Ledenkaart met korting huurders Wisselend resultaat deelnemers aan de braderie in Scherpenisse "We zullen Beter Wonen een poep je laten ruiken" Winkels blijven op zondag dicht Stichting opgericht om Zeeuwse Kameleon in de vaart te houden Plaatselijk nieuws Brandweer in Spetter te gast Voetbal zorgt voor vroeg einde en ook 's morgens niet druk Werken van 3 schilders in Gasthuiskapel Donderdag 27 juni 1996 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 3 Samen Sterk stelt telefonisch spreekuur in De huurdersvereniging Samen Sterk die dinsdagavond in Tholen officieel werd opgericht heeft heel wat activitei ten op de rol staan. Er wordt ondermeer een ledenkaart gemaakt en huurders kunnen hun klachten en vragen ook telefonisch kwijt bij de vereniging. Huurverhoging De voetbalwedstrijd Nederland-Frankrijk bezorgde de braderie in Scherpenisse zaterdagavond een voortijdig einde. Al voor de wedstrijd om half acht begon, laadden deelnemers hun waar in en vertrokken huiswaarts. Toch klinken ook positieve geluiden over de eerste Thoolse braderie van dit seizoen. Geen loempia's Huurdersvereniging Samen Sterk officieel opgericht Ruim vijftig aanwezigen bezochten dinsdagavond de oprichtingsbijeenkomst van huurdersvereniging Samen Sterk in Tholen. Voorzitter F.R.H.M. van de Krogt uit Scherpenisse beloofde dat de vereniging de belangen van de leden met verve zal verdedigen bij de woningbouw- stichting Beter Wonen. Projectleidster Kristel van Roozendaal van de Nederlandse Woonbond verwoordde het anders: "We zullen Beter Wonen eens een poepje laten ruiken." Zwangerschap Meer leden Te hoge eisen Darts-competitie Accordeon Koninginnedag niet langer bijzonder Openstelling van winkels op zondag is in de gemeente Tholen vooralsnog niet aan de orde. De nieuwe verorde ning die de winkeltijden regelt, laat geen ruimte voor ont heffingen op die dag van de week, zo maakte wethouder J. Versluys dinsdagavond duidelijk in de commissie bedrijfsleven. De gemeenteraad moet de verordening nog vaststellen. Koopavond Poortvliet Eevliet op kamp Sint- Philipsland Koffie met een Zeeuwse bolus. En een verloting met een in de Friese vlag verpakte fles 'Kameleon-drank' als prijs. De verbintenis tussen de noordelijke en de zuid-westelij ke Nederlandse provincie wordt zaterdagmiddag in Tho len treffend geïllustreerd. De stichting Kameleonvaar ders Zeeland houdt de eerste donateursdag. Ganzeveer Bruintjeskreek groter Voorzitter F.R.H.M. van de Krogt stelde in gemeenschapscentrum Meulvliet het kersverse bestuur van Samen Sterk aan de leden voor. P.J. van den Berg uit Scherpenisse is vice-voorzitter. Mevr. L. de Korte uit Tholen is eerste secretaresse, mevr. M. de Wilde uit Tholen twee de secretaresse. Penningmeester is D.F. van Riet uit Sint-Maartensdijk en tweede penningmeester is W. Quak uit Sint-Philipsland. Verder zijn bestuurslid: J.C. Bazen uit Sint- Annaland en A.W.A. Methöfer uit Sint-Maartensdijk. De voorzitter ging in het kort de activiteiten langs die Samen Sterk voor dit en volgend jaar op de rol heeft staan. "Dit jaar nog willen we oriënterende gesprek ken gaan voeren met de stichting Beter Wonen en de gemeente. In De bedrijfsbrandweer van General Electric Plastics uit Bergen op Zoom heeft de afgelopen weken geoefend in zwembad de Spetter in Tholen. Het doel daarvan is tweele dig, legt een woordvoerder van het bedrijf uit. In de eerste plaats wor den de brandweerlieden vertrouwd gemaakt met het gebruik van pers lucht onder water. Ze moeten hon derd procent