Bogen met snoep voor Carolien GESLOTEN Bakkerij Siem Schot Plaatselijk nieuws Verse levende paling VISSER DEURLOO VERF NODIG? Vers vleeslekker mals en mager koopt u bij uw slager SLAGERIJ SLAGER GESLOTEN A DAG EN NACHT 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 20 juni 1996 Tholen vers van 'i mes, jpkwalit ƒ10,- Klarinet en dwarsfluit in trek ■k Histor, Ra mbo en Sigma vakverven Ruime collectie behang en Raamdecoraties Van Vossen wint MAC-rit Kinderfietsen op kamp gestolen Panhoeve Fuiicy-fair Regenboog De Snotdolf mag niet duiken Bouwmateriaal gestolen M Oud- Vossemeer Musical Bingo Fusie Anthoniusschool Dames gourmetten KOT wint Vosmeercup Dit alles bij uw Thoolse slagers, C. Slager, St. Annaland J.A. Geilings, Tholen J.A. Geilings, St. Philipsland Sponsorloop Sint- Annaland Auto bekrast is vrijdag 21 juni a.s. om 18.00 uur Aanrijding Spuistraat Dierentuin en Aviodome Casembroot bij carillon Inbraak in veiling Stavenisse Fancy-fair Perfect schoolreisweer Sint- Maartensdijk Predikbeurten Post op zaterdag open Barbecue in De Muye Wij zijn van 24 juni t/m 13 juli zaterdag 22 juni na 13.00 uur gesloten Lichter gemaakt Beroepen Concert Euterpe Vishandel ContFEscarpe 11Tholen Tel. 0166-602799 Fax: 0166-602550 Advertentie I.M. Twee weken na de 'dag van de muziek' kreeg dit evenement bij Concordia als het ware nog een staartje. De muziekvereniging hield zaterdag namelijk een open huis. Alle inwoners van het stadje waren hiervoor schriftelijk uitgenodigd, maar nog te weinig van hen lieten zich in het repetitielokaal zien. Blaaskapel De Klienkers vestigde 's morgens nog de aandacht op het open huis; met een tractor en wagen trokken ze door de plaats. Het jeugdorkest bracht de nummers vlot, waarbij William Geuze op bariton de show stal met zijn solo partij in 'Londonderry air'. Verschil lende docenten waren aanwezig om de instrumenten te introduceren en te laten proberen door geïnteresseer den. Leden gaven aanvullende infor matie over het reilen en zeilen bin nen de vereniging en enkele bestuursleden waren aanwezig om afspraken te maken voor een even tuele muzikale start in het nieuwe schooljaar. Een zestal jeugdige beginners kon verwelkomd worden. Hun belangstelling ging uit naar kla rinet en dwarsfluit, waarbij het leuk was om te proberen daaruit geluid te krijgen. "Het is toch wel anders dan een blokfluit hoor", verzuchtte een meisje. "Maar de noten zijn geluk kig hetzelfde." Voor de grotere blaasinstrumenten als hoorn, bas-tuba en trombone zou Concordia liefst wat dertigers aan trekken omdat die voor jeugdige beginners niet echt geschikt zijn. Elke vrijdagavond vanaf half acht wordt er gerepeteerd in het gebouw aan de Oudelandsepoort, waar geïn teresseerden altijd welkom zijn. Onze mengmachine maakt uw wenskleur klaar terwijl u wacht. GRATIS KLEURADVISERING Schilderspeciaalzaak Laban Eendrachtsweg 13 Tholen 0166-604923 Advertentie I.M. J. van Vossen heeft zaterdag de puz zel- en oriëntatierit van de motor- en automobielclub Tholen gewonnen in de klasse A. Van Vossen rondde de tocht af met 90 strafpunten, zestig punten minder dan de num mer twee. J. Hage jr. heeft met 270 strafpunten gewonnen in de B-klas se. De uitslagen waren in de A-klas- se: 1 J. van Vossen 90 strafp.; 2 C. Smits 150 p; 3 C. de Waart 156 p; 4 mevr. Van Loo 163 p; 5 C. de Jonge 180 p; 6 C. Droogers 271 p; 7 A. Hage en J. Overbeeke 300 p; 9 W. de Hond en M. Vinjé 330 p; 11 J. Hage 360 p. B-klasse: 1 J. Hage jr. 270 strafp; 2 J. Lensen 