Tbinslangensolo en een dixielandorkest Jubilerende bakkerij Slager in brood- en snoepdorp St. Annaland Frisia 2 bezorgt sportvissers en bruidsparen steeds meer comfort Relatie boer en bank bij studievereniging Onze Top 10 van deze week. O O 6.98 «1.98 cd Proeflessen tekenen of schilderen 1.99 15.90 k1 naturel, pikant, sesam of met stukjes noot, i qq pot 350 gram Nü 1.0«7 Albert Heijn Tholen en St. Philipsland In vijftig jaar van 4 naar 40 soorten in de Nieuwstraat Toppers van de w eek: Mengelmoes gevarieerd met zang en dans Hebt U nieuws? 's Lands grootste kruidenier blijft op de kleintjes letten. Donderdag 18 april 1996 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 7 Vooi jaarsconcert muziekvereniging Concordia Zaterdag presenteerde muziekvereniging Concordia zich met een voorjaarsconcert. De drie onderdelen harmonie, tamboerkorps en leerlingenorkest presenteerden zich zowel ieder apart als tezamen. Aan het eind zat er zelfs nog een muzikaal uitstapje naar Dixieland in. Tempo *- 'A Brood- en banketbakkerij W. Slager in St. Annaland viert acht weken lang het vijftigjarig bestaan met jubileum aanbiedingen. Op 11 april was het precies vijftig jaar geleden, dat de vader van de huidige eigenaar de zaak overnam van K. Slager, die wel dezelfde naam had, maar geen familie was. J. Slager had het vak geleerd bij een bakker in St. Maartensdijk en werd later knecht bij K. Slager, totdat hij trouwde en de zaak overnam. Room koken Modernisering Dieetprodukten Ontbijtservice schot in de roos Ook de sportvissers nemen tegenwoordig geen genoe gen meer met een barkruk en een biertje. "De mensen willen meer comfort", zegt dhr. W. Hoogstad, die zaterdagmiddag met een druk bezochte receptie zijn nieuwe rondvaart- en sportvisboot Frisia 2 in de haven van St. Annaland in gebruik nam. Onze redactie staat voor U klaar. Bel 0166-652752 Ook per fax 0166-653318 kunt U berichten doorgeven. Postadres: Postbus 5, 4697 ZG St. Annaland Familiefeesten Streekmuseum 1 J.P. Aarnoudse nieuw bestuurslid Calvijn Financiering Vrijdags en zaterdags GEOPEND Bloemkool, per stuk Rundervinken, 100 gram i.OS'1.65 kilo Ö1 Pindakaas, OÖ1 Huiswijn, rood, wit, demi sec, blanc de blancs of rosé, -jr- fles 1 liter ,S95" H-./D 01 Hele kip, Q QQ 2 stuks op schaal ca. 1700 gram Nü ".yO ©0(1 Conqueror sherry, medium dry, very dry of cream, fles 0.75 liter CU Allinson volkorenbrood, verpakt of onverpakt, heel Uit de diepvries: C(1 Minifrites, zak 1000 gram CPl Keukenrollen, wit, pak 2 stuks C(1 Sperziebonen, doperwten (zeer fijn), doperwten/- fhj) wortelen (extra fijn), wortelen (extra fijn) of witte bonen in tomatensaus, 1/2 blik Nü Dy ^or5.95 1.99 1.99 «24T 1.79 Appeltaartje met slagroom Coca Cola regular, light of light cafeïnevrije ikQcGi Voorzitter mevr. K. Provoost heette iedereen welkom en mevr. S. Bout introduceerde hierna het leerlingen orkest dat het spits afbeet in een nieuw tenue met rode shirts. Eerst speelde het 'Patchwork', een muzi kale lappendeken van de eigen diri gent Marcel Hartendorp. Dit num mer kwam goed uit de verf en werd gevolgd door 'Dixieband' met als solist Jens Kunst. In 'Music for Fun' Een rondtocht met Arabische paar den door Tholen luidt zaterdagmid dag de manifestatie Mengelmoes in. Kort voor twee uur hijsen leden van de scouting de vlaggen bij Meul- vliet, waarna wethouder J. Versluys het evenement - in het kader van het festival cultureel gekleurd - opent. In de grote zaal van Meulvliet wor den niet alleen hapjes uit andere cul turen verkocht, maar er is ook een informatiemarkt. Daaraan werken de wereldwinkel, Unicef en Amne sty International mee. Ook is de begeleidingsgroep asielzoekers Tholen present met informatie over de werkzaamheden, over wat een vluchteling is, en met een prijs vraag. Tussen twee en vijf uur is er veel aandacht voor muziek en dans. De Bosnische muziekgroep Bosna Band verzorgt vijf optredens. De dansexpressiegroep Dans en Bewe ging voert een Turkse dans uit en een Albanese bruiloftsdans. Twee danseressen van de groep Chandrika tonen een hindoedans. En de Antilli aanse theatergroep The Stressbre- akers voert een rapnummer uit en toont daarnaast de art performance 'Nederland fietsenland'. In de kleine zalen is ondermeer een workshop bloemschikken opgezet. Verder kunnen kinderen onder lei ding van het jeugd- en jongerenwerk katoenen vriendschapsbandjes maken. En er zijn de hele middag voorstellingen van poppentheater Robhetty. De bibliotheek vestigt de aandacht op de verteltradities. Aan de hand van attributen uit een vertel- kist (van het Ned. centrum voor volkscultuur) worden verhalen ver teld. Zo spelen Nukhet Aluc en Serap Kivrak uit Sint-Maartensdijk een Turks schimmenspel. De bar van Meuvliet biedt deze mid dag diverse exotische biersoorten aan. Dijkgraaf. In totaal hebben 