Ererondje kampioenen Smerdiek Gouden Vosmeer organiseert reünie J. Dekker stoot L. Goedegebuure van de troon bij Sint-Annaland TOV 2 pakt alle punten op Jacoba van Beieren Noad 2 komt laat op gang tegen BVC 3 The Limit geklopt door Pinocchio ■GOdodBOOS Vosmeer D/E is kampioen Vosmeer wint stoelendans van RBC Emergo sinds weken weer goede partij Voetbalduel oud-Smerdiek en 35-plus Dames TOV eerste verliesheren pakken eerste winstpunten Donderdag 9 mei 1996 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 15 Tweede klas afdelingsvoetbal Curtis Goedegebuure jeugdkampioen St.Annaland Maatje te groot Jeugdtennis yrf n>-' v- ..<v Hydrauliekslangen Handelsonderneming Van Beers Techniek B.V. Volleybal, bingo, Mühren en playback De gouden voetbalclub Vosmeer houdt op zaterdag 25 mei een reünie ter gelegenheid van het jubileum. Naar stig is door een groepje leden van de jubileumcommissie gezocht naar de adressen van oud-leden en zo'n 600 brie ven zijn de deur uitgegaan. Volleybal Gevoelige nederlaag Dekker nieuwe kampioen Degradatiegevaar Aan de top Negen matchpoints Eerste plaats Koploper verslagen Regen spelbreker Uitersten Noad 2 werkte donderdagavond de laatste (inhaal)wedstrijd van de competitie af. Tegenstander was BVC 3 uit Oosterhout. Joop Quist, Jaco de Jonge, Hans de Jonge en Leon Hoek ontbraken aan de selec tie, net als de geblesseerde Marco van Herpen en Bram Filius. Hier door begon Noad in een vreemde opstelling aan de wedstrijd en dat was te merken. Het jeugdige BVC liep aan alle kanten door de verdedi ging en al na enkele minuten keken de geel-groenen tegen een 0-1 ach terstand aan. Kort na deze treffer volgde een goede aanval en opnieuw was het raak: 0-2. Noad probeerde wel wat terug te doen en kreeg ook enkele goede kansen, maar het vizier van Eric Breeman (spits uit het derde elftal) stond vooralsnog niet scherp. BVC schiep ook een paar kansen, maar door goed keeperswerk voorkwam Wilco van Herk dat de gasten nog verder uitliepen. Tot aan de rust verscheen er tot vijf keer toe een speler alleen voor Van Herk, maar die stond ze „niet toe te scoren. In de tweede helft kwam Rini Filius in het veld voor Verwijs. De'geel groenen gingen beter van start en na enkele minuten werd de nul van het scorebord gehaald. Uit een hoek schop van Edwin Hage kopte Filius, die meegekomen was, terug op Mar- tijn van den Burg die met het hoofd van dichtbij scoorde: 1-2. Even later kreeg Marco den Braber op het mid denveld de bal. Hij zag de keeper ver voor zijn doel staan en met een uitgekiende lob vanaf zo'n 30 meter scoorde hij de gelijkmaker. BVC werd vanaf dit moment totaal weg gespeeld. Op aangeven van Cennie Reijngoudt tikte Van den Burg van dichtbij in: 3-2. BVC kreeg hierop nog een kans om te scoren, maar Rini Filius haalde de bal vlak voor de doellijn weg. Na een goede actie van Ronald den Braber schoot Mar- tijn van den Burg weer van dichtbij in: 4-2. Even later ging Edwin Hage op de solotoer en tikte de bal opzij naar de vrijstaande Den Braber die fraai scoorde in de verre hoek: 5-2. Vlak voor tijd was er nog een goede actie van Sander Kot die Van den Burg aanspeelde. Deze rondde beheerst af en bracht de eindstand op 6-2. Noad 2 sluit het seizoen af als kampioen in de tweede klasse reserve van de afdeling. Stoomtrein. De stichting Stoom trein Goes-Borsele bestaat 25 jaar. Dat wordt gevierd op 18 en 19 mei met allerlei activiteiten vanaf tien uur 's morgens. Zo zijn er ritten met de stoomtrein naar Hoedekenskerke vanuit Goes en in Hoedekenskerke zijn activiteiten als tentoonstellin gen, beklimmen van de kerktoren (op zaterdag), optredens met muziek en dans en allerlei speeltoestellen en kraampjes. De jeugdspelers van TOV 2 uit Oud-Vossemer gaven Jacoba van Beie ren uit Sint-Maartensdijk geen enkele kans in de jeugdcompetitie. Met lege handen ging de ploeg uit de smalstad terug naar huis. Bij St.Anna land zijn de clubkampioenschappen voor de jeugd afgewerkt. Curtis Goedegebuure werd winnaar bij de jongens. Bij de meisjes werd Petra Bazen eerste. TOV 2 behaalde woensdag in de Thool- se jeugdcompetitie wederom twaalf winstpunten tegen Jacoba van Beieren. Joyce van Dam speelde tegen een tegen standster die nog maar twee lessen achter de rug had. Het werd dan ook 6-1Jeroen Havermans moest tegen een clubgenoot spelen die inviel voor de Sint-Maartens- dijkse ploeg. Jeroen bleek te sterk en het