Gemeenteraad van 'Groot' Tholen Poolse verpleegsters op stage in Bergen 'Elke plaats op Tholen heeft eigen karakter kunnen behouden' Kwart eeuw tot tevredenheid van kiezers gewerkt De Zeelandkaart. ANWB CDA'er Van Kempen nog enig Thools raadslid van eerste uur De Zeelandkaart Donderdag 4 juli 1996 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 17 De Zeelandkaart. Ideaal om te parkeren, te telefoneren, te recreëren, in de bus, bij het winkelen, bij museumbezoek en in de bibliotheek. Bovendien geeft de kaart recht op aantrekkelijke kortingen bij evenementen en attracties. Bel gratis voor inlichtingen met Cliëntenservice Zeelandkaart: Heel WSl Waard 06 0220003 met de Zeelandkaart. Stichting Itawa kijkt naar gezondheidszorg In het najaar komen twee groepen van tien verpleegsters uit het Poolse Itawa (spreek uit: Iwava) voor een stage van een week naar ziekenhuis Lievensberg. "Het kan hen helpen om thuis eerder een baan te vinden", zegt mevrouw G. Boelhouwers-Stigter van de stichting Itawa- Tholen die dit project heeft gerealiseerd. De voorzitter van de Póólse stichting is vandaag in Bergen op Zoom om de stage door te spreken. Eenden Medische apparatuur Heel wat waard als winkelkaart. Een kwart eeuw al is W.C. van Kempen uit Poortvliet gemeenteraadslid, maar hij is het nog allerminst beu. "Steeds komen er weer nieuwe dingen aan de orde. Bovendien vind ik het fijn om de bestuurlijke ervaring die ik - ook in ander verband - heb opgedaan ten dienste te stellen van de gemeenschap', zegt de CDA-fractie- voorzitter. Hij is nog de enige bestuurder die al vanaf de samenvoeging van de zeven afzonderlijke gemeenten op Tholen in 1971 deel uitmaakt van de gemeenteraad. Bijna wethouder Dorpshuizen Heel wat waard als recreatiekaart. Kernbezoek Rendement Eigen karakter Met gebak bij de koffie, een bloemetje en waarderende woorden is maandagavond in de Thoolse gemeenteraad stil gestaan bij het zilveren jubileum van W.C. van Kem pen. "Het is een hele prestatie om 25 jaar onafgebroken tot tevredenheid van de kiezers te functioneren", zei A. den Haan, die als raadsnestor zijn jubilerende collega toesprak. Snel op het spoor Vertrouwd gezicht Niet bewaarheid De verkiezingen voor de eerste gemeenteraad van de nieuwe gemeente Tholen, gehouden op 7 april 1971, leverden de volgende uitslag op: SGP 2778 stemmen (31,3%), PvdA 2361 stemmen (26,6%), VVD 1645 stemmen (18,5%), CHU 1082 stemmen (12,2%), ARP 546 stemmen (6,1%) en KVP 477 stemmen (5,4%). De 17 raadszetels werden als volgt ver deeld: SGP 5, PvdA 5, VVD 3, CHU 2, ARP 1 en KVP 1. Wethouders werden geleverd door SGP, PvdA en VVD. De laatste verkiezingen in de 'oude' gemeente Tholen (zonder Sint-Phi- lipsland - red.) hadden in 1990 het volgende resultaat: PvdA 2983 stemmen (29,8%), SGP 2836 stem men (28,3%), CDA 2163 stemmen (21,6%), VVD 1319 stemmen (13,2%) en RPF/GPV 713 stemmen (7,1%). Dat leverde de volgende zetelverdeling op: PvdA 5, SGP 5, CDA 4, VVD 2 en RPF/GPV 1. Wethouders: PvdA, SGP en CDA. Overzicht van raadsleden in de gemeente Tholen vanaf 1971 tot aan de samenvoeging met Sint-Philips- land per 1 januari 1995. SGP: C. Boender, Tholen van 2-7-1971 tot 12-2-1973, wethouder 1971- 1973; A.J. Smits, Stavenisse van 2- 7-1971 tot 15-5-1972; L.J. Koop man, St. Maartensdijk van 2-7-1971 tot 23-4-1990, wethouder 1973- 1990; A.J. Kurvink, St. Annaland van 2-7-1971 tot 2-9-1974; J.I. Hol- lebrands, Poortvliet van 2-7-1971 tot 2-9-1974; L.A. Polderman, Scherpenisse van 17-7-1972 tot 2-9- 1974; Th. Aarnoudse, Oud-Vosse- meer van 17-4-1973 tot 23-4-1990; C.A. Rijnberg, Tholen van 3-9-1974 tot 21-4-1986; M.P. van Dijke, St. Annaland van 3-9-1974 tot 16-8- 1982; M. Dijke, Scherpenisse van 3- 9-1974 tot heden; J.C. Bevelander, Poortvliet van 3-9-1974 tot 14-8- 