J Spekkorsten en leverworsten voortaan van Thoolse bodem Gemeente weigert bouwvergunningen grotere stallen Rijksambtenaar bekritiseert weren van varkensmesterijen op Tholen Maar liefst 85 bezwaren verkaveling St. Annaland Wilthagen vleeswaren op bedrijventerrein Welgelegen Ploegers gaan de strijd aan Vos voeders moet stoppen NIEUWSGIERIG Ook provinciale planologische commissie adviseert verdeeld VVD bepleit concentratie van horeca in Sint-Annaland Belastingdienst vertrokken uit Bergen op Zoom ENGELSMAN Cr^an DRIËL Donderdag 29 augustus 1996 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Gebakken spek en lever worst van Zeeuwse bodem. Deze twee produkten wor den sindskort in Tholen gemaakt door Wilthagen vleeswaren. Het bedrijf ging deze zomer over van Yerseke naar het industrie terrein Welgelegen te Tho len. Het bedrijfspand werd meer dan drie keer zo groot, want in de markt voor gebakken spek en leverworst zit groei. Boer en slager Groei Tien mensen Gescheiden Mensen houden Van Groningen: gemeente reageert paniekerig Het gemeentebestuur heeft bouwvergunningen gewei gerd voor de nieuwbouw of uitbreiding van zes varkens stallen. De gepresenteerde plannen zouden nog eens 13.104 varkens naar Tholen brengen, waar eerder ver gunningen moesten worden afgegeven voor 35.528 die ren. Juridisch adviseur J. van Groningen van de Brabant se varkenshouders vindt dat het gemeentebestuur 'vrij paniekerig' reageert. Aangehouden Het niet toestaan van nieuwe intensieve veehouderijen, het beperkt toelaten van nieuwe grondgebonden agrari sche bedrijven en de beperkingen in de ontwikkeling van bestaande agrarische bedrijven zijn in strijd met het rijks- en provinciaal beleid. Die reactie geeft de inspecteur ruimtelijke ordening van het ministerie op de gedeeltelij ke herziening van het bestemmingsplan buitengebied die de gemeente Tholen voorbereidt. Zijn bezwaren en die van anderen zijn gisteravond besproken in de commissie ruimtelijke ordening. Protectionisme Filiaal Hoedenkamer Botermarkt Tholen De nieuwe najaarscollecties gaan langzamerhand het beeld in onze winkel bepalen Tijd voor een eerste kennismaking Wie meent op de geur het bedrijf van Wilthagen aan de Energieweg te kunnen vinden, komt bedrogen uit. Een uitgekookt filtersysteem houdt vrijwel alle luchtjes tegen. Eigenaar A.C.J. Wilthagen zag zich genood zaakt - wegens ruimtegebrek en het ontbreken van de mogelijkheid om in Yerseke uit te breiden - om zijn bedrijf te verplaatsen. "Ik had al eer der een vrijage gehad met Tholen en de grondprijzen waren hier goed. Ook de overige omstandigheden bleken gunstig. We hadden echter eerst nieuwbouwplannen in Krui- ningen, maar door enkele bezwaren en een procedurefout liep dat mis", vertelt Wilthagen. "Toen werden we attent gemaakt op Tholen en sinds dien is eigenlijk alles heel vlot gegaan. We zijn met het bouwplan naar de gemeente gegaan en TNO heeft de testrapporten opgemaakt. Ons gebouw en de apparatuur vol doen aan de hoogste EEG-eisen. Mede doordat de lijnen naar de gemeente erg kort waren, was alles snel rond. In juni waren de eerste contacten, in december gingen we bouwen en nu zitten we al hier." Eigenaar Wilthagen is afkomstig uit een Noord-Hollands boerengezin met zeven kinderen. Zijn vier zus ters trouwden met boeren, maar de jongens waren niet genegen om het agrarische vak in te duiken. Wiltha gen belandde in het slagersvak. "Op een dag kwam de slager een beest (koe - red.) halen. Mijn 'vader zei: 'Heb je geen werk voor die jongen, want hij wil geen boer worden'. De slager wilde mijn handen zien en zei toen: 'Hij kan morgen meteen wel beginnen'. Zo ben ik in het vak gerold en ik vond het zo leuk, dat ik er niet meer mee gestopt ben", ver telt Wilthagen. Later kwam hij als chef-slager in een supermarkt te werken, in Krabbendijke. Daaruit vloeide een eigen zaak voort. Het slagersvak deed Wilthagen met veel plezier, samen met zijn vrouw. "In die tijd begon ik als een soort expe