Provincie Zeeland Parkeer- en liggelden Veerse Meer Pomp van Eskes en de Thoolse SGP ÖB Commissies 10 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 25 april 1996 Abdij Nieuws is de informatierubriek van de Provincie Zeeland. Redactie; Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 13 92 Milieustraten Parkeren en afmeren in het gebied van het Veerse Meer is niet langer kosteloos in de periode van 1 april tot en met 31 oktober. De opbrengst van de parkeer- en liggelden komen ten goede aan het op peil houden en verbeteren van voorzieningen voor de recreant. Bloedarmoede Sex en drugs Gaat u maar rustig slapen. Wij verhuizen uw meubelen als eieren. flakkee verhuizingen b.v. A Kapitale stadsrivaliteit en de kleintjes Zebrapad Chique Stemmen van lezers Van der Sleen 3 Vijftig jaar Rode Kruis Arbeidsbemiddeling Sport Gehandicapten Kinderhulp Pak even uw zakboekje Monumenten subsidies Abdij Nieuws Maandag 29 april, aanvang 13.45 vergadert de staten commissie Algemeen Bestuur. De agenda vermeldt de volgende onderwerpen: wijziging gemeen schappelijke regeling Zeeuwse bibliotheek, subsidie scholings plan Stichting Arduin, subsidie provinciaal archeologiebeleid, overzicht subsidies 1995 monu mentenverordening en stand van het monumentenfonds per 31 de cember 1995, invoering afstands bediening Kanaal door Walcheren, restauratiesubsidies 1996, subsi dieverzoeken Stichting Het Zeeuwse Landschap voor aan koop grond in landinrichtingspro ject Breskens-Zuidzande en relatienotagebied Wallen van Aardenburg en subsidieverzoeken van Vereniging Natuurmonumen ten voor aankoop relatienotage- bieden Schouwense Inlagen en Karrevelden. De vergadering van de staten commissie is openbaar en begint met spreekrecht voor het publiek. Dat wil zeggen dat belangstellenden het woord kunnen krijgen over een van de onderwerpen op de agenda om de statenleden op die manier te informeren. De bijeenkomst is in het provin ciehuis, Abdij 6 in Middelburg. De agenda en bijbehorende stuk ken liggen ter inzage in het infor matiecentrum van de provincie, Abdij 9 in Middelburg. Zes Zeeuwse kampeerbedrij- ven hebben vorig jaar meege daan aan een proef voor het gescheiden inzamelen van groente-, fruit- en tuinafval (GFT) op hun bedrijf. De proef is in goede aarde gevallen bij de recreanten en biedt ook wat de ondernemers betreft perspectief voor de toekomst. Technisch gesproken, zijn er geen problemen, maar een aantal praktische zaken vragen wel om een oplossing. Het tarief voor verwerking bijvoorbeeld: bedrijven krijgen een rekening van 120,- per ton gepresen teerd, terwijl voor huishoudens een tarief geldt van ongeveer 85,- per ton. En is dit afval nu van een huishouden, ook al is het op vakantie, of is het bedrijfs afval? Een andere belangrijke kosten post is die van het transport. Hoe meer deelnemende bedrijven, hoe goedkoper het kan. Ook het aansluiten bij de gemeentelijke inzamelronde kan de kosten druk ken. Maar er zal niet aan te ont komen zijn dat de vrachtwa-gens een extra rondje moeten maken. In veel gemeenten gebeurt het ophalen eens in de veertien da gen, terwijl het bij kampeerbe- drijven noodzakelijk is dat tijdens het seizoen het GFT twee maal per week wordt opgehaald. De proef op de zes kampeer- bedrijven is financieel moge