Bestuursbeeld Provincie Zeeland Provincie Zeeland Toegankelijk voor gehandicapten gggg Ondernemer R. JWeggemans ziet wel kansen in Polen mm. A. de Graaf eerste prijs in Hoeven 4 Mosselen op Visserij dagen in Bruinisse In beroep a Nederlandse voorpremières in Roxytheater De Vos zesde op NK dammen Donderdag 18 juli 1996 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 11 De Zeeuwse stichting voor gehandicaptenbeleid in Goes heeft een lijst uitgegeven met recreatieve voorzieningen in Zeeland die ook voor gehandicapten toegankelijk of te gebruiken zijn. Abdij Nieuws is de informatierubriek van de Provincie Zeeland. Redactie: Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 13 92 Eigenaar constructiebedrijf uit St. Maartensdijk in Itawa De Sint-Maartensdijkse ondernemer R.J. Weggemans maakte vorige week deel uit van een kleine Thoolse dele gatie die de Poolse zustergemeente Itawa bezocht. Bur gemeester H.A. van der Munnik, zijn vrouw en ambte naar W. van der Meer waren ook present om ondermeer medische apparatuur te overhandigen aan het ziekenhuis. Weggemans ging echter op persoonlijke titel en wilde exportmogelijkheden voor zijn bedrijf (Weggemans metaalbewerking en profielbeplating) onderzoeken. Diversen Legesverordening Vrijdags en zaterdags GEOPEND 9 Zwengelpomp Export Uitgeroepen tot BESTE BRUIDSFOTOGRAAF 1994 van Nederland Pak even uw zakboekje Koersballen ouderen I Abdij - a, Wkm Nieuws Ni 'Mi V. Grote of Sint Nicolaaskerk in Brouwershaven Hoe word je provinciaal bestuurder en als je dat bent, wat moet je dan doen? In de brochure Bestuursbeeld wordt antwoord gegeven op die vragen, want in de uitgave wordt vermeld hoe het bestuur van de provincie wordt samen gesteld en welke taken en bevoegdheden er zijn. Aan dacht is er ook voor de pro vinciale directies - de ambte lijke ondersteuning van de bestuurders. In de provinciewet wordt voor geschreven, dat het provinciaal bestuur uit drie onderdelen be staat: provinciale staten, gedepu teerde staten en de commissaris van de koningin. De Zeeuwse bevolking wordt om de vier jaar uitgenodigd provin ciale staten te kiezen. Om te kunnen kiezen èn om ge kozen te worden moet iemand de Nederlandse nationaliteit hebben, 18 jaar of ouder zijn en in Zeeland wonen. Kandidaten voor provinciale staten worden altijd via politieke partijen gesteld. Zeeland heeft 47 statenleden. Het aantal hangt samen met het inwoneraantal. Hoe meer mensen in een provincie wonen, hoe meer statenleden gekozen kunnen wor den, zij het dat het bij 83 staten leden stopt. Bijna elke maand vergaderen provinciale staten. Zij doen dat doorgaans op een vrijdag. De bijeenkomsten zijn altijd openbaar en zij worden aangekondigd in Abdijnieuws. Alleen in heel uit zonderlijke gevallen wordt be sloten vergaderd, dus zonder publiek. Provinciale staten stellen het beleid vast voor een veelheid van dingen die in Zeeland aan de orde zijn. Dat varieert van het milieu tot de ouderenzorg en van de economie tot de inrichting van de ruimte en wegenaanleg. Provinciale staten stellen ook de be groting vast en daarmee bepalen zij hoe het geld voor een heel jaar wordt besteed. Wie lid is van gedeputeerde staten (gs) is tegelijk statenlid. Want gedeputeerde staten wor den door en uit provinciale staten gekozen. Dat gebeurt kort na de verkiezingen van provinciale staten, dus ook elke vier jaar. Zeeland heeft zes gedeputeerden die samen met hun voorzitter, de commissaris van de koningin, het dagelijks