SPS deelt een flinke tik uit in finale van de Tholencup WHS derde na winst op Noad Thoolse voetbalfederatie zwaait Van Splunter uit Zon breekt door voor Tandje Bij Koersballen voor ouderen Tholense Boys maakt trip naar Limburg Mies Knop twee keer op eerste plaats Vosmeer krijgt met 0-7 klop en eindigt met negen man Donderdag 22 augustus 1996 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 15 Het gemeentelijke voetbaltoernooi is opnieuw gewonnen door SPS. De voetbalcombinatie uit Poortvliet/Scherpe - nisse was in de finale heer en meester. Thuisploeg Vosmeer droop met een 0-7 nederlaag af en haalde met slechts negen spelers het einde van de wedstrijd. SPS, dat in de voorronde nog vrij moeizaam een plaats in de eind strijd behaalde, veroverde zaterdag met speels gemak de eerste prijs in het nieuwe voetbalseizoen. Rood voor doelman Wel leider, geen baas Pijp was leeg Trainer niet scherp Uijl als voorstopper Vroege loting Steentjes en scherven op hoofdveld WHS zette op de finaledag de verrassende 4-3 nederlaag tegen Vosmeer recht in de eerste wedstrijd om de Tho lencup. In de tweede wedstrijd verpulverden de Sint- Annalanders vierdeklasser Smerdiek met een 14-0 over winning, waardoor ze het in de strijd om de derde plaats moesten opnemen tegen Noad '67 uit Sint-Philipsland. In een harde wedstrijd behaalde WHS een 4-1 overwinning. Stavenisse eindigde als vijfde door met 1-0 te winnen van Smerdiek. Pittige duels Polderman treft paal en lat Uitgeroepen tot BESTE BRUIDSFOTOGRAAF 1994 van Nederland Zaterdagavond na het uitreiken van de Tholencup aan SPS heeft de Thoolse voetbalfederatie bij de kantine van w Vosmeer afscheid genomen van A. van Splunter uit Sint-Maartensdijk die tot het voorjaar secretaris was. Voorzitter J. van Nieuwenhuijzen bedankte Van Splunter voor de wijze waarop hij zijn functie bekleedde. Verschillen in de regels bij snelvaren Waterscooters Speelmansplaten Wielrennen Het record van de grootste overwin ning in een Eendrachtcupfinale stond op naam van Vosmeer. In 1967 kreeg Tholense Boys met 5-0 klop. Voor eigen publiek sneuvelde dat record zaterdag op pijnlijke wij ze. Met een 7-0 overwinning ver overde SPS voor het tweede opeen volgende jaar de Tholencup. Voor de vijfde keer mag de voetbalcombi natie uit Poortvliet/Scherpenisse zich de beste Thoolse ploeg noe men. De wisselbeker - direct na afloop uitgereikt door federatievoor zitter J.A. van Nieuwenhuijzen - krijgt door dit resultaat een defini tieve plaats in de bekerkast van SPS. "Maar nog nooit heeft SPS zo een voudig een prijs veroverd", conclu deert trainer Meino Dam. "Je gaat voor de overwinning, maar tevens zie je deze finale als een voorberei dingswedstrijd voor de competitie. Ideaal is het zeker niet. In deze fase van het seizoen heb ik weinig aan duels tegen Stavenisse en Vosmeer. Liever speelde ik tegen ploegen als WC en Dosko. De Tholencup op zich vind ik een goed initiatief, maar mijn voorkeur gaat uit naar een andere opzet. Bijvoorbeeld na afloop van de competitie. Er spelen echter vele factoren mee en ik snap best dat SPS geen spelbreker wil zijn. Het is leuk om te winnen, maar het zijn duels die niet goed in de voorbereiding passen", meent Dam. Voor Vosmeer viel er tegen de kers verse derdeklasser geen enkele eer te behalen. Binnen vijf minuten moest doelman Rodger Luijs de bal al uit het net vissen. Na een goede actie van Wim de Groen in het straf