wft frans «ffiel bout Leidster Puk en Muk trouwt i i Plaatselijk nieuws VISSER Aanbiedingen van deze week: Vers vlees, lekker mals en mager koopt u bij uw slager ré Hebt U nieuws? DAG EN NACHT EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Woensdag 15 mei 1996 Tholen MAC-rit Reisje soos HOLLANDSE NIEUWE Vishandel Sterkste man Geen kistenloods Doedag Ter Tolne Oud- Vossemeer Vosmeercup Hond bijt kippen dood Doedag en cultuur Sint- Annaland Gemeente koopt grond W. Slager Fietsdriedaagse Verkeersborden Poststraat Dit alles bij uw Thoolse slagers, J.A. Geilings, Tholen J.A. Geilings, St. Philipsland C. Slager, St. Annaland Elenahof op reis Techniek spelenderwijs Sint- Maartensdijk Penningmeester Smerdiek Uitslag Pendelaars: Zangavond Rommelmarkt Ons Huis Trilplaat gestolen Waarderingsbijdrage film Poortvliet Onder invloed Motorongeval Sint- Philipsland Gereedschap gestolen Wandelvierdaagse Geen tuinonderhoud Rozeboom Paden begraafplaats Garantie lening Ruucstoppelen Herinrichting Uangeweg Predikbeurten Weekend diensten ;'rt .HiC De puzzel-oriëntatierit van de motor- en automobielclub Tholen (MAC) werd zaterdag gewonnen door C. de Jonge die zonder straf- punten over de finish kwam in de klasse A. De B-categorie werd J. Hage eerste met 41 strafpunten. De uitslagen waren in Klasse A: 1 C. de Jonge 0 p; 2 C. de Waart 2 p; 3 mevr. Van Loo 3 p; 4 J. Huige en I. de Graaf 4 p; 6 M. Vinjé 5 p; 7 J. Hage 11 p; 8 J. van Vossen 31 p; 9 N. de Kok, J. Overbeeke en S. de Korte 33 p; 12 C. Smits 91 p; 13 A. Hage 96 p. Klasse B: 1 J. Hage 41 p; 2 T. Brasz 125 p; 3 G. Faase 132 p; 4 J. Lensen 159 p; 5 H. Jansen 187 p. De bejaardensoos maakte woensdag een reisje naar Drimmelen. De deel nemers maakten ook een boottocht door de Biesbosch en brachten een bezoek aan het Biesbosch-museum. Na een etentje in Lage Zwaluwe gingen de reizigers tevreden weer op huis aan. HARINGEN4 voor 5.00 LEKKERBEKJES zonder graat 3 voor 6.95 KIBBELING met gratis saus 250 gram 4.95 PAELLA500 gram 6.95 N00RDZEE-SALADE .100 gram 2.95 Vanaf 29 mei zijn ze er weer Eendrachtsweg 15 4691 EK Tholen Tel. 0166-605074 Advertentie I.M. Zaterdag 1 juni wordt op de voorma lige oesterputten een sportevene ment georganiseerd waarbij inwo ners gaan strijden om de titel sterk ste man, vrouw en team van Tholen. Iedereen vanaf veertien jaar kan aan het evenement deelnemen. Men kan zich tot 28 mei opgeven bij De Kap salon tel. 603089 of D.J. v.d. Velde tel. 602995. De maatschap Roggeband (glastuin bouw en fruitteelt) mag geen kisten loods bouwen aan de Nieuwlandse- weg. Gedeputeerde staten besloot dat op advies van de provinciale planologische commissie. Deze commissie constateerde dat de geplande loods niet aan de normen voldoet. Er wordt als norm maxi maal 50 vierkante meter bebouwing aangehouden (in bijzondere geval len 100 vierkante meter) en de loods van Roggeband zou 150 vierkante meter moeten worden. Het provinci aal beleid gaat ervanuit dat agrari sche bebouwing plaats moet vinden binnen de grenzen van een agrarisch bouwblok (bij het bedrijf/woning). Dat is voor Roggeband aan de Molenvlietsedijk. Maar het bedrijf heeft boomgaarden aan de Nieuw- landseweg en wil daar een kisten loods bouwen zodat de fruitkisten niet in de buitenlucht hoeven wor den opgeslagen waar ze ten prooi kunnen vallen aan dieven en slechte