werd 9-2. Ellen Roggeband en haar opponente gin gen redelijk gelijk op. Toch won de TOV-speelster met 4-2. Maurice Koet sier was duidelijk sterker dan zijn tegen stander en won met 7-1Ook het dubbel spel werd beslist in het voordeel van TOV. Joyce en Ellen speelden een partij waarin het vaak deuce werd. Na een half uur spelen won TOV met maar drie games. Maurice en Jeroen hadden geen pro bleem met hun tegenstanders en ze won nen met 7-0. Zo ging Jacoba van Beieren met lege handen naar huis. Bij de jeugd van 13 t/m 17 jaar van St.Annaland werd het clubkampioen schap afgewerkt. Curtis Goedegebuure en Petra Bazen werden de winnaars. In de voorronden deed Christiaan Rooden- burg zijn uiterste best, maar zowel Curtis Goedegebuure als Robert van Vossen waren voor hem een maatje te groot. De partij tussen Robert en Curtis werd uit eindelijk door de laatste gewonnen. Zij zagen elkaar terug in de finale. Van Vos sen bood hier goed tegenstand en het publiek zag fraaie rally's, maar de bijna drie jaar oudere Curtis toonde meer rou tine en won met 6-2 en 6-3. Bij de meis jes stuitte Diana Kodde op de meeste tegenstand en verloor al haar partijen. Anne Hage speelde goed, maar kwam na één gewonnen partij niet verder tegen Petra Bazen en llona Giljam. Deze laat ste twee gingen door naar de finale. Vooral in de eerste set had Petra over wicht op haar jongere tegenstandster en won met 6-1In de tweede set kwam llo na verrassend goed terug en het kwam op een tie-break aan. Petra won die echter zodat zij kampioene werd. Voorzitter Cent van Dijke overhandigde de finalis ten een plaquette. Het jongensteam t/m 13 jaar speelde sterk in het duel tegen De Ruucstoppelen 2 uit Sint-Philipsland en won met 10-2. Vrijdagavond 24 mei wordt er een uit- wisselingstoernooi gehouden voor de jeugd van 13 t/m 17 jaar van alle Thool- se tennisverenigingen. De Dl en sterkere D2 spelen op de banen van De Ruucstop pelen in Sint-Philipsland en de overige D2 en E gaan naar TOV in Oud-Vosse- meer. Men kan zich bij de eigen tennis vereniging opgeven. Eegedima is begonnen met jeugdtennis op woensdagmiddag. Iedere woensdag kunnen de jeugdleden van twee tot drie uur meedoen aan slag- en balvaardig heidstrainingen. In september worden hiervoor de diplo ma's uitgereikt. Ook wordt er mini-tennis georganiseerd. Dit is geschikt voor erg jeugdige spelers en er zal geprobeerd worden om in competitieverband met andere clubs te gaan spelen. V MhMI v j. i ■-1|' - j - - V - 'v V Het C-elftal met begeleidster C. Wielaard (rechts). Jeugdleider M. Baan ontbrak, zijn vrouw I. Baan-Grojfen vertegenwoordigt hem. Met een overwinning op F.C. Ber gen vierden de C-junioren van sv Smerdiek zaterdagmiddag het kampioenschap in de C7-klasse. Het elftal van jeugdleider Marcel Baan leek op het hoofdveld van Smerdiek gemakkelijk op de zege af te stevenen toen het bij rust met 3-1 voorstond. Na de thee liep de voorsprong ver der uit naar 5-1 maar de bezoe kende club wist in korte tijd goed terug te komen. Tot ongeveer een minuut voor tijd werd het zelfs nog 5-4. Smerdiek aanvoerder Benny Leeuwenhaag zorgde voor een hattrick, de twee andere doel punten werden door Jos van Houdt gemaakt. De C-junioren behaalden 23 pun ten uit negen wedstrijden, maak ten 57 doelpunten en kregen er 17 tegen. Vorige week werd duidelijk dat een kampioenschap in het ver schiet lag. Uit wonnen de blauw/zwarten in Etten-Leur met 3-0 van Internos, de koploper in deze klasse die met twee punten voorstond op Smerdiek. Vanaf het begin van deze competi tie was er hoop op de eerste plaats in de eindrangschikking; het elftal bezette tot vorige week steeds een tweede plaats. De vreugde bij de spelers, begeleidster C. Wielaard en het bestuur was dan ook groot. Secretaris H.W. van Houte reikte in de kantine bloemen uit aan de spelers die daarna spontaan een ererondje liepen over het veld. Het elftal bestaat uit N. Achabar, H. Barghout, J. Geluk, R. Groos, J. van Houdt, A. Joppe, B. Leeu wenhaag, J. Leysner, M. Mojka, R. Oudesluijs, E. de Rijke, L. Trö- ster, J. de Viet, R. Wielaard en R. Zwagemaker. Van Houdt en De Viet gaan over naar de A/B. In de Meulvlietcompetitie is The Limit kampioen geworden met veertig punten uit negentien wedstrijden. Pinochio - dat zondag verrassend nog nipt won van The Limit - degradeert met twaalf punten uit 21 wedstrijden. l'Esperance speelt de promotie/degradatiewedstrijd