lijk gemaakt door de provin cie. Over de ervaringen is een rapport verschenen onder de titel 'Campinggasten waar deren GFT-inzameling'. Het rapport is verkrijgbaar bij het informatiecentrum van de provincie, Abdij 9 in Middel burg, tel. 0118 - 631400. Het betalen van parkeer- en liggelden kan met de zogehe ten Zeelandkaart. Een chip kaart die ook is te gebruiken als telefoonkaart in Nederland en Duitsland en als betaalmid del voor het openbaar vervoer in Zeeland. Behalve de nieuwe, in telefoon cellen oplaadbare kaart, is ook de vorig jaar in gebruik genomen niet oplaadbare Zeelandkaart een gel dig betaalmiddel. Op een beperkt aantal plaatsen is het mogelijk het verschuldigde parkeergeld te vol doen via muntautomaten. De Zeelandkaart is onder meer verkrijgbaar bij alle VW-kantoren, postkantoren, NS-stations en in de Primafoonwinkels. Parkeertarieven Parkeergelden zijn verschuldigd tussen 09.00 uur en 18.00 uur. Wie niet langer dan een uur op een van de parkeerterreinen rond het Veerse Meer verblijft kan volstaan met het betalen van een gulden. Wie langer blijft betaalt vijf gulden, maar kan dan ook de hele dag onbekommerd blijven staan. Voor de Veerse Dam gelden andere tarieven. Een dagkaart kost op die plek 7,50. Wie na 12.00 uur komt en langer dan een uur blijft, kan volstaan met de Betaald parkeren (Q Liggeld automaat betaling van vijf gulden, het zoge heten middagtarief. Liggelden Liggeld is de benaming van het parkeergeld voor vaartuigen die afmeren aan een van de openbare steigers langs de oever van het meer of aan de eilanden. Een dagkaart kost 7,50,-. De kaart is 24 uur geldig. De tijd gaat lopen op het moment van betaling. Wie na een paar uur vertrekt en aanlegt aan een volgende steiger hoeft niet opnieuw te betalen. Althans niet zolang de 24 uur van de dagkaart niet is verstreken. Vaste ligplaatshouders kunnen een seizoenkaart kopen voor 75,-. De seizoenkaart is te koop bij de watersportvereniging of - bedrijf dat de ligplaats aan het Veerse Meer uitgeeft. Wie geen vaste ligplaats heeft kan ook een seizoenkaart kopen die in dat ge val honderd gulden kost. Besteding opbrengst De opbrengst van de parkeer- en liggelden zal naar verwachting ongeveer een miljoen gulden bedragen. Dit bedrag blijft jaarlijks beschikbaar voor het Veersemeer gebied. Na aftrek van een aantal vaste kosten als controle is ruim de helft van het bedrag beschik baar voor vernieuwing, verbete ring en onderhoud daarvan. Zo zijn langs de oevers van de eilanden en de vaste wal steigers aangelegd en kunnen oeverrecre anten beschikken over bankjes en toiletten. Met het plaatsen van afvalcontainers is het mogelijk dat de omgeving er netjes blijft uitzien. Recreatiewachters gaan na of de gebruikers zich houden aan de milieuregels en zien er op toe dat de verschillende vormen van watersport naast elkaar zijn te beoefenen. In het hoogseizoen zullen op verschillende plaatsen Rode Kruis posten zijn ingericht. Folder In de folder Parkeren en Afmeren staat de nieuwe regeling uitge legd. De folder is ruim verspreid bij recreatiebedrijven langs in het Veerse Meer gebied en is verder verkrijgbaar bij het informatiecen trum van de provincie, Abdij 9 in Middelburg, tel 0118 - 631400. In 'de stemmen van lezers' over de benzinepomp van Eskes werd