Alleen raad kan beleid veranderen Nieuwe erfpacht 60 inwoners van Oud-Vossemeer Onderwijsstichting de lucht in Overheden pakken samen overlast bij Oesterdam aan Bergse politiek reageert positief Autobedrijf uit Bergen naar Tholen Stilte rond Slachtveld G.s. negeren advies over bouwen loods Dijke houdt kosten van de muziekschool in de gaten Ontsluiting industrieterrein niet toereikend Stadswacht niet realistisch voor Tholen Enorme aanvoer halveert prijzen van aardappelen Meevaller waterschap bij deelplan oost Donderdag 11 juli 1996 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 3 Weigeren bouwvergunning Van Gorsel "Het college is in uw ogen wellicht te strak, maar wordt daarin vooralsnog gesteund door de raad. Wilt u een rui mer beleid, dan zult u met voorstellen moeten komen." In de commissie ruimtelijke ordening speelde burgemeester H.A. van der Munnik de bal terug naar de raadsfracties aangaande het beleid om te bouwen in het buitengebied. Heyse nieuwe voorzitter Ambacht Het komende najaar gaat de Ambachtsheerlijkheid Oud en Nieuw-Vossemeer en Vrijberghe een zestigtal inwo ners van Oud-Vossemeer benaderen over nieuwe voor waarden voor de erfpachtsgrond. Het gaat o.a. om eigen dommen in de Veerstraat en de Raadhuisstraat. Discussie Keycard Sierconiferen Albedacollege Zoomvlietcollege Diversen Stijl herken je. En Burley hééft stijl! Comfortabele schoen met heerlijke pasvorm. Multi- combineerbaar en ge schikt voor elk moment. Quist heeft dit Italiaanse topmerk al binnen. Wanneer komt u? Slagboom dichter naar Thoolse zeedijk De slagbomen op de Oesterdam moeten aan Thoolse kant al vóór de Bergsediepsluis komen, er moeten extra par keerplaatsen aangelegd worden en papierbakken geplaatst. Dat zijn enkele aanbevelingen die een werk groep doet om de problemen aan te pakken die recrean ten in de zomermaanden veroorzaken bij de Oesterdam. Of alle betrokken partijen de daaruit voortvloeiende kos ten voor hun rekening zullen nemen, is echter allerminst zeker. Werkgroep Tholenseweg heeft weer hoop De werkgroep Tholenseweg veilig heeft weer wat hoop. Nadat gesprekken met de gemeente Halsteren over het verbeteren van de verkeersveiligheid voor fietsers tussen Tholen en Halsteren de afgelopen twee jaar op niets zijn uitgelopen, heeft de werkgroep haar hoop gevestigd op de politieke partijen van Bergen op Zoom. Kinderen en ouders kijken de ballonnen na die het verdwijnen van de stichting Katholiek onderwijs Oud-Vossemeer moeten symboliseren. De Lowys Porquinstichting in Bergen op Zoom wordt de nieuwe 'baas' van de Sint-Anthoniusschool. Aanleiding was de kritiek van enke le fracties op de weigering van een bouwvergunning aan D.J. van Gor sel uit Tholen. Deze moet de boer derij Buitenzorg opgeven voor woningbouw en wil een nieuw bedrijf bouwen aan de Postweg. Op basis van de oppervlakte, opvol gingsmogelijkheden en de leeftijd van Van Gorsel wees het gemeente bestuur de bouwaanvraag af. VVD, AOV en D66 zouden dat liever anders gezien hebben. In de commissie pleitte J. van den Donker (D66) voor een soepeler benadering door de gemeente. Hij wees op de procedure die gevolgd wordt wanneer bouwplannen afwij ken van een bestemmingsplan. "In alle redelijkheid zou voor Van Gor sel een mogelijkheid geschapen moeten worden om te kunnen bou wen", vertolkte Van den Donker zijn gevoelens. Mevrouw M.H. Schot-de Hoog (AOV) borduurde daarop voort. "Het 'gevoel' mis ik zo vaak in dit soort zaken." Ze vroeg zich af waarom de gemeente niet wat wel willender tegenover de burgers kan zijn. De burgemeester gaf haar gelijk