336 p; 3 J. Goedegebuure 364 p; 4 H. Jansen 390 p; 5 C. Smits jr. 400 p. De groepen 7 en 8 van basisschool De Kraal hebben aan hun school kamp in Halsteren een vervelende nasmaak overgehouden. Het weer was mooi en het kamphuis beviel prima, maar niet zo leuk was het feit dat in de eerste nacht vier fietsen van de kinderen werden gestolen. Hoewel aangifte gedaan werd bij de politie, is de kans dat de rijwielen teruggevonden worden erg klein. Slechts één van de vier fietsen was tegen diefstal verzekerd. Om de schade voor de gedupeerde kinderen enigszins te beperken, heeft de school besloten om een sponsorloop te organiseren. Deze wordt dinsdag middag op de voormalige oesterput ten gehouden vanaf half twee. Alle kinderen van De Kraal kunnen hier aan meedoen. Zaterdag 29 juni orga niseert dartvereniging 't Spinooltje uit Halsteren een speciaal darttoer- nooi in snookercentrum Willem III in Halsteren. De opbrengst hiervan wordt ook ter beschikking gesteld aan de kinderen wier fietsen gesto len zijn. De opbrengst van zowel de sponsorloop als het darttoernooi wordt op 3 juli, na afloop van de afscheidsmusical van groep 8, over handigd aan de gedupeerde kinderen en hun ouders. Natuurvereniging Rubia Tinctorum organiseert zaterdag als afsluiting van het seizoen een excursie naar vogelrevalidatiecentrum De Pan hoeve in Zundert. Deelnemers aan de excursie vertrekken om kwart voor twaalf vanaf de Markt. Het vogelrevalidatiecentrum heeft als doel zieke en gewonde vogels op te vangen, ze te verzorgen en daarna in de goede omgeving weer los te laten. Vanuit de omliggende streken (ook vanaf Tholen) worden vogels naar Zundert gebracht. In totaal heeft het asiel acht kooien en een behandelruimte. Op vijf minuten afstand van het vogelrevalidatiecen trum ligt landgoed De Panhoeve. Daar worden de excursiegangers om half drie verwacht. Ze krijgen eerst een diaserie over het ontstaan van het landgoed te zien en daarna volgt een rondleiding waarbij laarzen noodzakelijk zijn. De excursie is toegankelijk voor leden en andere natuurliefhebbers. Kinderen onder de twaalf jaar mogen alleen onder begeleiding van een volwassene mee. De Fancy-fair van basisschool De Regenboog is een succes geworden. De kinderen namen hun taken op als 'bakkers' in de groepen 1 en 2, 'groente- en fruitverkopers' in groep 3, verkopers van ondermeer loop- blikken in groep 4 en bewaardozen in groep 5, muziekmakers in groep 6, schoolpleinontwerpers in groep 7 en de puzzelaars in groep 8. De ouderraad verkocht koffie, cake, wafels en loempia's en draaide het rad van avontuur. Er kwamen hon derden belangstellenden en uitein delijk kon een opbrengst van ƒ2382,70 worden genoteerd. Bij de cryptische puzzel waarbij plaatsna men geraden moesten worden, had den Ad en Janny Keij-Snoep, Wim en Tonja Boluijt, Erik van Gorsel en Dien Boxhoorn er dertien van de veertien goed. Na loting werd Dien Boxhoom winnaar. Bij de puzzel waarbij de fouten in de zin gezocht moesten worden, vonden J. van Gorsel, Sandra Burggraaf, Erik van Gorsel en dhr. Pansier alle fouten. Erik van Gorsel werd na loting win naar. Het spel van de weegschaal knijpers werd gewonnen door Ron v.d. Velde met 110 kg. Bij de jon gens werd Henk Hoogerwerf win naar met 60 kilo, bij de vrouwen Rita van Heemskerk met 37 kilo en bij de meisjes Dianne Geuze en Judith Pansier met 36 kilo. Gedeputeerde staten verlenen de duik- en reddingsbrigade de Snot- dolf geen ontheffing voor het duiken op zaterdag 6 juli. Secretaris