'Leerling is meer verantwoordelijk' Jachtwet Muziekschool sluit cursusjaar af Provincie Zeeland Publikaties en provincie PERSIA Donderdag 27 juni 1996 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 9 Abdij Nieuws is de informatierubriek van de Provincie Zeeland. Redactie; Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 13 92 Natuurmaand Diploma-uitreiking Schelde college Donderdagavond werd de eerste lichting geslaagden van het Schelde college afgeleverd. In de nevenvestiging in Sint-Maartensdijk slaagden 58 van de 61 leerlingen en dat stemde iedereen tot vreugde. De school begint vol gend jaar met 76 leerlingen. Het gebouw komt in Thool- se handen en de eerste klasleerlingen vbo-mavo moeten er vanaf 1998 rekening mee houden dat de manier van lesgeven wezenlijk gaat veranderen. Opvallend Streekschool De provincie heeft een aantal taken overgenomen van het ministerie van landbouw, natuurbeheer en visserij. Voor een belangrijk deel gaat het om uitvoering en handhaving van 'natuurwetten'. In beroep Calvijn Goes Calvijncollege Scheldecollege Calvijn Krabbendijke 't Rijks Diversen Zeeuwse muziekschool Pak even uw zakboekje 4 etages Oosterse j Tapijtkunst Abdij Nieuws Het komt van tijd tot tijd voor dat er particuliere uitgevers op de markt zijn die instellingen en be drijven verzoeken mee te werken aan de uitgifte van publikaties over Zeeland. Soms wordt in mailings en con tacten de suggestie gewekt dat de provincie Zeeland een uitgave ondersteunt of er in is geïnteres seerd. Naar aanleiding van een re cente activiteit wordt hierbij informatie gegeven wat de ge dragslijn van de provincie is. Zwart op wit Het uitgangspunt is dat een ieder vrij is publikaties te vervaardigen en daarvoor in het Zeeuwse me dewerking te vragen voor het le veren van bijdragen of het plaat sen van advertenties. De provincie verstrekt aan uit gevers desgevraagd ook de algemene schriftelijke informatie zoals die voor elke burger ter beschikking is. Dit betekent echter niet dat de provincie hiermee uitspreekt ter een initiatief te staan. Gaat het om uitgaven waar de provincie bij is betrokken of waarin zij is geïn teresseerd, dan wordt van dit feit schriftelijk melding gemaakt door de provincie zelf: in een brief, in deze rubriek Abdijnieuws, via een persbericht of via enkele perio dieken die de provincie uitgeeft. Dat staat dus zwart op wit. Informatie Men kan bij het bureau voorlichting van de provincie altijd informatie krijgen over provinciale betrokkenheid bij uitgaven. Voorlichting en het informatiecentrum van de provincie zijn te bereiken op het adres Abdij 9 in Middelburg, tel. 0118-631400. *tl:Zaterdag 29 juni is officieel de laatste dag van de Zeeland Natuurmaand. De afsluiting vindt plaats in het Zeeuws Biologisch Onderwijskundig is dat de grootste verandering die het Schelde college (en alle scholen voor vbo en mavo in den lande) zal ondergaan, zo lichtte schooldecaan J.'de Kerf toe, die naar de hoofdvestiging in Bergen op Zoom verhuist. "De leerling krijgt meer eigen ver antwoordelijkheid en zal meer dan nu het geval is, overleg moeten ple gen met de docent. De leermeester wordt begeleider." Volgens De Kerf zal er straks gesproken worden van leerwegen; arbeidsgerichte-, theoretisch gerich te-, beroepsgerichte en zogenaamde gemengde leerwegen. "Voor ouders des te belangrijk om een verant woorde keuze te maken." Lang bleef De Kerf er niet bij stil staan want het programma dreigde uit te lopen. Het was tenslotte een feestavond en de geslaagden