Ruucstoppelen en Eegedima kampioen Regenboog en Rieburch winnaars estafette van schoolzwemmen bij ff 't Centrum Twee dagen wielersport met criterium en omloop Ronde van Poortvliet en klassieker Koersballen voor ouderen Na tie ronde is er gezellige muziek en karaoke in: Dorpentocht via wandelpad in Stavenisse Kampioenschap door weinig deelname bijna niet doorgegaan Eerste plaats A. de Graaf in Roosendaal Tot ziens bij Hans en Jenny Donderdag 4 juli 1996 St. Annaland degradeert uit lste klas In de mixedcompetitie hebben De Ruucstoppelen 2 en Eegedima 2 de kampioenstitel binnengehaald. Voor Eegedima was dat een nipte overwinning die door het tel len van het aantal gespeelde sets werd bepaald. St.Anna- land bleek de druk van de eerste klasse niet aan te kunnen en degradeerde. Ruucstoppelen 3 heeft nog een kans op zilver. EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Sets tellen Ruime winst Toernooi De meisjes van De Regenboog uit Tholen en de jongens van De Rieburch uit Sint-Maartensdijk zijn maandag morgen Thools schoolzwemkampioen geworden. Er werden ook individuele wedstrijden gehouden. Het scheelde niet veel of het zwemkampioenschap was niet doorgegaan. Er waren maar acht scholen bereid om deel te nemen. Maar met hulp van zwemvereniging De Dol fijn '92 kon het evenement in zwembad De Spetter te Tholen toch plaatsvinden. Drie dorpen niet Regen Uitslagen Gymbroche voor mevr. Andriesse 21 J. Moerland en K. v.d. Hoek in wedstrijd Oss Paardensport Moerland in prijzen £l Café Markt 19 Poortvliet Met de wielerronde van Poortvliet en de klassieker de Omloop van de Zuidwesthoek staan er twee fietsevene- menten op het programma. Beide wedstrijden zijn dit jaar een aanwinst op de wielerkalender. Wegens een gebrek aan deelnemers werd vorig jaar de ronde van Poortvliet afgelast, terwijl de Omloop van de Zuidwesthoek in 1992 voor het laatst werd verreden. De organiserende comités proberen met frisse moed de wedstrijden weer nieuw leven in te blazen. Tijdstip veranderd Wielrennen Omloop Zuidwesthoek Uitdaging Het eerste team van St.Annaland speelt sinds zaterdag weer in de tweede klasse waar het eigenlijk thuishoort. Vorig jaar verving de hele reserveploeg het eerste team dat uit elkaar was gevallen. Ondanks het geringe krachtsverschil met de nummers twee en drie op de rang lijst, werd St.Annaland dit seizoen toch laatste. De Sint-Annalanders verloren zaterdag met 0-6 van Goes. Maar anders dan de uitslag doet ver moeden, was het een mooie wed strijd. Corrie Bazen en Trijnie Goe- degebuure verloren hun dubbelspel kansloos en datzelfde gold voor de herendubbel van Wim Bazen en Thijs Fase. De mix-partijen bleven echter tot het laatst toe spannend. Adrie en Trijnie Goedegebuure speelden goed, maar moesten in een driesetter de winst aan Goes laten. Adrie Goedegebuure en Marrie Quist namen aanvankelijk een 1-0 voorsprong, maar de vermoeide Goedegebuure was aan het eind van zijn Latijn en in een prima partij verloor het duo in drie sets. Wim en Corrie Bazen hadden iets van hun vorm van de laatste weken verloren. Tegen de sterke spelers van Goes konden ze zich dat niet permitteren en in twee sets van 0-6 ging de winst naar de tegenstanders. Marrie Quist haalde in de vierde set haar oude niveau weer eens (na langdurig bles sureleed). Maar in een gelijk opgaande strijd trokken zij en Thijs Fase toch aan het kortste eind. Ondanks de degradatie keek team leider Goedegebuure terug op een sportieve en geslaagde competitie. Een week eerder was WIK uit Kerk- werve tegenstander van St.Anna land. Deze jonge ploeg bleek te sterk voor de Sint-Annalanders die Trijnie Goedegebuure en Marrie