ten onrechte gesteld dat het gaat om een discussie. Het gaat helaas veel eer om een stukje beroerde poli tieke besluitvorming waarvan ten minste twee Thoolse ondernemers de dupe gaan worden, want ook de Parksingel wordt radicaal voor doorgaand verkeer afgesloten. Het éénrichtingscircuit Tholen krijgt er dus ook nog een doodlo pende straat bij! Dhr. A. Aarnoudse uit Oud-Vosse- meer, de man cjje het brood door de eigen partij letterlijk van tussen de tanden wordt getrokken, heeft goed verwoord, hoe de politieke besluit vorming tot stand is gekomen. Veertienhonderd handtekeningen van verontruste Thoolse burgers, een duidelijke uitspraak van de commissie openbare werken en openlijke kritiek uit de eigen partij en van verontruste burgers alom mogen niet baten. Met een duidelijk gecreëerde term als 'stacTsschoon' meent de gemeenteraad de over heidsgelden te besteden in het alge meen belang van d? burger: D-66 raadslid J. van den Donker verkeert in de EB van 28 maart in gewetens nood omdat er volgens hem 'funda menteel iets mis is bij het besturen van de (gefuseerde) gemeente Tho len' en mevr. Schot van het AOV werd door de hele gemeenteraad zuur aangekeken in de race om zich straks aan de vorstin zo mooi moge lijk te presenteren. Het is heus geen toeval dat hare majesteit op 30 april aanstaande het stadje Tholen links laat liggen en direct aanvliegt op het machtig rode bolwerk van de SGP. Dat het zo mooi op Tholen en daar buiten inderdaad niet is, daarvan acte de presénce, want de bom moest toch een keer barsten en dat is nu: de kogel is door de kerk. Rond de gemeentelijke fusie met Flupland heeft de SGP de macht al geroken en presenteerde zich meteen in een stukje onvolwassen en onbehouwen (dorps)politiek: de affaire Geluk. Daar ging het in feite al mis. Je zou toch denken dat inclu sief het verlies van een kostbare zetel binnen de Tweede Kamer ook hier een gewaarschuwd mens voor twee telt maar het heeft niet gebaat: ze draven door. Met een meerder heid binnen de gemeenteraad en een overheidsbeleid dat de gemeenten (te) grote verantwoordelijkheid in de schoot legt, is het hek hier nu echt van de dam, wordt het belang van de kleintjes bewust opzij geschoven en Jan met de pet met brood en al van de gemeentebodem weggevaagd onder leiding van een partij die Gods woord als richtsnoer voor leer en leven pretendeert te nemen. Wel een erg vreemde manier om aan het "doet uw naaste wel" in de praktijk gestalte te geven. En waar blijft de PvdA als het gaat om het brood van Jan met de pet? Die partij heeft dui delijk last van forse bloedarmoede en kan zich beter Partij van de (nieu we) Adel gaan noemen. Een beetje gewauwel over zogenaamde ketel muziek en daarmee is dan ook alles gezegd. Je zou van zo'n partij als de SGP in zo'n machtspositie op grond van Gods woord toch duidelijk iets anders verwachten. Wat doet de SGP met al deze getoonde macht bijvoorbeeld aan het sextoerisme dat zich iedere zomerse zondag op Thools grondgebied, met name de Oesterdam, naar verluid openlijk afspeelt? Moet je daar dan soms je kinderen leren zwemmen, of maakt dat allemaal niets meer uit? Dat de partij niet alleen moeite heeft met vrouwelijk schoon daarbuiten, getuige de Izebel-gestalte binnen de partij: "Gods woord eraan en ik ruim baan", kostte