 RZ Tholen tel. 0166-603497 Ook op zaterdagochtend geopend van 8.00-12.00 uur Advertentie I.M. In de gebiedscommissie van het waterschap is dinsdag kritisch gere ageerd op de verhoogde kruispunten die zijn gerealiseerd in de Scherpe- nissepolder. "Ze rijden geweldig", zei hoofdingeland mevr. A.F. van Nieuwenhuijzen-Nelemans spot tend. De 'drempels' zijn bedoeld om de snelheid van het verkeer in te per ken, maar zouden daarvoor veel te laag. Ze zijn aangelegd in samen werking met de landinrichtings- dienst. "Maar ik betwijfel of ze vol gens ontwerp zijn uitgevoerd", aldus waterschapsambtenaar Dalebout. Hij gaf oud-sceretaris J.D. de Korte van het Thoolse waterschap gelijk dat er bij de kruisingen erg veel ver keersborden staan. "Drie borden voor elke kruising valt in ieder geval wèl op." In de Willem van Beierenstraat te Oud-Vossemeer is in de nacht van dinsdag op woensdag een personen auto opengebroken. De 29-jarige eigenaar ontdekte dat uit de auto een radio verdwenen was en deed aan gifte bij de politie. Zaterdag wordt de grootste mossel- kotter van de Nederlandse vloot, de YE 96 Jan Prins, officieel overge dragen. De oude YE 96 is inmiddels in gebruik bij kokkelvisser J. Moer land in Stavenisse. Het nieuwe schip, eigendom van mosselhandel Prins Dingemanse uit Yerseke, is 41,27 meter lang en voorzien van een spoelinrichting. Voorheen werd de vangst in één keer in het ruim gegooid. Nu worden de netten geleegd op een vaste plaats: in met zeewater gevulde bakken in het spoelruim. Vanuit de bakken wor den de mosselen via een lopende band gespoeld en getransporteerd naar de visruimen. Die zijn gedeel telijk met zeewater gevuld om de val te breken. "Een val in een visruim en bedolven worden onder tarra, zand, enz. wordt door de levende schelp- diertjes als zeer onaangenaam erva ren", zegt Anton van Oost uit Tho len, werkzaam bij Prins Dinge manse. "De oude vismethodes leid den ertoe, dat mosselen er 'gestrest' door raakten. Met een spoelinstalla- tie heb je een hogere toegevoegde waarde en minder uitval. De handel is bereid om hiervoor betere prijzen te betalen." De schipper en de eerste stuurman, de gebroeders Nieuwenhuize, heb ben nog Thoolse banden. Hun moe der, een Schot, is uit Tholen afkom stig. Zij komen op een comfortabele kotter, waarbij de machinekamer vanuit het stuurhuis bereikbaar is. Met name bij slecht weer is dat een veilige situatie. De YE 96 is gebouwd door Maaskant in Bruinis- se/Stellendam. Vanwege deze feestelijke gebeurtenis geven wij u een van Prins en Dingemanse mosselen: Kabeljauwfilet v.a. ƒ9.50 per kilo Zeeuwse paling v.a. ƒ8.75 per 1/2 kilo 3 Grote gebakken schol ƒ6.75 Grote gestoomde makreel ƒ2.50 Pot zure mosselen (Zeeuwse banier) Bij aankoop van f 10.- van f 3.25 voor per stuk ƒ1.95 Slabbecoornweg 66. Postbus 49 4690 AA Tholen Tel.: 0166-602540. Fax: 0166-603252 Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1996 | | pagina 13