Ruucstoppelen poulewinnaar C. Zuid weg prolongeert Zeeuwse titel bij 55-plussers in Breskens Jeugd van Eegedima t/m 13 jaar kampioen Kuzee tweede in Ardennen Jeugddag gym regio gezellig Tandje Bij rijdt beide routes op de fietsdag R. van Gorsel kopstart maar geen ereplek De Zeelandkaart. Atletiekdag voor kinderen basisonderwijs De Zeelandkaart. Veel prijzen en winstpunten Eendrachtruiters C. v.d. Hoek Mixedteam St.Annaland krijgt klop, eerste winst Ruucstoppelen 2 Lange dag Kwaliteitsverschil ™~ice Heel wat waard 06-0220003. met de Zeelandkaart. Te sterk Koersballen voor ouderen {0 Motorsport Moerland 2e van club Wielrennen Ruud Havermans wint ronde in Bergen op Zoom Heel wat waard als bibliotheekkaart. Heel wat waard als buskaart. Eilandelijk scholierenteam nog kans op titel Volle winst Duivenrubriek Ruim 650 kinderen en begeleiders heb ben zaterdag in Kapelle meegedaan aan de regionale jeugddag van de KNGB Zeeland. Onder hen leden van de Thool- se gymverenigingen Excelsior, de Flip pers, Kwiek, SHF, TVTen WIK, die met bussen naar het Bevelandse togen. De kinderen, in de leeftijd van 6 tot 12 jaar, vermaakten zich prima met aerobics, veld- en bosspelen. "Het was schitterend weer en met zoveel deelnemers toch eigenlijk gezelliger dan de dag die we altijd op Tholen organiseren", zegt Ina Bolier uit Poortvliet. Zij was, samen met Tonny Heijboer uit Oud-Vossemeer, als lid van de commissie recreatiesport van de KNGB Zeeland bij de organisatie van de dag betrokken. "De vereniging uit Kapelle wilde die al vorig jaar organise ren bij het 85-jarig bestaan, maar dat ging wegens het slechte weer niet door. Nu is het alsnog opgepakt en wij vinden het voor herhaling vatbaar", aldus mevrouw Bolier. Voor de oudere jeugd organiseert de commissie in januari volgend jaar in Goes een tum-doedag. Daar kan kennis gemaakt worden met diverse toestellen die verenigingen normaal gesproken niet zelf in huis hebben. Acht leden van toerclub Tandje Bij waren zaterdag present voor de Thoolse fietsdag. Aangevuld met een fietsvriend uit Kruiningen van voorzitter Kees v.d. Berge reden ze de grote route van 74 kilometer, die secretaris Mas Andriesse voor de VVV had samengesteld. Het voordeel daarvan was, dat de club zonder routebeschrijving kon fietsen. Om tien uur werd vertrokken bij café Smerdiek, waarna alle plaatsen op Tholen en ook Sint-Philipsland werden aangedaan. Het was prima fietsweer met veel zon en een niet te harde wind. Dat ondanks dat de deelname tegenviel ten opzichte van andere jaren, is volgens Tandje Bij te wijten aan de slechte publiciteit door de VVV. Na de grote route legden de negen toerfietsers ook nog de kleine route van 37 kilometer af. De gereden kilometers tellen mee voor beide klassementen van de club. Het sei zoenklassement, waarvoor alle tochten in clubverband tot 150 kilometer tellen, wordt aangevoerd door Marty den Haan met 1128 km, gevolgd door Jan v.d. Reest met 1127 km, Mas Andriesse 1090 km, Arjaan den Braber 1051 km en Leen v.d. Berge 981 km. Voor het totaalklas sement tellen alle in clubverband gere den ritten ongeacht de afstand. Hier leidt Jan v.d. Reest met 2486 km, 2. Marty den Haan 2432 km, 3. Mas Andriesse 2200 km. 4. Adrie v.d. Werf 2077 km en 5. Arjaan den Braber 1937 km. Van de acht Eendrachtruiters die dit weekeinde in actie kwamen op concour sen, vielen er vijf in de prijzen. Ze reden allemaal in een concours van de rijver- eniging Zuid-Beveland te Hansweert. De combinaties krijgen boven de 156 punten en winstpunt. Deze winstpunten zijn nodig om te promoveren naar een hogere klasse. Lieke Bevelander reed met haar pony Ceasar in de B-dressuur. De combi natie was goed in vorm en haar eerste proef werd beloond met 165 punten en een derde prijs. Voor de tweede proef behaalde Lieke 159 punten en dat bete kende het tweede winstpunt. Marjolein Akkermans startte met Misty in dezelfde klasse en kreeg respectievelijk 146 en 134 punten. In de categorie L voor pony's reed Suzanne Reinerman op Nomar. 