Jawoord van offsetdrukker Plaatselijk nieuws VISSER Vermiste Deen en Engelsman dood gevonden in jachthavens DAG EN NACHT EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 11 juli 1996 Tholen Afscheid De Veste De Burcht te paard Clubkampioen Olympia Spelletjes in Spetter Beroepen Sehoolspook Subsidie Ostrea Snelheidscontrole Oud- Vossemeer Afscheid Anthoniusschool 41 km te hard Sint- Annaland Afscheid van school W. van Oudenaarde kampioen bij De Hoop Chinees eten op de De Casembrootschool Vierde groep bij Olleke Bolleke Stavenisse Chemocar Sint- Maartensdijk Gevaarlijk afval Scherpenisse Barbecue Poortvliet Wilde westen Eevliet Subsidie Korenaar Sint- Philipsland Spelletjesmiddag Turn T\un te paard Bingo klapstuk Deuk in auto Predikbeurten Nieuw- Vossemeer Burgerlijke stand Collecten Stationsspel Bezwaar SGP tegen schrappen goedkeuringen voor welzijn t Weekond- diensten De laatste weken van het schooljaar stonden op school voor speciaal onderwijs De Veste bol van de acti viteiten. Eerst ging men op school kamp naar De Brink in het Belgi sche Herentals. Daar genoten de kinderen van ondermeer sport, spel, kampvuur en een bonte avond. Het thema was 'circus'. Het weer zat mee en door het stralende zonnetje werd zwembad van de Lillse Bergen druk bezocht. Na het kamp volgde het schoolzwemkampioenschap en ook werd er getraind voor het behalen van zwemdiploma's. Drie leerlingen haalden het A- en vijf het B-diplo- ma. Bovendien werden er vijf bron zen dolfijnbrevetten uitgereikt. De schoolverlaters en kinderen van de bovenbouw voerden als afscheid voor ouders en andere belangstel lenden de musical 'Kunst en Vlieg werk' op. Van de schoolverlaters gaan er drie door naar school voor voortgezet speciaal onderwijs De Burcht. Eén leerling gaat naar het Moller in Ossendrecht en twee naar het Moller in Steenbergen. Tenslotte gaat er ook nog een leerling naar het Scheldecollege in Sint-Maartens dijk. De lege plaatsen worden na de vakantie weer ingevuld door acht nieuwe kinderen. De leerlingen van de school voor speciaal voortgezet onderwijs De Burcht gingen op schoolkamp naar manege Galderzicht bij Rijsbergen. Daar kreeg men paardrijlessen en er werden allerlei uitstapjes gemaakt zoals een middagje naar het Belgi sche Lier, bowlen in Breda en genie ten van het water van de Galderse meren en de bossen daaromheen. Donderdag nam men afscheid van de schoolverlaters. Van hen heeft er één het deelcertificaat metaaltech nieken behaald aan het Scheldecol lege. Hij vond inmiddels werk bij loonbedrijf Den Engelsman te Sint- Annaland. Van de overig© leerlin gen gaat er één naar De Betho in Tholen, één naar de Groene School te Goes en twee voltooiden het scha keljaar op De Burcht en gaan verder op het Scheldecollege in Sint-Maar tensdijk. Voor volgend schooljaar zijn er weer zes nieuwe leerlingen aangemeld waarvan twee voor het schakeljaar. Suzanne Comelisse is woensdag avond clubkampioen geworden van gymvereniging Olympia. Vrijwel alle leden (in de leeftijdsgroepen 4 tot en met 8 van de basisschool en het voortgezet onderwijs) waren op de wedstrijdvloer present. De meis jes lieten hun kunnen zien op de mat, brug ongelijk, sprong en balk. De jongens tuinden de mat, sprong, ringen en rekstok. Om half zeven begonnen de wedstrijden met leden uit groepen 4 en 5. Daarna kwamen de anderen aan de beurt. De jury bestond uit mensen van Olympia. Zij kregen de opdracht om te jureren naar het niveau van de groepen zodat iedereen een kans had om clubkampioen te worden. Er bleek veel talent aanwezig, zelfs onder de jongste turners. De oefeningen waren door leden zelf in elkaar gezet. De trainingsklas (een