dat het gevoel mee moet spe len bij het nemen van beslissingen: "Maar wanneer wèl of niet. Je loopt steeds tegen een grens aan." Van den Donker gaf hem gelijk dat je met dat gevoel niet kunt gaan schuiven. "Dan heb je geen handvat meer, raak je in een chaos." "Als je een hap-snap beleid voert begrijpt de burger er niets van. Er zijn in het verleden beleidslijnen vastgesteld. Als je die wilt wijzigen, vraagt dat een fundamentele discus sie", merkte W.C. van Kempen (CDA) op. Ook M.A.J. vaq der Lin de (PvdA) verwees naar het vastge stelde beleid op dit terrein. Er werd nog even gepraat over de vrijstel lingsprocedure met betrekking tot bestemmingsplannen, maar K.A. Heijboer (SGP) kreeg op zijn vraag duidelijk te horen dat het in het geval van Van Gorsel om een bouw vergunning gaat en niet om het De gemeente Tholen zou bijvoor beeld het legen van de papierbakken moeten regelen, maar wil dat de belanghebbenden daaraan meebeta len. En het inhuren van vrijwillige poli tie wil het gemeentebestuur al hele maal niet betalen. Dat is een rijks zaak, vindt het college van burge meester en wethouders. Al jaren zijn er klachten over het gedrag van recreanten aan de zoute kant van de Oesterdam, maar oplos singen bleven uit. Vanuit het dage lijks bestuur (db) van de stuurgroep Oosterschelde werd eind vorig jaar besloten met alle betrokkenen om de tafel te gaan zitten en serieus naar een aanpak te kijken. De Thoolse burgemeester Van der Munnik, lid vjn het db van de stuur groep, werd als voorzitter van de werkgroep aangesteld. Daarin zaten vertegenwoordigers van de gemeente Tholen, de provin cie, rijkswaterstaat, politie Ooster- scheldebekken, politie te water, algemene inspectiedienst (AID) van het ministerie van landbouw, samenwerkingsverband milieutaken Zuid-Beveland/Tholen en de coördi nator Oosterschelde van de provin cie. De gesignaleerde problemen, die ook al bij het Slaak en natuurgebied jes in de Oosterschelde optreden, betreffen het her en der parkeren van auto's en andere aspecten van ver keersveiligheid, dijkbeschadiging (door mensen die barbecuen op het dijktalud), betreding van natuurge bieden en overtreding van daar gel dende regels, vernieling slagbomen en de toename van zwerfvuil. Geconstateerd wordt dat de inrich ting van het Oesterdamgebied op gespannen voet staat met de natuur- bestemming; de recreatiebehoefte is er veel groter dan de capaciteit van het gebied. Door het onvoldoende optreden tegen overtredingen ontstaat rechts ongelijkheid. De aanbevelingen die de werkgroep heeft gedaan, kunnen alleen tot bestemmingsplan. In het algemeen merkte de burgemeester nog op dat er jaarlijks heel wat vergunningen worden verleend, maar ook heel wat in het buitengebied worden afgewe zen. Op elke aanvraag worden diverse criteria losgelaten, al dan niet in samenhang met elkaar. Van der Linde vond dat het college van burgemeester en wethouders in dit soort zaken meer informatie naar buiten zou moeten brengen. "Raads leden kunnen daarvoor bij de ambte naren terecht, maar de burger kan dat niet. Toch moet die zich een mening kunnen vormen op basis van alle feiten." Van Gorsel maakte van het spreek recht gebruik om uit te leggen dat zijn bedrijfsplan is aangepast. Hij meldde 6.45 ha akkerland aan de Postweg/Stenenkruisweg gekocht te hebben en vanaf december 1997 nog eens 4.84 ha grond in pacht te zullen nemen. De bedrijfsgrootte komt daarmee op 22.6 ha. Verder zal het bouwplan geïntensiveerd worden (vroege aardappelen en sierconife ren). Zo ontstaat, aldus Van Gorsel, een volwaardig agrarisch bedrijf met