Directeur Kloet van Beter Wonen nog steeds achter Samen Sterk Voorgeslacht Kloet is te boek gesteld Braderie Stavenisse door warmte niet erg druk, maar toch goed Onze Top 10 van deze week. O e o o O O CD 4.98 7.98 1.99 99 9.90 9.90 4.75 T9T 1.49 3m 1.99 1.79 Albert Heijn Tholen en St. Philipsland Toppers van de week: Huren stijgen minder hard, meer 'levensloopbestendige' huizen Ambulanceplan is vertraagd Zonovergoten straten met wisselende resultaten deelnemers 's Lands grootste kruidenier blijft op de kleintjes letten. Donderdag 25 juli 1996 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 7 Directeur J. Kloet van de Thoolse woningbouwstichting Beter Wonen heeft zich gestoord aan een aantal opmer kingen tijdens de oprichtingsvergadering van Samen Sterk. Ondanks deze 'leugens', zoals hij ze zelf betiteld, ziet hij nog steeds goede kansen voor de huurdersvereni ging. "Zand erover", zei de directeur na een hartig gesprek met het kersverse bestuur van Samen Sterk. Kloet ziet de toekomst van de geprivatiseerde woning bouwstichting (mèt huurdersvereniging) met vertrouwen tegemoet. Zand erover Vangnet is weg Lagere huurprijsstijging Aangepast Eerbetoon 'vader Thoolse familiekunde' Volharding L» Boekennieuws Werkgroep Een uitermate fraaie zomerdag zorgde zaterdag voor een aangename sfeer op de braderie van Stavenisse. Het aan tal bezoekers viel bij de meeste standhouders wel wat tegen, maar de zaken gingen over het algemeen goed. "We mogen niet klagen", was de tendens. Truien Kunst Goede opbrengst Waterschap pakt glooiingen aan Slangen voor hogedrukreinigers Handelsonderneming Van Beers Techniek B.V. Nieuwzeelands kiwifruit, Tomaten, 500 gram Tomaten, 500 gram ©Hamburgers ongepaneerd CU Goudse belegen 48+ of belegen komijn 48+ kaas, kilo CU Wasverzachter, lavendel, lentedauw of 1 A meibloesem, navulpak 500 ml CU Boerenbrood, -« -jq wit, bruin 12r45ï of volkoren J255t, verpakt, heel X. /u Cötes du Rhöne, fles 0.75 liter 2*95 CTl Meergranen macaroni of -spaghetti, pak 500 gram of macaroni elleboogjes, zak 1 kilo Croky chips, naturel, paprika of Bolognese, zak 300 gram CU Keukenrollen, wit, pak 2 stuks Sinaasappel- IL99) of grape- 1 fruitsap (2*39) met vruchtenvlees, pak 1 liter X \J^ Donderdag, vrijdag en zaterdag Sneeuwsterretje Zaterdag Rijstevlaai Boos was Kloet aanvankelijk over de uitspraken van bestuursleden en een consulente van de Woonbond, onlangs op de oprichtingsvergade ring van Samen Sterk. "Er werd beweerd dat ik een uitnodiging voor de vergadering zou hebben gehad, maar dat is helemaal niet zo. Dat is dan nog afgezien van het feit dat ik me afvraag of ik daar naar toe zou moeten gaan", zegt de directeur. "Ze hadden me aanvankelijk al op het programma gezet met een toespraak, zonder dat ik daar iets van wist." Maar er is volgens Kloet meer gezegd dat niet klopt. "Ik heb nooit beweerd dat de vereniging de helft van alle huurders als lid zou moeten hebben. Integendeel, wij hebben juist altijd gezegd: begin maar en in de loop der tijd zien we wel hoe het uitgroeit. Wèl hebben we aangege ven dat spreiding over de hele gemeente wenselijk zou zijn. Verder is onze mening, dat tien tot vijftien procent van de huurders als lid wen selijk is, maar beslist niet als harde eis!" "Er waren nog een aantal dingen die echt niet klopten. Ik heb een gesprek gevoerd met het bestuur en hen gevraagd hoe we nu eigenlijk met elkaar omgaan. Zij wisten geen ant woord te geven op mijn vragen en daarom hebben we maar besloten er niet meer over te praten. Zand er over", vertelt Kloet. Wel wil de directeur nog even duidelijk hebben dat Beter Wonen haar plicht ten opzichte van de huurdersvereniging naar behoren vervult. Met het besluit beheer sociale huursector (de regels waaraan toegelaten