schopgebied opende Sjaak Quist de score op aangeven van William Vroegop. Tot halverwege de eerste helft wist Vosmeer het technisch veel sterkere SPS nog redelijk bij te benen, maar nadat doelman Luijs met een rode kaart voortijdig naar de kant werd verwezen, was het met de thuisploeg snel gedaan. De Vossemeerse doelman kreeg van scheidsrechter Van Geel het rood getoond nadat hij de doorgebroken Jacco Jansen vloerde. Reserve-doel man Thierry v.d. Zande nam vervol gens plaats onder de lat, terwijl veldspeler Wim Dorst door de trai ner uit het veld werd gehaald. De jonge doelman kende een ongeluk kige invalbeurt, waarbij hij binnen 20 minuten vier keer werd gepas seerd. De 2-0 kwam op naam van Maarten Hage, die een door Wim de Groen teruggetrokken bal prima afrondde. SPS buitte de man-meer situatie uitstekend uit met vlot com binatiespel. Met twee treffers binnen enkele minuten voerde Sjaak Quist de score op tot 4-0. De spanning was inmiddels volledig uit de finale. SPS stal de show en toonde de kleine 200 toeschouwers hoe simpel voetbal kan zijn. Wil liam Quist trok de bal van rechts voor, waarna Sjaak Quist deze op een voor het oog nonchalante Leider Jack Vaders van Vosmeer 1 heeft zijn functie neergelegd. In de eerste weken van de voorbereiding op het nieuwe seizoen kwam hij in conflict met de nieuwe trainer Ad de Jong. In één van de voorronde wedstrijden om de Tholencup kreeg hij een reprimande van de trainer, nadat hij zich met diens zaken had bemoeid. "Het is een kwestie van je plaats binnen de vereniging kennen", reageert De Jong op het incident. "Als ik als trainer aan het woord ben, moet een leider zich daarbuiten houden." Nadat de Steenbergenaar dit duidelijk had gemaakt, leverde Vaders zijn spullen in en stapte meteen als leider op. De Tholencup van SPS wordt met applaus begroet. Keeper René Uijl mocht hem in ontvangst nemen. Hij was gelegenheidsaanvoerder omdat Maarten Hage die tegen Vosmeer de aanvoerdersband droeg in de rust was gewisseld. manier met de buitenkant voet streelde, waardoor de vrijstaande Jacco Jansen de ruststand op 5-0 kon bepalen. Het enige wapenfeit dat Vosmeer hier tegenover kon stellen was een vrije trap van Charles Blesgraaf, waarbij aanvoerder Wil Kostermans de bal net over kopte. "Vosmeer had het zich heel anders voorgesteld. Wij hebben twee per fecte wedstrijden gespeeld, maar nu is blijkbaar de pijp leeg. Maar SPS heeft het ook voortreffelijk gedaan", kijkt trainer Ad de Jong terug op de teleurstellend verlopen eerste helft. "Zelf speelde ik ook slecht. Door drukke werkzaamheden in mijn koe riersbedrijf heb ik te weinig nacht rust gehad. Nu kom ik gewoon kracht tekort. Dat is jammer, want gezien mijn ervaring in het betaald voetbal wordt van mij verwacht dat ik het elftal op sleeptouw neem." In de rust bleven Maarten Hage en William Vroegop in de kleedkamer van SPS achter. Vroegop had zelf om een wissel gevraagd, omdat hij het voortdurend aan de stok had met de heetgebakerde Charles Blesgraaf. "Ik heb zelden zoiets meegemaakt", aldus Vroegop. "Waar is het voor nodig? De scheidsrechter had veel eerder moeten ingrijpen", meent de spits van SPS, die werd vervangen door Carlo Heijboer, terwijl Peter v.d. Male voor Maarten Hage in het veld kwam. Ondanks dat Blesgraaf geen duels meer hoefde aan te gaan met Wil liam Vroegop, haalde de nieuwe aanwinst van Vosmeer het einde van de wedstrijd niet. Met een gele