Hommel vertrouwt erop dat kwaliteit vruchten afwerpt Van Gorsel pikt weigeren van vergunning niet Vijftig jaar café Van Dijke In veertig jaar van machinist tot een manusje van alles Wand Vlo Vossemeers aannemingsbedrijf jubileert met 120 werknemers Jubileum van Hommel is ook jubileum van P.M. Oostdijk imabo V|R I E N S - D E SICIHIEILIDIE Donderdag 9 mei 1996 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 9 "De jaren tachtig zijn voor het bedrijf een spannende tijd geweest", zegt C. Hommel van het gelijkna mige aannemingsbedrijf uit Oud-Vossemeer. "Op drachtgevers gingen fuse ren, waardoor vaste con tacten verdwenen. Ook kregen we te maken met nieuwé inzichten en regels. Op de verlangde kwali teitsborging hebben we tij dig ingespeeld en daarom heb ik alle vertrouwen in de toekomst." De Vosse- meerse onderneming, die momenteel aan zo'n 120 mensen werk biedt, bestaat veertig jaar. Harde markt Nutsvoorzieningen Drainage Nooit ziek Bewoner wil Buitenzorg op monumentenlijst Schapen Koppelen Dorpshuizen Geen huiselijk leven Gebondenheid geen belasting Verkopen Hij was veertien toen hij bij Frans Hommel, de vader van de huidige directeur Cees Hommel, in dienst trad. Piet Oostdijk uit Oud-Vossemeer was nog maar een paar maanden van school en kwam via de contacten die zijn vader met Hommel had, in het bedrijf aan de Coentjes- weg terecht. Dat was veertig jaar geleden. Het jubileum van het bedrijf betekent automatisch een jubileum voor de nu 54-jarige Oostdijk. Riolerinkje Vorstperiode Daar kun je op bouwen Hommel b.v. heeft traditioneel voor het merendeel Tholenaren in dienst, maar de laatste jaren moet vaker in het Brabantse gezocht worden om bepaalde functies in te vullen. Het bedrijf hoort tot de grotere werkge vers in de gemeente en heeft in piek perioden nog eens 20 tot 30 mensen extra nodig. Dagelijks vertrekken er meer dan vijftig auto's naar de wer ken in heel Zeeland, Noord-Brabant en de omgeving Rotterdam. De oranje büssen met blauwe opdruk zijn een bekende verschijning. De dagelijkse leiding van het aanne mingsbedrijf is sinds 1 mei in han den van M.M. Mol uit Yerseke als directeur. Hommel zelf is algemeen directeur en bemoeit zich met de andere besloten vennootschappen binnen de holding. "Het is goed om op tijd naar de toekomst te kijken. En dan zijn we blij met mensen bin nen de onderneming die kennis van zaken hebben", zegt Hommel, die in 1973 de leiding kreeg na het overlij den van zijn vader. Zijn eigen zoon werkt niet in de onderneming. Mol kwam tien jaar geleden uit de bag- gerwereld naar het aannemingsbe drijf. Het werken aan de kwaliteit vergde de laatste jaren heel wat inspannin gen binnen de onderneming. Veel moest er veranderen, maar dat was van levensbelang. "Je zou haast ver geten dat we ook nog een commer cieel bedrijf zijn", illustreert Mol de aandacht die dit aspect heeft gekre gen. Hommel: "Het is een harde markt geworden. Een competitie waarbij kwaliteit en prijs nauw met elkaar verbonden zijn. Uiteindelijk zal de kwaliteit die wij kunnen bie den zijn vruchten af moeten wer pen." Had een aannemer vroeger op elk P. Oostdijk (links) is veertig jaar in dienst bij de jubilerende onderneming waarvan C. Hommel directeur is. werk een toezicht van de opdracht gever als aanspreekpunt, tegen woordig gebeurt controle veelal achteraf. "En als het dan niet goed is, kun je het over doen." Die andere