THOLENDERWIJS THOLEN Financiering en aanrijtijd ambulance grote knelpunten Oorzaak van brand in Thools verpakkingsbedrijf nog onbekend Brandweer profiteert van kennis opgedaan bij oefening informatierubriek van de gemeente Tholen BOUWAANVRAGEN BOUWMELDINGEN KERNBEZ0EK IN STAVENISSE WAT LIGT TER INZAGE? NIEUWE GEMEENTELIJKE PLATTEGROND VERSCHENEN SPREEKUUR B&W Donderdag 29 augustus 1996 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 5 INGEDIENDE BOUWPLANNEN/MELDINGEN VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN DONDERDAG 12 SEPTEMBER Brandweer zonder problemen bij regio Zeeland De Thoolse brandweer kan eigenlijk zonder problemen bij de regio Zeeland ingedeeld worden, maar de knelpunten liggen bij de ambulancedienst, zo maken verschillende betrokkenen duidelijk. En voor de alarmering is het juist weer praktisch dat beide diensten vanaf één plaats aangestuurd worden, zodat brandweer en ambulancehulpver lening weer alles met elkaar te maken hebben. Grote spanning Slangen voor hogedrukreinigers Handelsonderneming Van Beers Techniek B.V. Cijfers ontbreken Onbetaalbaar Op één lijn Vrijdags en zaterdags GEOPEND Motie Van Belzen Het bedrijf D.H. Verpak aan de Kon. Julianastraat in Tho len is vorige week woensdagmiddag door brand ver woest. Dat ging gepaard met een enorme rookontwikke ling, die tot ver in de omtrek te zien was. De brandweer slaagde erin het vuur in het bedrijfspand te houden, waar door ze de brand snel onder controle had. De politie kon gisteren nog niets zeggen over de oorzaak, noch over de omvang van de schade. Papierwaren Asbest Redactie: Voorlichtingsambtenaar Gemeentehuis Tholen Markt 1-5 Sint-Maartensdijk Telefoon: 0166-668200/Telefax: 0166-663553 - Een bouwaanvraag van Libertel, voor het plaatsen van een zendmast op het perceel Nijverheidsweg 13 te Sint-Maartensdijk; - Een bouwaanvraag van J. v.d. Spek, voor het bouwen van een schuur op het perceel Langeweg 23 d te Sint Philipsland; - Een bouwaanvraag van M.P. Polderman, voor het wijzigen van de achtergevel op het perceel Langeweg 1 te Sint-Annaland; - Een bouwaanvraag van C. Vos, voor het bouwen van een schuilhok op het perceel Vrouwendijk 2 te Tholen; - Een bouwaanvraag van F.M. Liefting, voor het verbouwen/uitbreiden van een woning op het perceel Langeweg 47 te Scherpenisse; - Een melding van F. van Willigen, voor het plaatsen van een planten kas op het perceel Zijpschekreek 1 te Sint Philipsland. - Een vergunning verleend aan Flipse Partners, voor het bouwen van twee woningen op het perceel Gemaalweg 6 en 10 te Tholen, verzon den 22 augustus 1996; - Een vergunning verleend aan P. van den Bergh, voor het vernieuwen van de voorgevel en het dak op het perceel Oostvest 4 S001 te Sint- Maartensdijk, verzonden 20 augustus 1996; - Een vergunning verleend aan L. Walhout, voor het bouwen van een drijfmestsilo op het perceel Oudelandsedijk 3 te Stavenisse, verzon den 20 augustus 1996; - Een vergunning verleend aan W.J. Quaak, voor het bouwen van een berging op het perceel Stoofdijk 101 te Stavenisse, verzonden 23 augustus 1996; - Een vergunning verleend aan T. van Diggelen, voor het vernieuwen van de voorgevel op het perceel Haven 28 te Sint-Maartensdijk, ver zonden 23 augustus 1996; - Een vergunning verleend aan Th.F. Bakker, voor het bouwen van een garage op het perceel Molenvlietsestraat 32 te Tholen, verzonden 23 augustus 1996; - Een vergunning verleend aan J. Pauwen, voor het bouwen van een serre op het perceel Buurtweg 3, bungalow 25D te Stavenisse, ver zonden 23 augustus 1996; - Een vergunning verleend aan M.A. Jeremiasse, voor het verbouwen van een woning op het perceel Brugstraat 20 te Tholen, verzonden 23 augustus 1996; Volgens de Algemene wet bestuursrecht (Awb) kan een belanghebben de tegen een verleende vergunning en/of een positieve bouwmelding bezwaar maken. Het bezwaar moet binnen 6 weken na de dag waarop het besluit is ver zonden aan de aanvrager/melder, schriftelijk worden ingediend bij het college van burgemeester en wethouders van Tholen. Voor informatie over de mogelijkheid om bezwaar te maken kunt u contact opnemen met het gemeentehuis, telefoon (0166) 668244. Sint-Maartensdijk, 29 augustus 1996. 