Quist moesten missen wegens bles sures. Ilja en Willy Fase waren de vervangers. Het dubbelspel verliep aanvankelijk slecht. Corrie Bazen en Willy de Rijke verloren de eerste set met 6-4, maar wonnen uiteindelijk de partij toch nog. Hetzelfde gebeur de in de wedstrijd van Wim Bazen en Adrie Goedegebuure die de eer ste set zelfs met 6-1 verloren. Adrie Goedegebuure en Ilja Fase verloren kansloos in twee sets en ook Thijs Fase en Willy de Rijke moesten in een driesetter de winst uit handen geven. Wim Bazen en Ilja Fase speelden niet slecht, maar waren niet sterk genoeg en verloren in drie seis: 4-6, 6-2 en 1-6. In de vierde mix bleek het zwoegwerk van Thijs Fase en Corrie Bazen onvoldoende om de stand nog gelijk te trekken. De gelijkopgaande strijd werd uit eindelijk door de WIK-spelers gewonnen met 4-6, 7-6 en 5-7. Het tweede team van Eegedima is in de mixedcompetitie kampioen geworden in de vierde klasse. Het was een 'close finish' want de Thole- naren behaalden evenveel punten als Nieuwerkerk dat in de laatste wed strijd met 2-4 van Vlissingen ver loor. Eegedima had voor de slotpar- tij zestien punten en Nieuwerkerk 19. Eegedima verloor tegen Duive- land alleen de damesdubbel in drie sets. De overige partijen werden gewonnen. Vooral de laatste mix was daarbij spannend. Hanny Braai en invaller Dick Noteboom stonden met 5-1 voor, maar de opponenten kwamen terug tot 5-5. Uiteindelijk wonnen de Tholenaren toch de set en daarmee de partij. Aangezien Nieuwerkerk maar twee punten behaalde, kwam de ploeg uit op een totaal van 21 punten, net zoveel als Eegedima. Maar het Thoolse team had één set minder nodig om zover te komen en daarom werd het kam pioen. Cia Minderhout, Hanny Braai, Piet Jansen en Peter Mens mogen het volgend seizoen in de derde klasse gaan proberen. Kees v.d. Burcht, Petra Korevaar, Harold Schuurbiers en Frea Westerweel waren invallers bij deze ploeg. Ook Ruucstoppelen 2 uit Sint-Phi- lipsland behaalde de kampioenstitel, zij het in de derde klasse. Het mixedteam behaalde thuis een 3-3 gelijkspel tegen De Puije uit 's Heer- Hendrikskinderen, terwijl één punt al voldoende was geweest om het kampioenschap binnen te halen. De Puije kon alleen bij een 0-6 over winning nog eerste worden. Die hoop werd al in de tweede partij de bodem ingeslagen. Chiel v.d. Est en Leni Verwijs gingen in een drieset ter tenonder, maar Reini Reijngoudt en Elly van Dijke behaalden na drie sets het benodigde punt: 3-6, 6-0 en 6-2. Ad den Engelsman en Betsie Huijsmans moesten de winst met 2- 6 en 4-6 aan de tegenstanders laten. Reini Reijngoudt en Betsie Huijs mans hadden twee sets met tie-break nodig om de stand weer gelijk te trekken: 7-6 en 7-6. Het damesdub bel van Leni Verwijs en Elly van Dijke leverde geen probleem op voor de Sint-Philipslanders: 6-2 en 6-0. De Ruucstoppelen behaalde echter geen partijwinst, want Ad den Engelsman en Ike Verwijs delfden in een spannende driesetter het onderspit met 7-6, 3-6 en 4-6. Voor De Ruucstoppelen 3 zit er nog een tweede plaats in. De ploeg ver sloeg zondag op eigen giond Eege dima 3 - waarin oud-Sint-Philipslan- Tennis der Fontijne meespeelde - met 5-1. Netty van Westen en Maddy Filius waren de enigen van De Ruucstop pelen die verloren. De eerste set ging gelijk op, maar bij 4-4 brak Eegedima de service en won met 4- 6. De tweede set ging eveneens naar de Tholenaren met 3-6. Bij het herendubbelspel pakte Eegedima de eerste set met 3-6, maar de Sint-Phi- lipslanders vochten zich terug en wonnen de laatste twee sets met 6-2 en 6-3. Lijdie Kot en Wim van de Ree pakten de eerste set met 6-1, maar voor de tweede moesten de spelers van De