'De lelies stonden nog nèt niet open' Weer even trein in Philipsland Wandeling met een gids door Tholen VISSER Plaatselijk nieuws GESLOTEN s t AANBIEDINGEN VAN DEZE WEEK: f 25, DEURLOO Vers vleeslekker mals en mager koopt u bij uw slager VERF NODIG? 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 4 juli 1996 Tholen VERSE HANG- CULTUURMOSSELEN Vishandel wBlt FRANS BOUT Nog niet begonnen Botsing Mossellaan TIENTJESACTIE: vers van 't bibs Vishandel Inbraak in woning Prijzen ballonnenwedstrijd Steun Foster Parents De Ronde vernieuwd Sint- Annaland Casembroot actief Sloot Burg. Smithstraat Biljarten Dit alles bij uw Thoolse slagers, J.A. Geilings, St. Philipsland C. Slager, St. Annaland J.A. Geilings, Tholen Huis aan de Boswei POSTAGENTSCHAP en WINKEL zijn van 12 juli (vanaf 3 uur) t/m 20 juli Fam. Priem-Wielaard Geen ambtsdragers Sint- Maartensdijk Anbo op de fiets Versmalling Sportlaan Rioolaansluiting Atletiekdag Spoken J f - i Poortvliet Bedankt T\iinreisje Sint- Philipsland Bomen Langeweg Predikbeurten Weekend diensten Tuinen maar één keer open voor publiek Tholen zelf is de mooiste tuin, voor wie het zien wil. Dat zegt D.L. Koppenhol uit Poortvliet, één van de drie inwo ners die zaterdag zijn tuin openstelde voor het publiek. En er kwamen ondanks het slechte weer net zoveel bezoekers als vorig jaar. Dit dankzij een volle bus men sen die in het kader van de Zeeland natuurmaand tuinen bezocht op Schouwen en Tholen. Proefveld DAG EN NACHT t KIBBELING met saus 250 gram4.95 GEROOKTE MAKREEL2.50 HOLLANDSE NIEUWE vers van 't mes 5 voor10.00 LEKKERBEKJES per stuk2.95 3 voor7.95 EMMERTJE ZURE HARING 3.50 GEROOKTE BOKKING 3 voor5.00 KABELJAUW in braadzak8.95 "de verrassing tussen de schelpen" prima kwaliteit, dagelijks bij ons verkrijgbaar Tot ziens in de winkel bij Eendrachtsweg 15 4691 EK Tholen Tel. 0166-605074 Advertentie I.M. Wanneer begint de verbouwing van Meulvliet nu voor huisvesting van de jeugdclub Thjos, wilde raadslid J. van den Donker weten. Wethouder J. Versluys had in een eerdere raads vergadering namelijk gezegd dat er voortvarend aan gewerkt zou wor den. "Er wordt ook aan de voorbe reiding gewerkt, maar ik kan nog geen datum noemen wanneer er echt begonnen wordt", meldde de wet houder. Een soortgelijke discussie werd later over molen de Hoop gevoerd. Ook hier wees Van den Donker op een eerdere uitlating van een wethouder, in dit geval J. van der Jagt. "Er is nog wel geen metselaar of sloper te zien, maar in voorbereidende zin is men toch begonnen", zei de wethou der. Van een fatale datum voor sub sidieverlening is geen sprake, want de gemeente betaalt deze molenres tauratie uit eigen zak. Een halfjaar geleden werd gespro ken over een snoeiplan bij de Hoop, meldde Van den Donker. Ook dat is er nog niet, zei de wethouder en er komt ook geen grootscheeps kap- plan. Er wordt volstaan met alleen wat snoeiwerk. Bij een botsing op de Mossellaan zijn vrijdag een bromfiets en een auto licht beschadigd. Het ongeval gebeurde op de kruising met de Hoogaarsstraat. De bromfietser ver leende hier geen voorrang aan de automobilist die van rechts kwam. De bestuurders bleven ongedeerd. ontvangt u een gratis kleurplaat voor de kinderen Als u die voor 31 juli opstuurt naar Ouwehand in Katwijk maakt wellicht ook u kans op een Contr'Escarpe 11Tholen Tel. 0166-602799 Fax: 0166-602550 Advertentie I.M. In een woning aan de Schoolstraat