wat het kost. Het machtsvertoon rond Eskes kan dan wel eens een aardige camouflage zijn van een gespleten en verwaar loosde binnenkant c.q. idem voor de PvdA en niet meer zijn dan het gebrul van een papieren tijger. Om dan nog maar te zwijgen van het gesignaleerde drugstoerisme dat zich daar op de Oesterdam naar ver luid vanuit België rijkelijk en in toe nemende mate aandient, mede getui ge indirect de toename van het aan tal inbraken waardoor de gemeente lijke politie in wanhoop nu de Thoolse burger via de EB heeft gesmeekt bewegingen van 'verdach te personen' in deze bij het politiebu reau te Tholen te komen melden: de WERKENDE Middelharnis Hellevoetsluis Zierikzee Oud-Beijerland VERHUIZERS Tel. 0187-482188 Tel. 0181-320016 Tel. 0111-413163 Tel. 0186-613624 Advertentie I.M. burger die voortaan zijn eigen tent moet gaan bewaken omdat het Thools politiekorps al jarenlang heeft te lijden onder doelbewust instand gehouden personeelstekort. Zoals de geschiedenis zich altijd weer herhaalt: de kleintjes komen het laatst aan bod. Nog erger: ze moeten het op Tholen die hele lange winter maar zonder doen. In een overvol klaslokaal met de ramen dicht want energie is duur en de kachel is (k)oud. En alsof een weke lijkse klassikale verfrissing dan niet welkom is en Tholen rondom in stromend water ligt, wordt met het grootste gemak het schoolzwemmen afgeschaft. "Ze hebben geen stem recht dus daar is niets mee verloren", zo gemakkelijk denkt hier de SGP. Als je nu zo'n kind vraagt wat hij/zij het liefst van de gemeente zou wil len dan is het 9 op de 10 een zwem bad met een dak erop. Aan de ande re kant van de brug liggen er al plan nen voor (jawel) een tweede over dekt bad en waar blijft Tholen nu, ruim 50 jaar na de oorlog Het is na alle overbodige missers in het bui tenwater nog steeds niet bij ze opge komen het eens anders te gaan doen. Eén voorbeeld van vele: het verdwe nen tegeldammetje in de voor een kapitaal geciviliseerde jachthaven van St. Annaland waarop ik een jeugdlang alleen maar krabben over de stenen heb zien kruipen. "Geen geld", zo pretendeert het gemeente bestuur terwijl sinds het afschaffen van het schoolzwemmen door met name de SGP de lokalen op de lage re scholen zijn verworden tot broed plaatsen van allerlei ziekten. Een regelrechte ramp voor de Thoolse volksgezondheid. Vraag het uw huisarts en vraag dan ook hoe dat dan in de komende winterseizoenen misschien anders zou kunnen. En nergens op Tholen is het straat beeld zo overzichtelijk als in de bocht van Eskes. Het enige dat daar fout zit, is het zebrapad direct om de bocht. Leg dat dan ook wat verderop tussen Eskes en het politiebureau en ga daar dan meteen maar vragen of ze het daar dan niet mee eens zijn. Resultaat: behoud van duurzame arbeid en een besparing van een asfaltbult aan ergernis a 2,4 miljoen gulden die samen met de terecht van onwillige schietclubs ingehouden 3,5 ton en 50 mille van hare majes teit de koningin al bijna 3 miljoen in het laatje overlaten voor het realise ren van een veel betere zaak. Die windstilte op Poortvliet kan er wat mij betreft gerust voor worden ver broken. En wie dan op zondag in dat bad wil springen, SGP, blijft dan uiteinde lijk toch zelf verantwoordelijk even als de PTT die het op zondag niet