's Morgens behaalde de combi natie 158 punten en 's middags zelfs 167. Dat leverde twee winstpunten en de tweede prijs op. In de B-dressuur voor paarden reed John Veniet met zijn merrie Isanka 139 en 158 punten bij elkaar, genoeg voor een winstpunt. In de L-dres- suur startten vier combinaties van De Eendrachtruiters. Magda Smits reed op Jorion twee proeven die met respectieve lijk 152 en 154 punten we rijen beoor deeld. Mariska Vermaas bereed Ilbrias. Deze combinatie behaalde 's morgens 158 punten en 's middags 157. Dat was eveneens voldoende voor twee winst punten. Carola van der Slikke reed in haar eerste proef op Goofy eveneens 157 punten bij elkaar. De jury waardeerde de tweede poging hoger en met 163 punten haalde Carola de vijfde prijs en twee winstpunten binnen. Helma van der Slik ke sprong met Goofy een B-parcours. Ze dacht dat er slechts tien hindemissen waren, maar ook de elfde moest worden genomen. De fout leverde haar drie straf- punten op. Desondanks behaalde de combinatie toch de vierde prijs. Op haar merrie Fleur reed Helma ook nog twee dressuurproeven die met 156 en 159 punten werden beoordeeld, genoeg voor twee winstpunten. Mariska Vermaas deed zondag ook nog mee aan een wedstrijd in Steenbergen. In de L-dressuur gehaalde ze op Ilbrias 159 punten en een zesde prijs. Het oefenpar- cours werd door de combinatie foutloos afgewerkt. De 15-jarige amazone Carmen van den Hoek uit Sint-Maartensdijk verdiende zaterdag in Hansweert haar tweede winstpunt. Ze kwam met Mister Jackson uit in de B-dressuur. Er verschenen twin tig combinaties in de ring. Carmen ein digde met 157 punten op een zesde plaats met hetzelfde aantal punten als de num mer vijf. Van stal Moerland uit Stavenisse kwa men zondag in Steenbergen vijf paarden in actie, maar met weinig succes. Vier van de vijf kregen een weigering achter hun naam. Slechts Jamica sprong in de klasse M foutloos, maar de combinatie met Rob Terborg kreeg wegens tijds overschrijding toch nog een kwart straf- punt. In het L-springen noteerde Terborg op Jumbo Jet een weigering en één afge sprongen balk. In de B-categorie ging het al niet beter; twee weigeringen voor Jos- je Moerland en E.T., één weigering en twee balken afgesprongen door Jaap Moerland met Jutter. In de B-dressuur behaalde Liselot Deurloo op Moerlands Blue Valley 148 punten, wat meer had kunnen zijn als de combinatie na het groeten rechts was gegaan in plaats van links. De winnaars van poule I in de Zeeuwse jeugdtenniscompetitie, vlnr: Harm Jan van Dijke, Koen van Dijke, Jeroen Reijngoudt en Roland van de Velde. De jeugd van de Ruucstoppelen presteert goed. De jongens tot en met 17 jaar wonnen de poule 1 van de Zeeuwse districtsjeugdcompeti- tie en wonnen vier van de vijf partij en. Harm Jan van Dijke (captain), Koen van Dijke, Jeroen Reijngoudt, Roland van de Velde en Sven Buijs wonnen met 4-2 van Vrouwenpol der en versloegen De Schenge uit 's Gravenpolder en Goblin II uit Arnemuiden met 6-0. Alleen de laatste wedstrijd verliep moeizamer. Tegen De Bongerd uit Kloetinge werd het een gelijkspel, maar wist