Provincie Zeeland Begroting 1997 Bedrijvigheid in Nieuw-Zeeland Juli begint te koel, maar wordt warmer Harder 3 kg aan de hengel Hebt U nieuws? Snelheidsduivels raken auto en rijbewijs kwijt Donderdag 25 juli 1996 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 11 Abdij Nieuws is de informatierubriek van de Provincie Zeeland. Redactie: Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 13 92 Zeeuws keurmerk Zeeuwse bedrijven die belangstelling hebben voor de markt in Nieuw-Zeeland kunnen hun interesse kenbaar maken aan ambassadeur Hillary Ann Willberg. De Nieuw-Zeelandse ambassadeur bezoekt maandag 2 september het gewest waaraan haar land zijn naam te danken heeft. Inkomsten provincie WOV-werkers onderdak Taxivervoer Bodemverontreiniging Molenstraat/Paasdijks traat Poortvliet Schaapscheerders Verkeer en Vervoer Pak even uw zakboekje Hydrauliekslangen Handelsonderneming Van Beers Techniek B.V. Vrijdags en zaterdags GEOPEND Ruimtelijke Ordening Streekplanafwijking "Westerschelde Oeververbinding" Abdij Nieuws Ruim 6 miljoen gulden wordt gespendeerd aan beheer en onderhoud van het Kanaal door Walcheren Ruim 387 miljoen gulden gaat er volgend jaar om bij de pro vincie Zeeland. En doordat dit bedrag zowel aan de lasten- als aan de batenkant staat, moet worden vastgesteld dat de begroting 1997 sluit. De post onvoorzien komt op 134 miljoen gulden. De begrotingshoofdstukken met de hoogste saldi zijn die voor welzijn en voor verkeer en vervoer. In de welzijnssector worden uitga ven verwacht tot ruim 140 miljoen gulden. Daar tegenover staat aan de inkomstenkant een bedrag van bijna 95 miljoen gulden. Die in komsten komen vooral uit rijks bijdragen, zoals die voor de ex ploitatie van de bejaardenoorden, voor de jeugdhulpverlening en voor de bevordering van ae beel dende kunst. Onder verkeer en vervoer zijn de baten en lasten van de veerdien sten over de Westerschelde opge nomen. De bijdrage van het rijk wordt begroot op 49,6 miljoen en verwacht wordt dat de passagiers via de veertarieven ruim 23,2 mil joen in het laatje brengen. De kosten die de provincie heeft aan het Kanaal door Walcheren belopen ruim 6 miljoen gulden. Daarvan komt bijna 4,7 miljoen terug van het rijk. Aan wegenonderhoud wordt vol gend jaar ruim 25 miljoen gulden uitgegeven. Daarin is de Zeeland- brug niet opgenomen, want die staat apart vermeld met 3 miljoen gulden. Alleen het herplaatsen van de middenleuning kost al 425 dui zend gulden. Komend jaar wordt verder gewerkt aan de vervanging van de dwarskrachtdeuvels - de schokbrekers tussen de betonele menten van de brug - en daarmee is 325 duizend gulden gemoeid. Het hoofdstuk openbare orde en veiligheid is het bescheidenst: er zijn uitgaven tot ruim 8,2 ton en inkomsten van ruim 4 ton. Aan de uitgavenkant staan onder meer posten voor rampenbestrijding en voorzieningen voor de duiksport. De duiksport levert overigens ook geld op, want aan inkomsten uit de duikvergunningen wordt op ruim 4 ton gerekend. Zeeland Natuurmaand wordt be groot op 165 duizend gulden en voor de Zeeland Cultuurmaand staat ruim 3 ton gereserveerd. Dit blijkt uit het hoofdstuk Econo mische en agrarische zaken. De provinciale VW kan over ruim 8 ton beschikken. In de sector ruimtelijke ordening en volkshuisvesting is 1,2 miljoen gulden aan rijksbijdrage voor het stadsgewest Middelburg- Vlissingen opgenomen. De provinciale begroting met bij lagen is voor 27,60 te koop in het provinciaal informatiecentrum, Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, tel. 0118-631400. Wie alleen de geleidebrief - het boekwerkje met een toelichting op