Ruucstoppelen har der knokken. Desondanks wonnen ze toch met 7-5. Adrie van Dijke en Netty van Westen wonnen meedo genloos in twee sets van 6-0. Maddy Filius en Wim v.d. Ree speelden wederom een winnende partij met twee sets van 6-2. Lijdie en Jan Kot moesten het opnemen tegen v.d. Meeren en Fontijne van Eegedima. De laatsten hadden zich erg ver heugd op een overwinning, maar die vlieger ging niet op. De eerste set verloren ze kansloos met 6-1. Ook de tweede set ging naar De Ruuc stoppelen, zij het nipt met 7-5. De Ruucstoppelen 3 kan volgende week in de laatste wedstrijd tegen kam pioen Scelveringhe 2 nog een twee de plaats bemachtigen. Onder slechte weersomstandighe den zijn zaterdag in Sint-Philipsland de finales van het open toernooi van De Ruucstoppelen afgewerkt. Met 140 inschrijvers was het toernooi weer gegroeid ten opzichte van vorig jaar. Met 135 partijen begint het maximum in zicht te komen. Behalve het weer op de finaledag, was het toernooi uitermate geslaagd te noemen. Vier finalepartijen wer den in de Knotwilg te Steenbergen gespeeld, om te zorgen dat de prijs uitreiking nog enigszins op tijd plaatsvond. Daarna werd er een dinerbon van 150 gulden verloot die werd gewonnen door mevr. Den Engelsman uit Sint-Philipsland. De uitslagen van de finales waren: D2-spelers. Heren enkel: M. Wes- dorp-S. Everaers 6-1 en 6-0. Heren dubbel: Poot en Droogendijk-Kole en Jongeneelen 4-6, 7-6 en 7-5. Dames enkel: L. van Dijke-R. Ver wijs 2-6, 7-5 en 6-3. Dames dubbel: Wehrmeijer en v.d. Berg-Van Dijke en Sondermeijer 6-1, 2-6 en 7-6. Gemengd dubbel: Ernest en Ernest- Everaers en Everaers 6-3 en 6-4. Dl-spelers. Heren enkel: D. West- dorp-E. Hage 4-6,6-1 en 6-3. Heren dubbel: Fase en Westdorp-Vreeke en Kramers 6-2, 3-6 en 6-4. Dames enkel: H. van Alphen-R. Kok 6-1 en 6-3. Dames dubbel: Geluk en Jon kers-Kot en Huijsmans 6-1, 3-6 en 7-5. Gemengd dubbel: Verwijs en Kot-Walpot en v.d. Houten 7-5 en 6- 2. C2-spelers. Heren enkel: R. Booij- M. Oosdijk 6-0 en 6-3. Heren dub bel: v.d. Est en Booij-Steenpoorte en Geluk 6-1 en 6-3. Dames dubbel: Van Iwaarden en Verwijs-De Jong en Kamstra 6-0 en 6-3. Gemengd dubbel: Booij en Verwijs-Bolier en Fase 6-2 en 6-2. Cl-spelers. Heren enkel: E. Broek- huizen-M. van Herpen 7-6 en 7-5. Heren dubbel: L. Goedegebuure en J. Dekker alle partijen gewonnen. In zijn dankwoord prees bondsgedele- geerde T. Moerland (voorgelezen door voorzitter Den Engelsman omdat Moerland afwezig was) de mentaliteit en sportieve geest van de Sint-Philipslandse vereniging. Tennisvereniging Eegedima uit Tholen organiseert deze week het Eendrachttoernooi waarin 230 par tijen wórden gespeeld. Het toernooi duurt nog tot zondag. Op die dag worden de finalepartijen gespeeld. Het wandelpad langs de ijsbaan in Stavenisse krijgt zaterdag een hele drukte te verwerken. Het pad is namelijk opgenomen in de route van de Zeven-dorpentocht. Zo probeert de organiserende wandelsportclub Vosmeer ieder jaar weer een nieuw element in de tocht te brengen. Al maanden wordt aan de wandeltocht gewerkt. 'De voorbereidingen voor een diner duren meestal veel langer dan de maaltijd zelf, schrijft burge meester H.A. van der Munnik hier over in het programmaboekje. Vanaf 7 uur zaterdagmorgen wordt er gestart vanuit dorpshuis De Vos- senkuil in Oud-Vossemeer. Deelne mers aan de langste afstand - 50.520 meter - kunnen tussen 7 en 9 uur vertrekken, die voor de tocht van 31.440 meter tussen 8 en 10 uur. Er zijn ook tochten van 5, 10 en 15 kilometer en daarvoor kan tussen 's morgens 9 en 's middags 3 uur gestart worden. Leontien Potappel, Ariënne Poot, Leonie Goedegebuure en Marjan Zwagemaker bijten het spits