weersomstandigheden. De planolo gische commissie vond echter geen dringende redenen om van het beleid af te wijken en stelde voor de aanvraag voor ontheffing af te wij zen. Dat deed g.s. dan ook. Overi gens meldt de provincie erbij dat een plan dat wel aan de normen voldoet wèl in aanmerking zou komen voor een vergunning. Dinsdag hadden de kinderen van basisschool Ter Tolne doedag. Een hele dag lang werden de lesmateria len in de kasten gestopt en werd er creatief gewerkt. Onder leiding van de leerkrachten werkten de leerlin gen met diverse technieken. Er wer den etsen en zeefdrukken gemaakt en ook het Indonesische batikken kwam aanbod. Bij deze techniek wordt met hete was op stof gete kend. De stof gaat vervolgens in een verfbad en op de plaatsen waar was zit, komt geen kleurstof. Met een strijkijzer wordt de was vervolgens verwijderd en zo krijgt men een tekening. Een aantal dames was spe ciaal uit Zeeuws-Vlaanderen geko men om de kinderen te leren kant klossen. Deze oude techniek viel in de smaak bij de leerlingen. Verder werden er dingen gemaakt van fimoklei, origamipapier en brood deeg. De kinderen genoten duidelijk en hun ervaringen legden ze zelf vast in een echte krant 'Het Tolletje' die met behulp van de computer werd gemaakt. De hele dag konden ouders en andere belangstellenden de verrichtingen van de leerlingen volgen en 's avonds was er van zeven tot acht uur een speciale ten toonstelling waarop men alle spul len die deze dag gemaakt waren, kon bezichtigen. Ook hier kwam veel bezoek op af. Vandaag, woens dag, mochten de kinderen hun zelf gemaakte voorwerpen mee naar huis nemen. Nadat Hof van Holland vorige week in de biljartstrijd om de Vosmeercup met 6-2 had verloren van Effe Klus- se, won het deze keer met dezelfde cijfers van De Treffers. Daarmee komt de ploeg weer op een tweede plaats te staan. KOT won met 6-2 van De Poedelaars en blijft zo zes punten voor op Hof van Holland. KOT 2 en Effe Klusse deelden de punten. Effe Klusse kwam welis waar met 4-0 voor te staan, maar KOT trok de stand hierna weer gelijk tot 4-4. Uitslagen van De Treffers-Hof van Holland: C. Bur- gers-J. Bosters 0-2, P. Hommel-T. de Reus 0-2, J. Geuze-T. Schot 2-0 en J. Burgers-A. Friderichs 0-2. KOT 2-Effe Klusse: M. Potappel-J. Vaders 0-2, S. v.d. Mark-R. Luijs 0- 2, H. van Daalen-J. van Meer 2-0 en A. van Daalen-A. Hommel 2-0. KOT-De Poedelaars: M. van Hees- J. Hermans 2-0, M. Goudzwaard-C. Timmermans 0-2, P. Vroegop-A.J. van Daalen 2-0 en T. v.d. Logt-D. Hendrikse 2-0. De kortste partij, de hoogste serie en het beste gemiddel de waren voor P. Vroegop met respectievelijk tien beurten, veertien caramboles en 3,7. Na zes ronden staat KOT met 32 punten bovenaan. Hof van Holland volgt met 26 pun ten en Effe Klusse heeft 24 punten. De Treffers, KOT 2 en De Poede laars vormen de onderste helft van de ranglijst met respectievelijk 23, 20 en 19 punten. Vrijdag spelen De Poedelaars en KOT 2 tegen elkaar. Bewoners van de Langeweg ontdek ten dinsdag dat er een hond achter hun kippen aanliep en er twee van doodbeet. De bewoners stopten de hond samen met de inmiddels gewaarschuwde politie in een schuur. Medewerkers van de dieren ambulance probeerden de hond in de auto te krijgen, maar dat lukte niet omdat het beest agressief werd. Een dierenarts moest er met een ver dovingsgeweer aan te pas