het te voeren beleid voor 1997 - wil hebben, is 7,75 kwijt. De begrotingsstukken kunnen gratis worden ingekeken in het informatiecentrum. Het dagelijks bestuur schrijft in de begrotingsbrief te verwachten dat in 1997 een instituut Zeeuws Keurmerk wordt opgericht. De bedoeling is onder het Zeeuwse keurmerk een aantal specifieke producten te presenteren, zoals het vlegelbrood en -bier. De pro ducten moeten naar teelt, kwaliteit en presentatie aan dan bekend zijnde eisen voldoen om het predi kaat Zeeuws keurmerk te krijgen. Het instituut wordt de organisatie die de specialiteiten van en uit de Zeeuwse bodem blijvend op hun eigenschappen toetst en ze in de belangstelling van de afnemers moet brengen. Tegen 2000 zou den zo'n vijftien Zeeuws-keurmerk artikelen op de markt kunnen zijn. Hoeveel provinciaal geld volgend jaar met de actie is gemoeid, is nog niet duidelijk. De uitgaven zijn daarom "pro memorie" geraamd. Wie zich al op de markt van dit deel van het zuidelijk halfrond beweegt, kan van de gelegenheid gebruik maken de banden aan te trekken, 's Morgens ontvangt commissaris van de koningin drs. W.T. van Gelder mevrouw Willberg. Het is bij de laatste ambassadeursbezoeken gebruik geworden, dat vooral het midden- en kleinbedrijf zich tijdens de lunch presenteert en zich oriënteert op de mogelijkheden van het land dat de ambassadeur vertegenwoordigt. Gedeputeerde D.J.P. Bruinooge voor economische zaken en de voorzit ters van de kamers van koophan del zijn doorgaans bij de ontvangst aanwezig. De bijeenkomsten duren tot in de loop van de middag. Doordat ten provinciehuize niet be kend is welke contacten het Zeeuwse midden- en kleinbedrijf met de diverse buitenlanden heeft, wordt bedrijven gevraagd zich te melden. In dit geval gaat het dus om bedrijven die belangstelling hebben voor Nieuw-Zeeland, hetzij om er hun producten, goederen of diensten op de markt te brengen, hetzij om Nieuw-Zeelandse waar te importeren, of allebei. Voor om en nabij tien bedrijven kan ruimte worden gereserveerd en een naar hetzelfde land ex porterend bedrijf vonden el kaar, waardoor de vracht wagens hun ritten nu steeds beladen kunnen rijden. Daar voor was voor de een de heen- en voor de ander de terugreis niet zo profijtelijk. Bedrijven die zich op de Nieuw- Zeelandse markt wiilen profileren, kunnen contact opnemen met de stafafdeling kabinet, juridische zaken en bestuursondersteuning van de provincie Zeeland, de heer P.J. Mersie, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon 0118- 613349, fax 0118-631801. De inkomsten van de provincie bestaan voor het grootste deel uit belastinggelden. Andere inkom stenbronnen zijn vergoedingen (leges) voor het afgeven van ver gunningen en rente op uitstaand geld. Het belastinggeld kan worden on derverdeeld in rijksbelastingen en provinciale belastingen. De uit kering uit het provinciefonds, die voor 1997 ruim 102 miljoen gulden groot is, komt uit rijks belastingen. De ruim 30 miljoen gulden aan opcenten op de motorrijtuigenbelasting is het deel dat iedereen in Zeeland die deze belasting moet betalen als apart percentage krijgt opgelegd. De Zeeuwse opcenten zijn per 1 april dit jaar fors verhoogd: van 25 naar 95,9. Dat betekent een aanzienlijk grotere opbrengst voor de Zeeuwse kas. In 1995 was de opbrengst nog maar bijna 7 mil joen gulden. De verhoging houdt verband met de verruiming van het provinciale belastinggebied, wat weer een ge volg is van de kortingen die het rijk op allerlei uitkeringen heeft doorgevoerd. Van de totale op centen worden er 7 gebruikt voor de ruimtelijke inpassing van de Westerschelde