'De honing in Nederland is al een lange tijd jam geworden' NCVB Tholen viert haar 45-jarig bestaan Particuliere synode voor eerst in halve eeuw te Oud-Vossemeer Zo'n 47 ha. minder aardappelen Brandweer Stavenisse tweede prijs Elvi Hoebeke-Bohr blijft pakjes sturen naar Suriname: Christelijke Gereformeerde Kerken in de Vossenkuil Plaatselijk nieuws Koninginnedag in beeld in bibliotheken Pastor Wiertz krijgt leiding vier parochies Actie dag voor het leven van groep VBOK EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 3 De NCVB-afdeling Tholen heeft met een feestelijke jaar vergadering het 45-jarig bestaan gevierd. Tevens namen drie bestuursleden en een lid van de activiteitencommis sie afscheid. De jubileumreis ging een dag eerder naar Luijkgestel, waar de dames een bezoek brachten aan de bekende zangeres Marie Cecile Moerdijk. Donderdag 30 mei .1996 Drie jaar voor de onafhan kelijkheid van Suriname in 1975 kwam ze naar Neder land. Van Schiphol ging ze rechtstreeks naar Sint- Maartensdijk. Wat ze van de Nederlandse winter wist, was dat die koud kon zijn. Plaatjes had ze gezien. Op school in Paramaribo van Hollandse kinderen met mutsen op en hand schoenen aan in de sneeuw. "Maar dat het zo koud kon zijn, nee dat hield ik niet voor mogelijk. De eerste weken kwam ik niet bui ten," lacht Elvi Hoebeke- Bohr nu 24 jaar later en gesetteld in Tholen. Pakkethulp Provisorisch slot Eigen geld Heimwee Geridderd Ongeval Philipsdam Zeeuws praten Auto uitgebrand Astmafonds De Christelijke Gereformeerde Kerk te Oud-Vossemeer maakte woensdag een unieke gebeurtenis mee. Voor het eerst in de 50-jarige geschiedenis van deze gemeente werd de particuliere synode van het zuiden er gehouden. Er kwamen 26 predikanten, ouderlingen en diakenen naar Oud-Vossemeer om te spreken over actuele zaken binnen het kerkgenootschap. i Elvi Bohr is blij dat de winst van de NDP van Bouterse bij de verkiezingen in Suriname beperkt is gebleven. Bestuursleden nemen afscheid op jaarvergadering Omdat ze voor de onafhankelijkheid van Suriname naar hier kwam, heeft ze de Nederlandse nationaliteit. Haar banden met haar geboorteland lopen via haar familie. Haar 78-jari- ge moeder woont nog steeds in het straatje in Paramaribo waar Elvi opgroeide. Er wonen ook nog twee zussen en twee broers, ooms en tan tes, nichtjes en neefjes. Ze belt en stuurt pakjes. Acht jaar geleden bezocht ze het land voor het laatst. Ze volgde donderdag de verkiezin gen in Suriname en slaakt een zucht van verlichting nu is gebleken dat ex-legerleider Bouterse er niet in geslaagd is een meerderheid van de kiezers achter zich te krijgen. Maar ze was ook bezorgd toen bekend werd dat de Nederlandse regering de hulp aan het land zou staken wanneer Bouterse aan het bewind zou komen. "Als dat zou gebeuren, dan tref je de arme men sen. Ook degene die hem niet steu nen. Dat is een beetje pijnlijk natuurlijk. Ome Desi,heeft zijn geld. Nog steeds. Die lijdt niks. Als de kraan helemaal dicht wordt ge draaid, dan krijg je een wanhoop- situatie." De toestand is volgens mevrouw Hoebeke erg penibel. Om de drie maanden stuurt ze een doos met levensmiddelen of andere artikelen die daar niet te krijgen zijn of voor de meeste mensen onbetaalbaar. Melk, suiker, bloem, waspoeder, closetpapier, schoenen, ondergoed, conserveblikjes met doperwten, maandverband, pindakaas, aardap pelen, vlees en zelfs rauwe eieren. "U gelooft het niet, maar die zijn daar heel duur. Ik stuur ze in plastic verpakking met een handdoek erom heen op. Ze komen heel aan." Ook rijst dat Suriname uitvoert, wordt vanuit Nederland naar het moederland verzonden. "De goede kwaliteit is voor de export. Mijn zusje heeft verteld dat de gebroken Bibliotheekdirecteur A. Niederer heeft uit zo'n zestig tot tachtig foto's kunnen kiezen voor zijn expositie rondom het koninklijk bezoek aan Sint-Maartensdijk. "Het