tegen Hof Boys uit poule B dat daar tweede werd met 36 punten uit zeventien wedstrijden. Sporting Maroc werd in de B-poule onbetwist kampioen met 44 punten uit zeventien wedstrijden. De uitslagen van zondag waren in poule A: Pinocchio-The Limit 7-6, Noordpoort-Smits Boys 7-10, Kaai-Hof van Holland 7-7, Stalland-l'Es- perance 5-4. De eindstanden zijn in de A-poule: 1 The Limit 40 uit 19; 2 De Kaai 39 uit 21; 3 Hof van Holland 38 uit 214 Stalland 37 uit 21; 5 Smits Boys 27 uit 20; 6 Noord poort 24 uit 19; 7 l'Esperance 13 uit 20; 8 Pinocchio 12 uit 21. B-poule: 1 Sporting Maroc 44 uit 17; 2 Hof Boys 36 uit 17; 3 Kaai Boys 35 uit 17; 4 De Kroon 21 uit 17; 5 Standaard Tholen 11 uit 17; 6 Calellas 10 uit 17. Dalem heeft zich uit de competitie terug getrokken. Zondag 19 mei wordt er om drie uur nog gespeeld om het algeheel kampioenschap tussen The Limit en Sporting Maroc. Voorafgaande aan deze wedstrijd wordt om twee uur het promo tie/degradatieduel tussen l'Esperance en Hof Boys afgewerkt. Aanstaande zondag worden de laatste bekerwedstrijden gespeeld. Slabbecoornweg 38,4691 RZ Tholen tel. 0166-603497 Ook op zaterdagochtend geopend van 8.00-12.00 uur Advertentie I.M. De D/E-pupillen van Vosmeer zijn zater dag kampioen geworden in de D12-klas- se van jeugdkring Het Markiezaat. De voetballertjes klopten in de laatste wed strijd hun leeftijdgenootjes van Halsteren met 1-5. Het team werd aangemoedigd door verschillende ouders, broertjes en zusjes die zelfs een heus spandoek had den meegebracht. Na afloop kregen de kampioenen - die van de tien wedstrijden er maar één verloren - bloemen van het jeugdbestuur. En ze werden op friet getrakteerd. Het team bestaat uit Annique Geuze (het enige meisje), Gert-Jan Duine, Pedro van Meer, Joost van Rooij, Niels Havermans, Theepan Raveendran, Bas v.d. Zande, Maikel Hommel, Lauran de Winter, Hans Vaders, Jeffrey Heil, Sjoerd Hen- drikse, Sander Schot, Erik Hollander, Mike van Gasteren en Steve Lloyd. Lei ders zijn Marina Geuze, Arno Deurloo en Perry Verhees. Komt hij wel of komt hij niet. Bij voetbalvereniging Vosmeer volgt de ene verrassing de andere op. Ruim twee weken geleden belde Ad de Jong uit Steenbergen het bestuur op met de mededeling dat hij zijn toe zegging om met ingang van het nieuwe seizoen trainer te worden introk. Als reden gaf hij aan de toe nemende werkdruk bij zijn koeriers bedrijf. Enkele dagen later meldde het Brabants Nieuwsblad dat hij looptrainer wordt bij profclub RBC. Met citaten van Ad de Jong zelf en van een persoon die nauw betrokken is bij de Roosendaalse vereniging werd de komst naar RBC bevestigd. Dat leidde tot verontwaardiging bij het bestuur van Vosmeer, dat zich beet genomen voelde. Maandagavond meldde voorzitter A. Hommel dat Ad de Jong wel degelijk de nieuwe trainer van Vosmeer wordt. Na telefonisch opheldering te hebben gevraagd bij De Jong bleek dat er veel misver standen waren in het geruchtencir cuit rondom Ad de Jong. "Hij ont kent de verhalen. Er is alleen sprake van geweest dat hij mogelijk voor RBC ging scouten. Wij hebben ver volgens de secretaris van RBC gebeld, die eveneens ontkende dat De Jong was aangetrokken als loop trainer. Er is ook een oplossing gekomen voor de veranderde werk omstandigheden, die voor De Jong als reden werden aangevoerd om niet meer naar Vosmeer te komen. De slotsom is nu dat Ad de Jong gewoon de opvolger wordt van trai ner Roger Withagen", aldus de voor zitter van Vosmeer, die aangeeft dat de club inmiddels drie kandidaten op het oog had voor de trainersfunc tie. Nevelen blijven de affaire rondom De Jong omhullen, maar volgens voorzitter Hommel gaat Vosmeer alsnog met het volste vertrouwen met deze trainer in zee. Vrijdag avond zal er een eerste kennisma king zijn tussen de spelers en de nieuwe trainer en zal de mondelinge overeenkomst worden vastgelegd. Als hij tenminste komt Deltarit. De koninklijke Nederland se motorrijdersvereniging organi seert op Hemelvaartsdag, 16 mei, de Deltarit. Deze motortoertocht begint in café De Raaijberg te Bergen op Zoom en voert de deelnemers via een kortere of langere route tot diep in Zuid-Beveland. Men kan zich tus sen tien uur en kwart voor twee inschrijven voor de rit. Vorig jaar deed motortoerclub Tholen met zes tien deelnemers mee aan het evene ment en was daarmee de derde club op de ranglijst. Een hele klus, waarbij niet iedereen kon worden