riment spek te bakken. Dat was eigenlijk noodzaak om ons brood te blijven verdienen, want er waren vier slagers in Krabbendijke. Het De dagploeg van Wilthagen Vleeswaren bv. in de centrale snijbal. Staand, tweede van rechts, eigenaar A.C.J. Wilthagen uit Krabbendijke. gaat om zogenaamd 'dun spek' waar mee men verder in de vleesindustrie niets kan doen. De mensen willen namelijk alleen 'dik spek' kopen", legt Wilthagen uit. "Maar dat gebak ken spek sloeg aan en ik ging het ook voor andere slagers maken. Er kwam een supermarkt als klant bij en nog één en zo groeide dat langza merhand." Door een zware operatie moest Wilthagen een keuze maken tussen de slagerij of de spekbakkerij die inmiddels (1979) in Yerseke geves tigd was. "Mijn twee zoons wilden geen slager worden en ik koos voor het spekbakkersbedrijf, waar de jon gens nu ook nog steeds in werken", zegt de Krabbendijkenaar. "Aanvan kelijk maakten we ook nog frican deau, rosbief en rollade, maar je moet je beperken, anders verlies je het overzicht. Dus bleven alleen de leverworst en het spek over." Aanvankelijk bediende het bedrijf alleen Zeeland en een stukje West- Brabant, maar het ging goed en inmiddels bevoorraadt Wilthagen groothandels door heel Nederland. Slagerijen, andere winkels en super markten verkopen de nu Thoolse 'spekkorsten' en leverworsten. Met name dan het spek, want vreemd genoeg wordt de worst vrijwel alleen in Zeeland afgezet. "Ergens anders loopt het niet. Dat komt ondermeer door de grijze kleur. Er zitten namelijk geen kleurstoffen in", vertelt Wilthagen. "In Zeeland is men er dol op, maar in andere delen van het land wil men liever roze leverworst en rond Utrecht wordt er zelfs zwarte verkocht. In Limburg verkoopt vleeshandelaar Van Poort vliet (afkomstig uit Oud-Vossemeer - red.) ook onze leverworsten." Bij Wilthagen werken momenteel tien mensen (inclusief de directeur zelf). Daarbij is één Sint-Philipslan- der die onlangs is aangenomen. "Ach, het is echt niet alleen zo, dat we door verschrikkelijk hard eraan te trekken zover gekomen zijn", zegt Wilthagen. "We hebben de tijd ook meegehad. Het consumptiepatroon van de mensen is enorm veranderd en daarvan hebben we kunnen pro fiteren. We hebben ook bewust gekozen voor een niet te snelle groei. We zijn nu bezig te onderhan delen met Schuitema van de Cl000 winkels. En van het één komt vaak het ander. Als er bij de ene grossier gebakken spek verkocht wordt en klanten gaan er bij een ander ook om vragen, dan groeit je afzet. Dat is ook de mooiste manier. Maar de groei moet niet te hard gaan. Het gebouw is nu berekend op een even tuele uitbreiding. Maar van de ene op de andere dag voor een hele supermarktketen gebakken spek produceren, dat kunnen we niet aan. Dat moet opgebouwd worden." Wilthagen heeft een modem bedrijf. "Wat dat betreft is het wel goed geweest dat de nieuwbouw een paar jaar heeft moeten wachten in ver band met die ontwikkelingen in Kruiningen. Nu konden we meteen volgens de laatste EEG-eisen bou wen. Anders had je later weer aan passingen moeten doen", zegt de directeur. Lopend door het bedrijf valt op dat de produktie van de twee artikelen van Wilthagen volledig gescheiden is. "Het vlees komt wel op één punt binnen en wordt ook in één hal gesneden, maar daarna gaat ieder produkt zijn eigen weg." Bij aankomst wordt het vlees gecontro leerd op besmettingen, vuil en tem peratuur. Het mag niet warmer dan zeven graden zijn. Vervolgens wordt het in een koelcel bewaard bij vier graden. Daarna wordt het gesneden. De spek wordt in reepjes gesneden en door middel van een computer gezouten. Daarna staat het een tijd lang te rusten zodat het zout er goed in kan trekken. Tot slot wordt het spek gebakken en verpakt. "De bak- machines hebben we helemaal zelf moeten ontwikkelen en bouwen. Wij zijn de enige in Nederland die op dit niveau spek bakken, dus heb je niets om op terug te vallen", ver telt Wilthagen. De ingrediënten voor de leverworst gaan een