was best moeilijk, maar uiteindelijk zijn er een stuk of dertien geselecteerd en uitvergroot." De aangereikte beel den hebben bijna allemaal de dag zélf als onderwerp en nauwelijks het treffen van voorbereidingen (zoals het aanbrengen van straatversiering) of het opruimen. De foto's dienen als blikvanger bij de expositie 'Zo gröós as 'n beezem', die verder de gebun delde zestig leesadviezen aan konin gin Beatrix omvat èn alle in die bun del genoemde boeken. Als het organisatorisch mogelijk is zal de tentoonstelling in elk van de acht vestigingen van de bibliotheek een maand lang te zien zijn. Te beginnen in Sint-Maartensdijk natuurlijk. Volgens een inventarisatie onder de 93 leden van de veiling St. Anna- land zijn er 47 ha. minder aardappe len gepoot dan vorig jaar. De ver mindering zit vooral in de late ras sen, waar 85 ha. zijn opgegeven tegenover 128 ha. in 1995. De vroe ge aardappelen blijven nagenoeg op peil met 307 tegenover vorig jaar 311 ha. De teelt onder plastic is met 60 ha aanzienlijk toegenomen, wat door het koude voorjaar niet ver wonderlijk is. De totale oppervlakte Doré is echter nagenoeg gelijk. Het ras Gloria heeft aan populariteit ingeboet, maar het areaal Frieslan- der is bijna verdubbeld. Bij de late rassen is Bintje uit de gratie gezien de vermindering van 66 naar 34 ha." 1996 1995 Doré plastic 60 49 Doré 158 169 Première 28 26 Gloria 37 48 Frieslander 17 9 Berber 7 10 307 311 Eigenheimer 16 20 Bintje 34 66 Bildtstar 29 35 Irene 3 5 Fiona 1 - Florijn 1 - Koopmans Blauwe 1 1 Ambiance - 1 85 128 rijst die daar nu te koop is, niet te vreten is. Het is gewoon kippen voer." Vlees is er wel te koop, maar alleen voor een klein aantal mensen. "Ik zou daar niet op de plaats komen waar het vlees is, iemand in een hoge positie wel.' De situatie is niet zo nijpend als ten tijde van de 'pakkethulp' in de jaren tachtig, maar voor veel mensen is het moeilijk. "Op alle fronten is het onbetaalbaar. Wat wij opsturen helpt om het gebrek te compenseren. Er zijn bananen en er is cassave. Dat vult aan." De pakkethulp kwam op gang in 1982 toen Nederland de hulp aan Suriname opschortte na de decem bermoorden op tegenstanders van legerleider Bouterse die in 1980 de De Christelijke Gereformeerde Kerk heeft een organisatiestructuur met drie of vier lagen: de gemeente, de classis (vergadering van een aantal gemeenten uit een regio) en een synode (vergadering van alle of een aantal classes). De particuliere syno de van het zuiden bevat de classes Middelburg, Dordrecht en Rotter dam. Iedere classis vaardigt zeven mensen af naar de jaarlijkse particu liere synode: drie predikanten, drie ouderlingen en een diaken. Van de gemeente uit Oud-Vossemeer waren macht had gegrepen. Tn 1987 werd de democratie, onder meer onder druk van de Verenigde Staten, her steld en verleende Nederland nood hulp aan de republiek. Venetiaan werd president. "In 1988 was ik er voor het laatst. Het was toen erg aan het verpaupe ren, alleen was de schaarste nog niet zo erg als nu. Bouterse probeert met allerlei beloftes stemmen te winnen. Onder de jeugd lukt dat wel. Desi vindt dat prachtig maar ze hebben hem teveel macht gegeven waar hij niet mee om kon gaan. Wat hij met die moorden ons land heeft aange daan, is nooit eerder in Suriname voorgekomen. Dat heeft de mensen ontzettend aangegrepen." Aan de andere kant vindt mevrouw Hoebeke dat Venetiaan 'zijn tijd ook gehad heeft'. Maar hoe het verder moet, is ook voor haar niet duidelijk. afgevaardigd: ouderling M.A. van Gorsel en diaken D.A. Aamoudse. De deelnemers aan de synode verza melden zich woensdagmorgen om tien uur in verenigingsgebouw De Voorhof in Molenstraat. Omdat de Christelijke Gereformeerde Kerk in Oud-Vossemeer sinds het vertrek van ds. A.G. Boogaard vorige maand vacant is, werd de vergade ring geopend door consulent ds. A. Er is geen absolute