waren niet gekomen om ellenlange uiteenzettingen aan te ko men horen. Directeur A.A. Meloen hield de tijd dan ook scherp in de gaten in de volle kantine van het gebouw aan Onder de Linden. De fusie met de scholen in West- Brabant heeft tot gevolg dat er ook andere sprekers achter de microfoon plaatsnemen. In plaats van wethou der J. Versluys voerde M. de Beer, plaatsvervangend voorzitter van de bestuurscommissie het woord. Het schoolbestuur was erg nieuwsgierig geweest naar de resultaten van de kandidaten in het oprichtingsjaar van het Schelde college. "Het Schel de college zal zich op dit punt nog moeten bewijzen. Bezien we het aantal geslaagden hier en op de andere vestigingen dan komen we tot de conclusie dat de nieuwbakken scholengemeenschap een goed visi tekaartje heeft afgegeven." Hij feliciteerde de geslaagden en bedankte de directie en de leer krachten die mede voor de goede start hadden gezorgd. Volgens De Beer moet het Schelde college in de toekomst doorgaan voor kwaliteits- onderwijs. Hij beschouwde het diploma als een fundament waarop de leerlingen 'een goede maatschap pelijke positie zouden moeten kun nen bouwen.' Namens de oudercommissie wenste A. Elenbaas de geslaagden geluk. Hij noemde het hoge percentage geslaagden opvallend. "Dat getuigt van een goede kwaliteit. Beveel daarom deze lokatie aan bij neefjes en nichtjes. Om het Schelde college kun je niet heen, als het om mavo en vbo gaat." Voor alle leerlingen waren er bloemen, versierd met een rood/wit/blauw vlaggetje, een klas sefoto en een pakket van een felici- tatiedienst. Ook algemeen directeur J. de Jonge feliciteerde de leerlingen. Voor hem was het 35 jaar geleden dat hij slaag de voor het examen. "Die vreugde van toen zal ik nooit meer kunnen ervaren." Hij wees erop dat de 'wis seling van bemanning' door de fusie geen negatieve invloed op de resul taten heeft gehad. En dat was vol gens hem een compliment waard. En docent H. Venekamp las een stukje voor uit een opstel van een leerlinge uit 4-verzorging dat over het examen ging en een positief beeld schetste van de school. Hij nodigde de klas (vijftien meisjes en een jongen) uit om eens een keer een reünie te houden. Dit keer werden alle leerkrachten en de conciërge in de bloemetjes gezet. Heidi Geuze bedankte hen namens 4 vz, Michel Somers namens de afde ling bouwkunde en Johnny Potappel namens de afdeling metaal. De school krijgt in augustus 12 eerste klassers meer dan vorig jaar. Vol gens Meloen heeft dat gevolgen voor het gebruik van de lokalen. Volgend jaar krijgt de school ook te maken met een andere bekostiging van het gebouw via de wet decentra lisatie onderwijshuisvesting. De gemeente Tholen krijgt dan geld via het gemeentefonds en wordt eige naar van alle schoolgebouwen. Van de geslaagden op het Schelde college gaan de meesten door met een vervolgopleiding, al dan niet gecombineerd met werk: 30 naar de streekschool in Bergen op Zoom (timmeren, metselen, chauffeur, warenhuismedewerker, kapper, ma- chinebankwerk, constructie, metaal, bromfietsreparatie, akkerbouw, ver zorging), 10 naar het middelbaar dienstverlenend en gezondheidson- derwijs in Bergen op Zoom en Goes (verzorging, sociaal pedagogisch werk, mode kleding, uiterlijke ver zorging), 5 naar de mts (bouwtech niek, motorvoertuigen, werktuig bouwkunde) in Bergen op Zoom, 3 naar vbo in Goes, 2 naar de oriënta tie-en schakelklas van de mbo in Bergen op Zoom, 2 naar Sisa (etale ren) in Antwerpen, 1 naar de zee vaartschool, 1 naar de hippische