Ruucstoppelen zich in de poule winnaar met 19 punten, tegen 17 van De Bongerd. Om uit te maken wie zich Zeeuws kampioen mocht noemen, streed het viertal zaterdag thuis tegen De Spring uit Oost-Kapelle. De finale werd met 5-1 verloren. Het team had pech omdat Ronald vanwege een blessure aan zijn voet op moest geven. Volgens Harm Jan was het dit sei zoen niet gemakkelijk om steeds iedereen op de gravel te krijgen omdat vier van de spelers uit het team ook voetballen. "Je moet er vaak voor bellen. Het is steeds ge lukt om vier spelers te vinden, maar het is wel lastig." Het aantal jongensteams voor deze categorie is vooralsnog beperkt. "Er zijn weinig meisjes die tennissen. Dat is wel jammer want dan zouden we ook in de mixed uit kunnen komen." De 59-jarige C. Zuidweg uit Tholen heeft zijn Zeeuwse veteranentitel geprolongeerd. In het toernooi voor 55-plussers tot Dl versloeg hij al zijn opponenten. In de mixedcompetitie heeft het eerste team van St.Annaland klop gekregen van het sterke Kruiningen. St.Annaland 2 lijkt op behoud in de tweede klasse af te gaan. Ruucstoppelen 2 boekte de eerste winst van het seizoen. C. Zuidweg begon met een pittig duel aan het toernooi om de Zeeuw se veteranentitel. Tegen De Feijter uit Temeuzen won Zuidweg nipt de eerste set met 7-6. De tweede ging iets ruimer, met 6-4, eveneens naar de Tholenaar. De tweede partij werd niet gespeeld omdat de tegenstander vanwege ernstige rugklachten niet kon komen. "Dat zijn geen leuke overwinningen natuurlijk", zegt Zuidweg. "En niet alleen omdat je voor niets naar Breskens rijdt, maar je speelt toch liever voor de winst. Dit was een walk-over." De finale was geen probleem voor Zuidweg. Hij won, net als vorig jaar, vrij gemakkelijk in twee sets van 6-3. Volgens de Thoolse kampioen trekt de deelname aan het Zeeuwse 55- plustoernooi wat aan. "Er waren dit jaar meer inschrijvingen. Het niveau is over het algemeen van redelijk goede D-kwaliteit." Aan het toer nooi mochten alleen spelers mee doen die ouder dan 55 jaar waren en op Dl-niveau of lager speelden. Alle spelers waren echter D-tennis- sers. Op een zonovergoten tennispark Hontenisse boekte het eerste mixed team van Eegedima de winst. De dames Marjet Bakx en Juul Zuid weg maakten er een driesetter van en wonnen met 6-3,3-6 en 3-6. Cees Zuidweg en Eric Nieuwkoop had den eveneens drie sets nodig om te winnen: 3-6, 6-3 en 0-6. Riek de Wit en Eric Nieuwkoop wonnen de eer ste mix met 3-6 en 2-6. Ook Cees Zuidweg en Riek de Wit waren suc cesvol met 2-6 en 5-7. Juul en Cees Zuidweg wonnen in twee sets van 4- 6. Het enige verliespunt voor Eege dima kwam doordat Marjet Bakx en Eric Nieuwkoop verloren met 6-4en 6-2. Het tweede mixedteam maakte er thuis tegen Duiveland een lange dag van met veel driesetters. Kees v.d. Burcht en Piet Jansen wonnen met 7-5 en 6-4. Petra Koremans en Han- ny Braai hadden succes in de dames- dubbef met 6-1, 1-6 en 7-6. Uitein delijk werd er ook nog één dubbel- partij gewonnen zodat de eindstand 3-3 werd. In de eerste retumwedstrijd van het seizoen moest het eerste mixedteam van St.Annaland aantreden tegen het veel sterkere Kruiningen. Ilja Fase en de geblesseerde Trijnie Goedegebuure waren niet van de partij. Willy de Rijke viel in en speelde voor het eerst sinds lange C. Zuidweg prolongeerde de Zeeuwse titel bij de veteranen. tijd weer een mix-competitiewed strijd. Met name bij de heren was het kwaliteitsverschil groot. B2-spelers bij Kruiningen tegen Dl- en C2-spe- lers voor St.Annaland. Wim Bazen en Thijs Fase vonden het meer een