'Binnen twee jaar een speciale band' 'Kun je een paard niet sturen, dan kun je ook niet springen' Denk en Zet eindigt weer op tweede plek Reserves WHS houden Hoek 2 van de zege Tholenaren in de prijzen te Sas van Gent Peter Metske pakt een prijs Smash '76 is kampioen van midden-Zeeland Eendrachtruiters viert gouden jubileum met concours hippique Ideaal terrein De Dolfijn '92 breekt golf pr's in Stellendam Woensdag 15 mei 1996 Oprichter Geuze was nationaal kampioen De oprichting van de Eendrachtruiters ging een halve eeuw geleden niet van een leien dakje. "Het was knok ken, want onze ouders vonden een rijvereniging maar geldverspilling", vertelt M.A. Geuze uit Oud-Vössemeer. Hij was vijftig jaar geleden de initiatiefnemer voor een Thoolse ruiterclub. EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Ander temperament Vier leden Tafeltennis Ongeveer 450 starts maken combinaties zaterdag op het concours hippique van de Eendrachtruiters. "Het is aan merkelijk drukker dan vorig jaar. Voor de dressuur is zelfs een stop ingevoerd", vertelt voorzitter Dick Ver maas van de Thoolse landelijke rijvereniging en pony club. De vereniging is een halve eeuw geleden in Oud- Vossemeer opgericht. Ruiteravond Winstpunten Koningin Schaakvereniging Denk en Zet uit Scherpenisse is voor het tweede achtereenvolgende seizoen als tweede geëin digd in de eerste klasse noord van de Zeeuwse schaak competitie. In de laatste wedstrijd werd Vlissingen 3 met 5-3 verslagen. Middelburg 3 werd - zoals verwacht - kampioen en promoveert naar de promotieklasse. J. de Graaf beste persoonlijke prestatie Remise Blunder Zwemmen 21 Thol.Boys 2 speelt zomeravondvoetbal Hard Rustig potje WHS 3 met vijftig spelers Wielrennen Tandje Bij: 300 km "Heel mijn leven ben ik al in paar den geïnteresseerd. Toen ik een jaar of zeven acht was, reed ik er al op", zegt de bewoner van boerderij De Wouter. Via de Landbouw jongeren gemeenschap (LJG), waarvan de Vossemeerder lid was, probeerde hij na de oorlog tot de oprichting van een rijvereniging te komen. Iemand van de landelijke bond werd uitge nodigd en op een eerste bijeenkomst in het café van Marinus Ampt (op 26 mei 1946) werd de Eendrachtruiters geboren. "Na een jaar hadden we een tiental leden." Het bestuur bestond uit voorzitter M.A. Geuze, vice-voorzitter J. Ooms Czn., secre taris G.J. Steijns, penningmeester M.C.J. Kosten en commissaris I.C. Hage. Op het terrein van M. Polder man hield de club in juli 1947 het eerste concours. Aanvankelijk werd er gereden op trekpaarden (koudbloeden), want dat waren veelal de enige paarden die de boeren hadden. Gaandeweg werden warmbloeden gekocht. "Ook dat gaf problemen, want niemand - ook de knechts niet - was gewend om te gaan met paarden die een ander temperament hadden." Een marechaussee uit Tholen werd de eerste instructeur van de vereniging die oefende bij de Bagijnhoeve van H. van Gorsel. "Dat ging maar een paar weken goed, want hij liet ons achterstevoren rijden met het gevolg dat de een na de ander van zijn paard viel. Ik zou geen lid meer hebben overgehouden", zegt Geuze. Na een half jaar J. Ooms werd A.J. de Wit vervolgens voor langere tijd instruc teur. De leden kwamen, behalve uit Oud-Vossemeer, uit Tholen, Poort vliet en Sint-Annaland. Bijzonder was dat er in die begintijd ook al twee dames lid waren: J. van Wes ten en M. v.d. Zande (de laatste is nu mevrouw Geuze). In de eerste jaren trad de vereniging veelvuldig naar buiten. De leden reden mee in optochten bij oranje- en burgemeesterfeesten en bijvoor beeld de heropening van de herstel de Thoolse brug. Geuze heeft erva ren dat er binnen twee jaar een heel speciale onderlinge band was ont staan tussen de leden. "En die band