vertrouwen krijgen in hun materiaal. Tegelijkertijd wordt er aan de teamgeest gewerkt, door in het water allerlei opdrachten te laten uitvoeren. Bijvoorbeeld het zwem men door kunststof kokers. De brandweer van het Bergse bedrijf telt ongeveer 130 manschap pen die over vijf blusgroepen ver deeld zijn. Bio-ethanol. Nedalco te Bergen op Zoom en Delfzijl, producent van natuurlijke alcohol uit suikerhou dende stropen en melasse en graan, gaat een proeffabriek bouwen voor de produktie van bio-ethanol. Deze komt waarschijnlijk in Bergen op Zoom, als tenminste accijnsvrijstel ling op de bio-ethanol wordt verkre gen. Nedalco wil meer dan 25 mil joen investeren, waarmee dit het grootste project met biologische brandstoffen wordt dat ooit in Nederland is gehouden. september staat er voor het bestuur een scholingsprogramma gepland over ondermeer het financiële beleid van woningbouwcorporaties", meld de Van de Krogt. "Verder willen we een ledenkaart maken, maar niet zomaar eentje met een naam en een nummertje erop. Nee, achterop komen namen van winkels waar men met deze kaart korting krijgt op de aankopen. We denken dan aan zaken als meubels, keukens, tapijt en mode. Zo verdient u het tientje contributie dubbel en dwars terug. Op die manier willen we het lid maatschap nog aantrekkelijker maken." De voorzitter vertelde verder dat er drie a vier keer per jaar een informa tieblad zal verschijnen voor de huur ders waarin allerlei zaken omtrent huur, onderhoud, wettelijke regelin gen, klachten en de vereniging zelf aan de orde komen. Begin volgend jaar wil Samen Sterk een formulier onder de leden verspreiden waarop men in kan vullen of men de huur verhoging terecht vindt. "Dat moet echter wel met redenen omkleed zijn", waarschuwde Van de Krogt de aanwezigen. "Als de kwa liteit van de woning niet in verhou ding staat tot de prijs, dan kunt u 'nee' zeggen tegen de huurverho ging. Maar als het huis perfect is, moet het helaas 'ja' zijn. Huurverhogingen worden namelijk grotendeels van bovenaf opgelegd. Die heeft de stichting in de meeste gevallen gewoon te volgen." De kersverse huurdersvereniging is van plan om een telefonisch spreek uur in te stellen waarop mensen met hun klachten en vragen terecht kun nen. Dat zal op de eerste en derde vrijdagmiddag van de maand gebeu ren. Welk nummer het wordt en op welke tijden men kan bellen, is nog niet bekend. Verder willen de bestuursleden persoonlijk de men sen gaan bezoeken die ernstige klachten over hun huurwoning heb ben. "Als we dit allemaal in 1997 georga niseerd hebben, ben ik als voorzitter dik tevreden. Als het niet lukt, hebben we tegen werking gekregen. Aan ons zal het niet liggen." Leden van volksdansgroep Medioburgum zwieren over de Hoge Markt. "Wij zijn tevreden, onze omzet was hetzelfde als vorig jaar", zegt mevrouw Wessels. De oliebollen en ander gebak vonden gretig aftrek. Ook rijwielhandelaar G. Larooy heeft goed verkocht. Een handelaar in oosterse snuisterijen spreekt daar entegen van een verliesgevende dag: "Er moet geld bij." En een sokken- verkoper uit Bodegraven vindt dat het weliswaar redelijk druk is geweest, maar dat de mensen de hand op de knip hielden. De braderie begon dit jaar al 's mor gens. Of dat volgend jaar weer het geval zal zijn, daarover gaan Dorps gemeenschap en middenstand zich nog buigen, meldt H.C. Verkerke. Had Larooy 's morgens al klanten en verkocht de bibliotheek voor twaalf uur al heel wat tweedehands boeken, stands met loterijen en spelletjes waren op dat tijdstip