komen om de hond rustig te krijgen waarna het dier kon worden meegenomen. In de loop van de dag meldde de eigenaar van de hond zich en beloof de de aangerichte schade en de kos ten van de dierenarts en -ambulance te vergoeden. De Die Heenetrechtschool heeft een doedag georganiseerd. Alle ontwik kelingsmaterialen en reken- en taal boeken bleven vorige week een dag in de kast. Onder leiding van een groot aantal ouders en leerkrachten gingen de jongste kinderen enthou siast aan de slag met het verven van bloempotten, het maken van een mozaïek van zaden en het vouwen van papieren bloemen. De oudste leerlingen maakten van stukjes bezemsteel, triplex, kunstveertjes, vilt en andere materialen leuke hondjes en grappige vogels. In de pauze kregen alle kinderen een trak tatie. 's Avonds werd de doedag afgesloten met een druk bezochte tentoonstelling van alle dingen die er waren gemaakt. Een dag later werden de kinderen van de groepen 7 en 8 getrakteerd op een culturele voorstelling. Ze wer den 's morgeris in auto's naar Bergen op £oom gebracht en reisden ver volgens met de trein naar Roosen daal. Een wandeling van een kwar tiertje bracht hen bij schouwburg De Kring. Gezeten op de eerste rij bekeek de jeugd daar een musical met teksten van Ivo de Wijs en muziek van Joop Stokkermans, gebracht door de stichting Jeugdko- medie Amsterdam. De kinderen genoten, vooral van de toneeleffec ten die het geheel extra aantrekke lijk maakten. 'Wie heet er nou Bons???!!' gaat over een meisje dat Bons heet en aan een drukke ver keersweg woont. Ze mag de straat niet alleen oversteken, haar vader en moeder brengen Bons overal naar toe. Samen met een buurvrouw beraamt ze het plan om een brug over de weg te maken, maar omdat Bons geen geld heeft moet ze een sponsor zien te vinden. De directrice van de schouwburg is daartoe bereid. Als de streken van een ver velende wethouder zijn overwonnen en de brug eindelijk gebouwd is, kan Bons gaan en staan waar ze wil. Woensdag 22 mei wordt er oud papier opgehaald voor de zen ding. Advertentie I.M. Burgemeester en wethouders willen van het bureau beheer lanbouwgron- den ruim 5,79 hectare grond aanko pen aan de Zoetwaterweg. Dit om de nieuwbouwwijk Vroonstede in de toekomst verder uit te kunnen brei den. Het college acht de tijd nu gun stig om te kopen in plaats van ver werving op langere termijn waarbij schadeloosstelling moet worden betaald vanwege de onteigening. De commissie onroerende zaken heeft al een positief advies over de aan koop afgegeven. De gemeenteraad beslist maandag over het voorstel. 50 t/*6fu,i£X7T>A VOORDEED op ome oouvMfSe producten fn dtn (ju. éden Bod^ef-efooorK Brood- tn Boj(i>etl>CL&ierip NiuMrtntt 10- Tct. 0166-652517 Tevens ontbijtservice voor Tholen e.o. DEZE WEEK: OVENVERSE BESCHUITBOLLEN 6 halen 5 BETALEN SLAGROOMWAFELS 4 stuks 5.95 1/2 POND MINI-EIERKOEKJES 3.98 Advertentie I.M. Gymnastiekvereniging Kwiek orga niseert binnenkort weer de jaarlijkse fietsdriedaagse. Op 29, 30 en 31 mei kan er 's avonds een route gereden worden door de polders rond het dorp. Het vertrek is steeds vanaf de Voorstraat. Gedeputeerde staten hebben de gemeente ontheffing verleend van de Wegenverordening Zeeland om Vrijdag en zaterdag 17 en 18 mei VARKENSFILET IN BRAADZAK KIPPENPOTEN IN BRAADZAK NASI OF BAMI SCHOUDERHAM GEBRADEN GEHAKT BOTERHAMWORST