verhuur- instellingen van woningen zich moeten houden) op tafel, legt Kloet uit dat er geen exact omschreven hulp is. "Er staat dat de verhuurder ervoor moet zorgen dat een bewo nerscommissie gevormd door huur ders haar 'werkzaamheden kan ver richten'. Daar staat dus niets bij over een hoeveelheid geld of goederen. Wij hebben al 14.500 gulden gege ven voor scholing van het bestuur. Dat lijkt me al een aardige bijdrage. Verder mogen ze ons copieerappa- raat gebruiken en ze mogen ook hier in ons gebouw vergaderen. Verder zijn we best bereid om de vereniging in redelijke mate te blijven steunen." Ondanks de perikelen rond de oprichtingsvergadering, blijft Kloet achter de oprichting van Samen Sterk staan. "Ik ben nog steeds van mening dat een huurdersvereniging nuttig werk kan doen. Maar niet als klachtenbureau. Voor klachten en wensen hebben wij als verhuurder een contract met de huurders en niet met Samen Sterk. Maar de vereni ging kan wel aandragen hoe huur ders over bepaalde zaken denken zoals woongenot, onderhoud en wettelijke regelingen", meent Kloet. "Het mes moet denk ik aan twee kanten gaan snijden. De huurders vereniging geeft de ervaringen en denkbeelden van de huurders door en wij kunnen via Samen Sterk af en toe zaken voorleggen aan de huur ders. Overigens blijven we natuur lijk contact houden met huurders die geen lid willen worden van de ver eniging. Je kunt niemand dwingen. Zelfs als er nog een vereniging opgericht zou worden die namens een behoorlijk aantal mensen spreekt, moeten wij die als Beter Wonen als gesprekspartner accepte ren." Kloet merkt op dat de met Samen Sterk ingeslagen weg gewoon wordt voortgezet. "Laten we de problemen in de aanlooppe- Directeur J. Kloet van Beter Wonen ziet nog steeds een goede taak voor Samen Sterk. Hier het bestuur van de huurdersvereniging op de oprichtingsvergadering. In het midden voorzitter F.R.H.M. v.d. Krogt en consulente mevr. K. Rozendaal van de Woonbond. riode maar vergeten. Die heb je overal." Eén van de zaken waarin een huur dersvereniging mee zou kunnen denken is het huurbeleid van een woningbouwcorporatie. Sinds 1993 zijn deze sociale woningbouwver enigingen door het rijk geprivati seerd. Maar pas sinds vorig jaar zijn gevolgen hiervan financieel pijnlijk duidelijk geworden. Het rijk voerde de zogenaamde 'brutering' uit. De woningbouwcorporaties leenden voor de bouw van hun huizen vaak geld bij de staat. Daar stond tegen over dat ze ook een rijksbijdrage ontvingen om de begroting rond te krijgen. Nu is die rijksbijdrage in één keer afgekocht, terwijl ook de leningen teruggevorderd werden. Dat kostte menig woningbouwcor poratie flink wat geld op de balans. Zo ook die in Zierikzee (die even eens Beter Wonen heet). Deze stich ting boekte vijftien miljoen verlies dat grotendeels te wijten was aan de bruteringsoperatie. De cijfers van de Thoolse stichting Beter Wonen zijn nog niet bekend, maar ook hier zal de brutering zijn tol eisen. Winnen of verliezen zijn nu een nieuw onderdeel geworden van Beter Wonen. Directeur Kloet vindt de verzelfstandiging wel een uitda ging. "De risico's worden groter. Dat is waar. Het vangnet dat we vroeger hadden (de staat dekt de tekorten) is nu weg. Maar daar staat tegenover dat we meer mogelijkheden en ruimte gekregen hebben. We moe ten marktgericht denken en dat is best een uitdaging." Die manier van denken uit zich overigens niet in grote winsten. De overheid heeft woningbouwcorporaties weliswaar zelfstandig gemaakt, maar met de aantekening dat het 'sociale onder nemers' moeten zijn. Dat betekent dus dat er nog steeds gerekend moet worden naar een situatie van geen winst en geen verlies. Alle eventuele overschotten moeten in de woning sector gestopt worden. Het markgericht denken laat zich volgens