opgespoord. Ook zal door het ontbreken van ledenlijsten uit bepaalde perioden niet iedereen aangeschreven zijn, maar toch zeker 95%, meent commissievoorzitter Kees de Leeuw. Oud-leden die nog geen bericht kregen, kunnen met hem contact opnemen (tel. 0166- 672557). Overal vandaan stromen de reacties inmiddels binnen. De huidige 240 leden van de Oud- Vossemeerse voetbalclub zijn even eens voor de reüniedag uitgenodigd. Een dag waarop de commissie, aldus haar brief, oude tijden wil laten herleven en het hopelijk ouder wets druk wordt op sportpark De Vossenberg. Rondom een wedstrijd van Vosmeer 1 tegen hoofdklasser Halsteren is een heel programma gedacht. Het topduel staat voor drie uur gepland, maar staat niet definitief vast omdat Halsteren nog vier com petitiewedstrijden voor de boeg heeft en in het pinksterweekeinde zeker in actie zal moeten komen. Vanaf één uur 's middags speelt de Vosmeer-jeugd onderlinge partijtjes en tegen vier uur nemen oud-leden van het dameselftal het op tegen teams van Nieuw-Borgvliet. Vanaf kwart voor zeven staat een mini- toernooi gepland voor de senioren. Naast al die wedstrijdjes kunnen de aanwezigen meedoen aan een wed strijd penalty-schieten en traptech- niek. Ook zal een foto-expositie ingericht worden, waaraan een prijs vraag is verbonden. Tussendoor en na afloop is er volop gelegenheid om bij te praten met oude bekenden. De reünie is slechts één van de acti- Op Hemelvaartsdag, donderdag 16 mei, organiseert voetbalvereniging Smerdiek de traditionele wedstrijd oud-Smerdiek tegen Smerdiek 35- plus. Oud-Smerdiek bestaat uit spe lers die in het verleden het blauw zwart hebben verdedigd. Het zijn ondermeer: K. van 't Hof, A. van Hemert, R. Koopman, J. van Splun- ter, G. Kaashoek, P. Kaufmann, W. op den Brouw, S. Kwaak, R. Duine en K. Stoutjesdijk. Zij zullen het opnemen tegen een elftal van spe lers die ouder zijn van 35 jaar en nog steeds actief zijn voor Smerdiek. De wedstrijd staat onder leiding van Jan Guiljam en begint om half drie op het sportpark Haestinge in Sint- Maartensdijk. De aftrap wordt ver richt door wethouder van sportzaken I.C. Moerland (eveneens oud-speler van Smerdiek). viteiten die rondom Pinksteren in het kader van het vijftigjarig bestaan van de club georganiseerd worden. De officiële receptie vond eerder dit jaar plaats, op de oprichtingsdatum 13 januari. Op woensdagavond 29 mei verzor gen de oud-internationals Gerrie en Arnold Mühren een clinic voor de B- en C-junioren en de D- en E- pupillen. 's Middags is er die dag een play-backshow voor de school jeugd, waarvoor zich inmiddels 22 deelnemertjes hebben gemeld. Don derdag 30 mei zijn de oudere inwo ners van het dorp aan de beurt; hen wordt een bingomiddag aangebo den. De rest van het programma bestat uit actief sporten. Op vrijdag avond 31 mei staat een volleybal toernooi voor stratenteams gepland, waarvoor de belangstelling groot is. Op hemelvaartsdag, zaterdag 18 mei en tweede pinksterdag nemen de stratenteams het voetballend tegen elkaar op. Waarschijnlijk doen hier aan veertien ploegen mee. De club dag op zaterdag 1 juni sluit het sei zoen af. Voor de jeugdleden is er deze dag 's morgens een flippo-ruil- beurs. Het vlaggeschip van Emergo heeft de laatste tijd niet best gepresteerd. Daarom wilde men in de partij tegen Oranje Wit 4 winnen. Al aan het begin van de wed strijd maakte Ad Farla de openings treffer. Emergo won hierdoor aan zelf vertrouwen en liep via treffers van Mar co van den Hoek en Anneke Bethlehem uit tot 3-1. Daarna ging het wat minder en Oranje Wit kwam terug tot 3-3. Na de rust werd er fel gevochten om iedere bal, maar doelpunten bleven vooralsnog uit. Halverwege bracht Marco van den Hoek toch Emergo weer op voorsprong: 4-3. Deze stand werd fel verdedigd, maar in de laatste minuten kwam Oranje Wit toch nog langszij: 4-4. Emergo verliet met gemengde gevoelens het veld. Aan de ene kant was men teleurgesteld door dat de volle winst voorbijging, maar bij de spelers was er ook blijdschap over de goede wedstrijd. Het A-team van Emergo had veel moeite met het betere Terheijden. Na een 3-1 ruststand, verloor de Thoolse ploeg met 7-4. Kristian van Heemskerk, Jaco Rip, Chantal den Engelsman en Jaco van Dis zorgden voor de doelpunten aan Emer- go-zijde. Emergo F moest eveneens het onderspit delven in de uitwedstrijd tegen het betere Juliana F uit Oud-Gastel. De Thoolse spelers