aparte categorie) liet fraaie staaltjes van turnen op de toestellen zien. Om kwart over acht waren de wedstrij den afgewerkt en werd er nog een demonstratie gegeven op de opblaasbare tumblingbaan. Het publiek op de goedgevulde tribune kreeg te zien wat er allemaaj moge lijk is op dit toestel. Een groot voor deel is dat de gymnasten niet bang zijn om iets uit te proberen, want er kan bijna niets gebeuren op het zachte kussen. Na de demonstratie werden de uitslagen bekend gemaakt. In elke groep waren er een aantal prijswinnaars. Suzanne Cor- nelisse uit de trainingsklas behaalde het hoogste aantal punten en mocht zich daarom clubkampioen noemen. Ze haalde de titel voor het eerst, nadat ze er voorgaande jaren enkele malen dichtbij was geweest. De uit slagen waren: Groep 4: 1 Clarissa Dons 33,4 p; 2 Marloes Veld 31,4p. Groep 5: 1 Romy Schuurbiers 29,85 p; 2 Anne Kwist 28,8 p; 3 Bri gitte Crumpton 28,25 p. Groep 6: 1 Erica Burgers 29,7 p; 2 Maaike de Lang 28,25 p. Groep 7: 1 Annelies van Broekho ven 34,35 p; 2 Marleen Jansen 32,8 p; 3 Femke de Wolf 31,95 p. Groep 8: 1 Marcella Moeliker 33,35 p; 2 Ruth v.d. Sande 32 p. Voortgez. ond.: 1 Tatjana Hanser 34 p. Jongens: 1 Armand Looije 32,5 p; 2 Michael Crumpton 29,55 p. Training: 1 Suzanne Cornelisse 35,45 p; 2 Martine Steijns 34,1 p; 3 Leanne Geene 33,6 p. In en om zwembad De Spetter wordt de komende weken weer het nodige georganiseerd. Zo staat voor woens dag 17 juli een spelletjesochtend op het programma. Vanaf 10 uur zijn kinderen tussen 6 en 12 jaar wel kom. Zij mogen gratis meedoen aan het spelcircuit. Zaterdagmiddag 27 juli treedt de clown Pipo Japio op in het zwembad. Een show voor jong en oud, zodat badmeester Jansen ook de bewoners van Ten Anker, de Annewas en van de vereniging Phi ladelphia heeft uitgenodigd. Woens dagmorgen 31 juli om 10 uur staat een fietstocht voor het hele gezin op het programma. En op 15 augustus de traditionele kampeemacht voor de jeugd van de basisschool. De slechte zomer maakt dat het tot nu toe niet druk is geweest in het zwembad. "Hoofdzakelijk lesklan- ten", meldt Jansen. Ds. J. van Dijk van de Hervormde Gemeente heeft een beroep gekre gen uit de gemeente in 't Harde. De leerlingen van groep 8 van basis school De Kraal namen woensdag avond afscheid van hun leraren en medeleerlingen. Ze voerden een musical op (ingestudeerd onder lei ding van leerkracht Riet Koopman) over een ontmoeting tussen de schoolverlaters en het sehoolspook Floets. Die stelde de leerlingen door middel van reizen in de tijd in staat een blik te werpen op het vroegere schoolleven en op hun eigen toe komst. Daardoor konden ze beter toegerust en met een gerust hart de school verlaten. Na de musical nam men officieel afscheid van de leer lingen. Leerkracht Ton Termorshui zen en directeur Frank Rodenburg reikten de getuigschriften en enkele cadeautjes uit. De kinderen overhan digden op hun beurt een cadeau aan de school in de vorm van een wand plastiek waarin foto's van hen zijn verwerkt en een plakboek waarin iedere leerling een bladzijde ver zorgde. Vervolgens werd het bedrag bekendgemaakt dat de actie opbracht voor de vier leerlingen van wie de fiets op het schoolkamp werd gestolen. Door middel van een spon sorloop haalden de medeleerlingen 3249 gulden op en dat was ruim vol doende om de schade te vergoeden. Donderdag was de laatste schooldag voor de kinderen uit groep 8. Ze ver lieten het schoolgebouw via een glijbaan en zo kwam er een speels einde aan hun tijd in het basisonder wijs. A.D. Bootsma heeft van de provin cie een subsidie van 681 gulden gekregen in de onderhoudskosten over vorig jaar van de monumentale villa Ostrea aan het Hertenkamp. De subsidieaanvraag op het plaatsen van een boiler werd afgewezen. Bij een snelheidscontrole op de Grindweg zijn dinsdagmiddag 56 automobilisten bekeurd. De radar wagen registreerde tussen half één en tien over twee 605 voertuigen. Daarvan reden er 56 te hard. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 79 km per uur. De kinderen van de Sint-Anthonius- school namen donderdagmorgen afscheid van groep 8. Door de diver se groepen waren verschillende acts ingestudeerd, zoals 'Klasgenoten', 'Opa Bakkebaard', een nummer over spoken en het vakantielied. Een leerlingen van groep 8 las een ver haal voor waarin ze terugkeek op haar schoolperiode. Voorzitter mevr. C. Havermans-Bolier van de oudercommissie bood de acht ver trekkende leerlingen (één daarvan is inmiddels verhuisd) een balpen aan met hun naam erin gegraveerd. Op hun beurt deden de kinderen van de hoogste groep de school een volley bal cadeau en hun leerkracht direc teur Rijk een fles wijn. Jeroen Havermans bood de geschenken aan. 's Avonds sloten de kinderen mét hun ouders en de leerkrachten hun basisschooltijd af met een bar becue. Eerder in de week gingen zes leer lingen van groep acht met twee leer krachten op schoolkamp in het Bel gische Huy. Op de heenreis bekeken ze in Brussel het Atomium en vlieg veld Zaventem. Eenmaal op de plaats van bestemming in de Arden nen aangekomen, werd de muur van Huy beklommen en een wandeling in de omgeving gemaakt. Op de tweede dag werden de grotten van Remouchamps en de watervallen van Coo bekeken, over de Maas gevaren en 's avonds door het bos gewandeld. Daarna stond een bonte avond op het programma. Die werd gevuld met play-backnummers van TLC, Charly Lownoise Mental Theo en de Backstreet Boys, een interview met TLC, een 'doetjes show' en het leren 'gabberen' (dan sen op gabberhouse) door de beide leerkrachten. Bij het 'herexamen' verloor meester Rijk en kreeg twee glazen water over zijn hoofd. Na het doen van inkopen en een kijkje in het fort van Huy werd de derde dag de thuisreis aanvaard, die werd onderbroken voor een bezoek aan het gedenkteken van de slag bij Waterloo. I.v.m. de vakantie is de eerstvol gende inleverdatum voor het oud papier 3 augustus. Muziekver eniging O.V.M. Advertentie I.M. ze de 'overigc leerlingen zien dat er mensen van allerlei pluimage met de trein reizen. Ondanks het feit dat Pietje aan de noodrem trok, kwam alles toch nog op zijn pootjes terecht. De meisjes uit de groep gaven tenslotte nog een dansshow ten beste en daarna vertrokken de schoolverlaters naar de midgetgolf- baan in Scherpenisse. Met verve werden de achttien holes gespeeld. De vele hindernissen waren vaak geen probleem en op de moeilijke laatste baan scoorde iemand zelfs nog een hole-in-one. Na een wande ling langs de dijk bij Gorishoek werd ook de inwendige mens ver sterkt. Aangezien het zonnetje zich liet zien, brachten de leerlingen ver volgens nog een bezoek aan zwem bad De Spetter in Tholen. Terug op school werden de achterblijvers getrakteerd en danste men een polo naise op het plein. 's Avonds kwamen de kinderen met hun ouders naar school voor het officiële afscheid. De leerlingen kre gen hun laatste basisschoolrapport en uit handen van directeur H. Wes terweel een getuigschrift. Namens de ouderraad bood F. van Treijen de schoolverlaters een ingelijste groepsfoto aan. Van de voorzitter van de ouderraad kreeg mevr. M. van Gorsel - die aftrad - een bos bloemen en een attentie als dank voor de acht jaar die ze in de raad werkzaam was. Ook Westerweel sprak een dankwoord en overhan digde een symbolisch cadeautje. Mevr. A. Laban heeft de plaats van mevr. Van