benadering was wennen voor Hom mel. In verband met de kwaliteits borging werd het hele bedrijf door gelicht: de inkoop, milieu-aspecten, arbeidsomstandigheden en dergelij ke. Buizenleg- en kabellegnormen kwamen om de hoek kijken, perso neel werd bijgeschoold. "Tegen woordig heeft elke uitvoerder een boek bij zich waarin de procedures staan met betrekking tot werkwijze en kwaliteit." Het werken van vaste ploegen in bepaalde gebieden is door alle veranderingen ook verle den tijd. Tegenwoordig moet een aannemer een werk compleet uitvoeren, inclu sief de inkoop van de materialen en de verwerking. Bij Hommel is, ook al in verband met de stevige concur rentie, continu een man bezig met calculeren. Ook moeten werken voor energiebedrijven door de aan nemer zelf worden ingetekend. Dat gebeurt bij Hommel nog niet op de computer. "Onze opdrachtgevers zoeken zelf nog naar het juiste sys teem en daar willen we niet op voor uitlopen", legt Hommel uit. Het bedrijf is uitgegroeid tot een complete aannemer op het terrein van nutsvoorzieningen. Het verzorgt de aanleg en het onderhoud van buisleidingen voor gas, water, drai nage, stadsverwarming en riolering; van kabels voor elektriciteit, tele communicatie en kabeltelevisie. Daarnaast voert het bedrijf boringen uit, maakt zinkers, verzorgt bronne ringen, drainage en straatwerk. Del ta Nutsbedrijven is een grote klant van het Vossemeerse bedrijf, even als PTT Telecom en diverse gemeenten. Uitgezonderd de gemeente Tholen, die het Vosse meerse bedrijf nooit uitnodigt om voor werken in te schrijven. "Wèl is ons een keer om advies gevraagd ten aanzien van drukriolering en dat hebben we graag gedaan", zegt Mol. Naast (semi-)overheden vindt Hom mel zijn opdrachtgevers ook in de industrie: Philip Morris en General Electric Plastics in Bergen op Zoom en Red Band in Roosendaal. De in 1973 overleden grondlegger van het bedrijf, Frans Hommel, begon in de jaren vijftig met draina gewerk. Op 30 april 1956 ging hij bij Kerkwerve op Schouwen-Duive- land aan de slag en al gauw werkte hij met een achttal mensen. Eerder was hij klein landbouwer, had in de oorlog een loonbedrijf en daarna fokte hij ondermeer koeien en kip pen. Ook op Tholen werd er in de beginjaren gedraineerd - het was de tijd van de ruilverkaveling - en van af 1958 werd waterleiding gelegd in de polders. Dat was nog voor de Thoolse waterleidingmaatschappij en de fusie tot WMZ in 1965 bete kende voor Hommel een uitbreiding van de werkzaamheden in het Zeeuwse. In 1959 kwam de PTT als 'klant' om de hoek kijken met het opruimen van de telefoonpalen. Halverwege de jaren zestig kende Hommel een sterke groei. Het bedrijf legde aardgasleidingen aan op Tholen, Sint-Philipsland, Schou- wen-Duiveland en de Bevelanden. Ook het vervangen van de boven grondse elektriciteitsleidingen door grondkabels speelde toen. De aanleg van kabeltelevisie en het aansluiten van woningen in de polder - de zogenaamde onrendabele gebieden - op het aardgasnet (Tholen en Schou wen) waren belangrijke opdrachten in de jaren tachtig, toen het bedrijf zo'n negentig werknemers telde. In die tijd was de aanleg van stadsver warming in Bergen op Zoom even eens iets nieuws. Hommel is als werkgever uniek, want het bedrijf kent een afzonder lijke collectieve arbeidsovereen komst. "Op dit moment zijn de onderhandelingen met de vakbon den weer gaande", vertelt Hommel. De verscheidenheid