is van vrijdag op zaterdag ingebroken. De daders namen diverse spullen mee, waaronder een televisie. De politie verzoekt mensen die iets gezien hebben wat mogelijk met deze inbraak verband houdt, om contact op te nemen. De ballon van de zevenjarige Ricky de Klerck is helemaal in Spanje terecht gekomen. Hij nam deel aan de ballonnenwedstrijd ter gelegen heid van de heropening van het ver nieuwde kantoor van de Rabobank. De zuidelijke wind bracht de ballon nen van Ramona Kerbusch, Willem de Jonge, Femke Drenth, Dieger Harmsen, Niels Aarnoudse, Jacques Boudeling, Jessica Plandsoen, Ellen Roggeband, Maris van Westen en Jeroen Havermans in Frankrijk. Ook Goort de Bruijn, Jessica Potappel, Melissa Hommel en Marella Buch- ner vielen in de prijzen omdat hun ballon in België werd gevonden. Hoofd particulieren M.J. Hoek reik te gisterenmiddag de prijzen uit. Voor de leeftijd van 2 t/m 5 jaar een pluche hond, voor de 6 t/m 10-jari- gen een yakbak en voor de 12 t/m 14-jarigen was er een verzamel c.d. De sponsorloop die Die Heene- trechtschool heeft gehouden voor Foster Parents Plan heeft 3500 gul den opgebracht. Een cheque ter waarde van dat bedrag is vrijdag avond door schoolleider Westerweel overhandigd aan dhr. Oomen van die organisatie. Foster Parents Plan was met een stand aanwezig op het pleinfeest van de school. Daar kon het aantal adoptiekinderen van deze organisatie in Nederland geraden worden. Marsha v.d. Berge wist met 375.000 het juiste antwoord. Het pleinfeest werd geplaagd door de regen, maar ondanks dat was het een gezellige drukte op het school plein. De bezoekers konden zich ondermeer vermaken met envelop pen trekken, blikken gooien, rad van avontuur en de vrolijke keuken. Ook waren pannekoekjes, saté en warme worst te koop. Wie de winkel van P.J. de Ronde aan de Voorstraat binnen stapt, kent het haast niet meer terug. Tijdens een sluiting van enkele dagen heeft het interieur een ware metamorfose ondergaan. Wat meteen opvalt is de ruimte die er is gekomen, hoewel het vloeroppervlak niet groter is geworden. Maar de inrichting is een stuk praktischer gemaakt. Zo is de balie van het postkantoor, die links van de ingang stond, verplaatst naar achterin de winkel. PTT Post heeft er meteen een open balie van gemaakt. "Dat werkt een stuk lek kerder, want er is een persoonlijker contact met de klanten", zegt De Ronde. Door het plaatsen van een rode streep op de vloer en een schrijfzuil daarachter is ook de pri vacy voor de klanten verbeterd, stelt hij vast. De openingstijden van het postagentschap zijn sinds maandag met twee uren verruimd. Men kan er nu dagelijks (niet op zaterdag) terecht van half tien tot twaalf uur (uitgezonderd maandagmorgen) en van twee tot half zes. In de winkel is de toonbank achterin naast de PTT-balie geplaatst. De bloemen, planten en tuinzaden zijn uit het assortiment verdwenen. Daarentegen zijn er kantoorartikelen bijgekomen. De wenskaarten zijn uitgebreid, evenals de kleinvakarti- kelen (garen, wol, ritssluitingen, naalden e.d.). De parfumerie blijft een belangrijk aandeel houden, variërend van parfum tot textielverf toe. Ook cadeau-artikelen (zoals flessen shampoo met grappige eti ketten), puntzakken snoep en rook waren zijn bij De Ronde te koop. Tenslotte kunnen mensen er terecht voor fotowerk en fungeert hij als schoenherstelpunt. "Je moet probe ren de mensen vast te houden", ver klaart De Ronde