'Meer gehandicapten zouden sport moeten gaan bedrijven' St. Annalandse vereniging Smash '76 twintig jaar £s-ff&i5«s?3**25» Eendrachtruiters vallen in prijzen SPS goed, maar bekert niet verder Ronde Tholen vormt finale Thools wielerklassement Veldkorfbal begint weer Van Gorsel nat en tweede Rolstoeltennisser Frans de Wit naar Olympiade en NK Tafeltennissers tussen pootgoed begonnen ZSG vervoert gehandicapten naar hun sport De Eendracht derde plek in nachtmarathon Donderdag 29 augustus 1996 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 23 Koersballen ouderen Korfbal Het zou goed zijn als meer gehandicapten aan sport gin gen doen. Dat vindt Frans de Wit uit Tholen. Zelf doet hij aan rolstoeltennis en op 1 september doet hij mee aan de Nederlandse kampioenschappen in deze tak van sport. Hij is de enige rolstoelsporter van Tholen en dat zou hij graag anders zien. Ferrari Techniek belangrijk Beul Tafeltennisvereniging Smash '76 uit Sint-Anna- land bestaat 20 jaar. Dat werd zaterdag gevierd met een vossenjacht voor- de jeugd en een feestavond. Zaterdag wordt bovendien voor de tiende keer het invitatietoernooi van Smash georganiseerd in de Wellevaete, waaraan voor het eerst een Belgische club mee zal doen. Groei Invitatietoernooi Vossejacht Handelsonderneming Van Beers Techniek B.V. Nathalie van As tweemaal eerste plaats Abtskerke Paardensport Duivenrubriek Smerdiek 2 tevreden, SPS 2 valt tegen Bekervoetbal Zwemmen Ruim veertig coureurs morgenavond aan het vertrek Mentaliteit Streekrenners Onverwacht Goede wissel Motorcrosser Rinco van Gorsel uit Poortvliet reed zaterdag in Wemeldingen een natte, maar goede wedstrijd. Hij kwam uit in de klasse 80 cc kleine wielen en verscheen samen met tien renners aan de start. Er werd in drie manches gere den. In de eerste werd Rinco als tweede afgevlagd en ook in de volgende manche liet hij slechts één concurrent voorgaan. De derde rit werd niet gereden wegens de hevige regenval. Daardoor eindigde Rin co als tweede in het totaalklassement. Zaterdag rijdt de Poortvlietenaar mee in een wedstrijd te Rilland. De uitslag van de wedstrijden in Tholen: mevr. S. Hoven en mevr. M. Schot 21 p; A. Verkamman en J. Boogaart 17 p; mevr. R. Burrows en L. Soomers 16 p; J. Geuze en wisselende partner 16 p; mevr. A. Bal en mevr. D. Pigmans 13 p; mevr. C. Waasdorp en J. Bal 11 p; mevr. Y. Verkamman en mevr. R. Nagtegaal 9 p. Motorrit. Motorclub The Magie Riders rijdt zondag de Lek- en Lin- geroute. Het vertrek is om tien uur 's morgens bij zaal Koch in Kruisland. Ook niet-leden zijn welkom. Zaterdag pakt korfbalvereniging Emergo de draad van het veldseizoen weer op. De eerste partij na de zomervakantie spe len de Tholenaren op eigen terrein tegen AU Ready 2 om vier uur. Emergo 2 treft eveneens thuis Scheldevogels 4 om kwart over twee. De jeugdwedstrijden zijn: Emergo A-Scheldevogels 12.30 u; ELKV-Emergo B; Emergo C-ELKV 11 u.; Emergo D-Juliana 10 u. De Wit, afkomstig uit het Westland, is sportman in hart en nieren. "Ik ben begonnen als motorcoureur", zegt de Tholenaar. 'Toen ik ging trouwen, ben ik daarmee gestopt, want als je een vrouw en kinderen hebt, is motorracen toch niet echt een geschikte sport. Je wordt dan ook wat bang." Toch bleef het daar niet bij. De Wit was ook judoka, voetballer, handballer en vooral ook fanatiek wielrenner. Maar een zware bloedvatoperatie maakte een voorlo pig eind aan zijn sportcarrière. "Toen ik hersteld was, ben ik gaan tennissen. Dat was eigenlijk ook al een sport die ik volgens de artsen niet echt goed kon doen, maar ik probeerde het toch", vertelt De Wit. "Dat ging goed en op een gegeven moment vroeg Dick Waasdorp, die toen nog leraar was bij Eegedima in Tholen, of ik geen tennisinstructeur wilde worden. Ik zei: 'Dat kan ik niet, daarvoor speel ik niet goed genoeg.' Maar Waasdorp zei, dat we daar dan wel een jaartje op zouden trainen. En zo gebeurde het. Vier jaar ben ik trainer geweest bij St.Annaland en Eegedima. Onder meer aan Jaap Dekker en Martijn Potappel heb ik nog les gegeven." Maar het noodlot sloeg toe en De Wit kreeg een herseninfarct die de linkerhelft van zijn lichaam verlam