kan laten met de vingers van de post af te blijven. Of gebruik dan gerust eens de politieke macht om zon dagssluiting af te dwingen tegen over zoveel inspanning om eens een echt zomer- én winterbad van blij vende waarde voor ruim 25.000 Flup-Thoolse inwoners te realiseren en zo voorgoed te voorkomen dat het badpersoneel elke winter lang de WW in moet omdat je nu eenmaal in een bad zonder water niet zwemmen kunt, ook al liggen er daarvan zelfs twee in de Thoolse bodem veran kerd. Stadsrivaliteit kost ons op deze manier kapitalen én een stuk gezondheid. Als je als geciviliseerd bestuur het keihard aandurft om een eerlijke Thoolse burger het mes op de keel te zetten en andere investeerders - met name op het Slachtveld - het brood in de mond te spelen, dan moet je van diezelfde burger in deze tijd geen stomzinnig zwijgen verwach ten. Als die investeerders dan zo graag een plaats in Tholen willen, dan is dat in eerste instantie een zaak van het particulier initiatief en niet van de gemeente. Wil je chique gaan doen terwijl de bedrijven alom als puddingen in elkaar zakken, doe dat dan met eigen centen en niet met die van Jan en alleman. Aan de andere kant van de brug doen ze het anders. De boel doelbewust laten verpaupe ren totdat een particulier investeer der het niet langer kan aanzien en alles voor zijn rekening neemt: de politiek zoveel mogelijk van het zakenleven gescheiden zoals het ook behoort te wezen. Maffioze toe standen nooit accepteren en het gezond verstand gebruiken. Geld, macht en vrouwen: God en de mam mon kunnen niet samenwonen. SGP, bij deze is het u aangezegd en bij 'spreekt tot ons zachte dingen' (Jesaja 30) is niemand gebaat, ook op Tholen niet. Oranje, zwart en rood: meng het eens en je krijgt een vreselijke kleur. Laat het ook asje blieft nooit meer gebeuren. Ik heb tegen niemand iets persoonlijk maar toch zal een ieder zijn eigen pak wel dragen. En toch hangt de vlag op 30 april a.s. zeker uit, want de koningin heeft haar man, naast land en volk, in al die jaren niet laten zitten en 'haar mannetje gestaan' zoals dat in de volksmond heet. Op zo'n vrouw moeten we zuinig wezen! Proficiat, alvast van harte welkom en in de vaste hoop op betere tijden maar met de vlag (helaas) beneden! ORANJE BOVEN! D.K. Bruijnzeel W. van Beierenstraat 6 4698 RS Oud-Vossemeer Kantdoppen. In Zeeland is een pro ject van start gegaan om kantdoppen te monteren op landbouwspuiten. Daarmee moet de hoeveelheid sproeimiddelen die in het opper vlaktewater terecht komt, worden teruggedrongen. Mijn echt allerlaatste poging om duidelijk te maken, wat mij er toe bracht om de mensen, die ds. Van der Sleen volgen, erop te wijzen, dat er mogelijk problemen zouden kun nen zijn met de erkenning van de doop, door ds. Van der Sleen na zijn uittreden uit de N.H. Kerk bediend. NIETS heeft dat te maken met de betekenis van de doop, ook niet als die door ds. Van der Sleen wordt bediend. ALLES heeft dat te maken met de mogelijke kerkrechtelijke consequenties voor de dopeling. Wat dhr. Bruynzeel meent mij toe te moeten dichten, begint bij elke nieu we reactie zijnerzijds erop te lijken, dat hij mijn integriteit in twijfel trekt. Wat hem daartoe brengt, kan ik uiteraard niet bevroeden; ik wil me daar overigens ook niet verder in verdiepen. Als