leuke ervaring tegen zulke sterke tegenstanders te spelen, dan dat ze werkelijk aan tennissen toe kwa men. Het werd 3-6 en 2-6 voor Kruiningen. Het damesdubbelspel was meer in evenwicht. Corrie Bazen en Willy de Rijke verloren weliswaar, maar het kostte Kruinin gen drie sets: 4-6, 7-5 en 2-6. De mix-partij van Adrie Goedegebuure en Marrie Quist ging met 3-6 en 1-6 verloren, evenals Wim Bazen en Marrie Quist die met 5-7 en 2-6 het onderspit delfden. Adrie Goedege buure en Willy de Rijke wisten de eerste set te pakken en zagen even een kans. Maar de tweede en derde set gingen met 3-6 en 2-6 naar Kruiningen. Verrassing was de vier de partij. Corrie Bazen en Thijs Fase wonnen in twee sets van 6-4 en zo werd de nul voor St.Annaland nog net van het scorebord gehaald. De tactiek van Theo van 't Hof was beslissend in de wedstrijd van het tweede mixedteam van St.Annaland tegen Scelveringhe uit Renesse. Siem Snoep en Henk Giljam deden het prima in de herendubbel. Ze hadden nog wat goed te maken van het vorige duel tegen Scelveringhe (7-5 en 6-0 verlies). De eerste set ging met 1-6 naar St.Annaland. In de tweede set kwam Renesse echter van een 1-4 achterstand terug en won met 7-5. De derde set kwamen de Sint-Annalanders weer voor te staan met 3-4. Maar bij 40-0 gaf men de partij wederom uit handen en Scelveringhe won met 7-5. Hanna Moerland en Maja Vermaas kwamen alleen in de eerste set wat De Zeelandkaart. Ideaal om te parkeren, te telefoneren, te recreëren, in de bus, bij het winkelen, bij museumbezoek en in de bibliotheek. Bovendien geeft de kaart recht op aantrekkelijke kortingen bij evenementen en attracties. Bel gratis voor inlichtingen in de problemen, maar het duo won toch met 7-5 en 6-2. De eerste mix van Siem Snoep en Gea Verkoute ren (die inviel voor Anja v.d. Repe) ging met 1-6 en 4-6 naar St.Anna land waarbij het tweetal in de laatste set er nog even aan moest trekken om te winnen. Henk Giljam en Gea Verkouteren speelden goed en won nen met 3-6 en 0-6. Hanna Moer land en invaller Arne den Engels man werkten goed samen en klopten de tegenstanders met 1-6 en 2-6. Maja Vermaas en Arne den Engels man maakten er een driesetter van. De eerste set ging met 6-1 verloren. De tweede was erg spannend, maar ging op het nippertje met 5-7 naar St.Annaland. Maja Vermaas groeide in de partij en het duo won ook de laatste set met 4-6. De 5-1 winst betekent voor St.Annaland waar schijnlijk behoud in de tweede klas- Mix 2 van De Ruucstoppelen trof zaterdag thuis Bru-Ten 2 uit Brui- nisse. Lijdie Kot en Netty van Wes ten speelden een stevige partij in het damesdubbelspel. De eerste set ging gelijk op, maar ging in de beslissen de fase naar de Bruse dames met 5- 7. De tweede set ging eveneens gelijk op, maar viel deze keer posi tief uit voor de Sint-Philipslanders (6-4). Ook de derde set was voor De Ruucstoppelen met 7-5. De heren hadden geen schijn van kans tegen hun opponenten en verloren met 1-6 en 2-6. Maddy Filius en Adrie van Dijke hadden het zwaar in de eerste set van de mix. Ze verloren met 0-6. In de tweede set ruilden ze tactisch van plaats en wonnen met 6-3. Maar de derde set ging wederom naar Bru-Ten met 2-6. Jan Kot en Maddy Filius wonnen zonder al te veel tegenstand: 6-1 en 6-2. Lijdie Kot en Wim van der Ree boekten eveneens ruime winst in twee sets van 6-2. De laatste partij, van Netty van Westen en Jan Kot ging ook uitstekend en de Sint-Philipslanders wonnen met 6-2 en 6-3. Daarmee boekte Ruucstop pelen 2 de eerste winst dit seizoen. Het vierde mixedteam van De