de. Nadat hij eind 1992 uit het reva lidatiecentrum kwam, besloot hij niet bij de pakken neer te zitten. Na een gesprek met C. Zuidweg uit Tholen (districtsvoorzitter van de KNLTB-Zeeland) zette hij samen met enkele mensen uit Goes een rol- stoeltennisgroép op die inmiddels is uitgebreid tot zestien deelnemers. "Het is niet gemakkelijk. Tennis is al een moeilijke sport. Je hebt een heel goede oog-handcoördinatie nodig. Zien waar een bal naar toe gaat, met welk effect en dan een goede slag terug geven", zegt De Wit. "Voor een gehandicapte is dat natuurlijk nog veel moeilijker. Die moet zijn rolstoel voortbewegen en is zelf beperkt in zijn bewegingen. Als je wilt weten wat het is voor iemand in een rolstoel om te tennissen, zou je op je knieën moeten gaan zitten. Dan kom je op dezelfde hoogte." De Wit is zelfs voor een rolstoelten nisser gehandicapt, want hij kan maar één arm gebruiken. "Daarom heb ik ook een speciale rolstoel nodig. Het is mijn Ferrari. De wielen staan uit het lood en dat is wel nodig ook, want met een gewone rolstoel zou ik rondjes rijden. Probeer bij het roeien maar eens aan één kant de peddelen. Dan draai je ook cirkels. Bovendien heb ik drie wielen aan mijn rolstoel in plaats van vier. Daardoor kan ik met mijn voet bijsturen." Voor het tennissen kreeg De Wit een speciale sportrolstoel. Deze is erg licht. Overigens is het spel voor gehandicapten nauwelijks aangepast. "Nee, het veld is even groot, het net staat net zo hoog en ook alle verdere regels zijn hetzelf de. Het enige andere is, dat de bal twee keer mag stuiteren in plaats van één maal", legt De Wit uit. Wel is zijn racket zo'n 3,5 centimeter lan ger dan normaal. Is het voor iemand die als valide ooit goed kon tennissen niet moeilijk om ineens met een handicap verder te moeten? "Natuurlijk. Je valt ineens achteruit. Ik speel bij Eegedima nog steeds tegen valide mensen, maar degenen vanwie ik vroeger met gemak won, slaan me nu van de baan. Dat is minder leuk", geeft De Wit toe. "Maar wat moet ik dan? Een hele dag thuis gaan zitten? Nu kom ik tenminste nog eens ergens anders. Bovendien vind ik tennis nog steeds erg leuk." Daarom is de Tholenaar blij dat er nu ook een groep Zeeuwse rolstoeltennissers is. In de wintermaanden traint die in Goes. "De eersten hebben al meege daan aan toernooien en dat is toch wel een klein succes", vertelt De Wit. De beste speler van Zeeland is Bart Straats uit Middelburg. Techniek is van groot belang bij het rolstoeltennis. "Het belangrijkste wapen voor ons is de service. Daar kun je punten op pakken. Verder spelen we met veel topspin. Daar door daalt de bal sneller en springt ook harder door. Zelf slice ik veel (daarbij valt de bal juist stil - red.), maar dat is meer noodgedwongen omdat die beweging gemakkelijker voor me is", zegt De Wit. "Het is een kwestie van goed anticiperen. Maar lichamelijk is het ook erg zwaar. Daarom geven veel mensen het rol stoeltennis al gauw op." Hoewel het in Zeeland nog maar in de kinderschoenen staat, behoort Nederland in het rolstoeltennis tot de wereldtop. "We zijn waarschijnlijk zelfs de besten van de wereld. In ieder geval bij de dames. Bij de heren heeft Amerika een heel goede speler: Randy Snell. Dat is echt een beul. Ik heb les van hem gehad op een clinic in Eindhoven", zegt De Wit. "Hij traint heel veel en heeft armen zo dik als mijn benen. Hij heeft zelf geen benen en drukt zich dus in zijn rolstoel met zijn armen. Dat doet hij met het grootste gemak en ook rijden kan hij enorm snel. Ik zou op heel Tholen zelfs geen valide tennisser weten die het van Snell zou kunnen winnen." De Wit staat zelf ook zijn mannetje, geholpen door zijn ervaringen als tennisleraar. Van 1 tot en met 8 september doet hij in de categorie C/D mee aan het Neder lands kampioenschap rolstoeltennis in Leusden. Zaterdag kwam hij met bijna alle Zeeuwse rolstoeltennissers uit op de Olympiade (voor gehandi capten) in het Sportpunt Zeeland in Goes. De Wit zou graag meer inva liden aan het sporten zien. "Er zijn veel meer gehandicapten op Tholen. Het probleem is vaak dat mensen zeggen: 'Dat kan ik toch niet'. Maar ze kunnen meer dan