deze brede opzet van zijn winkel. De zaak is in 1964 door zijn vader begonnen als een kapsalon, maar de kappersafdeling verdween met de komst van het postagentschap bijna vijf jaar gele den. De leerlingen van groep 8 van de De Casembrootschool brachten vrijdag middag een bezoek aan de Rabo bank. Ze kwamen heel wat te weten over sparen, lenen, geld opnemen (met name 'pinnen') en allerlei ande re zaken diejien nu of in de nabije toekomst van pas komen. Na het vertonen van de film 'Jij en je bank' kregen de kinderen een rondleiding door het bankgebouw, onder leiding van Judith Bruijnzeel. Met name het 'kraken' van de kluis en een bezoek je aan het binnenste van de geldau tomaat vielen in de smaak. Vervol gens moest de groep elf vragen beantwoorden over alles wat tot dan toe aan de orde was geweest. Twee kinderen wonnen daarmee een prijs je. Tot slot kreeg iedereen een glas limonade en een versnapering. Twee dagen eerder stapten de groe pen 3, 4 en 5 in de bus voor de jaar lijkse schoolreis. De trip ging rich ting Rotterdam, waar de voetgangerstunnel onder de Maas de eerste stop was. Vervolgens stond diergaarde Blijdorp op het program ma. Hier maakten de kinderen, ver deeld in groepen, een speurtocht door de dierentuin. Daarna ging de reis naar Vrouwenhof in Roosen daal, waar de jeugd zich kon uitle ven in de speeltuin. Na het verorbe ren van friet en een ijsje werd de thuisreis aanvaard. Drie dagen lang verbleven 69 leer lingen van de school met zeven begeleiders voor het jaarlijkse kamp in de Koekenshoeve te Hoeven. Op de eerste dag vertrok men op de fiets en stopte bij de brug in Oud-Gastel om te eten. Aangekomen werden de slaapzalen in orde gemaakt, waarna de jeugd zich vermaakte op het speelveld, 's Middags stond een bezoek aan het Bosbad op het pro gramma en bij terugkomst werden binnen een uur meer dan 350 panne koeken verorberd, 's Avonds werd in groepjes een speurtocht met spelle tjes en opdrachten in het bos afge legd. De volgende dag begon met een veldloop, die bij de jongens werd gewonnen door Dennis Borst en bij de meisjes door Cynthia v.d. Berg. De geblesseerde Dennis van Vossen en Pieter Lindhoud fungeer den als controle. Op de fiets toog het gezelschap daarna naar de overdekte skibaan in Rucphen, waar onder deskundige leiding werd geskied. Op de terugweg werd opnieuw het Bosbad opgezocht en bij thuiskomst stond de barbecue gereed, 's Avonds kwamen alle kinderen en begelei ders op de vloer tijdens de disco. De derde dag werd de terugtocht inge zet. 's Middags winkelen in Ouden bosch en daarna richting Nieuw- Vossemeer voor de maaltijd, bestaande uit friet met een frikandel. Ronald Bruyns en meester Daas waren de pechvogels, want zij wer den onderweg door een klapband getroffen. Het laatste traject terug naar school verliep voorspoedig. Donderdagmiddag werd als afslui ting nog een bingo gehouden in de school. Maandag 8 juli a.s. haalt de kon. fanfare Accelerando oud papier op. Advertentie I.M. Raadslid P. van Belzen heeft maan dagavond aandacht gevraagd voor de brief van de bewoners van de Burg. Smithstraat over de sloot, waarin onlangs bijna een kind ver dronken is. Wethouder J. van der Jagt maakte duidelijk, dat de situatie niet gemakkelijk te veranderen is. In het kader van het basisplan water voorziening heeft het waterschap de sloot verbreed. De gemeente toonde zich bereid om een beschermende hegbeplanting langs