THOLENDERWIJS Twee SGP'ers zonder bijbanen Dikke boom in fietsmeerdaagse informatierubriek van de gemeente Tholen VERGADERING COMMISSIE RUIMTELIJKE ORDENING C.A. WAT LIGT TER INZAGE? VERGADERING COMMISSIE WELZIJN EN ONDERWIJS KENNISGEVING VAN MEDEDE LING ONTWERP-BESCHIKKING VERGADERING GEMEENTERAAD BOUWAANVRAGEN/ BOUWMELDINGEN SPREEKUUR B&W Donderdag 22 augustus 1996 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 7 WOENSDAG 28 AUGUSTUS: DINSDAG 27 AUGUSTUS: WET MILIEUBEHEER: MAANDAG 26 AUGUSTUS 1996: INGEDIENDE BOUWPLANNEN/MELDINGEN VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN POSITIEVE BESLISSINGEN OP MELDINGEN Overzicht nevenfuncties Thoolse raad ALLES VOOR DE BRUIDEGOM ENGELSMAN e^an DRIEL Voorstraat 15 tel. 0166-652490 wo.mid. gesloten Redactie: Voorlichtingsambtenaar Gemeentehuis Tholen Markt 1-5 Sint-Maartensdijk Telefoon: 0166-668200/Telefax: 0166-663553 Op woensdag 28 augustus a.s. komt de commissie ruimtelijke ordening voor een vergadering bijeen in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. Deze vergadering die om 19.30 uur begint is openbaar. Elke belangstellende is van harte welkom en kan voor af gebruik maken van het spreekrecht. Voorafgaande aan de vergadering zal een hoorzitting plaatsvinden waarin indieners van zienswijzen tegen het ontwerp van de facetherziening "Buitengebied" (Tholen), 9e herziening en "Buitengebied" (Sint Philipsland), 4e herziening hun zienswijzen mondeling kunnen toelich ten. Op de agenda staan onder meer de volgende onderwerpen: - Facetherziening bestemmingsplan "Buitengebied" (Tholen), 9e herziening en "Buitengebied" (Sint Philips land), 4e herziening; Het ontwerp van het bestemmingsplan "Buitengebied" (Tho len), 9e herziening en "Buitengebied" (Sint Philipsland), 4e her ziening, met voorschriften en toelichting heeft vanaf 7 juni 1996 gedurende een periode van vier weken voor een ieder ter inzage gelegen. De aanleiding en het doel van de onderhavige herziening is als volgt te omschrijven: Zeeland wordt in toenemende mate geconfronteerd met aan vragen voor vestiging van intensieve veehouderijbedrijven (uit Noord-Brabant), onder andere als gevolg van stringente mest wetgeving. Het gemeentebestuur heeft te kennen gegeven uiterst terughoudend te willen omgaan met deze aanvragen, gelet op de mogelijke nadelige effecten voor milieu- en omge vingskwaliteiten in het landelijke gebied. Het ontwikkelen van een integrale bestemmingsplanherzie ning voor het totale buitengebied vergt een langdurig proces. Om te voorkomen dat er, nog voordat een integrale bestem mingsplanherziening is vastgesteld, sprake is van mogelijk ongewenste veehouderijvestigingen, is de nu voorliggende partiële herziening van de vigerende bestemmingsplannen voor het buitengebied van de gebieden Tholen en Sint Philips land noodzakelijk. In het kader van een integrale belangenaf weging ten behoeve van de algehele herziening van beide bestemmingsplannen Buitengebied zal de regeling uit onder havige facetherziening opnieuw worden bezien. Tijdens de periode van de terinzagelegging hebben diverse personen/instanties gebruik gemaakt van het recht om schrif telijk zienswijzen kenbaar te maken omtrent het ontwerp van het bestemmingsplan. De commissie wordt gevraagd omtrent het ontwerp van bestemmingsplan en de ingekomen zienswijzen advies uit te brengen. - Zeeuws convenant duurzaam bouwen; In het kader van de Voortgezette bijdrageregeling gemeentelijk milieubeleid (VOGM) heeft de gemeente Tholen onder meer als speerpunt gekozen het