af bij het schoolzwemkampioenschap. Badmeester J. Jansen sprak maan dagmorgen de menigte toe die zich verzameld had rond het diepe deel van De Spetter. "Iedereen die hier staat is voor zichzelf al een win naar", zei Jansen die hiermee varieerde op het bekende gezegde 'Meedoen is belangrijker dan win nen'. Via De Dolfijn was alles pro fessioneel opgezet. Er stonden waar nemers bij de keerpunten en om de wedstrijden een officieel tintje te geven, was KNZB-scheidsrechter Bertus van 't Zelfde uit Middelburg aangetrokken. Hij had samen met badmeester Ko Stoutjesdijk uit Sint- Maartensdijk de leiding over de wedstrijd. Een kwartiertje later dan de bedoe ling was, begonnen de wedstrijden 50 meter schoolslag. Elke school leverde een aantal leerlingen uit de groepen 4 tot en met 8. Verdeeld in jongens en meisjes zwommen ze eerst de voorronden. De beste vier kwamen later uit in de finale. Er Uitslagen van de wedstrijd in Oud-Vos semeer: mevr. C. van Mierlo en wisse lende partner 42 p; mevr. C. Lindhout en mevr. Hermans 24 p; mevr. L. van Poort vliet en W. Lindhout 20 p; mevr. M. Timmermans en mevr. M. v.d. Zande 19 p; mevr. D. van Dijke-de Wilde en mevr. M. v.d. Zande-Schoep 17 p. Tholen: mevr. R. Burrows en J. Geuze 21 p; mevr. R. Nagtegaal en wisselende partner 20 p; A. Verkamman en L. Soomers 19 p; mevr. A. Bal en mevr. M. Schot 10 p; mevr. S. Hoven en mevr. F. Schellinger 9 p; mevr. C. Praat en mevr. Y. Verkamman 8 p; mevr. D. Pigmans en mevr. C. Waasdorp 8 p. Kreukelbermen. Van den Herik uit Sliedrecht was met 217.500 gulden de laagste van elf inschrijvers voor onderhoudswerk aan de kreukelber men langs de Ooster- en Wester- schelde in opdracht van het water schap Zeeuwse Eilanden. Het werk moet 30 september uitgevoerd zijn. Duivenrubriek De Zwaluw Oud-Vossemeer, Orleans 29 juni. In concours 95 duiven van 13 deelnemers, los 7.30 u. met w.z.w.- wind. Eerste duif 13.34.20 u. is 1230,398 m/min, laatste duif 13.50.21 u. is 1178,386 m/min. J. Potappel I, 13, 14; J. Buitenhuis 2, 17, 18; A. Havermans 3, 7; J. Capelle 4, 16; D.A. Vaders 5; C.A. Hommel 6; A. Capelle 8, 11; D. Istha 9, 10, 15; T. v.d. Mark 12; M. de Graaff 19, 20, 22, 24; P. Hommel 21A. van Daalen 23. De Trouwe Duif Tholen, Orleans- Soussaye 29 juni. In concours 95 dui ven van 11 deelnemers, los 7.30 u. met w.n.w.-wind. Eerste duif 13.27.04 u. is 1246,33 m/min, laatste duif 13.47.19 u. is 1179.707 m/min. C. Moeliker I, 15, 21; P. Laban 2, 8, 10, 17; M.J. Laban en Zn. 3, 4; L. v.d. Kleijn 5, 12,20; C.J. Deurloo 6, 13; T. Winkels 7,22; J. Vaders 9,1123; A.C. Laban 14, 16, 18; C.J. van Haaften 19; F. Bal 24. De Trouwe Duif Tholen, La Soute- rainne 22 juni. In concours 49 duiven van 8 deelnemers, los 7.15 u. met noor denwind. Eerste duif 17.21.12 u. is werd ook nog een estafette gezwom men waarbij de teams bestonden uit vijf leerlingen (uit elke groep één). Aan de wedstrijden deden mee: De Regenboog, Ter Tolne, De Kraal en De Veste uit Tholen, de De Casem- brootschool uit Sint-Annaland, De Schalm uit Stavenisse, De Rieburch uit Sint-Maartensdijk en De Ooster- scheldeschool uit Scherpenisse. Daarmee waren er geen vertegen woordigers uit Sint-Philipsland, Oud-Vossemeer en Poortvliet. De nummers 1 t/m 3 van de individuele wedstrijden kregen een medaille en vóór de winnaars van de estafette was er een wisselbeker. De Rie burch won de estafette bij de jon gens en De Regenboog behaalde de winst bij de meisjes. Leerlingen van Ter Tolne wonnen drie wedstrijden bij het individuele zwemmen. De Rieburch, De Regenboog en de De Casembrootschool volgden met twee eerste plaatsen, terwijl ook een leerling van De Schalm een keer