de sloot te plaatsen, maar het waterschap staat dat niet toe. Er moet een schouw- strook blijven voor onderhoud van de sloot, zei de wethouder maandag avond in de gemeenteraad. Bij biljartvereniging De Hoop speel de S. Oosdijk drie partijen en won ze allemaal. In de eerste boekte hij een nipte overwinning op E. van Poort vliet met 10-9,73. Oosdijk had min der moeite met K. Smits en hield hem met 10-7,58 op ruime afstand. De derde partij van Oosdijk was zijn beste. Met twintig beurten was het de kortste wedstrijd en Oosdijk behaalde met 1,8 ook het beste gemiddelde. J. Keur was de tegen stander en kwam er niet aan te pas: 10-6,07. K. Smits verloor eveneens zijn tweede partij van H. Keur met 8,78-10. P. Quis won nipt van L. Donderdag, vrijdag en zaterdag 4, 5 en 6 juli HAASKARBONADE 1 kg RIBKARB0NADE 1 kg KIPFILET 500 gram SHOARMAVLEES 500 gram GEBRADEN GEHAKT 100 gram LEVERKAAS 100 gram BOTERHAMWORST 100 gram 11.95 10.95 6.95 6.25 0.98 0.98 0.98 Maandag, dinsdag en woensdag 8, 9 en 10 juli MAGERE ST00FLAPPEN 1 kg GEHAKT 1 kg... VET SPEK 1 kg SPEKBLOKJES 200 gram 15.00 10.50 6.50 1.25 Advertentie I.M. Menheere die goed begon: 10-9,2. R. Scherpenisse had een slechte dag en kwam niet in zijn spel tegen W. van Oudenaarde die won met 4,85- 10. J. Mosselman en R. Keur bleven dicht bij elkaar, maar Keur won uit eindelijk met 9,14-10. Hij maakte daarbij ook de hoogste serie van negen caramboles. De gemeente heeft aan de Boswei 360 m2 grond verkocht a ƒ102,77 per m2, exclusief btw, aan dhr. J.C. Dekker uit Tholen. Hij wil daar vol gens de richtlijnen van bestem mingsplan Kom een vrijstaande woning bouwen. Advertentie I.M. De heren J.A. den Braber en A.C. Knuist hebben bedankt voor hun verkiezing tot respectievelijk ouder ling en diaken bij de Hervormde Gemeente. Zondag heeft ouderling A.J. Zwerus na 14 1/2 jaar kerke- raadswerk afscheid genomen. Hij was per 1 januari aftredend en niet meer herkiesbaar. Volgens de ker korde mocht Zwerus nog tot 1 juli aanblijven en die periode heeft hij volgemaakt. Hij was eerst diaken en vervolgens ouderling en scriba. Zwerus was de enige nog overgeble ven ouderling en omdat hij wegens zijn werk ook dikwijls in het buiten land verbleef, moesten er nogal eens invallers van elders komen. Door de komst van ouderlingen-kerkvoogd per 1 januari j.l. (de voormalige kerkvoogdij is opgeheven) is dat probleem verminderd. Het eertste fietstochtje dat de Anbo over het eiland organiseerde trok twintig deelnemers. Vanaf Haestin- ge reed de groep over de binnenwe gen naar Sint-Annaland, waar de koffie gereed stond bij bestuurslid mevrouw A. Kuipers. Vervolgd werd richting Poortvliet, met een stop bij de woonboulevard. Ver schillende leden waren daar niet eer der geweest en snuffelden meteen rond, de rest nuttigde een versnape ring in de koffieshop. Daama werd de thuisreis aanvaard. Het bestuur was tevreden met de deelname en gaat tijdens de zomerstop van de soos elke dinsdagmiddag een fiets tocht organiseren. De eerste.is op 16 juli om twee uur vanaf Haestinge. Het soosseizoen wordt op 9 juli afgesloten met een bingomiddag in Haestinge. De soos begint weer op 20 augustus. In het nieuwe seizoen staan weer de nodige activiteiten op het programma, zoals de molencrui se vanuit Leiden op 3 september. De versmalling in de Sportlaan ter hoogte van Haestinge is met name in het donker en bij regen gevaarlijk, vooral voor