thema "Duurzaam bouwen". Duurzaam bouwen is de concretisering van een duurzame ont wikkeling in de bouw. Anders gezegd betekent duurzaam bou wen: in alle fasen van de bouw rekening houden met de gevol gen voor het milieu bij het nemen van beslissingen. Doel: als het maar enigszins kan, kiezen voor maatregelen die het milieu minder belasten. Het is echter moeilijk om goede voornemens te vertalen in concrete maatregelen die in de praktijk goed uitvoerbaar zijn. Om de partners in de bouw de helpende hand te bieden, heeft de Stichting Bouwresearch op initiatief van de bouwbranche het zogenoemde Nationaal pakket ontwikkeld. Met dit Nationaal pakket, dat inmiddels een "bouwbrede" acceptatie heeft, kunnen gemeenten/bouwpartners bij nieuw bouwprojecten op een efficiënte en eenduidige manier afspra ken maken over de maatregelen die in het kader van duurzaam bouwen worden genomen. De bouwpartners kunnen deze maatregelen vervolgens eenvoudig opnemen in het Program ma van Eisen. Het feit dat er nu een Nationaal pakket is heeft niet automa tisch tot gevolg dat de bouwers duurzaam" gaan bouwen. De bouwwereld en de particulieren en andere initiatiefnemers hebben een impuls nodig om werkelijk tot duurzaam bouwen te komen. De bouwers/bouwpartner moeten gestimuleerd worden. In dat kader is het idee om duurzaam bouwen in de provincie Zeeland een stevig duwtje in de rug te geven door het "Zeeuws convenant duurzaam bouwen" een goede zaak. Mede gelet op het feit, dat de gemeente Tholen "duurzaam bouwen" in het kader van de VOGM als speerpunt heeft geko zen, ligt het in de rede om de raad voor te stellen het desbe treffende convenant te ondertekenen. De commissie wordt gevraagd advies uit te brengen. Uitvoeren van groot onderhoud aan het pand Markt 58 te Sint Maartensdijk; In de investeringsplanning behorende bij de begroting voor het jaar 1994 is voor het uitvoeren van groot onderhoud aan het pand Markt 58 te Sint-Maartensdijk een post opgenomen ad 50.000,-. Het werk bestaat in hoofdzaak uit het aanpassen en vernieuwen van dakbedekking, aanpassen van de dakcon structie, herstel schoorsteen, reparatie goten, en bestrijding van houtworm en boktor. Het is de bedoeling het onderhouds werk in delen aan te besteden omdat bijvoorbeeld boktorbe- strijding een zeer specifieke werkzaamheid omvat. Burgemeester en wethouders zijn voornemens de raad te ver zoeken een krediet beschikbaar te stellen ten laste van de post"Reserve monumenten". De commissie wordt gevraagd advies uit te brengen. Uitvoeren groot onderhoud aan het voormalig stadhuis Tholen; In de investeringsplanning behorende bij de begroting voor het jaar 1994 is voor het uitvoeren van groot onderhoud aan het voormalig stadhuis te Tholen een post opgenomen ad 55.000,-. Het werk bestaat in hoofdzaak uit het uitvoeren van dakwerkzaamheden en het vernieuwen van goten. Er is een onderhoudsplan gemaakt dat voorziet in twee fasen, namelijk voor de bouwkundige werkzaamheden en de lood gieterswerkzaamheden. Burgemeester en wethouders zijn voornemens de raad te ver zoeken een krediet beschikbaar te stellen van 55.000,- ten las te van de post "Reserve monumenten". De commissie wordt verzocht advies uit te brengen. Voorontwerp Streekplan Zeeland 1997; Onlangs is aan de leden van de commissie ruimtelijke orde ning het voorontwerp streekplan Zeeland 1997 uitgereikt. Omdat het vigerende streekplan van 1988 toe is aan herziening is de provincie momenteel bezig met het opstellen van een nieuw streekplan voor Zeeland aangepast aan de huidige ont