Droogste lente van deze eeuw Rondweg Poortvliet tèch eerder Mevr. Hoogedeure in bestuur Vrederust Opening kazerne Geslaagd dus gefeliciteerd Brandweer Stavenisse komt sterk naar voren Plaatselijk nieuws Jake and the Black Eagles in Haestinge Paaiplaatsen voor snoek in het Zoommeer Maatregelen tegen verkeersoverlast in Stoofstraat van de baan Bouw Schutse ongeschikt als verpleeghuis Platform voor mensen met een uitkering Slootwater is zouter door uitblijven regen Hebt U nieuws? Donderdag 20 juni 1996 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 11 Afsluiting Zeebaars Poortvliet Botsing Hogedorpstraat Beroepen Rommelmarkt succes Familie Konings wint vissen Sint- Philipsland Onderhoud sloten uitbesteed De droogteperiode die al sinds juli vorig jaar duurt, lijkt met het ingaan van de zomer nog niet voorbij te zijn. Hoewel het ook in juni al wat heeft geregend, houdt het nog niet over. Mei had gemiddeld zo'n 49 mm neerslag. Altijd nog acht mm minder dan normaal. Maar mei was vooral ook somber en veel te koud. Zonloos Niet pas omstreeks 2005, maar mogelijk al in 1998 zal de rondweg bij Poortvliet er liggen. Gedeputeerde J.I. Hen- nekeij wil het project op de prioriteitenlijst van de pro vincie plaatsen. De gemeente gaat in principe akkoord met de gestelde voorwaarden. Drempels Postweg autoweg Roncalli Technische School Middelharnis Groencollege Diversen Deltacollege Opvolgster van mevr. Padt uit Poortvliet Mevr. M. Hoogedeure-Kievit uit Tholen is bestuurslid geworden van de vereniging tot christelijke verzorging van geestes- en zenuwzieken in Zuid-West Nederland, Vrederust. Zij volgt mevr. drs. L.A. Padt-de Visser uit Poortvliet op. Van het verenigingsbestuur maakt ook penningmeester C. Meertens uit Poortvliet deel uit, als mede dhr. I.C. Hage uit Oud-Vossemeer. Turbulent jaar Bij verhuizing opnamen gemaakt voor het pro gramma De Zeeuwse Lucht van Omroep Zeeland. De opnamen zijn zondagmorgen om elf uur te beluis teren bij Omroep Zeeland. Als afsluiting van het seizoen orga niseerde hengelsportvereniging De Zeebaars een vrije koppelwedstrijd. Er deden 38 vissers mee, verdeeld over 19 koppels. G. Bijl en jeugdlid Leo Vroegop waren goed voor 302 cm vis en daarmee wonnen ze de eerste prijs. Bijl nam hiervan een groot deel voor zijn rekening door twaalf vissen te verschalken. De uit slag was: I G. Bijl en Leo Vroegop 302 cm; 2 mevr. A. Bijl-Jansens en mevr. T. van As-de Jonge 184 cm; 3 P. Bijl en Niels Wessels 158 cm; 4 D. Westdorp en mevr. T. Deurloo- Bos 119 cm; 5 P. Breure en Barry Westdorp 113 cm; 6 Johan Suurd en mevr. J. Munter-Geluk 98 cm; 7 K. v.d. Werff en Robert van Vossen 88 cm; 8 G. Boogerd en F. Soomers 88 cm; 9 H. Hoebeke en R. van Tiggele 74 cm; 10 S. Brooshoofd en I. Hengstmengel 73 cm. In september begint De Zeebaars aan een nieuw seizoen. Twee auto's botsten zaterdagmiddag op elkaar op de kruising van de Hogedorpstraat met de Bernhard- straat. Een 35-jarige automobiliste uit Sprang-Capelle reed omstreeks half vier over de Hogedorpstraat en wilde rechtsaf de Bernhardstraat inrijden. Ze nam daarbij echter de bocht te ruim en verleende tevens geen voorrang aan een van rechts komende 21-jarige inwoonster. Er vielen geen gewonden en de auto's raakten licht beschadigd bij het ongeval. De Gereformeerde Gemeente heeft een beroep uitgebracht op kandidaat G.J.N. Moens uit Houten. De Eevliet heeft aan het einde van het schooljaar nog een paar leuke evenementen voor en met de leerlin gen op touw gezet. Zaterdag hield de school een rommelmarkt. De belangstelling was erg