mensen van elders. Raadslid mevr. M.H. Schot-de Hoog zei dat maandagavond in de gemeenteraad. Zij pleitte ervoor om de middenweg-markering gedeelte lijk weg te halen om de verwarrende situatie op te lossen. Wethouder Van der Jagt zegde toe om bij de ver- keerscommissie om advies te vra gen. De commissie openbare werken heeft een positief advies uitgebracht over de aansluiting van het pand Molenweg 40 op het hoofdriool. Dat is nodig omdat het huis nu nog afwatert op een sloot die wegens de ruilverkaveling gedempt wordt. De gemeente wil zoveel mogelijk lozin gen op het oppervlaktewater voor komen en maakt daarom een aan sluiting op het hoofdriool. Zes leerlingen van de Oosterschel- deschool hebben zaterdag in Zierik- zee meegedaan aan de schoolkam- pioenschappen atletiek voor de groepen 4 t/m 8 van het basisonder wijs op Tholen en Schouwen-Dui- veland. De deelnemers aan de wed strijden werden door regen en wind geteisterd, maar zetten dapper door. Jolin Niemantsverdriet en Gertjan Rijstenbil uit groep 5 werden respectievelijk tweede en derde op de 40 meter sprint. Janita Anthonis- se uit groep 6 behaalde een derde plaats bij het verspringen. Verder kwam Bas Vroegop uit groep 5 in de finale van de 40 meter sprint en werd hier zesde. Janita werd in de eindstrijd van de 60 meter sprint vijfde. Jardo van Dorst uit groep 4 plaatste zich voor de halve finale van de 40 meter sprint en Christian Poot werd in een zware serie vierde. Op het zwaarste nummer, de 1000 meter hardlopen, hadden de lopers veel last van de harde wind. Bas werd tiende, Gertjan veertiende en Jolin 22e. Na afloop werden de prij zen en de diploma's uitgereikt en de leerlingen togen tevreden naar huis. De leerlingen van groep 8 van de Oosterscheldeschool namen donder dagavond afscheid van de basis school. Voorzitter Anne Wedzinga van de ouderraad opende de avond. Hij stelde de nieuwe schoolleider Wat willen jongens worden als ze groot zijn? Brandweerman, piloot, politieagent of...treinma- chinist. Hoewel Sint-Philipsland al sinds 1953 geen tramlijn meer heeft, reed er zaterdag weer een trein. Het stoomlocomotiefje 'Kobus' dat op de Sint-Philipslandse bra derie rondreed, trok bij de jeugd erg veel bekijks. Dat is wel wat anders dan de doorsnee 'koplo per' van de Nederlandse Spoorwe gen. Met hendeltjes, kraantjes en wieltjes moet de stoom in bedwang gehouden en in de juiste dosering afgegeven worden. Puffend trok het miniatuurtrein tje door de straten van Sint-Phi lipsland. En niet alleen tot genoe gen van de kinderen. Albert en Mieke van Beveren wisselden elkaar als machinisten af. De kin deren vulden maar al te graag het wagonnetje. De hele dag reed Kobus af en aan, de braderiegangers in een wolk witte rook achter zich latend. Een enkeling trok een vies gezicht door de 'aparte lucht' die de f I Albert van Beveren bracht met 'Kobus' menig kinderhart in vervoering. stoom verspreidde. Maar de mees- voertuig. En sommigen zag je wel eens'een rondje mee willen rij ten keken glimlachend naar het gewoon denken: "Daar zou ik zelf den!" Henk Witjes voor. Witjes, voorheen leerkracht in Sint-Philipsland, volgt na de zomervakantie I.C. Moerland op die wethouder is geworden. Hij sprak de aanwezigen kort toe waar na de leerlingen van de onderbouw een lied zongen. Dat werd gevolgd door een gezamenlijk optreden van alle groepen. De leerlingen van groep 8 (en enkelen uit groep 7) namen