kaart naar aanleiding van commentaar op de scheidsrechter moest hij verplicht worden gewisseld. Een te zware straf van scheidsrechter Van Geel. Want de opmerking dat een hands bal altijd een indirecte vrije trap oplevert, was zeer terecht. Van Geel was echter niet goed bij de les en keurde de treffer goed, toen Dick Uijl de bal weergaloos langs de muur in het doel schoot (0-6). Met het inbrengen van Mohammed Musse voor Blesgraaf had de smalle selectie van Vosmeer haar wissels verbruikt (Na de rust was Michel van Leeuwen in de ploeg gekomen voor Richard Voshol). Toen na een overtreding op Jacco Jansen trai ner/speler Ad de Jong eveneens met een gele kaart naar de kant moest, was Vosmeer dan ook genoodzaakt om met negen man verder te spelen. De oud-profvoetballer, die tegen SPS niet kon imponeren, had door deze straf alle gelegenheid om zich volledig te richten op de coaching van zijn team. Opmerkelijk genoeg werd deze gelegenheid door hem niet aangegrepen. In gesprek met enkele toeschouwers stond hij zelfs lange tijd met de rug naar het speel veld toe. Ook bij SPS was de scherp te eraf. Michel van Leeuwen kreeg voor Vosmeer nog een goede kans om de eer te redden, toen hij Jan de Graaf op snelheid klopte. Doelman René Uijl reageerde echter alert en pikte de bal voor de voeten van Van Leeuwen weg. In de slotfase van de wedstrijd sloeg SPS nog één keer toe. Uitblinker Sjaak Quist zorgde met zijn vierde treffer dat de Poortvlietse ploeg met een zevenklapper de Tholencup ver overde. "Nadat de doelman van Vosmeer uit het veld was gestuurd, was het voor SPS een makkie", aldus Meino Dam. "De jongens hebben het voor treffelijk uitgespeeld, door goed te combineren en het spel veel te ver leggen. Ik had in de rust het team aangespoord om aantrekkelijk te blijven spelen, zodat ondanks dat de spanning weg was het publiek nog kon genieten. Doordat de scherpte na rust ontbrak, had het duel in de tweede helft toch minder te bieden." Doordat Danny Vroegop gebles seerd was, liet de trainer in deze finale Dick Uijl als voorstopper spe len. "Hij deed het prima. Het spel oogt verzorgd. Samen met Maarten Hage op het middenveld weet hij het spel goed te dirigeren. Het zijn spe lers die ook goed zijn in de coaching in het veld. De komende weken pro beer ik dit systeem te handhaven. Als Danny Vroegop weer fit is, moeten wij het opnieuw beoordelen. Danny speelde in de eerste oefendu els heel sterk als voorstopper", oor deelt de trainer van SPS. Opstelling Vosmeer: Rodger Luys (Thierry v.d. Zande), Ad de Jong, Wil Kostermans, Charles Blesgraaf (Mohammed Musse), Christiaan Kouwen, Perry Verhees, Wim Dorst, Marcel Havermans, Richard Voshol (Michel van Leeuwen), Jac co Vaders, John Vroegop. Opstelling SPS: René Uijl, Erwin Feijtel, Dick Uijl, Jan de Graaf, Michel Lisseveld, Maarten Hage (Peter v.d. Male), A.P. v.d. Belt, Wim de Groen, Jacco Jansen, Sjaak Quist, William Vroegop (Carlo Heijboer). Na afloop van de Tholencup- finale is in Oud-Vossemeer al meteen de loting verricht voor het toernooi van 1997. Oud- federatiebestuurder A.L. Hage uit Sint-Maartensdijk toverde de volgende poule-indeling tevoor schijn. Poule A: Smerdiek, Noad '67 en Vosmeer, poule B: SPS, Stavenisse en WHS. Ook de wedstrijden werden al vast gesteld. Op zaterdag 9 augustus worden Noad-Vosmeer en Sta- venisse-SPS gespeeld. Op dins dag 12 augustus staan Smer- diek-Noad en WHS-Stavenisse op het