groot en de opbrengst is voldoende om weer allerlei activiteiten voor de kinderen op te zetten. De spullen vonden gre tig aftrek, maar ook de spelletjes waren in trek zoals sjoelen, het lol- lyspel, loterij en darts. Veel kinde ren liepen met een geschminkt gezicht rond. Eerder gingen de groepen 1 en 2 al op schoolreis. Zij gingen per bus naar speeltuin Vrouwenhof in Roosendaal. Het was mooi weer en er werd dan ook flink gespeeld. De kinderen aten gezamenlijk en ook een ijsje hoorde erbij. Veel te snel naar hun zin moesten ze weer terug naar huis. De groepen 3 tot en met 6 bezoch ten als schoolreisje het Land van Ooit in Drunen. Om half negen ver trokken ze met de bus. Ze genoten van alle attracties in het park en aten gezamenlijk pannekoeken. Om vijf uur kwamen ze vermoeid maar vol daan weer thuis. Rien Konings heeft met 81 cm de eerste avondwedstrijd van hengel sportvereniging De Knorhaan gewonnen. Zijn zoon Ramon werd winnaar bij de jeugd met 21 cm. Vrijdagavond wierpen 24 vissers hun lijnen uit en haalden in totaal 600 cm vis boven water. Rien Konings ving tevens de grootste bot. De uitslag is: 1 Rien Konings 81,1 cm; 2 Fred Michels 68 cm; 3 Rinus Lisseveld 55,3 cm; 4 Piet de Jong 49 cm; 5 Hans de Bruin 46,2 cm; 6 Ger Lubbersen 43,2 cm; 7 Cor Bolier 43 cm; 8 Sandra Michels 33,8 cm; 9 René Lisseveld 33,2 cm; 10 Frans van Moorsel 27 cm; 11 Ramon Konings (jeugd) 21 cm; 12 Henk Bolleboom 21 cm; 13 Wilco Hage (jeugd) 15,2 cm; 14 Tonnie de Baat 15,2 cm. Na de zomerstop wordt op 20 september de tweede avondwed strijd van De Knorhaan gehouden bij camping Quaak te Stavenisse. Het onderhoud aan de waterloper zal door het waterschap dit jaar in handen worden gegeven van een aannemer of loonwerker. Voor de aanbesteding, die nog moet plaats vinden, zijn vijf bedrijven uitgeno digd waaronder één uit de streek. Het betreft 111 km van de totaal 1060 km primaire en secundaire waterlopen in het voormalige water schap Tholen. Akkerbouwers die vragen om rekening te houden met werkzaamheden op het land, zullen binnen drie keer 24 uur na de mel ding geholpen worden. De waterlo pen op het eiland Tholen zullen door het waterschap in eigen beheer wor den onderhouden, waarvoor twee ploegen met vijf machines worden ingezet. Rijkswaterstaat gaat na de zomerva kantie extra paaiplaatsen voor snoek aanleggen in het Zoommeer. In een stuk water bij de Speelmansplaten dat nu voor de recreatie bestemd is, worden geultjes gemaakt, ondiepten en heuveltjes aangelegd. "Zand daarvoor halen we uit de surfplas, die verdiept moet worden", vertelt een woordvoerder. Ook in het noor den van het Schelde-Rijnkanaal, bij de Slikken van De Heen oost, wor den paaiplaatsen voor de snoek gecreëerd. In het Volkerak/Zoom meer zijn vorige maand 50.000 jon ge snoekjes uitgezet. Ook de twee voorgaande jaren is dat gebeurd, ter wijl in 1993 in een proefgebied 10.000 exemplaren van deze vis hier mochten zwemmen. Op den duur moet een zelfregulerend systeem ontstaan waarbij de snoek zichzelf voortplant en daarom ook worden de paaiplaatsen aangelegd. "Eigen lijk zijn we nu het huis aan het bou wen", aldus de man van rijkswaters taat. De snoek moet zorgen dat er niet teveel witvis in het zoete water komt. Deze witvis heeft het name lijk voorzien op watervlooien, maar die diertjes zijn nodig om een over vloedige algengroei te voorkomen. Meer snoek zou dus minder algen tot gevolg moeten hebben. Maar het probleem doet zich voor dat deze roofvis de eigen soort opeet en daar om zal maar een klein percentage van de uitgezette exemplaren over