Noad 2 wint laatste beker door strafschop Gezellig druk in molen Stavenisse UW NIEUWSBLAD VAN HET EILAND THOLEN EN ST. PHILIPSLAND Eegedima 3 ruikt kampioenstitel, St.Annaland vrijwel gedegradeerd Landelijke fietsdag lokt minder dan honderd mensen Koersballen voor ouderen Eegedima en TOV winnen om de beurt Hebt U nieuws? Rijswijk vraagt Thoolse raad om sportzender te weigeren DE THOOLSE COURANT 35-plusteam van TOV lijdt wederom een gevoelige nederlaag Woensdag 15 mei 1996 Finale in Heijningen was matige wedstrijd Noad 2 heeft zaterdag op het terrein van Chrislandia in Heijningen de Brabantse afdelingsbeker voor reserve elftallen voor de neus van Seolto 3 weggekaapt. De laat ste afdelingsbeker, want met ingang van volgend seizoen bestaat de scheiding KNVB/afdeling niet meer. In een matige wedstrijd waarbij veel kansen onbenut bleven, wonnen de geel-groenen vijf minuten voor het einde door een strafschop. EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 23 Afdelingsbeker Net naast Stuiterballetje Afscheid De landelijke fietsdag lijkt op Tholen op zijn retour. Zaterdag kochten 37 mensen een route in Poortvliet en 25 in Sint-^vlaartensdijk. Weliswaar aanmerkelijk meer dan de vijf fietsers die vorig jaar de weergoden trotseer den, maar in 1994 en 1993 lag het aantal deelnemers nog flink boven de honderd. Molen draait Geen wind Bij verhuizing Titel ver weg Veilig Dik verlies Gemiste kansen Tweede plaats Opsteker Ergernis Van de baan De eindstrijd tussen Noad 2 en het Zevenbergse Seolto 3, dat een klasse hoger speelt, werd afgewerkt op neutraal terrein bij Chrislandia. De Sint-Philipslanders speelden met een gehandicapt team door het ont breken van Bram Filius die een zwa re knieblessure heeft, Marco van Herpen die met een enkelblessure zit en Joop Quist die een ooginfectie heeft. De niet Fitte Jaco de Jonge begon op de bank. Beide ploegen begonnen wat aftastend aan de wed strijd. Na zo'n zes minuten was er een goede pass van Cennie Reijn- goudt op Verwijs, maar diens lob over de uitgelopen keeper belandde net naast het lege doel. Even later werd er een aanval aan de rechter kant opgezet. Reinie Reijngoudt leverde een goede voorzet af, maar die werd door een Seolto-speler rakelings over het eigen doel gekopt. De Zevenbergse ploeg werd gaande weg sterker en een voorzet van links werd uit een moeilijke hoek hoog over geschoten. Noad kreeg bij een uitval een kansje na een goede actie van Verwijs, maar een verdediger van Seolto voorkwamt dat Sander Kot scoorde. Na een aanval aan de linkerkant schoot een speler van Seolto onverwacht snel en hard in. De bal belandde echter op de paal en doelman Wilco van Herk had de hoek al afgeschermd. Er werden weinig kansen weggegeven, want de Noad-verdediging (met de fel spe lende Gerben v.d. Velde, Hans de Jonge, laatste man Edwin Hage en voorstopper Leon Hoek) speelde sterk en geconcentreerd. Een hard schot van Reinie Reijngoudt op het Zevenbergse doel belandde midden in het gezicht van een Seolto-speler die daarmee wel een doelpunt voor kwam. Door een wegspringende bal in de Noad-defensie kregen de opponenten vervolgens een kans, maar Van Herk stopte het schot goed. Vervolgens zetten de geel groenen een fraaie aanval op. Ver wijs bereikte Cennie Reijngoudt die een goede pass gaf op Ronald den Braber. Deze kon ternauwernood door een speler en de keeper van Seolto worden gestopt. Vlak voor rust nam Sander Kot nog een hoek schop die door Den Braber goed met de buitenkant van de schoen naar het doel werd getikt. Via een graspol en door wat effect ging de bal echter net naast. In de tweede helft zetten de Zeven bergenaren Noad onder druk. Een onschuldig stuiterballetje werd door doelman Van Herk verkeerd beoor deeld, maar gelukkig voor de