Ruuc stoppelen leed uit een 6-0 nederlaag tegen het sterke Goes 4. De heren Bomas en Boon merkten al snel dat hun tegenstanders een maatje te groot waren en verloren met 6-1 en 6-0. Ook in de damesdubbel moes ten mevr. Everaars en mevr. Sonder- meijer het onderspit delven met 6-0 en 6-2. Het mix-duo Walpot en Uitslagen van de wedstrijd in Oud-Vos semeer: mevr. C. Mierlo en mevr. C. Lindhout 36 p; mevr. C. Free en W. Lindhout 30 p; mevr. D. van Dijke-de Wilde en mevr. M. v.d. Zande 30 p; mevr. M. Timmermans en wisselende partner 28 p; mevr. M. v.d. Zande- Schoep en mevr. L. Verschoor 27 p. Tholen: mevr. R. Nagtegaal en mevr. C. Waasdorp 32 p., mevr. A. Bal en D. Schellinger 18 p., mevr. R. Burrows en mevr. F. Schellinger 18 p., mevr. C. Praat en mevr. Y. Verkamman 14 p., H. Bal en A. Verkamman 8 p. Sint-Maartensdijk: M. Dane en W. Bijl 24 p., L. Verschoor en G. Verwijs 23 p., C. Free met wisselende partner 18 p., S. Wolse en A. Goode 17 p., C. van Splun- ter en F. Leemreijze 17 p., N. van Driel en M. Bijl 13 p., C. van Mierlo en J. Geu ze 11 p., A. van Splunter en C. van Haaf- ten 9 p. mevr. Baauw kon het in de eerste set nog enigszins bijhouden, maar verl oor toch met 6-3 en 6-0. De tweede mix van Boon en mevr. Sonder- meijer ging eveneens naar Goes met 6-1 en 6-2. Datzelfde lot ondergingen de laatste twee mix-duo's Bomas en mevr. Baauw en Walpot en mevr. Eve raars. De totaalscore kwam daarmee op 6-0 voor Goes dat voor de vijfde klasse te sterk blijkt. Het mixeddubbelteam 35-plus van Jacoba van Beieren ondervindt dat het spelen in de eerste klasse een zware opgave is. Wellicht te zwaar, want ook in de uitwedstrijd tegen Drive uit Sas van Gent kreeg de Sint-Maartensdijkse ploeg klop met 5-1. De 10-jarige Rinco van Gorsel weerde zich kranig op de supercross in Rilland. Het was een gecombineerde wedstrijd 80cc grote en kleine wielen. Er versche nen vijftien crossers aan het starthek waarvan er drie duidelijk een maatje te groot waren. Desondanks pakte Rinco in beide manches meteen de kopstart. Nieuwsgierig wilden de overige crossers weten wat de Poortvlietenaar met zijn motor had gedaan, maar dat geheim ont hulde hij niet. In de eerste manche stak een medecrosser voor Rinco bipnendoor waar dat eigenlijk niet kon en Van Gor sel bleef steken. Toch werd hij uiteinde lijk nog zevende. In de tweede manche ging hij wederom als eerste van start, maar de druk was erg groot. Op het was bord wilde Rinco zijn concurrenten bij houden, maar ging daarbij in de fout en moest met een achtste plaats genoegen nemen. Dat was ook zijn eindklassering. Gezien de sterke tegenstand een verdien stelijke plaats. Joey Moerland reed zondag mee met 25 crossers op de jubileumcross van mc Ril land. Bij de start van de eerste manche was Joey goed weg. Hij lag na twee ron den op een zevende plaats. Door een val werd hij als elfde afgevlagd. De start van de tweede manche was minder goed, maar toch wist de crosser uit Stavenisse op te klimmen naar een zevende plek. Na afloop ontving Joey toch een beker omdat hij tweede was geworden van de eigen clubleden. Ook Kevin v.d. Hoek uit Sint-Maartensdijk reed een goede wedstrijd in Rilland. Met zo'n vijftig crossers stond hij aan het starthek in de debutantenklasse. Kevin was de enige met een 80cc motor. Er werd in series gereden. Kevin bezette de vierde plaats, maar er werd afgevlagd en bij de herstart kwam hij op een achtste plek terecht. Toch kwam hij naar voren en finishte als vierde. Daarmee zat de 14-jarige uit Sint- Maartensdijk rechtstreeks in de finale