leven. Een snoek heeft riet, biezen en ondergelopen grasland nodig om zich met succes voort te planten.In het Volkerak/Zoommeer zou 400 tot 600 hectare van dergelijk gebied nodig zijn, maar op dit moment is daarvan nog niet één procent gere aliseerd. Na de zomervakantie vindt in ieder geval een stukje uitbreiding plaats. Gezondheidswijzer. De provinciale GGD houdt gedurende de zomer maanden een tentoonstelling over verstandig zonnen in het informatie centrum Gezondheidswijzer aan de Westwal te Goes. In dit centrum kan men zien wat de risico's van het zon nen zijn en hoe men schadelijke gevolgen kan voorkomen. De Gezondheidswijzer is elke werkdag van half negen tot vijf uur geopend. Door Jan Versteegt. De balans van de lente 1996 is er één die gekenmerkt wordt door droogte. Het was de droogste lente van de eeuw. Vooral april was kurkdroog. Van de drie voorjaarsmaanden waren er bovendien twee (maart en mei) te koud. De zon maakte in maart en april overuren, maar deed het in mei niet best. De gemiddelde etmaaltemperatuur bedroeg 10,7 graden tegen 12,3 graden normaal. Vooral in de eerste helft van mei was het veel te koud Op 6 mei daalde het kwik zelfs tot - 2,3 graden. Aan de grond werd op sommige plaatsen zelfs -7,1 graden gemeten. Er waren slechts drie dagen met een temperatuur van 20 graden of meer (zogenaamde warme dagen). Normaal zijn dat er acht. Op 30 mei steeg het kwik tot 26 graden en dat was dan meteen de enige zomerse dag in de bloeimaand. Gemiddeld viel er 49 mm neerslag, terwijl 57 mm normaal is. Overigens kreeg Zeeland vrij veel regen (74 mm in Vlissingen) ten opzichte van andere delen van het land (35 mm in Herwijnen). Normaliter krijgt het westen van Nederland in de bloeimaand aan zienlijk minder regen dan het oos ten. Mei was ook een sombere maand. De zon scheen 147 uren, terwijl dat normaal gesproken zo'n 201 uren horen te zijn. Op vijf dagen was de gouden schijf zelfs helemaal niet te zien en dat is normaliter maar twee dagen het geval. De meeste zon kreeg Terschelling met 190 uur. Daarentegen kwam Arcen niet verder dan 113 uur. Als over enkele jaren de rondweg bij Poortvliet er ligt, zijn de bewoners van de Stoofstraat waarschijnlijk net zo blij als deze dorpsgenoten op 30 april toen de bus met de koninklijke familie deze drukke verbinding passeerde op weg naar Bergen op Zoom. Omdat Zeeland vele knelpunten op het gebied van de verkeersveiligheid telt, zou een afzonderlijk project als de rondweg voorlopig geen schijn van kans maken, liet Hennekeij enkele weken geleden weten in een gesprek met de Thoolse wethouder J. van der Jagt. Mocht op Tholen echter een gebiedsgerichte aanpak in het kader van de verkeersveilig heid van de grond komen, dan zou den de kansen van de rondweg stij gen. Zo'n aanpak houdt in, dat de wegbeheerders in het gebied (gemeente, waterschap en provin cie) overleggen en afspraken maken over de verbetering van de infra structuur. Er wordt geïnventariseerd welke wegen aangepakt moeten worden, wat de kosten zijn en hoe de prioriteit ligt. "Maar ieder behoudt zijn zeggenschap", aldus Van der Jagt, die blij is met de mogelijk ver vroegde aanleg van de weg. "De winst van deze aanpak in het kader van 'duurzaam veilig verkeer' is dat wensen op elkaar afgestemd kunnen worden." Tholen heeft de gedeputeerde laten weten, in principe in te stemmen met de haar toegedachte voortrek kersrol in een gebiedsgerichte aan pak. Ook de tweede voorwaarde - over dracht om niet van de Stoofstraat aan de gemeente als de rondweg er eenmaal ligt - is akkoord. "Mits de