ze denken. Bovendien gaat het ook om een stuk gezelligheid", meent De Wit. "En als er bijvoorbeeld meer invalide rol stoeltennissers komen, kun je ook gemakkelijker naar de gemeente toe stappen met vragen over zaken als aanpassingen aan sportaccommoda ties." Tholenaren die aan rolstoelten nis willen gaan doen, kunnen contact opnemen met het districtsbureau van de KNLTB-Zeeland in Tholen tel. 605106. Het begon allemaal heel provi sorisch in 1976. De gebroeders Heijboer (aan de Kloosterstraat) be gonnen in de schuur van hun vader met tafeltennissen. Ze spijkerden zelf een tafel in elkaar en begonnen tussen de kistjes met pootgoed. De kleine ruimte weerhield hen niet en ook het feit dat de balletjes talloze malen tussen de aardappelen verd wenen, namen ze voor lief. Iedere avond werd er gespeeld en Wim Sla ger (die nog lid was geweest van de vorige tafeltennisvereniging Octa- via) kwam er na twee weken bij. Het aantal deelnemers werd steeds gro ter en op een gegeven moment ston den er 's avonds dertien fietsen voor de schuur. Het was duidelijk dat er iets moest gebeuren. Men stak de koppen bij elkaar en een tafeltennis club werd opgericht. Op 20 augustus 1976 werd in de voormalige gym zaal aan de Bierensstraat (nu de oefenruimte voor fanfare Acceleran do) een oprichtingsbijeenkomst gehouden met 23 belangstellenden. Oprichters en de eerste bestuursle den waren: Adri Fase, Wim Slager, Theo Heijboer en Chris van 't Hof. De naam van de vereniging werd op de derde speelavond bepaald. Men kon kiezen uit vijf namen: Setalland, Zuiver en Snel, Succes '76, Door Oefening Sterk en Smash '76. Het werd de laatste optie. De eerste wed strijd werd tegen Mass uit Stavenis- se gespeeld. Het eerste team van Smash bestond uit Adri Fase, Wim Slager en Sjaak Vroegop en het won de partij met 6-4. Andere sterke spe lers van Smash' 76 waren Johan Snoep en Christian van 't Hof. Van de leden van het eerste uur zijn er nog acht over: Elly van Beek, Johan Snoep, Huib en Martin v.d. Kloos ter, Adrie Vroegop-op den Brouw, Kees Vroegop, Adri Fase en Wim Slager. De club is inmiddels uitge groeid tot een vereniging met 80 leden (twee keer zoveel als tien jaar geleden). Het eerste team speelt momenteel in de tweede klasse van speler werd gewonnen door Matthijs Bruijnzeel die echter niet aanwezig was om de prijs in ontvangst te nemen. Van de 21 wedstrijden die hij speelde, won hij er achttien (86 Advertentie I.M. gehaald door Smash. Men begon met vijf speeltafels waarvan één nieuwe, twee uit het bijzonder lager onderwijs, één tafel van de Poort- vlietse tafeltennisvereniging Veritas en het exemplaar waarmee de gebroeders Heijboer begonnen. Inmiddels is het materieel behoor lijk gemoderniseerd en uitgebreid. Smash beschikt over dertien tafels waarvan één blauwe waarop dus met oranje balletjes gespeeld mag worden. Verder zijn er scheidsrech terstafels, telborden, een goed gevulde prijzenkast, speelveldom- randingen en zelfs een robot om mee te trainen. Ondanks dat de overige Thoolse (en Sint-Philipslandse) tafeltennisver enigingen in de loop der jaren ter ziele gingen, bleef Smash overeind. In 1986 werd voor het eerst het invi tatietoernooi voor spelers uit Noord- Brabant, Zeeland, Utrecht en Zuid- Holland georganiseerd. Dit toernooi wordt zaterdag echter niet voor de elfde, maar voor de tiende keer gehouden. Dat komt omdat het een maal niet doorging wegens te wei nig animo. Er zijn dit jaar twintig verenigingen uitgenodigd om met zowel jeugd als senioren mee te doen. TTV Scaldina uit Zierikzee, Het Markiezaat uit Bergen op Zoom, TTK De Leugenberg uit het Belgische Hoevenen en Smash zelf zullen sterk vertegenwoordigd zijn. De Sint-Annalanders verdedigen de verenigingsbeker en Daan Mijnsber- gen uit Amemuiden moet zijn alge meen kampioenschap van vorig jaar zien te prolongeren. Hij moet het opnemen tegen de plaatselijke favo rieten Marco Saarloos, Ad Verhage en Christian van 't Hof. Als TTV Woerden de beker wint, mag ze die houden omdat ze de prijs dan voor de vijfde keer in de zou slepen. De eerste wedstrijden in de Wellevaete worden om kwart over negen gespeeld en omstreeks vijf uur