samen met 34 andere crossers. Ondanks het mindere vermogen van de motor, weerde Kevin zich goed tussen de 125, 250 en 500cc motoren. Lange tijd bezet te hij de zevende plaats, maar door twee valpartijen werd hij als elfde afgevlagd. Zaterdag doet de Sint-Maartensdijkse crosser mee aan een wedstrijd voor de West-Brabantcup in Dordrecht. Zondag gaan Moerland en Van den Hoek samen naar Helmond voor een wedstrijd van de KNMV. Ruud Havermans heeft in Bergen op Zoom zijn derde seizoensoverwin ning behaald. De uit Oud-Vosse meer afkomstige wielrenner schreef zondag de ronde van Meilust op zijn naam. In de laatste meters van de 80 kilometer lange wedstrijd verwees hij in de sprint Fabian van der Ham naar de tweede plaats. Met nog vijftien ronden te rijden, ging Havermans in de aanval. Na een lange solo maakte Van der Ham uit Heerle de aansluiting. Hoewel Havermans geen rappe aankomer is, gokte hij op de sprint. Door zijn ver rassende zege onlangs in Yerseke - waar hij oud-beroepsrenner Antoine Goense in de sprint klopte - ging de Vossemeerder met zelfvertrouwen de finale in. Met overmacht bleef Havermans zijn concurrent Fabian van der Ham de baas. Na zijn over winningen in Steenbergen en Yerse ke behaalde hij in Bergen op Zoom zijn derde overwinning van het sei zoen. Vorig jaar pakte Havermans in de Paasronde van Steenbergen voor het eerst de hoofdprijs, zodat hij inmiddels vier overwinningen heeft behaald bij de amateurs. Een dag na zijn succes in de ronde van Meilust toonde Ruud Haver mans zich opnieuw strijdvaardig. In de wielerronde van Ossendrecht maakte hij deel uit van een kopgroep van vier renners. Door een valpartij, waarbij een renner in volle snelheid Rolskiën. De Zeeuwse sportraad organiseert zaterdag samen met de Nederlandse Skivereniging en de Nederlandse bond voor aangepaste sporten een kennismaking met het 'rolskiën' voor visueel gehandicap ten. Dit is soort langlaufen op ski's met wieltjes. Er is begeleiding van de Nederlandse Skivereniging aan wezig en de dag begint om half twee op de atletiekbaan in Vlissingen. tegen een overstekende vrouw reed, besloot de jury de wedstrijd voortij dig af te blazen. Bij het bekendma ken van deze beslissing had Erik van Eekelen uit Essen net een geslaagde poging gedaan om uit de greep van de kopgroep te komen. De Belg ver dedigde zijn voorsprong en werd winnaar van de Ossendrechtse ker- miskoers, die overschaduwd werd door het ongeval. Ruud Havermans kwam als vierde over de finish. Bij de cyclosportieven (voorheen de B-amateurs) zorgde Frans Hommel voor een Thools succesje. Met een zeventiende plaats reed de Oud- Vossemeerder in de ronde van Mei lust in de prijzen. Atletiekvereniging Deltasport uit Zierikzee organiseert op zaterdag 29 juni een atletiekdag voor leerlingen van basisscholen op Tholen en Schouwen-Duiveland. De jeugd van de groepen 4 tot en met 8 kunnen uit vier onderdelen er drie uitkiezen. Meisjes en jongens strijden per groep apart om de eer. Ze kunnen sprinten, 1 kilometer hardlopen, ver springen, balwerpen, hoogspringen of kogelstoten. De laatste twee onderdelen zijn er alleen voor de oudsten. Voor de winnaars is er een prijs en ook de nummers twee en drie krijgen een medaille. Iedereen krijgt een diploma met daarop de resultaten. De wedstrijden worden van half twee tot half vijf gehouden op de atletiekbaan van sportpark Bannink te Zierikzee. Het team Eegedima jeugd t/m 13 jaar heeft in de districtscompetitie de titel behaald in poule H van de tweede klasse. Ze schreven alle wedstrij den op hun naam. Ook