J. Ver kamman had dat aangevraagd tij dens laag water om 14.30 uur in de Oosterschelde op de Damco, iets westelijk ten oosten van boei O 6. De provincie geeft in het zomersei zoen daar geen ontheffingen in ver band met de veiligheid. Tussen 1 mei en 1 oktober is het daar te druk met recreatie- en binnenvaart. In hun brief aan de Snotdolf geven gedeputeerde staten wel een alterna tief: de Rijn- of Boomkil. Dat moet dan wel aangevraagd worden, want voor dat gebied wordt aan sportdui- kers maximaal één ontheffing per dag verleend. Uit een container op een bouwplaats is voor ruim zesduizend gulden aan gereedschappen en bouwmaterialen weggenomen. De diefstal is gepleegd in de nacht van vrijdag op zaterdag. De leerlingen van de groepten 7 en 8 van de St.Anthoniusschool voerden donderdag een musical op over reclamebureau Bingo, dat o.a. ad vertentiecampagnes maakt voor het promoten van produkten via de tele visie. 's Middags voor de groepen 1 en 2 en een aantal bejaarden en 's avonds voor betalende belangstel lenden. De leerlingen van de St.Anthonius school gaan donderdag 20 juni op schoolreis naar het Belgische Bob- bejaanland. Verenigingen, bedrijven of andere belangstellenden die mee willen doen aan de Ringjaarmarkt 1996 te Oud-Vossemeer op 6 juli kun nen zich opgeven bij de Rabobank Mej. Knappers tel. 672346 of 672294. Kinderen die mee willen doen aan de kinderbraderie kun nen zich kosteloos opgeven bij de Plusmarkt dhr. Roggeband, tel. 672384. Advertentie I.M. In een bestuursvergadering van de stichting Katholiek Onderwijs Oud- Vossemeer is onlangs het definitie ve besluit genomen om de basis school Sint Anthonius per 1 augus tus over te dragen aan de Lowys Porquinstichting te Bergen op Zoom. Leerlingen en ouders zullen weinig merken van deze besturenfu- sie, waarover wij dit voorjaar al uit voerig berichtten. Voor hen blijven er aanspreekpunten, want de mede zeggenschapsraad houdt de huidige vorm en samenstelling (3 ouderle den en 3 leerkrachten) en het bestuui wordt omgevormd tot een school commissie die de algemene leiding zal hebben. Deze commissie gaat vijf leden tellen; naast voorzitter D. Dam, secretaris G. Brooijmans, pen ningmeester mevr. A. Hommel en F. Schoep (onderhoud, uitbesteding aan derden) gaat de schoolleiding er deel van uitmaken. De taakverdeling binnen het huidige bestuur zal nau welijks veranderen; de voorzitter vertegenwoordigt de school in het stichtingsbestuur. Binnen de Lowys Porquinstichting wordt een gemeen schappelijke medezeggenschaps raad opgericht waarin ook de m.r. van de Sint Anthoniusschool verte genwoordigd zal zijn. Algemene zaken als groot en technisch onder houd, algemene financiële en perso neelszaken worden voortaan door de stichting geregeld. Met name de andere manier van financiering die het rijk in het schooljaar 1998/1999 voor het basisonderwijs invoert, vergt een grotere en professionelere bestuursorganisatie. De Lowys Por quinstichting heeft al tien basisscho len en vijf speciale scholen in Ber gen op Zoom onder haar hoede. Tijdens de besprekingen die aan de fusie vooraf gingen, is het voortbe staan van de naam en de eigen vesti ging van de school gewaarborgd. Ook de eigen identiteit blijft behou den. Daarnaast is er een grote mate van zelfstandigheid omtrent zaken die de school betreffen, zoals onder wijs, personeel en onderhoud aan de gebouwen. De fusie biedt voor de leerkrachten met name voordelen als het om afvloeiing of vervanging gaat. "We gaan vol