aan activiteiten heeft deze bijzondere situatie gecreëerd. "We hebben te maken met de bouw, de metaal, de kleinme- taal en voor cultuurtechnische wer ken met de agrarische sector." Het robijnen jubileum is vrijdag met het personeel gevierd in het Greve- lingenrestaurant. "We hebben er met 180 mensen een plezierige avond van gemaakt", vertelt Hommel. Hij huldigde P.M. Oostdijk uit Oud- Vossemeer, die veertig jaar in dienst is. Directeur Mol sprak vervolgens Hommel toe, omdat deze eveneens al vier decennia bij het bedrijf betrokken is. "Ik geloof dat ik in die veertig jaar niet één dag wegens ziekte gemist heb. Dat is iets om dankbaar voor te zijn", aldus Hom mel. Hij kreeg als cadeau een motor rit over de route 66 dwars door de Verenigde Staten aangeboden. "Een droomwens, die hopenlijk volgend jaar in vervulling gaat." Namens de personeelsvereniging en oud-mede werkers bood M. Tholenaar het jubi lerende bedrijf een digitale thermo meter/klok aan. D.J. van Gorsel uit Tholen stapt in zijn strijd tegen de gemeente opnieuw naar de rechter. De bewoner van hoeve Buitenzorg is het er niet mee eens, dat hem een bouwvergunning is geweigerd om nieuw te bouwen aan de Postweg/Veerweg. "Als geboren en getogen Tholenaar die moet wijken voor woningbouw mag ik geen vervangend bedrijf bou wen, terwijl mensen van elders op Tholen grote varkensstallen mogen neerzetten", zegt de akkerbouwer en schapenfokker. In een brief aan de gemeenteraad kondigt hij aan, Buitenzorg te zullen voordragen als rijksmonument. De bouwaanvraag van Van Gorsel wordt door het gemeentebestuur niet als reëel gezien. Ambtenaar L.T. Steenpoorte bevestigt dat de leeftijd van de Tholenaar, het ontbreken van een opvolger en de twijfel of een volwaardig agrarisch bedrijf gesticht kan worden bij de afwijzing een rol hebben gespeeld. Onzin, meent Van Gorsel. "De Tweede Kamer heeft in het najaar al gedis cussieerd over leeftijdsdiscrimina tie, dus dat gaat niet op. En een neef wil me opvolgen." Dat laatste trekt de gemeente in twijfel omdat het om een jongen van 13 of 14 jaar zou gaan. Dan speelt de grootte van het bedrijf. Op dit moment een volwaar dig agrarisch bedrijf met 24,3 hecta re akkerbouwland en 150 schapen, schrijft Van Gorsel in zijn verzoek aan de rechtbank om de weigering van het gemeentebestuur ongedaan te maken. Op 1 december volgend jaar raakt de Tholenaar 13 hectare grond kwijt, die hij pacht van de gemeente. Omdat hij inmiddels ouder is dan 65 jaar, is de pacht opgezegd. De gemeente wil de grond benutten voor woningbouw (Molenhoek). "Ik had al grond aan de Postweg en heb daar inmiddels twee percelen bijgekocht en nog een stuk grond gehuurd, om het verlies aan pachtgrond te compenseren", legt Van Gorsel uit. "Ik hoop ook het restant er nog bij te vinden, want ik ben nog goed gezond. Stoppen met mijn bedrijf en binnen gaan zitten, dat kan ik niet." En het fokken van Texelse stamboekschapen bezorgt hem sociale contacten door het hele land. Een milieuvergunning is de Tholenaar inmiddels verleend en ook heeft hij al een schone-grond- verklaring op zak. Dat Van Gorsel met zijn zuster eind 1997 de boerderij aan het Herten kamp - waar ze zijn geboren en getogen - moet verlaten, bevalt hem allerminst. 