minder in trek. Voorzitter Van de Krogt gaf aan dat na 1,5 jaar van voorbereiding, dan nu eindelijk de huurdersve'reniging van de grond is gekomen. De oor spronkelijke initiatiefnemers zijn voor een deel afgehaakt en het wer ven van leden kostte aanvankelijk nogal wat moeite. Toch kon, met hulp van de Woonbond een vereni ging worden opgericht. Tijdens de feestelijke bijeenkomst in gemeen schapscentrum Meulvliet bleken de aanvankelijk prettige verhoudingen tussen Beter Wonen en de vereni ging behoorlijk bekoeld te zijn. "Ik feliciteer deze erg enthousiaste initiatiefgroep van Samen Sterk met dit resultaat", zei mevr. Van Roozendaal. "Hoewel de voorberei dingen al 1,5 jaar lopen, is de oprichting eigenlijk slechts in drie maanden tijd gebeurd. En dat terwijl we er normaal negen maanden voor uittrekken. Een soort zwangerschap zeg ik altijd maar. Het is dus een onvoldragen zwangerschap, maar desondanks is er een volwaardige baby uitgekomen." De projectleid ster van de Woonbond vond echter dat de vereniging er nog lang niet is. "Er zijn een aantal voorwaarden om te komen tot een volwassen huur dersvereniging. Je hebt niet alleen een aantal vrijwilligers nodig, maar ook geld. En ik vrees dat de finan ciering nog wel eens een probleem kon worden voor Samen Sterk. Directeur J. Kloet van Beter Wonen heeft in een brief trots gemeld dat hij ooit al eens 750 gulden heeft over gemaakt. Maar om goed te kunnen draaien denk ik voor een huurders vereniging toch eerder aan een bud get van zo'n 30.000 gulden." Mevr. Van Roozendaal gaf aan dat Beter Wonen wel 14.500 gulden heeft gegeven voor het opzetten van de huurdersvereniging en de scho ling van de bestuursleden. "Maar daarmee hebben ze nog niets om mee te werken. Je zult toch bijvoor beeld een ruimte moeten hebben, een tafel en stoelen om aan te verga deren, een computertje om je zaken op bij te houden", zegt de project leidster. "Wettelijk is de stichting Beter Wonen verplicht om een huur dersvereniging faciliteiten ter beschikking te stellen waarmee ze haar werk naar behoren kan doen. Dat varieert landelijk van een vaste bijdrage per woning tussen de 22 cent en 12 gulden. Soms stellen woningbouwcorporaties een ruimte beschikbaar of geven ze geld. De medewerking en steun van Beter Wonen is tot nu toe matig geweest. Een huurdersvereniging moet struc turele middelen hebben, een budget. Daarom ben ik wat teleurgesteld in Beter Wonen. Maar het laatste woord is hier nog niet over gespro ken. Ik zal me er samen met het bestuur voor blijven inzetten om een gezonde financiële basis te krijgen voor Samen Sterk." Na de pauze stelden enkele leden nog wat vragen aan het bestuur en gaven alvast enkele klachten door. De meeste aanwezigen (28) waren afkomstig uit Tholen. Verder waren er elf mensen uit Sint-Maartensdijk, zes uit Scherpenisse, vijf uit Sint- Annaland, drie uit Oud-Vossemeer en uit Poortvliet en Sint-Philipsland ieder twee. Stavenisse was op de avond niet vertegenwoordigd. Het voorstel van één van de leden om de vergaderingen van Samen Sterk tel kens op een andere plaats in de gemeente te houden, werd enthou siast ontvangen. "Wellicht dat er dan ook meer leden bij komen uit de kleinere dorpen", was de redenering. Voorzitter Van de Krogt meldde dat Samen Sterk momenteel ruim 175 leden telt. "Dat is voldoende om mee te beginnen. Maar we zouden natuurlijk het liefst 2000 leden heb ben. Dat praat veel gemakkelijker met Beter Wonen", zei Van de Krogt die zelf schilder en binnenhuisarchitect is. "De mensen