bestuur vormen. Gs vergaderen wekelijks. Zij doen dat achter gesloten deuren. Direct na de vergadering zijn de besluiten evenwel openbaar. Een uitzondering wordt gemaakt ver trouwelijke aangelegenheden. Milieuvergunningen worden verleend of geweigerd, subsidies worden al of niet toegekend, statenvoorstellen, inclusief be leidsplannen, worden voorbereid en er wordt beslist in beroep- zaken. Alle gedeputeerden hebben een eigen takenpakket of portefeuille, waardoor zij een dagtaak aan het besturen van de provincie heb ben. Voor de leden van provin ciale staten geldt dat niet. In de meeste gevallen is het staten lidmaatschap een bijbaan. De commissaris van de koningin wordt benoemd door de koningin. Hij is voorzitter van zowel provinciale als gedepu teerde staten. Hij vertegenwoordigt Zeeland bij allerlei officiële en officieuze aan gelegenheden. De commissaris heeft een in structie van het rijk, waarin staat dat hij voordrachten maakt voor de benoeming van burge meesters binnen zijn provincie en dat hij op gezette tijden alle ge meenten bezoekt. Verder heeft de commissaris van doen met open-, bare orde en veiligheid. De ambtelijke organisatie begint bij de griffier - de secretaris van de provincie - en vervolgens komen alle directies en staf bureaus aan de beurt. Verder is er aandacht voor de provinciale financiën. De brochure wordt afgesloten met een beschrijving en af beelding van het Zeeuwse wapen en de Zeeuwse vlag. In een aparte bijlage wordt de persoonlijke samenstelling van het provinciaal bestuur vermeld, evenals de portefeuilleverdeling van gedeputeerde staten. Er wordt een voorbeeld gegeven van een statenvoorstel en van een agenda voor een vergadering van provinciale staten. Brochure en bijlage zijn gratis verkrijgbaar bij het provin ciaal informatiecentrum, Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, tel. 0118- 631402, en bij de regio kantoren van de provincie: Zierikzee, Havenpark 8; Goes, Kloetingseweg 46; Axel, Zuidsingel 4. Per Zeeuwse regio wordt aan gegeven welke gebouwen en andere attractieve plekken toe gankelijk zijn voor rolstoelgebrui kers en waar rolstoelers een voor hen aangepast toilet kunnen vinden. De regio's zijn Walcheren, Schouwen-Duiveland, Noord- Beveland, Tholen, Zuid-Beveland en Zeeuwsch Vlaanderen. Voor Walcheren worden onder meer genoemd het ANWB-kantoor in Middelburg, de Imkerij Poppen- damme in Grijpskerke, de Zeeuw se Bibliotheek in Middelburg en de kerken in Veere, Oost-Souburg en Ritthem. Ook de duinovergangen, zoals die bij Oostkapelle, Vrouwenpolder, Westkapelle en Zoutelande zijn opgenomen, waarbij per over gang nadere bijzonderheden worden gemeld, zoals de steilheid en dat in het algemeen rekening moet worden gehouden met opgehoopt, overwaaiend zand. Stadswandelingen onder leiding kunnen worden gemaakt in Dom burg en Middelburg. Visplaatsen zijn te vinden in Arne- muiden, Veere, Vlissingen en Westkapelle. Ook de aangepaste campings zijn vermeld. Voor Schouwen-Duiveland worden onder andere Delta Expo Neeltje Jans genoemd, de NH- kerk in Brouwershaven en de bioscoop in Zierikzee. Natuurwandelgebieden zijn er in Brouwershaven, Schuddebeurs, Renesse-Haamstede, Seroos- kerke en Westerschouwen. Bruinisse en Renesse beschikken over een aangepast openbaar toilet. Ook hier is er aandacht voor duin overgangen, visstekken en cam pings. Vanaf Noord-Beveland en Schouwen-Duiveland kunnen rond vaarten worden gemaakt. De aan gepaste aanlegplaatsen