wikkelingen in de provincie. Schriftelijke reacties dienen uiter lijk vrijdag 13 september 1996 binnen te zijn. Burgemeester en wethouders leggen thans een concept-reac tie op het voorontwerp aan de commissie voor. De commissie wordt gevraagd omtrent het voorontwerp streekplan en de bijgevoegde concept-reactie advies uit te brengen. Bouwen in een beschermd stadsgezicht Er is een bouwaanvraag ingediend door: - de heer M. Cloots, Burg. van Vrijberghestraat 11 te Tholen, voor het verbouwen van een woning op een perceel kadastraal bekend Sint-Maartensdijk, sectie R, nummer 388, plaatselijk gemerkt Vossemeersepoort 25 te Tholen. Het bouwplan heeft betrekking op een perceel dat is gelegen in een beschermd stadsgezicht zoals bedoeld in de Monumentenwet 1988. Burgemeester en wethouders van Tholen zijn voornemens met toepassing van artikel 51, lid 3, van de Woningwet vergunning te verlenen voor dit bouwplan. Alvorens hiertoe over te gaan wordt een ieder in de gelegenheid gesteld om van 23 augustus 1996 tot en met 19 september 1996 naar keuze schriftelijk of mondeling zienswijzen naar voren te bren gen bij burgemeester en wethouders van Tholen. De bouwtekeningen liggen gedurende deze termijn ter gemeente secretarie te Sint-Maartensdijk, Afdeling Gemeentelijke Ontwikke ling, ter inzage. Sint-Maartensdijk, 22 augustus 1996. Burgemeester en wethouders van Tholen. Op dinsdag 27 augustus a.s. komt de commissie welzijn en onderwijs voor een vergadering bijeen in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. Deze vergadering die om 15.30 uur begint is openbaar. Elke belangstellende is van harte welkom en kan vooraf gebruik maken van het spreekrecht. Op de agenda staan onder meer de volgende onderwerpen: - Verwarming praathuisjes. Nu de proef met verwarming in het praathuisje te Tholen is geslaagd, wordt voorgesteld ook de overige praathuisjes te voorzien van verwarming. - Aanpassing verordening kinderopvang. Op grond van het Tijdelijk Besluit Kwaliteitsregels Kinderop vang moet de gemeentelijke verordening kinderopvang aan gepast worden. - Leveren diepvriesmaaltijden als proef. De instelling "Oosterschelde Thuiszorg" heeft een verzoek ingediend om te mogen starten met een "proef" voor het leve ren van koelvriesmaaltijden in de loop van 1996. Per 1 januari 1997 wil men, indien de proef slaagt, dit nieuwe product gaan leveren. - Subsidiëren m.i.v. 1 juli 1996 van de werkgroep gehan dicaptenbeleid Tholen, alsmede de Zeeuwse Stichting voor Gehandicaptenbeleid Zeeland. Voorgesteld wordt aan deze instellingen met ingang van 1 juli 1996 een subsidie te verlenen. - Wijziging bestaande subsidie en toekennen van nieuwe subsidies per 1 januari 1997. Door een aantal instellingen die thans reeds subsidie ontvan gen, is een verhoging van het subsidiebedrag aangevraagd, terwijl door een aantal instellingen voor het eerst subsidie wordt aangevraagd. - Verhogen budget in 1996 voor de uitvoering van de JeugdWerkGarantiewet. In de begroting voor 1996 is uitgegaan van gemiddeld 20 deel nemers in het kader van de JeugdWerkGarantiewet (JWG). In de praktijk blijkt in 1996 dit aantal aanzienlijk hoger te zijn. Voorgesteld wordt uit te gaan van gemiddeld 30 deelnemers waardoor het benodigde krediet met 27.200,- verhoogd moet worden. - Voorstel om een subsidie te verlenen aan het Vrou wennetwerk. Voorgesteld wordt een subsidie van maximaal 15.000,- te verlenen aan het Vrouwennetwerk voor een onderzoek ten behoeve van het project "Belang Leefbaarheid Tholen". Met ingang van 23 augustus 1996 