Laatste deel Thoolse puzzel landbouwgronden ligt op tafel Kort ma prachtug! Scorebord in Meulvliet doet het weer Politie pakt drugsdealers in Zeeland Reserves van Noad '67 in de bekerfinale M.A.H. van Tilbeurgh vertelt over schatten Oud-Vossemeer A.M. de Kaper kandidaat voor partijraad VVD Twee ton voor opknappen drie monumenten Begrenzingen in verkaveling Stavenisse Koninginnedag Commissie ouderenbeleid St. Philipsland in de problemen 0115-613641 Donderdag 9 mei 1996 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 17 Knvb - voetbal Noad onderuit Zaalvoetbal Bloemenhal en Chateau winnen bedr ij vencompetitie WHS 3 kan niet tegen kampioen op Bekervoetbal Sinds 1992 zijn de landbouwers op Tholen bezig met ruilverkavelingen. Boeren ruilen grond uit om meer per celen dichter bij huis te hebben en om meer of soms juist minder grond in bezit te krijgen. Om de waarde van de diverse percelen te schatten, worden er zogenoemde 'schatters' aangesteld. Deze gaan het betreffende gebied door en onderzoeken de grond. Eén van hen is M.A.H. van Tilbeurgh uit Oud-Vossemeer en hij doet zijn relaas over het ruilverkavelingsblok Oud-Vossemeer. Geen veehouder Waarde Kleuren Stemmen van lezers Stemmen van lezers Vrijdags en zaterdags GEOPEND Noad speelde zaterdag thuis geen beste wedstrijd tegen SSV uit Goes. Bij de geel-groenen waren Jaap van Oudenaarde en Leo Polderman weer terug na blessures, terwijl Erwin Kot's schorsing afgelopen was. A- junior Winfred Kaashoek begon in de basis links op het middenveld. SSV moest deze wedstrijd winnen om nog in de race te blijven voor het kampioenschap. Dat was dan ook goed te zien. De Goesenaren waren net iets feller in de duels en wonnen dan ook vrijwel iedere keer. Na ongeveer een kwartier kwamen de gasten op voorsprong. Op het randje van buitenspel ging een SSV-spits alleen door op het doel en tekende 0- I aan. Hierna was alleen Leo Pol derman nog gevaarlijk met een schot op het doel. Na 25 minuten moest trainer C. van 't Hof verdedi ger Gerben v.d. Velde afstaan aan het tweede elftal, dat de halve finale om de beker speelde. A-junior Cen- ny van Splunter verving v.d. Velde, maar moest na een kwartier al weer van het veld met kramp (hij had al een hele wedstrijd achter de rug). Zijn teamgenoot en aanvoerder Harm Verwijs kwam voor hem in het veld. Noad dicteerde hierna het spel, maar kreeg geen echte kansen. SSV maakte echter op een slecht moment, vlak voor rust, 0-2 uit een corner. In de tweede helft was de koek op bij Noad. Elke bal werd verspeeld en werd teveel gelopen met de bal. Na tien minuten sloegen de Goese naren toe en stelden de overwinning met twee goals definitief veilig: 0-4. Een aantal doelpogingen van Noad waren de enige hoogtepunten in de tweede helft. De supporters zagen een slechte wedstrijd en daardoor besloten velen naar het andere veld te gaan om de verrichtingen van het tweede elftal gade te slaan. Noad 2 won de halve finale en speelt vol gende week de eindstrijd in het bekertoernooi. Ook de A-junioren kunnen dan nog kampioen worden. Trainer C. van 't Hof zal voor de laatste wedstrijd tegen Zaamslag voor het eerste elftal terug moeten grijpen op veteranen. Middelburg SSV'65 Kruiningen SKNWK Tem. Boys Bevelanders 211 Meeuwen 21 WIK 21 Wemeldinge 21 NOAD'67 21 Zaamslag 21 Krabbendijke 21 21 14 21 14 21 14 21 13 21 11 9 7 7 6 5 3 2 4 45 5 44 5 44 4 43 4 39 7 32 9 26 11 24 3 12 21 3 13 18 4 14 13 2 17 8 51- 22 51- 17 57- 35 68- 37 44- 24 40- 31 32- 34 40- 42 20- 34 35- 59 22- 62 12- 75 In de bedrijvencompetitie van Meulvliet zijn alle wedstrijden gespeeld. Bloemen hal werd onbetwist kampioen in poule A. De ploeg behaalde met veertien punten ongeslagen de finish door zes winstpar tijen en twee gelijke spelen. Budelpack werd tweede met twaalf