oeververbinding op Borsels grondgebied. Ambassadeur Skotnikov van Rusland, najaar 1995, in gesprek met gedeputeerde Bruinooge van economische zaken (linksj en commissaris van de koningin Van Gelder Irechts) aan de lunchtafel. Elk bedrijf krijgt zo'n vijf minuten gelegenheid zich zelf te presenteren en de eventu ele problematiek ten opzichte van de contacten met Nieuw-Zeeland bij mevrouw Willberg te berde te brengen. Wie schriftelijk materiaal over het bedrijf heeft, kan dat al voor het bezoek via de provincie aan de ambassadeur aanbieden. Eventueel kunnen in dat stadium ook al gerichte vragen worden voorgelegd, opdat de gesprekken tijdens de lunch zo gericht moge lijk kunnen zijn. Dat zulke wederzijdse contac ten hun vruchten kunnen af werpen, ook voor de Zeeuwse bedrijven onderling, bleek bij het bezoek van ambassadeur Skotnikov van Rusland, in de herfst van vorig jaar. Een uit Rusland importerend Provinciale Staten beslissen 13 september over een krediet van 136.000 gulden voor de inrichting van kantoorruimte voor rijksmede werkers van de Westerschelde oeververbinding in het gebouw Groene Woud 1 in Middelburg. Het rijk gaat een deel van een ver dieping in het gebouw van de pro vinciale directie Ruimte, Milieu en Water van de provincie huren. Aan huurpenningen levert dat per jaar 70.000 gulden op en doordat twee jaar vooruit wordt betaald, kan de aanpassing van dat be drag worden betaald. Rijkswaterstaat heeft zelf geen ruimte voor het extra personeel dat voor de Westerscheldetunnel moet worden aangetrokken. Hoe wel de ruimte in Het Groene Woud ook beperkt is, biedt de provincie toch gastvrijheid. In een voorma lige tekenzaal worden scheidings wanden gemaakt, waardoor zeven kantoorkamers beschikbaar komen. De aanvankelijke plannen van het provinciaal bestuur om van de tekenkamer een vergaderruimte te maken, zijn hiermee doorkruist. Een oplossing is gevonden in een voormalige dienstwoning op het terrein aan het Groene Woud. De aanpassingen aan de woning kun nen uit het krediet van 136.000 gulden worden betaald. ■P# college van Gedeputeerde Staten van Zeeland, postbus 524, 4330 AM Middelburg. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben twee vergunningen voor taxivervoer binnen en vanuit de provincie Zeeland gewijzigd. C.W. Hage te Middelburg mag uitbreiden met 4 auto's voor onbepaalde tijd (was ten hoogste 5 auto's). ZWN Taxi B.V. te Goes mag uitbreiden met 3 auto's voor onbepaalde tijd (was ten hoogste 35 auto's). De besluiten liggen van 24 juli t/m 4 september 1996 ter inzage bij Directie infrastructuur en vervoer, Abdij 6, Kamer C003, Middelburg (tijdens kantooruren). Belanghebbenden kunnen in dezelfde periode een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben een melding en bodemon derzoeksrapporten ontvangen van de gemeente Tholen over de bodemverontreiniging op de lokatie hoek Molenstraat/Paasdijkstraat te Poortvliet. Gedeputeerde Staten zijn van plan deze verontreiniging als niet ernstig te beschouwen (artikel 29 Wet bodembescher ming). De stukken, inclusief de ontwerp beschikking, liggen van 24 juli tot Juni toonde 2 gezichten: erg warm tot heel somber Door Jan Versteegt Hoewel juli te koel uit de startblokken kwam, lijkt het erop dat het weer zich aan het herstellen is. De afgelopen week waren de temperaturen al aangenamer, de zon liet zich zien en het bleef droog. Ook juni had dui delijk twee gezichten: de eerste tien dagen erg warm en voor de rest erg somber en veel te koel. De eerste zomermaand onderscheid de zich dit jaar duidelijk van andere jaren. Toen was somberheid en kilte troef, nu was dat