2 SEPTEMBER KERNBEZ0EK STAVENISSE Op donderdag 12 september a.s. organiseert het gemeen tebestuur van Tholen een kernbezoek voor de woon kern Stavenisse. Dit kernbezoek wordt gehouden in het dorps huis "de Stove" aan de Voorstraat 42 te Stave nisse, aanvang 19.30 uur. Elke belangstellende is van harte welkom. Het kernbezoek begint met de vertoning van de video film "Uw vereniging, de gemeente Tholen". Deze voor lichtingsfilm geeft een heel goed beeld over samenstelling, taken en bevoegdheden van het gemeentebestuur en de rol van de bur ger in dat grote geheel. Vervolgens is het de beurt aan de plaatselijke burgerij. Vertegen woordigers van plaatselijke verenigingen, organisaties, instellin gen, kerkgenootschappen en scholen maar ook individuele bur gers zijn van harte welkom om zijn of haar zegje te komen doen. Eenieder krijgt de gelegenheid opmerkingen te maken, vragen te stellen, kritiek uit te oefenen, lof te uiten of gewoon kennis te maken met het gemeentebestuur. Het gemeentebestuur zal trachten zoveel mogelijk ter plekke ant woord te geven op de gestelde vragen en de gemaakte opmer kingen. Dat zal niet in alle gevallen lukken. Die vragen of opmer kingen waarnaar nader onderzoek nodig is, worden "mee naar huis" genomen. In een later stadium worden in deze rubriek de resultaten van die onderzoeken gepubliceerd. Bouwen in afwijking van bestemmingsplan Er zijn bouwplannen ingediend door; 1. architectenbureau Rothuizen Van Doorn 't Hooft, Londensekaai 12' te Middelburg, handelend in opdracht van het bestuur van De Schutse te Sint-Annaland, voor het bouwen van 30 seniorenwonin gen inclusief parkeervoorzieningen op een perceel kadastraal bekend Sint-Annaland, sectie G, nummer 704, plaatselijk gemerkt F.M. Boogaardweg 10 te Sint-Annaland; 2. de heer C. Wielaard, Stoofpad 9 te Stavenisse, voor het verbouwen van een woning op een perceel kadastraal bekend Stavenisse, sec tie F, nummer 625, plaatselijk gemerkt Stoofpad 9 te Stavenisse. Bovengenoemde bouwplannen zijn niet in overeenstemming met de ter plaatse geldende bestemmingsplannen. Burgemeester en wethou ders van Tholen zijn voornemens met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, na verkregen toestemming van het college van gedeputeerde staten van Zeeland, medewerking te verle nen aan dit plan. Alvorens hiertoe over te gaan wordt een ieder in de gelegenheid gesteld om van 30 augustus 1996 tot en met 12 september 1996 schrif telijk bedenkingen naar voren te brengen bij burgemeester en wethou ders van Tholen. De tekeningen liggen gedurende deze termijn ter gemeentesecretarie te Sint-Maartensdijk, Afdeling Gemeentelijke Ontwikkeling, ter inzage. Sint-Maartensdijk, 29 augustus 1996 De burgemeester van Tholen. Voorbereiden bestemmingsplan Burgemeester en wethouders van de gemeente Tholen maken ter vol doening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat met ingang van 30 augustus 1996 voor een ieder ter secretarie van de gemeente, Markt 1-5 te Sint-Maartensdijk, ter inza ge ligt het besluit van de raad der gemeente Tholen van 26 augustus 1996, waarbij wordt verklaard,* dat een bestemmingsplan wordt voor bereid voor de volgende gebieden: a. een gebied aan de Wilhelminastraat te Scherpenisse voor het bou wen van twee woningen en zeven garages voor rekening van bouw bedrijf Hans Weggemans B.V.; b. een gebied aan de Buurtweg te Stavenisse voor het verbouwen van een vakantiewoning voor rekening van de heer W. Weingarten; c. een gebied aan de Kadijk te Tholen voor het bouwen van een 2e bedrijfswoning voor rekening van de heer P.A. van