is er eigenlijk nog altijd met elkaar." Hij en zijn vrouw herinneren zich nog een concours in Klaaswaal in 1949. Op twee verbouwde land- bouwwagens werden de paarden en het tuig daarheen vervoerd. Na de overnachting in Willemstad ging het gezelschap met de pont het Hollands Diep over. "De kapitein weigerde ons 's avonds terug over te zetten. Het was erg slecht weer en hij vond het te gevaarlijk." De ruiters werden bij boeren ondergebracht, maar omdat de telefoonverbinding was uitgevallen kon het thuisfront niet ingelicht worden. "Hoe dichter we de volgende dag bij huis kwamen, hoe stiller we werden. Allemaal waren we bang voor wat ze er thuis van zouden zeggen. We waren immers voor de derde dag weg." Het oefenterrein was inmiddels ver plaatst naar 'Schoddebocht', tegen woordig de hoek Flierweg/Rooland- sedijk. "Toen werd er op zaterdag middag nog gewerkt en dat ging voor. Oefenen moest je 's avonds maar doen." Na de herverkaveling werd een jaar of tien geoefend bij boerderij De Wouter. De club was inmiddels over een dieptepunt heen, want in 1951 waren er maar vier actieve leden meer over. De komst van een aantal jongeren (onder andere J. van Dalen en M. Stoutjes- dijk) betekende vanaf 1956 een opleving. Zeker toen er daarna een groepje ruiters van de inmiddels opgeheven rijvereniging Prinses Maria Christina uit Sint-Maartens dijk bij kwam. Twintig jaar lang was de oud-cava lerist F. de Munck instructeur van de Eendrachtruiters. "Hij was op Kijk in de Pot te Bergen op Zoom gesta tioneerd", vertelt Geuze die in 1958 een nationale titel in de wacht sleep te. Hij werd bekend met zijn paard Pol in de vrije dressuur. Nadat het oefenterrein nog een tijdje aan de Postweg bij J. van Dalen (die Geuze als voorzitter opvolgde) was, werd uiteindelijk het huidige terrein in Scherpenisse in gebruik geno men. De Eendrachtruiters manifes teerden zich tijdens de Thoolse dagen en op de ZLM-dagen in Goes. M.A. Geuze kijkt er met plezier op terug, zijn liefde voor het paard is nog allerminst bekoeld. De erevoor zitter van de jubilerende Eendrach truiters vindt het dan ook prachtig dat twee kleindochters inmiddels op paardrijles zitten. Erevoorzitter M.A. Geuze van de Eendrachtruiters is van jongsafop paarden gesteld. Tafeltennisvereniging Smash '76 is zaterdag kampioen van midden-Zeeland geworden tijdens de jaarlijkse titelstrijd die deze keer in Kapelle werd gehouden. Smash meldde achttien leden aan voor het kampioenschap. Daarbij waren geen dames. In het dubbelspel (dat 's morgens werd gespeeld) liet de Sint-Annalandse vereniging zien dat ze gemotiveerd was. Bij de heren D/E (de hoogste licentie waarin tijdens dit toernooi werd gespeeld) prolongeerden Ad Verhage en Christian van 't Hof hun titel. In de finale klopten ze hun clubgenoten Rafaël Fruc- tuoso en Marco Saarloos in drie games. Met name de services van Verhage op Fructuoso gaven de doorslag. In de H- licentie werden Jacob Elenbaas en Henk Jopse tweede. Het enige Sint-Annaland se dubbel bij de jeugd, Peter Bazen en Anné Sturris, kon niet imponeren, 's Middags werden de enkelspelen afge werkt. Christian van 't Hof verdedigde Zijn titel in de D/E categorie. Outsiders in deze klasse waren ondermeer Ad Ver hage en Marco Saarloos van Smash. De 30-jarige Van 't Hof (die al een goede competitie achter de rug heeft) bleef al zijn opponenten echter voor en mocht zich voor het tweede achtereenvolgende jaar algemeen kampioen van midden- Zeeland noemen. Saarloos en Michel Holm van Scaldina legden Van 't Hof het vuur na aan de schenen, maar een verras sing bleef uit. In de finale bond de titel verdediger clubgenoot Verhage uit Anna Jacobapolder aan de zegekar in twee games. Verhage viel aan en maakte