geel groenen hobbelde de bal naast via de buitenkant van de paal. Er lukte niet veel meer bij de Sint-Philipslanders en alleen de defensie bleef sterk spe len. Bij een hoekschop voor Noad schoot Edwin Hage hard in, maar wederom kwam de bal vol in het gezicht .van een Seolto-speler terecht. Sander Kot verliet het veld voor Jaco de Jonge. Deze begon zijn invalbeurt met een slechte terug speelbal waaruit de grootste kans voor Seolto ontstond. Keeper Van Herk redde echter fraai met de punt van zijn schoen. De terugspringende bal werd in de herkansing voorlangs geschoten. Even later kreeg Ronald den Braber aan de andere kant een doelkans, maar de bal ging naast. Vijf minuten voor het einde ging Verwijs langs drie Seolto-spelers op volle snelheid het strafschopgebied binnen. Daar werd hij neergelegd en de arbiter legde de bal op de stip. Jaco de Jon ge schoot via de vingertoppen van de keeper hard in de hoek: 1-0. Mar co den Braber kwam nog even in het veld en Seolto kon in de resterende tijd niets meer terugdoen. Noad won daarmee de beker. De Sint-Philips landers bereikten deze finale door eerder Kogelvangers 2 (5-1), WHS 4 (3-3 en Noad won met strafschop pen) en GFC 2 (3-0) te kloppen. Voor de uitreiking van de beker was bestuurslid L.F. Haverman van de afdeling Noord-Brabant van de KNVB naar Heijningen gekomen. In zijn toespraak ging Haverman in op het verdwijnen van de afdelingen in de huidige vorm en hij vertelde dat de afdelingsbeker voor reserve elftallen dus voor het laatst werd uit gereikt. Noad heeft daar geluk mee, want het mag de enorme bokaal definitief in de prijzenkast zetten (normaal gesproken mag dat pas nadat men de beker drie keer na elkaar gewonnen heeft). Elftalleiders Johan Filius, Bram Filius en Wim van den Burg waren trots op het goede resultaat van hun ploeg die eerder ook al het kam pioenschap in de tweede klasse reserve binnen haalde. De bekerfi nale betekende de afsluiting van de voetbalcarrière van aanvoerder Edwin Hage. Hij stopt vanwege zijn slechte knieën. Ook verdediger Hans de Jonge stopt bij Noad omdat hij ver huist naar Oosterland. Onze redactie staat voor U klaar. Bel 0166-652752 Ook per fax 0166-653318 kunt U berichten doorgeven. Postadres: Postbus 5, 4697 ZG St. Annaland I -'Wl -fc a*"* a <5. Molenaar G. de Moed (met pet) kreeg ondermeer de jeugd van Stavenisse op bezoek in zijn molen. De Thoolse VVV was niettemin tevreden met de 62 deelnemers. "De tocht is zonder problemen verlopen en de deelnemers hadden het naar de zin", vertelt een medewerkster. Mensen die niet zo vaak fietsen von den het nogal fris - 's morgens reden er nog met handschoenen aan - maar zij die regelmatig op de pedalen staan hadden daar minder last van. Op 15 juni staat voor de veertiende keer de Thoolse fietsdag op de kalender. Daarvoor kunnen deelne mers in elke plaats in de gemeente opstappen. Traditioneel is de animo voor deze tocht groter dan voor de landelijke fietsdag. Het akkerbouwbedrijf van mevrouw M. Reins-Hage aan de Duivekeetse- weg in Oud-Vossemeer kreeg onge veer 43 bezoekers. De stichting public relations land- en tuinbouw en de ZMO spelen al enkele jaren in op de fietsdag en bieden mensen de gelegenheid om een kijkje te nemen op een agrarisch bedrijf. Mevrouw Hage had op papier ondermeer ver duidelijkt hoeveel mensen er kun nen eten van een hectare tarwe. Op die manier wilde ze duidelijk maken dat boeren en consumenten niet zon der elkaar kunnen. In Stavenisse draaide de molen zaterdagmiddag volop. Vrijwillig molenaar G. de Moed hoefde niet eens zeilen te gebruiken om de wie ken door de rondte te krijgen. Met 55 bezoekers, waaronder behoorlijk wat jeugd uit het dorp, is De Moed tevreden over het verloop van de molendag. Vrijdagmiddag kreeg hij een klas van 22 leerlingen van de Rehobothschool op bezoek. "Het was gezellig", zegt de Stavenisse- naar, die ondermeer mensen uit Brielle en Nieuw-Vossemeer kon begroeten. En een Belgisch echtpaar dat op Tholen was voor de jaarlijkse reünie van de familie Van Doeze laar. 