Gorsel ingenomen. Van de schoolverlaters gaan er vier naar 't Rijks in Bergen op Zoom, drie naar het Scheldecollege in Halste ren, één naar het Scheldecollege Sint-Maartensdijk, twee naar het Moller in Ossendrecht en één naar het Moller in Steenbergen en ten slotte gaat er nog één leerling naar het AOC in Steenbergen. Bij een snelheidscontrole op de Oud-Vossemeersedijk was dinsdag middag de hoogst gemeten snelheid 121 km per uur, terwijl 80 km per uur het maximum is. Tussen kwart over twee en kwart voor vier werden er 235 voertuigen gecontroleerd. Daarvan réden er 28 te hard. De kinderen van groep 8 van de School met de Bijbel namen woens dag afscheid van de basisschool, 's Middags speelden ze in Bergen op Zoom een bosspel. Daarbij werden ze in twee groepen verdeeld (de bruinen en de groenen) die een aan tal 'totems' moesten verstoppen. Vervolgens moest men de totems van de tegenstander zien te vinden. De groenen wonnen uiteindelijk, maar de bruinen toonden zich strijd lustiger. Hierna ging men terug naar Sint-Annaland voor een barbecue met daaraan voorafgaand nog een EHBO-demonstratie door de leerlin gen. Zij speelden diverse ongevallen na en hielpen de slachtoffers op des kundige wijze. Het officiële gedeel te volgde 's avonds en daarbij waren ouders, grootouders en andere belangstellenden aanwezig. Direc teur M.D. Baaij opende de bijeen komst en vertelde het bijbelverhaal over Daniël en zijn drie vrienden. Zij gingen naar Babel en moesten zich daar aanpassen aan de gewoon ten. Maar dat deden ze niet omdat ze God dienden. "Onze wereld vraagt ook of jij je aanpast", zei Baaij tegen de kinderen. "Maar dat is niet wat God van je vraagt." Na de directeur sprak ook dhr. Den Engelsman nog een kort woord en reikte aan de kin deren hun schoolbijbel uit. Daarna werden de leerlingen toegezongen en ze zongen zelf ook nog een psalm. Na de pauze brachten de kin deren liederen over hun leerkrach ten. Ze wisten hen raak te typeren en dat leverde de nodige hilariteit op. Ook de videofilm over ondermeer het schoolreisje en -project vielen in de smaak. Daarna was T. Heijboer aan de beurt om de EHBO-diplo- ma's uit te delen. Hij bedankte ieder een voor zijn inzet. Directeur Baaij bedankte de EHBO'ers en de leden van de ouderwerkgroep. Deze laat- sten kregen vrijdags een bos bloe men aangeboden. W. van Oudenaarde is kampioen geworden van biljartvereniging De Hoop na een 10-8 overwinning op H. Keur. Keur verloor ook zijn tweede partij van E. van Poortvliet die met 22 beurten de kortste partij speelde. De eerste wedstrijd van M. van Poortvliet verliep nog niet best en hij verloor van S. Oosdijk met 6,58-10. Van Poortvliet deed het beter in de tweede partij. Hij won nipt met 10-9,69 van C. Smits. Van Poortvliet speelde daarbij tevens de hoogste serie van zeventien caram boles en haalde met 2,92 het beste gemiddelde. Oosdijk verloor zijn tweede wedstrijd van L. Menheere met 7,14-10. M. Scherpenisse klop te J. Mosselman met 10-7,71. De leerlingen uit groep 8 van de De Casembrootschool namen donder dag afscheid van hun school. Samen met de leraren aten ze een Chinese maaltijd en tussen de gangen door reikten Tjidde Heijboer en Ina Min- heere de EHBO-diploma's uit. Alle leerlingen waren voor het examen geslaagd. "Het was een leuke, goede groep", zei Heijboer. "Pas het geleerde ook altijd goed toe in de praktijk." Verder werden de getuig schriften, rapporten en sportdiplo- ma's uitgereikt. Van de 23 school verlaters gaan er vier naar het Mol- lerlyceum in Bergen op Zoom, eveneens vier naar het Juvenaat in Bergen op Zoom, zeven naar het Scheldecollege in Sint-Maartensdijk en acht naar 't Rijks