de fouten, terwijl Van 't Hof het balletje op tafel hield en de winst opstreek. In de F-licentie bereikte Rafael Fructuo so de fmale, maar hij verloor en moest genoegen nemen met het zilver. In de klasse H was Johan Geluk het sterkste. Bij de jeugd waren er ook prijzen, terwijl Matthijs Bruijnzeel, Anné van Dijke en Gabriël Gunter de grote afwezigen waren. Peter Bazen won na een spannen de finale in de klasse junioren/aspiran ten. Hubert Bruijnzeel werd tweede in de pupillenklasse. Bij de prijsuitreiking, 's avonds, bleek dat Smash opnieuw de wisselbeker in de prijzenkast mag zetten. De Sint-Annalandse club werd weer kampioen van midden-Zeeland. Jeugd speler David Ketting nam de beker namens Smash in ontvangst. Zaterdag wordt er in De Wellevaete te Sint-Annaland vrij gespeeld. Voor de senioren is er dan een visdag. Vrijdag 24 mei komt het bestuur van Smash in actie op het jaarlijkse besturentoemooi in Hoogerheide. Si ff -*êL% ■p* T. hgp; - -> HT '*r .Af' .V - - - >jp- V - li*, - s X*- De Eendrachtruiters oefenen op het terrein aan de Langeweg in Scherpenisse, ooit het terrein van de grasdrogerij. Vermaas nam de voorzittershamer vorig jaar over van Bart Brooijmans, maar was tevoren vijftien jaar lang secretaris. Hij is al een hele tijd bij de rijvereniging betrokken. "Na de watersnood ging de vereniging Prin ses Maria Christina in Sint-Maar tensdijk, waarvan mijn vader voor zitter was (en oprichter samen met G.L. Geluk), ter ziele. Naderhand hebben we hier nog wel met een clubje geoefend, maar op den duur zijn we naar Oud-Vossemeer gegaan en lid geworden van de Een drachtruiters." De club zocht later een centraler gelegen oefenterrein en kwam in Scherpenisse terecht, bij de grasdrogerij. Toen daar in de jaren zestig een gasstation werd gebouwd, schoven de ruiters op. Ze oefenen er nog steeds elke maan dagavond in het 'groene seizoen' (april tot oktober). Het terrein wordt tegenwoordig gepacht van de gemeente. De Eendrachtruiters telt op dit moment rond de veertig leden. Een aantal waarmee Vermaas tevreden is. "Het is weieens aanmerkelijk minder geweest. We hebben nu een enthousiaste en gezellige club men sen die altijd bereid zijn te helpen waar dat nodig is." Lang niet alle Tholenaren met een rijpaard zijn lid van de vereniging - je ziet steeds meer paarden verschijnen - maar daar heeft Vermaas geen problemen mee. "Sfeer is belangrijker dan de grootte van de vereniging." Van de leden bezoeken er vijftien regelmatig de dressuurlessen die instructrice Edith Kommers uit Hal steren op maandag geeft. "Dressuur is eigenlijk trainen; de bewegingen van het paard, het losmaken van de spieren, daar gaat het om. Het is de basis voor de ruitersport; kun je een paard niet sturen, dan kun je niet springen", zegt Vermaas. Springles- sen worden in Halsteren gevolgd. In de wintermaanden oefent een groep leden, op eigen kosten, in een bin- nenmanege. Andere activiteiten blij ven beperkt tot een gezamenlijke barbecue mèt alle helpers van het concours, een avondje bowlen, of een middagje kanoën. De ruiter avond waarop eigen leden een toneelstuk opvoerden behoort al een tijd tot het verleden. Ruiters kunnen op dit moment bijna wekelijks aan een concours mee doen als ze dat willen. "In de hoog ste klasse rijdt van onze vereniging momenteel niemand, maar ze komen meestal met een prijsje thuis", aldus Vermaas. Bij een wed strijd zijn winstpunten te verdienen, waardoor een combinatie kan pro moveren naar een hogere (moeilij kere) klasse. Bij de dressuur zijn er de klassen B (beginners), L (licht), Ml en M2 (midden), Z1 en Z2 (zwaar). Wie in de B-klasse vijf winstpunten heeft verzameld, mag naar de volgende klasse; voor de overstap van L naar M en van M naar Z zijn tien winstpunten nodig. "En wie twintig winstpunten heeft, móet over." Het springen kent de klassen B, L, M, Z en ZZ (zeer zwaar). De meeste leden van de Eendrach truiters kiezen op een concours voor dressuur. 