's Morgens was de molen niet open. "Dan komt er toch nooit iemand", aldus De Moed. De tien meter hoge molen van Sta venisse is in de jaren 1984-1987 gerestaureerd. Ze is sinds 1976 eigendom van de gemeente. De molen, die geen naam heeft, is in 1801 gebouwd door Huybert van Rossum. Het is een ronde stenen bovenkruier met drie zolders. De wieken van de grondzeiler hebben een vlucht van 2l1/2 meter. De laatste beroepsmole naars waren J.W. van der Slikke en zijn zoon die in 1963 in de molen verongelukte. Tevoren was J.L. Meyer eigenaar. Hij plaatste in 1907 een zuiggasmotor om ook te kunnen malen als er onvoldoende wind zou zijn. Ook installeerde hij een dyna mo voor het opwekken van elektri citeit en zo brandde in 1912 het eer ste elektrische licht in Stavenisse bij de molen. Meyer kocht de molen in 1906 van A. Hoek, die elf jaar eer der de grondzeiler had overgenomen van J. Dijkman. Van 1828 tot 1888 was de molen in handen van de familie Roozemond. Van Rossum sloopte vóór hij in 1801 nieuw bouwde eerst de houten standerdmolen die hij had gepacht van de ambachtsheren van het dorp. Deze molen dateerde van 1607, nadat een jaar eerder een nog geen tien jaar oud exemplaar was omge waaid tijdens een hevige storm. De oudste vermelding van een molen in het gebied Stavenisse dateert van 1579. In een rekening uit dat jaar wordt de molen in Kempenshofste de genoemd, die enkele jaren tevo ren als gevolg van de oorlog was afgebrand. De andere Thoolse molenaars waren minder enthousiast over de molen dag dan hun collega uit Stavenisse. J.J. Reijngoudt uit Sint-Philipsland was weliswaar tevreden met de 23 bezoekers, waaronder een groepje Belgen op de fiets en mensen uit Dokkum, maar minder over de staat van de molen. De vóór de winter begonnen opknapbeurt is nog altijd niet afgemaakt en de molenaar moest daarom zaterdagmorgen eerst een paar uur rommel opruimen en de zaak aanvegen. Met zeilen aan de wieken kon De Hoop draaien, maar graan malen was dit jaar niet moge lijk. De noordoosten wind (kracht 1 a 2) was voor De Hoop in Tholen onvol doende om te kunnen draaien. "Ik heb nog geen 25 slagen gemaakt", vertelt O. Huiskamp, die de omrin gende bomen als de boosdoeners aanwijst. "Het bezoek was navenant, want een molen die niet draait lokt niet." Een dertigtal mensen kwam een kijkje nemen, waaronder enkele Duitsers en Belgen. En ook nogal wat leerlingen en oud-leerlingen van de leraar van Ter Tolne. "Dat is best leuk. En deze mensen hebben in ieder geval belangstelling voor monumenten en dat is belangrijk voor de toekomst." Ook de standerdmolen in Sint- Annaland draaide 's middags met de zeilen, 's Ochtends zat molenaar M.A. Kodde eerst op De Jager in Oud-Vossemeer, maar daar kwam helemaal niemand kijken. "Er komt eigenlijk nooit iemand, terwijl er toch genoeg auto's passeren." De molen staat aan de provinciale weg van Nieuw-Vossemeer naar Sint- Annaland. In laatstgenoemd dorp vereerden zo'n twintig mensen de molen met een bezoekje. Samen met J. Guequièrre spande Kodde er zei len die zijn broer veertig jaar gele den had gemaakt. "Ik heb al meer gezegd: ze hebben het allemaal al gezien", reageert W.G. Robbe uit Sint-Maartensdijk op de molendag. Veertien mensen kreeg hij in de molen De Nijverheid. "Dat is bijna niks. Maar er was geen wind. Hoewel de molen volop in de zeilen stond, draaiden de wieken niet." De molens in Poortvliet en Scherpenisse waren zaterdag niet open voor het publiek. Beiden zijn op dit moment door onderhouds