vin den de finales plaats. De prijsuitrei king is om zes uur. Zaterdag vierden de leden van Smash '76 officieel het vierde lus trum van de vereniging. De activi teitencommissie organiseerde een vossenjacht voor de jeugd. Zo'n 25 kinderen deden hieraan mee. Om drie uur kregen ze uitleg over het spel waarna ze in groepjes op jacht gingen in Sint-Annaland. Er waren ondermeer een bakker, een visser en een fietser als vos opgesteld. De groep vertrok met droog weer, maar onderweg moest men nog schuilen voor de regen. Toch vonden de deel nemers het een gezellige middag, 's Avonds waren ook de ouderen aan de beurt. Vanaf zes uur werd er een barbecue met koud buffet gehouden waaraan zo'n zestig mensen deelna men. Toespraken, eten, bingospelen en het uitreiken van de jeugddiplo- ma's wisselden elkaar af. De percen tagetrofee voor de beste competitie- Bazen derde met 75 procent. Slabbecoornweg 38, 4691 RZ Tholen tel. 0166-603497 Ook op zaterdagochtend geopend van 8.00-12.00 uur Vijf leden van rij vereniging de Eendrachtruiters kwamen zondag uit op een concours in Kapelle. Ze presteerden goed, want drie van hen reden in de prijzen. Nathalie van As sprong er bovenuit Zeven Eendrachtrui ters deden zaterdag ook nog mee aan een concours van rijvereniging Paardebloem te 's-Heer Abtskerke. Carola van der Slikke reed daar als enige Thoolse in de prijzen. Advertentie I.M. De Zeeuwse stichting gehandicap tenbeleid organiseert vervoer voor lichamelijk en verstandelijk gehan dicapten die willen sporten. Vervoer naar een sporthal of -veld is voor gehandicapten een probleem en door het inzetten van zo'n 35 vrijwil lige chauffeurs heeft de ZSG hier voor een oplossing bedacht. Zo kun nen mensen toch naar de plaatsen waar ze aangepast kunnen sporten. Een voorbeeld hiervan is een groep verstandelijk gehandicapten die bij gymvereniging WIK in Sint-Anna- land aan sport kunnen doen. Mensen die vervoer nodig hebben, kunnen daarvoor contact opnemen met de regiocoördinator. Voor Tholen en Sint-Philipsland is dat mevr. E. Mosch-van Daalen te Oud-Vosse- meer tel. 675211. Bij de Zeeuwse Sportraad in Middelburg kan men terecht voor informatie over de plaatsen waar men aangepast kan sporten. Het vervoer aangepast spor ten kost ongeveer evenveel als de reguliere bus. Nathalie van As bereed in Kapelle haar scbimmelpony Ceasar in de M2-dres- suur. De combinatie legde twee goede proeven af en kreeg respectievelijk 162 en 161 punten van de jury. Dat was genoeg voor twee eerste prijzen en twee winstpunten. Daarmee heeft Nathalie voldoende winstpunten verzameld om te kunnen promoveren naar de Z-dressuur (zwaar). Ook Marjolein Akkermans pak te een eerste prijs. Ze bereed haar pony Misty in de B-dressuur en kreeg 148 punten voor haar eerste proef. Maar ze verbeterde zich goed en behaalde 174 punten voor de tweede proef. Twee winstpunten en een eerste prijs waren haar deel. Liesbeth Bevelander bereed Jolien in twee B-proeven. De eerste proef werd met 150 punten beloond. De tweede ging veel beter en Liesbeth behaalde 176 punten, genoeg voor de tweede prijs en twee winstpunten. Lieke Bevelander startte met Ceasar voor het eerst in de L-dressuur voor pony's. Ze behaalde 141 punten voor haar proef. John Veniet kwam met Isanca uit in dezelfde klasse bij de paarden en kreeg voor zijn twee proeven respectievelijk 142 en 152 punten. Carola van der Slikke startte zaterdag in 's-Heer Abtskerke met Goofy in de L- dressuur. Voor de eerste proef kreeg de combinatie 163 punten. Dat leverde de zesde prijs en een winstpunt op. De tweede proef werd met 146 punten beoordeeld. Helma van der Slikke reed met Fleur in dezelfde ring. Zij haalde respectievelijk 158 en 147 punten en ging dus eveneens met een winstpunt naar huis. John Veniet reed op Isanca voor het eerst in de klasse L. De combinatie behaalde 142 en 132 punten. Magda Smits kwam met Jorion in dezelfde categorie uit. De eerste proef leverde 149 punten op en voor de tweede behaalde ze 159 punten en een winstpunt. Magda Smits reed ook nog twee B-proeven met haar jonge paard Lester. Deze nieuwe combinatie maakte een goede start en kreeg 154 pun ten voor