Kloet wel zien in de huur prijzen en het soort woningen dat gebouwd,wordt. "Tot aan de verzelf standiging was de stijging van de huurprijs vrij hoog. En ook nu nog moeten we een gemiddelde van 3,5 procent halen. Daar is niets aan te doen. De overheid stelt die eis om te voorkomen dat woningbouwcorpo raties failliet gaan. Ze moeten vol doende geld binnen krijgen om hui zen te kunnen blijven bouwen", legt Kloet uit. "Maar nu hebben we wel meer ruimte gekregen om in te spe len op de ontwikkelingen in de (koop)markt. Meer dan vroeger wordt er gekeken naar wat een woning aan huur op zou moeten brengen. Sommige huizen zitten dan te hoog en die krijgen minder huur verhoging, andere kosten juist te weinig en daar gaat wat meer boven op." Toch hoeven de Tholenaren volgens de directeur niet bang te zijn dat de huren drastisch zullen gaan stijgen nu Beter Wonen een echt bedrijf geworden is. "Integendeel, de huur- stijging wordt juist minder. Wij zijn van een gemiddelde verhoging van 4,75 procent in 1993 naar 3,5 pro cent dit jaar gegaan. En dat terwijl de maximum huurstijging op 6,5 procent is gezet. Maar dat is alleen maar om ons ruimte te geven." Behalve dit hoge maximum heeft het kabinet donder dag besloten om het gemakkelijker te maken voor woningbouwcorpora ties om de huurverhogingen te beperken. Het wettelijke minimum is 3,5 procent, maar vanaf volgend jaar kan elke coörporatie ontheffing krijgen als de inflatie (het minder waard worden van het geld) onder de drie procent komt. "In de toe komst wordt de huurstijging mis schien wel gekoppeld aan de infla tiecorrectie", zegt Kloet. "Dat zou voor de huurders natuurlijk gunstig zijn. Want als de huur omhoog gaat, maar je loon stijgt ook, dan voel je dat niet in je portemonnee. Het is volgens mij niet vol te houden om elk jaar een half procent huurverho ging boven de inflatie aan te hou den." Een tweede aspect waarmee Beter Wonen markgerichter is gaan wer ken, is het type huizen dat gebouwd wordt. "In de periode na de oorlog werden er massaal eengezinswonin gen gebouwd. Je kunt je afvragen waarom, maar toen waren er nu een maal veel jonge gezinnen met kin deren en er was dus vraag. Maar nu zitten we met een overschot aan der gelijke huizen. Ouderen willen geen groot huis en het moet ook aanpas baar zijn zonder al te veel kosten", legt Kloet uit. "Daaruit zijn de woningen met een zogenaamd 'seniorenlabel' ontstaan. We doen de afgelopen zeven jaar al niet anders meer dan aangepast bou wen. Maar we willen steeds meer toe naar 'levensloopbestendige' woningen. Daarin kunnen zowel gezinnen als ouderen wonen. Aan de Jonkheer Van Vredenburchlaan in Tholen staan van die levensloopbe stendige huizen. Want voor echte seniorenwoningen zijn ze wat aan de grote kant. Voor dergelijke behoeften, bij bepaalde huurdersgroepen en het eventueel inspringen op hulp aan huis kan een huurdersvereniging een goede taak hebben." Vader van de Thoolse familiekunde. Die kwalificatie dicht voorzitter C.M. Bierens van de stichting genealogische publicaties Zeeland en van de afdeling Zeeland van de Nederlandse genealogische verenigng (NGV) wijlen A.W. Kloet toe. Bierens doet zijn uitspraak in de uitgave 'Zeeuws Kwartierstatenboek deel 5', een 124 bladzijden tellend boek werk volledig gewijd aan het voorgeslacht van de in 1990 op 90-jarige leeftijd overleden landbouwer uit Sint-Maartensdijk. Tot enkele jaren voor zijn dood was Kloet bijna wekelijks op gezette tij den te vinden in het gemeentear chief van Tholen. Snuffelend in dik ke, eeuwenoude boeken en daaruit aantekeningen makend in een schrift. Honderden schriften moet hij volgeschreven hebben in de vele tientallen jaren dat familie-onder- zoek (genealogie) zijn passie was. Al voor de Tweede Wereldoorlog ging Kloet