winnaar. Het Nieuw Front zakt van 30 naar 23 zetels van de 51 zetels in de national assemblee, de NDP stijgt van 12 naar 16, de DA91 van 4 naar 9, de Javaanse Pendawa Lima van 1 naar 4 en de Alliantie komt op vier zetels. "Iemand moet zich gaan bewijzen. Het zal niet mogelijk blijven om vanhieruit de toestand daar op te blijven vangen. Hier wordt het ook steeds minder. Mensen in Suriname denken nog steeds dat Nederland het land van melk en honing is, maar de honing is al lang jam geworden." Elvi Bohr kwam naar Nederland om vooruit te komen. "Mijn vader stierf toen ik zes was, mijn moeder bleef met tien kinderen achter. Er was wel eten maar geen ontwikkeling en het risico om in de malaise te komen was groot. Toen ik 25 was ben ik naar de familie Omskerk in Sint van Ek uit Zaamslag. Hij hield een meditatie naar aanleiding van Psalm 139. Na de opening wordt op een synodevergadering het zogeheten 'moderamen' gekozen. Dit zijn de mensen die als een soort bestuur de leiding over de vergadering hebben. Als voorzitter (praeses) werd ds. M.C. Tanis uit Sliedrecht gekozen, assessor (bijzitter) werd ds. A. van Heteren uit Barendrecht en scriba (secretaris) ds. J. Oosterbroek uit Zierikzee. Verschillende rapporten werden besproken en door de afge vaardigden toegelicht. Er werden onderwerpen behandeld zoals: zen ding, evangelisatie, de theologische universiteit, onderlinge bijstand en advies en evangelieverkondiging onder Israël. Enkele zaken werden in comité behandeld. De vergade ring begon om tien uur en was om vijf uur afgelopen. Tussen de mid dag wandelde men onder een stra lend zonnetje naar dorpshuis De Maartensdijk gegaan die daar al woonden." De Surinaamse kwam terecht bij Mayfair, de herenconfectiefabriek in de smalstad tot het bedrijf failliet ging. Daarna pakte ze marsen en drie musketiers in bij Budelpack in Poortvliet. Nu werkt ze alweer bijna 24 jaar voor halve dagen in de keu ken van ziekenhuis Lievensberg en drijft sinds vier jaar een autorij school. "In Suriname wist je wel dat er hier uitkeringen bestonden, maar dat was niet mijn instelling. Ik wilde mijn eigen geld verdienen. Het is heel moeizaam gegaan. Ik ben net Mario (van het computerspelletje- red.) die vanaf de bodem moet beginnen." Eigenlijk wilde ze wel 'operatiezuster' worden, maar ze was al te oud om daarvoor in aanmerking Vossenkuil waar een warme maal tijd genuttigd werd. Om half twee werd de vergadering hervat. Omdat één zaak niet op deze bijeenkomst behandeld kon worden, werd de ver gadering zogenaamd 'provisorisch' gesloten. Men besloot om het ver volg hiervan op 12 juni aanstaande in Sliedrecht te houden. De Christelijke Gereformeerde Kerk (waarvan ook in Tholen een gemeente gevestigd is) telt momen teel 75.273 leden. Dat is een stijging van vijftig in vergelijking met vorig jaar. Daarmee lijkt er een (voorlo pig) einde gekomen aan de dalende tendens in de afgelopen jaren. Er kwamen minder doopleden, maar het aantal belijdende leden steeg. Er zijn 187 Christelijke Gereformeerde kerken die gediend worden door 151 predikanten. Er zijn 45 vacatures (waaronder Tholen en Oud-Vosse meer) en er zijn 26 dominees in bij zondere dienst en 39 met emeritaat. te komen. In de ziekenverzorging was toen ook geen (opleidings) plaats zoals nu. Na een tijdje ver huisde ze naar een klein huisje aan de Haven in de smalstad omdat ze zelfstandig wilde wonen. Ze werd er opgevangen door mevrouw Polder man. "Met vanalles heeft ze me geholpen. Ik bewaar nog steeds de vuurvaste schaal en het tafelkleed dat ik toen van haar heb gekregen." Toen ze de avondmavo en meao ging volgen en in Lievensberg werkte, werd het moeilijk om vanuit Sint-Maartensdijk met de bus naar Bergen op Zoom heen en terug te reizen. Als ze ochtenddienst had, bleef ze een hele week overnachten bij een nicht in Bergen en later bij haar broer. "Ik ben toen bij meneer