verdere ontwikkelingsmogelijk heden. Een 26-jarige staat gereed om het bedrijf over te nemen. P. van Belzen (RPF/GPV) wilde nog weten of Van Gorsel's leeftijd geen rol speelt bij de door hem aangekondig de pacht. "Als de verpachter daar geen probleem mee heeft, speelt dat geen enkele rol", aidus de Thole- naar. Het gemeentebestuur wacht de door hem aangespannen rechtszaak af om te zien of de gehanteerde cri teria bij het weigeren van de bouw vergunning terecht zijn geweest. De commissie boog zich ook nog over een aangepaste brief die door de gemeente aan Van Gorsel ver stuurd wordt naar aanleiding van diens aankondiging dat hij Buiten zorg op de monumentenlijst wil laten plaatsen. Unaniem vond men de stijl verbeterd nadat daarover in de gemeenteraad opmerkingen waren gemaakt. resultaat leiden als alle betrokkenen meedoen, meent Van der Munnik. "Maar in hoeverre voelen instanties zich verantwoordelijk." Rijkswater staat en de gemeente Zierikzee heb ben inmiddels positief gereageerd. Voorgesteld is om de greppel tussen de hoofdrijbaan en de parallelweg door te trekken, de slagboom aan Thoolse kant vóór de sluis te plaat sen. Hierdoor wordt hinderlijk par keren, met name bij het sluiscom- plex, aangepakt. Ter compensatie zouden extra parkeerplaatsen aange legd moeten worden. De slagbomen zouden voortaan uitsluitend met een keycard bediend moeten worden (wat de landbouw inmiddels van de hand heeft gewezen), in de zomer zouden de bomen 's nachts open moeten staan en in de winter volle dig verwijderd moeten worden. Ten noorden en zuiden van de sluis zou rijkswaterstaat afvalbakken moeten plaatsen die de gemeente zou moeten legen. Bekeken moet worden of het gedeelte parallelweg tussen de slagbomen de status van fietspad moet houden. De politie zou 's avonds vaker op de parallel weg moeten surveilleren. Omdat de politie te weinig mensen heeft, zou de vrijwillige politie ingezet kunnen worden. In combinatie hiermee zou personeel van provincie en AID ingezet kunnen worden, als hun opsporingsbevoegdheid tenminste ook de verkeerswetgeving omvat. Voorlichting is eveneens van belang. Daarbij dient er aandacht te zijn voor twee speciale groepen: de landbouw en de Vietnamezen. Ten slotte zou aan het begin van het sei zoen een gecombineerde voorlich tingsactie moeten plaatsvinden om de geldende voorschriften onder de aandacht van het publiek te brengen. De aanbevelingen worden momen teel door de verschillende instanties besproken. i Chauffeur waterschap. J. Heijboei uit Scherpenisse is bij het water schap Zeeuwse Eilanden in vaste dienst benoemd als machinist/ chauffeur voor het district Schou- wen-Duiveland/Tholen. De Sint-Anthoniusschool heeft aan het einde van het schooljaar op symbolische wijze afscheid geno men van de stichting Katholiek onderwijs Oud-Vossemeer. De leerlingen lieten ballonnen op, en namens bestuur en medezeggen schapsraad ging een reuzenballon de lucht in. De harde wind voerde de gekleurde bollen met een flinke snelheid mee in zuidoostelijke richting. De kant op van Bergen op Zoom, waar de Lowys Porquin stichting zetelt. Deze stichting Gedeputeerde staten hebben een verklaring van geen bezwaar afge geven voor de bouw van een loods door tuinder A.J. Roggeband uit Tholen aan de Nieuwlandseweg. Met het afgeven van de verklaring leggen g.s. het advies van de sub commissie gemeentelijke bestem mingsplannen en de inspecteur ruimtelijke ordening naast zich neer. Die wilden de bouw niet toestaan. Het provinciale beleid is er namelijk op gericht om bebouwing in het bui tengebied tegen te gaan. Een