bij een overdracht gebruikelijke regels in acht worden genomen en de weg tot die tijd goed onderhou den wordt", zegt de wethouder. Hij heeft er alle vertrouwen in dat de gedeputeerde zijn toezegging nakomt en verwacht dat ook provin ciale staten geen probleem zullen hebben met de hogere urgentie voor de rondweg. "Diverse fracties heb ben dat in het verleden al kenbaar gemaakt." Ook een woordvoerder van de provincie meldt dat het er redelijk positief uitziet voor de weg verbinding die de bebouwde kom van Poortvliet moet ontlasten. Door de rondweg in de planning voor 1997-1998 op te nemen, omzeilt de provincie een ander pro bleem. Het treffen van tijdelijke maatregelen in de Stoofstraat om iets te doen aan de verkeersoverlast is daarmee namelijk van de baan. Provincie en gemeente waren het over die maatregelen niet eens. De drempels die Middelburg wilde leg gen stonden de gemeente niet aan in verband met de doorstroming van het verkeer. Tholen gaf de voorkeur aan het maken van zogenaamde middengeleiders in het wegdek, maar dat vond de provincie op haar beurt te duur. Na een hoorzitting in december ontstond daardoor een impasse. "Van de winter heb ik de gedepu teerde nog laten weten dat we een vervolg wilden, maar daarna hadden we niets meer gehoord", zegt Van der Jagt. Hij vindt het vervroegd realiseren van de rondweg (een pro ject dat 3_ miljoen gulden vergt) een beter voorstel. Als provinciaal amb tenaar kreeg de Thoolse wethouder twintig jaar geleden al te maken met plannen voor een rondweg bij Poort vliet, maar deze zijn steeds uitge steld. Tellingen vorig jaar wezen uit, dat dagelijks 7000 voertuigen door de bebouwde kom van het dorp rij den waarvan tien procent vrachtver keer is. Als de staten na de zomervakantie instemmen met het urgentieschema, kan aan het bestek voor de rondweg gewerkt gaan worden. Van der Jagt verwacht dan ook niet, dat de weg er eerder dan 1998 zal liggen. De landinrichtingscommissie Poort vliet heeft op een spoedige aanleg van de weg aangedrongen, omdat het tracé in het verkavelingsplan is opgenomen. "De toedeling van de gronden is voor 1999 voorzien, maar uitvoering van de wegaanleg een jaar eerder zal volgens mij in de praktijk geen problemen opleveren," zegt voorzitter M.D. Geuze van de commissie. Op dit moment worden de gronden ten zuiden van de Lage- weg/Stoofstraat, waar de weg moet komen, juist getaxeerd. De wethouder ziet via de gebiedsge richte aanpak ook mogelijkheden voor het oplossen van andere knel punten. "Bijvoorbeeld het rechttrek ken van de Postweg tussen Poort vliet en de Reimerswaalseweg, er een autoweg van maken en een parallelweg voor het andere verkeer naast leggen." Dit idee is volgens Van der Jagt 'beslist geen luchtkasteel'. Hij noemt het werken aan een verkeersplan voor Tholen-stad ook onderdeel van een gebiedsgerichte aanpak, evenals het plan om bij Sint-Maartensdijk de aansluiting van de Molendijk op de Provincialeweg te verbeteren. Aan de Roncalli scholengemeen schap in Bergen op Zoom zijn de volgende Thoolse leerlingen geslaagd. MAVO: Tholen: Maaike Dekkers, Merit Elshof en Ester Loef. SL Maartensdijk: Melanie Meijer. St. Philipsland: Gerben van Herk en Mandy Noorthoek. HAVO: Tholen: Dennis Kleppe, Nanneke Nieuwkerk en Nicola Noteboom. St. Annaland: Ilja Fase en Jacco Overal in het Thoolse straatbeeld verschijnen de boekentassen en vlaggen ten teken dat scholieren hun diploma hebben behaald. Af en toe zie je andere uitingen van vreugde. Zoals hier in de Achterstraat in Poortvliet, waar metselaar Ronny Weggemans iedereen