vanuit Sint-Maartensdijk op de fiets - via het veer op Wemel- dinge - naar het rijksarchief in Mid delburg om er onderzoek te doen. Schreef er hele registers over die in 1940 bij het Duitse bombardement van de Zeeuwse hoofdstad verloren gingen. In het kwartierstatenboek wordt gemeld welke gegevens op die manier bewaard zijn gebleven: trouwboek Poortvliet 1664-1749, doopboek Scherpenisse 1676-1709, doopboek 1697-1731 en trouwboek 1698-1810 (uittreksel) Sint-Maar tensdijk, doopboek 1616-1810 en trouwboek 1663-1810 (vanaf 1749 uittreksel) Stavenisse. Informatie waarvan familie-onderzoekérs met Thoolse voorouders nu een dank baar gebruik maken. Maar Kloet deed meer, aldus Bie rens. 'Hij heeft de families op Tho len met vakkennis en volharding in hun verwantschap op het eiland en Nog altijd is niet duidelijk hoe de ambulancehulpverlening voor Tho len na 1 januari volgend jaar geregeld zal zijn. Op die datum vervalt de samenwerkingsovereenkomst met het streekgewest westelijk Noord- Brabant (voor ambulance en brand weer). Tholen zal dan onder de Zeeuwse gemeenschappelijke rege lingen gaan vallen. Voor de brand weer is dat geen probleem, maar met het ambulancevervoer ligt dat anders. Het gemeentebestuur heeft geëist, dat noodhulp geboden kan worden bin nen de tijdsnorm die daarvoor geldt. In een overleg half april met alle betrokkenen is overeengekomen, de oplossing te zoeken in het verlenen van alle ambulancehulp aan Tholen vanuit Zeeland. Het gemeentebestuur ging daarmee akkoord, mits het hulp verleningsplan voor Zeeland er op 1 juli zou liggen. In een brief schrijven gedeputeerde staten nu, dat dit niet gelukt is. Het plan zal een maand later worden aangeboden. Als reden voorde vertraging wordt gegeven dat het een ingewikkelde materie betreft en dat er weinig informatie beschik baar is over de ambulancehulpverle ning in de gemeente Tholen. De pro vincie betreurt het uitblijven van het rapport, maar schrijft er alles aan te zullen doen om te zorgen dat de gemeente nog voor 1 januari een besluit kan nemen. daarbuiten beschreven'. "Andreas Willem Kloet was met een genealo gisch geheugen bedeeld. Duizenden mensen wist hij - uit zijn hoofd - naar tijd, plaats en gezin thuis te brengen." Bierens vindt het een 'hoge eer' dat zijn stichting een deel van het levenswerk van wijlen Kloet mag publiceren. Het boek geeft, in 103 bladzijden, een opsomming van de directe voor ouders van Kloet en diens vrouw Helena Gaakeer. Een zogenaamde kwartierstaat: een tabel van iemands voorouders van zowel vaders- als moederszijde, gerangschikt per generatie. De kwartierstaat van Kloet is bijzonder uitgebreid en meldt zelfs nog vier voorouders in de vijftiende generatie. De oudste naamdrager is Comelis Marinusse Cloet, die in 1586 wordt genoemd als pachter van grond in Malland bij Poortvliet. Een portret van A.W. Kloet en een afbeelding van de boer derij 't Groenewoud sieren het boek, dat wordt gecompleteerd door een index op familienamen en één op voornamen. Om publikatie van de door Kloet verzamelde gegevens is gevraagd door de afdeling Tholen/Sint-Phi- lipsland van de Zeeuwse genealogi sche werkgroepen. Deze werkgroep én het gemeentearchief Tholen heb ben veel werk verzet om Kloets gegevens gereed te maken voor publikatie. Omdat de redactie van het kwartierstatenboek bronvermel dingen bij bepaalde gegevens als eis stelt, moesten deze in veel gevallen nagezocht worden. Kloets verzame ling berust nog bij de familie en was daardoor niet te raadplegen. Zodoende ontbreekt een aantal bronnen. Gezien de nauwkeurigheid waarmee de Tholenaar werkte, zijn grote kennis van zaken en de gewoonte om altijd zelf alle bronnen te bestuderen, meent de redactie dat in beperkte mate van de eisen kon worden afgeweken. Om een