met de uitvoering van de musical 'Spoken op Griezelstein' afscheid van hun school. Na de pau ze bedankten de kinderen alle leer krachten in dichtvorm. Daarbij ont vingen die onderwijzers een boekje met wetenswaardigheden uit hun geboortejaar, een geurzakje en een roos. Ook de leraren hadden voor iedere schoolverlater een afscheids gedicht gemaakt. De leerlingen kre gen behalve het getuigschrift ook een zakcomputer met de naam van de school erop. Wedzinga sloot de avond en wenste de schoolverlaters veel succes in het voortgezet onder wijs. De leerkrachten ontvingen van de ouderraad elk een boeket. Giste ren namen de leerlingen van groep 8 met een etentje in de Heksenketel feestelijk afscheid van hun leraren. Ook juf Annemiek Bouten nam afscheid, want zij verlaat eveneens de Oosterscheldeschool in verband met de komst van schoolleider Wit jes. Kandidaat G.J.N. Moens te Houten heeft bedankt voor het beroep dat de Gereformeerde Gemeente op hem had uitgebracht. En ook voor 26 andere beroepen die hij kreeg uit binnen- en buitenland. Moens heeft het beroep uit de gemeente te Goes aangenomen. Onze mengmachine maakt uw wenskleur klaar terwijl u wacht. ■k Histor, Rambo en Sigma vakverven Ruime collectie behang en Raamdecoraties GRATIS KLEURADVISERING Schilderspeciaalzaak Laban Eendrachtsweg 13 Tholen 0166-604923 Advertentie I.M. De plattelandsvrouwen organiseer den dinsdag ter afsluiting van het seizoen een tuinreisje. Doel was de tuin van mevr. Dingemanse-Loos in Heerle. Na de koffie met cake ver telde mevr. Dingemanse hoe ze begon met tuinieren en hoe haar hobby uitgroeide tot haar werk. Regelmatig reist ze naar Engeland om daar tuinen te bekijken. Verder is de Heerlese vijf jaar geleden begonnen met een kwekerijtje voor vaste en eenjarige planten. Deels uit liefhebberij, maar ook omdat ze geen plantje weg kan gooien. Inmid dels is het assortiment uitgegroeid tot zo'n 300 soorten. Tijdens de rondleiding door de tuin gaf mevr. Dingemanse uitleg en nuttige tips over de verzorging van planten en over diverse plantensoorten. Als dank kreeg ze van de plattelands vrouwen een attentie. Daarna fiet sten de dames naar recreatiegebied De Heide waar men een picknick hield. Vervolgens toog men voldaan huiswaarts. CDA-raadslid J. de Jager heeft in de commissie openbare werken dins dag het probleem van de bomen langs de Langeweg in Anna Jacoba- polder aangekaart. "De overlast zou niet helemaal duidelijk zijn. Maar die problemen zijn wel degelijk dui delijk: takken waaien af en de bomen hebben een grote aantrek kingskracht op luizen en dat geeft Zondag 7 juli THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Van Kooten, Montfoort. 18.30 u. ds. Van Dijk. HERV. GEM. 1MMANUEL 10 u. ds. Balk, Tholen. GEREF. KERK 10 u. ds. Van Wattum. 17 u. ds. Hooijkaas. CHR. GEREF. KERK 10 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Van der Ham, Zuidland. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u leesdienst. R.K. KERK za 19 u. eucharistieviering, zo 11 u. echaristieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18.30 u. ds. Snijder. GEREF. KERK 10 u. dhr. Geuze, 's-Heer Arendsker- ke. CHR. GEREF. KERK 10 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Korving. 18.30 u. ds. Tanis. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30u. leesdienst. R.K. KERK vr 9 u. pastor Wiertz. za 17.30 u. pastor Verlijsdonk, woord-, gebed- en communiedienst, zo 9.30 u. pastor Wiertz, eucharis tieviering. SINT ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Van Binnendijk, Bleiswijk. 