1978; K.A. Heijboer, St. Annaland van 7-9-1982 tot heden; J. van der Jagt, Tholen van 29-4-1986 tot heden, wethouder sinds 1990; M.J. Klippel, Scherpenisse van 1-5-1990 tot heden; A. Kersbergen, Oud-Vos- semeer van 1-5-1990 tot heden. PvdA: C.J. Moerland, Stavenisse van 2-7- 1971 tot 3-9-82, wethouder 1971- 1982, waarnemend burgemeester mei tot december 1978; L. Kloet, St. Maartensdijk van 2-7-1971 tot 20- 10-1975 en van 5-9-1978 tot 16-8- 1982; P. van Schetsen, St. Annaland van 2-7-1971 tot 5-9-95, wethouder 1982-1995, waarnemend burge meester april tot juli 1986; M.A.J. van der Linde, Tholen van 2-7-1971 tot 14-8-1978 en van 29-4-1986 tot heden; A. Goudzwaard, Oud-Vosse- meer van 2-7-1971 tot 2-9-1974; J. de Bres, St. Maartensdijk van 17- 11-1975 tot 23-4-1990; N.M.J. Boissevain-van Riet, Tholen van 5- 9-1978 tot 21-4-1986; I.C. Moer land, Scherpenisse van 7-9-1982 tot heden, wethouder sinds 1995; J.A. Snoep-Overbeeke, St. Annaland van 29-4-1986 tot 31-12-1994; A. den Haan, St. Maartensdijk van 1-5- 1990 tot heden. VVD: A.J. Scherpenisse, St. Annaland van 2-7-1971 tot 20-8-1979, wethouder 1971-1978; M.J. Renes-van Geer, Tholen van 2-7-1971 tot 2-9-1974; A.M. van Engelen, Oud-Vossemeer van 2-7-1971 tot 2-9-1974; M. van Damme, St. Maartensdijk van 3-9- 1974 tot 21-4-1986; J.W. Hilbron, Tholen van 17-9-1979 tot 21-4- 1980; J.L. van Gorsel, Oud-Vosse meer van 3-9-1974 tot 22-3-1993; J. van den Heuvel, Tholen van 19-5- 1980 tot 31-12-1994; G.J. Hoek, St. Maartensdijk van 26-4-1993 tot 31- 12-1994. CHU: M.A. Geuze, Poortvliet van 2-7- 1971 tot 1-3-1973; J.D. de Korte, St. Maartensdijk van 2-7-1971 tot 11- 10-1976; M.J. Geuze, Poortvliet van 1-3-1973 tot 2-9-1974 en van 15-11- 1976 tot 14-8-1978. CDA: J. Versluys van 3-9-1974 tot heden (tot 1978 voor de CHU), wethouder sinds 1978, waarnemend burge meester van september 1985 tot april 1986; W.C. van Kempen van 2-7-1971 tot heden (tot 1978 voor de ARP); J.M. Deurloo-van Broekho ven van 2-7-1971 tot 31-12-1994 (tot 1978 voor de KVP); W.L. Bijl, Tholen van 5-9-1978 tot 21 -4-1986; M.A. van Beek, St. Annaland van 29-4-1986 tot 31-12-1994. RPF/GPV: P. van Belzen, Tholen van 7-9-1982 tot heden. Mevrouw Boelhouwers kijkt met veel genoegen terug op de uitwisse ling met het jeugdorkest uit Itawa in de week van koninginnedag. "De bedoeling om een vriendschapsband te smeden tussen de jeugd onderling is die week prima gelukt. Nog steeds komen er telefoontjes en brieven", zegt de Thoolse. Ook het enthou siasme bij de gastouders doet de stichting goed. "Hun warme belang stelling, inzet en flexibiliteit was een geweldige ervaring. Een aanspre kende reactie was: Door het taalver schil moet je meer moeite voor elkaar doen en wordt de band ster ker." De 41 Poolse scholieren en hun tien begeleiders bleken van sommige dingen die ze hier meemaakten écht op te kijken. Zoals het beschermen van bepaalde diersoorten. "In de eendenkooi in Anna Jacobapolder konden ze zich maar moeilijk voor stellen dat eenden er beschermd worden. Thuis zijn deze vogels er om op te jagen en op te eten", aldus mevrouw Boelhouwers. Ook de menselijke benadering tijdens en na de eucharistieviering in de rooms- katholieke kerk van Tholen verbaas de de groep. In Polen is de afstand tussen gelovigen en geestelijkheid veel groter en gaat het er binnen de kerk veel formeler aan toe. Een leuk voorval was, dat één van de Poolse meisjes bij het bezoek van de koningin aan Sint-Maartensdijk werd aangesproken door prins Wil- lem-Alexander. De groep stond - in uniforme kleding - op de Parallel weg. "Ze kon nauwelijks bevatten dat ze met een echte prins had gepraat. Zoals het op alle Polen een diepe indruk maakte dat je in Neder land zo maar op straat het staats hoofd kunt aanspreken", zegt mevrouw Boelhouwers. De taal