programma, en op don derdag 14 augustus Vosmeer- Smerdiek en SPS-WHS. De finalewedstrijden worden vol gend jaar op 16 augustus gespeeld. Over wie het toernooi volgend jaar organiseert, be stond zaterdagavond nog ondui delijkheid. Op de finaledag van de Tholencup werden alle wedstrijden gespeeld op het hoofdveld van Vosmeer. Ondanks dat de scheidsrechter het tweede veld - dat dit seizoen nog niet bespeeld werd - had goedge keurd, wilde WHS er niet op spelen. Door de gemeente was zand op het veld gestrooid, waarbij een behoor lijke hoeveelheid steentjes, glas- en kunststof scherven op het terrein terecht waren gekomen. Op verzoek van de Sint-Annalanders werd uit geweken naar het hoofdveld. De speelduur van de wedstrijden werd enigszins ingekort, zodat de geplan de finale niet teveel vertraging zou oplopen. De strijd om de vijfde en zesde plaats was een confrontatie tussen de vierdeklassers Smerdiek en Sta venisse, die elkaar volgende maand ook in competitieverband zullen ontmoeten. Stavenisse won met 1-0 van het team van trainer Jan Verreij- en door een doelpunt van Sander Smits. Peter de Rijke trof voor de rood-gelen nog de lat. In de slotfase kreeg Niels Hage een goede moge lijkheid op de gelijkmaker, maar met een knappe redding voorkwam doelman Jaap Vos een doelpunt. In de tweede voorrondewedstrijd was Smerdiek donderdag gedeklasseerd door WHS. Na een 7-0 ruststand werd het een 14-0 nederlaag (de grootste uitslag ooit in een Een- drachtcupwedstrijd genoteerd), waarbij twee eigen treffers van de blauw-zwarten. De strijd om de derde en vierde plaats ging tussen WHS en Noad '67. De Sint-Philipslanders misten een finaleplaats doordat zij in de voorronde tegen SPS niet verder kwamen dan een gelijkspel. In een sportieve wedstrijd, die op het scherpst van de snede werd gespeeld, opende Kees van Tiggele donderdagavond na 20 minuten de score voor Noad. Vlak voor rust werd het 1-1 door Maarten Hage, die vanaf 20 meter een vrije trap in de kruising schoot. In de tweede helft kregen beide teams open kan sen. Uitslag van de wedstrijd in Tholen: mevr. Y. Verkamman en L. Soomers 22 p; mevr. R. Nagtegaal en J. Bal 16 p; mevr. A. Bal en mevr. D. Pigmans 14 p; mevr. R. Burrows en wisselende partner 12 p; J. Boogaart en J. Geuze 11 p; A. Verkamman en mevr. C. Praat 10 p. Een doelpunt van Hans Polderman van Noad werd afgekeurd wegens buitenspel. In de laatste minuut was SPS dichtbij een overwinning, maar het bleef 1 -1 In de strijd om de derde plaats start ten de Sint-Annalanders sterk. Bin nen vijf minuten kwam WHS op voorsprong door een doelpunt van Johan Sturris. Na de achterstand kreeg Noad meer grip op de wed strijd, terwijl WHS onrustig en met weinig overleg speelde. De Sint- Annalanders hadden steeds meer overtredingen nodig om de aanval len van Noad te keren. Leon de Wit te en Wim Vermaas moesten met een gele kaart verplicht worden gewisseld. Hun posities werden ingenomen door Arie Fase en Alex van der Reest. Vlak voor het ver strijken van de eerste helft kreeg WHS een goede scoringskans, maar na een mooie aanval via Rien Fase en Peter Saarloos ging de inzet van Johan Sturris net over. Voor de tweede helft werd bij WHS Peter Saarloos vervangen door Patrick Ketting, terwijl bij Noad Leo Zuidweg in het team werd gebracht voor Erik Fonteijne. Trainer Chris van 't Hof van Noad wilde in dit duel verschillende spelers in actie zien en besloot later