eerste werd. Enthousiast sprongen de deelnemers het water in. Er bestond overigens wel wat verwarring over de fluitsig nalen. Het eerste was bedoeld om op de startblokken te klimmen en het tweede om te starten. Maar enkelen doken al bij het eerste fluitje het water in. Na een gedegen uitleg ging het beter en scheidsrechter Van 't Zelfde liet de ene na de andere groep starten. Zo snel mogelijk, om de ver loren tijd in te halen. Bij de keerpun ten moesten de zwemmers aantik ken. Wie dat niet deed, kreeg drie seconden straftijd. Langs de kant werden de deelnemers aangemoe digd door ouders, leerkrachten en medeleerlingen. Het weer werkte aan het begin van de ochtend mee. Het was droog en soms zelfs zonnig. Maar in de loop van de morgen kregen de zwemmers toch nog een bui regen op hun dak. Voor hen niet zo erg, want nat waren ze toch, maar de toeschouwers had den er meer last van. Na de prijsuit reiking was het snel naar huis. De uitslagen van de finales van het indi viduele zwemmen waren: MEISJES groep 4: I Ariënne Poot (Rie burch) 1.00.6 min.; 2 Marjan Zwagema ker (Regenboog) 1.01.1 min.; 3 Sanne Ligtvoet (Regenboog) 1.08.1 min.; 4 Joëlle Lock (Regenboog) 1.10.7 min. Groep 5: 1 Wieteke Sauter (Ter Tolne) 53.3 sec.; 2 Zoë Braai (Regenboog) 53.7 sec.; 3 Anne Kwist (TerTolne) 54.8 sec.; 4 Lotte Mulders (Kraal) 1.02.2 min. Groep 6: 1 Berdi Pekelsma (Regen boog) 52.1 sec.; 2 Monique Schoep (Ter Tolne) 53.2 sec.; 3 Anje Weggemans (Regenboog) 58.2 sec.; 4 Maaike de Lang (Ter Tolne) 59.3 sec. Groep 7: 1 Patricia Aarnoudse (Casem broot) 51.4 sec.; 2 Justine Weijenberg (Regenboog) 51.6 sec.; 3 Welmoed Roe ten (Kraal) 53.2 sec.; 4 Marleen Jansen (Regenboog) 55.6 sec. Groep 8: I Anoek Jansen (Regenboog) 46.7 sec.; 2 Dianne Geuze (Regenboog) 48.3 sec.; 3 Ruth v.d. Sande (Regen boog) 48.9 sec.; 4 Deborah Oversteeg (Regenboog) 51.9 sec. JONGENS groep 4: 1 Bram Westerweel (Ter Tolne) 1.01.7 min.; 2 Arne Bijl (Regenboog) 1.02.7 min.; 3 Jurre Bakker (Ter Tolne) 1.10.5 min.; 4 Jeroen Siep (Regenboog) 1.13.1 min. Groep 5: 1 Bart v.d. Helm (Schalm) 1.02.6 min.; 2 Roy Aarnoudse (Casem- broot) 1.03.6 min.; 3 Joris Verkouteren 1026,971 m/min, laatste duif 18.38 u. is 911,131 m/min. C. Moeliker 1, 2, 5; C. Laban 3, 4, 9, 10; F. Bal 6; P. Laban 7, 8; C.J. Deurloo 11; L. v.d. Hoofd 12. De Vredesduif Sint-Philipsland, Orle- ans-Saran 29 juni. In concours 82 dui ven van 12 deelnemers, los 7.30 u. Afstand circa 441 km. Eerste duil 13.39.07 u. is 1197,07 m/min, laatste duif 14.07.01 u. is 1112,95 m/min. A. Goudzwaard 1, 16, 21; Jac. Reijn goudt 2,4,8, 1112; J. Quist 3,6; W. van Dommelen 5; comb. Van der Reest 7, 9, 20; comb. Reijngoudt en Zn. 10, 14; J. Zuidweg 13, 18; A. Kot 15; gebr. Reijn goudt 17; J.D. Quist 19. Kampioenschap De Vredesduif. VITESSE. Hok niet aangewezen: 1. Jac. Reijngoudt, 2, J.D. Quist, 3. comb, v.d. Reest, 4. comb. Reijngoudt en Zn., 5. A. Goudzwaard, 6. gebr. Reijngoudt, 7. P. Wagemaker, 8. J. Quist, 9. C. Diele- man, 10. comb. Reijngoudt, 11L. Reijn goudt, 12. G. Walpot. Hok aangewezen: 1. Jac. Reijngoudt, 2. comb. v.d. Reest, 3. J.D. Quist, 4. C. Dieleman, 5. A. Goudzwaard, 6. J. Quist, 7. G. Walpot, 8. comb. Reijngoudt en Zn., 9. gebr. Reijn goudt, 10. P. Wagemaker, 11. comb. Reijngoudt, 12. L. Reijngoudt. Duif: Jac. Reijngoudt 1, 3, 4, 5, 6; J.D. Quist 2, 7; A. Goudzwaard 8; comb. v.d. Reest 9; C. Dieleman 10; gebr. Reijngoudt 11; P. Wagemaker 12. (Casembroot) 1.03.6 min.; 4 Leon Mar- kusse (TerTolne) 1.04.3 min. Groep 6: 1 Danny v.d. Steen (TerTolne) 52.9 sec.; 2 Niels Geluk (Rieburch) 53 sec.; 3 Rob Marrees (Regenboog) 57.4 sec.; 4 Gilles Vroegop (Rieburch) 59.2 