en boten zijn vermeld. Op Noord-Beveland zijn verder onder meer het dagrecreatie terrein in Kamperland en het VW- kantoor in Wissenkerke toe gankelijk. Voor Tholen zijn het dagrecre atieterrein aan de Oesterdam, het stadhuis in Sint Maartensdijk en de zeevissteiger in Stavenisse in het overzicht opgenomen. Wie op Zuid-Beveland wil golfen kan terecht in Rilland-Bath en kegelen voor visueel gehandi capten kan in Wemeldinge. In de stoomtrein Goes-Borsele is een rijtuig voorzien van een lift voor rolstoelen. Aan groepen rol stoelers wordt gevraagd zich eerst telefonisch te melden. In de jachthaven van Wolphaarts- dijk zijn een aangepast toilet en een steiger met verschillende hoogten. Uiteraard is ook hier gemeld welke campings, visplekken en VW-kantoren toegankelijk zijn. In Zeeuwsch-Vlaanderen wordt in Vogelwaarde gaaibollen voor visueel gehandicapten georgani seerd. De musea in Aardenburg en Sint Anna ter Muiden zijn berekend op bezoekers in een rolstoel. Dat geldt ook voor de schouwburgen in Hulst, Oostburg en Terneuzen. In Axel en Hoek zijn natuur- en wandelgebieden en ook het natuurgebied Otheense Kreek in Terneuzen is vermeld. Paardrijden voor gehandicapten kan in Terneuzen. Visplaatsen zijn er in Axel, Bres- kens, Clinge, Hoek, Philippine en Westdorpe. Campings met aangepast sanitair zijn te vinden in Breskens, Hoek, Nieuwvliet en Retranchement. Alle accommodaties zijn met adres en telefoonnummer opgenomen en waar nodig worden bijzonderheden ver meld. Voor alle regio's wordt verder aangegeven welke hotels en restaurants toegankelijk zijn en in welke (openbare) gebouwen ringleidingen zijn aangebracht. De Zeeuwse stichting voor gehandicaptenbeleid heeft het overzicht toegezonden aan De hoorcommissie bestemmings plannen houdt maandag 22 juli twee zittingen in het gebouw van de provinciale directie ruimte, milieu en water (zaal A), Het Groene Woud 1, Middelburg. De eerste zitting is om 9.15 uur en heeft het bestemmingsplan Facetherziening Buitengebied van de gemeente Sluis-Aardenburg als onderwerp. De gewestelijke raad voor Zee land van het Landbouwschap in Goes en de inspecteur van de ruimtelijke ordening-Zuid in Eind hoven hebben bij gedeputeerde staten bedenkdingen ingebracht tegen het plan. Vertegenwoordigers van de indienders van de bedenkingen en het gemeentebestuur van Sluis- De Stoomtrein Goes-Borsele heeft een rijtuig met rolstoellift alle VVV- en ANWB-kantoren in de provincie, aan de Recron en aan de gehandicapten organisaties in Zeeland. Ook de Zeeuwse gemeenten en de provincie beschikken over de lijst. Exemplaren ervan kunnen worden besteld bij de Zeeuwse stichting gehandicaptenbeleid, Westwal 37, postbus 2054, 4460 MB Goes, (tekst)telefoon 0113-249325, fax 0113- 233595. De stichting brengt de kopieer- en de portokosten bij de aanvragers in rekening. Bij het provinciaal informatie centrum Abdij 9, Middelburg, ligt het overzicht ter inzage. Aardenburg worden in de zitting gehoord. In de zitting van 9.45 uur is het bestemmingsplan Axelse Vlakte II van de gemeente Sas van Gent onderwerp van gesprek. De aandacht richt zich op de bedenkingen van het havenschap Terneuzen en van de stichting Welzijnsraad Sas van Gent. Ook hier zijn alle betrokkenen in de gelegenheid hun bedenkingen nader toe te lichten en kan het gemeentebestuur zijn visie daarop geven. De commissie baseert haar advies aan gedeputeerde staten mede op wat in de zittingen aan de orde komt. Verder beschikt zij over