punten. De eind stand in poule A is: 1 Bloemenhal 14 punten uit 8 wedstrijden; 2 Budelpack 12 p; 3 General Electric Plastics I 11 p; 4 De Fles 9 p; 5 Bouman-Potter 8 p; 6 GEP II 8 p; 7 Stavenisse 6 p; 8 GEP III 2 p; 9 Fri d'Or 2 p. Fri d'Or heeft een net iets slech ter doelsaldo dan GEP 3 en degradeert naar de B-poule. Bloemenhal en Budel pack hadden het beste doelsaldo van 20. Le Chateau werd in de B-poule winnaar met vijftien punten uit negen wedstrij den. Het team won zeven keer, verloor eenmaal en speelde eveneens één keer gelijk. Dorpsherberg volgt op drie pun ten achterstand. De middenmoot bleef hier dicht bij elkaar. De eindstand in deze poule is: I Le Chateau 15 punten uit 9 wedstrijden; 2 Dorpsherberg 12 p; 3 Duveltjes 11 p; 4 Lievensberg 10 p; 5 Standaard Tholen 10 p; 6 Vosbar 10 p; 7 Delta Nuts 8 p; 8 Insulcon 6 p; 9 De Poort 5 p; 10 Beursplein 3 p. Le Chateau promoveert naar de A-poule. Dorpsher berg behaalde het beste doelsaldo met 23, gevolgd door Lievensberg met 22. Beursplein sloot af met een negatief doelsaldo van 58. Orgelconcert. Erik Heijerman uit Houten geeft zaterdag een orgel- en clavecimbelconcert in de Hervorm de kerk te Steenbergen. Het optre den, dat om half drie begint, is het eerste in een serie die tot in septem ber loopt. Het 17e eeuwse orgel staat in de concerten centraal, maar ook andere instrumenten zullen te horen zijn. WHS 3 trad zaterdag aan tegen kam pioenskandidaat Dauwendaele 2. Deze ploeg had nog één punt nodig om de titel binnen te halen. In de wedstrijd was dat goed te zien. Zod ra WHS de bal kreeg, werd het door de thuisploeg opgejaagd. Na een kwartier kwam Dauwendaele dan ook op voorsprong. Voordat keeper Peter Smits in kon grijpen, werd de bal door laatste man Izaak Gunter van richting veranderd en verdween in het doel: 1 -0. WHS kreeg hierna wat meer grip op de wedstrijd, maar echte doelkansen kreeg het niet. Izaak Gunter kreeg echter een straf schop tegen vanwege hands in het zestien-metergebied. Volgens de groen-witten was het een aange schoten bal en werd een Dauwenda- eler die natrapte naar Jan Fase niet bestraft. Maar de arbiter legde het leer op de stip en de thuisploeg liet deze kans niet liggen: 2-0. Door een verdedigingsfout in het centrum van WHS liep Dauwendaele nog voor rust uit naar 3-0. De tweede helft gaf vrijwel hetzelf de spelbeeld te zien. Het Middel burgse team kreeg diverse kansen om de score te vergroten. Vaak was het doelman Smits (die dit seizoen voor het eerst keepte) die redding bracht. Toch kon ook hij niet verhin deren dat de eindstand opliep tot 5- 0. Dauwendaele was daarmee kam pioen. Dauwend. 2 21 -46 Veere 2 21 -37 Zwaluwe 2 21 -36 AZVV2 21 -31 Tem. Boys 2 21 -31 Kapelle2 21 -30 Meeuwen 2 21 -30 O-Kapelle 2 21 -29 Seroos. 2 21-22 Dinteloord2 21 -21 FSV 2 21-19 WHS 3 21 -14 De reserves van Noad hebben door een 3-0 overwinning op GFC 2 uit Tilburg een plaats bemachtigd in de finale van het bekertoernooi. De geel-groenen speelden zaterdag op eigen terrein goed tegen de Tilburg- se ploeg. Marco van Herpen (licht geblesseerd) en Bram Filius (zware knieblessure) waren afwezig. Noad was erop beducht dat GFC een snel le en balvaardigé ploeg zou zijn. In de beginfase tastten de beide teams elkaar af en gaven weinig of geen kansen weg. Er werd fel gestreden om de bal en goede combinaties werden opgezet. Maar de verdedi gers gaven geen krimp. De eerste doelkans was voor GFC, maar keep er Wilco van Herk maakte het schot onschadelijk. Halverwege ging Ronald den Braber aan de linkerkant door, passeerde enkele verdedigers en liep het strafschopgebied binnen. Via de handen van de keeper en de paal bracht hij Noad op voorsprong. GFC probeerde wat terug te doen, maar in plaats van te schieten, pro beerde het de bal dichtbij het doel