opleiding in Deume, 1 naar de inser- vice opleiding van het ABG. Enkelen hebben nog geen keuze gemaakt, een paar zijn bezig werk te zoeken. Museum, Duinvlietweg 6, tussen Domburg en Oostkapelle. Alle organisaties die hebben meegewerkt aan de Natuurmaand presenteren zich die dag van 13.00 tot 17.00 uur op een infomarkt. De Gewestelijke Raad voor Zeeland van het Landbouwschap is in het geweer gekomen tegen het bestemmingsplan Facetherziening Buitengebied van de gemeente Reimerswaal. In een openbare zitting van de Hoorcommissie Bestemmings plannen, donderdag 27 juni, 09.15 uur, krijgen de Raad en de gemeente de gelegenheid hun standpunten toe te lichten. De zitting is in zaal A van het gebouw van de directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Woud 1 in Middelburg. Dinsdag 2 juli houdt de advies commissie bezwaarschriften twee openbare zittingen in het provin ciehuis, Abdij 6 in Middelburg. Om 16.00 uur krijgt een inwoner van Breskens de gelegenheid zijn bezwaren toe te lichten op de vaststelling van het grondwater saneringsplan van het Cruson- terrein in Breskens. Om 16.30 uur is het woord aan Vervaet bv uit Biervliet. Het bedjijf is het niet eens met de leges die het moet betalen voor het saner ingsplan van bodemvervuiling aan de Braakmanlaan 40 in Biervliet. De Jachtwet is een van de vijf wetten die de provincie gaat uitvoeren. De andere vier zijn: Natuurbeschermingswet, Vogelwet, Boswet en Natuur- schoonwet. De Jachtwet regelt de jacht op alle dieren; dus niet alleen van het wild dat geschikt is voor de braadpan. De wet dient drie afzonderlijke belangen: de landbouw (wildschade), de jacht en de natuurbescher ming (door jachtverboden). De wet regelt wanneer de jacht open is op bepaalde soorten dieren en welke voorwaarden voor de jacht gelden. Wie iets wil ondernemen dat in strijd is met de Jachtwet moet daar voor een door de provincie af gegeven vergunning hebben. Het aanvraagadres is Laser in Dordrecht Periode Voor de meeste dieren geldt dat ze alleen in een bepaalde periode mogen worden bejaagd. Zo zijn de maanden oktober, november en december een periode waarin de jacht op veel dieren open is. Maar voor de kolgans en de grauwe gans geldt dat ze, binnen de voor hen geldende periode, alleen mogen worden bejaagd van een half uur voor zonsopgang tot 10.00 uur. Het meeste werk voor de provin cie zit vast aan de uitzonderings situaties. Bijvoorbeeld het sluiten van de jacht bij bijzondere weers omstandigheden. Dat kan het ge val zijn tijdens een strenge winter als dieren te verzwakt raken. In het voorjaar is het soms toege staan op bepaalde plekken, gedu rende een bepaalde tijd te jagen. Schade aan gewassen kan dan de aanleiding zijn. Zo kunnen boeren te veel schade ondervinden door vraat van zaaigoed door fazanten, hazen en reeën. Reeën eten ook graag verse knoppen van bomen, een schadepost voor fruittelers. Ganzen en eenden eten graag gras en wintertarwe. Jagers heb ben in dit soort gevallen een ver gunning nodig. Ongeoorloofde methoden GS kunnen een vergunning geven voor het toepassen van jachtme- thoden die normaal gesproken niet zijn geoorloofd. Dat kan bij voorbeeld het geval zijn als de landbouw veel schade ondervindt of als konijnen veel schuilmoge- lijkheden hebben en daardoor niet zijn te bejagen. GS kunnen dan besluiten het gebruik van kunst licht toe te staan. Konijnen worden dan door het licht verrast en zijn een gemakkelijke prooi voor de jagers. Andere methoden waarvoor toestemming van GS nodig is, zijn: het gebruik van vangkooien en netten, het rapen van eieren en andere massa-oplossingen. Verder hebben GS de bevoegdheid dieren te bestrijden. De redenen kunnen verschillend zijn. Om het ondergraven van dijken en dammen tegen te gaan worden muskusratten bestreden. Zaaigoedpikkende verwilderde postduiven kunnen een plaag zijn voor boeren en ontsnapte exo tische dieren kunnen een bedrei ging vormen voor inheemse diersoorten. Laser Voor vergunningen kunnen belang hebbenden terecht bij het bureau Laser (Landelijke Service bij Rege lingen) dat ook werkt onder de vlag van de provincie Zeeland. Het adres van Laser is: postbus 1191, 3300 BD Dordrecht, tel. 078 6395395. Beroep en bezwaar Tegen besluiten van GS is be zwaar mogelijk. Bezwaren tegen besluiten over Jachtwet, Boswet en Vogelwet gaan naar GS, tegen de Natuurbeschermingswet naar de provinciale commissie be zwaarschriften. Wie het niet eens is met een beslissing op een be zwaarschrift kan in beroep gaan. Voor de Boswet bij GS, voor de Jacht- en Vogelwet bij de Recht bank en bij de Afdeling Bestuurs rechtspraak van de Raad van State voor de Natuurbescher mingswet. Jachtwet is het derde artikel in de serie over natuurtaken van de provincie. Eerder ging het over de Natuurbeschermingswet, Boswet en Vogelwet. De serie is ontleend aan Milieutijdingen dat gratis is op te vragen bij het informatie centrum van de provincie, Abdij 9 in Middelburg, tel. 0118 631400. Aan het Calvijncollege in Goes zijn de volgende Thoolse leerlingen geslaagd. VWO Tholen: Erik Hubregtse en Wemer Lindhout. Sint-Annaland: Erna Fase. Stavenisse: Henk de Graaf, Carola Klippel, Ad Moerland, Hubèrt Westdorp, Henri Zwerus. HAVO Tholen: Jacqueline Baaij, Corné Hoogendoorn, Annemarie de Jonge. Oud-Vossemeer: Jaap Boogaard en Janneke Minheere. Sint-Annaland: Jos van den Dik- kenberg. Stavenisse: Coby Aarnoudse. Sint-Maartensdijk: Ramona Har- tog, Pieter Quist, Marlies van der Rhee. Scherpenisse: Corina Klippel en Carolien Rijstenbil. Poortvliet: Wilma van Dijke. Aan het Calvijncollege in Tholen zijn de volgende leerlingen geslaagd voor het examen mavo. Tholen: Rianne Aarnoudse, Marja Akershoek, Mariska Baaij, Lian Bogert, Mattheüs van Dijke, Jan Geluk, Anne-Marie Griep, Petra de Groen, Kristian van Heemskerk, Annemarie Ruben, John Schot, Ire ne Smit, Hanneke van de Velde, Johanna van de Velde, John Wil- sing, Christiaan van Zielst. Oud-Vossemeer: Natanja Aar noudse, Jacorien van Gorsel, Janny van Houdt, Eliza Ottema, Izak van Poortvliet. Sint-Annaland: Jennifer Bolier, Mattie Gunter, Annelies van Lit, Corina Polderman, Marleen Polder man, Anné Sturris. Stavenisse: José Klippel. Sint-Maartensdijk: Eline Dorst, Bida de Feijter, Alexandra van Houdt, Jan Pieter Koopman. Scherpenisse: Nelleke Kleppe en Lydia Nieuwenhuis. Poortvliet: Carolien Jansen, Elena Jansen, Toon Rijsdijk, Klaasjan Snoei. Aan de diverse vestigingen van het Scheldecollege in Bergen op Zoom en Halsteren zijn de volgende Thoolse leerlingen geslaagd. BOUWTECHNIEK SCHILDEREN Tholen: Anton Laban. ELEKTROTECHNIEK Sint-Maartensdijk: Hans Wessels en Marcel Poot. VERZORGING Tholen: Ramona Bakker, Monique de Koek en Janneke de Nijs. Oud-Vossemeer: Orvan van Gas tel. Sint-Maartensdijk: Nico Bogers. Scherpenisse: Marieke Bolier. Poortvliet: Maaike Bezemer en William Quist. Sint-Philipsland: Martijn van Schilt. MODE EN KLEDING Stavenisse: Linda Hage. Scherpenisse: Linda Poot. ADMINISTRATIE Tholen: Maaike de Jonge. Sint-Annaland: Diana Smits. Stavenisse: Bianca