wil laten weten dat zijn vriendin Carmen van den Hoek uit Sint-Maartensdijk is geslaagd. Carmen volgde de opleiding verzorging aan het Schel- decollege in de smalstad. Goedegebuure. Stavenisse: Cyrille Steendijk. Poortvliet: Rianne Burgers. St. Philipsland: André van Herk. Aan de technische school te Middel harnis zijn de volgende leerlingen uit Sint-Philipsland geslaagd: BOUWTECHNIEK: Richard Feleus, Dennis Kot en Boy Pastoor. CONSUMPTIEVE TECHNIEK: Alexander van Ginneken. MECHANISCHE TECHNIEK: Marco Verwijs. Aan het Groencollege in Goes (voorheen AOC Zeeland) zijn voor het vbo-examen geslaagd: Antoon Vissers uit Tholen. Sander Verhiest uit Oud-Vosse- meer. Johan Gunter uit Sint-Annaland. Jolanda Prince en Robert Melse uit Tholen zijn aan de COVY in Utrecht geslaagd voor de opleiding vakdiploma ijzerwaren en gereed schappen. Aan scholengemeenschap voor beroepsonderwijs Ter Welle in Goes is Claudia Bolier uit Scherpenisse geslaagd voor het examen verzor ging- Simone Alkema uit Sint-Maartens dijk is aan de Erasmusuniversiteit te Rotterdam afgestudeerd in de rich ting bedrijfseconomie. Aan het Rudolf Meesinstituut te Rotterdam (een school voor doven en slechthorenden) is Elna de Vos uit Stavenisse geslaagd voor het mavo-examen. Nicole Verkerke uit Sint-Philips- land heeft aan de scholengemeen schap Schouwen-Duiveland te Zier- ikzee het diploma consumptieve techniek behaald. Aan de technische school Sint Joseph te Roosendaal zijn Richard Hage en Mirjam van Velzen uit Tholen geslaagd voor het examen vbo-grafische techniek. Aan de afdeling middelbaar toeris tisch en recreatief onderwijs van het Deltacollege te Middelburg zijn geslaagd: Poortvliet: Helma Bouman en Mar- greet Krijger. Sint-Maartensdijk: Saskia Ter- morshuizen. Van de 44 Zeeuwse verzorgingste huizen voor ouderen zijn er negen niet geschikt om in de toekomst deels als verpleeghuis te functione ren. Bij die negen is ook De Schutse in Sint-Annaland. Dat blijkt uit een inventarisatie die is uitgevoerd in opdracht van de provincie. Daarbij is uitsluitend gekeken naar bouw kundige zaken. De aanwezigheid en kwaliteit van bepaalde voorzienin gen, de mogelijkheid om bestaande situaties te verbeteren en de kosten daarvan hebben geleid tot de con clusies zoals die er nu liggen. Dat Ten Anker in Tholen als 'zeer geschikt' uit de bus kwam, mag geen verwondering wekken. Dat tehuis heeft al een verpleegafdeling. De inventarisatie is uitgevoerd met het oog op het toekomstige ouderen beleid. Met name de spreiding van voorzieningen en de grootte daarvan staat centraal. Bij het uitgevoerde onderzoek is gekeken naar 'huiska mers', sanitaire ruimten, afmeting van gangen, deurbreedten (in ver band met rolstoelen en bedden), de aanwezigheid van een brancard- /beddenlift en een vertredingsruim- te, omvang van de recreatiezaal en de mate van interne en externe flexi biliteit. De vakbond voor overheidsperso neel AbvaKabo heeft een platform uitkeringsgerechtigden ingesteld. Dit platform is bedoeld voor uitwis seling van informatie en om regio nale activiteiten op elkaar af te stem men zoals: de ondersteuning bij her keuring voor de wao, de voorlich ting en ondersteuning aan onderne mingsraden over de wet arbeid gehandicapte werknemers, het in formeren over ontwikkelingen in sociale-zekerheidswetten en het op elkaar afstemmen van het vereni gingswerk van de AbvaKabo en de FNV. Er worden themabijeenkom sten georganiseerd door de be treffende afdelingen. Ook in Bergen op Zoom en Goes zijn afdelingen. Men kan daarmee contact opnemen voor meer