te brengen. Daardoor bleef een treffer uit. Een goede kans ging verloren omdat de GFC'er overschoot. Na rust schoot GFC uit de startblok ken, maar de Noad-verdediging - met de goed spelende Edwin Hage als laatste man - hield stand. De geel-groenen kregen weer wat meer grip op de wedstrijd en na een afge slagen Noad-aanval pikte Ronald den Braber de bal weer op, passeer de fraai een verdediger en legde op tijd breed naar Joop Quist die voor een leeg doel gemakkelijk kon sco ren: 2-0. Even later verloor een GFC'er zijn zelfbeheersing. Hij ver loor een duel van Leon Hoek en sloeg hem in het gezicht. Hoek retourneerde de slag direct en er ont stond een relletje. De arbiter staakte het duel. Na onderhandeling van Noad-aanvoerder Edwin Hage met de captain van GFC en het arbitrale trio werd de wedstrijd weer hervat, echter zonder de twee herrieschop pers. Noad trok er stevig aan en kreeg veel kansen. Ronald den Bra ber schoot net naast en het schot van Sander Kot werd goed gestopt door de Tilburgse doelman. GFC kwam er niet meer aan te pas en na een mooie vrije trap van Kot over de verdediging legde Joop Quist de bal in één beweging stil en met het andere been schoot hij het leer tus sen de palen: 3-0. Met deze over winning treft Noad zaterdag in de finale Seolto 3 uit Zevenbergen. De wedstrijd begint om half drie op het terrein van Chrislandia in Heijnin- gen. Schatters aan het werk met Van Tilbeurg, wat verborgen, tweede van links. "In het kader van de ruilverkaveling met administratief karakter (RAK) is Tholen opgedeeld in vier blokken Voorzitter J.L. van Gorsel van de Rabobank Tholen stelt vrijdagavond het vernieuwde scorebord in sport hal Meulvliet weer in gebruik. Bij de bouw van het gemeenschapscen trum stelde de bank het bord beschikbaar, maar b. en w. vonden het niet goed, dat daarop de naam en het vignet van de schenker prijkten. Dat werd daarom vervangen door de algemene tekst: sport- en gemeen schapscentrum Meulvliet. Inmiddels denkt het gemeentebestuur totaal anders over reclame. Er zijn vorig jaar 19 reclameborden toegelaten, die jaarlijks 230 gulden per stuk opbrengen en daarmee de exploita tie van Meulvliet verbeteren. Overi gens doet de gemeente dat niet rechtstreeks, maar via een reclame bureau uit Arnhem. Wegens dat gewijzigde beleid, maar ook de Rabobank haar naam voortaan ver binden aan het scorebord. Alleen moest het verouderde elektronische scorebord dan eerst opgeknapt wor den en ook dat wilde de bank voor haar rekening nemen. De beheers commissie van Meulvliet geeft vrij dagavond tijdens het schoolvolley- baltoemooi een feestelijk tintje a!an de ingebruikneming. Overigens hoeft de bank geen jaarlijks bedrag te betalen voor de reclame. Als de proef in Meulvliet lucratief is, over weegt het gemeentebestuur om ook in sportzaal de Wellevaete te St. Annaland reclameborden toe te staan. met een totale oppervlakte van 11.156 hectare. In 1992 werd het eerste blok, Sint-Annaland 3148 hectare, aangenomen en in voorbe reiding genomen. In 1993 volgde het blok Stavenisse van 2656 hecta re en in 1994 was Poortvliet met 2777 hectare aan de beurt. In febru ari 1995 werd als laatste blok Oud- Vossemeer met 2575 hectare aange nomen. Zowel in aantal stemmen als in hectares was men in meerderheid voor. Daarmee zijn op heel Tholen landinrichtingsprojecten in uitvoe ring." "Boeren die grond hebben in meer dere ruilverkavelingsblokken, kun nen met behulp van een uitruilcoör dinator op vrijwillige basis percelen ruilen. In september werd aan mij en zeven anderen gevraagd of we zit ting wilden nemen in de schattings commissie voor het blok Oud-Vos semeer (polders van Tholen en Oud- Vossemeer). Het leek ons een leer zame en uitdagende taak in onze eigen streek. Zo werden we op 27 oktober vorig