maar zeer ten dele waar. In de eerste tien dagen van juni was het erg warm. Een hoge- drukgebied zorgde voor een zuide lijke stroming met aanvoer van lucht waarin de temperatuur herhaaldelijk opliep tot boven de 25 graden. Van 6 tot en met 8 juni werden er zelfs op veel plaatsen drie tropische dagen in de wacht gesleept. Dat is de afgelo pen jaren zo vroeg in het seizoen niet meer voorgekomen. De meeste hitte kwam voorheen voor rekening van juli en augustus. Tot het midden van juni bleef het aan de warme kant, daarna werden de bakens verzet. De 'schaapscheer- derskou' verscheen ten tonele. In het verleden scheerde men de schapen in de periode van 15 tot en met 25 juni omdat het dan meestal koel en somber was. Zo hoefden de kale schaapjes niet meteen blootgesteld te worden aan de felle zon. Ook dit jaar liepen we in juni weer tegen dit kalendergebonden weersverschijn- sel op. De tweede helft van de maand was dan ook uiterst somber en veel te koel. Aanvankelijk bouw de juni een voorsprong van vier gra den boven het gemiddelde op, maar na de laatste dag was het nog maar net boven normaal (15,7 graden tegen 15,2 normaliter). Ondanks de sombere tweede helft werd juni als geheel aardig zonnig. Landelijk stond de koperen ploert ruim 200 uur aan de hemel, tegen 190 uur normaal. De droogte van het voorjaar duurde voort. Er viel wel neerslag, maar die werd in enkele etmalen binnengehaald. Vooral op 7 en 8 juni vielen er enkele zeer zware buien die vooral op zaterdag 8 juni gepaard gingen met hagel en onweer. In korte tijd kwamen er enorme hoeveelheden water naar beneden. In Boven-Leeuwen (Land van Maas en Waal) werd in een half uur tijd meer dan 60 mm neerslag opgevangen en tien hectare fruit ging verloren. Enkele kilometers verderop werd echter nagenoeg geen neerslag gemeten. De maand- sommen varieerden van 77 mm bij Apeldoorn tot 13 mm in Vlissingen. Voor Zeeland werd het de droogste juni sinds 1962. THOLEN 27 juli, 3, 10, 17 en 24 aug. stads wandeling met bezichtiging gebou wen, start hoek Markt/Kerkstraat 19 u. 5 t/m 31 aug. expositie leesadviezen koningin, bibliotheek. 16 aug. bingo bejaardensoos, Ten Anker 14 u. 17 aug. concert Canadese organist André Knevel, Grote Kerk 20 u. 26 t/m 29 aug. fietsvierdaagse, start Markt 18.30-19 u. 30 en 31 aug. braderie. 31 aug. fancy-fair Fabeltuin 14- 17 u. OUD-VOSSEMEER 17 aug. finales Tholencup, sport park. 31 aug. vrije viswedstrijd Vosmeer cup aan Schore 3, inschrijving Hof van Holland 13.30-14.30 u. SINT-ANNALAND t/m 31 juli expositie pastelschilderij en en aquarellen van Liesbeth Guijst, restaurant De Lagune, t/m 3 aug. expositie leesadviezen aan koningin, bibliotheek, t/m 31 okt. Exposities 'Beelden uit mijn kinderjaren' en 'Gebruiksaarde- werk', streekmuseum De Meestoof, di t/m za 14.15-16.45 u. 2 aug. huifkartocht VVV met gids, Haven 14 u. 10 aug. braderie. 10 aug. stoommachines in streek museum Meestoof. 13 aug. nattelaarzentocht, Sluispol- derdijkweg 8.30 u. 20 aug. start tafeltennisseizoen Smash, Wellevaete 18.45 u. 24 aug. 20-jarig bestaan Smash '76. 30 aug. fancy-fair en rommelmarkt De Casembrootschool 18 u. 31 aug. tiende invitatietoemooi Smash '76, Wellevaete 9 u. SINT-MAARTENSDIJK 30 juli fietstocht Anbo, Haestinge 14 u. 3 aug. braderie. 