werk of mankementen beperkt in hun mogelijkheden om te functione ren. De Rijswijkse gemeenteraadsfractie Onafhankelijk Rijswijk heeft in een brief de Thoolse gemeenteraad gevraagd om de KNVB-sportzender niet toe te laten op de kabel. Volgens de fractie berust in veel gevallen de beslissing of een zender via kabelte levisie mag worden uitgezonden bij de gemeenten. Momenteel heeft de voetbalbond nog geen overeenstem ming bereikt met de kabelexploitan ten (in Zeeland is dat Zekatel) over de sportzender. "Dat is prima, maar het geeft geen enkele garantie dat die situatie ook zo blijft", meent Onafhankelijk Rijswijk. De fractie vindt het 'onverteerbaar' dat het Nederlandse publiek dat jaarlijks al een aanzienlijk bedrag aan luister en kijkgeld betaald, wordt gecon fronteerd met kostenverhogingen om naar (interessante) sportevene menten te kunnen kijken. Onafhan kelijk Rijswijk meent dat sport een onderdeel van de maatschappij is die weerspiegeld moet worden in televisieprogramma's. "Het mag de publieke omroepen, waarvoor de kijker toch in eerste plaats het geld betaald, niet onmogelijk gemaakt worden een complete programme ring aan te bieden doordat de meest saillante sportgebeurtenissen aan een monopolist worden gegund", meent de Rijswijkse gemeenteraads fractie. Het Thoolse college van b. en w. stelt de gemeenteraad voor de brief uit Rijswijk voor kennisgeving aan te nemen. Maandag beslist de raad hierover. a.u.b. tijdig een adreswijziging sturen aan: Eendrachtbode, Postbus 5, 4697 ZG St. Annaland of aan uw bezorger. Uitslagen van de wedstrijd in Oud-Vos- semeer: mevr. D. van Dijke-de Wilde en J. van Dijke-Lindhout 29 p; W. Lindhout en mevr. G. van Dijke-Polderman 26 p; mevr. C. Free en mevr. L. van Poortvliet 23 p; C. Lindhout en J. Geuze 22 p; mevr. M. v.d. Zande en mevr. M. Tim mermans 20 p; mevr. L. Verschoor en wisselende partner 19 p; mevr. M. v.d. Zande-Schoep en mevr. A. Donken 16 p. Tholen: mevr. D. Pigmans en mevr. Y. Verkamman 19 p; mevr. S. Hoven en J. Geuze 13 p; mevr. R. Nagtegaal H. Bal 13 p; mevr. R. Burrow en wisselende partner 12 p; mevr. A. Bal en A. Ver kamman 12 p; L. Soomers en D. Schel- linger 12 p; mevr. C. Waasdorp en mevr. C. Praat 6 p. Sint-Maartensdijk: C. van Gorsel en M. Dane 37 p; A. Goode en M. Bijl 30 p; W. Bijl en A. van Splunter 25 p; C. van Mierlo en S. Wolse 19 p; G. Verwijs en L. Verschoor 18 p; J. Geuze en C. van Haaften 8 p; C. Free en C. van Splunter 8 P- Klomppopfestival. In Ovezande staan twee festivals op het program ma. Op 16 mei is dat het Klomppop festival vanaf 12 uur 's middags, met optredens van diverse popgroepen zoals The Prodigal Sons en Ray mond van het Groenewoud. Op 19 mei vindt het straatfestival met bra derie plaats vanaf 11 uur. Wilt u op de hoogte blijven van wat er gebeurt in uw woon- en/of werkgebied, neem dan een abonnement op de Eendrachtbode, dè Thoolse Courant. Dan krijgt u elke donderdag volop informatie over Tholen en St. Philipsland. per halfjaar incasso 25,90 per jaar incasso 47,30 (een jaarabonnement is dus 4,50 goedkoper) postabonnement incasso 61,90 Neem nu een abonnement, dan krijgt u de Eendrachtbode EEN MAAND GRATIS. Naam: Adres: Postcode: Woonplaats: Zend deze bon in een open enveloppe naar Eendrachtbode, Postbus 5, 4697 ZG St. Annaland. U kunt ook bellen: 0166- 652752 b.g.g. 653474. /JüuÉHTBODe De Thoolse tennissport vertoont flinke tegenstellingen. Terwijl de heren van Eegedima 3 en de dames van Eegedima 2 een goede kansen op het kampioenschap hebben, is voor St.Annaland het doek vrijwel zeker gevallen. Overigens gaat het in de landelijke competitie nog steeds niet best met Eegedima. Ook de heren van TOV hadden het moeilijk dit weekeinde. Bij Jacoba van Beieren behaalde het damesdubbelteam een