jaar benoemd als zogenoemde 'schatters' die van de diverse percelen grond de waarde moeten bepalen. In eerste instantie waren er acht schatters opgezocht in dit blok. Helaas moest er één om gezondheidsredenen afhaken. Zo konden we als schattingscommissie met zeven man aan het werk. Daar van waren er zes akkerbouwers en één fruitteler. Een benaderde vee houder had geen belangstelling en dat kan voor bepaalde gronden toch wel eens een gemis zijn geweest." "In de eerste bijeenkomst lieten we duidelijk blijken dat we graag zou den zien dat de drie leden van de landinrichtingscommissie de hele schatting bij zouden wonen. Dat is dan ook in goede harmonie gebeurd. Helaas moest de voorzitter het wel eens af laten weten wegens zijn drukke werkzaamheden. Nadat we waren geïnformeerd over het stelsel van classificatie met daarin de maxi male ruilwaarde van 40.000 gulden per hectare cultuurgrond en het minimum van 10.000 gulden, legde Wim Leenders van het DLO Staring Centrum het ontstaan van de polders uit. Leenders was ingehuurd door de dienst landinrichting en beheer land bouwgronden van de provincie Zee land." "Het ruilverkavelingsgebied Oud- Vossemeer omvat het oostelijk deel van Tholen. Het gebied is opge bouwd uit veertien polders waarvan er dertien geheel binnen de gebieds- grens liggen. Het hele gebied is in 1994 en 1995 door het DLO Staring Centrum in kaart gebracht. Van bij na alle eenheden is een profielbe schrijving gemaakt. Daarin wordt ondermeer het stof- en lutumgehal- te, de kalktoestand, de rijpingsklasse en de zandgrofheid vermeld. Ook zijn de gemiddelde hoogste en laag ste waterstanden opgenomen. Zo komen er in ons gebied 44 standaard profielen voor met vijf verschillende grondwaterklassen. Dat werd alle maal samengevat in een legenda. Van daaruit zijn wij als schatters met deskundige hulp aan het schat ten gegaan. We begonnen met de goede schorgronden. De verschillen in profielopbouw en de kalktoestand werden duidelijk in zowel de bouw- voor als het hele profiel. Nadat we zo op één middag zes tot acht ver schillende putten hadden gezien, konden we ze thuis op een rijtje zet ten en er een bepaalde waarde aan toe kennen. In de volgende bijeen komsten, meestal 's morgens, bespraken de schatters en commis sieleden dan de profielen." "Als basis van de ruilwaarde van de gronden werd gekeken naar het voortbrengend vermogen van de grond. Daarbij spelen de ontwate ringsmogelijkheden en het vochtle- verend vermogen van het profiel een rol, net als de verkruimelbaarheid en slempgevoeligheid van de boven grond. De gronden met de beste eigenschappen, produktiemogelijk- heden en de grootste keus aan gewassen, kregen de hoogste ruil waarde. Op een bord werden de ver schillende waarden genoteerd die de schatters hadden toegekend. Aan sluitend konden de commissieleden hun waarden toevoegen. Zo werd dan aan elk profiel na uitgebreide discussie een procentuele waarde toegekend die dan later in guldens vertaald kon worden via het stelsel van classificatie." "Nadat we tien keer de polders door waren geweest en alle standaardpro fielen hadden gezien, hebben we in twaalf bijeenkomsten de waarden bepaald van deze profielen. Ook hebben we nog een ochtend waar den moeten toekennen aan dijken binnen ons gebied. Toen we alle schattingsuitkomsten rond hadden, kregen we vlak voor Kerstmis de bodemkaart. Hierop staan heel interessante gege vens over de streek. Menige schatter en commissielid stond versteld van wat er in hun buurt in de grond voor komt. Deze bodemkaart moesten we inkleuren. Elke kleur vertegenwoor digt een percentage zoals we dit gezamenlijk overeengekomen waren. Dat inkleuren was een heel karwei, maar het geeft een duidelijk beeld van de streek. Bij je eigen bedrijf kun je de verschillende pro