'Tot een jaar of vijftien geleden was het verplicht om op een concours eerst een dressuurproef te doen, alvorens te springen. Dat is niet meer, maar je moet in de B- klasse nog altijd één winstpunt heb ben vóór je aan het springen mee mag doen." De Eendrachtruiters is aangesloten bij de koninklijke Nederlandse federatie van rijvereni- gingen (KNF) en kent een officieel verenigingskostuum. Voor ruiters en amazones is dat een witte rij broek, wit overhemd met witte plastron en blauwe jas; voor de ponyruiters een lichte broek, geel poloshirt en blauwe sweater. In de officiële naam van de op 26 mei 1946 opgerichte vereniging is sprake van een rijvereniging en een ponyclub. De rijvereniging, dat zijn de paarden. In 1967 is daar een afde ling voor ponyruiters aan toege voegd. "Maar er is altijd één bestuur geweest - dat in 1967 met twee per sonen is uitgebreid - en één kas." Het vaandel van de Eendrachtruiters vermeldt nog altijd de oorspronke lijke vestigingsplaats Oud-Vosse- meer, maar in de onlangs aangepas te statuten is dat gewijzigd in Tho len. Bij het bezoek van de koningin aan Sint-Maartensdijk was het vaan del op de Markt te zien, want de amazones Jany Brooijmans en Caro- la v.d. Slikke stonden bij de nage bouwde slotpoort. Het bestuur van de Eendrachtruiters wordt, naast voorzitter Vermaas, gevormd door Kees van Dalen (vice-voorzitter), Ariënne Stoutjesdijk (secretaris), Jany Brooijmans (penningmeester), Jolanda Weijler en adviseuse Coby van der Slikke. De vereniging kent drie ereleden: oprichter M.A. Geuze (erevoorzitter), I.C. Hage en H.N.F.P. Brooijmans. Dick Vermaas is blij dat de Een drachtruiters het concours hippi que weer op de Speelmansplaten kan organiseren. "Het is een ide aal terrein, want de zanderige bodem is goed bij alle weersom standigheden." De respons van de uitgenodigde verenigingen uit Zeeland, West-Brabant en de Zuid-Hollandse eilanden is groot. "Vooral voor de dressuur, waar alle ringen vol zitten. Bij het springen zou nog wel ruimte zijn, want daar kunnen we het nu met één ring af." Van de eigen vereniging doen bij de dressuur zestien leden mee en bij het springen twee. Behalve voor rui ters van de KNF is het concours ook opengesteld voor leden van de Nederlandse katholieke bond van rijverenigingen en van de Nederlandse bond van rij- en jachtverenigingen. De proeven beginnen zaterdagmorgen om 9 uur en duren tot een uur of zes. De toegang is gratis. "Buiten de leden om krijgen we veel hulp van vrijwilligers en daardoor lukt het altijd weer om dit con cours te organiseren. Op de dag zelf zijn veel mensen nodig", vertelt voorzitter Vermaas van de jubilerende Eendrachtruiters. Dig de Graaf gaf in de wedstrijd tegen Vlissingen het goede voor beeld door zijn tegenstander in negentien zetten tot opgave te dwin gen. Na een goede Spaanse opening schatte de Vlissinger een aanval op de koningsvleugel verkeerd in. Na een stukoffer bleek de zwartspeler mat te gaan öf groot materieel te verliezen. Hans Dijke offerde al vroeg in zijn partij een paard voor twee pionnen. Hij overzag echter dat hij daardoor nog een stuk verloor. Dat was teveel en hij moest uitein delijk opgeven: 1-1. Op diverse borden ontstond een gelijke stand. Johan Aarnoudse kreeg een tegenstander die een Sici- liaanse verdediging op het bord zet te. Na twintig zetten besloten de bei de spelers tot remise: 1,5-1,5 Ook Albert Muskee hield het op het vijfde bord op gelijkspel. Nadat geen van beide spelers voordeel kreeg na een