sec. Groep 7: 1 Sander v.d. Ree (Rieburch) 52.6 sec.; 2 Rob Rijnberg (Casembroot) 55 sec.; 3 Marijn Contant (Regenboog) 55.5 sec.; 4 Rick Zwagemaker (Rie burch) 1.00.1 min. Groep 8: 1 René van Oudenaarde (Casembroot) 42.3 sec.; 2 Raimond van Loon (Ter Tolne) 50.7 sec.; 3 Alexander de Bruin (Kraal) 52.2 sec.; 4 Alwin Daams (Rieburch) 53 sec. Bij de estafette 5 x 25 meter vrije slag eindigden als eerste drie: MEISJES: 1 Marjan Zwagemaker, Zoë Braai, Berdi Pekelsma, Jantine v.d. Vel de en Anouk Jansen (Regenboog) 1.60.1 min.; 2 Roxanne Bechthold, Sabrina Rijsdijk, Merel van Schilt, Eveline van Schilt en Ingrid Bouten (Rieburch) 2.03 min.; 3 Amy v.d. Klundert, Wieteke Sauter, Monique Schoep, Lisette Bink horst en Rosanne Mertens (Ter Tolne) 2.18.9 min. JONGENS: 1 Sandro Duric, Jeroen Dir- ven. Junior Dirven, Rick Zwagemaker en Alwin Daams (Rieburch) 1.59.2 min.; 2 Bram Westerweel, Leon Markusse, Dan ny v.d. Steen, Wilmer Kousemaker en Raimond van Loon (Ter Tolne) 2.01.9 min.; 3 Ame Bijl, Benjamin de Bruin, Mark Westdorp, Marijn Contant en Niels Hopmans (Regenboog) 2.05.2 min. 4 4 Mevrouw M. Andriesse-Moerland uit Stavenisse is zaterdag onder scheiden met de bronzen broche van verdienste van de KNGB. De onder scheiding werd haar uitgereikt door secretaris P.J. Moerland van de regio Brabant/Zeeland van de gym- nastiekbond. Mevrouw Andriesse was tot september vorig jaar bestuurslid van gymvereniging Kwiek in haar woonplaats. Sinds 1976 was ze tevens actief als instructrice. "Daar rol je automa tisch in. Ik ben al begonnen met assisteren bij mevrouw Steendijk." Met het lesgeven aan de meisjes stopte mevrouw Andriesse al eerder, maar de jongensgroep bleef ze doen tot deze uit elkaar viel. Dat ze de broche kreeg, was een complete ver rassing. Hij werd uitgereikt tijdens de kleuterdag van de Thoolse en Schouwse verenigingen. Daaraan deden zaterdag in Stavenis se 93 kinderen mee, overigens van maar vier verenigingen: Kwiek 16, WIK 24, SHF 50 en Spido 3 kinde ren. Zij werkten op het speelveld aan de Pilootweg zeventien spelle tjes af, waaronder zaklopen, skippy bal-race, balgooien, kegelspel, vloerpuzzel en was ophangen. Het weer was redelijk, zodat van de slecht-weervoorziening geen gebruik gemaakt hoefde te worden. Aan het einde van de dag kregen alle kleuters nog een ijsje en een bellen blaas. Motorcrossers Joey Moerland uit Stave nisse en Kevin v.d. Hoek uit Sint-Maar tensdijk verschenen zondag aan de start van een KNMV-wedstrijd in Oss. Joey stond met 34 concurrenten aan het start hek. Hij profiteerde van een valpartij en schoof een eind naar voren. Op de baan met veel hoogteverschil eindigde de Sta- venissenaar als elfde. Bij de start van de tweede manche werd Joey ingesloten en hij begon als 25e aan de 20 minuten en één ronde. Hij werd als veertiende afge- vlagd. Kevin v.d. Hoek stond samen met 26 crossers aan de start. Hoewel Kevin goed weg was, zakte hij door een klein manke ment aan zijn motor terug tot de 21e plaats. In de pauze werd het euvel ver holpen en met goede moed ging Kevin naar de tweede manche. Bij de start werd hij aangereden door zijn buurman, maar wist overeind te blijven. Hij was hier door als 24e weg, maar klom uiteindelijk nog op tot de twaalfde plaats. Amazone Angéla de Graaf heeft zondag op het concours 'Door het kind, voor het kind' te Roosendaal de eerste plaats behaald op het onderdeel zestalrijden. Bovendien vervoerde haar merrie Julia een groot aantal gehandicapte kinderen op haar rug, want voor deze kinderen werd het concours georganiseerd. Na een dag vol activiteiten op landgoed Visdonk mocht Angéla, samen met Evelien Knop, als commandant de parade