ligt gedurende 4 weken ter inzage het ontwerp-besluit op de aanvraag van: 1. V.o.f. Gebr. A. en M. Gunter, Tienhoven 38 te Sint-Annaland, voor het oprichten en inwerking hebben van een agrarisch loonbedrijf, gelegen aan de Oudelandseweg 5a te Sint-Annaland, kadastraal bekend Sint-Annaland, sectie F nummer 473; 2. de heer A.C.J. de Wilde, Oude Zeedijk 12 te Sint-Annaland, voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning ex. artikel 8.4 van de Wet milieubeheer, in verband met het veranderen van het akkerbouw- en veeteeltbedrijf, gelegen aan de Oude Zeedijk 12 te Sint-Annaland, sectie H, nummers 383, 384 en 498(ged). Burgemeester en wethouders hebben het voornemen positief op de aan vraag te beschikken. Daarbij is een aantól voorschriften opgesteld in het belang van de bescherming van het milieu. ledereen kan met ingang van 23 augustus 1996 gedurende 4 weken tegen het ontwerp-besluit schriftelijke bedenkingen indienen bij het gemeentebestuur, Markt 1-5, 4695 CE Sint-Maartensdijk. Gedurende deze termijn bestaat desgevraagd de gelegenheid tot een gedachtenwisseling over het ontwerp-besluit en tot het inbrengen van gemotiveerde mondelinge bedenkingen daartegen. De aanvrager wordt in de gelegenheid gesteld daarbij aanwezig te zijn. U kunt daarvoor (bij voorkeur vóór 13 september 1996) een afspraak maken met mevr. G.J. Hertogs-van der Gouwe van het bureau Volkshuisvesting, Milieu- en Bouwzaken tel. (0166) 668238. De ingekomen bedenkingen worden mede ter inzage gelegd. Degene die schriftelijke bedenkingen inbrengt kan verzoeken zijn persoonlijke gege vens niet bekend te maken. Dat verzoek moet schriftelijk, gelijktijdig met de schriftelijke bedenkingen, bij het gemeentebestuur worden inge diend. Waar ter inzage? Alle stukken liggen ter inzage: - op de secretarie van de gemeente Tholen te Sint-Maartensdijk van 9.00-12.00 uur en van 13.30-15.00 uur; - op schriftelijk verzoek tevens elke maandag van 18.00-20.00 uur in de Openbare Bibliotheek Sint-Maartensdijk, Markt 58 te Sint-Maartens dijk. Het ontwerp-besluit ligt na het verstrijken van de bedenkingentermijn tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het besluit, voorts elke werkdag van 9.00-12.00 uur ter inzage. Sint-Maartensdijk, 22 augustus 1996 Op maandag 26 augustus komt de gemeenteraad van Tholen voor een vergadering bijeen in het gemeentehuis te Sint-Maar tensdijk. Deze vergadering die om 14.00 uur begint is open baar. Elke belangstellende is van harte welkom. Op de agenda staan onder meer de volgende onderwerpen: - Voorstel tot het verlenen van een krediet voor: - herbestrating van de Westkerkseweg te Scherpenisse en vervanging van de drainage; - aanleg bergingsriool in de F.M. Boogaardweg en de Van den Bosstraat te Sint-Annaland; - vervanging beplanting langs de Molenvlietsestraat en aan brengen klinkerverharding onder en langs het kunstwerk De Verloren Poort aan het Bolwerk te Tholen. - Voorstel tot vaststelling van de gemeenterekening 1995. De rekening sluit met een batig saldo van 677.688,91. Van dit bedrag wordt 315.000,- toegevoegd aan de reserve automa tisering. Het restant ten bedrage van 362.688,91 wordt ver antwoord als bijzondere bate in 1996 om de eenmalige korting op het gemeentefonds (afrekening 1995) te dekken. - Voorstel tot vaststelling verordening winkeltijden ge meente Tholen 1996. Op 1 juni 1996 is de winkeltijdenwet in werking getreden. Zij vervangt de Winkelsluitingswet. De belangrijkste veranderin gen zijn in het voorstel opgenomen. - Voorstel tot het verstrekken