fielen en vooral de scheidingen goed volgen. Op de kaart is een minimale opper vlakte van een kwart hectare aange geven omdat de schaal ervan 1 op 10.000 is. Helaas zijn er in ons gebied nog wat kleinere plekken in percelen die zo niet meegenomen worden. Hiervoor moeten we als schatters nog een oplossing zien te vinden omdat we anders geen tevre den gevoel overhouden aan het door ons verrichte werk en omdat we de commissieleden dan wellicht met een probleem opzadelen." "Al met al kunnen we terugzien op een leerzame en fijne schattingspe riode. Je kunt bij zulke zaken ook veel van elkaar leren. Dhr. Wolvekamp die namens de dienst landinrichting en beheer landbouwgronden de schat tingen leidde, wist bij het discussië ren over de profielen een goede link te leggen tussen de verschillende waarden. Alle schatters hebben gelukkig al de bijeenkomsten bij kunnen wonen. We hopen dan ook dat binnen zeer afzienbare tijd het geheel afgerond is, zodat wat ons betreft Tholen weer één is na een totale administra tieve verkaveling." 't Bezoek van onze koonehinne in and're oahe hasten zou ma êên uurtje duure Dae was vee te bekieke, eiheluk tevee vö un uure. 't Was a even over tiene, toen daelden de heelekopters uut de lucht. De burrehemêêster slaekte 'n diepe zucht, want de kemissie van onfangst stong a 'n stuitje hrêêd om de vostelukke persöönen te verwelkommen, zo a tat êêt. Nae de behroeting hienge ze rap nae 't hemêêntuus toe, want dae zouwe ze êêst nog 'n bakje koffie hae doe. Bie hebrek an tied kon dat jammer henogd nie deu hae, dus oal 't pèrsenêêl dien dol vö niks hedae. Dae stienge oal die móóie kommetjes in 'n volle koffiepot; dan laeter ma opwèrme vö d'r eihe, want weggööie is al te zot. Ondertussen stieng êêl 't hezèlschap op 'n verööhing vö 't hemêêntuus te luustre nae 't hezang van vele volwassene in kleine huus. Die Hete êêle móóie in ök nog bekende liedjes ööre. Dae was vast wè vee vö heoefend, wellicht daehen vantevoren. De wandelroete verliep hoed, dat d nie beter kunne weeze, dat me trouwens a in d' Eendrachtbode kunne zie in leeze. De welkomstoespraek deu de burrehemêêster, vö de roete behon, was oké. Ja, zukke diengen briengt 't ambt van burrehemêêster oak mee. Dat werk is hem oak wè toe te vertrouwe. 'k Oope toch a te hoeie man d'r hêên te oahe bloeddruk van over za ouwe. De prinsen waere die dag oak in d'r sas, dat kö je wè zie. Ze daeje zowat overa an mee in verveelden d'r eihe nie. Onze vorstin oa vö elke stend belangstelling in keek erg tevree. In bie 't veilen van de petoaten kreehe ze oamae nog 'n tas vol mee. De kooneklukke bus stong nae 't veilen a klaer om te vertrekke dus konne onze oahe hasten 't bezoek nie langer rékke. Op de wegt nae Bèrrehe stonge d'r oak nog zangers in muzikanten ophesteld, ma dae de reporters niks mêê over verteld. Ja, 't was oamae êêl móói in 't is wêêr us beweeze da zowè Zêêuwen as Braebanders mee zo'n bezoek êêl blieje kunne weeze. Ma 't zou nog vee móóier kunne weeze in van vee mêêr waerde a t'r us vrede zou komme op deze aerde. In a 't êêle Nederlanse volk net zo verlangend in blie de komst van de oaleróögste Koning tehemoet zoue wille zie. Ma dat za wè 'n onvervulde wens bluuve. Jammer! L.M. Hendrikse-Everaers Stavenisse. A.M. de Kaper uit St. Maartensdijk is kandidaat om lid te worden van de landelijke partijraad van de VVD. Van de totaal drie gegadigden heeft hij de voorkeur van het bestuur van de liberale kamercentrale Zeeland. De argumentatie hiervoor is, dat het bestuur een evenredige zetelverde ling in de partijraad wil tussen leden van het dagelijks bestuur en leden van provinciale staten. De Kaper is vice-voorzitter van de kamercentra le Zeeland en tot vanavond ook nog waarnemend voorzitter van de VVD-afdeling Tholen. Hij ziet de partijraad