Bolier van de gemeente gaan vragen of ik niet in Tholen kon gaan wonen. Dan had ik twee bussen, de lijn uit Stavenisse en de lijn uit Sint-Anna- land. Ik kwam in de Jolstraat en het leven werd wat rustiger." Ze ging met de bus of met de brommer de brug over. "Ik was al zo gemechani seerd dat ik met bougies liep voor het geval de brommer het af liet weten," lacht ze. Vaak liet de brom mer het af midden op de Halsterse- weg. Toen ze haar rijbewijs haalde en een auto kocht werd het gemak kelijker. Omdat ze 'bezig wilde blijven' en het werk in het ziekenhuis wat een tonig werd, werd ze rijinstructrice, een stap in de richting van het vrije ondernemerschap. Ze is een van de rijinstructeurs die meedoet aan de 'broemcursus' voor senioren die elk jaar in Sint-Anna- land wordt gehouden. "De rijschool wereld is een beetje een mannenwe reld. Er wordt weieens wat vreemd tegen mij aangekeken. Bovendien heb ik ook nog eens een andere huidskleur. Voor sommigen is het een stap om bij mij in te stappen." Heimwee naar Suriname heeft ze niet. "Dat was alleen na de eerste keer dat ik terug was geweest met vakantie. Nu weet ik niet beter meer. Wat ik nu heb, had ik daar niet bereikt. Problemen die ik hier tegen kom, heb je daar ook. Ook het eigen volk discrimineert als iemand zelf een betere positie krijgt. Als ik er stil bij sta dat ik zwart ben, dan blijf je ook zitten met je zwarte kop. Voor oordelen blijf je houden, of het nou over zwart of over blank is. Er wor den op het werk gewoon grappen over gemaakt. Laatst was er iemand op het werk kwaad op me: donder op, ga maar naar Desi, zei hij tegen me." De Surinaamse gemeenschap op Tholen is de laatste jaren flink uitgedund. Door vertrek en door overlijden. Mevrouw Hoebeke heeft nog twee nichtjes in Sint-Maartens dijk. Een van hen is Ingrid Klomps die tijdens het bezoek van de koninklijke familie in Surinaamse dracht, een kotomissi, de kinderspe len aan de Zuidsingel begeleidde. Mode en kleding. De afdeling mode en kleding verdwijnt volgend jaar op het Zoomvlietcollege in Ber gen op Zoom. Ze wordt vervangen door een opleiding die is gericht op de handel. Daarin is werk, in tegen stelling tot het ontwerpen en maken van kleding wat tegenwoordig veel al in het buitenland gebeurt. Pastor W. Wiertz is door bisschop Muskens van Breda officieel benoemd als eindverantwoordelijke (moderator) voor het pastoraat in de rooms-katholieke parochies te Oud- Vossemeer, Tholen, Halsteren en Lepelstraat. Hij neemt de functie over van pastor G. Dohmen, die is teruggekeerd naar het bisdom Roer mond. Tijdens een informele bijeen komst in Halsteren met de gezamen lijke kerkbesturen heeft deken V. Schoenmakers gisterenavond de benoemingsbrief voorgelezen. "De eindverantwoordelijkheid moet in handen zijn van een priester", vertelt de deken. "Wiertz neemt die verant woordelijkheid op zich en werkt samen met mevrouw G. Verlijsdonk en een tweede, nog te benoemen, pastoraal werker." De 38-jarige Wiertz, die in Lepel straat woont, werkt al ruim zes jaar in de streek. Hij begon als pastoraal werker, werd begin 1991 tot diaken gewijd en ontving in de zomer van dat jaar de priesterwijding. De Lim burger blijft de eerst aanspreekbare voor Oud-Vossemeer, mevrouw Verlijsdonk is dat voor Tholen en Lepelstraat. En de nieuwe kracht zal dit voor Halsteren worden. Pastor Wiertz is elke donderdag een dag deel in Tholen aanwezig en elke vrijdag in Oud-Vossemeer. Pastor Wiertz Van de 97 leden waren er 80 naar de jaarvergadering gekomen. Presiden te mevr. Heemskerk-van der Laan opende de bijeenkomst en hield een korte meditatie naar aanleiding van lezingen uit Exodus 23 en Jesaja 25. De twee secretaressen, mevr. Van de Velde-Glerum en mevr. Van Gorsel-van Dijke brachten verslag uit van het afgelopen seizoen in de vorm van de bekende zinsnede 'Wist u dat...'