andere kant op en worden gekookt, gemalen, in een kunststof darm gedaan en vervolgens gepas teuriseerd, gekoeld en van houd baarheidsdatum voorzien. Pas bij het transport mogen de spek en leverworst weer bij elkaar komen. "Die gescheiden produktie was er vroeger niet. Toen deed je alles bij wijze van spreken in één ruimte zo dicht mogelijk bij elkaar. Maar dat is veranderd om eventuele besmet tingen van het ene produkt naar het andere te voorkomen", legt de direc teur uit. "Cru gezegd zou je alles in één koelcel kunnen doen, maar nu hebben we er vijf." Van elke handeling in het bedrijf worden boeken bijgehouden. "We moeten bijvoorbeeld om de cellen schoon te spuiten de temperatuur omhoog draaien. Dat leggen we ook vast", legt Wilthagen uit. "Er is zelfs een vast schema van; die cel wordt op die dag schoongemaakt. Dat moet ook wel, want er komen con troleurs en als die zien dat de tempe ratuur in een cel te hoog is geweest, moet je dat kunnen uitleggen. We houden ook zelf de kwaliteit van het produkt in de gaten. Daarnaast komen er mensen van het laboratori um Bio-chem die steekproeven uit voeren zodat wij het snel te weten komen als er iets mis zou gaan. Gelukkig is dat nog nooit gebeurd." De verschillende afdelingen zijn ruim opgezet, met zware deuren van de centrale gang gescheiden en sim pel schoon te maken (iets wat dan ook elke dag gebeurt). Vrijwel alle leidingen en electronica lopen boven het plafond en de koelings- motoren staan via een computer onder constante bewaking van het onderhoudsbedrijf. "We zitten hier echt prima", zegt Wilthagen tevre den. "Ons bedrijf was in Yerseke 400 vierkante meter en hier 1300. Het totale terrein is 5000 vierkante meter met een optie voor nog eens 2000. Dus voorlopig zitten we niet met uitbreidingsproblemen." Hoewel Wilthagens bedrijf voor een flink deel geautomatiseerd is, wil hij daarmee niet verder gaan. "Ik heb graag mensen in mijn bedrijf. Als ik alles zou automatiseren wat ik nog kon, dan moest de helft van het per soneel weg. Maar dat vind ik geen manier van werken", zegt Wilthagen. "Je moet winst maken en automatiseren is natuurlijk heel goed voor de winst, maar ik krijg het idee dat veel (gro te) ondernemers zich hebben laten grijpen door het geld. De sfeer in ons bedrijf is prima. Ik ben als een vader die met negen zonen in zijn bedrijf werkt. En dat wil ik graag zo houden." Ambtenaren van de gemeente heb ben onlangs naar aanleiding-van de bouwaanvragen metingen verricht om te zien of de in het bestemmings plan vastgestelde begrenzing van de oppervlakte niet wordt overschre den. "De aanvraag van Welvaarts is afgewezen op grond van een over schrijding met 20 centimeter", aldus Van Groningen. "Het is te zot voor woorden. Bovendien klopt het niet, want de gemeente heeft over het hoofd gezien dat in de gewijzigde aanvraag de ruimte tussen de stallen van zeven naar zes meter is terugge bracht." Van Groningen wijst erop dat de gemeente de mogelijkheid heeft om vrijstelling te verlenen. "Maar ze stelt absoluut niet aan de plannen te willen meewerken. Een reactie die volgens mij aangeeft hoe 'sterk' de Aan de Scheldseweg bij Stavenisse wordt zaterdagmiddag het Thoolse ploegkampioenschap georgani seerd. Op een perceel van L. Potap- pel komen acht ploegers in actie, waarbij twee nieuwkomers. Er wordt geploegd in de categorieën rondgaande ploeg, 2-schaar wentel- ploeg en 3-schaar wentelploeg. De wedstrijden beginnen om één uur en de prijsuitreiking is rond vijf uur gepland. De jury wordt gevormd door C. de Rijke, M. van Tilbeurgh, J. Deurloo, L. Bax en M. Stoutjes- dijk. De winnaars plaatsen zich voor het Zeeuws kampioenschap in 1997. De provinciale titelstrijd van dit jaar staat voor 7 september op de kalen der. Een dag later komt Freek Bou- deling uit Anna Jacobapolder in het Belgische Poppel in actie voor het Europees kampioenschap. Op 13 en 14 september vindt in Almere het nationaal kampioenschap plaats. gemeente denkt te staan