Franse verdediging, besloot men tot remise. Achteraf bleek dat de Vlissinger stukwinst over het hoofd had gezien. Hans van den Ouden kwam op het achtste bord na het vier-paardenspel gedrongen uit de opening en stond een pion achter. Zijn tegenstander drong echter niet aan en ook hier besloot men tot remise: 2,5-2,5. Op de hogere borden was het span nender. Sebastiaan Koedoot speelde op het tweede bord een aangenomen damegambiet waarbij hij een pion won in de opening. Daarna offerde zijn tegenstander nog een pion om meer tegendruk te krijgen. Zwart verdedigde zich echter secuur en de twee winstpionnen bleken voldoen de om in het eindspel de zege te behalen: 3,5-2,5. Peter van Oevelen kreeg op het der de bord na de drakenvariant van het Siciliaans een prima stelling. Hij dacht een matcombinatie te zien waarbij een toren geofferd moest worden. Hij overzag echter dat zijn tegenstander nog een zetje achter de hand had om zich te verdedigen. Daardoor kwam Van Oevelen een toren achter te staan. Toch probeer de hij nog op mat te spelen waarna de Vlissinger zijn dame offerde voor de tweede toren. De partij eindigde in een herhaling van zetten en uit eindelijk remise. Jan de Graaf werkte op het vierde bord de langste partij van de avond af. Na een onregelmatige Siciliaanse verdediging, kwam De Graaf iets beter te staan, maar zijn stukkenont- wikkeling was onvoldoende om direct op mat te spelen. Zijn tegen standster kreeg echter tegenspel en behaalde zelfs een vrijpion. Ze sloeg een remise-aanbod van De Graaf af. Maar de Vlissingse maakte een blunder en verloor hierdoor een loper. Daarna trok de speler van Denk en Zet de partij naar zich toe en bepaalde de eindstand op 5-3. Jan de Graaf heeft in de Zeeuwse competitie de beste persoonlijke prestatie geleverd van alle Denk en Zet-spelers. Hij behaalde 6,5 punten uit zeven wedstrijden. Peter van Oevelen en Dig de Graaf volgen met zes punten. Denk en Zet neemt deze maand deel aan de Zeeuwse beker competitie voor viertallen. De kans is daarbij groot dat de Tholenaren het op moeten nemen tegen een sterk team uit de hoofdklasse. De leden van zwemvereniging De Dol fijn '92 hebben tijdens een vriendschap pelijke wedstrijd in Stellendam een golf van persoonlijke records gebroken. Maar liefst 35 tijden gingen aan diggelen. Daarnaast zat De Dolfijn 23 keer bij de eerste drie zwemmers. De uitslagen van die 23 waren: MEISJES tot 8 jaar. 25 m vrije slag: 1 Margreet de Bruin 22.7 sec. en p.r.; 2 Debora Kross 27.3 sec. en p.r. 25 m schoolslag: 1 Margreet de Bruin 27.6 sec. en p.r.; 3 Lidy Kouwenhoven 30.8 sec. en p.r. Tot 12 jaar. 50 m rugslag: 1 Petra Kou wenhoven 49.3 sec. en p.r.; 3 Tonnie v.d. Velde 50.2 sec. en p.r. 50 m schoolslag: 2 Patricia Aarnoudse 51.1 sec. en p.r.; 3 Tonnie v.d. Velde 51.7 sec. Viet 30.8 sec. en p.r. 50 m vlinderslag: 2 Martijn v.d. Graaf 35 sec. Heren. 50 m vlinderslag: 3 Remco de Viet 33.3 sec. en p.r. Tot 14 jaar. 50 m vrije slag: 1 Astrid Bouten 34.4 sec. en p.r.; 2 Moniek v.d. Hout 34.9 sec. en p.r.; 3 Ingrid Bouten 35 sec. en p.r. 50 m schoolslag: 1 Astrid Bouten 45.1 sec. en p.r.; 2 Moniek v.d. Hout 48 sec. Tot 16 jaar. 50 m schoolslag: 3 Ingrid Bouten 49.6 sec. en p.r. Dames. 