verloren met 5-0. Programma zaterdag 11 mei: Vrien- denschaar-Emergo, Tjoba 8-Emergo 2, Zevenbergen A2-Emergo A, Emergo C- Keep Fit C 12 u., Terheijden D-Emergo D, Emergo F-Springfield F1 11 u. Na jaren heerschappij in het clubkampioenschap van St.Annaland is Leen Goedegebuure dit jaar van de troon gestoten. De jeugdige Jaap Dekker won in een spannende finale van de doorgewinterde Goedege buure. De heren van TOV boekten de eerste winst van het seizoen, ter wijl het Oud-Vossemeerse damesteam juist voor het eerst een nederlaag moest incasseren. De heren van TOV moesten tot het uiter ste gaan om te winnen in de uijwedstrijd tegen HTV in Halsteren. Na een enerve rende strijd waarbij beide ploegen het onderste uit de kan moesten halen. Corné Simjouw moest in het enkelspel de pun ten aan zijn tegenstander laten met 0-6 en 1-6. J. Grootegoed boekte daarentegen een 6-0 en 6-2 overwinning. H. Tempe laars verloor met dezelfde cijfers als Simjouw, maar in een zware wedstrijd trok C. Hommel de stand weer gelijk door in twee sets van 7-6 te winnen. In het dubbelspel werden Simjouw en Grootegoed verslagen door hun oppo nenten in twee sets van 4-6, maar door dat Hommel en R. Koppelaar met 6-2 en 7-5 wonnen, deelden de twee ploegen uiteindelijk de punten: 3-3. Het dames-dubbelteam van TOV klopte in de districtscompetitie Oost-Souburg met 1-3. Mariëtte Boonman en Jeanne Tempelaars wonnen hun eerste set in de tie-break met 6-7. De tweede set ging beduidend beter en de Oud-Vossemeerse dames wonnen ruim met 1-6. Lony Hommel en Stina van Driel kwamen niet in hun spel en gingen tenonder met 6-2 en 6-4. Mevr. Boonman en mevr. Hom mel moesten in de eerste set ook dooi een tie-break heen. Ze wonnen die met 6- 7. De tweede set ging eveneens naar de dames van TOV met 4-6. Mevr. Tempe laars en mevr. Van Driel hadden drie sets nodig om de winst binnen te halen in de laatste partij. De eerste set verloren ze met 6-2, maar halverwege de tweede set kregen ze aanmoediging van een onver wacht achteropgereisde echtgenoot. Blijkbaar werkte deze ondersteuning, want de Oud-Vossemeerse dames won nen de twee laatste sets met 3-6 en 1 -6. Het eerste herenteam van TOV behaalde de eerste winst van het seizoen in de uit wedstrijd tegen Bosschenhoofd. Koen Verbogt moest het opnemen tegen een opponent die net een maatje te groot was. Het werd dan ook 6-4 en 6-0. Maar Cle mens Michael walste met 1 -6 en 0-6 over zijn tegenstander heen en ook Eric van Broekhoven en Bart Jan Vollaard won nen in het enkelspel met respectievelijk 1-6,7-5 en 2-6 en twee sets van 1-6. Van Broekhoven en Vollaard klopten in het dubbelspel hun tegenstanders in drie sets: 2-6, 6-4 en 3-6. Michael en Patrick Renne wonnen eveneens met 3-6, 6-1 en 2-6. In tegenstelling tot de eerste herenploeg leed het 35-plusteam thuis een gevoelige nederlaag tegen Ypelaar. Alleen C. Hommel wist in het enkelspel de winst naar TOV te halen. Hij versloeg zijn tegenstander met 7-6 en 6-0. R. Koppe laar verloor ruim in twee sets van 1-6. Ook C. Simjouw moest het onderspit delven met 1-6 en 0-6. H. Tempelaars ging eveneens tenonder met 0-6 en 1-6. Ook het dubbelspel was voor TOV te matig. Koppelaar en Hommel werden verslagen met 1 -6 en 5-7 en Grootegoed en Simjouw werden eveneens met hun neus op de feiten gedrukt en verloren in twee sets van 3-6. Ypelaar kon met een 1 -5 overwinning naar huis. De dames van TOV 2 sleepten er in Axel een 1 -3 winst uit en dat kwam goed van pas na de nederlaag van vorig jaar. Jessie Aarden en Abra van Vossen wonnen vlot in twee sets van 2-6. Corry Egberts en Annelie Hommel hadden het moeilijker, maar met 4-6 en 5-7 trokken ze toch de winst naar zich toe. Ada v.d. Meer en Abra van Vossen namen het op tegen een op papier sterk koppel. Maar de TOV- dames wonnen vlot met 1 -6 en 3-6. Jes sie Aarden en Annelie Hommel waren minder fortuinlijk. Zij moesten als enige de punten aan het Axelse duo laten: 6-3 en 7-6. Het eerste damesteam van TOV heeft thuis tegen Schoondijke de eerste neder laag van het seizoen geleden. De partij van Lony Hommel en Mariëtte Boonman werd een driesetter. De Oud-Vossemeer- se dames waren niet opgewassen tegen de topspinballen van de opponenten en verloren met 6-3, 6-7 en 1-6. Jeanne Tempelaars en Stina van Driel boden de eerste set nog heel wat tegenstand en ver loren maar net met 5-7. Maar de tweede ging ruimer verloren met 4-6. De