nog niet direct als een opstapje voor het kamerlidmaat schap. "Ik sluit niets uit, maar de Tweede Kamer vind ik wel erg ver gaan. Bestuurlijk heb ik echter al het nodige meegedraaid, zowel op gemeentelijk als provinciaal niveau. We zullen ons nu eerst maar op de partijraad gaan richten en dat moet ik combineren met een drukke baan", aldus De Kaper. Als de leden van de kamercentrale het maandag in Goes goedkeuren, zal de St. Maartensdijkse liberaal mr.ir. J. Huisman in de partijraad opvolgen. De toren van de Grote Kerk in Tho len, het pand Markt 3 in Tholen en de boerderij Nooit Gedacht aan de Annavosdijkseweg in Sint-Anna land zijn de monumenten waarvoor de gemeente de rijksbijdrage voor restauratie over het jaar 2001 wil besteden. Er is 212.931 gulden toe gezegd, terwijl van het budget voor 1999 nog 28.928 gulden over is en van dat voor 2000 nog 7078 gulden. Voor de woning Markt 3 is nog 35.039 gulden nodig (60% van de subsidiabele kosten), nadat vorig jaar al een groot deel is gesubsi dieerd op grond van de Thoolse ver ordening stads- en dorpsvernieu wing. De Sint-Annalandse boerderij heeft gevels die dringend aan herstel toe zijn. Ook in de kosten daarvan wordt 60% bijgedragen, ofwel 26.627 gulden. Tenslotte wordt 187.271 gulden voor de Thoolse kerktoren gereserveerd. Vorig jaar werd ook al 124.361 gulden hier voor uitgetrokken. In totaal is meer dan een miljoen gulden rijkssubsidie te verwachten voor het opknappen van dit monument. De gemeente heeft in het jaar 2002 nog 4.438.651 gulden subsidie nodig voor totaal 35 aangemelde restauratieprojecten. Overigens zal het rijk de budgetten met ingang van volgend jaar niet meer verdelen op basis van het aantal monumenten dat een gemeente telt, maar kijken naar de werkelijke restauratiebe hoefte. Gedeputeerde staten van Zeeland hebben het begrenzingenplan voor de ruilverkaveling Stavenisse vast gesteld. Tevens is eigendom, beheer en onderhoud geregeld van de in het verkavelingsblok gelegen openbare wegen, waterlopen en dijken. In het ontwerp-plan zijn geen wijzigingen van betekenis aangebracht. Naar aanleiding van opmerkingen door de gemeente Tholen zijn de namen van een aantal wegen gecorrigeerd. En het waterschap Zeeuwse Eilanden heeft erop gewezen dat in het gebied een gedeelte koppelleiding, een stuw en een duiker niet worden gerealiseerd wegens het achterwege blijven van het verdichtingenplan zoet water. Majesteit, wij houden van u! Deze hartverwarmende leuze klonk in St. Maartensdijk uit de mond van een spontane, nuchtere Zeeuw. Nuchter? Dit trof de vorstelijke gasten zicht baar en mij ook. Zo'n aanhankelijks- betuiging, gemeend en oprecht, waar tref je dat nog aan? In St. Maartensdijk! Eveneens de sfeer, die zoveel warmte uitstraalde. En de rust waarmee de ontvangst gepaard ging, grandioos. Nergens geen gedrang - door het hele dorp of stad je - hadden de koninklijke gasten ruim baan om op spontane wijze te genieten van de vele originele bedenksels van de bevolking. Daar was over nagedacht! Eén topper - er waren er meer - was de Oranjefon tein die in de gloed van de zon, majestueus straalde als oranjebloe sem aan de takken. Het kletterde als kristal naar beneden. Schitterend! Thuis op Koninginnedag heb ik meegenoten via de t.v. en via de fotoreportage en het verslag in de Eendrachtbode heb ik nog eens nagenoten. Na veel gekissebis over de kosten - niet ten onrechte - heb ben vele duizenden landgenoten mee mogen genieten van de feeste lijke stemming op het eiland Tholen. Deze Koninginnedag 1996 gaat onuitwisbaar als geslaagd in mijn archief. Hopelijk ook in het uwe. Nel Gaakeer Dclilaplcin 6 Amersfoort. De gerenommeerde LIJSTENMAKER 'eeuwen voor het 'kistwerk eiland Tholen Molenstraat 13, tel./fax: 0166-664041 4695 CK Sint-Maartensdijk