was tijdens deze uitwisseling best een probleem. Voor de toekomst lijkt er zicht op verbetering, want aan de Poolse middelbare scholen wordt tegenwoordig ook Engels en Duits onderwezen. Het komende jaar denkt de stichting Itawa-Tholen met name iets te gaan doen op het terrein van de gehandi captenzorg, die in Polen nog in de kinderschoenen staat. Maar ook via de gemeente wordt aan de stedenband gewerkt. Zo reist zaterdag de burgemeester met amb tenaar W. van der Meer en de Sint- Maartensdijkse ondernemer R.J. Weggemans naar Itawa voor een tweedaags werkbezoek. Er zal gesproken worden over de levering van medische apparatuur, die inmid dels in Tholen gereed ligt voor transport. En in het kantoor van de ondernemersvereniging/bureau voor toerisme in Itawa zal een foto-colla ge over recreatief Tholen een plaats je krijgen. De delegatie zal verder met het gemeentebestuur praten over de mogelijkheid om een cursus 'open baar bestuur' te organiseren voor Poolse gemeenteambtenaren. De gemeenten Oud-Beijerland en Cromstrijen hebben daar hun Poolse partners al enthousiast voor gekre gen en Tholen zou daar met Itawa bij aan kunnen haken. Een gepensio neerde leraar die er ervaring mee heeft, zou de cursus moeten gaan geven. Tenslotte wil de Thoolse afvaardiging met het gemeentebe stuur van Itawa en de Poolse stich ting Itawa-Tholen praten over de mogelijke onderwerpen die in een meerjarenprogramma voor de ste denband opgenomen zouden moeten worden. De gemeenteraad op de bovenzaal van het stadhuis in Tholen bijeen met aan het eind van de linker tafel tussen M.P. van Dijke en W.L. Bijl in, W.C. van Kempen, die gedurende zijn 25-jarige raadsperiode al verschillende gedaanteverwisselingen onderging. Als een groentje stapte de Poort- vlietse fruitteler 25 jaar geleden de gemeentepolitiek in. Zijn ervaring op dat terrein beperkte zich tot bestuurlijk werk binnen de plaatse lijke kiesvereniging van de Anti- Revolutionaire Partij (ARP). 'Toen de herindeling in beeld kwam, werd in samenspraak met Tholen en Oud- Vossemeer gewerkt aan een geza menlijke lijst voor de raadsverkie zingen. Mij werd gevraagd om lijst trekker te worden. En dat leek me een boeiende uitdaging", vertelt de 58-jarige Van Kempen. De 546 kie zers (ruim 6% van de stemmen) die de ARP steunden, brachten hem als eenmansfractie in de raad. "Ik heb een goede leerschool gehad bij ingenieur Geuze, die altijd bereid was adviezen te geven." M.A. Geu ze was fractievoorzitter van de CHU. Van meet af aan werkten ARP, CHU en KVP nauw samen in de nieuwe raad. "We zijn zoveel mogelijk als eenheid opgetreden en dat liep lekker." Een vroege Thoolse voorloper eigenlijk van het CDA, dat in 1978 voor het eerst als zoda nig aan de raadsverkiezingen meed eed. Vier jaar eerder werd Van Kempen door toedoen van de SGP nog bijna tot wethouder gekozen, maar het lot besliste anders. Terugkijkend op de voorbije kwart eeuw stelt de CDA-fractievoorzitter vast, dat er in de gemeenteraad van Tholen altijd een goede onderlinge verstandhouding is geweest tussen de verschillende fracties. Harde con frontaties of messcherpe tegenstel lingen waren er niet. In de huidige raad roert de oppositie zich welis waar vaker, maar daar heeft Van Kempen weinig moeite mee. "Het houdt je scherp. Maar je wordt zodoende weieens gedwongen om te reageren en dat betekent langer ver gaderen." De CDA-fractie houdt zich over het algemeen erg rustig tij dens raadsvergaderingen. "We heb ben altijd sterk als een team gefunc tioneerd, de wethouder inbegrepen. Tussen fractie en wethouder bestaat een sterke wisselwerking. We zijn dus goed op de hoogte. Zelf heb ik vrij frequent contact en laat me bij praten als dat nodig is. Die werkwij ze spreekt me wel aan", zegt Van Kempen. Toen zijn fractie nog geen wethouder