50 m vlinderslag: 2 Astrid Bou ten 37.6 sec. JONGENS tot twaalf jaar. 50 m rug slag: 2 Ruud Nelisse 47.8 sec. 50 m vrije slag: 3 Ruud Nelisse 44.7 sec. en p.r. Tot 14 jaar. 50 m rugslag: 1 Werner de Viet 33.5 sec. en p.r. 50 m vrije slag: I Werner de Viet 30,1 sec. en p.r. Tot 16 jaar. 50 m vrije slag: 2 Martijn v.d. Graaf 29.9 sec. en p.r.; 3 Pascal de De Thoolse gymverenigingen WIK, Olympia, TVT en SHF zijn in de prijzen gevallen bij de finale van de verenigings wedstrijden turnen te Sas van Gent. WIK werd eerste in de categorieën jongens H5 en meisjes F2, terwijl Olympia won in de klasse meisjes F4. Aan deze finales van de regio Zeeland van de KNGB deden twintig groepen en negen individuele gymnasten mee van WIK uit Sint-Anna land, Olympia en TVT uit Tholen, Spido uit Oud-Vossemeer, SHF uit Scherpenis se en Excelsior uit Poortvliet. Er werd bij de meisjes en dames geturnd in drie klas sen: F (eenvoudige oefenstof), E (mid delzware oefenstof) en D (moeilijke oefenstof). De uitslagen van de Thoolse teams en individuele turners waren: De reserves van WHS hebben in de harde wedstrijd tegen kampioen Hoek 2 enigszins revanche genomen voor de blamage van vorige week toen het team met 10-2 verloor van Kloetinge 2. Tholense Boys speelde dinsdagavond zomeravondvoetbal tegen naaste concurrent SSC 2 en verloor met 4-0. Er stonden geen belangen op het spel en dat was te zien. Jongens/heren klasse H5 (tot 10 jaar): 1 WIK 124,25 p; 5 Olympia 101,5 p; 8 Spido 99,5 p. Klasse H4 (tot 12 jaar): 2 WIK 142,15 p; 6 Spido 119,95 p. Klasse H2 (14 tot 16 jaar): 3 Egbert Moerland (WIK) 40,45 p. Klasse Hl (ouder dan 16 jaar): 5 Ben jamin van 't Hof (WIK) 45 p; 9 Jeroen Moerland (WIK) 43 p; 11 Marco Duine (WIK) 38,55 p; 12 Joost Krijger (WIK) 37,7 p. Dames/meisjes klasse F4 (tot 12 jaar): 1 Olympia 137,65 p; 2 SHF 135 p; 3 TVT 133,8 p; 4 Spido 132,8 p; 5 Excelsi or 132,05 p; 7 WIK 131,5 p. Klasse F3 (12 tot 14 jaar): 2 WIK 127,85 p; 6 Spido 121,75 p. Klasse F2 (14 tot 16 jaar): 1 WIK 98,5 p; 3 Olympia 95,15 p; 5 TVT 90,35 p. Klasse Fl(ouder dan 16 jaar): 3 WIK 102,55 p; 6 SHF 97,45 p; 7 TVT 97,25 p. Klasse E4: 3 WIK 96,25. Klasse E2: 3 Mireille v.d. Maas (WIK) 32,65 p; 6 Maritha Bungener (WIK) 32,5 P- Klasse El: 2 Iris de Rijke (WIK) 31,6 p. Klasse D3: 8 Janneke Vroegop (SHF) 27,15 p. Hoek 2 kon kampioen worden door winst te behalen op de reserves van WHS. De Sint-Annalanders bezet ten de laatste plaats en hebben een zwak seizoen achter de rug. Het team werd geplaagd door blessures, het afstaan van vele spelers aan het eerste elftal en een matige trainings opkomst. Vorige week werd dat schrijnend duidelijk toen de groen- witten met 10-2 verloren van topper Kloetinge 2. Daarom was WHS gebrand op een waardige afsluiting van het seizoen. Wederom moest het team een beroep doen op spelers van lagere elftallen, maar het pakte toch goed uit. In de eerste helft gingen beide ploegen gelijk op. WHS kreeg goede kansen via Patrick Ketting en Danny Moerland, maar het leverde geen treffer op. In de rust werd Henk Vermaas gewisseld voor Corné de Jonge en Jeroen Moerland kwam in het veld voor Danny Moerland. Hoek was in de tweede helft de meest aanvallen de ploeg, terwijl WHS zo nü en dan gevaarlijk was met counters. Maar halverwege nam Hoek definitief het roer over en zette de groen-witten vast op eigen helft. De thuisploeg kwam er vrijwel niet meer aan te pas. Hoek probeerde de openings treffer te forceren en het werd een hard duel. Het was keeper Kees Goedegebuure die zijn ploeg in de race hield. WHS leverde nog een paar gevaarlijke vrije trappen, maar kwam niet tot scoren. Zo'n tien minuten voor het einde brak een speler van Hoek door. Doelman Goedegebuure die ingreep, kreeg een trap tegen zijn hoofd. Zijn oog was open en later bezocht hij nog een arts. Zijn verwondingen bleken mee te vallen. De emoties liepen op aan de kant van Hoek, dat fel was op een overwinning. De spelers van WHS reageerden hierop en de arbi ter moest vier keer een gele kaart trekken. Twee keer voor spelers van Hoek en eveneens twee voor WHS'ërs: Jan Willem Mosselman en Leo Mosselman. Eén van de gele kaarten werd uitgedeeld toen Corné van Tilbeurgh vlak voor de dugout van WHS hardhandig