Advertentie I.M. De commissie ouderenbeleid St. Philipsland zegt in de problemen geraakt te zijn omdat het gemeente bestuur van Tholen weigert nog namen en adressen van inwoners te verstrekken die 65 jaar worden. Sinds de gemeentelijke herindeling op 1 januari 1995 is die dienstverle ning van de voormalige gemeente St.Philipsland door de nieuwe gemeente Tholen gestaakt. Met als reden: inbreuk op de privacy, zo kreeg mevr. P. ten Hove-Vaders te horen. "Wij krijgen echter klachten van mensen die niet uitgenodigd zijn voor onze bijeenkomsten en het reisje. En omdat er elk jaar ouderen wegvallen, zal de belangstelling teruglopen als we geen nieuwe 65+ers kunnen uitnodigen. Er staat namelijk op niemands neus hoe oud hij of zij is. We zijn er al een jaar over aan het dubben, maar we zien geen andere oplossing dan te stop pen met de persoonlijke uitnodigin gen, waarvan er tot nu toe meer dan 300 werden verzonden. Maar zonder medewerking van de gemeente, kan het gewoon niet anders. De voorma lige gemeente St. Philipsland maak te er geen probleem van. Die publi ceerde ook de burgerlijke stand, maar nu weet je niets meer en dat scheelt ons belangstellenden. De laatste lichting die we nog gekregen hebben, is die van 1929. We ontvin gen dan 40 tot 50 namen van men sen die het volgende jaar 65 jaar hopen te worden." De commissie heeft besloten de activiteiten voor taan via deze krant aan te kondigen. Woensdag 29 mei staat het reisje naar het nationaal likeurmuseum Isodorus Jonkers in Hilvarenbeek op het programma. Via Eersel, waar wordt gegeten, rijden de St. Philips- landse ouderen dan naar Terheijden, waar het diner wacht. "Eén bus komt er altijd vol", zegt mevr. Ten Hove optimistisch. De politie heeft in de afgelopen weken negen mensen aangehouden in verband met de smokkel en han del in verdovende middelen in Zee land. Maandag werd in Zeeland op twaalf plaatsen huiszoeking verricht in Vlissingen, Middelburg en Hans- weert. Daarbij werden zes mensen aangehouden: drie Vlissingers van 26, 30 en 70 jaar, twee vrouwen uit dezelfde plaats van 28 en 49 jaar èn een illegaal in Vlissingen verblij vende buitenlander. De laatste was in het bezit van een geladen vuurwa pen en is ter beschikking gesteld van de vreemdelingendienst. Bij de invallen zijn twee vuurwapens, enkele tienduizenden guldens, een auto en ongeveer 60 gram heroïne in beslag genomen. De verdachten zijn achter slot en grendel gezet. Ze wor den ervan verdacht betrokken te zijn bij de handel in verdovende midde len in Zeeland en met name op Wal cheren. De aanhoudingen waren een vervolg op een politieactie van 16 april. Toen werd in de Rotterdamse haven op een Zuid-Amerikaans schip twee kilo pure cocaïne in beslag geno men. De straatwaarde lag rond de 700.000 gulden. Later die dag wer den op zeven plaatsen in Vlissingen, Rotterdam en Leidschendam huis zoekingen verricht. Daarbij werden drie Rotterdammers (32, 33 en 36 jaar oud) aangehouden op verden king van het organiseren van de invoer van de drugs. Ook worden ze verdacht van handel in drugs te Rot terdam. Verder werden er tiendui zenden guldens, twee vuurwapens, een auto en een geringe hoeveelheid verdovende middelen in beslag genomen. De mannen zitten nog in voorarrest. Over eventuele voorge leiding aan de rechtbank is nog niet beslist. YMCA-vakanties. Het christelijk jongerenverbond YMCA organi seert kampen en reizen voor jeugd en jongeren in binnen- en buiten land. Wie daarover informatie wil, kan een brochure aanvragen tel. 0343-523333. Airco? Schakel nu de ZVU in voor een airconditioning die bij uw bedrijf past. Deskundigheid in advies, installatie en onderhoud. Bel voor een koele offerte: Zeeuwse Verwarmings Unie B.V.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1996 | | pagina 17