had, praatte burgemees ter Van Boeijen de niet-collegepar- tijen regelmatig bij. Als de Poortvlietenaar terugdenkt aan de beginjaren, merkt hij op dat toen iedereen in de gemeenteraad er zat met de intentie om écht iets te maken van de nieuwe gemeente. Met wensen en verlangens van de verschillende belangengroepen en uit de verschillende plaatsen werd voorzichtig omgesprongen. Naar de maat en schaal van de dorpen wer den allerlei voorzieningen gereali seerd om de leefbaarheid te verbete ren. "Bijvoorbeeld de dorpshuizen. Eerst werd het voormalige gemeen tehuis van Poortvliet daartoe ver bouwd en vervolgens kwam Oud- Vossemeer aan de beurt." Dat was leuk werken, vindt Van Kempen. "We hadden een redelijke financiële positie, dus je kon wat doen. Overal hebben ze daar nu nog profijt van." Als de gemeenteraad vergaderde (toen nog) in het stadhuis van Tho len, zat de publieke tribune vol. "We vergaderden soms tot half een 's nachts, want er waren nog geen commissies. Dus kwamen alle details in de raadsvergadering ter sprake." Tegenwoordig komen alle ins en outs in commissievergaderingen aan de orde en zijn een heleboel zaken in de raad slechts hamerstukken. "Alleen als zich een écht nieuw feit voordoet, wordt een discussie in de raad nog eens overgedaan." Deze systematiek staat Van Kempen wel aan. Ook vindt hij het spreekrecht voor burgers bij openbare commis sievergaderingen een goede zaak. "Dat biedt hen een goede opening om hun gedachten richting het bestuur kenbaar te maken." De huisvesting van gemeentebe stuur en ambtenaren had meteen na de herindeling zeker geen prioriteit - werken aan een zo goed mogelijke bestuurlijke eenheid kreeg voorrang - maar gaandeweg kwam er toch aandacht voor. Het resulteerde in een uitbreiding van het gemeente huis in de smalstad, waar vanaf 1978 alle diensten werden onderge bracht en alle vergaderingen plaats vonden. "Voor de interne organisa tie bij de gemeente betekende dat een enorme vooruitgang." Zijn informatie over wat er in de verschillende plaatsen op Tholen leefde, kreeg Van Kempen van meet af aan via de bestuursleden van de kiesvereniging. Al snel introduceer de de gemeente de zogenaamde kernbezoeken, waarbij het gemeen tebestuur de inwoners uitnodigde om hun opmerkingen en problemen voor te leggen. Vorig jaar zijn ze, na een behoorlijke onderbreking, opnieuw ingevoerd. "Op zich vind ik zo'n kernbezoek zinvol, maar de mensen weten tegenwoordig veel meer dan vroeger zelf de weg naar het gemeentehuis te vinden." Werd een raadslid in het verleden nogal eens als intermediair gebruikt door de burgers, nu richten die zich veel al rechtstreeks tot het gemeentebe stuur of een ambtenaar. "Als een burger je benadert met een probleem kun je natuurlijk nooit beloven dat het goed komt. Er is immers een bepaald beleid dat voor iedereen geldt en daarvan zal niet worden afgeweken, om geen precedenten te scheppen", aldus Van Kempen. In de loop der jaren heeft de raad wat meer afstand genomen van de zeven specifieke plaatsen. "Je kijkt nu bij een investering globaal of ze wel noodzakelijk is. En wat het ren dement is." Doordat de rijksover heid alsmaar taken afstoot en daar onvoldoende geld bijlevert, is de gemeente gedwongen zorgvuldiger met de centen om te springen, stelt Van Kempen. "We moeten zorgen dat alles zo goed mogelijk benut wordt, wantje kunt door die ontwik keling minder uitgeven op andere terreinen. Dat is het verschil met 25 jaar geleden." Dat Tholen deson danks een behoorlijke spaarpot heeft en in Zeeland bij de gemeenten hoort met de laagste woonlasten is voor de politiek een uitdaging om te proberen dat zo te houden, vindt de CDA'er. "Maar je kunt er niet onder uit dat dat kosten van de afvalver werking stijgen. En de komende jaren ontkom je evenmin aan flinke