. Vice-presidentes mevr. Van der Munnik-van Willigenburg en mevr. Deurloo-van de Velde namen vervolgens afscheid als bestuurslid, evenals penningmeesteresse mevr. Hopmans-Geense. Ook mevr. Leu- nis-de Kwaasteniet stopte als lid van de activiteitencommissie. Mevr. Van Heemskerk bedankte hen voor hun jarenlange inzet met een boeket bloemen en een attentie. De presi dente verwelkomde tevens mevr. Van Belzen-Moerland als nieuw bestuurslid en mevr. Hage-van de Zee als lid van de activiteitencom missie. Mevr. Fossen-de Kam zal binnen het huidige bestuur de taak van penningmeesteresse overne men. De functie van vice-presidente blijft voorlopig nog vacant. De over gebleven bestuursleden namen afscheid van hun 'collega's' met gedichtjes in de vorm van het abc. De onlangs geridderde mevr. Deur loo-van de Velde nam vervolgens het woord en kondigde aan dat 'het hare majesteit had behaagd nog veel meer NCVB'sters te huldigen. En daar kwam de vorstin zelf binnen (gespeeld door mevr. Van Gorsel- van Dijke die vorig jaar tijdens de optocht op 5 mei ook koningin Bea trix uitbeeldde). Geassisteerd door twee 'hofdames' speldde ze de onderscheidingen op bij de leden van het bestuur, de activiteitencom missie en de commissie lief en leed. Als enige man kreeg ook dirigent Letzer van het NCVB-koor een onderscheiding. Het koor zong ver volgens nog drie liederen. Na de pauze stond men even stil bij de geschiedenis van 45 jaar NCVB in Tholen. Er zijn nog steeds drie dames die er vanaf het begin bij waren: mevr. Ottevanger-Deurloo, Een 64-jarige automobilist uit Etten- Leur raakte donderdagavond licht gewond bij een ongeval op de Phi lipsdam. De man reed over de Phi lipsdam richting Tholen toen hij ineens een donkerrode auto op zijn weghelft op zich af zag komen. Om deze wagen, die aan het inhalen was, te ontwijken, stuurde de man uit Etten-Leur de berm in waardoor zijn auto over de kop sloeg en zwaar beschadigd werd. De man kwam er met enkele schrammen in het gezicht vanaf. De bestuurder van de donkerrode wagen is tot nu toe onbekend gebleven. De politie vraagt getuigen zich te melden bij het politiebureau in Tholen. De werkgroep Tholen van de ver eniging tot bescherming van het ongeboren kind (VBOK) houdt zaterdag een actie in het kader van de 'dag voor het leven'. Bij de C1000 te Sint-Annaland zullen zaterdag morgen een aantal dames van de werkgroep van negen tot elf uur beschuit met muisjes, ballonnen, petten en kleurplaten uitdelen. Andere leden brengen een bezoek aan twee gezinnen waar tussen 17 en 31 mei een kind geboren is. Men kon zich opgeven voor deze actie en de werkgroep zou dan een bezoekje brengen met een attentie voor de moeder, de pasgeborene en eventu eel voor de overige kinderen. Zater dag zullen de dames van de VBOK de familie Klippel uit Tholen en de familie Beurkens uit Scherpenisse aandoen. De VBOK is een landelijke vereni ging met in totaal 100.000 leden. Ze zet zich in voor het ongeboren kind en in het bijzonder voor vrouwen die door hun zwangerschap in proble men zijn geraakt. Het bekendst is de vereniging geworden door haar felle protesten tegen abortus. De werk groep Tholen telt elf leden waarvan er drie het bestuur vormen: voorzit ster Ina Hage uit Stavenisse, secreta resse Ria Snoei en penningmeeste resse Elna Heijboer uit Sint-Anna land. De taken zoals opvang en pro motie worden verder onder de leden verdeeld. Momenteel is men druk bezig om leden te werven voor de vereniging. Er zouden er 25.000 bij moeten komen. Dit om de bouw van een opvanghuis voor vrouwen die problemen hebben met hun zwan gerschap mogelijk te maken. Dit opvanghuis, waarin plaats zal zijn voor zo'n acht vrouwen, moet bij het hoofdkantoor in Amersfoort komen te staan. mevr. Quist-Deurloo en mevr. Van Vessem. Ook zij werden 'geridderd' en kregen een plant aangeboden door mevr. Van Heemskerk. Mevr. Geluk-van Splunter, rayon- contactvrouw