der Slikke. De begrenzing van de genoemde gebieden staat aangegeven op de bij bovengenoemd besluit behorende en als zodanig gewaarmerkte teke ningen. Sint-Maartensdijk, 29 augustus 1996 Burgemeester en wethouders van Tholen. Bouwen in het buitengebied Er is een aanvraag om bouwvergunning ingediend door: - de heer D. Schot, Plantagestraat 9 te Tholen, voor het bouwen van een serre, op een perceel kadastraal bekend Tholen, sectie P, num mer 600, plaatselijk gemerkt Mosselhoekseweg 4 te Tholen. Het perceel is gelegen in een gebied waarin een herziening van het bestemmingsplan in procedure is. Het bouwplan voldoet aan het gel dende bestemmingsplan en aan de in voorbereiding zijnde herziening van het bestemmingsplan. Burgemeester en wethouders van Tholen zijn voornemens met toepassing van artikel 50 van de Woningwet, na verkregen toestemming van het college van gedeputeerde staten van Zeeland, vergunning te verlenen voor dit bouwplan. Alvorens hiertoe over te gaan wordt een ieder in de gelegenheid gesteld om van 30 augustus tot en met 5 september 1996 schriftelijk bedenkingen naar voren te brengen bij burgemeester en wethouders van Tholen. De bouwtekening ligt gedurende deze termijn ter gemeentesecretarie te Sint-Maartensdijk, Afdeling Gemeentelijke Ontwikkeling, ter inzage. Sint-Maartensdijk, 29 augustus 1996. De burgemeester van Tholen. Bouwen in het buitengebied Er is een aanvraag om bouwvergunning ingediend door de heer D. Schot, Plantagestraat 9 te Tholen, voor het bouwen van een serre, op een perceel kadastraal bekend Tholen, sectie P, nummer 600, plaatse lijk gemerkt Mosselhoekseweg 4 te Tholen. Het perceel is gelegen in een gebied waarin een herziening van het bestemmingsplan in procedure is. Het bouwplan voldoet aan het gel dende bestemmingsplan en aan de in voorbereiding zijnde herziening van het bestemmingsplan. Burgemeester en wethouders van Tholen zijn voornemens met toepassing van artikel 50 van de Woningwet, na verkregen toestemming van het college van gedeputeerde staten van Zeeland, vergunning te verlenen voor dit bouwplan. Alvorens hiertoe over te gaan wordt een ieder in de gelegenheid gesteld om van 30 augustus 1996 tot en met 5 september 1996 schrif telijk bedenkingen naar voren te brengen bij burgemeester en wethou ders van Tholen. De bouwtekeningen liggen gedurende deze termijn ter gemeentese cretarie te Sint-Maartensdijk, Afdeling Gemeentelijke Ontwikkeling, ter inzage. Sint-Maartensdijk, 29 augustus 1996 De burgemeester van Tholen. EEN DIJK VAN EEN GEMEENTE MET KOMKAABTEN VAN ANNA JACOBAPOLDER, DE SLUIS, OUD VOSSEMEER, POORTVLIET, SCHERPENISSE, SINT-ANNALAND, SINT-MAARTENSDIJK, SINT PHILIPSLAND, STAVENISSE, THOLEN Onlangs heeft het gemeen tebestuur van Tho len een nieuwe gemeen telijke platte grond uit gebracht. Deze plat tegrond doet recht aan de situatie zoals die sinds 1 januari 1995 bestaat: samen voeging van de gemeen ten Tho- .len en Sint Phi lipsland. Op de voorzijde van de platte grond zijn op een schaal van 1:7500 de diverse komkaar- ten afge beeld, als mede een straat naamregister en een lijst met bijzondere gebouwen: scholen, kerken, gemeenschapscentra, verzorgingstehuizen enz. De achterzijde is op een schaal van 1:30.000 in zijn geheel gere serveerd voor een overzichtskaart van het gehele grondgebied van de gemeente Tholen. De plattegrond is tegen betaling van 8,50 verkrijgbaar op het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk, het VVV te Sint-Maartens dijk, boekhandel Dieleman en de ABN-AMRO te Tholen, alsmede bij boekhandel Heijboer te Sint-Annaland. Overigens kan de plattegrond ook telefonisch op het gemeente huis worden aangevraagd. Alsdan ontvangt u een acceptgiro kaart ad 8,50 voor de plattegrond en 2,60 aan verzendkosten. SUURLANO-FAUCPLAN EINDHOVEN BRUSSa HAMBURG BERLIN IN OPDRACHT VAN: HET GEMEENTEBESTUUR VAN THOLEN, MARKT 1-5,4695 CE