broodnodige overwinning,- terwijl De Ruucstoppelen 2 dat vorige week de kansen op de titel verspeelde een klinkende zege boekte. De voorlaatste wedstrijd van het eerste herenteam van St.Annaland stond in het teken van degradatie. De ploeg mocht niet verliezen van De Schelde om degradatie nog te ontlopen. Marco Bolier en Leen Goedegebuure wonnen hun dubbelspel net met 7-5 en 6-4. Cent van Dijke en Arie Borst verloren met 4-6 en 2-6. In het enkelspel ontmoette Goedegebuure (bijna altijd goed voor de punten) een sterke tegenstander. Hij verloor dan ook kans loos met 3-6 en 2-6. Bolier verloor zijn eerste set met de sprekende cijfers 0-6. De tweede set ging het beter. De strijd ging gelijk op en Bolier moest een keer de ser vice breken om de set te winnen. Het werd echter een tie break en Bolier verloor die met 5-7. Cent van Dijke ging in de eerste set ruim tenonder met 2-6. In de tweede set ging de strijd gelijk op, maar bij 4-4 werd Van Dijkes service gebroken en zijn tegenstander gaf die winst niet meer uit handen: 4-6. Borst verloor eveneens met 0-6 en 2-6. In de laatste wedstrijd tegen het hooggeplaatste Zeeuws-Vlaamse Smash zijn de kansen voor St.Annaland om aan degradatie te ontsnappen vrijwel nihil. Op de voorlaatste speldag trof St.Anna land 2 als tegenstander De Klappers 2 uit Krabbendijke. De Sint-Annalanders moesten afgetekend winnen om het gat van vier punten met koploper Bathse Kreek nog te kunnen dichten. Adrie Goe degebuure en Dirk Westdorp wonnen de eerste set van het dubbelspel zo gemakke lijk (6-1) dat ze er in de tweede set wat te gemakkelijk overdachten en in de proble men kwamen. Toch wonnen ze met 7-6. Wim Bazen en Henk Giljam speelden ouderwets goed. Bazen was op dreef en het duo won met 6-4 en 6-3. In het enkel spel heeft Thijs Fase nog niet verloren. Ook deze keer gebeurde dat niet en hij won ruim met 6-1 en 6-2. Westdorp begon goed en won de eerste set met 6-2. In de tweede set bij een stand van 5-2 en twee matchpoints, kwam hij echter in de problemen en verloor met 6-7. De derde set won Westdorp weer met 6-3. Bazen kende het zelfde probleem. Ook hij kwam twee matchpoints voor te staan in de tweede set, maar moest toch nog een der de spelen om te winnen: 6-2, 6-7 en 6-2. Captain Goedegebuure won dankzij de geringe tegenstand op zijn sloffen met 6-0 en 6-1. De volle 6-0 winst dus voor St.Annaland. Bathse Kreek liet in zijn wedstrijd echter maar één punt liggen en dus lijkt met nog één wedstrijd te spelen, de kans op het kampioenschap ver weg. Het damesdubbelteam van St.Annaland boekte een gemakkelijke 4-0 overwinning op Middelburg. Manie Quist en Willy de Rijke kwamen maar moeizaam op gang. Vooral het netspel liet veel te wensen over. De eerste set was daardoor span nend en werd met 6-4 door St.Annaland gewonnen. De tweede ging iets gemakke lijker naar de thuisclub: 6-3. Hanna Moer land en Ria van Wijngaarden hadden meer moeite met hun opponenten. Ze speelden een driesetter waarvan de laatste set met 6-1 werd gewonnen. Manie Quist en Hanna Moerland wonnen simpel met 6-1 en 6-3. Trijnie Goedegebuure en Ria van Wijngaarden boekten in de laatste partij eveneens winst met 6-3 en 7-5. Cor- rie Bazen bleef deze dag geblesseerd langs de kant. Heren 3 van Eegedima ruikt in de dis trictscompetitie het kampioenschap. Door een 2-4 overwinning op Jacoba van Bei eren 3 zijn de Tholenaren de belangrijkste titelkandidaat geworden. Harold Schuur- bier, Piet Jansen en Cees v.d. Burgt won nen allen hun enkelspel. Ook een dubbel spel ging naar Eegedima. Een 4-2 zege tegen hekkesluiter Waarde op de laatste competitiedag is voldoende voor Eegedi ma om de titel binnen te halen. Het eerste herenteam heeft zijn positie veiliggesteld door twee punten te behalen op De