9 aug. huifkartocht VVV met gids. Haven 14 u. 13 t/m 15 aug. fietsmeerdaagse, Haestinge 18 u. 17 aug. Schouwentocht (fietstocht 150 km), start café Smerdiek 9 u. 25 aug. fietsdagtocht 150 km De Bidon, start Oostvest 9 u. SCHERPENISSE 27 juli braderie camping Gorishoek 11 u. Slabbecoornweg 38, 4691 RZ Tholen tel. 0166-603497 Ook op zaterdagochtend geopend van 8.00-12.00 uur Advertentie I.M. Onze redactie staat voor U klaar. Bel 0166-652752 Ook per fax 0166-653318 kunt U berichten doorgeven. Postadres: Postbus 5, 4697 ZG St. Annaland Aanmoedigingsprijs. De Zeeuwse popgroep Blöf heeft de provinciale aanmoedigingsprijs jong Zeeuws talent gekregen. Aan de prijs is een bedrag van 5000 gulden verbonden. Gedeputeerde staten onderschreven de voordracht van het college van adviseurs voor cultuur dat Blöf het in zich heeft om door te breken naar de landelijke podia. Dat kan een sti mulering voor de hele Zeeuwse pop muziek betekenen, volgens g.s. Een grote platenmaatschappij bracht van Blöf de cd 'Naakt onder de hemel' uit. De groep bestaat uit zanger/gita rist Paskal Jacobsen, toetsenist/ach tergrondzanger Bas Kennis, bassist Peter Slager en drummer Henk Tjoonk. Huifkartocht. De VVV organiseert vrijdag 2 en 9 augustus een huifkar tocht over Tholen. Onder leiding van een gids kan men zo op nostali- gische wijze kennismaken met het eiland. Op 2 augustus vertrekt de huifkar om twee uur vanaf het Havenplein in St.Annaland en op 9 augustus op dezelfde tijd vanaf de Haven in St.Maartensdijk. Twee jongemannen (20 en 22 jaar) uit Eindhoven zijn hun rijbewijs en auto kwijtgeraakt omdat ze levens gevaarlijke situaties veroorzaakten in Renesse. De bestuurder vertoonde uitermate agressief rijgedrag in het centrum van Renesse. Hij reed met hoge snelheid door het in grote geta le aanwezige publiek. Daardoor ont stonden voor die mensen levensbe dreigende situaties. De politie gaf diverse stoptekens, maar die werden genegeerd. De Eindhovenaren raak ten eerst nog een politiemotor en reden vervolgens in op een politie agent die nog net weg kon springen. Een motoragent zette de achtervol ging in en constateerde dat de snel heidsduivels binnen de bebouwde kom 100 km per uur reden. Opnieuw werden de stoptekens genegeerd. Op de weg richting Serooskerke werd de achtervolging overgenomen door een politieauto waarbij de snelheden opliepen tot 140 km per uur. Door twee auto's en een motor in te zetten, slaagde de politie er tenslotte in het tweetal tot stoppen te dwingen in de omgeving van Kerkwerve. De Eind hovenaren werden opgesloten in het politiebureau te Goes. Ze raken hun rijbewijs en de auto kwijt en er is proces-verbaal opgemaakt. 28 juli playback voor volwassenen camping Gorishoek 14 u. 25 aug. rit motortoerclub Tholen, Veerdijkseweg 9 u. POORTVLIET 17 aug. zomermarkt. SINT-PHILIPSLAND 31 aug. finales 2e open dubbeltoer- nooi Ruucstoppelen, aanvang 13 u. BERGEN OP ZOOM t/m september expositie 'Het proces siewezen in en vanuit Bergen op Zoom', Markiezenhof, t/m 25 aug. expositie 20 jaar vereni ging van beroeps beeldende kunste naars Zuid-Nederland, Markiezen hof. t/m 17 aug. toren Sint-Gertrudiskerk open voor beklimming, di. t/m za 13-16.30 u. 25 t/m 27 juli bourgondische krab- benfoor, centrum. 18 aug. orgelconcert Jos van der Kooij en Hilda Wiarda, Kerk v.d. Goddelijke voorzienigheid 16 u. film+++film+++film+++film ROXY 1: Mission Impossible - do t/m wo 14, 18.45 en 21.30 u. ROXY 2: Kingpin - do t/m wo 14, 18.45 en 21.30 u. CINEMACTUEEL 1: Flipper - do t/m za en ma t/m wo 14 en 18.45 u., zo 14, 16.15 en 18.45 u. The Rock - do t/m wo 21.30 u. CINEMACTUEEL 2: Rumble in the Bronx - do t/m za, ma en wo 14, 18.45 en 21.30 u., zo 14, 16.15, 18.45 en 21.30 u., di 14 en 18.45 u. CINEMACTUEEL 3: The Craft - do t/m za, di en wo 18.45 en 21.30 u., zo 16.15, 18.45 en 21.30 u., ma 18.45 u. Goofy Movie - do t/m wo 14 u. Filmclub Cinema Paradiso/Les Films du Paradis: Tres Irmaos - di 21 u. Pickpocket - ma 21 u. Radio Sloth is te bereiken op FM 106,5 MHz en via de kabel op 94,5 MHz. Omroep Zeeland is op Tholen en Sint-Philipsland te bereiken op 101.9 MHz op de FM en op Tholen via de kabel op 88.9 MHz gerenommeerde LIJSTENMAKER voor het eiland Tholen Molenstraat 13, tel./fax: 0166-664041 4695 CK Sint-Maartensdijk Advertentie LM. Pee-Rock. Morgen, vrijdag, wordt op het festivalterrein in Colijnsplaat voor de derde keer het Pee-Rockfes tival gehouden. Op twee podia kun nen de bezoekers genieten van zeven bands: King for a Day, Frag ment, In Geval van Noot, Les Chou- choux, Grandpa Nick's Session- band, Reineke Wieman en Honey I'm Home! Het festival begint om zeven uur. en met 20 augustus 1996 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werk dagen van 9-12 en 14-16 uur en in het gemeentehuis van Tholen en Sint Philipsland, Markt 1-5 te Sint Maartensdijk, op werkdagen van 9-12 en (na telefonische afspraak 0166-668200 tst 13) van 14-16 uur en woensdagavond van 17-20 uur. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben 18 juni 1996 de streekpl anafwijking "Westerschelde Oeververbinding" gewijzigd vastgesteld. In de streekplanafwijking worden enkele wijzigingen geregeld van het tracé voor de Westerschelde Oeververbinding, waarvoor Provinciale Staten in 1991 heb ben gekozen en dat in 1992 in een uitwerking van het streekplan Zeeland is vastgelegd. De streek planafwijking heeft in hoofdzaak betrekking op een wijziging van het tracé in de Ellewoutsdijkpolder op Zuid-Beveland en de keuze voor een westelijk tracé in Zeeuwsch-Vlaanderen. Teneinde het streekplan Zeeland in overeen stemming te brengen met deze aanpassingen hebben Gedeputeerde Staten de streekpl anafwijking vastgesteld. Van de tracé-aanpassingen zijn tevens de milieu-gevolgen onder zocht. De resultaten daarvan zijn neergelegd in een aanvullend milieu-onderzoek. Gedurende de termijn van terinza- gelegging van de concept-streek planafwijking zijn 17 zienswijzen ingekomen. Deze zienswijzen, en de reactie daarop, zijn vervat in een antwoordnota. De zienswijzen hebben geleid tot een tekstuele wijziging van de streekplanafwij king. Tevens hebben zij geleid tot een aanpassing van het aanvul lend milieu-onderzoek. Voorts zijn de streekplanafwijking en de antwoordnota, naar aanleiding van besluitvorming die inmiddels heeft plaatsgevonden, op enkele onder delen geactualiseerd. De streekplanafwijking, alsmede de bijbehorende antwoordnota en het aanvullende milieuonderzoek, liggen vanaf 26 juli 1996 geduren de zes weken ter inzage bij het provinciaal informatiecentrum, Abdij 9, Middelburg, op werkdagen van 9.30-12.30 en 13.30-16.30 uur en in de gemeentehuizen van Borsele en Terneuzen. De streekplanafwijking'en de antwoordnota zijn verkrijgbaar bij genoemd informatiecentrum (0118-631400). Voor een toelich ting op de streekplanafwijking kan contact worden opgenomen met dhr. L. Caljouw (0118-631922). Een harder van 3 kg en een lengte van 52 cm met de hengel binnenhalen, dat is een zeldzaam iets. Wil lem Horst (11), Ruurd Kats (11), Bram Boogaard (9) en Meriete Horst (9) vonden het vrijdag in elk geval een geweldige belevenis. Met een korstje brood waren ze in de St. Annalandse jachthaven vanaf een steiger aan het vissen en ze hadden op een gegeven moment stevig beet. Gelukkig kregen ze hulp van een watersporter met een net om de grote vis binnen te halen. Zaterdag gooiden ze opnieuw hun hengel uit, met broertje Frans Boogaard 8) erbij en toen vingen ze opnieuw een harder, maar nu van slechts 1250 gram.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1996 | | pagina 11