in Bergen op Zoom. Ook de groepen 1 en 2 vier den de laatste schooldag. Ze kwa men verkleed op school. In De Wel- levaete werden spelletjes gedaan en aten ze friet met worstjes. Vrijdag was het de laatste dag voor de overi ge leerlingen. Zij bekeken een fdm en speelden eveneens allerlei spelle tjes. Aan het eind van de dag werden de rapporten uitgereikt en ging iedereen naar huis om te genieten van een lange zomervakantie. Peuterspeelzaal Olleke Bolleke heeft een goed jaar achter de rug. Er waren steeds nieuwe aanmeldingen en daardoor groeide de wachtlijst tot veertig kinderen waarvan de helft al twee jaar is geweest. Het bestuur heeft dan ook besloten om na de zomervakantie met een vierde groep te beginnen. Dat houdt in dat som mige peuters een ochtend èn een middag naar de speelzaal zullen gaan. Door een gunstig financieel resultaat konden een houten speel- commode en enkele puzzels aange schaft worden. Met de puzzels kun nen de peuters naast vormen ook kleuren leren kennen en eenvoudig leren tellen. De kinderen van Olleke Bolleke vierden net als de basis- schooljeugd hun laatste 'schooldag'. De peuters kwamen verkleed naar de speelzaal en de ouders hadden zichtbaar hun best gedaan om de leukste clown, vervaarlijkste piraat, dapperste cowboy, het mooiste elfje of het fraaiste bruidspaar te creëren. Na de koek en limonade speelden de kinderen diverse spelletjes en er werd nog eens flink gezongen en gedanst. Tot slot volgde het afscheidsdiner met friet, worstjes, appelmoes, ijs èn 'kinderwijn'. Op vrijdag 26 juli komt de chemocar langs. Inwoners kunnen de milieu box met schadelijke stoffen afgeven aan de chauffeur van de auto, want langs de straat zetten mag niet. Klein gevaarlijk afval kan op woensdag 24 juli worden meegege ven met de chemocar, die dan langs komt. Gezien de inhoud van de milieubox is het niet de bedoeling dat deze langs de straat wordt gezet. Hij dient persoonlijk aan de chauffeur te worden afgegeven. De plattelandsvrouwen sloten woensdag het seizoen af met een barbecue. Daarvoor verzamelden zich om vijf uur 37 dames bij de familie Hage aan de Gorishoekse- dijk. Het mooie weer zorgde voor een fijne avond waarbij iedereen zich de satés en hamburgers goed liet smaken. Rond acht uur werd de koffie geserveerd en mevr. Hage wenste tot slot iedereen een goede vakantie. Op basisschool De Eevliet werd donderdag de traditionele 'Eevliet- dag' gehouden met als thema het Wilde Westen. Daarom waren de kinderen ook verkleed in die stijl. Na het welkomstwoord van direc teur J.H. Kers gericht aan leerlingen en de behulpzame ouders, voerden alle groepen een liedje of toneel stukje op. Daarna speelden ze aller lei spelletjes zoals spijkerbroek han gen, bierglazen glijden, lasso wer pen, hoefijzer gooien en een stok paardrace. Maar ook op echte pony's konden de leerlingen een ritje maken. Na nog een gezamenlijke dans gingen de leerlingen naar huis. Elke derde maandag van de maand, dus nu 15 juli, haalt de voetbalvereniging SPS oud-papier op. Zet u het gereed a.u.b. Advertentie I.M. Molenaar H.M. Christiaanse krijgt van de provincie 750 gulden subsi die (het maximum) in de onder houdskosten voor molen De Kore naar in het vorige jaar. De provincie geeft maximaal vijftien procent sub sidie op ten hoogste 5000 gulden bij monumentale molens die nog in gebruik zijn en op 3000 gulden voor niet in bedrijf zijnde molens. Ter afsluiting van het schooljaar organiseerde basisschool De Luys- ter vrijdag een spelletjesmiddag. Rondom het gebouw konden de leerlingen deelnemen aan diverse onderdelen zoals een hindemisbaan, 30 en 60 meter sprint, het werpen van een grote of kleine