Dorst. UITERLIJKE VERZORGING Tholen: Jolanda Bal. VERZORGING Tholen: Lesley van As en Joyce Gunst. Sint-Annaland: Chantal Goedege- buure. MAVO HALSTEREN Tholen: Tamara IJzerman en Daph ne Schuurbiers. Oud-Vossemeer: Michael van Hoom en Nathalie Kerbusch. Sint-Annaland: Maria van der Wal. Sint-Maartensdijk: Marianne Rombouts. Sint-Philipsland: Jacob Verwijs. Aan het Calvijncollege in Krabben dijke zijn de volgende leerlingen geslaagd voor het vbo-examen. BOUWTECHNIEK Tholen: Jordi van Houdt en Arjan van der Laan. Sint-Annaland: Pieter de Boer. Stavenisse: Johan Klippel en Kees Priem. MECHANISCHE TECHNIEK Tholen: Gilles Akershoek, Wouter van Dijk, Marco Eskes, Arie Wes sels. Stavenisse: Rien Hage en Ad de Rijke. Sint-Maartensdijk: Jaco Bevelan der. Sint-Philipsland: Marcel de Jonge, Albert van Kolthoorn, Cennie Rei- jngoudt, André van der Welle. VERZORGING Sint-Annaland: Janita van Eenen- naam en Cisca Menheere. Stavenisse: Corja Andriesse, Wil- lianne Dorst, Sandra Potappel. Sint-Maartensdijk: Heieen Goede- gebuure. Scherpenisse: Linda van Vossen. Poortvliet: Eline Elenbaas en Jan Kees de Graaf. Aan de regionale scholengemeen schap 't Rijks te Bergen op Zoom zijn geslaagd uit Tholen: Chieng Hin Chong (vwo), Arjan van Dijke (havo) en Esther Lammers (mavo). Aan de vestiging Ossendrecht (voorheen Onze Lieve Vrouw Ter Duinen) van het Mollerlyceum is Bas Nicoll uit Sint-Philipsland geslaagd voor het examen consump tieve techniek brood- en banketbak ken. Anne Geense uit Sint-Philipsland is in het Drechtsteden ziekenhuis te Dordrecht geslaagd voor het exa men A-verpleegkundige. Alexander Hendriks uit Tholen is geslaagd voor het examen vbo-ver- koop aan De Schutse in Bergen op Zoom. Tholen blokfluit: Liesbeth Andries se, Carin Heijboer, Annemarie Keij, Niclette Lufua, Carlies Mol, Jaco- lien de Rijke en Mariena van Zetten le graad; Bonny Raadsen en Lies beth Snoep 2e graad. Klarinet: Michiel van Vossen en Rianne van Dis le graad; Kim Horsten 2e graad. Orgel: Jacoba Schot le graad; Lean- ne Schot 3e graad. Saxofoon: Ymie Horinga le graad; Inger Elshof 2e graad. Viool: Karin Smit, Marcella Moeliker en Joeke van der Meer le ZIE VERDER PAGINA 17 THOLEN 27 juni informatie-avond draagdoe- ken, gebouw Kruiswerk Molen- vlietsestraat 20.15 u. 28 juni bingo bejaardensoos, Ten Anker 14 a. 29 juni fietstocht Gereformeerde Kerk ten bate van De Hoop, vertrek Visnet 13-14 u. 29 juni beachvolleybaltoemooi, Speelmansplaten 10-17 u. 2 juli einde-seizoensbingo Anbo, Schuttershof 14 u. 2 tlm 6 juli expositie werken J. Meerman-Ottevanger, A. Box- hoorn-Urbanus en G. Wolvekamp, Gasthuiskapel. 9 juli fietstocht Anbo naar Wildert, Schuttershof 9.30 u. 13,20 en 27 juli stadswandeling met bezichtiging gebouwen, start hoek Markt/Kerkstraat 19 u. OUD-VOSSEMEER 29 juni rommelmarkt Ned. Herv. kerk, loods fam. Quist Veerstraat. 6 juli braderie. 6 juli zevendorpenwandeltocht, start de Vossenkuil vanaf 7 u. SINT-ANNALAND 8 juli t/m 3 aug. expositie leesadvie- zen aan koningin, bibliotheek, t/m 30 juni tentoonstelling aquarel len Isa Leemreijze-Goedegebuure, restaurant De Lagune, t/m 31 okt. Exposities 'Beelden uit mijn kinderjaren' en 'Gebruiksaarde- werk', streekmuseum De Meestoof, di t/m za 14.15-16.45 u. 4 juli fietstocht plattelandsvrouwen naar Tholen, Wellevaete 11 u. STAVENISSE 20 juli braderie. SINT-MAARTENSDUK t/m 6 juli expositie leesadviezen aan koningin, bibliotheek. 