'Om daaraan te kunnen meewerken, spreekt het vanzelf dat ik tijdig moet kunnen beschikken overeen nieuwe bedrijfswoning met bedrijfsgebouw op eigen grond. Dit wordt door het gemeentebestuur volhardend geweigerd' schrijft hij aan de gemeenteraad. Hij vraagt orrr plaatsing op de monumentenlijst, om er alsnog te kunnen blijven wonen. Ambtenaar Steenpoorte geeft Van Gorsel weinig kans. "De boerderij komt niet voor op de onlangs samengestelde lijst van jon ge monumenten." De Tholenaar begrijpt niet waarom twee andere inwoners wèl een bedrijf aan de Veerweg mochten bouwen en hij niet. "In het ene geval, van Akershoek, kon de levensvatbaarheid aangetoond wor den. Het tweede, Kooistra, was door de landinrichtingscommissie ge toetst en daaraan moest de gemeente meewerken", legt Steenpoorte uit. Voor het bouwen van een bedrijf in de polder hanteert de gemeente bepaalde criteria. Van Gorsel meent dat zijn aanvraag in overeenstem ming is met het bestemmingsplan. Tijdens een hoorzitting vorig jaar koppelde hij het afstaan van grond voor Molenhoek aan de bouw van een woning aan de Postweg. In zijn brief aan de gemeenteraad schrijft de Tholenaar nu, bereid te zijn de pachtgrond af te staan als de project ontwikkelaar die de eerste fase van de nieuwbouwwijk realiseert, de tweede fase gelijktijdig mag ontwik kelen. "Van Gorsel koppelt allerlei zaken, maar zo werkt het niet. Alles wordt afzonderlijk beoordeeld", zegt Steenpoorte. De Thoolse agrariër, die vorig jaar in de commissie ruimtelijke orde ning op begrip kon rekenen van PvdA, D66 en AOV, schuift de bur gemeester de zwartepiet toe. "In het verleden heb ik van de rechter een paar keer gelijk gekregen en dat zit natuurlijk niet lekker." Ook in zijn brief aan de raadsleden zinspeelt hij daarop: 'Kennelijk moet Van Gorsel gepakt worden en klem gezet wor den omdat hij weigert alles te accep teren wat de gemeente wil!' Mina van Dijke-Goedegebuure schenkt een borrel in, vijftig jaar geleden, toen ze pas in het café aan de Hoenderweg in St. Annaland begon. VERVOLG VAN PAGINA 1 Het echtpaar Van Dijke bouwde samen na de oorlog een goed bestaan op, nadat Leen in de oorlog nogal wat ontberingen had meege maakt. Hij werd te werk gesteld op een duikbootbasis in de Franse havenstad Brest, op het vliegveld Haamstede en in het Duitse Aken. Na de bevrijding was het hard ploe teren. Leen werkte overdag in de bouw. In de Tuinstraat, Van den Bosstraat en Kerkeblokstraat wer den heel wat huizen gebouwd voor de Wezen Armen en voor particulie ren, zoals de bungalow van L.J. Rijnberg in de Kloosterstraat. "Wan neer ik thuis kwam. ging Mina eten koken en deed ik het café, maar 's avonds was ik weer naar de werk plaats aan de Tonhuisstraat. In het café was het door de week echter niet zo druk, want je had toen geen aow, wao of vut. Men moest vroeger een week werken voor veertig gul den. Toen had men het niet zo breed. De meeste klanten kwamen op zaterdag." Maar wanneer ze terug kijken, weten ze niet hoe het alle maal rond kwam. "Hoe drukker het is, hoe meer er dan kan", zegt Leen. "En tegenwoordig ploeteren ze niet meer zoals toen", vult zijn vrouw aan. "Ik zat met twee kinderen aan de borst en dan deed je het huishou den en het café erbij." En het werd nog drukker, want de St. Annalandse horeca-ondememers kregen bij toerbeurt gedurende twee jaar het beheer van het dorpshuis en als laatste caféhouder was Van Dij ke aan de beurt. En het bleef niet bij 2 jaar, want het liep uit tot 13 jaar. "Dat hebben we buitengewoon getroffen, want met de gemeentelij ke