jeugdspeler Richard Filius in het veld te brengen voor Ronnie v.d. Ree en wisselde doel man Kees Ligtendag voor Huib van Westen. Van Westen had een onge lukkige invalbeurt. Hij had nog maar net plaatsgenomen onder de lat, toen mede-speler Jaap van Oudenaarde hem verraste met een kopbal in eigen doel. Enkele minu ten later kreeg Noad een riante mogelijkheid om weer terug in de wedstrijd te komen, toen na een dieptebal van Leo Polderman spits Leo Zuidweg door WHS'er Jan van Dijke werd gevloerd. Leo Polder man schoot de toegekende straf schop echter tegen de paal. Via een van richting veranderd schot van Rien Fase liep WHS uit naar 3-0, waarna Leo Polderman met een schitterende vrije trap doelman Jaap Verhoef kansloos passeerde. De voorsprong van de Sint-Annalan ders kwam echter niet in gevaar. Alex v.d. Reest omzeilde een door Noad opgezette buitenspelval, waar na Patrick Ketting eenvoudig de stand op 4-1 kon brengen. De sterk spelende Leo Polderman kreeg voor Noad nog een doelkans, maar was ongelukkig in de afwerking. Na eer der de paal te hebben getroffen, strandde zijn schot nu op de lat. Advertentie I.M. Als voorbereiding op de competitie speelde Tholense Boys een vriend schappelijk duel tegen Slenaken. Deze Limburgse tegenstander de gradeerde evenals Tholense Boys in het afgelopen seizoen en komt nu uit in de vierde klas van de zondagafde ling. Het doelpuntrijke duel eindig de in 5-5. Na een 1-0 achterstand scoorde aan voerder Leendert de Graaff de gelijkmaker, waarna de Limburgers opnieuw een voorsprong namen. Door twee treffers van de uit de jeugd overgekomen Arjan van Dijke kwam Tholense Boys weer aan de leiding. Via Maikel de Jongh liepen de Tholenaren uit naar 2-4. Doordat er teveel risico's werden genomen, kon Slenaken op 3-4 komen. Hassan El Jilali bracht de marge weer op twee treffers, maar de jonge defensie van Tholen kon in de slot fase geen stand houden en moest toezien hoe de thuisploeg in de laat ste minuut de gelijkmaker scoorde. Het oefenduel in Limburg was gekoppeld aan een gezellig dagje uit met de selectie, waarbij voor de wedstrijd een bezoek werd gebracht aan het drielandenpunt in Vaals. Na de wedstrijd bezochten spelers en begeleiders Valkenburg. Tholense Boys 2 speelde tegen Noorbeek. Tegen een mengeling van spelers uit het eerste en tweede team behaalden de Tholenaren een ruime 0-12 overwinning. "Je deed het op een rustige manier en wist overal de juiste ingangen te vinden." De 52-jarige Van Splunter was zeven jaar secretaris en bleef langer aan dan hij van plan was. Het vinden van een opvolger duurde lan ger dan verwacht. Van Nieuwen huijzen overhandigde Van Splunter een envelop met inhoud. Mevrouw van Splunter kreeg bloemen. Van Splunter: "Ik vond het welle tjes. Ik zit in een ploegendienst en het werk voor mijn eigen club Smer diek vergt ook het nodige aan tijd. Dan moet je altijd met een agenda gaan werken. Gelukkig konden we een opvolger vinden in Henk Vane van SPSA Van Splunter zelf volgde zeven jaar geleden Adrie Scherpenisse van WHS op. De scheidende secretaris had het bestuur gevraagd het afscheid kort te houden. 