agra risch bedrijf mag in principe alleen bouwen op het hoofdperceel. Voor Roggeband is dat de plaats aan de Molenvlietsedijk waar zijn kassen staan. Maar gedeputeerde staten vin den dat de loods (bedoeld voor opslag van 400 fruitkisten en ander materiaal) wel aan de Nieuwlandse weg gebouwd mag worden. Dit omdat uitbreiding aan de Molen vlietsedijk onmogelijk is en ook kan Roggeband geen grond meer bijko pen op die plaats. G.s. achten het voor een goede bedrijfsvoering noodzakelijk dat de loods er komt en gaven daarom een verklaring van geen bezwaar af. Overigens gaat om een uitzondering, want het provin ciebestuur onderschrijft wel het beleid dat er in principe alleen op een agrarisch bouwperceel uitge breid mag worden. Dat er slechts één ontsluitingsweg is voor het industrieterrein Slabbe- coompolder bij Tholen, kan een pro bleem zijn als zich een ramp zou voordoen. CDA-fractievoorzitter W.C. van Kempen zei dat onlangs in de commissie ruimtelijke ordening. Als toeschouwer bij een rampenoe fening op het industrieterrein was hem het gemis van een tweede vluchtweg opgevallen. "Als daar iets gebeurt, zitten de mensen in een fuik", aldus Van Kempen, die voor stelde om iets te doen richting Kar- nemelkspot. De burgemeester zei de zaak te zullen bekijken. wordt op 1 augustus de nieuwe 'baas' van de enige rooms-katho- lieke basisschool op Tholen. Ze heeft al tien Bergse scholen onder haar hoede en zal op termijn nog uitgebreid worden met scholen uit Halsteren. Belangrijke reden om de zelfstandigheid op te geven was voor het Vossemeerse bestuur de grotere deskundigheid die vereist is door de alsmaar veranderende wetgeving en de op nieuwe leest geschoeide financiering door het rijk. De Lowys Porquinstichting Aanleiding zijn de verkiezingen die eind dit jaar worden gehouden omdat de gemeenten Halsteren en Bergen op Zoom op I januari 1997 samen worden gevoegd. De werk groep heeft een brief gestuurd aan alle politieke partijen (behalve de centrum democraten) die aan de ver kiezingen meedoen. En gevraagd om de Tholenseweg' op te nemen in het verkiezingsprogramma. Een aantal partijen heeft om meer informatie gevraagd (PvdA, JOVD, SP en Groen Links uit Halsteren en Bergen op Zoom. Twee partijen hebben een vertegenwoordiger van de werkgroep uitgenodigd voor een gesprek: D66 en Gemeentebelan gen/Stadspartij. En A.J. van Es van de Lijst Linssen is er zelfs voor naar Tholen gekomen om zich beter op de hoogte te kunnen stellen. Van Es heeft beloofd de Tholense weg in het verkiezingsprogramma op te nemen. Volgens I. Binkhorst van Mechelen van de werkgroep uit Tholen vindt Van Es het zo'n belangrijke zaak dat hij het in zijn fractie zal aankaarten. "Van Es was expres naar Tholen gekomen om de weg te kunnen zien. Hij vond het een gevaarlijke route, alhoewel hij het wel keurig gemarkeerd vond." De werkgroep ging op bezoek bij D66 en sprak met de Bergse wet houder Y.J.M.M. Kammeijer, E.C. Bolsius en een vertegenwoordiger uit Halsteren. VVN-voorzitter H. de Wit van de werkgroep uit Sint-Maartensdijk: "Die schrokken van de situatie en zeiden het in het fractieberaad te brengen. Ze wilden zich er nu al heeft die deskundigheid in huis doordat ze een beroepskracht in dienst heeft. Het huidige bestuur van de Sint-Anthoniusschool houdt - uitgebreid met de direc teur - als schoolcommissie zeggen schap over de dagelijkse gang van zaken. Verder blijft ook de afzon derlijke medezeggenschapsraad bestaan. De naam van de school, de eigen identiteit en het eigen gebouw zijn in de fusiebesprekin gen gewaarborgd. Voor leerlingen