vertrouwen de toekomst tegemoet", zegt voorzitter Dam. "Aansluiting bij de Lowys Porquinstichting betekent een ont lasting van het huidige bestuur en, voor de verre toekomst, bestaans recht voor de Sint Anthoniusschool met behoud van naam en identiteit." De algemene vrouwenbond sloot dinsdag het seizoen af met een steengrill- pn gourmetavond in De Vossenkuil. Er waren 24 dames aan wezig, waaronder drie nieuwe leden. Na het smullen volgde nog een verloting met mooie prijzen. Het eerst team van KOT heeft de biljartstrijd om de Vosmeercup gewonnen. De ploeg behaalde in de laatste partij een 8-2 overwinning op hekkesluiter en clubgenoot KOT 2 en was zo onbereikbaar geworden voor naaste concurrent De Treffers dat niet verder kwam dan een 4-4 gelijkspel tegen De Poedelaars. Kot won de eerste twee partijen en was al bijna niet meer in te halen voor De Treffers dat ook zijn eerste partij won, maar de volgende twee verlo ren zag gaan. KOT verloor welis waar de derde wedstrijd, maar had met nog één partij te spelen de cup al vrijwel zeker in handen. De Treffers moesten er nog hard aan trekken om de tweede plek veilig te stellen. Hof van Holland dat gelijk speelde tegen Effe Klusse bleef op 45 punten ste ken. Net twee te weinig voor een gedeelde tweede plaats. De uitsla gen van de laatste wedstrijden waren alsvolgt. KOT-KOT 2: M. Goudzwaard-C. van Daalen 2-0, M. van Hees-M. Potappel 2-0, D. Vaders-H. van Daalen 0-2 en P. Vroegop-A. van Daalen 2-0. De Treffers-De Poedelaars: Joh. van Meer-W. Gal 2-0, J. Etiënne-H. van Daalen 0-2, J. Burgers-C. Timmer mans 0-2 en C. Burgers-D. Hendrik- se 2-0. Effe Klusse-Hof van Hol land: Arj. Hommel-M. Punt 0-2, C. Stokhof-T. Schot 0-2, J. van Meer- K. Bosters 2-0 en R. Luijs-T. de Reus 2-0. De kortste partij werd Donderdag, vrijdag en zaterdag 20, 21 en 22 juni VARKENSFILET IN BRAADZAK 500 gram7.95 KIPPENPOTEN IN BRAADZAK 4 stuks6.00 MALSE BIEFSTUK 250 gram7.25 EIGEN HAM 100 gram2.50 BOTERHAMWORST 100 gram1.15 GEBRADEN GEHAKT 100 gram1.15 SELLERUSALADE 150 gram1.95 Maandag, dinsdag en woensdag 24, 25 en 26 juni RUNDERGEHAKT 1 kg10.50 MAGERE VARKENSLAPPEN 1 kg9.95 VERSE WORST 1 kg8.50 RUNDERVINKEN 5 halen4 BETALEN Advertentie I.M. gespeeld door C. Tjmmermans met zestien beurten. M. Goudzwaard haalde de hoogste serie van twintig caramboles en D. Vaders speelde het beste gemiddelde van 2,29. De eindklassering van de Vosmeercup (na tien wedstrijden) is: 1 KOT 52 p; 2 De Treffers 47 p; 3 Hof van Hol land 45 p; 4 De Poedelaars en Effe Klusse 34 p; 6 KOT 2 28 p. Over het hele toernooi gezien, maakte T. v.d. Logt de hoogste serie met 22 caram boles. P. Vroegop speelde de kortste partij van tien beurten en C. Burgers had met 3,94 het beste moyenne. Competitieleider T. v.d. Logt reikt morgenavond om negen uur in café Hof van Holland de prijzen uit. De ouderraad van de Die Heene- trechtschool organiseert maandag middag een sponsorloop voor alle leerlingen van de school. De opbrengst hiervan komt ten goede aan Foster Parentsplan. Deze week zijn de kinderen in de weer om zoveel mogelijk sponsors te vinden. Op het jaarlijkse pleinfeest zal vrij dagavond 28 juni bekend gemaakt worden hoeveel de actie opgebracht heeft. Iedere belangstellende kan op die avond ook informatie over Fos ter Parentsplan krijgen. Onlangs werd door vandalen een op het Havenplein geparkeerde bestel auto bekrast. Een scherp voorwerp is langs de linkerzijde getrokken. Eigenaar is een 44-jarige inwoner. Advertentie I.M. Een