werd gevloerd. Leider Sander Goedege buure sprong op en eiste een rode kaart. De arbiter verwees hem ver volgens naar de tribune. André van Poortvliet had tenslotte nog een kans, maar werd neergelegd. Vol gens sommige WHS-spelers in het strafschopgebied en zij eisten een penalty, maar de scheidsrechter ken de die niet toe. Het duel eindigde zodoende in 0-0. Hoek werd deson danks toch kampioen omdat naaste concurrent Roda Boys een steekje liet vallen. Elftalleider Sander Goedegebuure is niet ontevreden over het gelijkspel tegen de kampioen. "Iedereen heeft z'n steentje bijgedragen om de bla mage van vorige week goed te maken", zegt hij. "Maar het is wel een zwak seizoen geweest voor WHS 2. Dat komt hoofdzakelijk door blessures en doordat we vaak en veel spelers aan het eerste elftal moesten afstaan. Maar ook het trai- ningsbezoek laat te wensen over. We spelen in een hoge klasse en de betere ploegen zoals Kloetinge, Roda Boys en Hoek trainen twee keer per week. Dat is bij ons nor maal gesproken ook zo, maar het schoot er nogal eens bij in. Ik denk dat het met wat instroom van de jeugd volgend seizoen beter moet kunnen. De sterkste ploegen zijn uit de klasse en er komen nieuwe bij. Dat kan stimuleren en we moeten best in de middenmoot mee kunnen draaien. En met Theo Moerland als nieuwe hoofdtrainer zal het wellicht ook beter gaan." Tholense Boys 2 speelde dinsdag avond de uitgestelde wedstrijd tegen SSC 2 te Sprang-Capelle. Tholense Boys bezette de op één na laatste plaats en SSC zetelde één plek hoger. Aangezien de eerste acht teams in de klasse promoveren en er niemand degradeert, stond er niets op het spel dan de eer. En dat was dan ook duidelijk te zien. Beide ploegen speelden 'zomeravondvoet bal'. Er werd hier een wedstrijd gespeeld omdat het nu eenmaal moest. Ondanks de gelijkopgaande strijd was SSC de betere ploeg. Het thuisteam benutte de kansen die het kreeg in tegenstelling tot de geel zwarten. Bij rust stond het 2-0 voor SSC. Johan de Kort verliet het veld voor A-junior Erik van Heusden en Mar co van der Wielen verving Erik van Nieuwkoop. En ook in de tweede helft bleef het een heel rustig potje voetbal waarbij SSC nog wist uit te lopen naar 4-0. Tholense Boys kampte dit seizoen ook met een spe lerstekort doordat veel goede krach ten moesten worden afgestaan aan het eerste team. Met wat jeugd dat naar het eerste doorstroomt, hopen de reserves weer eigen krachten beschikbaar te krijgen. Door het laatste verlies tegen SSC, belandt Tholense Boys 2 op de laatste plaats in de klasse met evenveel punten als WHS 2 (elf uit 22 wedstrijden), maar met een iets slechter doelsaldo. Hoek2 22 - 46 Kloetinge 2 22 - 45 Roda Boys 2 22 - 44 A.muiden 2 22 -39 N. Sparta 2 22 -38 Good Luck 2 22 -33 W.mina2 22 -33 Heukelum2 22 -23 Yerseke2 22 -23 SSC 2 22 -18 WHS 2 22 -11 Thol.B.2 22 -11 De derde keus van voetbalvereni ging WHS is met veertien punten uit 22 wedstrijden op de laatste plaats geëindigd in de reserve derde klasse. Omdat er dit seizoen geen degradan ten zijn, blijven de Sint-Annalan ders op hetzelfde niveau spelen. De tegenvallende prestaties schrijft WHS vooral toe aan de steeds wis selende samenstelling van het team. Zo kwamen deze competitie liefst vijftig verschillende spelers in actie. Alleen Izaak Gunter was alle wed strijden aanwezig. In Sint-Annaland werd zaterdag de competitie afgesloten met een 2-3 nederlaag tegen Oostkapelle 2. De bezoekers promoveren door de winst en de behaalde zesde plek naar de nieuwe tweede klasse reserve. In de openingsfase was Oostkapelle de betere ploeg, maar door goed keeperswerk van Marco de Jong bleef een doelpunt lang uit. Toch kwamen de bezoekers op voor sprong, toen een speler alert