het hem tot troost mag dienen, wil ik gaarne verklaren, dat zijn en mijn opvatting over de betekenis van de doop ongetwijfeld volledig parallel lopen. Als dhr. Bruynzeel de moeite zou hebben genomen om mijn bijdragen te lezen, zou hij ook niet tot al die uitspraken zijn gekomen, die hij zich nu ten opzichte van mij meent te moeten permitteren. Hoe boeiend een discussie ook kan zijn, voorwaarde is dat er naar elkaar wordt geluisterd of in het geval van een rubriek 'Stemmen van lezers', dat gelezen wordt, wat er staat en niet wat men meent eruit te halen, respectievelijk wat men meent de ander te moeten toedich ten. In elk geval is het op zijn minst een vereiste, dat de toonzetting zodanig is, dat de 'aangesprokene' niet (al dan niet opzettelijk) wordt gekwetst. Omdat mijn opponent zich niet aan die 'spelregels' heeft gehouden, is dit voor mij de laatste keer dat ik op zijn brieven reageer. M. Prak Ritzema Boslaan 52 3571 CT Utrecht. Graag wil ik even reageren op het artikel in de Eendrachtbode van 18 april over het gouden Rode Kruis St.Philipsland. Dokter Menger ont moette mensen uit de jaren zeventig en tachtig met wie hij heeft mogen samenwerken. Hij wilde ook een aantal mensen noemen van het eer ste uur die er niet meer zijn, zoals Klompe, Ligtendag, Labruyère en Stols. Maar mensen van het eerste uur waren naast dokter Menger: A. Quaak, C.H.A. Stols en L. Quist. Zij kwamen allen tegelijk in het bestuur op 1-1-1946. Daarentegen kwamen A. Labruyère en J. Ligtendag op 2- 2-1954, J.A. Klompe op 20-2-1959 en J.A. Stols op 19-4-1962 in het bestuur van het Rode Kruis afdeling St. Philipsland/Anna Jacobapolder. A. Verkerke Gladiolcnstraat St. Philipsland Met grote verbazing heb ik kennis genomen van wat een vriend van mij overkwam. Deze jongeman zit momenteel voor behandeling in het psychiatrisch ziekenhuis Vrederust. Vergezeld van een maatschappelijk werkster ging hij naar het arbeidsbu reau in St. Maartensdijk. Mijn vriend werd welkom geheten met de woorden: 'Zo, jij hier? Voor jou is er toch niks. Het heeft immers in alle kranten gestaan!' en meer van dit soort taal. Schandalig en laag bij de grond vind ik dit soort praktijken. Laat men eerst nadenken voordat men wat zegt, maar dat is blijkbaar te moei lijk voor de medewerkers van het arbeidsbureau. Marco Scherpenisse Tuinstraat 25 St. Annaland De collecte voor het nationaal fonds sport gehandicapten heeft in Scher penisse 933,25 opgebracht. In Sta- venisse haalden de collectanten 405,70 op. Dat is zo'n vijftig gul den minder dan vorig jaar. Gevers en collectanten hartelijk bedankt. Van 6 tot en met 11 mei wordt de landelijke collecte voor het natio naal fonds kinderhulp gehouden. Via de verschillende instanties voor jeugdhulpverlening doet het fonds kinderhulp iets extra's voor kinderen in Nederland die het door allerlei nare omstandigheden niet altijd even gemakkelijk hebben. Het gaat in Nederland om ongeveer 140.000 kinderen die professionele hulp nodig hebben bij hun problemen. Dat zijn bijvoorbeeld moeilijkheden in het gezin veroorzaakt door bij voorbeeld problemen van de ouders met opvoeding, de relatie met elkaar, werkloosheid, drank- of drugsmisbruik. In toenemende mate is er sprake van gevallen van ver waarlozing, mishandeling of incest. Het