KROKETTEN 500 gram7,25 4 stuks6,00 1 kg6,50 150 gram1,95 100 gram0,99 100 gram0,99 10 stuks4,00 Maandag, dinsdag en woensdag 20, 21 en 22 mei MAGERE RUNDERLAPPEN 0FSUCADE 1 kgƒ17,00 SOEPVLEES 400 gram5,00 RUNDERGEHAKT 1 kgƒ10,50 KIPSCHNITZELS 5 halen4 BETALEN Advertentie I.M. twee verkeersborden te plaatsen ter hoogte van hectometerpaal 17.880 en het aanbrengen van een ononder broken asstreep met aandrijvingspij len van hmp 17.880 tot hmp 18.028 in de Poststraat/Stavenisseweg. Het karwei moet binnen een halfjaar geklaard zijn. De bewoners en vrijwilligers van woonzorgcomplex Elenahof stapten donderdag in de bus richting Vlis- singen. De route voerde langs Ril land, Krabbendijke, Goes en Mid delburg. In Vlissingen aangekomen, bezichtigde men de boulevard en vervolgens ging het gezelschap naar Poppendamme (een gehucht bij Grijpskerke). Daar genoot men in een imkerij van koffie met een bolus. Na een rondleiding en uitleg van de imker over bijen en honing, ging men via Neeltje Jans naar het restaurant op de Grevelingendam waar de deelnemers een diner nut tigden. Omstreeks negen uur was iedereen weer thuis. De kinderen van groep 8 van de Rehobothschool waren dinsdagmid dag te gast bij schipper J. v.d. Berge van de sleepboot Zephyrus. Onder de belangstellende blikken van ouders voer de boot met een nu 30- koppige bemanning de haven uit. Er stond een stevige, koude bries. Vrachtschepen voeren dichtbij langs. De reis ging de Oosterschelde op, naar de Zeelandbrug. Intussen gaf Van de Berge uitleg in de stuur hut. Sommige kinderen mochten, onder het deskundige toezicht van de schipper, zelf even stuurman zijn. Op de terugweg gaf Wilbert van de Berge een demonstratie met het waterkanon. Het afmeren verliep vakkundig en de kinderen knikten dan ook instemmend toen een mede leerling de schipper bedankte voor de fijne tocht. Deze reis werd gemaakt in het kader van het thema 'Techniek spelenderwijs'. Iedere groep werkte een eigen onderwerp uit waarin techniek voorkwam en dat was voor groep 8 'binnenvaart'. De vaartocht maakte hiervan onder deel uit. Groep 3 bezocht bijvoor beeld onder begeleiding van ver schillende ouders de speeltuin in Sint-Annaland. Zo konden ze hun onderdeel in de praktijk brengen. De kinderen van groep 6 hadden als the ma 'De fiets' en zij hielden dan ook een fietstocht. De leerlingen uit groep 4 namen tenslotte een kijkje bij molenaar G. de Moed voor hun onderwerp 'De molen'. Dinsdag avond kunnen belangstellenden in de school gaan zien wat de kinderen voor het project hebben gemaakt. Met ingang van het nieuwe seizoen wordt Tonnie v.d. Hoek de nieuwe penningmeester van voetbalvereni ging Smerdiek. Het rustend lid neemt de bestuursfunctie over van Nap Hage. Binnen het bestuur is de functie van voorzitter nog steeds vacant. Secretaris M.C. Vroegop uit Stavenisse (tevens oud-voorzitter) neemt de taak waar. Vrijdag behaalde A. Arts de meeste punten tijdens de competitiewed strijd van klaverjasclub De Pende laars: 5614. 