'Tijdens de bestuursvergadering is het al een keer gebeurd op een beperkte manier, maar het bestuur wilde het ook bij een andere gelegenheid. Zelf ben ik geen receptieman." Van Splunter vindt dat de samen werking met de gemeente de afgelo pen jaren is verbeterd, al kan hij zich wel druk maken over de conditie van het hoofdveld van Smerdiek dat er een jaar na oplevering volgens hem niet al te florissant bij ligt. Van Splunter betreurt het ook dat Tholense Boys een aantal jaren geleden uit het Eendrachtcuptoer- nooi is gestapt. "Juist op een moment dat we het systeem aan het veranderen waren door de wedstrij den in het voorseizoen te houden. Dat is verschrikkelijk jammer want op deze manier speelt een ploeg als Smerdiek nooit tegen Tholense Boys." Over de toekomst voor zijn eigen club is Van Splunter niet optimis tisch. "Er is weinig talent voor zo'n groot dorp. En als het er is dan gaan die jongens voor veel geld naar andere clubs. Op zich kan ik ze daar geen ongelijk in geven. Als je ziet wat een club als Veere betaalt, dan kunnen wij daar nooit tegenop. Alleen als je één grote Thoolse club maakt en er een grote sponsor voor vindt." Amazone Mies Knop uit Anna Jacoba- polder deed het zondag goed op een wed strijd in Oude Tonge. In de L-dressuur behaalde ze met haar paard lor in de eer ste proef de eerste plaats met 165 punten en in de tweede proef werd ze tweede met 168 punten. Het leverde haar tevens twee winstpunten op. De combinatie heeft nog één winstpunt nodig om te mogen promoveren naar de Ml-klasse. Mies Knop reed zaterdag eveneens een goed parcours tijdens een zogenaamde 'wilde wedstrijd' van de Sasruiters in Dirksland. Bij een dergelijke wedstrijd tellen de winstpunten niet mee. Wel is het een voorronde voor het clubkam pioenschap van de Sasruiters waarvoor Mies Knop uitkomt. Op lor werd ze eer ste in de L-dressuur met 168 punten. Daarmee won de combinatie een rozet en een zak paardevoer. Een drietal Eendrachtruiters deed zater dag mee aan een concours van rijvereni- ging Wouw Vooruit. Wilma de Graaf reed met haar paard Hesperange een B- proef. Deze combinatie deed voor de tweede keer mee aan een concours en miste nog ervaring. Ze kreeg 141 punten van de jury. Carola van der Slikke reed op Goofy in de klasse L-dressuur voor paarden. Ze lieten een nette proef zien die met 147 punten wérd beloond. Helma van der Slikke bereed Fleur in een ande re L-ring. Deze combinatie kreeg 162 punten en dat was genoeg voor de derde plaats en een winstpunt (het tiende van Helma). Ook Carmen van den Hoek uit Sint-Maartensdijk kwam zaterdag uit in Wouw. Met Mister Jackson reed ze een proef in de B-klasse. Door twee foutjes kwam de combinatie niet verder dan 147 punten. Angéla de Graaf behaalde op het pony concours in Kruisland een derde plaats met 160 punten. Ze kwam uit in een ring met 23 deelnemers waarvan er slechts vier een winstpunt in de wacht sleepten. Angéla behaalde zowel een winstpunt als een beker en de paradeprijs. RPF/GPV-statenlid J.J. van Ginkel heeft vragen gesteld aan gedeputeer de staten over de onduidelijke regel geving inzake het gebruik van waterscooters en snelle motorboten in de Zeeuwse wateren. Hij consta teerde dat er verschillen in regels waren tussen de provinciale milieu verordening en het binnenvaart- politiereglement. G.s. gaven toe dat er verschillen zijn en dat die verwar rend werken. Snelle motorboten mogen bijvoorbeeld volgens de pro vincie maximaal 20 km per uur varen in de milieubeschermingsge- bieden en op de Grevelingen maar 14 km per uur (uitgezonderd een snelvaargebied bij de Grevelingen- dam). Het politiereglement houdt voor de Grevelingen echter twee snelheden aan 9 en 20 km per uur. Zo zijn er nog