de adviezen van de sub commissie bestemmingsplannen uit de provinciale planologische commissie. De hoorzittingen zijn openbaar. De legesverordening provincie Zeeland 1996 treedt 16 juli 1996 in werking. De staatssecretaris van binnenlandse zaken heeft deze verordening goedgekeurd. In deze verordening staat vermeld voor welke, door of vanwegg de provincie verleende, diensten betaald moet worden. De legesverordening ligt van 18 juli tot en met 15 augustus 1996 ter inzage in het Informatie centrum van de provincie, Abdij 9, Middelburg, op werkda gen van 9.30-12.30 en 13.30- 16.30 uur. Angéla de Graaf is zaterdag op het con cours hippique in Hoeven eerste gewor den in de klasse B dressuur. Angéla behaalde met Julia 166 punten. Dat was behalve de winst in de categorie goed voor een winstpunt. Er deden 21 combi naties mee aan de ring. In Halsteren organiseerde rijvereniging Prins Auvergne zondag eveneens een concours. Carmen v.d. Hoek uit Sint- Maartensdijk was één van de 25 combi naties in ring 14 bij de B-dressuur. De Sint-Maartensdijkse amazone eindigde op een negende plaats met 157 punten. Met vier winstpunten uit zes wedstrijden is de combinatie goed op dreef. Ook Liselot Deurloo uit Tholen reed in Hal steren de B-dressuur. De 15-jarige ama zone behaalde met Moerlands Blue Val ley 155 punten, net een puntje te weinig voor een winstpunt. Zondag 28 juli legt de Thoolse twee proeven af in Zundert. Christianne Verduit verscheen in de MI - ring met Evita die weer hersteld was van een blessure. De combinatie kreeg 150 punten van de jury. KMA Kasteel Breda. Op 27 en 31 juli en op 10, 14 en 24 augustus kan men een bezoek brengen aan het kasteel van Breda. Hierin is de koninklijke militaire academie gevestigd. De VVV verzorgt er de n De n gerenommeerde LIJSTENMAKER vUjj jeeuwen voor het Uzoustwerk eiland Tholen Molenstraat 13, tel./fax: 0166-664041 4695 CK Sint-Maartensdijk Advertentie I.M. Vandaag, morgen en zaterdag wor den in Bruinisse de Bruse Visserij- dagen gehouden. Traditioneel op dit feest is het eten van mosselen, offi cieel de eerste in Zeeland. Dat dreig de dit jaar mis te lopen. De handela ren besloten tot drie keer toe na een gesprek met de kwekers om het begin van het mosselseizoen (nor maal op 5 juli) uit te stellen. Maar de laatste keer was teveel. Toen de han delaren besloten om de vangst weer een week uit te stellen tot 25 juli, reageerden de kwekers en verkopers boos. Volgens de handelaren is de kwaliteit van de mossels nog niet goed genoeg. Dat zou ondermeer door de strenge winter en het koude voorjaar komen. Maar de kwekers zeggen dat ze voldoende goede mosselen op de markt kunnen bren gen. De stichting festiviteiten Brui nisse heeft beloofd dat er mosselen zullen zijn. Want zonder mosselen, geen goede Bruse Visserijdagen. Vandaag, om twee uur, opent burge meester A. Vogelaar van Bruinisse de festiviteiten. Er zijn een kermis, een creativiteitsmarkt, braderie, oude visserijfilms, muziek, vuur werk en zaterdag de traditionele vlootschouw en een vaartocht aan boord van mosselkotters over de Grevelingen. De kotter GO 38 staat open voor het publiek. De gekookte mosselen zijn te krijgen op de hoek van de Lange Ring en gebakken mosselen in een kraam in de Oude straat. rondleidingen. Men kan zich voor de rondleiding aanmelden bij de VVV Breda. Voor groepen is het hele jaar door op afspraak een kas teelwandeling mogelijk: 076- 5228800. "De belangrijkste indruk die ik in die twee