Klap pers uit Krabbendijke. Eegedima 2 lever de een goede prestatie door 3-3 gelijk te spelen tegen Jacoba van Beieren 2. In het enkelspel verraste Ruud Bothof de door gaans sterk spelende Aad van Broekhui zen. In een driesetter kreeg Bothof zijn tegenstander - door slim spel - op de knieën. Ook Cees Zuidweg komt steeds beter in vorm. Hij won zowel het enkel spel als zijn dubbel samen met Emiel Streng. Bij de dames van Eegedima ging het goed. Het eerste team boekte uit tegen 't Halve Maantje in Goes een 0-4 over winning. De dames maakten er een lange middag van, want drie partijen werden in drie sets beslist. Het team heeft nu negen punten verzameld in de hoofdklasse van de districtscompetitie. Dames 2 speelde eveneens tegen 't Halve Maantje. Ondanks de harde wind en de felle tegenstand won Eegedima met 3-1. Ook deze ploeg heeft inmiddels negen punten vergaard in de derde klasse. Het derde damesteam uit Tholen heeft nog geen enkele wedstrijd verloren. Uit vijftien wedstrijden hebben Cootje v.d. Berge, Ada Lammers, Nan van Nieuwen- huijzen, Agnes Noteboom en Nan Vol- werk 15 punten verzameld. Met nog twee wedstrijden te spelen doen de dames een gooi naar de eerste plaats in de vierde klasse. In de landelijke zondagcompetitie heeft Eegedima 1 met 1-5 verloren. Robin Schoonen won zijn enkelspel met 6-2 en 6-1 van een BI-speler. Pieter Potter en Arie Draaijer speelden een goede dubbel, maar lieten twee match-punten liggen en verloren zo uiteindelijk toch nog. Het tweede herenteam uit Tholen had Dri ve I als tegenstander en had geen succes. De winst ging in alle partijen naar Drive: 0-6. Heren 3 van Eegedima ontving Mar- kendaal 3. Ching-Hei en Arthur Zuurdeeg verloren beiden in driesetters. Alle enkel spelen gingen naar Markendaal. Alleen in het dubbelspel was de eer nog te redden. Irving v.d. Berg en Ching-Hei wonnen de eerste set met 6-3 en hadden dus enige hoop. Maar de tweede en derde set gingen naar het betere Markendaal met 4-6 en 1- 6. Ook de tweede dubbel verloren de Tho lenaren zodat de gasten met de volle winst naar huis gingen. De heren van TOV 1 speelden zondag een wedstrijd van gemiste kansen tegen Oudenbosch 5. Bart Jan Vollaard won het eerste enkelspel met 6-4 en 6-3. Koen Verbogt verloor vervolgens jammerlijk in twee sets van 1-6. Eric van Broekhoven ging eveneens tenonder in twee sets van 3-6. Er ontstond weer wat hoop bij TOV doordat Patrick Renne in een leuke partij won met 6-4 en 6-2. Met een 2-2 tussen stand begon men aan het dubbelspel. Van Broekhoven en Verbogt verloren met 3-6 en 2-6. Alle hoop voor een gelijkspel was nu gevestigd op Vollaard en Renne. Met een 5-3 voorsprong in de eerste set ser veerden ze voor de winst. Het werd 40-0 voor TOV en de set leek gespeeld, maar de mannen uit Oudenbosch kwamen terug tot 5-4. Een voorsprong van 0-40 op de service van de tegenstanders en dus wederom drie setpoints bleken echter weer niet genoeg en het werd 5-5. Het verlies van zes setpoints brak het moreel bij TOV en de set ging met 5-7 naar Oudenbosch. De tweede set werd even eens gewonnen door de gasten met 6-2 en daardoor verloor TOV met 2-4. Voor de tweede achtereenvolgende keer heeft het 35-plusteam van TOV een gevoelige nederlaag geleden. De heren konden het deze keer thuis niet winnen van hun tegenstanders uit Zierikzee. Joop Grootegoed kon de eerste set van het enkelspel nog goed volgen, maar bij 5-5 was zijn weerstand gebroken hij verloor de partij met 5-7 en 3-6. Comeel Simjouw had het nog moeilijker met zijn opponent die gemakkelijk won met 1-6 en 3-6. Ronald Koppelaar bracht het in zijn duel tot een driesetter. Met fraaie wisselslagen verloor de TOV'er toch met 2-6,6-4 en 3- 6. Hans Tempelaars komt nog wat wed strijdervaring tekort, maar hij weerde