auto liep zaterdagmorgen behoorlijke schade op bij een aanrij ding op de Spuistraat. Een 24-jarige vrachtwagenchauffeur uit Kruinin- gen reed over de Spuistraat en draai de rechtsaf. Daarbij raakte hij met de linkerachterkant van de vracht wagen de auto van een 31-jarige inwoner die voor de splitsing stond te wachten. Bij de aanrijding liep de personenauto behoorlijke schade op. De leerlingen van de School met de Bijbel gingen donderdag op school reis. De groepen drie en vier bezochten de Zoo in Antwerpen. Zij genoten van de beesten in deze fraaie dierentuin en maakten er foto's van. Daarna ging de tocht met de bus naar Roosendaal waar de kin deren zich uit konden leven in speel tuin De Vrouwenhof waar ook het laatste geld werd opgemaakt. De oudste leerlingen bezochten het Aviodome bij Schiphol. Daar zaten ze in de cockpit van een vliegtuig en zagen ze de vliegtuigen opstijgen. Vervolgens stond een bezoek aan de Linaeushof gepland. Er werd lekker gespeeld en vooral de skelterbaan was in trek. Tenslotte kregen de leerlingen een rondleiding door het MuiderslotJ Aan het eind was er ook nog een demonstratie door een val kenier. Maandag 24 juni wordt er voor de zending oud papier opgehaald. Advertentie I.M. Groep acht van de De Casembroot- school bracht vrijdagmorgen een bezoek aan Tholen. Eerst werd het carillon in het oude stadhuis beke ken. Beiaardier Gerard de Waardt gaf uitleg over het automatische speelwerk en verzorgde voor de jon gelui een waar popconcert. Num mers van Captain Jack, Guus Meeuwis, Dune en Paul Elstak wer den meegezongen. Maar ook het 'lang zal ze leven' weerklonk, want één van de leerlingen - Marion - was jarig. De Beiaardcantate werd even eens gezongen. De kinderen moch ten ook even in de klokketoren kij ken waar meester Bril toezicht hield. De klokken produceerden echter zoveel geluid dat de leerlingen snel weer beneden waren. In het voorma lige stadhuis bekeken ze verder nog schilderijen en andere kunstschat ten. De standaard met meetlat waar vroeger de aankomende militairen mee gemeten werden, passeerde de revue net als het oude beulszwaard dat veel aandacht kreeg. Door de tuin liep de groep vervolgens naar de Gasthuiskapel. Daar werden de wandkleden bekeken en het orgel onderging ook een inspectiebeurt. In tegenstelling tot een carillon (slag instrument) is een orgel een blaas instrument. Dat hadden de kinderen al op school geleerd. Juf Sarien Bout liet de verschillende registers van het orgel horen en Willem Horst speelde 'The Entertainer'. Datzelfde nummer had hij ook al op het caril lon laten horen. Tenslotte bezocht het gezelschap ook nog de onlangs geopende galerie 't Huis Tijdverdrijf van J. Mosmans. De schilderijen van Russische kunstenaars bleken, achteraf, de hoogste score te halen bij de kinderen. Groep 6 bracht tegelijkertijd een bezoek aan walmolen De Hoop. Molenaar Oscar Huiskamp gaf de kinderen uitleg over de molen. De leerlingen vonden het heel interes sant en beklommen vervolgens de stelling om de wieken eens nader te bekijken. Velen vonden het maar eng om zo hoog te staan. De wieken werden naar de wind gezet, maar jammer genoeg was het briesje niet sterk genoeg om ze aan het draaien te krijgen. De groep nam afscheid van Huiskamp en vertrok naar de zeedijk waar ook groep 8 er weer bij kwam. De lunchpakketten werden opgegeten en sommigen namen een duik ii het water. Daarna toog men weer naar huis. Onbekenden hebben in de nacht van maandag op dinsdag vernielingen aangericht