reageerde op een door de WHS- doelman gestopt afstandsschot, waarbij de bal weer het veld in sprong. In de laatste minuut van de eerste helft profiteerde Oostkapelle van een fout uitgevoerde buitenspel- val en kwam op 0-2. Na rust kwamen bij WHS Rien Fase, Dick de Witte en Perry Moer land in het veld. De aanvallers kre gen nu meer steun van het midden veld, waardoor het spel van de thuis ploeg gevaarlijker werd. Toch was het Oostkapelle dat doel trof. Grens rechter Elenbaas constateerde bui tenspel, maar de scheidsrechter liet doorspelen. Enkele minuten later stond ook WHS-aanvaller William Quist buitenspel, maar opnieuw werd de aanval niet afgefloten. Quist omspeelde de doelman, maar werd vervolgens gevloerd. Uit de toegekende strafschop scoorde hij zelf 1-3. Tien minuten voor tijd verzilverde Wim Vermaas een vrije trap van Rien Fase met een schitterende kop bal. Vermaas kreeg vervolgens een goede mogelijkheid op de gelijkma ker, maar zag zijn kopbal over het doel gaan. Zodoende bleef het 2-3 en gingen de drie punten mee naar Oostkapelle. D. Daele 2 22 - 49 Zwaluwe2 22 -39 Veere 2 22 - 37 Tern. Boys 2 22 -34 Kapelle 2 22 -33 O. Kapelle 2 22 -32 AZVV2 22 -31 Meeuwen 2 22 -31 Seroos. 2 22 -22 Dinteloord2 22 -21 FSV 2 22 -20 WHS 3 22 -14 Wielrenner Peter Metske uit Oud-Vosse meer past zich goed aan bij de amateurs. Dit seizoen maakte de liefhebber de overstap naar de amateurs elite, waarbij hij in de paasronde van Steenbergen zijn eerste prijs veroverde. In Roosendaal kon hij opnieuw een enveloppe met prij zengeld ophalen. In de Parklaanronde over 82 kilometer finishte hij als vijftien de, op één ronde achterstand van winnaar Peter Heeren. Door bij het afsprinlen uit de grote groep weg te rijden, wist hij bin nen de prijzen te rijden. In Lewedorp ging Metske als achttiende over de streep. Ruud Havermans, die vorig jaar in Roosendaal als tweede eindigde, viel nu buiten de prijzen. Een week eerder toonde de uit Oud-Vossemeer afkomsti ge Havermans zijn vorm nog aan met een tweede prijs in de wielerronde van Bre da. Hoekse Waard en West-Brabant. Zes leden van de toerclub begonnen om vijf uur in Scherpenisse aan de lange rit die officieel in Ossendrecht om zes uur van start ging en waaraan in totaal 26 toerrij ders deelnamen. Bij de Thoolse ploeg sloten zich twee andere toerfietsers aan en onderweg haakten ook twee Limburgers en twee Hagenaars aan die wat te snel van star» waren gegaan. Er waren rust-en controle posten in Zoutelande, Ouddorp en Zevenbergschenhoek. Belangrijke scha kels in de rit waren de Veersemeerdam, de pijlerdam in de Oosterschelde, de Brouwersdam, de Haringvlietbrug en de Moerdijkbrug. Na afloop bleek er 304 kilometer te zijn gereden met een gemiddelde van 28 kilo meter per uur. B. Zwagemaker behoefde met zijn volgwagen niet in actie te komen. De rit telt mee voor het seizoens klassement dat aangevoerd wordt door J. van de Reest met 1544 km, 2 M. den Haan 1489 km en 3 M. Andriesse 1410 km. Een week eerder reden drie leden een tocht vanuit Aubel, de fiets challenge. Met 25 hellingen en een hoogteverschil van 2100 meter. H. Keur behaalde zilver, R. Hoek brons. H. Potappel moest afha ken wegens een rugblessure. Zaterdag reed de toerclub Tandje Bij een tocht van 300 kilometer die voerde van Ossendrecht via Zuid-Beveland naar Walcheren, Noord-Beveland, Schou- wen-Duiveland, Goeree-Overflakkee, Grondwater. In opdracht van de provincie gaat AquaTerra te Mid- delharnis grondwatermeetpunten bemonsteren. Het betreft 153 meet punten en 335 peilbuizen in heel de provincie, uitgezonderd Walcheren en Schouwen. Het karwei vergt 13.700 gulden exclusief btw.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1996 | | pagina 21