van een subsidie aan Heemschut Tholen. Voorgesteld wordt een jaarlijkse subsidie te verstrekken aan Heemschut Tholen in verband met de overdracht door de gemeente van de organisatie van de jaarlijkse Open Monu mentendag. - Een bouwaanvraag van J. Buijs, voor het bouwen van een berging op het perceel Bos 12 te Stavenisse; - Een bouwaanvraag van P.W. Paulusse, voor het vergroten van een woning op het perceel Havenweg 3 te Scherpenisse; - Een bouwaanvraag van B. Schot, voor het verbouwen van de woning op het perceel Achter 't Bos 35 te Sint-Maartensdijk; - Een bouwaanvraag van M.P. van Haaften, voor het verbouwen van een woning op het perceel Poststraat 33 te Stavenisse; - Een bouwaanvraag van C.P.E.J. Witkam, voor het vernieuwen van de voorgevel op het perceel Kalisbuurt 37 te Oud-Vossemeer; - Een bouwaanvraag van C.P.E.J. Witkam, voor het plaatsen van een garagedeur in de voorgevel op het perceel Kalisbuurt 17 te Oud-Vos semeer; - Een bouwaanVraag van architectenburo A. Linzell, voor het bouwen van een woning met garage op het perceel Philips van Dorpsstraat 36 te Oud-Vossemeer; Een bouwaanvraag van architectenburo A. Linzell, voor het bouwen van een woning met garage op het perceel Botlandstraat 9 te Oud-Vos- semeer; Een bouwaanvraag van architectenburo A. Linzell, voor het bouwen van een woning met garage op het perceel Botlandstraat 1 te Oud-Vos semeer; Een bouwaanvraag van M.H. de Groen, voor het plaatsen van een tuin- berging op het perceel Molenvlietsestraat 36 te Tholen; Een bouwaanvraag van E-Connection B.V., voor het plaatsen van 4 windturbines op een perceel in de Willempolder te Sint Philipsland; Een bouwaanvraag van D. van Stiphout, voor het plaatsen van een tuinhuisje op het perceel Hoenderweg 126 te Sint-Annaland; Een bouwaanvraag van T. Hengstmengel, voor het plaatsen van een erfafscheiding op het perceel Zwanelaan 7 te Sint-Maartensdijk; Een bouwaanvraag van M.D. Wassington, voor het aanbrengen van 2 dakkapellen op het perceel Oudelandsestraat 27 te Tholen; Een bouwaanvraag van Bouwbedrijf Suurland B.V., voor het bouwen van 3 woningen op een perceel aan de 's-Gravenkreek te Sint-Anna land; Een bouwaanvraag van K.G. Ponse, voor het verbouwen van een woning op het perceel Westkerkseweg 51 te Scherpenisse; - Een bouwaanvraag van E.H.J. Mees, voor het veranderen van de ber ging op het perceel Burg. van Lichtenbergstraat 9 te Tholen. - aan R.J.P. de Nijs, voor het aanpassen van een woning op het perceel Bloemenlaan 54 te Sint-Maartensdijk, verzonden 14 augustus 1996; - aan D.A. Lindhout, voor het bouwen in afwijking van de verleende ver gunning nummer 1995/482/30/01, d.d. 23 april 1996 op het perceel Bou Kooijmanstraat 7 te Oud-Vossemeer, verzonden 14 augustus 1996; - aan M.A. Wessels, voor het bouwen van een woning met garage op het perceel Philips van Dorpstraat 35 te Oud-Vossemeer, verzonden 14 augustus 1996; - aan A. van Loenhout, voor het bouwen in afwijking van de verleende vergunning nummer 1995/200/30/01, d.d. 6 november 1995 op het per ceel Hiksedijk 10 te Oud-Vossemeer, verzonden 14 augustus 1996. - melding aan J.D. Quist, voor het bouwen van een serre op het perceel Hofstraat 16 te Oud-Vossemeer, verzonden 14 augustus 1996; - melding aan P. Saarloos, voor het plaatsen van een tuinhuisje en een tuinafscheiding op het perceel Vroonland 10 te Sint-Annaland, verzon den 14 augustus 1996. Volgens de Algemene wet bestuursrecht (Awb) kan een belanghebben de tegen een verleende vergunning en/of een positieve bouwmelding bezwaar maken. Het