het eilandelijk jeugdteam t/m 17 jaar (onder de naam Eegedima) kan de kampioenstitel binnenhalen. Dat is afhankelijk van een inhaalwedstrijd van naaste concurrent Goes. De pupillen van Eegedima deden het goed afgelopen seizoen. Het team jeugd t/m 13 jaar trof in hun poule De Klappers, Bathse Kreek en Zierikzee en verloor geen enkele keer. Uit zes partijen behaalde de ploeg 62 punten. Vaste spelers zijn Merijn Mulders, Joep Roefs, Joost v.d. Graaff, Deborah Oversteeg en Jantien van Gorsel. Invallers dit sei zoen waren Ilona Suijkerbuijk en Wouter Koenders. De wedstrijden bij de jeugd worden op tijd gespeeld en de games tellen door. Per wed strijd worden er vier enkelpartijen en twee mixen gespeeld. Leidster van het team is Laura van der Graaff. Zij is heel tevreden met de prestaties van haar team. "Volgend jaar zal de ploeg er wel anders uit komen te zien. Er gaan er een paar weg en ze komen waarschijnlijk in een hogere klasse terecht. Dus maar zien wat het wordt." Het eilandelijke jeugdteam t/m 17 jaar Eegedima heeft zaterdag in Sint-Maartensdijk de volle winst behaald op Tebo 2. Juul Nuijten had geen moeite met zijn tegenstander en won met 6-0 en 6-1Robert van Vossen deed er wat langer over, maar won uiteindelijk toch. Marjos Boonman kreeg het zwaar te verdu ren. Ze klopte haar concurrent ech ter toch in een driesetter. Bij Sandra Geilings ging het aanmerkelijk gemakkelijker en ze boekte winst met 6-0 en 6-1. Juul en Marjos ver sloegen hun opponenten met 6-3 en 6-1. Robert en Sandra behaalden eveneens de overwinning met 6-3, 6-7 en 6-3. Met deze grote zege maakt Eegedima kans op het kam pioenschap. Dat hangt af van de inhaalwedstrijd die naaste concur rent Goes nog moet spelen. In het in de Franse Ardennen gele gen Charleville Mezières behaalde Jochem Kuzee bij een internationale triathlonwedstrijd een tweede plaats bij de junioren. In het totaalklasse ment legde de 17-jarige St. Anna- lander beslag op de zevende plaats. Kuzee legde de 1500 meter zwem men, 40 kilometer fietsen en 10 kilometer lopen af in 2 uur en 38 seconden. Zijn achterstand op de Belgische winnaar Volkaart bedroeg zes minuten. De komende weken bereidt de St.Annalander zich voor op de Europese kampioenschappen, die op zaterdag 6 juli in Hongarije worden gehouden. JlM Het jeugdteam tlm 13 jaar van Eegedima behaalde de kampioensti tel. Bovenaan Jantien van Gorsel met daaronder Deborah Over steeg. Onderaan van links naar rechts: Joep Roefs, Merijn Mulders en Joost v.d. Graaff. De Zwaluw Sint-Maartensdijk, Argenton 8 juni. In concours 182 dui ven van 18 deelnemers, gelost met zui denwind. Eerste duif 1545 m/min, laatste duif 1366 m/min. A. Bijl 1, 27; J. v.d. Repe 2, 4, 30; J. Wielaard 3, 9, II, 17, 18,21,25,31,33, 39, 42, 44; comb. De Rijke 5, 8; S. Ver maas en Zn. 6, 19, 26; C. van Gorsel 7, 15, 34; H.T. van Hemert 10, 13, 24, 29; C.A. Rijnberg 12, 16,20, 23, 36, 38; J.A. Scherpenisse 14, 41, 46; A.M. van Luijk 22, 45; A. van Gorsel 28, 35; Bentschap Knook 32, 37, 40; A. Gebraad 43. De Zwaluw Sint-Maartensdijk, Pont St. Maxence 8 juni. In concours 216 duiven van 20 deelnemers, gelost met zuidenwind. Eerste duif 1513 m/min, laatste duif 1329 m/min. J.H. Lindhoud 1, 52; H.T. van Hemert 2, 4, 7, 9, 29; J. Wielaard 3, 14, 16, 25, 26, 28, 30, 31, 38, 40, 41, 45, 47; C.A. Rijn berg 5, 35; J. v.d. Repe 6, 22, 24,42,43; A. van Gorsel 8, 13, 18, 27, 39; C. van Gorsel 10, 33; L. Lindhoud 11; Vermaas en Zn. 12; A. Gebraad 15, 46, 54; J.A. Scherpenisse 17, 49,50, 51W.H. Open neer 19; Bentschap Knook 