herindeling veranderde het beheersysteem en mochten wij het blijven doen tot ik 65 jaar werd", zegt Van Dijke. "Alle bruiloften en grote vergaderingen hadden we, want het dorpshuis was toen de eni ge accommodatie waar meer dan 100 mensen een plaatsje konden vinden. Na het oude dorpshuis aan de Kloosterstraat hebben we nog anderhalf jaar in de Wellevaete gewerkt. Daar kregen we ook het onderhoud van de kleedlokalen en w.c.'s van de sportzaal nog bij, maar we hebben een gezellige tijd in de dorpshuizen gehad." Mevr. Van Dij ke vond het nog gezelliger dan in het café. Het publiek was meer gemengd in de dorpshuizen omdat er ook veel vrouwen en kinderen waren, die je in het café niet zag. Zoon Huib sprong elke vrijdag avond bij om de drukte van de brui loften in het dorpshuis op te vangen. En zoon Cent nam met zijn vrouw Dineke het café waar, wanneer vader en moeder met vakantie gin gen. Naar de Canarische Eilanden, naar Oostenrijk of naar Zwitserland, waar de jongste dochter Dia als medisch analiste werkte. "Huiselijk leven heb je heel weinig in een horecabedrijf, maar toch kan ik niet zeggen dat de kinderen er onder geleden hebben", zegt Van Dijke. "Ze hebben allemaal een goe de opleiding kunnen volgen en dat was kostbaar. De twee zoons aan het ZTI in Goes en ze hebben het tot lei dinggevende functies gebracht. En de oudste dochter is met een chef financiën getrouwd, terwijl de jong ste dochter inmiddels dichterbij huis in Amsterdam werkt. Maar niemand voelt er iets voor om ons op te vol gen. Alleen een kleindochter werkt in de horeca, bij het bekende weg restaurant Kanters." Het echtpaar Van Dijke heeft altijd alles voor de klanten over gehad. "Op verzoek van de kinderen sluiten we maandag om het jubileum in familiekring te vieren, maar anders zijn we altijd zes dagen per week geopend. Op zondag zijn we vanaf het begin dicht geweest. Als er een verjaardag is, gaan we daar om beurten naar toe. De één 's middags en de ander 's avonds, want de klanten komen als het hen belieft. Daar voel ik me ver antwoordelijk voor. Daarom ben ik bijna altijd thuis. Er zijn weken bij, dat ik niet buiten kom. Ik ben een echte huismus, maar je voelt dat absoluut niet als een belasting. Je hebt het niet moeilijk, al ben je dan gebonden." Zijn goede gezondheid voert Van Dijke als belangrijkste reden aan, dat hij zijn werk nog steeds met plezier doet. "Ik ben mijn hele leven nooit ziek geweest en dat scheelt heel veel. Als je al wat kra kende wordt, dan gaat het tegen staan, maar nu niet. Door altijd aan de gang te blijven, blijf je ook goed in conditie, zodat ik de vaten met dertig liter bier nog goed kan verzet ten. In café Van Dijke wordt er niet alleen gekaart, maar ook heel wat gepraat. "Je weet alles, 't goede en 't kwade. En van sommige dingen weet je wel eens teveel omdat men sen dan erg persoonlijke dingen ver tellen. Maar meestal is het gezellig. Je hebt altijd bekenden binnen. Hoe wel het café de grootste duiventil is die je je maar kunt bedenken, heb ben wij een grote kern vaste klanten, ook van buiten St. Annaland. We proberen het altijd in de hand te hou den, dus als het mis dreigt te gaan, blijven we niet voeren. Denk om je rijbewijs, zeggen we dan en de meesten zijn uit zichzelf al zo ver standig", zegt Van Dijke. Maandag is het eigenlijke gouden jubileum en donderdag 16 mei viert het echtpaar dat met een receptie voor de