meer verschillen. Verder wilde Van Ginkel weten wat er gedaan wordt aan de handhaving van de regels. G.s. antwoordden dat dit een politietaak is en dat de pro vincie daar in de praktijk geen direc te invloed op heeft. G.s. hebben toe gezegd te gaan praten met het minis terie van verkeer en waterstaat om de regelgeving zo snel mogelijk uni form te krijgen. De watersport-en jetskivereni ging Speelmansplaten houdt in het weekeinde van 24 en 25 augustus demonstraties en wed strijden bij de Speelmansplaten aan de Oesterdam. Evenals vorig jaar wordt er in verschil lende klassen gestreden, zoals ski stock, ski limited, ski modi fied, ski dames. Zaterdag oefe nen de deelnemers en zondag worden de wedstrijden gehou den die uit drie manches bestaat. Vanaf tien uur beginnen de voorrondes, 's middags worden de finales afgewerkt. Voor waterscooters en snelle motor boten is in het Zoommeer een speciaal gebied aangewezen. Hier vinden de demonstraties en wedstrijden dan ook plaats, behalve wanneer het minder mooi weer is. In dat geval wijkt men uit naar de zwemplas voor het Speelmanspaviljoen. Het fietsseizoen is voor wielertoerclub Tandje Bij niet bepaald gelukkig verlo pen. Diverse tochten werden niet gere den wegens het slechte weer. Zaterdag was het echter stukken beter en zo'n twintig renners verschenen aan een zon nige start in Sint-Maartensdijk. De groep bestond uit negen leden van Tandje Bij, vier van de collega's van De Bidon en een aantal andere fietsfanaten uit Zuid- Beveland en West-Brabant. Op de rol stond de Schouwen-Duivelandtocht over 150 kilometer. De brug bij Bruinisse stond open, de bus was net gepasseerd en de fietsers moesten wachten tot de schip pers de Grevelingendam gepasseerd waren. Via Sirjansland, Dreischor en Zonnemaire zette men koers naar Brou wershaven, Scharendijke en Renesse. Ook Haamstede, waar vorig jaar de wie- Ieractiviteiten van Leen Giljam met een valpartij eindigden, werd zonder proble men gerond. Na ruim zeventig kilometer werd er gerust in de Pepermolen tussen Scharendijke en Eikerzee. Ook Bertus Zwagemaker, bestuurder van de volgwa- gen, kon hier even de benen strekken. Via Kerkwerve, Schuddebeurs en Drei schor passeerde de groep Zierikzee. Door de polders en via dijken werd Brui nisse bereikt waar Henry Potappel voor de tweede keer zijn voorband lek reed. Hij had de buitenband namelijk met een plakkertje gelijmd met de opmerking: "Jeroen Blijlevens doet het ook zo". Die constatering maakte hij tijdens de vele koersen die hij de afgelopen tijd heeft bezocht. Blijkbaar werkt het systeem van Blijlevens ook niet perfect. Via de Gre velingen- en Philipsdam koerste men weer richting Sint-Maartensdijk. Daar gaven de fietscomputers verschillende waarden aan, maar één vertolkte het algemene gevoel. Het ding meldde slechts: 'tevreden'. De 70-jarige Leen v.d. Berge was de nestor in de groep, maar voltooide eveneens zonder proble men de rit die meetelde voor het seizoen klassement. Dit wordt aangevoerd door Jan v.d. Reest met 2190 kilometer. Na hem volgen: 2 Arjaan den Biaber 2068 km; 3 Mas Andriesse 2011 km; 4 Kees v.d. Berge 1973 km; 5 Marty den Haan 1831 km. A. van Splunter deelt een biertje uit aan de bestuursleden van de Thoolse voetbalclubs nadat voorzitter J.A. van Nieuwenhuijzen van de Thoolse voetbalfederatie hem had bedankt voor zijn inzet.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1996 | | pagina 15