zien misschien de noodzaak nog niet zo in van een huurdersvereniging. Maar die is er wei. Laat niet zomaar alles over je heen gaan. Als je al geen lid wordt voor jezelf, doe het dan voor je medemens. Leden, leden, leden. Dat is voor ons op dit moment erg belangrijk." Mevr. Van Roozendaal hekelde directeur Kloet van Beter Wonen die volgens haar te hoge eisen stelde aan de representativiteit van Samen Sterk. "Hij zou willen .dat 50 procent van de huurders lid werd. Nou, als u dat voor elkaar krijgt, dan zorg ik er persoonlijk voor dat dat met grote koppen in de krant en een speciale editie van de Woonkrant komt", zei de projectleidster. "Dat zou namelijk uniek in Nederland zijn. Landelijk is ongeveer tien procent van de huur ders georganiseerd in een vereni ging. Geef daarom steun aan uw vereniging en dan zullen wij Beter Wonen wel eens een poepje laten ruiken." De medewerkster van de Nederland se Woonbond wilde maandag al een gesprek met Kloet over een samen werkingsovereenkomst waarin wordt vastgelegd wat de bevoegdhe den van Samen Sterk worden, hoe er overlegd wordt en hoe de vereniging aan haar informatie komt. "Momen teel mogen we nog niet eens het beleidsplan voor volgend jaar inzien. Hoe kun je dan overleg ple gen?", vroeg mevr. Van Roozendaal zich af. Voorzitter Van de Krogt voegde daar nog aan toe: "Het is onbegrijpelijk dat directeur Kloet aanvankelijk zo enthousiast was over de huurdersvereniging, terwijl hij zich nu omdraait en hard weg rent. De medewerking is bepaald niet groot meer. We mogen nu zelfs het kopieerapparaat van de stichting niet meer gebruiken." Mevr. Van Roozendaal denkt dat er angst achter het gedrag van Beter Wonen zit. "Ze beschouwen ons denk ik als een bedreiging. Maar wij willen er juist voor zorgen dat ook Beter Wonen zo optimaal mogelijk kan werken. Dat zal hen uiteindelijk geld besparen. Het zit allemaal tus sen de oren. De directeur van de woningbouwcorporatie in Middel burg is juist dolenthousiast over de huurdersvereniging daar. Hij zou niet meer zonder willen, zegt hij." Tot ongenoegen van het bestuur was directeur Kloet niet aanwezig op de oprichtingsbijeenkomst. Hij had andere zaken te doen. Ook een ver vanger was niet aanwezig. Overi gens gaven de aanwezige leden aan, dat helemaal niet erg te vinden. Daar bestond de indruk dat voorna melijk mensen op de been waren die de normale zaterdagse boodschap pen haalden. Verkerke sluit niet uit dat het mindere weer 's morgens ook van invloed is geweest op de publie ke belangstelling. Het bleef trou wens heel de dag bewolkt, maar 's middags werd het wat minder fris. Toen was het op een gegeven moment zelfs lekker druk. Verkerke is tevreden over het ver loop. Toch gingen enkele dingen mis. "De man met het springkussen en de zweefmolen liet zonder bericht verstek gaan. En ook de ver koper van Vietnamese loempia's kwam niet opdagen." De Dorpsge meenschap overweegt om alsnog een keer een springkussen voor de jeugd te laten komen. Met 55 kra men was de markt in Scherpenisse groter dan ooit. Ze stonden in de Langeweg tot voorbij café Zeelands Welvaren. "Niet iedereen was tevre den met zijn plaats, maar dat houd je altijd. Bijvoorbeeld in de Langeweg, terwijl daar toch vlakbij een café is en de schiettent en satébakker er stonden." In de Spuidamstraat waren ook de sportvissers niet echt tevre den met hun stek. Mevrouw Duine zag er ook meer kijkers dan kopers passeren, maar wist desondanks de fiets van het jaar aan de man te bren gen. Wat verder klachten