SINT-MAARTENSDUK TEL) (0165) 668200 De eerstvolgende spreekuren van de leden van het college van burge meester en wethouders vinden plaats op maandag 2 september 1996 in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. Burgemeester H.A. van der Munnik houdt zijn spreekuur van 11.00-12.00 uur. Op datzelfde tijdstip vinden de spreekuren plaats van de wethouders ing. J. van der Jagt, I.C. Moerland en ing. J. Versluijs. Wilt u op een ander tijdstip met een van de collegeleden spreken, belt u dan even naar het gemeentehuis, telefoon (0166) 668330. Het Zeeuwse Tholen valt formeel onder alle regelingen van de provin cie Zeeland, maar om praktische redenen was er voor tien jaar ont heffing verleend voor hulp van de West-Brabantse brandweerregio en ambulancedienst. Dat is 1 januari gebeurd. Burgemeester H.A. van der Munnik zegt al anderhalf tot twee jaar bezig te zijn om een oplossing voor na 1 januari te hebben, maar nog steeds zonder succes. "Wij kun nen nu niet meer wachten", legt de burgemeester uit. "Vandaar ons voorstel om uit de Zeeuwse ge meenschappelijke regelingen voor regionale brandweer en centrale post ambulancevervoer te treden. Maar wij doen nog geen voorstel aan de raad om tegelijk aan te slui ten bij de West-Brabantse gemeen schappelijke regelingen. Als de Zeeuwse gemeenten namelijk niet willen dat Tholen uittreedt - en wij zijn een behoorlijke bruid, dus wil men ons niet zomaar laten gaan - moeten we procedures voeren en dat kan wel drie jaar duren. Maar een voordeel is, dat er voor Tholen geen investeringen zijn gepleegd. Wij kosten niets voorde Zeeuwse brand weerregio en ambulancedienst." Gedeputeerde staten moeten de komende raadsbeslissing van Tho len over uittreding goedkeuren en dan zouden g.s. nog een stokje voor de formele aansluiting bij de Bra bantse brandweerregio en ambulan cedienst kunnen steken. "Ik kan me niet voorstellen, dat de provincie dat om pure grens-, machts- en formele redenen zullen doen", zegt Van der Munnik. "In Middelburg begrijpt men ons niet goed. Men heeft geen Slabbecoornweg 38, 4691 RZ Tholen tel. 0166-603497 OoK op zaterdagochtend geopend van 8.00-12.00 uur Advertentie I.M. inzicht in de grote spanning die de onzekerheid hier teweeg brengt. Het besluit om uit te treden is door b. en w. niet gemakkelijk genomen, maar wij moeten wat en het is nodig om geen tijd te verliezen. Het is name lijk nog steeds niet bekend hoe Zee land ons kan helpen", aldus de Thoolse burgemeester. "Het is een heel moeilijk proces", erkent mevr. M.E. Trimpe, ambte naar volksgezondheid bij de provin cie Zeeland. Zij geeft aan, hoe gede puteerde staten een werkgroep Don hebben ingesteld om de ambulance hulpverlening in heel Zeeland op een hoger plan te krijgen. "Dinsdag behandelen g.s. het tussenrapport van die werkgroep, maar voor Tho len ontbreken er nog cijfers. Dat is het grote knelpunt. De zorgverzeke raar die het allemaal moet betalen, wil cijfermateriaal over Tholen van de ambulancedienst West-Brabant en die gegevens ontbreken nog steeds. Het blijkt heel moeilijk te zijn om die cijfers boven water te krijgen." Van de projectgroep Don maken huisartsen, zorgverzekeraars en diverse bestuurslagen deel uit. "De middelen zijn schaars en om dan een kwaliteitsbeleid voor de ambulance hulpverlening te ontwikkelen, valt met de noodzakelijke spreiding niet mee. Een ambulancepost die 24 uur paraat is, vergt met 1 wagen en per soneel 900.000 gulden per jaar. En een ambulance wordt op basis van ritten afgerekend. Wanneer de Thoolse wagen op pad is, zou de West-Brabantse ambulancedienst als achterwacht kunnen blijven fun geren, maar als Tholen bij Zeeland komt, wil men dat niet meer. En Tholen een zwaardere hulpverlening geven dan andere delen van Zeeland kan ook niet. Het is dan ook een bestuurlijk probleem", aldus mevr. Trimpe. Burgemeester Van der Munnik noemt een totaal geprofessionali