bal, hockey- slalom, penalty's nemen, korfballen en zaklopen. Tussendoor werden de kinderen getracteerd op limonade en een versnapering. De groepen 1 en 2 kregen een medaille, de groepen 3 tot en met 6 een oorkonde en de leer lingen uit groep 7 waren spelleiders. Ook peuterspeelzaal Turn Turn sloot haar 'schooljaar' af. Donderdag maakten de peuters met hun leid sters een rit door het dorp. Maar niet op de fiets of met de auto, maar in een oude boerenwagen die getrok ken werd door twee trekpaarden van J.F.M. Brooijmans uit Tholen. Som mige kinderen waren een beetje bang van die grote knollen, maar eenmaal in de wagen waren ze snel over die angst heen. De leerlingen van basisschool Het Kompas uit Anna Jacobapolder slo ten donderdag het schooljaar af met een toneelavond in Ons Dorpshuis. De jongsten droegen een versje voor over een meisje dat zich verkleedde als ondermeer een agent, een danse resje en een clown. De kinderen waren dan ook precies zo gekleed. De kinderen uit groep 2 zegden een versje op over een brievenbus die er even geen zin meer in had om al die post te verwerken. De leerlingen uit de groepen 3, 4 en 5 zongen enkele liedjes uit hun repertoire van het afgelopen jaar. Daarbij begeleidden ze zichzelf op instrumentjes. Ver volgens werden de ouders die dit jaar meehielpen in de school, in het zonnetje gezet. En na de pauze kwam het klapstuk van de avond: de musical 'Bingo'. Deze werd opge voerd door de groepen 6,7 en 8. Het was een groot succes en de inspan ningen van de leerlingen werden met applaus beloond. Vrijdagmor gen was er voor alle kinderen nog een spelcircuit opgezet en daarna kon de vakantie echt beginnen. Een onbekende heeft een deuk gere den in een auto die in de Voorstraat geparkeerd stond, zonder dat te mel de. De eigenaresse ontdekte dat dinsdag, nadat ze haar auto er zater dag had neergezet. De politie ver zoekt eventuele getuigen contact op te nemen. Geboorten: Mathijs M.J.P. zv P.A. Muit en A.M.E. ten Hove, Mike zv J.C.P. Laane en D.J.F. van Geel, Catharina M.P.P. dv J.A.M. Delhez en P.M.F.J. van den Branden, Car men dv P.C.A.M. Wouters en J. Wever, Lodewijk S.H.M. zv H.W.C. Schreurs en E.C.J.M. van der Horst. Overlijden: Christina M. Balemans- Koopman, Hubertus M. Habets, Maatje E. Vroegop-van Dijke, Antonius Balemans, Maria M.C. Soffers, Maria J.F. Michielsen- Otten, Petrus M. Hellemons, Akko Dijkstra. Huwelijksaangiften: Marcus A.J.J. Wildeman (30) met Roelofina A. Vos (24), Marinus C. Luysterburg (28) met Petronella J.M. van Loen- hout (31), Leendert P. Besters (30) met Grietje Hiemstra (31), Arend J. Wensink (30) met Dorothea A.C.M. Luijsterburg (35). Huwelijken: Antonius B.Th. de Jong (29) met Janette Kuipers (26), Dirk de Hond (30) met Catharina C.J.M. Etiënne (28). De diverse collecten die de afgelo pen tijd zijn gehouden, hebben het volgende resultaat gehad. Hartstich ting 1886,30 gulden, reumafonds 1707,75 gulden en Leger des Heils 571,85 gulden. Door de stichting Pandilla ontwikkelingshulp water voor India is 4000 kilo kleding inge zameld. Nadat eerder de kastjes al waren opgeruimd, namen de kinderen van groep 8 van de Die Heenetrecht- school donderdag afscheid, 's Mor gens voerden ze het korte toneelstuk 'Het Stationsspel' op. Daarin lieten Martijn van Nijnatten werkt altijd achter de schermen, als offsetdrukker bij drukkerij Limovi in Scherpenisse. Maar vrijdagmiddag stond hij vooraan in het gemeentehuis van St. Maartensdijk om zijn jawoord te geven aan Patricia Vroegop. Het feest in Hof van Holland te Tholen werd onder andere opgeluisterd door Big Deal, de band van het Limovi-paar Ed en Anita Kouwenhoven, dat drukker Martijn en zijn bruid op deze manier graag in de schijnwerpers zet. (Advertentie I.M.) Zondag 14 juli THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Van Dijk. 18.30 u. ds. Koele. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Balk, Tholen. GEREF. KERK 10 u. dhr. Seele. 17 u. dhr. Walhout. CHR. GEREF. KERK 10 u. leesdienst. 18.30 u. ds. Boiten, Sliedrecht. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u leesdienst. wo. 17/7 19.30 u. ds. Harinck. R.K. KERK za 19 u. eucharistieviering, zo 11 u. echaristieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 (H.A.) en 18.30 u. ds. Snijder. GEREF. KERK 10 u. ds. Voortman, Den Bosch. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Boiten, Sliedrecht. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K. KERK vr 9 u. pastor Wiertz. za 17.30 u. pastor Wiertz, eucharis tieviering. zo 9.30 u. pastor Verlijsdonk, woord-, gebed- en communiedienst. SINT ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. prof. dr. Graafland, Gouda. 18 u. ds. Van Vreeswijk, Bergam bacht. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.30 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. kand. Van Wijk, Ridderkerk. 18 u. ds. Quist, Spijk. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. do 11/7 19.30 u. ds. Klok, Kinder dijk. SINT MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Den Hartog. vr 12/7 14.45 u. ds. Den Hartog, huwelijksbev. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. Vroegindeweij, Amers foort. 19 u. ds. De Goei. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Van Eckeveld, Sint-Philipsland. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18.30 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 u. kand. Van Tilburg, Meeuwen. 18 u. ds. Ouwerkerk, Ridderkerk. GEREF. KERK 10 en 14.30 u. ds. Moolenaar, Ulvenhout. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. do 11/7 19.30 u. ds. Meeuse, Vlaar- dingen. wo 17/7 19.30 u. stud. Schipper, Veenendaal. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Verboom, Streefkerk. 17 u. ds. Van Eckeveld (H.D.). GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. ds. Van der Meer, Wekerom. vr 12/7 14.30 u. ds. Van der Meer, Krimpen a.d. IJssel. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Van der Hauw, Maasland. Volgens voorstellen van het samen werkingsverband Welzijnszorg Oosterschelderegio te Goes zijn er diverse goedkeuringsrechten van de gemeenten geschrapt. SGP-raadslid A. Kersbergen legde in de gemeen teraad de vinger bij de gewijzigde statuten in verband met de fusie met welzijnszorg Walcheren. Wethou der J. Versluys antwoordde, dat er geen bezwaren gemaakt waren tegen het schrappen van die goed keuringsrechten, maar hij zegde Kersbergen toe, de zaak in de raads commissie welzijn nog te zullen bespreken. Binnen twee weken zijn er in Zee land twee buitenlandse mannen dood aangespoeld in een jachtha ven. Dinsdag werd in de jachthaven te Yerseke het stoffelijk overschot gevonden van de 52-jarige D.J. Har ding uit Gypsy Hill in Engeland. De man werd sinds 28 juni vermist. Hij was één van de drie opvarenden van een zeilschip uit Lindon Grove dat een dag voor de verdwijning van Harding voor anker ging in de jacht haven te Yerseke. Nadat hij op de bewuste dag nog enkele horecaza ken had bezocht, is de Engelsman niet meer gezien. Dinsdagmiddag werd zijn stoffelijk overschot om streeks half vier gevonden door enkele mensen die bezig waren met onderhoudswerkzaamheden aan hun boot. Onderzoek heeft tot nu toe niet gewezen op een misdrijf. Gisteren zou er sectie verricht zijn om de doodsoorzaak vast te kunnen stel len. Eerder, op 26 junr