opleverde, was het opduiken van een groep Zuid-Amerikanen met hun waar. Verkerke: "Ze kwamen zonder aan te melden, deden alsof ze niets ver stonden, maar we zijn er toch in geslaagd om hen staangeld te laten betalen net zoals ieder ander." Op de Hoge Markt stond radio Sloth met het sleutel- en guldenspel. "We doen dit jaar aan alle braderieën mee en organiseren een darts-competi tie", vertelt Han van Tiggele. De finale - tussen de winnaars van de acht voorronden - is eind augustus op de braderie in Tholen, met een kleurentelevisie als hoofdprijs. In Scherpenisse was het dartsspel door de lokale radio uitbesteed aan de schuttersvereniging Cloveniersgil- de, die er ook vorig jaar mee stond. "De deelname was de helft minder dan vorig jaar", meldt secretaris Peter Suurland. Hij steekt dat deels op het weer. "En de voetbal natuur lijk. Vorig jaar ging het 's avonds om half zeven pas goed draaien. Groepjes waarin het tegen elkaar op gaat, je kent dat wel." Winnaar werd Frieda van Iwaarden uit Sint-Anna- land, tweede Corné Polderman en derde C. van der Slikke. Bij de jeugd tot 14 jaar won P. Andriesse vóór Colin Bolier. Vlakbij de boogschut ters groept zaterdagmiddag de jeugd samen rond een wat merkwaardige donkere man. die in het wit gekleed is. "Hij zegt dat hij de zoon van God is", vertelt een meisje. Sommige jongeren gaan met de man in discus sie, ze nemen hem duidelijk niet serieus. Als hij naderhand naar de bushalte aan de Spuidam wandelt, hollen de jongsten hem achterna. Veilig Verkeer stond in de Kerk straat niet alleen met de vertrouwde ogentest, maar enquêteerde boven dien braderiebezoekers. Dat gebeur de in het kader van de snelheidscam pagne. Behalve vragen met betrek king tot hard rijden werd er ook geïnformeerd naar verkeersonveili- ge situaties in de buurt. Met de reu- zensjoelbak trok SHF het nodige publiek. Het spel werd gewonnen door A. van Overveld, Mark Smits, Jessica Nelisse, Nelis van Ast en P. Bazen. Op de Hoge Markt trok de Walcher- se volksdansgroep Medioburgum heel wat bekijks. Het was ook een leuk gezicht om de heren en dames in Zeeuwse dracht te zien zwieren. Na hun optreden trokken ze naar de Langeweg, waar de accordeonspeler het publiek in café Zeelands Welva ren nog zo'n anderhalf uur lang ver maakte. Voor een vlucht in een heli kopter was de belangstelling groot, 's Middags stonden de mensen ervoor in de rij op de Pluimpot. Van twee uur tot half acht was de heli kopter constant in de lucht. De dames Kouwenhoven en Franke maakten zelfs een vlucht via Sint- Maartensdijk en Stavenisse naar Zierikzee. "Het is ons toch weer gelukt om een goede braderie te organiseren", stelt Verkerke vast. Wettelijk is per jaar ontheffing mogelijk op twaalf zon- en feestda gen, maar Tholen gaat dat beperken tot vijf feestdagen: nieuwjaarsdag, tweede paasdag, hemelvaartsdag, tweede pinksterdag en tweede kerst dag. Middenstandsvertegenwoordiger N.J.G. Jansen uit Tholen wilde weten of wijziging van de verorde ning in de toekomst mogelijk is. "Want wat niet is, kan komen. En vroeger zou ook niemand gedacht hebben dat winkels ooit nog eens tot tien uur 's avonds open zouden zijn." Versluys zei dat de wet de mogelijk heid biedt om de verordening te wij zigen, maar uiteindelijk zal de poli tiek (de gemeenteraad) de beslissing moeten nemen. De verkoop op cam pings, bungalowparken en de straat verkoop van snacks (zoals bijvoor beeld aan de Oesterdam) zijn van het 'zondagverbod' uitgezonderd. Het begrip koopavond komt in de nieuwe verordening