seerde ambulancedienst voor Tho len onbetaalbaar. De gemeente betaalt voor de huidige dienstverle ning jaarlijks 14 tot 15.000 gulden bij. Hij blijft voorstander van de bestaande situatie met een achter- vangfunctie voor de ambulance uit Bergen op Zoom. "Noch financieel, noch qua aanrijtijd is Zeeland in staat om de ambulancedienst voor ons te verzorgen", aldus de burge meester. Mevr. Trimpe weet nog te melden, dat de werkgroep Don voor Tholen o.a. heeft voorgesteld, dat de ambu lance vanuit Tholen-stad gaat opere ren in plaats vanuit St. Maartens dijk. Dit voor een betere bereikbaar heid en het aanhouden van de 15 minuten na opdracht die voor de uit voering van spoedvervoer staan. Over indeling van Tholen bij de brandweerregio Zeeland zijn er nau welijks vragen, zegt provinciaal ambtenaar J.S. Jongepier. "Alle betrokkenen zitten op één lijn." Burgemeester Van der Munnik geeft aan, dat op dit terrein de knelpunten niet liggen. "De brandweer hoeft op zich geen probleem te zijn bij een gewijzigde regio-indeling, maar Brabant wil allebei: ambulance dienst en brandweer. We kunnen niet van twee walletjes eten." J. de Feyter, staflid van de Thoolse brandweer, maakt duidelijk dat de regionale brandweer in de praktijk weinig in actie komt. Bij de recente grote branden in Tholen (3x) en St. Maartensdijk in elk geval niet. "Bij grote calamiteiten moeten we een beroep doen op de regio, zoals bij ongevallen met gevaarlijke stoffen, want gaspakken of een ontsmet tingscontainer hebben wij niet. Tho len heeft wel twee meetkoffers voor gevaarlijke stoffen, evenals een extra tankautospuit in Stavenisse. Die heeft de regio bij ons gestation- neerd. En verder werken we voor de oplei dingen altijd samen in de regiover band. Thoolse brandweerlieden vol gen cursussen in Woensdrecht, Steenbergen en Rucphen, maar ook in Tholen zelf loopt er een cursus: we hebben zes onderbrandmeesters in opleiding. Voor de hogere func ties werken Zeeland en Brabant samen bij de organisatie van cursus sen." Wanneer de Thoolse brandweer voor al die zaken in Zeeland terecht moet, zou dat niet zoveel moeilijk heden opleveren. Maar De Feyter wil wel snel duidelijkheid. "De aan dacht van Brabant is anders wanneer het de vraag of is Tholen wel blijft. Dat hebben we bij de alarmering gemerkt. Er moet dus snel zekerheid komen", zegt het staflid van de Thoolse brandweer. De gerenommeerde LIJSTENMAKER voor het eiland Tholen Molenstraat 13, tel./fax: 0166-664041 4695 CK Sint-Maartensdijk Advertentie I.M, Nattelaarzentocht. De VVV orga niseert op 4 september weer een nat telaarzentocht over de slikken en schorren in de buurt van Sint-Anna land. De 2,5 uur durende tocht geeft een indruk van het landschap voor de inpoldering. Ook wordt een bezoek gebracht aan het natuuront wikkelingsgebied in de Van Haaf- tenpolder. De tocht begint om half twee aan de Sluispolderdijkweg te Sint-Annaland. Opgave uiterlijk een dag van tevoren bij de VVV in Sint- Maartensdijk. P. van Belzen diende maandag middag een motie in over de regio-indeling van de brand weer- en ambulancehulpverle ning, maar op aandringen van burgemeester H.A. van der Munnik werd die niet in behan deling genomen. De motie luid de: 'De raad van de gemeente Tho len, in vergadering bijeen op 26 augustus, overwegende: - dat in strijd met gemaakte afspraken er heden nog geen duidelijkheid bestaat over het per 1 januari 1997 deelnemen aan de Zeeuwse gemeen schappelijke regelingen voor regionale brandweer en de centrale post ambulancever voer - dat de tijdslimiet die beno digd is voor een correcte omschakeling dusdanig kort is, dat de belangen van de direct betrokkenen, namelijk de inwoners van de gemeente Tholen, hierdoor geschaad worden - dat welwillendheid van het streekgewest westelijk Noord-Brabant geen basis kan zijn waarop hulpverle ning wordt gebaseerd - verzoekt het college van gedeputeerde