2 P. Bazen 5270 p; 3 G. de Hond 5251 p; 4 P. van Bloppoel 4796 p; 5 L. Kampman 4617 p; 6 M. den Haan 4591 p; 7 H. Christiaan 4560 p; 8 M. Bronmans 4526 p; 9 R. Waasdorp 4064 p; 10 A. Koetsier 3733 p. In de Hervormde Maartenskerk wordt zaterdag 25 mei een zang avond gehouden. Aan deze avond werken de koren Met Hart en Stem uit Sint-Maartensdijk en Sursum Corda uit Krabbendijke mee. Ze staan beide onder leiding van I. Rie- dijk. Ds. A. den Hartog heeft de algehele leiding en organisten zijn Leen Heijboer en Ab Scherpenisse. De zangavond begint om half acht. De stichting Ontspanning Gehandi capten houdt zaterdag een rommel markt in en om het clubgebouw Ons Huis aan de Langeweg. Van half twee tot half zes worden er allerlei spullen te koop aangeboden. De opbrengst is bestemd voor de weke lijkse ontspanningsavonden voor verstandelijk gehandicapten uit de hele gemeente Tholen. De stichting organiseert deze avonden al meer dan 25 jaar. In de nacht van zondag op maandag is er vanaf een camping aan de Gorishoeksedijk een trilplaat gesto len. Gedupeerde is een 56-jarige Hoofdleidster Susanne Theuns van Puk en Muk en haar man Gerry Matthijssen worden door de kinderen en de leidsters onthaald op taar ten. Wachten duurt lang. Zeker voor de kleintjes van het kinderdag verblijf Puk en Muk in Tholen. Vrijdag trouwde hun leidster Susanne Theuns en ze zou met haar echtgenoot Gerry Matthijs sen 'even na half vier arriveren. Alle kinderen stonden klaar. Zes kinderen buiten met fleurige ere- bogen en de andere dertig kinde ren binnen met mandjes rijst. Tot er een telefoontje kwam: dat de juf twintig minuten later zou komen omdat de plechtigheid in het stadhuis van Bergen op Zoom en de Gertrudiskerk in Heerle was uitgelopen. Kindjes weer naar binnen. Gelukkig kwam het echtpaar na ruim tien minuten vertraging aan en kon het feest beginnen. Binnen mocht het echtpaar een felge kleurde taart aansnijden die Bert en Ernie uit Sesamstraat voor stelde. En het stel mocht aan het hoofd van de lange tafel plaatsnemen voordat ze door de kinderen wer den toegezongen. De 23-jarige Susanne is een van de vijf leidster van Puk en Muk. Bijna twee jaar is ze nu hoofd leidster. Ze blijft bij het kinder dagverblijf werken. Het echtpaar gaat in Bergen op Zoom wonen. Puk en Muk telt nu 22 'kindplaatsen.' Gemiddeld komen de kinderen drie dagdelen per weck naar het kinderdagver blijf. inwoner die de trilplaat had gehuurd. De waarde van de donker rode machine ligt tussen de vijf- en zesduizend gulden. De oranjevereniging Prins Willem Alexander zou een waarderingssub sidie moeten krijgen van 1000 gul den. Dat voorstel heeft het college van b. en w. aan de gemeenteraad gedaan. Door het maken van de film sluit de vereniging het boekjaar 1995 met een tekort van 3480 gul den af. Eerder stelde de gemeente al dat een waarderingssubsidie in prin cipe mogelijk was, maar dan moes ten de overige kosten door de ver eniging zelf of door sponsoring wor den gedragen. Inmiddels heeft het Anjerfonds 3500 gulden betaald en door sparen kan ook de vereniging zelf wat bijdragen in de kosten. De gemeenteraad beslist maandag over het voorstel van b. en w. Twee automobilisten zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag door de politie in de kraag gevat wegens het rijden onder invloed. Een 25- jarige inwoner werd in de School straat staande gehouden en blies bij de ademanalyse 820 pg/1 (zo'n 1,9 promille). Een 28-jarige inwoner die in de Noordstraat aan de kant werd gezet, bleek evenveel alcohol achter de kiezen te hebben. Van beide heren werd het rijbewijs in beslag genomen en ze kregen tevens een dagvaarding mee naar huis. Elke derde maandag van de maand, dus