niet voor, omdat de nieuwe winkeltijdenwet (op 1 juni van kracht geworden) openstelling tussen zes uur 's mor gens en tien uur 's avonds toestaat van maandag tot en met zaterdag. Diverse Thoolse supermarkten maken daar al gebruik van met extra avondopenstelling. Ook is koninginnedag niet langer een speciale dag, zodat winkels dan gewoon open mogen zijn. In de gemeente Tholen is ruimte voor één avondwinkel, dat wil zeggen een winkel die minimaal tot midder nacht open is. Voor campingwinkels is in de nieu we verordening de periode 1 mei tot 1 oktober genoemd, maar dat strookt volgens recreatievertegenwoordiger H. Zwikker niet met de praktijk. De campings zijn namelijk van 1 april to 1 november open. Als er wettelijk geen belemmeringen zijn, kan de verordening op dit punt worden aan gepast, aldus Versluys. In de rondvraag vroeg Jansen nog aandacht voor wat hij noemde 'wilde winkels': een soort veilingen die regelmatig plaatsvinden in bijvoor beeld Meulvliet en Hof van Holland. Ook de kamer van koophandel pro beert hiertegen actie te ondernemen. De regeling die voor dit soort verko pingen geldt, zal voor de commis sieleden op papier gezet worden. Dinsdag wordt in de Gasthuiskapel in Tholen de jaarlijkse tentoonstel ling van Tholen Stad Actief geo pend. Deze keer zijn er schilderijen en tekeningen van drie kunstenaars te zien. Jopie Meerman-Ottevanger uit Tholen werkt voornamelijk met olieverf, aquarel en krijt. Tweede exposante is Adri Box- hoorn-Urbanus uit Tholen. Deze van oorsprong Rotterdamse kunste nares maakt voornamelijk aquarel len en pentekeningen. De derde kunstenaar is de in 1990 overleden Gerard Wolvekamp. Zijn schilderijen waren voornamelijk in olieverf uitgevoerd en later ook in acrylaat. De tentoonstelling in de Gasthuiskapel duurt tot 6 juli. Eigenlijk veel te vroeg was het alweer tijd om naar huis te gaan, maar sommige kleintjes waren best moe. D.V. maandag 1 juli hoopt de zen dingscommissie weer oud papier op te halen vanaf 1830 uur. Advertentie I.M. Onder het toeziend oog van de bestuursleden Boudie Hoogedeure en (op de rug gezien) Peter Geluk tekent notaris Sauer een oorkonde, waarmee de stichting Kameleonvaarders Zeeland een feit is. De leerlingen van de groepen 7 en 8 van basisschool De Eevliet gingen woensdag op schoolkamp. Met de bus vertrokken ze naar Bosbad Hoe ven. Hun fietsen werden nagebracht met een vrachtwagen. De kinderen speelden en zwommen een hele dag naar hartelust. Aan het eind van de middag reed de groep naar McDo nalds voor het diner en vervolgens ging de tocht naar scoutinggebouw Baden Powell. Daar speelden de leerlingen verstoppertje en na een nachtwandeling in de druilerige regen gingen ze vermoeid naar bed. De volgende dag deed men inkopen in Roosendaal, 's Middags vertelde de beheerder van de Visdonk over het reilen en zeilen in dit grootste dierenhospitaal van Zuid-Neder land. De groep kreeg bovendien een rondleiding langs alle dieren in de Visdonk. Vrijdag stond in het teken van spel waarna pannekoeken wer den gebakken en natuurlijk opgege ten. Tegen half vijf kwamen de leer lingen vermoeid, maar voldaan bij De Eevliet terug. Bestuurders van de stichting lopen op het terrein achter de havendijk rond op klompen en in een blauwe overall. Zoals de broers Klinkhamer uit de boeken van H. de Roos. Alle 66 titels van de Kameleon-reeks lig gen in de tent die is opgezet. "Die hebben we cadeau gekregen, ze lagen bij iemand op zolder", vertelt Boudie Hoogedeure. Hij behoort tot het groepje scoutingleden