met het bestemmingsplan." Welvaarts uit Boxtel bouwt twee stallen op de hoek Bitterhoekse- weg/Bram Groenewegeweg (voor 4480 varkens) en wil daar een derde (voor 1640 dieren) aan toevoegen. Ook een derde stal voor Van der Wouw uit Best (met 1320 varkens aan de Noormansweg) en een derde voor J.M. van de Oord uit Oirschot aan de Groeneweg te Oud-Vosse meer (voor 1000 fokzeugen) wil de gemeente niet toestaan, evenmin als de bouw van twee opslagloodsen met kantoor en kantine aan de Pries- termeetweg door laatstgenoemde. (Van de Oord nam de vergunningen voor de eerder goedgekeurde bouw plannen over van Moggré uit het Zeeuws-Vlaamse St. Kruis.) De gemeente wil de uitbreidingen niet toestaan. "De ingediende plan nen stemmen al niet overeen met het op dit moment geldende bestem mingsplan buitengebied", legt een woordvoerder van de gemeente uit. "Ze zijn te groot voor het maximaal toegestane bouwblok van 100 bij 100 meter. De ontwerp-planherzie- ning die nu in procedure is, laat voor intensieve veehouderij slechts een maximale bebouwing van 50% van het bouwblok toe." Drie aanvragen die wèl in het huidi ge bestemmingsplan passen, zijn door het gemeentebestuur aange houden. Dit omdat in het kader van de bestemmingsplanprocedure een bouwstop in het buitengebied van kracht is. Het betreft een plan van Timmermans die aan de Langeweg bij Poortvliet twee stallen wil bou wen voor 3744 varkens, een aan vraag van Wouters uit Sint-Oeden- rode voor twee stallen (4896 dieren) aan dezelfde weg en een uitbrei dingsplan van Van Genugten uit Best voor een derde stal (voor 1404 varkens) aan de Bram Groenewege weg. Aan de Bram Groenewegeweg bouwt H. van Genugten twee stallen voor 4800 varkens. Een uitbreiding met een derde stal - zes meter van de tweede - voor 1404 varkens, hebben b. en w. aangehouden. De herziening van het bestemmings plan is vooral bedoeld om de vesti ging van varkensmesterijen in de Thoolse polders tegen te gaan. Bur gemeester en wethouders wilden een concentratiegebied aanwijzen in een deel van de Poortvlietse Wei- hoek, maar kwamen daarop noodge dwongen terug toen de commissie ruimtelijke ordening - onder zware druk van de georganiseerde land bouw - eind april dit onderdeel van het plan afwees. Daardoor biedt de planherziening geen enkele ruimte voor nieuwvestiging. Een te ver gaande beperking, oordeelt de inspecteur ruimtelijke ordening. Hij wijst daarbij op de vierde nota ruim telijke ordening extra van het rijk en de provinciale nota ruimtelijk beleid landelijke gebieden, waarin de land bouw richtinggevend wordt genoemd voor de streek. Een woordvoerder van de gemeente meldt, dat de inspecteur ook in de provinciale planologische commis sie (ppc) de planherziening heeft afgewezen. De ppc gaf een verdeeld advies; een deel noemde het plan 'minimaal', maar was akkoord mits enkele aanpassingen zouden plaats vinden. "Wij denken motieven te hebben om met dit plan verder te gaan", aldus de woordvoerder. Hij meent dat de inspecteur ook een zienswijze ingediend kan hebben om zijn rechten veilig te stellen. In het vervolg van de procedure kan deze namelijk een besluit van de provincie richting minister voordra gen voor een vervangend besluit. Maar dan moet hij wel vanaf het begin zijn bezwaren kenbaar hebben gemaakt. Namens zes Brabantse varkenshou ders (Wouters, Jonkers, Van Genug ten, Van de Oord, Welvaarts en Van de Wouw) wijst J. van Groningen de gemeente eveneens op de strijaig- heid met het provinciaal beleid. Ver der stelt hij dat er fouten zijn gemaakt in de procedure. Varkens houder J. Nell uit Anna Jacobapol der maakt ook bezwaar tegen het algeheel verbod op nieuwvestiging, wat hem belet om aan de Rijksweg te bouwen. Nells argumenten zijn dat niet heel de gemeente verzu- ringsgevoelig is, dat aan de Rijks weg geen cultuurhistorische of orni thologische waarden in het geding zijn en dat zijn plan in feite uitbrei ding van een bestaand bedrijf betreft. Melkveehouder Van Liere uit