ingezamelde geld besteedt het fonds kinderhulp voor de aanschaf van bijvoorbeeld een fiets, een vakantie, een sportlidmaatschap of speeltoestel voor individuele of groepen kinderen. Als men de col lectant heeft gemist, kan een bijdra ge worden overgemaakt op giro 40.40.40 ten name van Kinderhulp, Deventer. Popcursussen. De stichting Popmu-' ziek Zeeland organiseert dit jaar diverse cursussen zoals arrangeren en componeren met Aaike Jordans, drummen met Peter van Liere en Alvin Manuhuwa en twee techni sche cursussen (studio-)opname- techniek en PA-techniek. Voor informatie kan men bellen met 0118-634880. THOLEN 27 apr. orgelconcert Martin Mans met harpist Joke Brethouwer en panfluitist Fred Mann, Grote Kerk 20 u. 27 en 28 apr. south west coast run customcars, voormalige oesterput ten 9.30 u. 27 apr. mogelijkheid inleveren spul len rommelmarkt, garageboxen Slachtveld. 30 apr. rommelmarkt, Markt 12-16 u. I mei informatie-avond borstvoe ding La Leche League, Markt 12 20.15 u. 4 mei ruilbeurs flippo's en topshots, Meulvliet 13.30-17 u. 10 mei scholenvolleybaltoemooi, Meulvliet 17 u. II mei puzzel-oriëntatierit MAC, Zoekweg 19.15 u. 17 mei bingo bejaardensoos, Ten Anker 14 u.19 mei voorjaarsrit motortoerclub Tholen. 18 mei concours hippique (paarden en pony's), Speelmansplaten 9-17 u. 22 mei jaarfeest NCVB, Het Visnet 19.30 u. OUD-VOSSEMEER 20 t/m 23 mei avondwandelvier daagse, start Hof van Holland 18.30 u. SINT-ANNALAND t/m 31 okt. Exposities 'Beelden uit mijn kinderjaren' en 'Gebruiksaarde- werk', streekmuseum De Meestoof, di t/m za 14.15-16.45 u. 27 apr. rommelmarkt, Bierensstraat 2a 9.30 u. 27 apr. opendag atelier Jos Boog aard, Anna v. Bourgondiëstraat 56 11-16 u. 1 t/m 31 mei tentoonstelling Thool se aquarellen en pentekeningen van Dick Bosma uit Wouw, restaurant De Lagune. 18 mei visdag Smash '76, 8 u. haven. 23 mei natte-laarzentocht van 2,5 uur over slikken, schorren en natuurontwikkelingsgebied Van Haaftenpolder, opgave minimaal één dag van tevoren bij VVV-kan- toor, start 13 u. STAVENISSE 30 apr. voorstelling circus Bavaria, Havenplein 15 u. 26 mei pinkstervoetbaltoernooi camping Stavenisse vanaf 10 u. SINT-MAARTENSDIJK 1 mei dialezing voor plattelands vrouwen door mevr. L. Vlietland over natuurgebied De Heen, Haes- tinge. SCHERPENISSE 18 mei rommelmarkt, Langeweg 34 13.30-17.30 u. 19 mei voorjaarsrit motortoerclub Tholen, Veerdijkseweg 1 9 u. SINT-PHILIPSLAND 27 apr. viswedstrijd De Makreel, Zijpe 11.30-14.30 u. 22 mei avond plattelandsvrouwen over 'verantwoord medicijngebruik', De Wimpel 20 u. 25 mei rommelmarkt wergroep Dorp, Ons Dorpshuis 13-15.30 u. In 1994 hebben Provinciale Staten een nieuwe "Verordening Monumentensubsidies" vastge steld. Aanspraken op basis van de oude verordening (restauratiesub sidies) blijven natuurlijk geldig. Om die afspraken na te komen was een extra bedrag nodig van 650.000,-. Sinds dit jaar bedraagt de post voor restauratiesubsidies 350.000,-. Dat is een ton meer dan in voorgaande jaren. Voorbeelden De toe te kennen subsidies variëren van 5 tot 25 van de subsidiabele kosten. Zo is dit jaar voor de restauratie van koren molen De Hoop in Wolphaartsdijk een bedrag beschikbaar van 112.285,-. Dat komt neer op 25% van het subsidiabele bedrag van 449.140,-. De totale