investeringen in de riolering." De werkgelegenheid heeft altijd veel aandacht gehad van het CDA, stelt het Poortvlietse raadslid. Het huisvestingsbeleid dat de provincie voorstaat - nauwelijks uitbreiding van kleine woonkernen - bekritiseert hij. "Er moet gezorgd worden voor voldoende draagvlak voor bijvoor beeld de middenstand. Ik vind bou wen met de regelmaat van de klok dan ook geen enkel bezwaar. De gemeente zal actief moeten zorgen dat er voldoende bouwgrond is." Dat mensen van elders op Tholen willen komen wonen, vindt Van Kempen prima. "Zolang het over de gemeen te verdeeld is. Zou het alleen het stadje Tholen betreffen, dan zou ik me zorgen maken." Anderhalf jaar geleden maakte Van Kempen een herindeling mee toen Tholen en Sint-Philipsland werden samengevoegd. Hij is ervan over tuigd dat de politiek nu véél sneller dan in 1971 één lijn voor de hele gemeente zal hanteren; dat er sneller één bestuurlijke eenheid zal zijn. Terugkijkend is hij ervan overtuigd dat elke plaats op Tholen ondanks de samenvoeging het eigen karakter heeft kunnen bewaren. "Op sommi ge onderdelen moeten we daarmee nog weieens rekening houden, maar aan de andere kant denk ik dat het redelijk is gelukt om er één gemeen te van te maken." De 25 jaar zijn voor de Poortvlietenaar snel voor bijgegaan. "Ik kijk meestal niet ach terom." Een triest dieptepunt uit die periode noemt hij het verongeluk ken van burgemeester Baerends. 'Toen kregen we met zijn allen een flinke opdoffer. Hij was net zo oud als ik." Het prima verlopen bezoek van de koninklijke familie aan Sint- Maartensdijk was een hoogtepunt. Sinds anderhalf jaar moet de CDA- fractie het - voor het eerst sinds 1971 - met een lid minder doen. "Dat vergt iets meer organisatie, maar je hebt routine gekregen in het beoordelen van zaken en ook De Jager kent het klappen van de zweep", zegt het zilveren Thoolse raadslid Van Kempen. Den Haan noemde het raadslidmaat schap 'een heel wispelturig vak of hobby.' "De beste stuurlui staan vaak aan wal. Jij was een goede en fijne collega met respect voor ieders opvatting en overtuiging", aldus de raadsnestor, die zijn felicitatie onderstreepte met een bloemetje. Ook burgemeester H.A. van der Munnik had een plant bij zich, want koninklijke onderscheidingen zijn er met het nieuwe decoratiestelsel tegenwoordig niet meer bij voor zil veren raadsleden. De burgemeester zei, dat Van Kempen op ruim 33- jarige leeftijd op een heel belangrijk moment zijn intrede deed in de gemeenteraad van Tholen. Zeven aparte gemeenten waren opgeheven, één nieuwe gemeente was gevormd. "Tegen wil en dank had het Herinde lingsproces plaatsgevonden. Er bestond op dat moment geen alge meen gevoel, noch in de politiek, noch bij de bevolking, dat de nieuwe gemeente beter zou zijn voor de bur gers. 'Small was beautiful' voor de politie en de inwoners. Alles was, tot dan toe, overzichtelijk. Dat zou in veler ogen en naar veler gevoelen per 1 juli 1971 verdwijnen. De afstand bestuur-burger zou groter worden. De specifieke lokale kennis van zaken zou verdwijnen. De iden titeit van de onderscheiden kernen zou in gevaar komen. Ik kan mij levendig voorstellen, dat de leden van het nieuw samengesteld gemeentebestuur, dat een veel groter gebied moest gaan besturen, met de nodige onwennigheid aan het werk ging. De meesten waren al raadslid of wethouder in een vroegere, veel kleinere gemeente geweest. Het valt dan niet mee zich abrupt om te scha kelen. Dat gold natuurlijk ook voor het ambtelijk apparaat." De burgemeester noemde het de verdienste van raad, college van b. en w. en de ambtenaren in die eerste tijd vanaf de herindeling, dat de gemeente Tholen zo snel en goed op het spoor zat. "Maar niet na soms felle discussies over de richting die men wel of niet wenste te