en ouders verandert er dan ook voor inzetten en niet wachten tot de herindeling." En ook H. Groeneveld van de werkgroep uit Halsteren kreeg een positieve reactie, na een onderhoud met vertegenwoordigers van Gemeentebelangen/Stadspartij. De Wit: "We zijn min of meer opti mistisch. We hebben een doel en kunnen weer verder. Dat geeft hoop, zeker nadat Halsteren de deur heeft dicht gesmeten." Na de schoolvakantie wil de werk groep ook de Thoolse fracties uitno digen voor een gesprek. Behalve Binkhorst, De Wit en Groeneveld zijn ook K. Klop uit Halsteren, R. van den Boogaard van de stichting jeugd en jongerenwerk, M.L. Quist en J. van Oudenaarde uit Poortvliet lid van de werkgroep. Mevrouw Binkhorst is bereid gevonden als meldpunt te fungeren in geval van (bijna) ongevallen. In de Thoolse gemeenteraad pleitte M.A.J. van der Linde ervoor - gezien de komende herindeling in West-Brabant - bij b. en w. van Ber gen op Zoom te wijzen op de zorgen over de verkeersveiligheid op de Tholenseweg, die nu nog onder het bestuur van Halsteren valt. "In feite hebben we dat al gedaan", ant woordde wethouder J. van der Jagt. "Wij hebben zowel met de wethou der van Halsteren als die van Bergen op Zoom gezamenlijk gesproken over de Tholenseweg. Er komt een adequaat fietspad aan beide kanten, maar Keulen en Aken zijn niet op één dag gebouwd. Wij denken dat een nieuw gesprek na de herindeling meer effect zal sorteren dan nu", zei de Thoolse wethouder. nauwelijks iets. De stichting Katholiek onderwijs Oud-Vosse meer is op 1 januari 1972 operatief geworden. Ze nam de taak over van het kerkbestuur van de St. Willibrordusparochie, die naast de lagere school ook de kleuter school Sint-Janneke beheerde. Het huidige schoolgebouw aan de Burg. Versluijsstraat is in 1977 in gebruik genomen. Zeven jaar gele den werd het uitgebreid zodat de kleuters onder hetzelfde dak terecht konden. De Thoolse gemeenteraad heeft op het bedrijventerrein Welgelegen 2730 m2 grond verkocht aan dhr. P.C.M. Goorden van autogarage Klein Molenbeek uit Bergen op Zoom. Aan de Ambachtsweg komt een showroom, kantoor en werk plaats van 1800 m2. Goorden heeft geen dealerschap, maar handelt met name in auto's van het merk Merce des. Hij wil zijn personeelsbestand van twee in de nieuwbouw uitbrei den tot vijf medewerkers. Het auto bedrijf werd vorig jaar aan de Albert Cuypstraat in Bergen op Zoom door een brand getroffen, waarna het tij delijk een onderkomen vond aan de Oude Huybergsebaan. Het gemeen tebestuur van Tholen spreekt over 'een welkome aanvulling van ons bedrijvenbestand.' SGP-fractievoorzitter M. Dijke vindt het verkeerd om overschotter zoals die er vorig jaar bij de Zeeuw se muziekschool waren, zomaar weg te stoppen. "Dan raak je het zicht op gemeenschappelijke regelingen zoals de muziekschool kwijt", zei Dijke in de gemeenteraad van Tho len. Hij rekende voor, dat de muziekschool vorig jaar een over schot had van 40.486 gulden en wanneer daar de verliezen van vori ge jaren afgetrokken worden, blijft er nog elf mille over. Wethouder J. Versluys was niet ondersteboven van de kritiek van Dijke. "Als je geen verlies neemt, dan moet je ruimte laten scheppen voor het opvangen van tegenvallers", zo hield de wethouder de Thoolse raad voor. De dertigjarige contracten voor de erfpacht lopen in 1997 af. De nieu we contracten zullen op andere voorwaarden worden afgesloten. "De mensen hebben echter de keus om de erfpacht af te kopen en de grond in eigendom te krijgen", zegt dhr. D. van Doom van de Ambachtsheerlijkheid. "En dat gebeurt voor de helft van de