dagen heb opgedaan is dat het me erg meegevallen is met de economische toestand en de mensen doen daar ook echt hun best om er iets van te maken", vertelt Wegge mans. "Ik wist alleen wat dingen van horen-zeggen, maar nu ik er zelf geweest ben, heb ik toch een indruk van hoe het echt is. Die twee dagen waren eigenlijk wel te kort. Ik zou graag hog wat verder rondgekeken hebben. Misschien ga ik daarom nog wel eens terug." Weggemans kwam door omstandig heden in de delegatie terecht. "Vorig jaar werd er aan het overleg orgaan industrie (OOI) gevraagd of er leden waren die materiaal wilden leveren voor een tentoonstelling over het Thoolse bedrijfsleven. Daar kwa men toen twee reacties op van Dra gon Plastics en van ons bedrijf', legt de directeur uit. "Dragon viel af en het draagvlak was toen ook weg. Maar de burgemeester wist dat ik graag een keer naar Itawa wilde gaan. Voor het vervoer van de spul len voor het ziekenhuis heeft hij toen mij gebeld en zodoende konden mijn vrouw en ik nu ook mee. We betalen wel zelf alle kosten, want het is een reis die puur voor mijn bedrijf is gemaakt. Ik was erg nieuwsgierig naar het reilen en zei len in Itawa. Het was een oriëntatie- bezoek om te zien of we er zaken kunnen doen." Zaterdagmorgen vertrok het gezel schap en men kwam zondagavond aan. Maandag bezocht men het zie kenhuis en werd de apparatuur (afkomstig van ziekenhuis Lievens- berg in Bergen op Zoom) afgele verd. "Het was best een modem zie kenhuis. De directeur, Iekarz Pawel Mazurek, was een voormalig com munist. Maar ik moet zeggen dat hij echt goed voor het ziekenhuis heeft gezorgd. Hij heeft er hart voor", ver telt Weggemans. "Hij heeft overi gens ook goed voor zichzelf gezorgd, want hij woont in een enorm huis." Die middag bezocht de Sint-Maar tensdijkse ondernemer (tevens ondercommandant bij de brandweer Tholen) uit persoonlijke interesse het brandweerkorps van de Poolse stad. "Het is een vrijwillige brand weer, maar ze zijn erg gped uitge rust. Drie moderne bluswagens en een grote tankauto", zegt Wegge mans die hier een fraaie, oude zwen gelpomp zag. Hij kon via de brand weer aan zo'n zelfde exemplaar komen en besloot de pomp te kopen. "Het is een stukje interesse van mezelf en het ding is dan ook niet bedoeld voor de gemeente of de brandweer", legt Weggemans uit. Dinsdagmiddag kon Weggemans pas goed aan zijn bedrijfsmatige plannen gaan werken. Hij voerde gesprekken met diverse mensen waaronder de president van de kamer van koophandel in Itawa, Eugeniusz Jaremko. "Hij is ook directeur van een grote bouwonder neming. Uit de gesprekken bleek dat er best interesse was voor met name de dak- en gevelbeplating. Maar ook sowieso in alle bouwmaterialen", vertelt de Sint-Maartensdijkse ondernemer. "Er wordt best veel gebouwd. Daar sta je nog van te kij ken. Vooral gebouwen voor alge meen nut zoals de kamer van koop handel, maar ook bedrijven en utili teitsbouw. Er zit best veel techni sche kennis en de bedrijven zijn redelijk goed uitgerust. Ik denk dat er goede kansen liggen voor ons bedrijf om te gaan exporteren naar Polen." De economie zit volgens Wegge mans in Polen duidelijk in een opgaande lijn. "Er is van alles te koop en de spullen worden ook wer kelijk gekocht. Winkels hebben allerlei goederen, niet zoveel, maar ze zijn er. De meeste mensen kun nen zich volgens mij goed redden", zegt Weggemans. Er valt volgens hem overigens nog wel veel te ver beteren. "Vooral de infrastructuur is erg