wed strijd van Jeanne Tempelaars en Lony Hommel verliep zwak en het werd 3-6 en 0-6. De partij van Mariëtte Boonman en Stina van Driel duurde een paar uur. De Oud-Vossemeerse dames verloren met twee tie-breaks: 6-7 en 6-7. Jaap Dekker is clubkampioen geworden bij St.Annaland. Voor het toernooi schreef zich een record aantal deelne mers in: 23 dames en 31 heren. In twee weken werden bijna 100 wedstrijden afgewerkt. Bij de heren A redde Marco Bolier, die een erg snelle backhand heeft, het niet. Hij eindigde op de derde plek. De finale ging tussen de doorgewinterde Leen Goedegebuure en de jeugdige Jaap Dekker. In deze spannende eindstrijd lukte het Dekker om Goedegebuure na jaren van de troon te stoten. Hij won in twee sets. In de verliezersronde bezette Siem Snoep de derde plaats. In de finale versloeg de geroutineerde Thijs Fase zijn opponent Arne den Engelsman. Bij de heren B was er een derde plek voor Jan den Engelsman. Verrassend behaalde Leon de Witte een plaats in de finale. Hij verloor daar echter van Ko Droogendijk die hiervoor wel alle registers open moest trekken. In de verliezersronde werd Hans v.d. Repe derde. M. Poot klopte in een finale die drie sets duurde Dies den Engelsman. Bij de dames A haalde Ilja Fase net niet het niveau van vorig seizoen en eindigde op een derde plek. Marrie Fase is weer terug, maar ze moet de finale tegen Gea Verkouteren nog spelen. Deze laatste raakte in de hal ve finale geblesseerd. Marrie Fase wilde de titel echter niet zomaar opeisen en later wordt deze wedstrijd nog afge werkt. Bij de dames B behaalde Anita Goedegebuure een derde plaats. De sterk spelende Jacomina Bazen won in de finale van Jacqueline van Gorsel. In de verliezersronde werd Mieke van Dijke derde, terwijl de eindstrijd ging tussen Esther den Engelsman en Ellen den Engelsman. Ellen won in de tie break van de derde set. Het eerste herenteam van St.Annaland speelde uit een goede wedstrijd tegen Waarde. Beide ploegen zijn in degrada tiegevaar, Waarde staat onderaan en St.Annaland één plaatsje hoger. In het enkelspel had Leen Goedegebuure een onverwacht zware wedstrijd. De eerste set won hij in de tie-break, maar in de tweede ging hij tenonder met 6-1. In de derde en beslissende set moest Goedege buure alles uit de kast halen om te win nen. Dat lukte en het werd 4-6. Marco Bolier verloor met 6-4 en 6-2. Cent van Dijke haalde de eerste set met 4-6 naar zich toe en na met 5-2 achter te hebben gestaan, pakte hij toch ook de winst in de tweede set met 5-7. Arie Borst won een voudig in twee sets. Goedegebuure en Bolier verzilverden hun dubbelspel met de setstanden 5-7 en 1-6. Van Dijke en Borst verloren daarentegen met 6-1 en 6- 4. Een 2-4 winst dus voor St.Annaland dat met nog twee zware wedstrijden voor de boeg moeite zal hebben om zich te handhaven in de eerste klasse. Het tweede herenteam van St.Annaland speelde zaterdag tegen Duiveland 2. Met een derde plaats op de ranglijst en nog twee wedstrijden te gaan, was er nog van alles mogelijk voor de Sint-Annalanders. Adrie Goedegebuure en Wim Bazen waren weer vrijwel helemaal hersteld van blessures en dat gaf hoop op een goede afloop. Goedegebuure en Dirk Westdorp kwamen moeizaam op gang in het dubbelspel, maar ze wonnen toch in twee sets: 7-5 en 6-4. Bazen en Henk Giljam begonnen goed aan de eerste set, maar de eindsprint bleek moeilijk en het St.Annalandse duo verloor met 5-7. In de tweede set keken Bazen en Giljam al snel tegen een 0-5 achterstand aan, maar met goed spel kwamen ze terug tot 4-5. Bazen verloor echter zijn service en ook deze set ging met 4-6 naar de tegenstan ders. Thijs Fase speelde in het enkelspel een zware partij, maar klopte zijn oppo nent toch met 6-1 en 6-3. Bazen speelde prima. Hij won de eerste set met 6-3 en kwam in de tweede met 3-0 voor te staan. Maar toch raakte hij nog in de proble men. Hij vocht zich echter terug en won uiteindelijk met 7-5. Dirk Westdorp had weinig moeite met zijn opponent en hij won met 6-4 en 6-1. Adrie Goedege buure moest tot de bodem gaan in zijn partij. Hij verloor de eerste set in een tie break. De tweede was echter weer voor Goedegebuure met 6-4. In de derde set speelde de St.Annalander als vanouds en met goed spel won hij met 6-3. Door deze 5-1 winst belandde St.Annaland op een tweede plaats in de ranglijst op vier punten van de koploper Bathse Kreek en met één punt voorsprong op