prijzen die bij de gemeente gang baar zijn. Bij eigendomswisselingen kopen we per jaar al zo'n vijf erf pachten af." De raad van beheer heeft op de laat ste algemene vergadering van aan deelhouders een nieuwe, Zeeuwse voorzitter gekregen: oud-militair J.A. Heyse uit Middelburg. Hij maakte al geruime tijd deel uit van de raad, waarin voorzitter G.W. van Teylingen Bakker uit Hellevoetsluis zich gezien zijn leeftijd niet meer herkiesbaar stelde. Hij was bijna twintig jaar lid van de drie leden tel lende raad van beheer, die de direc tie vormt van de Ambachtsheerlijk heid. De vacature is vervuld met de benoeming van dhr. P.M. Heyse, De projectontwikkelaar wil nog steeds een supermarkt en apparte menten realiseren op het Slachtveld in Tholen, maar op dit moment is het stil rond de plannen. "Mede in ver band met de geloofwaardigheid van het project naar buiten zetten wij de zaak momenteel wat onder druk. Want aan een dood paard trekken, dat is niks", zei burgemeester H.A. van der Munnik in de commissie ruimtelijke ordening op een vraag van PvdA'er M.A.J. van der Linde. De burgemeester gaf toe dat het alle maal wat moeilijker gaat dan vooraf was gedacht. "Het kost tijd om de zaken op een rij te zetten." AOV-raadslid mevr. M.H. Schot-de Hoog heeft tevergeefs gepleit voor het aanstellen van stadswachten in de gemeente Tholen. Burgemeester H.A. van der Munnik noemde het 'niet realistisch voor Tholen.' Mevr. Schot reageerde in de gemeenteraad op het jaarverslag 1995 van de stich ting Stadswacht Nederland uit Hoofddorp, waaruit bleek dat er 118 gemeenten aan meedoen. "Ook op Tholen neemt de criminaliteit toe, o.a. in St. Annaland. Het instellen van stadswachten betekent dat onso ciaal gedrag binnen de perken blijft en het geeft werklozen een baan", aldus mevr. Schot, die ook nog wees op de financiële stimuleringsrege ling, die nog geldt tot 15 oktober. "Dat is typisch iets voor de grotere woonkernen in Zeeland als Goes en Middelburg. Je moet de inzetbaar heid en de kosten afwegen. Als gemeente dien je bovendien de stadswachten op termijn aan een baan te helpen. Daarom is het voor Tholen niet realistisch", zei de bur gemeester. De politie maakt de stadswachten hier ook overbodig, zo blijkt uit het jaarverslag 1995. Vorig jaar hield de Thoolse politie 5945 uren werkelijk toezicht, 141% meer dan de geplan de 2463 uren, die zijn gebaseerd op het inwonertal. "Meer dan het dub bele dus, zodat de politie het prima gedaan heeft", zegt inspecteur M. Verkerke. Momenteel is het heel rustig bij de Thoolse politie en trou wens in het hele Oosterscheldebek- ker. Verkerke schrijft dat toe aan het minder zonnige vakantieweer. Met een aanvoer van maar liefst 639 ton is de aardappelprijs gisteren op de St. Annalandse veiling gedaald beneden de 40 cent per kilo, wat een halvering betekent ten opzichte van vorige week. De Eigenheimer houdt zich met 85 cent nog het beste staan de. Voor het eerst werden er ook aardappelen van het ras Bildtstar aangevoerd, waarbij een maximum prijs van 66 cent werd gehaald. Woensdag 10 juli: Doré 25-36, drielingen 5-7, kriel 30-40, Première 25-37, drielingen 5, kriel 50, Gloria 22-38, bonken 73-81, drielingen 5, kriel 48-46, Gloria 22-38, bonken 73-81, drielingen 5, kriel 48-56, Frieslander 27-37, bonken 75-88, drielingen 5-6, kriel 54-66, Eigen heimer 85, Bildtstar 41-66, aanvoer 639 ton. Dinsdag 9 juli: Doré 21-40, drielin gen 5-6, kriel 28-35, Première 25- 46, drielingen 6, kriel 40-46, Gloria 25-41, bonken 63-72, drielingen 6, kriel 42-45, Frieslander 30-41, bon ken 66-73, Eigenheimer 