slecht. De wegen moeten beter worden en vooral ook de situatie aan de grens. Vrachtverkeer moet daar erg lang wachten. Veertig uren ver traging is heel gewoon en dat dus heen èn terug. Als dat veranderd kan worden, is de handel voor Polen ook goedkoper. Maar belangrijk is dat de mensen willen. Ze doen er iets aan. Daarom denk ik dat het economisch wel goed komt met Polen." Via de kamer van koophandel in Ita wa werd Weggemans (en indirect het OOI) gevraagd om meer infor matie op te sturen over het Thoolse bedrijfsleven. Hoewel de contacten kort waren, heeft Weggemans er een goed gevoel over. "Wij gaan in ieder geval door met het onderzoeken naar de mogelijkheden voor export." Deken weg. Bisschop Muskens van Breda heeft deken V. Schoenmakers van Bergen op Zoom benoemd tot bisschoppelijk vicaris. Dat houdt in dat Schoenmakers een functie krijgt in de leiding van het bisdom. Hij gaf veertien jaar leiding aan het deke naat, waarvan ook de rooms-katho- lieke parochies te Oud-Vossemeer en Tholen deel uitmaken. In de opvolging moet nog worden voor zien. Advertentie I.M. In filmtheater Roxy in Bergen op Zoom wordt zaterdag 3 augustus een Bergse filmnacht georganiseerd waarop drie grote films voor het eerst in Nederland worden vertoond in een voorpremière. De eerste film heet Twister' en is gemaakt door de Nederlandse regisseur Jan de Bont. De film die gaat over wetenschap pers die orkanen bestuderen, is in Amerika al een kassucces en bracht meer dan 200 miljoen dollar in het laatje. Daarmee is Twister in de Verenigde Staten tot nu toe de best bezochte film van dit jaar. De echte première van deze rolprent in Nederland is 29 augustus. De twee de film is 'Multiplicity' met Michael Keaton in de hoofdrol. De komedie gaat over een wetenschapper die een kopie van zichzelf laat maken. Er gaat echter het één en ander fout waardoor er meerdere kopieën van hem rondlopen. Deze film gaat op 12 september in première. Tot slot is er 'Eraser'. Een spannende actiefilm met Arnold Schwarzenegger. Hij dient getuigen te beschermen en van een nieuwe identiteit te voorzien. Ei wordt echter verraad gepleegd waar door de zaken uit de hand lopen. Naast Schwarzenegger zijn Vanessa Williams en James Caan te zien in deze film die op 8 augustus in pre mière gaat. De Bergse filmnacht begint om middernacht en tussen de films door zijn er pauzes waarin men een hapje of drankje kan nutti gen. THOLEN 20 en 27 juli, 3, 10, 17 en 24 aug. stadswandeling met bezichtiging gebouwen, start hoek Markt/Kerk straat 19 u. 5 t/m 31 aug. expositie leesadviezen koningin, bibliotheek. 16 aug. bingo bejaardensoos, Ten Anker 14 u. 17 aug. concert Canadese organist André Knevel, Grote Kerk 20 u. 26 t/m 29 aug. fietsvierdaagse, start Markt 18.30-19 u. 30 en 31 aug. braderie. 31 aug. fancy-fair Fabeltuin 14-17 u. OUD-VOSSEMEER 17 aug. finales Tholencup, sport park. 31 aug. vrije viswedstrijd Vosmeer cup aan Schore 3, inschrijving Hof van Holland 13.30-14.30 u. SINT-ANNALAND t/m 31 juli expositie pastelschilderij en en aquarellen van Liesbeth Guijst, restaurant De Lagune, t/m 3 aug. expositie leesadviezen aan koningin, bibliotheek, t/m 31 okt. Exposities 'Beelden uit mijn kinderjaren' en 'Gebruiksaarde- werk', streekmuseum De Meestoof, di t/m za 14.15-16.45 u. 2 aug. huifkartocht VVV met gids, Haven 14 u. 10 aug. braderie. 10 aug. stoommachines in streek museum Meestoof. 