indruk te geven van Kloets verbondenheid met de streek, vol gen hier namen van nog steeds op Tholen voorkomende families die in zijn voorgeslacht (en dat van zijn vrouw) voorkomen: Van As, Beve lander, Bruijnzeel, Dekker, Deurloo, Dorst, Douw, Van Dijke, Elenbaas, Fa(a)se, Gaakeer, Geluk, Gouds waard, Gunst, Hage, Hoek, De Hond, Van Iwaarden, Klippel, Laban, Menheere/Minheere, Moer land, Mol, Van Nieuwenhuijzen, Noom, Van Oeveren, Potappel, Priem, Quaak, Quist, Rijstenbil, Scherpenisse, Van der Slikke, Ste- ketee, Stoutjesdijk, Uijl, Van de(r) Velde, Vermaas, Westdorp, De Wil de en (De) Witte. De zachte marmotjes waren voor veel kinderen niet te weerstaan op de braderie te Stavenisse. Het vinden van een parkeerplaats voor de auto (in de schaduw het liefst) valt niet mee. Door de straten van het zonovergoten Stavenisse klinken de muziek en het geroeze moes van de braderie. Traditiege trouw zijn de Voorstraat en het Van der Lek de Clercqplein ingericht als braderieterrein. Het is echt strand weer en dat heeft invloed op de drukte. Men zou het een 'gezellige hoeveelheid mensen' kunnen noe men, maar bepaald niet erg druk. De dame die parfums verkoopt, weet er van mee te praten. "Het is eigenlijk een beetje te warm. De mensen gaan nu naar het water toe. Dat merk je toch wel. Ik denk dat somber weer voor een braderie beter is. Maar over de verkoop kan ik niet klagen en wie weet trekt het vanavond nog wel wat aan." De lotenverkoper roept de voorbijgangers aan en pro beert hen te lokken met 'altijd prijs', terwijl hij de emmer met genum merde briefjes op en neer schudt. Op een braderie vind je de meest uit eenlopende zaken. Van de meer voor de hand liggende dingen zoals etenswaren, prullaria en spelletjes tot aan horloges, schilderijen en wollen truien toe. Hoewel de Zuid amerikaans aandoende verkopers van die laatste kledingstukken niet erg succesvol lijken als het 26 gra den bóven nul is. Een stand die het naar verwachting toch erg druk zou moeten hebben, is de ijscoverkoper uit Soest. Toch blijkt dat tegen te vallen. "Er zijn te weinig mensen. We verkopen wel, maar het zou drukker moeten zijn. Maar ja, Stave nisse zit helemaal aan het uiteinde van Tholen en je weet dat het maar een klein dorpje is waar wel nog wat plaatsen rond liggen en vooral ook campings. Met dergelijk weer loop je het risico dat die vakantiegangers er niet zijn", zegt de man, waarna hij een aardbeien-milkshake maakt voor dame die de braderie wel ver koos boven het strand. Later, vooral in de avonduren, krijgt de ijsverkoper toch nog dermate klandizie dat hij volgend jaar weer terug wil komen. Veel bekijks trekt de marmottenman J. Adams. De kinderen willen maar al te graag zo'n wollig beestje door het doolhof naar een hokje laten lopen. Een gipsen beeldje is de minimale prijs. "Ik ben best tevre den. Het is vrij druk geweest, de zaken lopen goed en het weer zit ook nog mee", zegt Adams. Duide lijk een ander geluid dus. Ook mevr. M. Staps, die sport- en vrijetijdskle- ding verkoopt, is tevreden. "We staan hier ieder jaar en dan gaan de mensen je toch kennen. Ze weten dat ze een stuk kwaliteit bij je kopen. Het is hier nooit zo druk dat het zwart ziet van de mensen, maar dat hoeft voor mij ook niet. Als het publiek dat er is, maar koopt. Ze kunnen op hun gemak kijken en als de één weggaat, komt de ander. Dat werkt voor jezelf ook veel prettiger dan een braderie waar ze elkaar hud- je aan mudje voortduwen door de straten." De kunst loopt beduidend minder goed. Twee dames zijn om zes uur uit Amsterdam vertrokken om hun schilderijen aan de man te brengen. Maar om half vier is er nog niets verkocht. "Het gaat gewoon van geen kanten. En dat ligt niet aan de mensen, maar aan het weer", legt één van hen uit. "Maar het is