nu 20 mei, haalt de voetbalvereniging SPS oud papier op. Zet u het gereed a.u.b. Advertentie I.M. Een 45-jarige motorrijder uit Hei- nenoord kwam zondag slecht weg bij een eenzijdig ongeval op de Bram Groenewegeweg. De man reed omstreeks half vier op deze weg, kwam door een nog onbekende oorzaak ten val en liep daarbij diver se botbreuken op. Hij is opgenomen in ziekenhuis Lievensberg te Bergen op Zoom. Uit een bedrijfswagen die stond geparkeerd 'in de Zijpestraat is in de nacht van maandag op dinsdag elek trisch gereedschap gestolen. Van de daders ontbreekt ieder spoor. Het comité avondwandelvierdaagse heeft ook dit jaar weer een vierdaag se georganiseerd van 17 tot en met 20 juni. Iedere avond wordt er gestart bij café De Druiventros aan de Voorstraat om zeven uur. Het college van burgemeester en wethouders heeft de gemeenteraad voorgesteld de subsidie in de onder houdskosten van de tuin van woon zorgcomplex De Rozeboom te schrappen. Aanvankelijk wilde men al in 1997 stoppen, maar directeur F. Bordui èn de SVRZ vonden dat veel te snel. De SVRZ stelde voor de subsidie in vijf jaar af te bouwen en dat bedrag nu al in één keer uit te keren (zo'n 10.000 gulden). Maar het college van b. en w. besloot uit eindelijk dat twee jaar 'een redelijke termijn' was en stelt nu voor om de subsidie voor dit jaar nog te handha ven en in 1997 de helft van het bedrag. Daarna is het dan afgelopen en moet de stichting het onderhoud zelf betalen. De uitgaven moeten worden gedekt uit de terugvordering van ruim 17.000 gulden die de gemeente teveel aan subsidie betaal de aan de stichting Welzijn voor ouderen. Maandag beslist de gemeenteraad over het voorstel. De gemeente wil op de algemene begraafplaats paden herstellen en aanleggen. Er komen tegelpaden van 1.20 meter breed. Verder wor den de gepenetreerde paden voor zien van een laag open asfaltbeton en vervolgens met een slijtlaag van parelgrind afgestrooid. Tennisvereniging De Ruucstoppe len heeft twee leningen afgesloten voor in totaal 50.000 gulden, voor de bouw van een nieuw club-kleed lokaal. Het college van b. en w. stelt de gemeenteraad in meerderheid voor de hiervoor benodigde gemeentegarantie af te geven. Wet houder J. van der Jagt is om princi piële redenen tegen. De gemeente raad neemt maandag een beslissing over het voorstel. De bouw van het clubhuis is in strijd met het geldende bestemmingsplan dat het perceel een agrarische bestemming geeft. B. en w. stellen de raad dan ook voor om een voorbereidingsbesluit te nemen om de bestemming te wijzi gen. Het college van b. en w. stelt de gemeenteraad voor om het nodige krediet beschikbaar te stellen voor. Zondag 19 mei en Hemelvaarts dag 16 mei. THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. kand. Hoek, Westbroek. 18.30 u. ds. Olie, 's-Grevelduin- Capelle. do 16/5 9.30 u. ds. Van Dijk. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Van Dalen, Halsteren, do 16/5 ds. Balk. GEREF. KERK 10 u. dhr. Van Eversdijk 17 u. dhr. Leunis do 16/5 9 u. ds. De Buck, wo 22/5 19 u. pinksterketen. CHR. GEREF. KERK 10 u. leesienst 18.30 u. ds. Van der Ham, Zuidland. do 16/5 9.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u ds. Tanis. 14.30 u. leesdienst. do 16/5 10 u. leesdienst. do 23/5 19.30 u. ds. Van Gelder. R.K. KERK za 19 u. eucharistieviering. zo geen dienst. VRIJZ. GEL.GEM. NPB 10.45 u. ds. Peters, Alphen a.d. Rijn. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Van Bruggen, Stavenisse. 18.30 u. ds. Snijder. do 16/5 10 u. ds. Snijder. GEREF. KERK 10 u. dhr. Walhout, Breda do 16/5 10 u. dhr. Walhout, Breda. CHR. GEREF. KERK 10 en 14.30 u. ds. Van der Ham. 18.30 leesdienst. do 16/5 9.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. do 16/5 10 u. leesdienst. R.K. KERK za 17.30 u. pastor Wiertz. zo 9.30 u. pastor Wiertz. do 16/5 9.30 u. pastor Wiertz. do 23/5 19 u. pinksterketen. SINT ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. kand. Buitelaar, Rotterdam. 18 u. kand. Kagchelland, Kamerik. do 16/5 10 u. ds. Meeuse. vr 24/5 14.30 u. ds. Meeuse, huwe- lijksbev. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. do 16/5 9.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.30 en 18.15 u. leesdienst. do 16/5 9.45 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Snijder, Oud-Vossemeer. 18 u. ds. Van Bruggen. do 16/5 10 u. ds. Van Bruggen. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. do 16/5 14.30 u. ds. Klok. SINT MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. kand. Simons, do 16/5 9.30 u. ds. Den Hartog. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. Verweij, Middelburg. 19 u. ds. Haasnoot, Zwijndrecht. do 16/5 10 u. ds. De Goei. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. do 16/5 9.30, 14.30 en 18.30 u. lees dienst. do 23/5 19.30 u. ds. Monster. GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. do 16/5 9.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Van Dijk, Tholen. 14.30 u. ds. Van Bruggen, Stavenis se. do 16/5 9.30 u. kand. Lohuis. GEREF. GEM. 9.30, 14en 18.30u. leesdienst. do 16/5 9.30 u. leesdienst. wo 22/5 19.30 u. dhr. Kareis, Krim pen a.d. IJssel. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. do 16/5 9.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Egas. do 16/5 10 u. ds. Egas. de herinrichting van de Langeweg in Anna Jacobapolder. Het hiervoor opgestelde plan voorziet niet alleen in de herinrichting van de straat, maar ook in de aanleg van een vui- linsluitend riool, het aanpassen van de verlichting en het instellen van een parkeerverbod buiten de par keervakken. Het bushokje zal in oostelijke richting worden verplaatst en de bomen langs de weg blijven staan. Onze redactie staat voor U klaar. Bel 0166-652752 Ook per fax 0166-653318 kunt U berichten doorgeven. Postadres: Postbus 5, 4697 ZG St. Annaland Zoomweg. De minister gaat de Zoomweg-noord gefaseerd aanleg gen als autosnelweg, te beginnen met de omleiding bij Halsteren. Het ontwerp-tracé wordt waarschijnlijk in het najaar ter inzage gelegd. De minister kiest voor een weg ooste lijk van Halsteren. Bewoners van Klutsdorp hebben verontrust gere ageerd, omdat daar enkele huizen voor de weg zullen moeten wijken. De gemeente Steenbergen betreurt dat de wijk Welberg van de rest van de stad wordt afgesneden. En het Brabants Landschap wijst pleit voor een westelijke variant in verband met natuurbelangen. GEREF. KERK 10 u. leesdienst. 15 u. ds. Van de Beukei, Kapelle. do 16/5 10 u. ds. De Buck. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. do 16/5 10 u. leesdienst. di 21/5 19.30 u. ds. Hogchem, Bors- sclc. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Lammers, Benthuizen. 