informatie. Mevr. Padt blijft wel zitting houden afdeling deeltijdbehandeling. Bijna in het stichtingsbestuur van het zie kenhuis Vrederust. Er staat echter een structuurverandering op stapel. Het principebesluit is genomen om in plaats van het stichtingsbestuur een raad van toezicht te benoemen. Dit is een gebruikelijke bestuurs vorm voor ziekenhuizen, zoals al eerder voor Lievensberg werd inge voerd. Het kapitaal van de vereniging, opgebouwd uit contributie en rente uit vermogen, bedroeg per 1 januari 760.083 gulden. Hiervan gaat 50.000 gulden af voor een toegezeg de speelvoorziening bij Ithaka van het Psychiatrisch Ziekenhuis Zee land (PZZ) te Kloetinge. De vereni ging Vrederust telt nog 5437 leden. Van hen en van corporaties kwam 71.123 gulden binnen aan contribu ties. De gemiddelde contributie bedroeg 13,08 tegenover een mini mum bedrag van 5 gulden. Het voordelig saldo was vorig jaar 63.089 gulden. Het afgelopen jaar leek het zieken huisterrein van Vrederust één grote bouwplaats. Er werd gewerkt aan een volledige nieuwbouw voor de dienst activerende therapieën, in combinatie met huisvesting voor de nog opvallender en zeker duurder was het nieuwe keuken- en eetzaal complex, dat aan de Sprenge is ver bonden. Het vernieuwen en uitbrei den van woongebouwen voor de patiënten ging volgens de planning door. De vernieuwing bleef niet beperkt tot bouwkundige investeringen. Het kleiner wordende psychiatrische ziekenhuis sprong ook in op de noodzaak om (meer) mensen (kor ter) te helpen. Flexibiliteit en samenwerking met anderen staat daarbij voorop. Qua leiding had Vrederust een tur bulent jaar, waarbij de directeur beheerszaken Nagtzaam op zijn post bleef, maar waar de medische kant werd waargenomen door de heren Van den Bosch en Martens. Mevr. W. Smith-van Rietschoten, psychia ter te Soest, werd de nieuwe direc teur patiëntenzorg. Na een periode van onzekerheid en onrust onder de leidinggevenden ontstond er weer een werkklimaat met stabiliteit. Ook is duidelijkheid en eensgezindheid ontstaan over vernieuwing van het leidinggevend proces. Volgens secretaris G.S. Gideonse was 1995 voor Vrederust een bijzonder en een bewerkelijk jaar, waarin gaandeweg spanning en zorg afnamen en rust en zelfvertrouwen toenamen. Het water in de sloten op Tholen is op dit moment behoorlijk zout. Hoe komt dat, wilde mevrouw C. van Dalen-Doeleman uit Scherpenisse dinsdag weten op een vergadering van de gebiedscommissie van het waterschap. Het antwoord van gezworene J.L.C. Mol was duide lijk: "Omdat het niet regent." Of het water lager staat dan het peilbesluit voorschrijft, wist mevrouw Van Dalen niet. Wél had ze de indruk dat het water zouter was dan voorgaan de jaren. Ambtenaar C. van Dijke beaamde dat. "Tenminste, in verge lijking met vorig jaar toen we extra zoet water hebben ingelaten." Op de vraag van mevrouw Van Dalen of dat nu dan weer niet kon gebeuren, antwoordde Van Dijke ontkennend. "De streek heeft ervoor gekozen om géén verdichtingenplan te realise ren, dus nu stuurt het waterschap op een optimaal peil en laat verder geen zoet water in." Het afstemmen van de zoet-watervoorziening voor de landbouw heeft ook tot gevolg dat het ingelaten water bijvoorbeeld niet wordt bemonsterd op de aanwezig heid van bruinrot, kreeg hoofdinge land A.L. Aamoudse te horen. Hij informeerde naar problemen met het inlaatwerk bij gemaal de Drie Grote Polders te Oud-Vossemeer. De schuif werkt al een tijdje niet naar behoren en er is roestvorming geconstateerd op de bouten, aldus Van Dijke. De aannemer zal hier over worden