Jacoba van Beieren. De dames van St.Annaland speelden uit tegen Hulst. Om in de race te blijven voor het kampioenschap moesten de Sint-Annalanders met 0-4 winnen. Corry Bazen en Marrie Quist begonnen goed en wonnen de eerste set met 6-1. De tweede ging echter na een felle strijd ver loren met 5-7. De derde set was weer eenvoudig voor St.Annaland: 6-1Hanna Moerland en Trijnie Goedegebuure had den het niet gemakkelijk, maar wisten in een driesetter toch de winst binnen te halen. Corry Bazen en Trijnie Goedege buure speelden een vrij gemakkelijke partij die ze wonnen in twee sets. In de tweede set kwam St.Annaland met 0-3 voor te staan. Later werd het nog 4-3, maar toch trokken de gasten aan het langste eind: 5-7. Hanna Moerland en Marrie Quist speelden een vreemde wed strijd met veel wind en hoge ballen. De eerste set ging met 1 -6 naar St.Annaland. De tweede ging met 6-0 verloren, maar in de derde set kwam er meer wind en de hoge ballen waaiden uit. Dat leverde voordeel op voor de Sint-Annalandse dames die wonnen met 1 -6. St.Annaland gaat nu samen met IJzendijke (waarvan eerder verloren werd met 1-3) aan kop. Een eerder gespeelde wedstrijd tegen Jacoba van Beieren werd met 1-3 gewonnen door St.Annaland. Het eerste herenteam van Eegedima dat in de landelijke competitie speelt, merkte zondag dat Haagse Beemden niet voor niets koploper is. Thuis verloren de Tho- lenaren dan ook met 0-6. Heren 2 speelde tegen Rally. René Ver- spuy verloor in het enkelspel nipt met 6- 7 en 5-7. Leen van As daarentegen won met 6-2 en 6-1. De overige enkelspelen werden verloren. Van As en Verspuy verloren hun dubbelspel met 1-6 en 6-7 en De Wit en Potappel werden geklopt met 0-6 en 6-7. Rally won hierdoor met 1-5. Het derde herenteam van Eegedima hield het op gelijkspel tegen Breda. Ching-Hei Dames 3 van Eegedima wonnen met 3-1 van Hulster Ambacht, terwijl dames 4 2- 2 gelijk speelde tegen Slagvast. Ook voor de oudere leden heeft Eegedi ma een activiteit opgezet. Elke vrijdag morgen wordt er gespeeld voor SJOUT (sportief jonge oudere tennis). Dertien deelnemers van 55 jaar en ouder spelen een onderlinge competitie in wedstrijden van 45 minuten. Het initiatief voor deze competitie werd genomen door Agnes Noteboom. won het eerste punt van de competitie voor Eegedima door met 6-1 en 6-4 te winnen. Arthur Zuurdeeg verloor vervol gens met 2-6 en 1-6. Verrassend trok Chieng-Hin de stand weer recht door te winnen in twee sets van 6-4. Irving v.d. Berg verloor zijn enkelspel. Zuurdeeg en Ching wonnen het dubbelspel krap met 7-5 en 7-6. Ching en v.d. Berg lieten drie matchpoints onbenut en verloren. De eindstand werd 3-3. In de districtscompetitie boekte heren 1 van Eegedima een 5-1 overwinning op Halve Maantje 3. Daarmee wist de ploeg zich uit de degradatiezone te spelen. In een spannende driesetter won Frank Knop na negen matchpoints van oud- Tholenaar Arno van Tricht. Ook de ove rige enkelspelen gingen naar Eegedima. Dick Noteboom moest daarvoor wel heel diep gaan. Hij won in de tiebreak van de derde set met 7-5. Noteboom en Mens wonnen samen ook het dubbelspel. De andere dubbel ging naar Halve Maantje. Eegedima 2 ging met 1 -5 tenonder tegen titelkandidaat Bathse Kreek. Eén dubbel spel wisten George Koenders en Herman Draaijer nog veilig te stellen, maar de overige partijen waren voor de tegen stander. Eegedima 3 heeft de leiding in de rang lijst overgenomen door koploper De Ruucstoppelen 2 te verslaan met maar liefst 6-0. Aad v.d. Meeren maakte zijn goede vorm waar en verloor geen enkele set. Het 35-plusteam van Eegedima speelde op een zonovergoten, maar winderige baan een zware wedstrijd tegen Souburg. De Tholenaren konden er ondanks de inspanningen net geen gelijkspel uit halen. Eegedima verloor met 2-4. Het eerste damesdubbelteam van Eege dima speelde 2-2 gelijk tegen Marieker- ke. Dames 2 komt, met nog slechts af en toe een invaller, steeds beter in het spel. De dames boekten een 3-1 overwinning op Kapelle. Resi Fonteijne viel in en won twee keer, samen met Henny Polderman en met Cia Minderhout. Annie de Waal en Henny Polderman wonnen het eerste dubbelspel. Het eerste herenteam van De Ruucstop pelen speelde voor de tweede achtereen volgende week thuis. Opponent was één van de twee naaste concurrenten voor promotie: Domburg. Het eerste dubbel- team, Van der Est en Van Herpen, won door een goede communicatie vrij