Poortvliet wil nieuwe intensieve veehouderijen juist weren uit de Weihoek, om beperkingen voor zijn eigen bedrijf te voorkomen. De agrariërs C.P. de Rijke uit Tho len en D.C. Bevelander uit Poort vliet hebben problemen met de geboden mogelijkheden voor omschakeling van een grondgebon den agrarisch bedrijf naar intensieve veehouderij. Ook intensieve vee houderij als neventak stuit bij hen op bezwaren. De planologische werkgroep van de natuurvereniging neemt bij monde van drs. A. Sauter zelfs de term pro tectionisme in de mond ten aanzien •■an de 'redelijk onbeperkte' moge lijkheden voor bestaande Thoolse bedrijven tot ontwikkeling van intensieve veehouderij. Het tegen gaan van nieuwkomers vestigt de werkgroep overigens toe. Tenslotte hebben ook de drie Zeeuwse landbouworganisaties gereageerd op de planherziening. Zij pleiten ondermeer voor eenzelfde systematiek bij vestiging van agrari sche bedrijven, dus geen uitzonde ring voor intensieve veehouderijen. Verder willen ze de mestopslag bij bedrijven niet beperken tot het bouwblok. Bij de landinrichtingscommissie St. Annaland zijn maar liefst 85 bezwaarschriften binnen gekomen. Daarvan heeft ongeveer driekwart betrekking op de werkelijke toede ling van gronden. Een kwart betreft een dam die niet goed ligt, een sloot die doorgetrokken dient te worden, een dijkoprit die gedraaid moet wor den of een dreef die weg moet. Dhr. F. van Zijderveld van de landinrich- tingsdienst denkt dat de commissie in die gevallen veelal een oplossing zal weten te vinden. Veel moeilijker ligt het met bezwa ren tegen de toedeling. "De over dracht van dijken van de Ambachts heerlijkheid Oud- en Nieuw-Vosse- meer en Vrijberghe aan Staatsbos beheer is bijvoorbeeld een heel prin cipieel punt", geeft Van Zijderveld aan. "Er zijn ook mensen die er op vooruit zijn gegaan door middel van een grotere huiskavel e.d., maar die toch nog meer nut verwacht hadden en bezwaar hebben gemaakt. Verder zijn er de nodige problemen met de teelt van vroege aardappelen rond St. Annaland." Het kadaster maakt de stukken Maak van Sint-Annaland een hore- ca-concentratiegebied waar een ver soepeling van de regelgeving wordt toegepast. VVD-raadslid E. Frigge- Hogesteeger opperde dat dinsdag middag in de commissie welzijn. "Er zit al veel horeca bij elkaar en bovendien sluit je door aanwijzing van een concentratiegebied vesti ging elders in het dorp uit", licht mevrouw Frigge toe. Sint-Annaland is voor de Thoolse jeugd van een bepaalde leeftijd in het weekeinde het belangrijkste uit gaanscentrum in de gemeente. Er dreigen echter problemen omdat uit bater B. de Man van Havenzicht - naar aanleiding van klachten - door de gemeente is gesommeerd om bin nen een bepaalde tijd iets te doen aan de geluidsoverlast die zijn bedrijf veroorzaakt. Doet hij dat niet, dan zal de gemeente bij elke overtreding een dwangsom opleg gen. "Het vergt een investering van een ton en dat acht de eigenaar van Havenzicht niet realiseerbaar", zei mevrouw Frigge in de commissie. Volgens haar dreigen tientallen Thoolse jongeren in de kou komen te staan. "En er is al zo weinig voor de jeugd van die leeftijd. Sint-Anna land is eigenlijk de enige plaats waar ze helemaal uit hun bol kunnen gaan." Gelét op het gemompel waren niet alle commissieleden dat met haar eens. Er zijn nogal eens klachten van omwonenden over het gedrag van de barbezoekers. "Ook voor jongeren gelden de wettelijke normen", zei wethouder J. Versluys. Zijn collega I.C. Moerland verwees het onderwerp naar de commissie bestuurlijke aangelegenheden, omdat het de openbare orde betrof. De Zeeuwsche Hoedenkamer uit Arnemuiden opent vrijdag a.s. een filiaal in Tholen in het pand van Ine- ma mode aan de Botermarkt. Via verkoopdagen in verschillende ver enigingsgebouwen op het eiland timmerde de Hoedenkamer eerder aan de weg en daarbij bleek er zoveel belangstelling te zijn, dat besloten werd om een permanente vestiging in Tholen te beginnen. "Iedereen kan