van de NCVB en afkomstig uit de afdeling Tholen, feliciteerde de vereniging namens het gewest. Dat was haar laatste officiële handeling als contact vrouw, want zij wordt opgevolgd door het afgetreden bestuurslid mevr. Deurloo-van de Velde. In een ludieke voordracht door de dames Boxhoorn en Deurloo werd geschetst hoe de beoordelingscom missie van de vereniging 'Enceve- bia' bestuursleden onder de loep nam en bekeek op functie en carriè remogelijkheden. De dirigent kreeg hierbij nog een zuur(dirigeer)stok waarmee hij de volgende vier liede ren van het NCVB-koor dirigeerde. Daarbij was ook een zelfgeschreven lied over de bond. Onder leiding van mevr. De Vos- van Meggelen werd er na de pauze rad van avontuur gespeeld waarbij diverse prijzen te winnen waren. Presidente mevr. Van Heemskerk sloot de jaarvergadering met dank gebed. Een dag eerder waren de dames op reis geweest naar Luijksgestel. Daar werd een bakkerijmuseum bezocht. De volle bus stopte eerst bij het huis van Marte Cecile Moerdijk te Luijksgestel. Deze zangeres van volksliedjes vertelde na een kopje koffie met cake het één en ander over zichzelf en zong enkele liede ren. Wegens haar Zeeuws-Vlaamse afkomst vond ze het leuk ook nog wat Zeeuws te kunnen praten met de Thoolse dames. De lunch werd in Luijksgestel gebruikt en 's middags bezocht het gezelschap een terpmo len met bijbehorend bakkerijmuse um. In een met takkebossen gestookte oven mochten de dames zelfge- vormde broodjes bakken en die later opeten. Na een stuk toeristische rou te door België nuttigde men in Woensdrecht het diner waarna men een uur later dan gepland (om half tien) weer in Tholen arriveerde. Vandaag houdt de politie een snel heidscontrole op de Philipsdam. In de nacht van vrijdag op zaterdag is aan de Zuiddijk een auto in vlam men opgegaan. Het gaat om een oud exemplaar van een man uit Goes. De wagen werd volgens de politie niet meer gebruikt en stond zelfs niet afgesloten. Het zou min of meer al een wrak zijn geweest. Niettemin is er waarschijnlijk vuurtje gestookt in de auto zodat deze geheel uitbrand de. De brandweer bluste nog wel, maar kon de wagen niet meer red den. Het wrak wordt weggesleept. Van de daders ontbreekt nog ieder spoor. COLLECTEN De collecte voor het astmafonds heeft in Sint-Philipsland en Anna Jacobapolder 1248,15 gulden opge bracht. Gevers en collectanten harte lijk dank daarvoor. De vrijwillige brandweer van Stave nisse heeft de tweede prijs gewon nen tijdens wedstrijden in de tweede klas lage druk. Snel inzicht, een vlotte redding van de twee slacht offers en ontspannen optreden heeft Stavenisse volgens bevelvoerder M. Moerland een uitstekende klassering opgeleverd met 1222 punten. Dat resultaat geeft recht op deelname aan de gewestelijke wedstrijden in Hoek op 15 juni. Winnaar werd Nieuw-Vossemeer met 1256 pun ten. Er waren zaterdag in Oud Gas tel elf deelnemers. Volgens het sce nario was er een brand in de gemeentewerkplaats met een ge wonde op de begane grond en een tweede op de bovenverdieping. Voordat men bij die slachtoffers kon komen, moesten er eerst stralen ingezet worden om het vuur te doven en dat deed Stavenisse heel goed. Naast bevelvoerder Moerland deden J. Moerland, H. Rozendaal, C. v.d. Graaf, J. Polderman en M. Aamoudse mee. W. Riedijk was reserve. Het was voor het eerst dat Stavenisse met de nieuwe brand weerwagen aan wedstrijden mee deed en mogelijk zorgde dat voor een extra motivatie. Winnaar Nieuw-Vossemeer mag zaterdag naar wedstrijden in Herkingen. Moerdijk werd derde met 1198 pun ten. De predikanten, ouderlingen en diakenen die woensdag particuliere synode van het zuiden hielden in de Christelijke Gereformeerde kerk te Oud-Vossemeer. Bovenop het bordes vierde van links ouderling M.A. van Gorsel, rechts diaken D.A. Aamoudse. V

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1996 | | pagina 3