in het veilinggebouw aan de Langeweg. De politie vermoedt dat de daders op zoek waren naar spullen, maar er wordt niets vermist. Ze zijn via een loods binnengedron gen en via de keuken naar boven gegaan. In de bestuurskamer werden de gipsplaten van de muur gekapt. Ooi werden ruiten vernield van een gebouw, waarin een flinke puinhoop achterbleef. De schade bedraagt zes duizend gulden. Ook een bewoner van de Anna van Bourgondiëstraat kreeg ongewenst bezoek. Daar werden van zondag op maandag sieraden weggenomen. Basisschool De Schalm organiseert zaterdag een fancy-fair van half twee tot half vijf. Er zijn tal van acti viteiten zoals blikgooien, sjoelen, enveloppe trekken, hengelen en nog vele andere spelletjes. Ook is er een kleine rommelmarkt en een flippo- en topshot-ruilbeurs. De leiding van basisschool De Schalm had kennelijk een vooruit ziende blik. Want het weer was per fect op de dag die voor de jaarlijkse schoolreis was geprikt. De kinderen uit de groepen 1 en 2 werden door een aantal behulpzame moeders weggebracht om met nog meer kleu ters uit andere plaatsen in de bus te stappen die hen naar de speeltuin in Roosendaal zou vervoeren. De speeltuin bood hen gedurende enke le uren volop mogelijkheden tot ver maak. De groepen 3 t/m 8 zouden ervaren dat er in de eigen provincie heel wat te bekijken valt. Ze werden opge haald met een harmonicabus om naar Vlissingen en Middelburg te reizen. In eerstgenoemde plaats werd het Arsenaal bezocht. En de provinciehoofdstad werd vanuit een rondvaartboot bekeken, waarna in Miniatuur Walcheren dit Zeeuwse eiland op schaal werd bewonderd. Op de terugreis werd de inwendige mens versterkt op de Speelmanspla ten en dat was een smakelijke afslui ting van een heerlijke dag. Het PTT postagentschap is vanaf 22 juni nu ook elke zaterdag geopend. Agentschaphouder C. van Koeve- ringe wil hiermee de dienstverlening aan de klanten verhogen. Op zater dag kunnen bijna alle handelingen verricht worden die door de week ook verricht worden: het opnemen en storten van geld op de giroreke ning, de aankoop van postzegels, strippenkaarten en week- en maand- kaarten. Ook aangetekende post, partijenpost en pakketjes kunnen worden aangeboden, maar die wor den pas 's maandags opgehaald. Wel Carolien van Riet en Arnold van Bavel worden opgewacht door bewoners en collega's van zorgcentrum Ten Anker. Ziekenverzorgende Carolien van Riet uit Tholen staat in het zorg centrum Ten Anker bekend ais een 'gezellige meid' die van een grapje houdt. Bovendien is ze een flinke snoeper en dat blijft ze ook nu ze vrijdagmiddag in het huwe lijk trad met Arnold van Bavel uit Tholen. Toen het pasgetrouwde stel het gemeentehuis in Sint- Maartensdijk verliet werden ze opgewacht door collega's en vier bewoners van de Stelberg van Ten Anker. Met bogen waar snoep aan was gehangen; zuurstokken, lollies, zakken spekjes en drop. De 23- jarige bruid kon er niet van af blijven. Carolien werkt sinds augustus vorig jaar in Ten Anker waar ze de opleiding voor ziekenverzor gende volgde. Haar 25-jarige echtgenoot is operator bij Philip Morris in Bergen op Zoom. 's Avonds was het op de receptie in De Kloof in Bergen op Zoom voor vijf andere bewoners van de Stelberg gelegenheid om het bruidspaar te feliciteren. Het echtpaar woonde in Tholen en blijft daar ook wonen. Zondag 23 juni THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Van Dijk. 18.30 u. ds. Gielen, Polsbroek. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Balk (H.A.). GEREF. KERK 10 en 17 u. ds. De Buck (H.A.). CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. Wallet, Leerdam. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u leesdienst. di 25/6 19.30 u. ds. v.d. Heiden. R.K. KERK za 19 u. eucharistieviering, zo 11 u. echaristieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. prof. dr. Graafland, Gouda. 18.30 u. ds. De Graaf, Waalwijk. GEREF. KERK 10 u. ds. Hartogh, Werkendam. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Wallet, Leerdam. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K. KERK vr 9 u. pastor Wiertz. za 17.30 u. pastor Verlijsdonk, woord-, gebed- en communiedienst, zo 9.30 u. pastor Wiertz, eucharis tieviering. SINT ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Meeuse. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. ds. Mondria. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.30 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. kand. Verheij, Oud-Alblas. 18 u. ds. Van Bruggen. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Muilwijk, Mon ster. HERV. GEM. REHOBOTH 10 en 19 u. ds. De Goei. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30u. leesdienst. kunnen alle overige zaken op zater dag afgehandeld worden, zoals een aanvraag voor een bromfietscertifi caat, stamkaarten (voor busabonne- menlen), aanvraag Hl-telefoon en de hotelbon. De openingstijden zijn vooralsnog beperkt tot twee uren, namelijk van 10.00 uur tot 12.00 uur. Door middel van een barbecue kun nen de bewoners van de nieuw bouwwijk De Muye elkaar op 17 augustus beter leren kennen. Ten minste als er voldoende animo voor is. Wijkbewoners Leo Troost en Jan Oudesluijs lieten vorige week een brief bezorgen waarin ze de bewo ners vragen of zij belangstelling hebben voor een dergelijk evene ment. 'Nieuwe buren, vreemde mensen, onbekende mensen, vreemdelingen. In een samenleving die steeds meer verindividualiseert,' zo schrijven de initiatiefnemers. Tijd om na de 'fees ten van 5 mei vorig jaar en Konin ginnedag, ook eens aandacht voor elkaar te hebben, nu de wijk zich volop aan het ontplooien is.' De gezamenlijke barbecue zou ech ter ook tot andere activiteiten kun nen leiden en zelfs tot de vorming van een groepje wijkbewoners die de belangen van de wijk willen behartigen. Want daarover peilen Oudesluijs en Troost ook de belang stelling van de bewoners. Mocht er voldoende belangstelling zijn, dan kan de barbecue, zoals in een aantal andere kernen gebeurt, een jaarlijks terugkerend evenement worden. Voor 1 juli hoopt het duo de ant- woordstrookjes binnen te hebben. Dan zal blijken of er voldoende belangstelling is en wie hen helpt bij de organisatie. Advertentie I.M. Een inwoner is door oplichting enkele honderden guldens armer geworden. Hij bestelde spullen bij een handel in dierenbenodigdheden uit het noorden van het land en betaalde die vooraf. De spullen zijn echter nooit geleverd. Politie-onder- zoek leerde dat er door het hele land mensen gedupeerd zijn, ondermeer ook in Goes. De Gereformeerde Gemeente heeft een beroep uitgebracht op kandidaat W.J. Kareis uit Krimpen aan den IJssel. Fanfare Euterpe uit Sint-Maartens dijk geeft zaterdagavond om acht uur een concert in het Holland Huis. Van het optreden, onder leiding van dirigent Peter de Rooij, worden ZIE VERDER PAGINA 11 SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Den Hartog, bev. ambts dragers. 14.30 u. ds. Den Hartog (H.D.). GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18.30 u. kand. Kareis, Krimpen a.d. IJssel. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. De Jong. GEREF. KERK 10 en 14.30 u. ds. v.d. Hout, Wer kendam. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. kand. Molenaar, Papen- drecht. 17 u. ds. Van Eckeveld. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. stud. Schot, Nieuw- Beijerland. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Van Duinen, Etten-Leur. 15 u. ds. nog onbekend. Zaterdag 22 en zondag 23 juni. Tholen, Poortvliet, Oud-Vosse meer en Scherpenisse (dr. Padt): dr. Bakkerus, Tholen tel. 602350. St. Maartensdijk, St. Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. Janssen en dr. Panis): dr. Panis, Sint-Maartensdijk tel. 662400. St.Philipsland en Nieuw-Vosse- meer: dr. Van Doesburg, Sint-Philipsland tel. 572500. TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts Vos, Tholen tel. 602699. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za. 8.30-9 u„ tel. 0166-662596 KRAAMZORG Kraamcentrum Rondom de Ooster schelde, tel. 0113-249222. Verloskundige (voor Tholen en Oud-Vossemeer): mevr. P. Timmers tel. 0166-604969. ST. HOMECARE ZEELAND Tel. 0113-232924. THUISZORG Alg. maatsch. werk, gezinsverzor ging, wijkverpleging en informatie advieswerk, dagelijks 8.15-17 u., Centrum Thuiszorg Dr. Tazelaarstr. 1, St. Maartensdijk, tel. 0166- 663577. Voor dringende vragen en hulp 24 uur per dag tel. 0113-251177. Voor dringende vragen en hulp maatschappelijk werk buiten kan tooruren (noodsituaties) tel. 0118- 628743. Uitleen: ma t/m vr St.Maartensdijk 11-14 u., Tholen 18.30-19 u. ZORGLOKET THOLEN informatie, advies en diensten voor ouderen ma t/m vr 8.30-15.30 u. tel. 0166-664196. GRAAG GEDAAN Hand- en spandiensten, tel. 0166- 603329 van 12.30-13.30 u. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11, Tho len, elke wo. 10-11.30 u. op af spraak 0118-418395. PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tho len 0166-602507 en 0166-653146; St. Philipsland 0167-572342 of 0167-572530. PATIËNTENPLATFORM ma en do 9-12 uur, tel. 0113- 249389. CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 0113-249480. TELEFON. HULPDIENST Tel. 0118-615551, 0118-636251 (chr.); kindertel. 06-0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 628800. ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner over dementie, tel. 0512- 471202. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 0166-604854 of 06-0730. BLUF VAN M N LUF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. KINDEROPVANG Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0166-604574. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. JAIB (informatiebureau voor de jeugd) ma, di, wo en vr 13.30-17.30 u. en vrijdagavond 18- 20 u. Molenvlietsestraat 11 Tholen tel. 0166-604374. KAMER VAN KOOPHANDEL ma 24/6 gemeentehuis 9-12 u. STORINGEN ENERGIE Tel. 0118-638888. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 20 t/m vrijdag 28 juni. donderdag 20 7.07 - 19.17 vrijdag 21 7.47-19.52 zaterdag 22 8.17-20.27 zondag 23 8.52-21.07 maandag 24 9.42 - 21.57 dinsdag 25 10.37 - 23.02 woensdag 26 11.47 - donderdag 27 0.12-12.52 vrijdag 28 1.22- 13.57 ma 24/6 7.23 u. EK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 06-9771. Voor storingen in uw installaties zowel elektra, gas, c.v. en water, kunt u ons dag en nacht bereiken. TECHNISCH BUREAU Poortvliet, tel. 0166-612650 Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1996 | | pagina 2