wel balen. Misschien dat het vanavond, als het is afgekoeld, wat beter gaat. Maar om half negen zitten wij lek ker in de auto op weg naar huis!" Niet bij alle kunstenaars is het echter zo slap. Mevr. Kühsel uit het Duitse Düren (bij Aken) - die haar zomers in Stavenisse doorbrengt - staat met een kraam in de Voorstraat en heeft het erg druk. "Ik heb al verschillende grote schilderijen van bloemen ver kocht en vooral veel opdrachten gekregen. Dat vind ik wel moeilijk, want het liefst schilder ik naar mijn eigen artistieke interpretatie. Maar ik doe het graag en ik ken de inwo ners hier ook, want we komen hier al sinds 1973. Stavenisse is een fijn dorp met leuke mensen", zegt de Duitse. De stand van mevr. Kühsel staat vol met schilderijen (aquarel len) van ondermeer typische tafere len van Stavenisse: de Stoofdijk (in de jaren '70), de Molendijk en de buren van mevr. Kühsel. Ze maakte zelfs een schilderij waarin de Een- drachtbode verwerkt is: als verpak king voor rode tulpen. "Ik lees de krant trouw. Iedere keer neem ik een grote stapel mee terug naar Duits land." Vishandel De Eendracht heeft niet veel aanloop. Het is zelfs zo slap dat van de twee man die de kar bezetten, er uiteindelijk één weg kan. Ook hier wordt het warme weer als 'boos doener' aangewezen. De terrasjes daarentegen hebben hier geen pro bleem mee. De Anib (bond voor gehandicapten) begon 's morgens niet zo goed, maar in de middag trok het aan en voor deze organisatie is het uiteindelijk een betere braderie dan die in Oud-Vossemeer en Sint- Philipsland. Daar werd maar heel matig verkocht. In Stavenisse zijn er 200 loten meer van de hand gedaan dan vorig jaar. Voor voetbalvereni ging Stavenisse, die de braderie organiseert, is het goed verlopen. "Tegen elf uur 's morgens zag het ernaar uit dat het ontzettend druk zou worden. Maar rond het middag eten zwakte het af en het is de hele middag niet meer aangetrokken. Pas later op de avond werd het weer druk", vertelt L. Poot van de organi satie. "Maar qua opbrengst is het goed geweest. De zaken waar wij als vereniging mee staan (schiettent, doelschieten, enveloppetrekken, rommelmarkt en het rad van avon tuur) lopen altijd wel. Bovendien wordt het meeste verkocht aan inwoners van Stavenisse. De opbrengst zal waarschijnlijk rond die van vorig jaar liggen. En dat is niet slecht, want toen hadden we een heel goede braderie. Dus voor zo'n braderie met zulk mooi weer en een goede opbrengst, zou ik tekenen. Al met al kan de organisatie terugkij ken op een geslaagde braderie." Negen bedrijven hebben belangstel ling getoond om in opdracht van het waterschap Zeeuwse Eilanden glooiingen te vervangen aan de zee weringen op Tholen, Sint-Philips- land, Schouwen-Duiveland en Zuid- Beveland. Laagste inschrijver was de firma Hakkers uit Werkendam. Die wil het werk doen voor 256.000 gulden, terwijl de hoogste inschrij ver bijna een half miljoen vroeg. Op Tholen/Sint-Philipsland moet uiter lijk 30 september 985 m2 glooiing gerepareerd zijn. Voor het verbeteren van zo'n 417.000 vierkante meter polderweg in het hele waterschapsgebied meld den zich dertig bedrijven. Uiteinde lijk werd de slijtlaag die op 62.800 m2 Thoolse wegen aangebracht Slabbecoornweg 38, 4691 RZ Tholen tel. 0166-603497 Ook op zaterdagochtend geopend van 8.00-12.00 uur Advertentie I.M. moet worden, gegund aan Rasen- berg Krabbendijke. De onderhoudsbeurt aan de sluis deur in de keersluis te Stavenisse wordt na de vakantie uitgevoerd door Van der Straaten te Hans weert. De kosten van dit karwei zijn begroot op twee ton. 100 gram 2*65" 99 kilo 23*5 2M Wij zijn van maandag tot vrijdag van 8 tot 20.00 uur geopend Aanbiedingen gelden t/m zaterdag 27 juli a.s. Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1996 | | pagina 7