de eerste proef. De tweede proef was met 156 punten net voldoende voor een winstpunt. Wilma de Graaf reed eveneens in de B-klasse met Hesperange en kreeg voor beide proeven 143 punten. Liesbeth Bevelander reed ook in de B- dressuur. Met haar paard Jorion behaalde ze twee keer 149 punten. Christianne Verduit tenslotte verscheen met Evita twee keer in de Ml-dressuur. De jury beoordeelde haar proeven beide met 153 punten, net niet genoeg voor een winst punt. Ja» Rolstoeltennisser Frans de Wit zou graag meer invaliden in de gemeente Tholen aan het sporten zien. Het bekeravontuur is voor Tholen afgelopen. De drie ploegen die de eer ste ronde overleefden, zijn dinsdagavond allemaal op eigen veld uitge schakeld. SPS weerde zich kranig tegen het veel hoger geklasseerde Gastel, maar delfde toch het onderspit met 1-3. Het reserve-elftal van SPS verloor met dezelfde cijfers verrassend van het lager geklasseerde Wolphaartsdijk 2 en ook Smerdiek 2 moest de eer aan het twee klassen hoger spelende Goes 2 laten. SPS wist dat het een zware dobber zou krijgen aan de partij tegen zon dagtweedeklasser Gastel. De Bra banders, die vorige week in de eer ste bekerronde WHS met 1-3 pas seerden, hadden in de voorbereiding slechts één nederlaag geleden en boekten zelfs goede resultaten tegen hoofdklassers. Het team bergt diver se oud-spelers van RBC. De topsco rer moest men dinsdag evenwel mis sen. Gastel begon meteen sterk aan het duel. In de achtste minuut moest doelman René Uijl in actie komen om een afstandsschot te keren. In de herkansing ging de bal net naast. Gaandeweg kreeg SPS echter meer grip op de wedstrijd. In de dertigste minuut ontving Dick Uijl een gele kaart wegens commentaar op de scheidsrechter. Twee minuten later onderschepte Wim de Groen een pass en gaf de bal fraai voor op Sjaak Quist die op snelheid alleen op het doel af ging. De keeper ver werkte het schot van Quist tot een hoekschop. In de 34e minuut nam Gastel de leiding. De bal werd over de verdediging van SPS gespeeld en doelman Uijl kwam eruit, maar had de bal niet vast. Een speler van Gas tel kon zodoende nog een voorzet geven en een medespeler kopte in een leeg doel: 0-1. Na rust kwam Johan Scheermeijer in het veld voor Jan de Graaf. SPS liet goed spel zien. Dick Uijl passte in de vijfde minuut op William Vroegop die een voorzet door het midden gaf op Jac- co Jansen. De mandekker van Gastel gleed uit, zodat Jansen door kon gaan en hij scoorde door de benen van de keeper 1 -1 Een minuut later werd een schot van Jacco Jansen geblokkeerd. De bal belandde voor de voeten van Wil liam Vroegop wiens schot op de paal belandde. Al met al een sterke start van SPS dat meer zelfvertrou- Acht leden van zwemvereniging De Een dracht uit Tholen hebben vrijdag een derde plaats behaald in de nachtzwem- marathon van Dinteloord. De deelne mers waren: Brinko Telderman, Maaike Bezemer, Leonie Bezemer, Miranda Jop- pe, Barry Noteboom, Jos v.d. Bogerd, Richard van Kuijk en Nico Rijnberg. Onder de teamnaam 'De Eendracht Sharks' legden ze in 12 uren tijd, 35.100 meter af. Dat was goed voor een derde plaats. De twee ploegen die De Een dracht voor moest laten gaan, trainden echter wel twee keer zoveel. Bert en Ine Telderman, Cor ten Bloemendaal en Nicola Noteboom namen de verzorging op zich, terwijl Paco Telderman de groep trainde. Morgenavond (vrijdag) om half zeven staan ruim veertig renners in de Moienviietsestraat aan het vertrek voor de jaarlijkse wielerronde van Tholen. In de wedstrijd voor elite- en neo-amateurs zijn de laatste punten te verdienen voor het overkoepelende Thools wielerklassement met 1000 gulden aan prijzengeld. Het wieier- comité had graag meer deelnemers aan het vertrek gezien, maar is tevreden over de kwaliteit van het ren- nersveld. "Het is een leuk deelnemersveld met vele kanshebbers op de overwin ning", meent voorzitter Jan van 't Hof van het wielercomité. "Toch denk ik dat het publiek liever 100 renners ziet fietsen, dan een kleine groep met veel goede coureurs. Daarom is het jammer dat de deelna me niet groter is. Overal speelt het probleem echter en het had voor ons nog slechter kunnen