aangesproken. VERVOLG VAN PAGINA 1 Dit gebouw zal vanaf nu inspiratie blijven geven aan brandweer en jeugdbrandweer om de veiligheid van mensen in het gebied te waar borgen. Het ziet er perfect uit. En het pand blijft ook zonder toren beeldbepalend voor Sint-Philips land." De eerste burger overhandig de na deze toespraak de sleutel aan commandant Steenpoorte. "Toen de gemeenten Sint-Philipsland en Tho len samen werden gevoegd, moest er ook naar de brandweer worden gekeken. Kon er een blusgroep in Sint-Philipsland blijven? De bezet ting gaf overdag soms wel eens wat problemen, maar dat werd goed geregeld. En het opleidingsniveau was hoog, destijds staken jullie wat dat betreft boven Tholen uit", herinnerde Steenpoorte zich. Hij feliciteerde de groep met het nieuwe onderkomen en gaf de sleutel door aan groepslei der A. v.d. Est. "Zorg goed voor het gebouw, maar jullie kennende zal dat wel lukken. Zorg er ook weer niet tè goed voor, want ik begrijp dat sommigen van jullie hier de laatste tijd meer geweest zijn dan op de thuisbasis", zei de commandant. Vervolgens konden de aanwezigen een kijkje nemen in het vernieuwde pand. Op 29 juni, tijdens de brade rie, houdt de blusgroep Sint-Philips land een open dag. Dan kan iedereen die niet bij de officiële opening was, de kazerne van binnen en buiten bekijken. Onze redactie staat voor 11 klaar Bel 0166-652752 Ook per fax 0166-653318 kunt U berichten doorgeven. Postadres: Postbus 5, 4697 ZG St. Annaland Nog nooit heeft een Thools brand weerkorps zo hoog gescoord bij gewestelijke wedstrijden, zegt bevelvoerder M. Moerland uit Sta venisse trots. In het Zeeuws-Vlaam se Hoek veroverde Stavenisse zater dag een derde prijs in de tweede klas lage druk. 'Tot vlak voor het einde stonden we op de tweede plaats, maar de voorlaatste van de twaalf ploegen, Hellendoom uit Overijssel, streefde ons nog voorbij." Het Zeeuws-Vlaamse Aardenburg werd winnaar en mag met Hellendoom naar de landelijke wedstrijd. De opdracht in Hoek was om een bin nenbrand goed aan te pakken, waar bij één slachtoffer gered moest wor den uit een ruimte vol rook en een tweede slachtoffer pas weggehaald kon worden na het blussen van de brand. "Het liep fijn en we hebben het goed gedaan", zegt Moerland. "Zowel als ploeg, als individueel als pompbediende en bevelvoerder zaten we met de punten bij de bovenste drie. Volgend jaar gaan we het opnieuw proberen", zegt de tevreden bevelvoerder uit Stavenis se. In Hoek trad dezelfde ploeg aan, die eerder bij de voorronden in Oud Gastel een tweede prijs veroverde: J. Moerland, H. Rozendaal, C. v.d. Graaf, J. Polderman, M. Aamoudse en bevelvoerder M. Moerland. Recreatiecentrum Haestinge in Sint- Maartensdijk organiseert op zater dag 6 juli samen met Naugthy John ny een country westemavond met de Limburgse zesmansformatie Jake and the Black Eagles. Toetsenist en gitarist Jake, leadzangeres Feby, gitarist en zanger Erwin, percussio nist Hans, gitarist Sjors en bassist Jerry Norman brengen nummers uit de jaren '60 en '70, maar ook moder ne covers van ondermeer Dolly Par- ton, Garth Brooks en Grant For syth. De zaal wordt helemaal in countrystijl aangekleed met lamp jes, vlaggen en balen stro. Het con cert begint om acht uur. Voor kaar ten in de voorverkoop kan men op diverse adressen terecht zoals: recreatiecentrum Haestinge, café De Tol in Poortvliet, Smultaria Mimo in Sint-Philipsland en camping Goris- hoek te Scherpenisse. a.u.b. tijdig Eendrachtbode, of aan uw bezorger.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1996 | | pagina 11