een voudig: 6-3 en 6-2. Raymond Booij en Ronald Walpot hadden alleen in de twee de set moeite met de wind en de trage tegenstanders. Ze wonnen met 6-2 en 6- 4. Marco van Herpen moest als sterkste enkelspeler aantreden tegen de meest talentvolle speler van Domburg. Al snel bleek dat Van Herpen geen schijn van kans had. Hij verloor dan ook met 0-6 en 1 -6. Booij deed het goed en maakte zijn opponent in met 6-3 en 6-0. Walpot was de derde in het enkelspel. Als één van de twee spelers van het team die nog geen punt hadden verloren, moest hij zich waar maken. Walpot won - dankzij een sterke conditie - overtuigend met 6-2 en 6-1. Ad den Engelsman, die dit seizoen nog geen enkele set verloor, gaf ook deze keer geen punten weg. Hij won met 6-1 en 6-2. Met deze 5-1 winst bezet De Ruucstoppelen de eerste plaats in de tweede klasse D. Enige, nog overgeble ven concurrent is Vrouwenpolder waar tegen de Sint-Philipslanders in de laatste competitieronde moeten spelen. Heren 3 van De Ruucstoppelen hield het thuis op een gelijkspel tegen Duiveland uit Nieuwerkerk. Als eerste in het dub belspel speelden Van der Ree en Jonge- neelen. De eerste set beloofde veel goeds, want de thuisploeg won met 6-2. Maar de spelers van Duiveland pakten de draad goed op en wonnen zowel de twee de als de derde set met respectievelijk 3- 6 en 4-6. Van Westen en Walpot wonnen eveneens de eerste set voor De Ruuc stoppelen met 6-1. Dankzij een vroege servicebreak in de tweede set ging deze echter naar Duiveland met 5-7. Ook de derde set werd tenslotte door een servi cebreak in het voordeel van Duiveland beslist: 4-6. Kole speelde in het enkel spel niet zo goed als gewoonlijk. Hij leverde meer strijd met zichzelf dan met zijn opponent en dat bleek ook uit de set standen: 0-6 en 0-6. Van der Ree moest zijn reserves aanspreken in het enkelspel. Net als in de dubbel werd ook deze partij een driesetter. Van der Ree vocht voor de winst en behaalde die ook met 6-3, 4-6 en 7-5. Van Westen wist zijn tegenstan der met goed tactisch spel op de knieën te dwingen en won met 6-4 en 6-2. Met een tussenstand van 2-3 voor Duiveland moest Jongeneelen zijn ploeg een gelijk spel bezorgen. Men verwachte een zware partij, maar de Sint-Philipslander had zijn opponent goed ingeschat en won de eerste set met 6-3. In de tweede set ging de strijd volledig gelijk op en een tie-bre ak moest de beslissing brengen. De zenu wen overheersten bij beide spelers, maar Jongeneelen besliste de wedstrijd in zijn voordeel met 7-6. Dames 1 van De Ruucstoppelen speelde tegen naaste concurrent Westkapelle. Beide ploegen stonden na drie wedstrij den op acht punten. De eerste partijen werden gespeeld in de druilerige regen op de grasbanen van Westkapelle. Voor de Sint-Philipslanders die gewend waren aan gravel was dat even wennen. Leni Verwijs en Elly van Dijke wonnen de eerste set moeizaam met 5-7. De tweede ging gelijk op tot 6-6. Maar de thuisspe- lers wonnen de tie-break zodat er een derde set aan te pas moest komen. Inmid dels was het flink gaan regenen waar de brildragende Leni Verwijs veel last van had. De slopende partij ging met 6-3 naar Westkapelle. Betsie Huijsmans en Lijdie Kot konden niet voorkomen dat ook zij verloren: 6-3 en 6-4. Leni Verwijs en Betsie Huijsmans konden elkaar goed vinden en klopten de thuisspelers met 2- 6 en 1-6. Lijdie Kot en Elly van Dijke speelden een marathonpartij en moesten hierin de punten aan de tegenstander laten: 6-4,6-7 en 6-3. Het damesdubbelteam van Jacoba van Beieren speelde thuis tegen St.Annaland. De Sint-Maaitensdijkse dames moesten in de tegenstanders hun meerdere erken nen en verloren met 1 -3. In de landelijke competitie ontving het eerste herenteam van Jacoba van Beieren Polanen 3 uit Klundert. De gasten gingen met een 4-2 nederlaag naar huis. Het reserveteam van de heren speelde uit tegen Wouw en liet daar alle punten: 6-0. In de districtscompetitie ging de eerste herenploeg van Jacoba van Beieren op bezoek bij De Kleppers in Krabbendijke. De Sint-Maartensdijkse tennissers sleep ten de volle winst in de wacht: 0-6. Heren 2 speelde thuis 3-3 gelijk tegen Westerschouwen 2. Het derde herenteam van Jacoba van Beieren bemachtigde in de uitwedstrijd tegn Waarde alle punten: 0-6. Heren 4 daarentegen verloor thuis met eveneens 0-6 van Bru Ten 4 uit Brui-

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1996 | | pagina 15