uitpakken." De wedstrijd in Tholen vormt de afsluiting van het Thoolse wielersei- zoen. Na afloop zal er een overkoe pelend klassement worden opge maakt, waarbij de eerste vijf cou reurs een prijzenpot van 1000 gul den mogen verdelen. Theo Akker mans voert na de koersen in Oud- Vossemeer, Poortvliet en Sint- Maartensdijk met 49 punten het klassement aan. Met drie punten achterstand zal Peter Mol in Tholen ongetwijfeld de strijd aanbinden om de hoofdprijs te veroveren. Ook de winnaar van de wielerronde van Poortvliet, Jan Van Velzen (35 pun ten), en oud-beroepsrenner Peter Heeren kunnen deze nog op hun naam schrijven. "Het klassement is leuk, maar het is niet zo dat renners nu massaal gaan inschrijven voor de wielerwedstrij den op Tholen. Zo zijn er renners die nog een top-5 klassering kunnen maken, maar in Tholen niet aan het vertrek komen. In het algemeen schort het toch nogal aan de menta liteit van de renners. Er zijn er altijd die zich op de wedstrijddag afmel den. De KNWU zou daar meer maatregelen tegen moeten nemen meent Jan van 't Hof. Om in aanmer king te komen voor een klassering in het Intraco/Van Langeveld-klasse- ment moet aan alle vier de koersen worden deelgenomen. Door deze voorwaarde vallen bekende renners als Wilfried Bastiaanse en Rob Sienders buiten de boot. Bastiaanse - die vorig jaar in Tholen zegevierde - en Rob Sienders die de ronde van Tholen driemaal op zijn naam schreef, zijn de grootste kans hebbers voor de overwinning. Maar ook Eric de Crom, Francois Franse, Nico van de Klundert, John Leys, Dennis Mescu, Peter Mol, Mario van Vlimmeren en Ronald Roos moeten in staat worden geacht om mee te dingen naar de hoofdprijs. Voor streekfavoriet Ruud Haver- m;.ns zal het niet eenvoudig worden om een podiumplaats te bemachti gen. Zeker omdat het parcours van Tholen zeer snel is, wat de Vosse- meerder niet goed ligt. Ondanks dat hij dit seizoen sterk presteert, waren zijn optredens bij de Thoolse wieler wedstrijden tot dusver niet zo suc cesvol. Met 13 punten maakt de Nieuw-Vossemeerder geen kans meer op een goede plaats in het Thools wielerklassement. Naast Havermans zullen John den Engelsman uit Sint-Annaland, Peter Metske uit Oud-Vossemeer en Arjan van Haaften uit Stavenisse optimaal gemotiveerd zijn om dicht bij huis een sterke prestatie neer te zetten. "Wij hopen dat het publiek een mooie wedstrijd te zien krijgt. Door de combinatie met de braderie heerst er altijd een leuke sfeer rond om het parcours. Jammer is dat de renners het de laatste jaren laten afweten. Als de deelname blijft afnemen, zullen wij ons toch bera den over de toekomst", aldus Jan van 't Hof. Naast rondemiss Suanda Dolman uit Oud-Vossemeer, die de eerste drie renners rond half negen zal huldigen, heeft het comité ook de medewerking gevraagd van de Vossemeerse schoonspringster Renate Geuze, die begin dit jaar is uitgeroepen tot sportvrouw van Tholen. wen toonde. In de twaalfde minuut kwam echter het antwoord van Gas tel. Maarten Hage werd omspeeld en met een afstandsschot werd keeper Uijl gepasseerd: 1-2. Zeven minuten later scoorde Gastel een fraai doel punt. Uit een hoekschop schoot één van de Brabanders direct in: 1-3. SPS probeerde uit alle macht de aanslui tende treffer te maken. In de 24e minuut passte Maarten Hage op Jac co Jansen die een voorzet gaf op William Vroegop. Het schot van de spits werd echter door'de Gastelse doelman gekeerd. Even later gaf Johan Scheermeijer een voorzet waar William Vroegop zijn hoofd achter zette. De kopbal ging echter over. In de slotfase kreeg Gastel nog enkele goede kansen om de score verder uit te breiden, maar niemand kreeg de bal nog tussen de palen. Voor SPS 2 was Wolphaartsdijk 2 het onverwachte struikelblok in het bekertoernooi. De Bevelandse ploeg klopte de voetbalcombinatie uit Poortvliet en Scherpenisse met 1-3. Hoewel SPS kwalitatief meer in huis had en veruit het meest in bal bezit was, kwam het toch niet tot scoren. "Teveel spelers eisten de bal voor zich op en daardoor konden we moeilijk afspelen", zegt coach Rien Voshol. "In de pogingen om toch iemand te bereiken, kreeg Wol phaartsdijk regelmatig de kans