klanten. "We wilden het allebei graag volhouden tot het vijf tigjarig bestaan", zegt Van Dijke. "Als je wat aan de hand hebt, zoals dit café, dan wordt het een sleur, waarvan je niet zomaar afscheid kunt nemen. We hebben dit vijftig jaar lang opgebouwd en dat seef je niet gauw op. Maar als er hu een serieuze koper zou komen, dan ver kopen we het bedrijf. Want je moet toch een keer stoppen en op den duur gaat de leeftijd meespelen", aldus Van Dijke. De onderneming hield zich toen uit sluitend met draineren bezig. Oost dijk was een van de acht werkne mers die in 1956 naar Kerkwerve op Schouwen trokken om, in het kader van de ruilverkaveling, drainage aan te leggen voor de afvoer van hemel water naar sloten en watergangen. "Dat waren gebakken buisjes. Met een kettinggraver werd er een goot gegraven en met een haak legde je de buisjes erin. Later gebeurde dat andersom. Dan taste je de buisjes op elkaar en door de druk geleden ze naar bene den de sleuf in." Na de gebakken buisjes kwamen de pvc-buizen van 5 meter lengte in zwang die automatisch naar bene den getrokken werden waardoor het werk lichter en sneller ging. "Dat waren eerst vierduims buisjes maar die werden nog al eens platgedrukt door de klei. De vijfduims die daar na kwamen, waren beter. Nu is het allemaal ribbeldrain op rollen." Werd het afschot toen met piketten aangeduid, nu doet de laserstraal dit werk. Oostdijk werkte lang samen met P. de Leeuw uit Oud-Vosse meer en C. Quist uit Tholen. De machine waar Oostdijk op werkte had een vermogen van 250 pk. Het slaan van paaltjes was een secuur werkje. In de woorden van Oostdijk werd er 'op zichten gereden'. De moderne techniek bracht de lasers traal. Die komt uit de 'commando post' die bij de oprit van de akker slaat, een soort kastje op een groot statief. Een speciale spiegel op de machine dient als ontvanger. In de cabine is een controlepost. Daarop kan de machinist zien of de drain op de juiste diepte wordt gelegd. Zo niet dan gaan er oranje lampjes branden. "We hadden heel weinig storingen. Dan was het meestal een zekering die kapot was." De machi ne kon bijna bij alle omstandighe den het land op. De rupsen van 5 meter lang en 55 centimeter breed zorgden voor een breed draagvlak. Behalve een machinist was er ook een dekpiloot op de draineermachi- ne en een trekkerchauffeur die de goten dicht schoof. Machinist en dekpiloot wisselden elkaar af. Oostdijk was ook betrokken bij het aanleggen van waterleiding in de ruilverkaveling op Tholen eind jaren vijftig. Het werkterrein van Hommel strekte zich echter hoe langer hoe verder uit. Vanaf 1962 tot 1968 verbleef de ploeg in Biddinghuizen in de Flevo- polder waar de mannen in een kamp werden gehuisvest. Maar ook bij Goes was lang werk. Daar legde Oostdijk met zijn collega's geduren de twaalf jaar drainage in De Poel. Het werk bracht hem naar Limburg, twee weken naar Texel, Alkmaar, Zeeuws-Vlaanderen, het land van Altena en Prinsenbeek bij Breda. "Ik ben overal geweest. En ik kwam ook overal aan. Onderweg hoefde ik bij na nooit naar de weg te vragen. Het was een gezellige tijd." Op een gegeven moment telde het bedrijf zeven draineermachines maar toen kwam de klad in het werk. "Het werd overal minder. De verka velingen liepen af. Eerst hadden we opdrachten via de Grontmij en de Heidemij maar er kwamen steeds meer particulieren op de markt. Waar een ander voor draaide, kon