17 u. ds. Kaars, Papendrecht. do 16/5 9.30 u. ds. Van Eckeveld. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en I8.30u. leesdienst. do 16/5 9.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Wulffraat, Hoogerheide. 15 u. ds. Vermeulen, Bergen op Zoom. do 16/5 10 u. ds. Van Krimpen, Dor drecht. Zaterdag 18 en zondag 19 mei en Hemelvaartsdag. Tholen, Poortvliet, Oud-Vosse meer en Scherpenisse (dr. Padt): dr. Kale, Tholen tel. 602542. do dr. De Looze, Oud-Vossemeer tel. 672400. St. Maartensdijk, St. Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. Janssen en dr. Panis): dr. Veldman, Stavenisse tel. 692400. do dr. Panis, Sint-Maartensdijk tel. 662400. St.Philipsland en Nieuw-Vosse- meer: dr. De Groot, Nw.Vossemeer tel. 502545. do dr. Van Doesburg tel. 572500. TANDHEELKUNDIGE HULP Roos-Cornet, Bergen op Zoom tel. 0164-233817. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za. 8.30-9 u., tel. 0166-662596 KRAAMZORG Kraamcentrum Rondom de Ooster schelde, tel. 0113-249222. Verloskundige (voor Tholen en Oud-Vossemeer): mevr. P. Timmers tel. 0166-604969. ST. HOMECARE ZEELAND Tel. 0113-232924. THUISZORG Alg. maatsch. werk, gezinsverzor ging, wijkverpleging en informatie advieswerk, dagelijks 8.15-17 u., Centrum Thuiszorg Dr. Tazelaarstr. 1, St. Maartensdijk, tel. 0166- 663577. Voor dringende vragen en hulp 24 uur per dag tel0113-251177. Voor dringende vragen en hulp maatschappelijk werk buiten kan tooruren (noodsituaties) tel. 0118- 628743. ZORGLOKET THOLEN informatie, advies en diensten voor ouderen ma t/m vr 8.30-15.30 u. tel. 0166-664196. GRAAG GEDAAN Hand- en spandiensten, tel. 0166- 603329 van 12.30-13.30 u. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11, Tho len, elke wo. 10-11.30 u. op afspraak 0118-418395. PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tho len 0166-602507 en 0166-653146; St. Philipsland 0167-572342 of 0167-572530. PATIËNTENPLATFORM ma en do 9-12 uur, tel. 0113- 249389. CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 0113-249480. TELEFON. HULPDIENST Tel. 0118-615551, 0118-636251 (chr.); kindertel. 06-0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 628800. ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner over dementie, tel. 0512- 471202. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 0166-604854, 0166-662211 of 06- 0730. BLIJF VAN M N LUF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. KINDEROPVANG Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0166-604574. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. JAIB (informatiebureau voor de jeugd) ma, di, wo en vr 13.30-17.30 u. en vrijdagavond 18- 20 u. Molenvlietsestraat 11 Tholen tel. 0166-604374. STORINGEN ENERGIE Tel. 0118-638888. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 16 t/m vrijdag 24 mei. donderdag 16 3.37-16.02 vrijdag 17 4.17-16.47 zaterdag 18 4.57-17.22 zondag 19 5.37-17.57 maandag 20 6.17-18.32 dinsdag 21 6.57-19.07 woensdag 22 7.27 - 19.37 donderdag 23 8.02 - 20.12 vrijdag 24 8.37 - 20.47 vr 17/5 13.46 u. NM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 06-9771. Voor storingen in uw installaties zowel elektra, gas, c.v. en water, kunt u ons dag en nacht bereiken. TECHNISCH BUREAU Poortvliet, tel. 0166-612650 Advertentie I.M. V

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1996 | | pagina 2