zich kranig. Desondanks ging Tempelaars met 1-6 en 2-6 tenonder. TOV onderging het zelfde lot in het dubbelspel. Koppelaar en Tempelaars waren niet bij machte tegen spel te bieden en verloren met 2-6 en 1 -6. Grootegoed en Simjouw delfden even eens het onderspit met 1-6 en 3-6. Dames 1 van TOV ging in de Zeeuwse competitie naar Goes. Mariëtte Boonman en Lony Hommel kwamen in hun eerste set niet op gang en in korte tijd werd het 6- 2. De tegenstanders dachten er vervolgens iets te gemakkelijk over en de dames van TOV wonnen de tweede set met 3-6. Ook de derde set werd met dezelfde cijfers gewonnen door de Oud-Vossemeersen. Stina van Driel en Jeanne Tempelaars haalden het tweede punt binnen door te winnen in twee sets van 3-6. De tweede ronde was sneller gespeeld. Mariëtte Boonman en Stina van Driel wonnen met 4-6 en 3-6, terwijl Lony Hommel en Jean ne Tempelaars hun opponenten versloe gen met 3-6 en 1 -6. Met nog één wedstrijd voor de boeg bezet TOV de tweede plaats in de poule. Het tweede damesdubbel team van TOV speelde thuis tegen Goes 2. Na vier wedstrijden stonden deze twee teams op een gedeelde tweede plek met elk tien punten. Annelie Hommel en Cor- ry Egberts speelden een leuke partij, maar verloren met 4-6 en 3-6. Op de tweede baan ging het er hard aan toe. De eerste set wonnen Ada v.d. Meer en Abra van Vos sen in de tie-break met 7-6. Maar de tegenstanders knokten voor wat ze waard waren en ze wonnen de twee laatste sets met 4-6 en 5-7. Corry Egberts en Ada v.d. Meer gingen na de lunchpauze vol goede moed de baan op voor de derde partij. Desondanks gingen ze tenonder met 1-6 en 5-7. Abra van Vossen en Annelie Hommel konden ook de eer niet redden voor TOV. Ze verloren met 3-6 en 0-6. Het damesdubbelteam van Jacoba van Beieren heeft het moeilijk in de eerste klasse. De 3-1 overwinning op De Stoof uit Koudekerke was dan ook een opsteker en noodzakelijk om zich te kunnen hand haven in deze klasse. In de landelijke competitie ontving heren 1 van Jacoba van Beieren Kapelle en verloor met 2-4. Het tweede herenteam verloor eveneens in de uitwedstrijd tegen Bosschenhoofd 3. Het werd 5-1. In de districtscompetitie speelde het eerste herenteam thuis tegen 't Halve Maantje uit Goes. De Sint-Maar- tensdijkse spelers behaalden alle punten: 6-0. Heren 4 kwam in Kortgene uit tegen het nieuwe Noord-Beveland. Tegen dit sterke team had Jacoba van Beieren geen schijn van kans en verloor met 6-0. Het tweede herenteam van De Ruucstop pelen ontving zaterdag Waarde 3. Na het debacle van vorige week tegen Eegedima 3 (6-0 verlies) waarbij de kampioenskan sen werden verspeeld, waren de Sint-Phi- lipslandse spelers gebrand op een klin kende zege. En dat werd het ook. De Ruucstoppelen won met 6-0. Wallet en Noorthoek wonnen met 6-1 en 6-3 en Everaers en Van Dijke boekten ook een zege met dezelfde cijfers. Wallet versloeg in het enkelspel zijn opponent met 6-3 en 7-6. In twee sets van 6-3 boekte Everaers de winst, terwijl Noorthoek absoluut geen moeite had met zijn tegenstander die met 6-1 en 6-0 verloor. Van Dijke speelde als enige een driesetter en won die met 6-0,6- 7 en 6-1. Ook De Ruucstoppelen 3 won uit van 's-Heer Abtskerke met 2-4. Kole en Jon- geneelen moesten alle zeilen bijzetten in de eerste dubbelpartij. De eerste set ging in de tie-break naar de tegenstanders, maar de tweede en derde set gingen met 1-6 en 3-6 naar De Ruucstoppelen. Van Westen en Walpot werden de afgelopen weken geplaagd door goed beginspel dat niet in de tweede en derde set voortgezet kon worden. Deze keer ging het echter anders. De eerste set was met 2-6 voor De Ruucstoppelen. 