bij ons wel een keuze maken", zegt Lydia Simons, eigena resse van de Zeeuwsche Hoedenka mer. "Jongere en oudere vrouwen, van gekleed tot sportief, ja voor elke gelegenheid hebben wij wel een model. Vrouwen en meisjes kunnen kiezen uit honderden hoeden, die voornamelijk uit Nederland, Enge land en Duitsland komen. De kleu ren lopen uiteen van warme herfst tinten tot diverse blauwtinten." momenteel klaar voor de commis sie, zodat de heren Gaakeer, Akker mans en Goedegebuure in septem ber kunnen beginnen aan de behan deling van de 85 bezwaarschriften. Wanneer het niet mogelijk is om de zaak schriftelijk af te handelen, volgt een gesprek met de betrokke nen. Is er dan nog geen akkoord, dan vindt er een overleg plaats waarbij ook de rechter-commissaris aanwe zig is. De bezwaren die dan nog overblijven, worden door de Mid delburgse rechtbank behandeld. Roven oogst 1997 zou de toedeling na afwikkeling van alle procedures definitief moeten zijn. Vos voeders moet voor 15 oktober stoppen met de verkoopactiviteiten aan de Vrouwendijk in Tholen. In strijd met de gebruiksvoorschriften van bestemmingsplan buitengebied worden er detailhandelsactiviteiten ontplooid, die thuishoren in de bebouwde kom. De VVD-fractie, die maandag schriftelijke vragen stelde over de kwestie, zei 'ten zeerste bevreemd te zijn' over het optreden van b. en w. De liberalen spreken over 'rechtson gelijkheid.' "Vanaf de buitenkant is er niets van verkoopactiviteiten te zien. Het is een gesloten boerderij. Dhr. Vos brengt zijn spullen recht streeks met een busje naar zijn klan ten. Op het perceel grond rust een landbouwbestemming." De VVD noemt het juist, dat op grond van de bestemmingsplanvoor schriften deze gronden uitsluitend gebruikt mogen worden ten behoeve van de bedrijfsvoering van agrari sche bedrijven. "Vos voeders heeft zich echter gespecialiseerd op de verkoop van veevoeders en heeft dus indirect met de agrarische sector te maken." De VVD biedt het college aan, ver schillende voorbeelden te geven van bedrijven die op dit moment in het buitengebied actief zijn. "Er is dui delijk sprake van rechtsongelijk heid", aldus de liberalen, die er bij b. en w. voor pleiten om Vos toestem ming te geven het bedrijf voort te zetten. Dit onder de voorwaarde, dat er vanaf de buitenkant niets van de activiteiten te zien is. "Het is een gezond, jong bedrijf, dat waard is om in stand te blijven. Hiervoor zal het bestemmingsplan gewijzigd moeten worden door middel van een artikel 19 procedure van de Wet op de ruimtelijke ordening", aldus de Thoolse VVD-fractie. B. en w. zul len zoals gebruikelijk in september schriftelijk antwoorden. Volgens een gemeentewoordvoer der mogen agrarische bedrijven alleen eigen produkten (bijvoor beeld aardappelen of fruit) in beperkte mate aan particulieren ver kopen. De afdeling particulieren van de belastingdienst zetelt niet langer in Bergen op Zoom. Vanaf deze week is ze verhuisd naar Roosendaal, waar aan het Mill Hillplein een nieuw kantoor in gebruik is geno men. Ook het Roosendaalse deel van de afdeling particulieren èn de in die stad gevestigde afdeling ondernemingen hebben een plaatsje gekregen in het nieuwe onderko men. Onlangs ontstond er nogal commotie onder de Roosendaalse belastingambtenaren, omdat was aangekondigd dat het kantoor ver plaatst zou worden naar Middel burg. Dat gaat niet door, alleen de top verhuist naar de Zeeuwse hoofd stad. Inwoners van Tholen en Sint-Phi- lipsland moeten voor hun belasting zaken dus voortaan naar Roosen daal. In Bergen op Zoom blijft er een mogelijkheid om algemene informatie te krijgen en - op afspraak - belastingzaken persoon lijk te bespreken. Hiervoor heeft de belastingdienst een balie in het post kantoor aan de Jacob Obrechtlaan. Die is geopend op maandag van tien tot vijf uur, op woensdag en vrijdag van negen tot vijf uur. Voorstraat 15 - St. Annaland - tel. 0166-652490 Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1996 | | pagina 7