om te onderscheppen. Daaruit kwamen dan ook de tegendoelpunten. Ze hebben het gewoon slim gespeeld." En de Bevelanders scoorden maar liefst drie keer in de eerste helft. Dat brak de weerstand bij SPS. In de tweede helft probeerden de Thoolse spelers nog wel om meer met lange ballen in het strafschopgebied te spelen, maar dat lukte slecht. Na twintig minuten kreeg men met het nodige geluk een strafschop mee waaruit Luc van Vossen 1-3 scoor de. "Dit is toch wel een tegenvaller als je ziet wat voor kwaliteit we in het elftal hebben. We hebben in de voorbereiding geen enkele partij verloren. Maar ja, beter nu dan in de competitie", reageert Voshol. Ook Smerdiek 2 legde het loodje in de tweede bekerronde. Een ver wachte nederlaag tegen het eerste klasser Goes 2. In de eerste helft ging de strijd gelijk op met kansen aan beide zijden. In de 25e minuut werd een treffer van Durmus Celik afgekeurd wegens buitenspel. Vijf minuten voor rust was het wel raak voor Goes, dat via een mooi opge zette aanval op 0-1 kwam. In de tweede helft kwamen Ramon Bijl en Leander Brinkman in het veld voor Durmus Celik en Arjan van Bloppoel. Na zo'n tien minuten ging Erik van Haaften goed door naar de achterlijn en gaf de bal breed op Leander Brinkman die de gelijk maker scoorde. Zo'n vier minuten later nam Goes de leiding weer over. Uit een scrimmage werd een schot op het doel gelost. Keeper Martin Lindhout zag de bal niet aankomen en dook eroverheen: 1-2. Na 35 minuten werd het 1-3 na een uitge speelde aanval. Jeffrey Stoutjesdijk kopte terug op de keeper, maar deed dat te zacht. De bal werd onder schept en Goes scoorde. Tot slot bracht de goede invaller Leander Brinkman de stand op 2-3. Daarna kwamen er aan beide zijden nog wel wat kansen, maar dat resulteerde niet in een treffer. Als verliezer, maar toch niet ontevreden verliet Smerdiek 2 het bekertoernooi. De Reisduif Scherpenisse, Peronne 24 augustus. Los 7,10 u. Eerste duif 1835,51 m/min, laatste duif 1407,91 m/min. A. Moerland 1, 3, 6, 31, 36, 48, 49; H. Krijger 2, 8, 11, 13, 18, 23, 35, 41, 51, 57; J. Moerland 4, 33,39,50, 61, 62, 68, 70,82,94; D. Menheere 5,15,43,54,55, 73; A. Hage Lzn. 7, 38, 56; L. Kwak de Koolaard 9,10,12,16,17,27,32,46,52, 53, 59, 72, 76, 86, 92; A. Hage 14, 60, 75; J. op den Brouw 19, 24, 31, 71, 77, 84,90; J.J. Bolier 20, 26, 28, 42, 44, 45, 65, 67, 81, 88, 89, 97; M. Potappel 22, 25,96; L. Hage 29, 40,63,64, 85,91; P. Potappel 34; K. Lisseveld 47, 74, 80; M. de Viet 58, 69; J. Potter 78, 79, 87; D. Uijl 93; A. Bouman 95. De Reisduif Scherpenisse, Chantilly 24 augustus. Los 7.40 u. Eerste duif 1745,67 m/min, laatste duif 1516,17 m/min. H. Krijger 1, 3, 4, 5, 19, 29; L. Hage 2, 32; J.J. Bolier 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 17, 25, 26, 28; J. Moerland 15, 16, 18, 21, 23, 24, 30, 31; D. Menheere 20, 22; P. Potappel 27. De Zwaluw Oud-Vossemeer, Peronne 24 augustus, 174 duiven van 17 deelne mers. Los 7.10 u. bij z.w.-wind. Afstand ongeveer 203 km. Eerste duif 8.54.26 uur is 1943,608 m/min, laatste duif 9.17.34 uur is 1593,158 m/min. H. Buitenhuis 1,14, 32, 36, 41; P. Hom mel 2, 4,5,13, 15, 19,20,21,26, 31,44; A. Havermans 3, 10, 16, 35, 38; D.A. Vaders 6, 11, 12, 17, 22, 23, 24, 25, 29, 43; J. Capelle 7,40; J. Potappel 8,28,33, 37; A. Capelle 9; C. Aarden 18, 34; F. Hommel 27, 30,42; R. Hendrikse 39. De Zwaluw Oud-Vossemeer, Chantilly 24 augustus, 83 duiven van 8 deelne mers. Los 7.40 u. bij z.w.-wind. Afstand ongeveer 291 km. Eerste duif 10.29.25 uur is 1718,438 m/min, laatste duif 10.50.49 uur is 1527,526 m/min. D.A. Vaders 1, 2, 3, 5, 6, 11, 14, 18, 19; A. Havermans 4, 9, 15, 20, 21; P. Hom mel 7, 8, 10, 12, 17; A. Capelle 13, 16. De Vredesduif Sint-Philipsland, Peronne 24 augustus, 237 duiven van 16 deelnemers. Los 7.10 u. bij z.z.o.