bezwaar moet binnen 6 weken na de dag waarop het besluit is verzonden aan de aanvrager/melder, schriftelijk worden ingediend bij het college van burgemeester en wethouders van Tholen. Voor informatie over de mogelijkheid om bezwaar te maken kunt u con tact opnemen met het gemeentehuis, telefoon (0166) 668244. Sint-Maartensdijk, 22 augustus 1996. De eerstvolgende spreekuren van de leden van het college van burge meester en wethouders vinden plaats op maandag 26 augustus 1996 in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. Burgemeester H.A. van der Mun- nik houdt zijn spreekuur van 11.00-12.00 uur. Op datzelfde tijdstip vinden de spreekuren plaats van de wethouders ing. J. van der Jagt, I.C. Moerland en ing. J. Versluijs. Wilt u op een ander tijdstip met een van de collegeleden spreken, belt u dan even naar het gemeentehuis, telefoon (0166) 668330. Van de 19 leden tellende Thoolse gemeenteraad hebben alleen wethou der J. van der Jagt en raadslid K.A. Heijboer, beiden SGP, geen neven functies. Dat blijkt uit een overzicht, dat b. en w. verplicht zijn om open baar te maken. Heijboer, agrarisch medewerker bij de maatschap Van Engelen te Oud-Vossemeer, besteedt zijn vrije tijd aan de gemeenteraad en het daaruit voortvloeiende lidmaatschap van de commissie ruimtelij ke ordening. En de gepensioneerde provinciaal ambtenaar Van der Jagt wijdt zich volledig aan zijn bestuurlijk werk bij de gemeente en daaruit voortvloeiende functies als het bestuurslidmaatschap van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten en het Openbaar Lichaam Afvalstoffen- verwijdering Midden- en Noord-Zeeland (Olaz). kdames- en herenkleding/hoeden j Advertentie I.M. CDA-fractievoorzitter W.C. van Kempen heeft de meeste nevenfunc ties. De Poortvlietse fruitteler, die ook nog als buitendienst-medewer ker bij Fri d'Or in Bergen op Zoom werkt, is vice-voorzitter van de ver eniging voor bedrijfs- en agrihulp in Goes, secretaris van de Onderlinge verzekeringen Zuid-West in Goes, penningmeester van de kring Zee land van de landbouworganisatie WLTO, bestuurslid van de landelijke fruittelersorganisatie NFO te Den Haag en eveneens bestuurslid van de NFO-kring Zeeland. Voorts is Van Kempen nog taxateur bij de Onder linge Fruitteelt Hagelverzekerings- maatschappij te Den Haag. Overigens zijn de lijsten niet com pleet. Sommige raadsleden maken wel melding van hun functies in partijbe sturen, anderen weer niet. Een aantal raadsleden heeft geen betaalde baan meer, zoals Dijke, Van den Donker, Den Haan, mevr. Schot en Walpot P. van Belzen (RPF/GPV): leraar schooldecaan Calvijncollege, bestuurslid RPF Tholen, tweede voorzitter RPF Zeeland, lid RPF/GPV-schaduw-statenfractie, tweede voorzitter stichting Zeeland voor Philadelphia woonvormen. M. Dijke (SGP): diaken kerk voogd Hervormde Gemeente Scher penisse, lid dagelijks bestuur bejaar dencentrum de Schutse in St. Anna- land. J. van den Donker (D66): penning- meester/vice-voorzitter watersport vereniging de Kogge in Tholen. E. Frigge-Hogesteeger (VVD): journaliste uitgeverij Vorsselmans, ouderling protestantse kerkgemeen schap, gids VVV Zeeland, eindre dactrice vereniging De Aangespan nen Haflinger, voorzitter jury stich ting Alters carnaval. A. den Haan (PvdA): secretaris penningmeester FNV Tholen en lid landelijke adviescommissie uitke ringsgerechtigden en ouderen bouw en houtbond FNV. J. de Jager (CDA): akkerbouwer/fruitteler, vice-voorzit- ter ruilverkavelingscommissie St. Philipsland, voorzitter beheerscom missie Ons Dorpshuis Anna