20,34,37,38, 53; comb. De Rijke 21, 44; D. de Wilde sr. 23,32, 36. De Zwaluw Oud-Vossemeer, Ram- bouillet 15 juni. In concours 115 dui ven van 17 deelnemers, los 7 u. met noordenwind. Eerste duif 12.29.11 u. is 1114,054 m/min, laatste duif 12.43.27 u. is 1067,96 m/min. D.A. Vaders 1, 8, 9, 24; J. Buitenhuis 2, 3, 5, 6, 7, 16; C.A. Hommel 10, 11, 13, 29; J. Capelle 4, 28; J. Potappel 12, 15, 23, 27; M. de Graaff 14; A. Capelle 17, 18, 22; D. Istha 19, 20; T. v.d. Mark 21; A. Havermans 25,26. De Trouwe Duif Tholen, Rabouillet 15 juni. In concours 157 duiven van 17 deelnemers, los 7 u. bij n.o.-wind. Afstand ongeveer 364 km. Eerste duif 12.17.19 u. is 1146,81 m/min, laatste duif 12.37.35 u. is 1078,23 m/min. C. Moeliker 1, 1 L 17,25, 37; M.J. Laban en Zn. 2, 18, 23; F. Bal 3, 14, 19, 20, 38, 39; P. Laban 4,8,15,16; L. v.d. Kleijn 5, 7, 30, 33; J. Kegge 6, 29,32; T. Winkels 9, 21, 22; J. Baaij 10, 28; L. v.d. Kleijn en Zn. 12, 34; J. Vaders 13; A.C. Laban 24, 26, 27; C.J. van Haaften 31, 35; C. Laban 36. De Vredesduif Sint-Philipsland, Ram- bouillet 15 juni. In concours 75 duiven van 13 deelnemers, los 7 u. bij n.o.- wind. Afstand ongeveer 370 km. Eer ste duif 12.36.16 u. is 1100,75 m/min, laatste duif 12.49.40 u. is 1058,95 m/min. J. Reijngoudt 1, 3, 8, 9, 10; A. Goud zwaard 2, 15; J.D. Quist 4, 11, 12, 14; J. Quist 5, 6, 18; gebr. Reijngoudt 7; comb, v.d. Reest 13, 16; J. Zuidweg 17; comb. Reijngoudt en Zn. 19. De Vredesduif Sint-Philipsland, St.Vincent 14 juni. In concours 119 duiven van 18 deelnemers, los 13 u. bij n.o.-wind. Eerste duif 14.45.13 u. is 837,93 m/min, laatste duif 20.04.41 u. is 657,95 m/min. K. van Dommelen 1, 4, 12, 22, 26, 29; J.F. Neele 2, 5, 10, 14, 18, 19, 28; gebr. Reijngoudt 7; comb. Reijngoudt 8; comb. Reijngoudt en Zn. 9; W. van Dommelen 11, 20, 27; J. Walpot 13; M. Meijer en Zn. 15, 16, 30; A. Goudzwaard 17, 23, 24. De Reisduif Scherpenisse, Rambouil- let 15 juni. Los 7 u. bij n.o.-wind. Eer ste duif 1130 m/min, laatste duif 1048 m/min. J. Moerland 1, 2,6, 8, 14, 31, 33, 37,40, 47, 54, 55; L. Hage 3, 11, 12, 17, 24, 61; L. de Kwak Koolaard 4, 10, 44, 57; J.J. Bolier 5, 20, 22, 28, 41, 43, 51, 58; J. op den Brouw 7, 9, 15, 16, 38, 62; H. Krij ger 13, 30, 32, 34; M. Potappel 18, 23, 36,60; A. Moerland 19,29,42; P. Potap pel 2125; K. Lisseveld 26,45; C.D. Uijl 27; A. Hage 35, 48, 49, 52, 59; D. Men- heere 39,50, 56; H. van Weerden 46; M. de Viet 53; D. Uijl 63. De Reisduif Scherpenisse, St.Vincent 14 juni. Los 13 u. bij n.o.-wind. Eerste duif 806,68 m/min, laatste duif 626,97 m/min. A. Moerland 1J. Moerland 2, 4; H. Krij ger 3; P. Bevelander 5; J. v.d. Zanden 6, 7; P. Potappel 8; D. Uijl 9. De Reisduif Sint-Philipsland, Ram- bouillet 15 juni. Los 7 u. bij n.o.-wind., Mevr. I. Quist 1,2,3,4,6, 7, 8,9, 10, 15, 21, 25; A.W.A.P. Bolijn 5, 14, 16, 17, 18, 22, 23, 24; P.A. van Raaij 11, 12, 13, 19, 20. De Reisduif Sint-Philipsland, St.Vin cent 14 juni. Los 13 u. bij n.o.-wind. J. Walpot en Zn. 1, 4, 6; mevr. 1. Quist 2; comb. Fonteijne 3; A. Verwijs 5. Kanaalcircuit. Zaterdag organi seert de stichting Promotor Zeeland op het Kanaalcircuit te Wemeldinge een 50cc wegrace. Circa 150 motor rijders zullen in zeven klassen van start gaan. De wedstrijden beginnen om half één. Als sluitstuk wordt de Zeelandcup verreden waarin de vier snelsten uit elke klasse de strijd met elkaar aanbinden. Morgenavond, vrijdag, treedt op het Kanaalcircuit de The Razorblade Bluesband op vanaf half negen.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1996 | | pagina 13