staten van Zee land met spoed een besluit te nemen over een daadwerke lijk haalbare oplossing in deze materie en brengt deze motie ter kennis aan gedepu teerde staten van Zeeland als mede alle politieke partijen in de provinciale staten en gaat over tot de orde van de dag. iMr JSJS' Met een heftruck worden smeulende papierresten uit de uitgebrande loods gereden. De loods aan de Kon. Julianastraat is eigendom van P.W. Jansen. De brand ontstond in het achterste deel ervan, dat is verhuurd aan Iz. van Dijke uit Bergen op Zoom. Op het moment van de de brand was er nie mand in het verpakkingsbedrijf aan wezig. Jansen was buiten aan het werk toen hij een klap hoorde. "Ik wist meteen hoe laat het was, want ik herkende het geluid van de sprin gende dakplaten van branden bij Koese en Van de Berge" (in dezelf de straat - red.), vertelt de Thole- naar. Zijn dochter belde 06-11 en binnen drie minuten, om 16.31 uur, rukte de blusgroep Tholen uit met elf mensen. Jansen spoot ondertus sen vier brandblussers leeg op de v'ammen. Toen de brandweer gearriveerd was, wees Jansen hen een gat in de muur - daar had een ventilator gezeten - waardoor hogedruk en perslucht naar binnen konden. De brandweer hoefde zodoende niets open te bre ken en de twee minuten die dat uit spaarde waren net voldoende om het vuur te controleren. Er werden vijf stralen hoge- en twee stralen lage- druk ingezet vanaf een ondergrond se brandkraan in de Kon. Juliana straat. Bevelvoerder J.L. Nieuwen- huyzen kon al dertien minuten na de uitruk het sein 'brand meester' geven. "De mensen denken dat er dan geen vuur meer is, maar het betekent alleen dat de brand niet meer kan uitbreiden", vertelt hij. Het voorste deel van het gebouw, bij Jansen zelf in gebruik, liep slechts lichte schade op. De wand tussen dit deel en het verpakkingsbedrijf was goed geïsoleerd. Dat het vuur snel onder controle was, was aan verschillende factoren te danken. De brandweer was snel ter plaatse en kreeg nuttige aanwij zingen van eigenaar Jansen. Het vuur kon binnen het pand gehouden worden. Veel gemak had de brand weer van het feit dat ze het gebouw kende. "We hebben er al eens mogen oefenen. Dat bleek nuttig, want je wist nu waar je zijn moest, waar bepaalde dingen zich bevonden", aldus Nieuwenhuyzen. Tot even na achten is de brandweer bezig geweest de loods leeg te halen. Er waren 's morgens juist 32 pallets met papierwaren afgeleverd. Driekwart van die smeulende massa is met behulp van een tractor met ploeg en een shovel weggereden en uit elkaar getrokken. Na te hebben gegeten is van negen uur tot tegen half elf nageblust. "Dat is normaal bij dit soort branden. Het vuur zit vaak heel diep in het materiaal", aldus Nieuwenhuyzen. Volgens hem valt het met de schade aan het gebouw nog behoorlijk mee. Het dak is vernield, maar de buitenmu ren zijn nog intact. Evenals de stalen spanten, waar de verf nog gewoon op zit. Jansen zegt goed verzekerd te zijn. "De aangepaste polis, in ver band met de veranderde bestem ming van het gebouw, was juist 's morgens bij de post." De kosten voor het opruimen vallen buiten de verzekering. Dat opruimen betreft asbestdeeltjes, vrijgekomen van de kapot springende dakplaten. Maar de verspreiding ervan valt vol gens de brandweer mee doordat er nauwelijks wind stond. Niettemin heeft de brandweer de gebruikers van de volkstuinen aan de zuidkant van de loods een brief gestuurd. Daarin staat dat het asbestcement zich in geringe mate verspreid heeft. Het risico van inademing van asbestvezels is inmiddels geweken. Wanneer groente en fruit uit de betreffende tuinen eerst goed wordt afgespoeld, kan het normaal gegeten worden, aldus de brandweer. Het asbest zal door een deskundig bedrijf opgeruimd worden. De tech nische recherche is nog volop bezig met het onderzoek naar de oorzaak.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1996 | | pagina 5