je zelf niet voor draaien. Toen zijn we op kabels overgegaan." Van machinist werd Oostdijk trac torchauffeur. En doet nu alle voor komende werkzaamheden en is een manusje van alles geworden. "Kabels, water en gas en soms een riolerinkje". Hij zit niet langer in een en dezelfde ploeg. "Je bent nooit zeker waar je naar toe moet. Dat kan elke dag ergens anders zijn." De trekker brengt hem naar Moerdijk, Roosendaal, Ossendrecht maar ook naar België. "Dat was zes uren rij den. Bij goed weer heb je mooie reisjes, maar bij slecht weer moet je er ook door," zegt Oostdijk lachend. Bijzonder was de renovatie van de stadsverwarming in Bergen op Zoom waar Hommel 60 meter onder de woningen aan de Gagelboslaan en de Lievenshovelaan moest boren. Kranteberichten met foto van die speciale operatie bewaart zijn vrouw in een album met de verslagen en foto's van de jubilea van het bedrijf. Grondwerk uitvoeren in de straten van dorpen en steden is ander werk dan draineren op het platteland. Ais een gleuf in een trottoir wordt dicht gemaakt, moet dat stevig gebeuren. Oostdijk herinnert zich het werk met de 'explosiestamper' die veel lawaai maakte. "Die schoot vanzelf naar boven maar je moest hem wel recht houden om tussen de tegel te blij ven. Ik heb er wel eens dagen mee gewerkt, van 's ochtends tot 's avonds. Nu worden ze niet meer gebruikt en wordt het aandrukken met trilmachines gedaan." Oostdijks' hart ligt op de draineer- machine. "De polders in. Dan kom je overal." De praktijk was en is zijn leermeester want diploma's heeft de jubilaris niet. "Je kan me overal naar toe sturen. Komen doe ik er." Hij heeft het werk altijd met plezier gedaan, zegt hij. "Natuurlijk valt er wel eens een woord, maar dat gebeurt overal." Oostdijk is wel bijna 37 jaar lid van het CNV en is sinds ongeveer tien jaar plaatselijk vertegenwoordiger. Elke maandagavond kunnen er werknemers komen om bij hem een aanvraagformulier in te vullen voor een uitkering van de bedrijfsvereni ging (gezamenlijk uitvoeringsor gaan in Tilburg). Afgelopen winter was er door de vorstperiode veel werk aan de winkel omdat veel werknemers in de vorstverlet kwa men. "Er waren wel vijftig man die een inkomstenverklaring in kwamen vullen. Die moeten elke week inge leverd worden. Nu gaat het nog enkel om een ww-uitkering." Hoewel de CAO-onderhandelingen nog niet rond zijn, hoopt Oostdijk dat hij over drie jaar wanneer hij 57 is, gebruik kan maken van de vut regeling. De jubilaris werd vrijdag in de bloemetjes gezet. Hij kreeg een gouden horloge en een envelop met inhoud. Wij tonen U in onze showroom een zeer breed assortiment tegels met alleen de hoogste kwaliteit. Van klassiek tot modern, van klein tot groot. Onze deskundige medewer kers staan U graag te woord om U meer te vertellen over kwaliteit, slijtgroep, hardheid en kleurideeën e.g. kleur combinaties Nieuw in onze collectie: Romantic Style van Venis, Laura Ashley in keramiek De pastelkleuren gecom bineerd met fraaie strip stellen U in staat een zeer creatief ontwerp van Uw aadkamer te maken SHOWROOM Tléopend Ma. 13.00 - 17.30 uur Di. t/m Do.: 08.30 - 17.30 uur Vrijdag 08.30 - 21.00 uur Zaterdag 09.30 - 17.00 uur BOUWMATERIALEN Geopend: Ma. t/m Vr.: 07.30-17.30 uur Zaterdag 08.00 - 12.00 uur Zeelandhaven 7 - Bergen op Zoom Tel. 0164-271500 Advertentie I.M. 1 t

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1996 | | pagina 9