kosten van de restauratie bedragen 536.885,-. Korenmolen De Onderneming in Wissenkerke mag eveneens rekenen op een subsi die van 25% en krijgt 12.413,-. Het subsidiabele bedrag voor deze molen is bijna vijftigduizend gulden, terwijl de restauratie in werkelijkheid bijna zevenduizend gulden meer bedraagt. Voor de restauratie van de Grote Kerk in Tholen is een bedrag be schikbaar van bijna 94 duizend gulden. Dat is 10% van de subsi diabele kosten. De werkelijke kos ten bedragen bijna 1,5 min gulden. De Middelburgse Kloveniersdoe len kunnen vijfduizend gulden tegemoet zien. Dat is vijf procent van de werkelijke kosten (ƒ100.000,-) die in totaal subsi diabel zijn. BERGEN OP ZOOM t/m 16 juni schilderijen van Mar griet Oomen, Markiezenhof. 25 apr. concert Moravische filhar monie Olomouc, De Maagd 20.15 u. 26 apr. familievoorstelling 'Rusalka, de kleine zeemeermin' van Velvets Schwarzes theater, De Maagd 19 u. 27 apr. concert a-capel)agroep Mon tezuma's Revenge, De Maagd 20.15 u. 27 apr. t/m 19 mei overzichtsten toonstelling Jan Mighorst, Markie zenhof. 29 apr. en 20 mei avond centrum voor attitude en begeleiding over probleemgedrag bij katten, zaal Den Ronden 19.45 u. 30 apr. koninginnedag met bezoek koninklijke familie, vanaf 11.35 u. 2 mei theaterconcert Benny Neij- man 'Alles wat telt', De Maagd 20.15 u. 3 mei familievoorstelling 'Wie heet er nou Bons?' van Jeugdkomedie Amsterdam, De Maagd 19 u. 4 mei start cursus ayurvedische massage, Potterstraat 47 19 u. 5 mei voorjaarswandeling met bos wachter door bos Lievensberg, Her berg Klavervelden 10 u. 10 mei muziektheater 'Back in Town' van Het Groot Niet Te Ver mijden, De Maagd 20.15 u. 11 mei cabaret 'Lange halen, gauw thuis' van Lebbis en Jansen, De Maagd 20.15 u. 11 mei poptocht, met diverse bands in zo'n 25 café's in de binnenstad. 18 mei theaterconcert Frank Boe- ijen, De Maagd 20.15 u. 19 mei voorjaarswandeling met bos wachter door gemeentebossen De Heide, paviljoen De Heide 10 u. 19 mei informatiemiddag over aro matherapie, Potterstraat 47 13 u. Film+++film-i-++fllm++-t-film ROXY 1: Broken Arrow - do 20 u., vr t/m zo 21.30 u., ma t/m wo 21 u. Toy Story (Nederlandse versie) - vr 18.45 u., za, zo en di 14, 16.15 en 18.45 u., ma en wo 14 en 18.45 u. ROXY 2: Dunston Checks In - do 20 u., vr 18.45 u., za, zo en di 14.30, 16.30 en 18.45 u., ma en wo 14.30 en 18.45 u. Copycat - vr t/m zo 21.30 u., ma t/m wo 21 u. De Boef jes - za t/m wo 13 u. CINEMACTUEEL 1: Critical Decision - do 20 u., vr 18.45 en 21.30 u., za en ma t/m wo 14, 18.45 en 21.30 u., zo 14, 16.15, 18.45 en 21.30 u. CINEMACTUEEL 2: 12 Monkeys - do 20 u., vr, za, ma en wo 18.45 en 21.30 u„ zo 16.15, 18.45 en 21.30 u., di 18.45 u. Babe, een Buitenge wone Big - za t/m wo 14 u. CINEMACTUEEL 3: Lang Leve de Koningin - za t/m wo 14 u. Heat - do 20 u., vr t/m zo, di en wo 21 u. Toy Story - vr, za en ma t/m wo 18.45 u., zo 16.15 en 18.45 u. Film club Cinema Paradiso/Les Films du Paradis: Claiborne - di 20.30 u. Lad- ri di Biciclette - ma 20.30 u. Radio Sloth is te bereiken op FM 106,5 MHz en via de kabel op 94,5 MHz. Omroep Zeeland is op Tholen en Sint-Philipsland te bereiken op 101.9 MHz op de FM en op Tholen via de kabel op 88.9 MHz MM

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1996 | | pagina 10