66-85, Bildtstar 42-45, aanvoer 568 ton. huisarts te V/eert. Het derde lid van de raad is jkr.mr. H.R. van Doorn uit Koudekerke. Volgens rentmeester D. van Doorn ontwikkelt de Ambachtsheerlijkheid zich voorspoedig, zowel de beleg gingsmaatschappij als de onroerend goed maatschappij. Voor het archief in het Ambachtsherenhuis te Oud- Vossemeer zijn nieuwe brandkasten aangeschaft. Aannemingsbedrijf Reimerswaal uit Kruiningen gaat de laatste fase van het basisplan watervoorziening op Tholen - deelplan oost - uitvoeren. De aanbesteding van het werk heeft waterschap Zeeuwse Eilanden een flinke meevaller opgeleverd; het kost 989.000 gulden (exclusief btw), terwijl in de investeringslijst een bedrag van 1.764.000 gulden was geraamd. Van de acht inschrijvers wilde de duurste het karwei voot ongeveer anderhalf miljoen uitvoe ren. Het voorlaatste deelplan, zuid, is voorspoedig verlopen en eind april opgeleverd. Er zijn in dat plan nog wat ruggen grond blijven liggen, die roven oogst de aandacht zullen krij gen. Aan het Albedacollege Oude Tonge (voorheen MBO-college) zijn de volgende leerlingen geslaagd. MEAO: Tholen: Mariska Aarnoudse, Nancy Akershoek, Corina van Dijke, Hans Schot en'Narina Vrind; Sint-Anna- land: Ilse van der Klooster, Sint- Maartensdijk: Johanna Nelisse, Corné Polderman en Jacob Priem; Scherpenisse: Remco Flikweert en Sjaak Ponse. KMBO: Tholen: Arno Eerland; Sint-Anna- land: Henk Sturris; Sint-Philips- land: Leo Verloop. Aan het Zoomvlietcollege West- Brabant behaalden de volgende Tholenaren het diploma: DGO activiteitenbegeleiding. Tho len: Joyce Karremans. Apothekersassistent. Sint-Maar tensdijk: Marianne van den Hout. Doktersassistent. Tholen: Githa Gunst; Oud-Vossemeer: Marscha Ponse; Sint-Annaland: Jessica van 't Hof uit. Tandartsassistent. Sint-Maartens dijk: Helene Reedijk. Mode en kleding. Sint-Maartens dijk: Renate Dijke en Sandra van der Hoeven. Sociaal pedagogisch werk. Tholen: Mariëtte van den Donker, Andrea van der Jagt, Leonie Jansen, Nadia Lamrhari en Paco Telderman; Oud- Vossemeer: Mirella Geluk; Sint- Maartensdijk: Luciel de Rijke; Scherpenisse: Annemieke Breure; Sint-Philipsland: Conja Burgers, Diana Goudzwaard en Carolien Verkerke. Verzorging kort. Sint-Annaland: Marjo van Iwaarden; Poortvliet: Petra van 't Hof; Sint-Philipsland: Danitsja van der Kleijn. Verzorging lang. Tholen: Patricia de Graaf; Oud-Vossemeer: Saskia van Gorsel; Sint-Annaland: Ilze Polderman; Sint-Maartensdijk: Miranda Noom en Joke Snoep; Sint-Philipsland: Ilona Quist. ECONOMIE administratie lang. Oud-Vossemeer: Tamara Buijs, Emmy van Dijke en Johan Droogers; Sint-Annaland: Mieke van Dijke, Corné de Jonge en Leon van den Ouden; Stavenisse: Caro line Geluk; Sint-Maartensdijk: Bianca Cras; Scherpenisse: Mariël- le Wesdorp. Commerciële dienstverlening. Tho len: Arie Schot en Edwin van Enck. VOLWASSENENONDERWIJS vwo. Poortvliet: K.A. Snoei; Sint- Philipsland: mevr. R.A. Vrolijk. Meao. Tholen: mevr. L.J.A. Pais; Poortvliet: mevr. P.J. Moerland. Oriënteren en schakelen. Tholen: J. van Nieuwenhuijzen (certificaat en getuigschrift). Aan het Oosterscheldecollege in Goes is Mariëlle Hoek uit Sint-Phi lipsland geslaagd voor het examen mdgo agogisch werk. Miranda Nelisse uit Sint-Maartens dijk heeft aan het Spectrumcollege te Breda het diploma commercieel medewerker bankbedrijf behaald. THOLEN, BRUGSTRAAT 19-21, TELEFOON (0166) 60 23 21 SINT-MAARTENSDIJK. DS. DE BRESSTRAAT 10, TELEFOON (0166) 66 21 67 (èn in Bruinisse, Halsteren, Numansdorp). Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1996 | | pagina 3