13 aug. nattelaarzentocht, Sluispol- derdijkweg 8.30 u. 30 aug. fancy-fair en rommelmarkt De Casembrootschool 18 u. 31 aug. tiende invitatietoemooi Smash '76, Wellevaete 9 u. STAVENISSE 20 juli braderie 10-20.30 u. SINT-MAARTENSDIJK 23 en 30 juli fietstocht Anbo, Haes- tinge 14 u. 20 juli wielerronde, start Molendijk 14 u. 3 aug. braderie. 9 aug. huifkartocht VVV met gids, Haven 14 u. 13 t/m 15 aug. fietsmeerdaagse, Haestinge 18 u. 17 aug. Schouwentocht (fietstocht 150 km), start café Smerdiek 9 u. Uitslagen van de wedstrijden in Tholen: J. Geuze en mevr. A. Bal 26 p; mevr. F. Schellinger en D. Schellinger 21 p; mevr. R. Burrows en L. Soomers 17 p; mevr. C. Praat en J. Boogaart 14 p; mevr. D. Pigmans en A. Verkamman 14 p; mevr. S. Hoven en mevr. C. Waasdorp 3p. 25 aug. fietsdagtocht 150 km De Bidon, start Oostvest 9 u. SCHERPENISSE 20 juli openingsbal camping Goris- hoek 20.30 u. 20 juli zeskamp kinderen camping Gorishoek 14u. 21 juli playback voor kinderen cam ping Gorishoek 14 u. 27 juli braderie camping Gorishoek 11 u. 28 juli playback voor volwassenen camping Gorishoek 14 u. 25 aug. rit motortoerclub Tholen, Veerdijkseweg 9 u. POORTVLIET 17 aug. zomermarkt. SINT-PHILIPSLAND 31 aug. finales 2e open dubbeltoer- nooi Ruucstoppelen, aanvang 13 u. BERGEN OP ZOOM t/m september expositie 'Het proces siewezen in en vanuit Bergen op Zoom', Markiezenhof, t/m 25 aug. expositie 20 jaar vereni ging van beroeps beeldende kunste naars Zuid-Nederland, Markiezen hof. 21 juli vertellers vertellen histori sche verhalen in Gevangenpoort en synagoge om 14, 15 en 16 u. 23 juli beiaardconcert St. Gertrudis- kerk, Grote Markt 20-21 u. 25 t/m 27 juli bourgondische krab- benfoor, centrum. 18 aug. orgelconcert Jos van der Kooij en Hilda Wiarda, Kerk v.d. Goddelijke voorzienigheid 16 u. film+++film-i"t"i-film+-i"t-filin ROXY 1: Mission Impossible - do t/m di 14, 18.45 en 21.30 u., wo 18.45 en 21.30 u. ROXY 2: Spy Hard - do, zo en wo 14 en 21.30 u., vr, ma en di 21.30 u., za 18.45 en 21.30 u. It Takes Two - do en zo 18.45 u., vr en ma t/m wo 14 en 18.45 u., za 14 u. CINEMACTUEEL 1: Vampire in Brooklyn - do t/m za en ma t/m wo 14, 18.45 en 21.30 u„ zo 14, 16.15, 18.45 en 21.30 u. CINEMACTUEEL 2: The Rock - do t/m za en ma t/m wo 14, 18.45 en 21.30 u„ zo 16, 18.45 en 21.30 u. CINEMACTUEEL 3: The Birdca ge - do t/m zo, di en wo 21.30 u. Barb Wire - do t/m za en ma t/m wo 18.45 u., zo 14 en 18.45 u. Goofy Movie - do t/m za en ma t/m wo 14 u., zo 14 en 16.15 u. Filmclub Cine ma Paradiso/Les Films du Paradis: Two Girls in Love - di 21 u. Ben Hur - ma 21 u. Radio Sloth is te bereiken op FM 106,5 MHz en via de kabel op 94,5 MHz. Omroep Zeeland is op Tholen en Sint-Philipsland te bereiken op 101.9 MHz op de FM en op Tholen via de kabel op 88.9 MHz Na zes ronden staat Daniëlla de Vos uit Tholen op de zesde plaats in de strijd om het nationaal damkampioenschap voor dames. De titelstrijd wordt in Rheden gehouden. De Vos verloor dinsdag van Barbara Graas, waardoor ze haar gedeelde koppositie kwijt raakte. De nederlaag betekende tevens het einde van een Thoolse zegereeks van drie partijen, tegen achtereenvolgens Van Kuijk, Poepjes en Marieke Quant. In de tweede ronde speelde ze remi se tegen Erna Wanders. De opening van het toernooi was zwaar voor De Vos, want ze trof meteen titelverdedigster Karen van Lith. Zoals verwacht bleef deze de Thoolse de baas. Van Lith leidt op dit moment met 9 punten, Daniëlla de Vos heeft twee punten minder.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1996 | | pagina 11