Jacoba- polder en voorzitter stichting Dorps belangen St. Philipsland. A. Kersbergen (SGP): assistent sec tor-personeelschef Akzo Nobel Res ins in Bergen op Zoom, examinator VaPro, diaken Ger. Gem. in Neder land te Oud-Vossemeer, bestuurslid Rehobothschool Stavenisse, voorzit ter SGP-kiesvereniging Oud-Vosse meer, lid raad van advies SGP. MJ. Klippel (SGP): districtshoofd zuiveringsbeheer waterschap Zeeuw se Eilanden, ouderling Ger. Gem. Scherpenisse, bestuurslid SGP-kies- vereniging Scherpenisse, bestuurslid Nierstichting afdeling Zeeland en lid dagelijks bestuur zorgcentrum de Schutse te St. Annaland. M.AJ. van der Linde (PvdA): monteur Waco Liesbosch beton, bestuurslid woonstichting Beter Wonen, voorzitter FNV Tholen en penningmeester industriebond FNV Tholen. I.C. Moerland (PvdA-wethouder): bestuurslid scholengemeenschap 't Rijks in Bergen op Zoom en bestuurslid organisatie schoolvoetbal Tholen. H.A. van der Munnik (burgemees ter): bestuurslid recreatiestichting de Blije Werelt te Lunteren en voorzitter interkerkelijke stichting Diaconaal vakantiewerk. R. Ravensteijn (VVD): cliëntenad viseur VSB-bank Bergen op Zoom, lid stichtingsraad lokale omroep Sloth. M.H. Schot-de Hoog (AOV): secre taris AOV Zeeland, secretaris AOV Tholen, bestuurslid vrouwennetwerk Tholen en secretaris koersbalclub Tholen. HJ. Vermaas (PvdA): afdelings chef Timpa Tholen, bestuurslid Vei lig Verkeer Nederland afdeling Tho len, penningmeester PvdA-afdeling Tholen. J. Versluys (CDA-wethouder): landbouwer, voorzitter van de vei lingvereniging Scherpenisse, vice- voorzitter van de koelhuisvereniging en hoofdingeland van het waterschap Zeeuwse Eilanden. E.M. van der Wal-Vermeulen (PvdA): docente wiskunde zieken- huisschool Rotterdam, bestuurslid Vrouwennetwerk Tholen. L. Walpot (SGP): bestuurslid gemeentelijke kiesvereniging SGP, lid algemeen bestuur en lid bestuurs commissie propaganda stichting Ouderenzorg der Oud Gereformeer de Gemeenten in Nederland, secreta ris Nederlandse patiëntenvereniging afdeling St. Philipsland. Flink klimmen voor de deelnemers aan de fietsmeerdaagse: het Galgepad van Sint-Maartensdijk eindigt in een lange oprit naar de zeedijk bij 't strandje. Rechts het voetpad naar het natuurgebied De Pluimpot. Jan van der Kleijn en Theo van Gurp uit Sint-Maartensdijk wonnen don derdag de pakketten met levensmid delen 'na afloop van de fietsdrie daagse van het evenementencomité smalstad. Van de 46 deelnemers wisten zij de meeste juiste oplossin gen van de vragen die onderweg moesten worden beantwoord. Jan was met 21 deelnemers op de 15 kilometer gestart. Hij moest 11 vra gen beantwoorden. Theo vertrok met 23 deelnemers op de 25 kilome ter. Zij kregen 19 vragen voorge schoteld. De moeilijkste vraag bleek te gaan over een boom aan het einde van de Veerdijk. Gevraagd werd naar de omtrek. De boom bleek 2 meter en 11 centimeter te omvatten. Niemand had het juiste antwoord maar Van der Kleijn en Van Gurp zaten er het dichtste bij: 2.25 meter en 2.35 meter respectievelijk. Over de fiets/puzzeltocht waren de deel nemers te spreken. Voor het evene mentencomité echter viel de belang stelling bar tegen. Vorig jaar stapten nog zo'n 75 deelnemers op de peda len. Nu 46. Mogelijk dat het weer op de eerste dag (dinsdag) een rol speelde toen het 's middags nog had geregend. Donderdag was het warm en scheen de zon zelfs zo nu en dan. Ook de fietsmeerdaagse in Stavenis se enkele maanden geleden leed onder de geringe deelname.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1996 | | pagina 7