's-Heer Abtskerke won de tweede set met 6-4, maar Van Westen en Walpot pakten de Winst in de derde set met maar liefst 0-6. Jongeneelen had in zijn enkelpartij te maken met een nog wat geïrriteerde tegenstander uit de dubbel. Het werd een partij met woordenwisselin gen over ballen in of buiten de lijnen. Jon geneelen verloor de eerste set met 6-2 en won de tweede met 4-fx De derde set werd niet meer gespeeld vanwege ergernis aan beide zijden. Jongeneelen deed de set met 6-0 cadeau aan zijn opponent. Kole speel de een zware wedstrijd en kon niet goed in zijn spel komen. Hij verloor dan ook met 6-2 en 6-1Van der Ree speelde de derde single. Hij was dit seizoen altijd goed voor de punten en liet ook nu geen steek vallen. Hij won in twee sets van 2-6. Van Westen had al een driesetter achter de rug in het dubbelspel, maar nu moest hij het wederom drie sets volhouden. Door sterk en geconcentreerd spel won Van Westen met 7-5,5-7 en 2-6. Het eerste damesteam van De Ruucstop pelen moest vroeg op pad voor de uitwed strijd tegen Sluis. Leni Verwijs en Elly van Dijke werden daar in een mum van tijd van de baan geveegd met 6-0 en 6-1 Alles wat het tweetal probeerde, ging fout en de tegenstandsters hadden vrij spel. Betsie Huijsmans en Lijdie Kot trokken door goed spel de stand weer recht: 1 -6 en 3-6. Betsie Huijsmans sleepte vervolgens de nog steeds niet lekker spelende Leni Verwijs door de partij en het Sint-Philips- landse duo won in twee sets van 3-6. Lij die Kot en Elly van Dijke kregen in de eerste set nog geen vat op hun goed spe lende tegenstanders, maar in de tweede set oefenden ze meer druk uit en wonnen zodat een derde set de beslissing moest brengen. Deze werd echter niet meer gespeeld omdat één van de tegenstand sters vanwege zware verkoudheid niet verder kon. De Ruucstoppelen won daar door met 6-3, 3-6 en 0-6. De eindstand werd daarmee 1-3. In de Thoolse jeugdcompetitie heeft Eege dima de vierde wedstrijd gespeeld tegen TOV. Freek Geuze, Jordi Deurloo en Wouter Koenders wonnen alledrie hun enkelspel voor Eegedima. Annika Box- hoom verloor haar enkelspel, maar maak te dat later in de mixpartij met Wouter weer goed. Ook Freek speelde een mix met Hilda de Waal en de winst ging hier eveneens naar Eegedima dat zodoende met 10-2 het treffen won. TOV 2 speelde thuis tegen Eegedima 2. Joyce van Dam speelde een partij waarbij zowel zij als haar tegenstander last hadden van de harde wind. Het werd uiteindelijk 4-1 voor Joyce. Maurice Koetsier en zijn opponent hielden elkaar in evenwicht. Desondanks viel het voordeel steeds bij Maurice die met 6-0 won. Ellen Rogge band en haar tegenstandster gingen ook gelijk op tot aan 3-3. Bij 4-3 voor Ellen ging de bel en zij won. Jeroen Havermans had een zware dobber aan de speler van Eegedima. Het werd 2-5 voor de Thole- naar. Het dubbelspel leverde een 5-1 over winning op voor Maurice en Joyce, terwijl Jeroen en Ellen met 2-5 verloren. TOV won hierdoor met 8-4. Het team jongens t/m 13 jaar van Jacoba van Beieren trok naar De Ruucstoppelen te Sint-Philipsland en moesten daar de meeste punten laten. Het werd 9-3. Ingrid Geilings, Annika Boxhoom, Bram Westerweel en Freek Geuze van Eegedi ma deden zaterdag mee aan de bal- en slagvaardigheidsmiddag in Vlissingen. Dertien teams streden om het hoogste aan tal punten te halen. Op tien verschillende onderdelen waren er punten te scoren zoals de bal precies door een hoepel ser veren en proberen een zo lang mogelijke rally te spelen. Voor de drie hoogst geëin digde ploegen was er een beker en deelna me aan de landelijke bal- en slagvaardig heidsdag in juni te Nieuwegein. De Thoolse spelertjes behaalden deze prijzen net niet. Ze werden vijfde en kregen een herinneringsmedaille. Leidsters Ada Lammers en Dien Boxhoom noemden het een geslaagde en leerzame middag.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1996 | | pagina 23