1 juli gemeenteraad, gemeentehuis 19.30 u. 2 juli commissie openbare werken, gemeentehuis 19.30 u. 3 juli commissie ruimtelijke orde ning, gemeentehuis 19.30 u. 6 juli country westernavond met Jake and the Black Eagles, Haestin- ge 20 u. 20 juli wielerronde, start Molendijk 14 u. SCHERPENISSE 29 juni boogschieten Cloveniersgil- de, Pluimpotterrein 14u. 20 juli openingsbal camping Goris- hoek 20.30 u. 20 juli zeskamp kinderen camping Gorishoek 14u. 21 juli playback voor kinderen cam ping Gorishoek 14 u. 27 juli braderie camping Gorishoek 11 u. 28 juli playback voor volwassenen camping Gorishoek 14 u. POORTVLIET 6 juli wielerronde. SINT-PHILIPSLAND 29 juni finales open tennistoernooi De Ruucstoppelen, tennispark 13 u. 29 juni braderie, centrum vanaf 9 u. BERGEN OP ZOOM t/m 29 juni muziekfestival West- Brabant (klassiek) met optredens van diverse groepen en orkesten, Markiezenhof en De Maagd 20.30 u. t/m september expositie 'Het proces siewezen in en vanuit Bergen op Zoom', Markiezenhof, t/m 25 aug. expositie 20 jaar vereni ging van beroeps beeldende kunste naars Zuid-Nederland, Markiezen hof. t/m 27 juni fietsvierdaagse, start paviljoen Rozenoord 18-19 u. 29 juni taptoe met vuurwerk, Grote Markt 20 u. 30 juni Maria Ommegang, binnen stad 15 u. 6 en 7 juli Zuidnederlandse kam pioenschappen meerkamp atletiek, Rozenoord vanaf 10 u. 7 juli omloop van de Zuidwesthoek voor neo-amateurs, vertrek Van Heelulaan 13.30 u. 25 t/m 27 juli bourgondische krab- benfoor, centrum. film+++film+++fllm+++ film ROXY 1: Spy Hard - do en ma t/m wo 20 u., vr 18.45 en 21.30 u., za en zo 14, 16.15, 18.45 en 21.30 u. ROXY 2: The Juror - do en ma t/m wo 20 u., vr 21.30 u., za en zo 18.45 en 21.30 u. Toy Story - za, zo en wo 14 u. Dunston Checks In - vr 18.45 u., zaen zo 16.15 en 18.45 u., wo 14 u. CINEMACTUEEL 1: The Rock - do, ma en di 20 u., vr 18.45 en 21.30 u., za 14, 18.45 en 21.30 u., zo 13.30, 16.15, 18.45 en 21.30 u„ wo 14 en 20 u. CINEMACTUEEL 2: Barb Wire - do, ma en di 20 u., vr 18.45 en 21.30 u., za 14, 18.45 en 21.30 u., zo 14, 16.15, 18.45 en 21.30 u., wo 14 en 20 u. CINEMACTUEEL 3: Critical Decision - do en wo 20 u., vr t/m zo 21.30 u. Goofy Movie - vr 18.45 u., 14en 18.45 u., zo 14, 16.15 en 18.45 u., wo 14 u. Filmclub Cinema Paradiso/Les Films du Paradis: Heavenly Creatures - di 20.30 u. Fanfare - ma 20 u. Radio Sloth is te bereiken op FM 106,5 MHz en via de kabel op 94,5 MHz. Omroep Zeeland is op Tholen en Sint-Philipsland te bereiken op 101.9 MHz op de FM en op Tholen via de kabel op 88.9 MHz N Fortuinstraat 3, Bergen op Zoom Tel. 0164-243509 Specialist in Perzische en Nepalese tapijten. Advertentie I.M. Zangvierdaagse. De Evangelische Omroep organiseert donderdag 27 juni een zomeravond-zang vierdaag se in de Nieuwe Kerk te Middel burg. Op deze avond is er samen zang en treden gemengd koor Praise Him uit Dordrecht en mannenkoor Sliedrecht op. Trompettist Ab Brou wer en organist Pieter Heijkoop ver zorgen de begeleiding. EO-voorzit- ter ds. A. van der Veer verzorgt de opening en sluiting van de avond die om acht uur begint. Er worden van dit evenement ook radio-opnamen gemaakt. Aan de Thoolse leerlingen van de Zeeuwse muziekschool zijn zaterdagavond de getuigschriften uitgereikt. Die afsluiting van het cursusjaar gaat traditioneel gepaard met een muzikale uitvoering. In een volle sporthal Meulvliet traden diverse ensembles (op de foto de klarinet- groep) en solisten voor het voetlicht. Ook het jeugdorkest van muziekvereniging Concordia leverde een muzikale bijdrage aan de avond.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1996 | | pagina 9