gaan. De flexibiliteit, nodig voor politici en ambtenaren om in te kunnen spelen op veranderingen, waait de een meer aan dan de ander. Een raadslid zit niet altijd even gemakkelijk op zijn stoel. Dat heeft te maken met het spanningsveld tussen de behartiging van belangen van individuele bur gers en het oog houden op het alge meen belang." De burgemeester stelde vast, dat Na 25 jaar is raadslid Van Kempen ouder, grijzer en wijzer geworden. Van Kempen gedurende 25 jaar vanuit de CDA-fractie sturing en richting aan de Thoolse ontwikke lingen heeft mogen geven. "Alles is steeds in beweging geweest; beslist niet statisch. U zult ook ervaren heb ben, dat het niet altijd even gemak kelijk is zich als vertegenwoordiger namens de bevolking te presenteren in de raad. Al dan niet persoonlijke teleurstellingen in het niet overne men van voorstellen of het niet vol doen aan de individuele verlangens van inwoners, zullen rijkelijk het onderspit moeten delven tegen genoegdoening dat mede door uw bijdrage in de politiek, de gemeente Tholen de moderne gemeente is zoals die vandaag functioneert." De burgemeester had in de zilveren loopbaan van raadslid Van Kempen één markant punt ontdekt. "Dat was dinsdag 3 september 1974, toen u bijna wethouder bent geweest. Uit eindelijk besliste het lot dat A.J. Scherpenisse de wethoudersstoel mocht blijven bezetten." Behalve het bestuurlijk werk in de nieuw gevormde gemeente Tholen werd ook de vorming van de nieuwe politieke partij CDA voorbereid. KVP, CHU en ARP moesten alvast proberen om samen te gaan en dat proces ging niet van een leien dakje, zei de burgemeester. Van Kempen heeft zich in al die jaren staande kunnen houden. "Velen in de gemeente hebt u aan u verplicfit. U bent een vertrouwd gezicht geworden in de Thoolse politiek. Hoe lang nog, weten we niet. Dat zal afhangen van wat hij zelf en zijn partij willen. Wij wen sen u voor de toekomst het allerbes te, ook de politiek en hopen dat u in gezondheid en onder Gods zegen dat mooie, boeiende, maar ook vaak moeilijke handwerk mag blijven verrichten", zo besloot de burge meester zijn felicitatie. Van Kempen zei met plezier terug te kijken op 25 jaar raadslidmaatschap. "Vanmorgen om acht uur was ik in het gemeentehuis om stukken in te kijken en toen werd me duidelijk, dat het zilveren jubileum niet onge merkt voorbij zou gaan. Veelal gaf het raadswerk voldoening, maar ik was soms ook wel eens chagerijnig als het niet lukte. Van de beginperiode herinner ik me nog, dat we een team vormden om te proberen een hechte eenheid te sme den. Naar mijn beste kunnen heb ik dit werk gedaan en ik hoop, dat het ons gegeven is om in het belang van de gemeente nog een tijd door te gaan", aldus Van Kempen maandagavond in de Thoolse gemeenteraad. De Stichting Itawa/Tholen bedankt de volgende bedrijven en instellingen voor een geweldige week: ABN AMRO Bank Advocatenkantoor van Rijkeren van Leeuwen American Phil Textiles Amphi Fashion Anth. v.d. Klundert Bakkerij v.d. Est Bosters van Wezel Bouman Potter Budelpack Co-Packers Buro Remmerswaal Dacomex de Betho de Waal en Zonen Delta Glas Eendrachtbode Europese Commissie Gemeente Tholen Moerland Kokkels MR Rolluiken Zonwering NPN grafische bedrijven Timpa Foundations Wikke/bedrijf van Meer Advertentie I.M. In het vraaggesprek met oud wethouder C.W. de Leeuw van Oud-Vossemeer over 25 jaar gemeentelijke herindeling - in de krant van vorige week - is een fout geslopen. Er wordt met zoveel woorden in gezegd dat de angst van de rooms-katholieken voor het verdwijnen van ver worvenheden onder invloed van de protestantse meerderheid bewaarheid is gebleven. Be doeld is echter dat die angst onterecht is gebleken, dus niet bewaarheid is.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1996 | | pagina 17