- wind. Afstand ongeveer 206 km. Eer ste duif 8.56.47 uur is 1934,98 m/min, laatste 9.35.31 uur is 1420,83 m/min. J.D. Quist 1, 18, 19,46,51; comb. Reijn- goudt en Zn. 2, 7, 16, 20, 29, 38, 44; comb. v.d. Reest 3,13,14,3132,33,43, 45; C. Verwijs 4; A. Goudswaard 5,6,9, 17, 21, 23, 24, 27, 39, 48, 49, 53, 57; L. v.d. Reest 8; J. Reijngoudt 10,34,36,41 42, 54, 55, 58, 59; R. Goudswaard 11, 22, 52; comb. Reijngoudt 12; A. Kot 15, 28, 30, 56, 60; J. Zuidweg 25, 26, 35; R. Noordhoek 40, 47; gebr. Reijngoudt 50. De Vredesduif Sint-Philipsland, Chan tilly 24 augustus, 232 duiven van 10 deelnemers. Los 7.40 u. bij z.z.o-wind. Afstand ongeveer 294 km. Eerste duif 10.34.26 uur is 1690,79 m/min, laatste duif 11.01.36 uur is 1462,95 m/min. Comb. Reijngoudt en Zn. 14, 5, 8, 24, 29, 31, 33, 37, 38, 48, 53, 55, 57, 58; comb. Reijngoudt 2, 13, 15, 18, 22, 39, 44,50,51L. Reijngoudt 3,7,20,2123, 26, 34, 52; K. de Frel 6, 32, 40, 56; comb. v.d. Reest 9, 10, 19, 46, 47; gebr. Reijngoudt 11, 12, 27, 41, 42, 43, 54; L. v.d. Reest 14, 17, 25, 28, 30; K. van Dommelen 16, 45; M. Meijer en Zn. 35; J. Walpot Gzn. 36, 49. De Trouwe Duif Tholen, Peronne 24 augustus, 182 duiven van 15 deelne mers. Los 7.10 u. bij z.z.w.-wind. Afstand ongeveer 200 km. Eerste duif 9.00.07 uur is 1818,505 m/min, laatste duif 9.17.26 uur is 1572,741 m/min. F. Bal 1, 2, 8, 11, 16, 17, 30; J. Vaders 3, 7, 22; CJ. van Haaften 4; L. v.d. Kleijn 5, 12, 14, 20, 29, 46; M.J. Laban en Zn. 6, 13, 21, 27, 31, 39, 42; L. Hage 9, 10, 32, 38, 43, 44; C. Moeliker 15, 18, 28; J. Kegge 19,24,34,36,45; J. van Dijke 23, 37,40; T. Winkels 25,33,41; J. Baaij 26, 35; De Trouwe Duif Tholen, Chantilly 24 augustus, 130 duiven van 10 deelne mers. Los 7.40 u. bij z.z.w.-wind. Afstand ongeveer 288 km. Eerste duif 10.28.22 uur is 1711,927 m/min, laatste duif 10.44.23 uur is 1577,097 m/min. P. Laban 16, 16, 20; C. Moeliker 2, 15, 23; M.J. Laban en Zn. 3, 7, 10, 18, 28, 30, 31; F. Bal 4, 5, 8, 9, 21, 29; T. Win kels 11; C.J. v.d. Berge en Zn. 12,13,17, 25, 26, 27, 32; L. v.d Kleijn 14; C.J. van Haaften 19; J. Vaders 22, 24, 33. De Zwaluw Sint-Maartensdijk, Peron ne 24 augustus, 233 duiven van 14 deelnemers. Los 7.10 u. bij z.o.-wind. Eerste duif 1851,238 m/min. J. v.d. Repe 1, 9, 14, 16, 17, 25, 37, 44, 55, 57; C. Rijnberg 2, 10,39, 42, 49, 52; H.T. van Hemert 3,5,6,8,18,29,3134, 58; J. Wielaard 4, 15, 21, 27, 40, 45, 50, 51,56; L. Lindhout 7,28; H. Rensink 11', 12, 20,23, 30, 33, 36, 41, 48; A. Bijl 13, 35, 46; A. van Gorsel 19, 26, 38, 54; A. v.d. Ree 22, 24; W. Eissens 32, 43; comb. De Rijke 47; H. Smits 53. De Zwaluw Sint-Maartensdijk, Chan tilly 24 augustus, 126 duiven van 9 deelnemers. Los 7.40 u. bij z.o.-wind. Eerste duif 1740,74 m/min. J. Wielaard 16, 8, 9, 10, 11, 16, 19, 20, 2130; H.T. van Hemert 2,12; J. Reuling 3; D. de Wilde jr. 4,5,13, 17, 18,22,24, 26; D. de Wilde sr. 7,28; W. Eissens 14, 15, 25; C. Rijnberg 23, 29; J. v.d .Repe 27; A.M. van Luijck 31, 32. De Reisduif Sint-Philipsland, Orleans 17 augustus. Los 7.30 u. bij n.o.-wind. Comb. Bolijn 18,11,16,23,24, 34,41; mevr. 1. Quist 2, 3, 5, 6,7,9, 14, 19,25, 31; P.A. van Raaij 4, 12, 15, 18, 21, 35; A. Verwijs 10, 13, 20, 27, 33, 38; J. Geense 17; J. Zuidweg Jzn. 22; J. Walpot en Zn. 26,30, 36, 39,40; comb. Fontijne 28,32,37; J. Suurlant 29. De Reisduif Sint-Philipsland, Arras 17 augstus. Los 8.15 u. bij n.o.-wind. Comb. Bolijn 1,7,12, 13,20,22,25,26; mevr. I. Quist 2, 4, 6, 8, 10, 11, 14, 15, 16,17, 18, 19,24, 27, 28, 29,30, 31, 33; A.W.A.P. Bolijn 3, 5, 9, 21, 32; A. Ver wijs 23. De Reisduif Sint-Philipsland, Peronne 24 augustus. Los 7.10 u. Mevr. I. Quist 1,2,3,4,5,6,7 ,8,10,14, 17, 18, 19, 22; comb. Bolijn 9, 12, 13, 15, 16, 20; A.W.A.P. Bolijn 11,21,23. De Reisduif Sint-Philipsland, Chantil ly 24 augustus. Los 7.40 u. Mevr. I. Quist 1,2, 4,7; A. Verwijs 3,5, 6,8. De Reisduif Sint-Philipsland, Orleans 17 augustus. Los 7.30 u. Comb. Bolijn 1,8,11, 16,23,24,34,41; mevr. I. Quist 2, 3, 5, 6, 7,9, 14,* 19, 25, 31; P.A. van Raaij 4, 12, 15, 18, 21, 35; A. Verwijs 10, 13, 20, 27, 33, 38; J. Geense 17; J. Zuidweg Jzn. 22; J. Walpot en Zn. 26, 30,36, 39,40; comb. Fontijne 28, 32,37; J. Suurlant 29. De Reisduif Sint-Philipsland, Arras 17 augustus. Los 8.15 u. Comb. Bolijn 1,7,12,13,20,22,25,26; mevr. I. Quist 2, 4, 6, 8, 10, 11, 14, 15, 16, 17, 18, 19,24, 27, 28, 29, 30,31, 33; A.W.A.P. Bolijn 3, 5, 9, 21, 32; A. Ver wijs 23.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1996 | | pagina 23