dat enkele jaren geleden besloot om de boot 'Kameleon' uit deze jongensboeken na te bouwen. De stichting is opge zet met als doel het scheepje in de vaart te houden. De speltak 'Stam' van scouting Hee- netrecht ging drie jaar geleden tij dens een kamptocht in Friesland op zoek naar de Kameleon. De verha len van De Roos spelen namelijk in die provincie. Het leidde ertoe dat het scheepje werd nagebouwd. Belangstelling was er ook uit Fries land, waar bij de plaats Terherne een 'Kameleon-dorp' wordt geëxploi teerd door de stichting Vrienden van de Kameleon. Een groepje Thoolse scoutingleden ging met hun boot naar Friesland en voer daar door een flink deel van de provincie. Overal was de ontvangst enthousiast. Een onvergetelijke belevenis, aldus Boudie Hoogedeu re. De Kameleon was in mei 1994 in Tholen gedoopt en te water gelaten in het bijzijn van Thoolse en Friese gemeentebestuurders en vertegen woordigers van uitgeverij Kluitman uit Alkmaar. Omdat binnen de oudste speltak van de scouting een leeftijdsgrens van 23 jaar geldt, dreigden van het groepje bij de Kameleon betrokken scouts enkelen buiten de boot te val len. Ook daarom is het scheepje in een stichting ondergebracht. Het is de bedoeling om de donateurs en sponsors jaarlijks een dag uit te nodigen. "We kunnen hen dan laten zien dat de boot goed onderhouden wordt en nog altijd vaart. En natuur lijk is er voor de donateurs gelegen heid om in de Kameleon mee te varen", vertelt voorzitter Peter Geluk. Daarvan maken zaterdagmiddag verschillende van de ongeveer der tig aanwezigen gebruik. Ondermeer de Vlissingse notaris Sauer, die naar Tholen is gekomen om symbolisch de oprichtingsakte van de stichting te passeren. Met een ganzeveer ondertekent hij daartoe, aan boord, een oorkonde. In de tent zijn foto's te zien van de bouw van de Kameleon en van een vaartocht bij Veere. Ook worden dia's vertoond en een videoband afgespeeld. Als de Kameleon nog in de takels hangt, wordt er een groeps foto gemaakt. De aanwezigen, allen meer of minder nauw bij het bootje betrokken, maken er een gezellig onderonsje van. Aan de Bruintjeskreek in Anna Jacobapolder wordt drie hectare natuurontwikkelingsgebied toege voegd in het kader van de ruilverka veling. De provincie past er het begrenzingenplan Noord-Zeeland voor aan via een verkorte procedure. Overigens had beheerder Het Zeeuwse Landschap graag een nóg verdere uitbreiding van het natuur gebied gezien, maar de betreffende gronden aan de noordkant zijn vorig jaar niet toegewezen door de recht bank. De grond die er nu bijkomt, was eigendom van het bureau beheer landbouwgronden. Twee jaar geleden werd het gebied al vergroot van 12 naar 24 hectare. Voor de natuurtechnische inrichting van de drie hectare wordt 30.000 gulden beschikbaar gesteld, waar van de helft door de provincie betaald moet worden. Voor de inrichting van de Bruintjeskreek was al 70.000 gulden beschikbaar. Gewijzigde openingstijden biblio theek in juli en augustus In de maanden juli en augustus is de bibliotheek OM DE TWEE WEKEN geopend op de WOENSDAG AVOND. De openingsdata zijn: Woensdagavond 3 juli 18.45-20.15 uur Woensdagavond 17 juli 18.45-20.15 uur Woensdagavond 31 juli 18.45-20.15 uur Woensdagavond 14 augustus 18.45-20.15 uur Woensdagavond 28 augustus 18.45-20.15 uur Vanaf woensdag 4 september weer normaal geopend op: Woensdagmiddag 14.00-15.00 uur Woensdagavond 18.45-20.15 uur Donderdagavond 18.45-19.45 uur Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1996 | | pagina 3