leiden. In een lange sliert trokken de 150 ruiters aan het oog van de bewoners van tehuis Sterre- bos voorbij. Een dag eerder behaalden Angéla en Julia 152 punten tijdens een dressuurproef op een concours te Zeven bergen, waar de regen met bakken uit de lucht kwam. Eerste plaats A. de Graaf in Roosendaal. Jaap en Josje Moerland en Rob Terborg uit Stavenisse deden zaterdag mee aan een concours in Overschie, georgani seerd door de Schiese Ruiters. De Thole naren waren goed in vorm. Josje Moer land sprong op ET een foutloos parcours in de klasse B. Ondanks dat er in de fina le één balkje uit de lepels werd getikt, kreeg de combinatie toch de vierde prijs. Jaap Moerland sprong op Jutter eveneens in de B-klasse. Ook deze combinatie werkte het parcours foutloos af en mocht naar de barrage. Daar werden echter twee balken uit de lepels getikt. Toch behaalde Moerland nog een vijfde prijs. Rob Terborg bereed Jamaica in de Ni- klasse. Hij sprong weliswaar foutloos, maar overschreed de tijd met twee seconden. Daardoor viel hij buiten de prijzen. Mies Knop uit Anna Jacobapolder behaalde zondag op een dressuurwed- strijd in Bruinisse nét geen winstpunt op haar paard lor. De combinatie behaalde in de klasse L 154 punten voor de eerste proef. Dat was twee punten te weinig voor een winstpunt. Bij de tweede proef was het tekort nog kleiner. De jury gaf de combinatie 155 punten. Beachpop. Op 20 juli wordt te Renesse het mid-zomer dance-festi- val gehouden. De organisatie is in handen van Beachpop. Van één tot elf uur treden ondermeer op: DJ Paul Elstak, Snap, Double Vision, T-Spoon, Charly Low Noise Mental Theo, Jamie Lee, Party Ani mals, Dune, Capella, Critical Mass, Phase, Nance en Waldo. Advertentie I.M. De Zwaluw Sint-Maartensdijk, Orle ans 29 juni. In concours 141 duiven van 13 deelnemers, gelost met n.w.- wind. Eerste duif 13.41.13 u. is 1210 m/min, laatste duif 14.09.34 u. is 1115 m/min. C.A. Rijnberg 14, 6, 10, 16, 18; J. Wiel aard 2, 3,5, 15, 17,20,21,22,25,34,36; D. de Wilde sr. 7, 24; A. van Gorsel 8, 9, 27,31H.T. van Hemert 1113, 14, 33; J. van de Repe 12, 26, 32; H.J.M. Rensink 19,30; L. Lindhout 23, 28,35; J.H. Lind hout 29. De Reisduif Scherpenisse, Orleans 29 juni. Eerste duif 1233,6 m/min, laatste duif 1090,75 m/min. J. op den Brouw 1,12, 34; L. de Kwak Koolaard 2, 7, 19, 30, 31, 53; H. Krijger 3, 25, 50; J. Moerland 4, 5, 16, 32, 41, 44, 45, 48, 52; D. Uijl 6, 11; D. Menhee- re 8, 14, 29, 37; J.J. Bolier 9, 10, 18, 28, 42; A. Moerland 13, 15, 26, 40; L. Hage 17, 23, 54; J. Potter 20, 49; P. Potappel 21, 24, 33, 39; H. van Weerden 22; A. Hage 27, 47; G. van Leeuwen 35; P. Uijl 36; M. Potappel 38; K. Lisseveld 43; A. Bouman 46. De Reisduif Sint-Philipsland, Orleans 29 juni. Los 7.30 u. bij w.-wind. Mevr. I. Quist 1, 4, 9, 14; A.W.A.P. Bolijn 2, 3, 5, 6, 7, 8, 10, 11, 12, 13; comb. Bolijn 15, 16, 18; P.A. van Raaij 17. Zaterdagmiddag om twee uur begint de ronde van Poortvliet. Dan staan de cyclo sportieven (voorheen B- amateurs) en de dagkaarthouders aan de Deestraat aan het vertrek voor een wedstrijd over 60 kilome ter, waarbij 35 ronden moeten wor den afgelegd op het bochtige en zware parcours. Als streekrenners zullen de Vossemeerders Frans en Jack Hommel en Johan van Dijke uit Scherpenisse een gooi naar de twin tig te verdelen prijzen doen. Bij de ruim 50 ingeschreven coureurs behoren tot de favorieten voor de eindoverwinning: John Akkermans, Kees Jonkers, Ton Keller, Fred Krebbekx, Willem Varekamp, Theo v.d. Velde, Ad Verheijen en Johan Peemen, die onlangs in Oud-Vosse meer zegevierde. Om 15.45 uur wordt het startschot gegeven aan de elite en neo-ama- teurs