omstreeks half tien 's morgens, werd een dode man in de Jacobahaven te Kamper land aangetroffen. Het betrof de 49- jarige Asbjorn Poulsen uit de Deen se plaats Marstal. De man was op 11 juni door onbekende oorzaak over boord geslagen van een Deens zee schip dat voor de rede van Hoek van Holland lag. Het lichaam had vijf tien dagen in het water gelegen voordat het gevonden werd in Kam perland. Het kon aan het gebit wor den geïdentificeerd. Hennepkwekerij. In een woning in Goes is door de politie een hennep kwekerij aangetroffen. Deze was sinds ongeveer een maand in gebruik. De kwekerij inclusief de planten, ter waarde van 2500 gul den, is in beslag genomen. €j «j 5 Zaterdag 13 en zondag 14 juli. Tholen, Poortvliet, Oud-Vosse meer en Scherpenisse (dr. Padt): dr. Mellema, Tholen tel. 612377. St. Maartensdijk, St. Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. Janssen en dr. Panis): dr. v.d. Berge, Sint-Annaland tel. 652400. St.Philipsland en Nieuw-Vosse meer: dr. De Groot, Nieuw-Vossemeer tel. 502545. TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts Vogels, Steenbergen tel. 0167-563780. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u.. Poortvliet za. 8.30-9 u„ tel. 0166-662596 KRAAMZORG Kraamcentrum Rondom de Ooster- schelde, tel. 0113-249222. Verloskundige (voor Tholen en Oud-Vossemeer): P. van Heesch tel. 0166-604969. ST. HOMECARE ZEELAND Tel. 0113-232924. THUISZORG Alg. maatsch. werk, gezinsverzor ging, wijkverpleging en informatie advieswerk, dagelijks 8.15-17 u., Centrum Thuiszorg Dr. Tazelaarstr. 1, St. Maartensdijk, tel. 0166- 663577. Voor dringende vragen en hulp 24 uur per dag tel. 0113-251177. Voor dringende vragen en hulp maatschappelijk werk buiten kan tooruren (noodsituaties) tel. 0118- 628743. Uitleen: ma t/m vr St.Maartensdijk 11-14 u., Tholen 18.30-19 u. ZORGLOKET THOLEN informatie, advies en diensten voor ouderen ma t/m vr 8.30-15.30 u. tel. 0166-664196. GRAAG GEDAAN Hand- en spandiensten, tel. 0166- 603329 van 12.30-13.30 u. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11, Tho len, elke wo. 10-11.30 u. op afspraak 0118-418395. PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tho len 0166-602507 en 0166-653146; St. Philipsland 0167-572342 of 0167-572530. PATIËNTENPLATFORM ma en do 9-12 uur, tel. 0113- 249389. CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 0113-249480. TELEFON. HULPDIENST Tel. 0118-615551, 0118-636251 (chr.); kindertel. 06-0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 628800. ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner over dementie, tel. 0512- 471202. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 0166-604854 of 06-0730. BLUF VAN M N LUF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. KINDEROPVANG Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0166-604574. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. JAIB (informatiebureau voor de jeugd) ma, di, wo en vr 13.30-17.30 u. en vrijdagavond 18- 20 u. Molenvlietsestraat 11 Tholen tel. 0166-604374. STORINGEN ENERGIE Tel. 0118-638888. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 11 t/m vrijdag 19 juli. donderdag 11 0.37 - 13.22 vrijdag 12 1.52-14.27 zaterdag 13 2.52-15.22 zondag 14 3.47 - 16.07 maandag 15 4.27 - 16.47 dinsdag 16 5.02-17.17 woensdag 17 5.37 - 17.52 donderdag 18 6.12-18.27 vrijdag 19 6.47 - 19.02 ma 15/7 18.12 u. NM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 06-9771. Voor storingen in uw installaties zowel elektra, gas, c.v. en water, kunt u ons dag en nacht bereiken. TECHNISCH BUREAU Poortvliet, tel. 0166-612650 Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1996 | | pagina 2