18 u. ds. Visser, Gouda. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.30 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Van Kooten, Nieuwerkerk aan den IJssel 18 u. ds. Van Bruggen. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Den Hartog. vr 12/7 14.45 u. ds. Den Hartog, huwelijksbev. HERV. GEM. REHOBOTH 10 en 19 u. ds. De Goei. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Van Bruggen, Stavenisse. 14.30 u. ds. Snijder, Oud-Vosse- meer. rommel op de auto's", zei De Jager die ervoor pleitte om de bomen zo snel mogelijk te rooien. "Om kosten te sparen zouden ze niet helemaal uitgegraven hoeven te worden, maar als je de stompen met Round-Up (bestrijdingsmiddel - red.) behandelt en uitfreest, lopen ze echt niet meer uit." De CDA'er vroeg tevens aan dacht voor afritten voor rolstoelge bruikers in de trottoirs. De VVV organiseert vanaf 13 juli iedere zaterdagavond in juli en augustus stadswandelingen door Tholen. Deze wandelingen duren ongeveer anderhalf uur en worden geleid door gids Henk Elenbaas uit Tholen. Hij voert het publiek dooi de straten van het stadje en doet daarbij ook de Grote Kerk, de Gast huiskapel en het voormalig stadhuis aan de Hoogstraat aan. De wande lingen'beginnen om zeven uur en starten op de hoek van de Markt en de Kerkstraat. Zeekraalsnijders beboet. Drie zestigers uit Oosterland zijn onlangs bekeurd omdat ze zeekraal aan het snijden waren op de slikken bij Zon- nemaire. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18.30 u. leesdienst. wo 10/7 19.30 u. ds. Clemens, Nige ria. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. kand. Simons, Nieuw- Lekkerland. GEREF. KERK 10 u. ds. Hoffman, Halsteren. 14.30 u. ds. Vermeulen, Bergen op Zoom. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. do 11/7 19.30 u. ds. Meeuse, Vlaar- dingen. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 (H.A.) en 17 u. ds. Van Ecke- veld. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Van der Meulen. Het gezelschap nam ook een kijkje jes bij ligt. En we zien er tegenop bij de familie Van Gurp in Sint- Maartensdijk en maakte van een koffiestop bij De Lagune in Sint- Annaland gebruik om daar de rozen tuin van mevrouw Van Lammeren te bezoeken. Onderdeel van de Thoolse toon-tuindag was ook de tuin van de familie Balk in Poort vliet. Entree wordt niet gevraagd. Maar de bezoekers gaven voor het goede doel - de bestrijding van mul tiple sclerose - 845,70 gulden. "En de stichting Zeeland natuurmaand maakt ook nog een bijdrage over", vertelt Koppenhol. Bezoekers kwa men niet alleen uit het Zeeuwse, maar ook van Flakkee, uit West- Brabant en zelfs uit Barendrecht en Bleiswijk. De open dag wordt dit jaar tot één keer beperkt. "Er gaat veel werk aan vooraf, want je wilt dat alles er net- om dat twee keer te moeten doen", aldus Koppenhol. Het had tot gevolg dat het proefveld van de zaadteelt studieclub niet in de route was opge nomen omdat daar nog nauwelijks iets in bloei staat. De studieclub houdt later dit jaar zelf alsnog een open dag. Natuurlijk zijn de weersinvloeden merkbaar in de tuinen, maar nog eerder de de gevolgen van de lang durige kou dan van de aanhoudende droogte. "Mijn rozen bijvoorbeeld waren juist uitgesproken mooi. Een roos wortelt erg diep. Maar de familie Balk in Poortvliet heeft honderden lelies en die stonden nèt niet open." De droogte voorkomt het optreden van schimmelziekten, zegt Koppen hol. Hij kijkt met tevredenheid terug op de open dag. "Het was buitenge woon gezellig. Zo'n dag is écht een opkikker, maar wel vermoeiend." Zaterdag 29 en zondag 30 juni. Tholen, Poortvliet, Oud-Vosse- meer en Sch'erpenisse (dr. Padt): dr. Padt, Poortvliet tel. 612400. St. Maartensdijk, St. Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. Janssen en dr. Panis): tot za.avond dr. Janssen, Sint-Maar tensdijk tel. 664126. daarna dr. Panis, Sint-Maartensdijk tel. 662400. St.Philipsland en Nieuw-Vosse- meer: dr. Van Doesburg, Sint-Philipsland tel. 572500. TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts Willebrands-Bakker, Ber gen op Zoom tel. 0164-233723. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za. 8.30-9 u„ tel. 0166-662596 KRAAMZORG Kraamcentrum Rondom de Ooster- schelde, tel. 0113-249222. Verloskundige (voor Tholen en Oud-Vossemeer): mevr. P. Timmers tel. 0166-604969. ST. HOMECARE ZEELAND Tel. 0113-232924. THUISZORG Alg. maatsch. werk, gezinsverzor ging, wijkverpleging en informatie advieswerk, dagelijks 8.15-17 u., Centrum Thuiszorg Dr. Tazelaarstr. 1, St. Maartensdijk, tel. 0166- 663577. Voor dringende vragen en hulp 24 uur per dag tel. 0113-251177. Voor dringende vragen en hulp maatschappelijk werk buiten kan tooruren (noodsituaties) tel. 0118- 628743. Uitleen: ma t/m vr St.Maartensdijk 11-14 u., Tholen 18.30-19 u. ZORGLOKET THOLEN informatie, advies en diensten voor ouderen ma t/m vr 8.30-15.30 u. tel. 0166-664196. GRAAG GEDAAN Hand- en spandiensten, tel. 0166- 603329 van 12.30-13.30 u. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11, Tho len, elke wo. 10-11.30 u. op afspraak 0118-418395. PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tho len 0166-602507 en 0166-653146; St. Philipsland 0167-572342 of 0167-572530. PATIËNTENPLATFORM ma en do 9-12 uur, tel. 0113- 249389. CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 0113-249480. TELEFON. HULPDIENST Tel. 0118-615551, 0118-636251 (chr.); kindertel. 06-0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 628800. ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner over dementie, tel. 0512- 471202. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 0166-604854 of 06-0730. BLUF VAN M N LUF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. KINDEROPVANG Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0166-604574. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. JA1B (informatiebureau voor de jeugd) ma, di, wo en vr 13.30-17.30 u. en vrijdagavond 18- 20 u. Molenvlietsestraat 11 Tholen tel. 0166-604374. KAMER VAN KOOPHANDEL ma 8/7 gemeentehuis 9-12 u. STORINGEN ENERGIE Tel. 0118-638888. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 4 t/m vrijdag 12 juli. donderdag 4 6.42 - 19.02 vrijdag 5 7.32-19.52 zaterdag 6 8.17 - 20.37 zondag 7 9.12-21.27 maandag 8 10.02-22.22 dinsdag 9 11.02-23.27 woensdag 10 12.12.-- donderdag 11 0.37 - 13.22 vrijdag 12 1.52-14.27 zo 7/7 20.55 u. LK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 06-9771. Voor storingen in uw installaties zowel elektra, gas, c.v. en water, kunt u ons dag en nacht bereiken. TECHNISCH BUREAU Poortvliet, tel. 0166-612650 Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1996 | | pagina 2