voor een koers over 85 kilome ter. John den Engelsman uit St.Annaland, Peter Metske uit Oud- Vossemeer en Arjan van Haaften uit Stavenisse vormen hierbij de Thool se inbreng. Vooral Metske en Den Engelsman hebben aangetoond een aanwinst te zijn voor de amateurs. Onlangs reed Den Engelsman in Sprundel met een zesde plaats kort in de prijzen, terwijl hij in Kruinin- gen (11de), Dinteloord (17de) en St.Janssteen (10de) ook goed mee kon. Metske behaalde vorige week in Kruiningen een veertiende plaats en dinsdagavond in St.Jansteen een zeventiende. Naast deze jonge coureurs zullen de ogen van het publiek ook gericht zijn op Ruud Havermans die bezig is aan een sterk seizoen, waarin hij al drie overwinningen heeft behaald. De uit Oud-Vossemeer afkomstige renner heeft aangetoond ook een redelijke eindspurt te hebben. Zo verraste hij in de ronde van Dintel oord met een tweede plaats. Voor een overwinning in Poortvliet kan Havermans rekenen op geduch te concurrentie. Belangrijkste kandi daten voor de zege zijn: Rob Sien- ders, Peter Heeren, Theo Akker mans, Wilfried Bastiaanse, Eric de Crom, Jan Hordijk, John Leys, Peter Mol, Bob Rasenberg en Jan van Velzen. "Met ruim 60 coureurs zijn wij rede lijk tevreden", vertelt organisator Dirk Uijl. "Ongetwijfeld krijgen wij ook te maken met afmeldingen, maar wanneer deze beperkt blijven tot ongeveer tien dan komt er een goed veld dat het publiek een aan trekkelijke koers kan bieden. Dit jaar worden de wedstrijden 's mid dags verreden. Deze wens had de organisatie al langer, maar dat plan stuitte op problemen bij Bouman- Potter. Nu dit bedrijf niet meer aan het parcours is gelegen, kunnen wij al om twee uur starten", aldus Dirk Uijl. De ronde van Poortvliet telt voor de elite-amateurs mee voor het Thools wielerklassement. Zondag zal de wielerklassieker de Omloop van de Zuidwesthoek gedeeltelijk op Tholen verreden worden. Via de Oesterdam rijden de renners omstreeks drie uur Tholen op. Dan gaat het via Poortvliet om onge veer tien voor half vier (ondermeer Postweg, Kettingdijk, Hogeweg, Lageweg) richting Oud-Vossemeer (Duivekeetseweg, Molenweg, Onder de Molen, Mareweg, Hikse- dijk) waar de renners omstreeks half vier arriveren. Vervolgens gaat de route over de Krabbenkreekweg (ongeveer tien over half vier), via de brug naar Steenbergen en via de brug bij Nieuw-Vossemeer komen de renners weer terug bij Oud-Vos- semeer om ongeveer tien voor vier. Via de Oud-Vossemeersedijk rijden de neo-amateurs vervolgens richting Tholen, waar men over de Nieuwe Postweg en de Oesterdam naar Rei- merswaal verdwijnt. De finish is omstreeks 17.40 uur aan de Van Heelulaan in Bergen op Zoom. John den Engelsman uit St.Anna land is de enige Thoolse deelnemer aan deze klassieker, waaraan door 110 neo-amateurs wordt deelgeno men. "Het is voor ons een uitdaging om een klassieker voor deze jonge ren ners te organiseren", zegt Jeroen van Wezel. "Wij bieden ze de gelegenheid om zich als renner te ontwikkelen en mogelijk door te stromen naar de internationale wielertop. In verband met het 50-jarig jubileum van wie lervereniging Zuidwesthoek is het plan ontstaan om deze wedstrijd nieuw leven in te blazen. Het is de bedoeling om ook volgend jaar de klassieker te organiseren. Waar schijnlijk wordt het dan een gecom bineerde wedstrijd voor amateurs elite en neo. Wel is het zaak dat het comité dan wordt uitgebreid, want de huidige bezetting met vijf perso nen is te klein. De begroting van 10.000 gulden hebben wij op kunnen brengen door de grote bereidwilligheid bij de sponsors", vertelt Jeroen van Wezel.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1996 | | pagina 21