97 per sonen gesolliciteerd naar de functie van dijkgraaf van het waterschap Zeeuwse Eilanden. Daarnaast zijn nog vijf mensen onder de aandacht gebracht van de vertrouwenscom missie. Deze commissie is inmid dels begonnen met het beoordelen van alle 102 kandidaten. dat uit drie delen bestaat, kreeg het slagwerk veel aandacht. Er zat veel afwisseling in ritme en tempo in dit stuk. Comé de Rijke nam een flink aandeel in de uitvoering op zich. Bij de 'Tuinslangensolo' in een arrange ment van Frank v.d. Poel, improvi seerde Arnold van Bavel erop los. Ondersteund door het leerlingenor kest wist hij heel wat geluid uit de tuinslang te krijgen. Het leerlingen orkest besloot met 'Loxi-Boogie' van Lex Abel. Vivian van Loon speelde daarbij de solo op cornet. Het 'groot harmonieorkest', zoals mevr. Bout het introduceerde, zette in met een pittige mars van M. van der Worp. Vervolgens werd 'Fields of Armour' van André Waignein gespeeld. Dit stuk gaat over een oor log bij het Belgische Fontenay. De instrumenten gaven de verschillende fasen van de strijd aan waarbij de trompetten de overwinning symboli seerden. 'Jupiter Hymn' was het vol gende werk en als laatste nummer voor de pauze werd 'Southwinds' van Douglas Court gespeeld. In de sfeer van een zonovergoten Florida met ruisende palmen volgden de zeer verschillende tempo's elkaar op. Het tweede deel van de avond werd geopend door het tamboerkorps onder leiding van Sjaan van de Boom met 'Marche Spectaculaire' van J. Schipper. Ben Schot, nestor van deze groep, moest om medische redenen zijn plaats afstaan aan Jaap v.d. Kleijn en sloeg de verrichtingen van het korps gade vanaf de tribune. Na 'Kroonkeus' van S. Egberts brachten de tamboers 'Dansa Moderne' en "Paso Espagnol'. Daar bij werd duidelijk dat er veel kan met percussie-instrumenten. Dennis Bijl droeg aan de Spaanse sfeer bij door het bespelen van castagnetten. 'Unique' dat volgde, was een zeer afwisselend stuk qua tempo en klank (met bongo's erbij). Het har monieorkest pakte hierna de draad op met de tango 'Mambo Tymbal' van Malando ofwel Arie Maasland, volgens ladyspeaker mevr. Bout. Ingrid Tangerman speelde in dit swingende nummer solo op dwars fluit. Bij het nummer 'Conquest of Paradise' van Vangelis toonden de orkestleden behalve hun instrumen tale kwaliteiten ook hun zangkun sten door de zang er gewoon bij te nemen. Het publiek reageerde heel enthousiast op het stuk. Aan het eind van het programma was dirigent Hartendorp zoek. Nadat mevr. Bout de dirigeerstok gehanteerd had, kwam hij tevoorschijn met een dixielandorkestje (Corina Zwaan op altsaxofoon, Marcel Hartendorp sopraansaxofoon, Arnold van Bavel trompet en Johan Geuze trombone). 'Yes Sir, that's My Baby' werd met verve gebracht en het publiek waar deerde dit uitstapje. Met 'Dixieland Jamboree' in een arrangement van J. Warrington besloot men het voor jaarsconcert. Sarina en Wint Slager in de winkel bij het vers gebakken brood. Bakkerij Slager is cloor specialisatie en vernieuwingen altijd fier over eind gebleven in de 'Nieuwepad.' St. Annaland is nog de enige woonkern op Tholen en St. Philipsland met drie warme bakkers, wat op zich al bijzonder is. Wim en Sarina Slager hebben er wel een verklaring voor. "Er wordt goed gegeten hier en de koopkracht blijft grotendeels in St. Annaland. En verder is Setalland een brood- en een snoepdorp, waar bij we voor zowel de broodeters als de snoepers een heleboel artikelen leveren." Wim Slager groeide op in de bakke rij. "Toch moest ik niet veel mee werken. Alleen op vrijdag deed ik kleine karweitjes als room koken voor de tompoucen. Op een gegeven moment moet je toch een keuze maken. Ik had eerst kok willen wor den, maar vader en moeder zagen me graag in de bakkerij en na een paar jaar mulo ging ik naar Ossen- drecht, waar ik op de l.t.s. O.L.V. ter Duinen het vakdiploma haalde. Later ben ik nog in Roosendaal naar school geweest en daar leerde je nieuwe dingen, die mijn vader wel niet direct goedkeurde, maar langza merhand kwam er toch verandering. Zoals slagroom in plaats van crème en meer korstwerk." In de beginja ren van Slager jr. was alles nog heel overzichtelijk. "Je had wit en bruin brood en Zeeuws tarwe. En op zater dag witte kadetten, eierkoeken, bolussen, amandelbroodjes en tompoucen. Ik heb ook nog broden van 16 ons gebakken. Bij de klanten haalde je dan zakjes meel op en ieder had zijn eigen bakblik en ken merk op het brood." Inmiddels zit Wim Slager al 29 jaar in het vak en de tijden zijn veran derd. Op zaterdag worden er nu wel veertig soorten brood gebakken, want naast het wit, bruin en Zeeuws tarwe heb je bijvoorbeeld saté, champignon en baconbroodjes. "Elke maand komt er een nieuw soort op de markt, zoals bijvoor beeld Panda, Prokorn, Karèn, Rem brandt en tegenwoordig Vermeer broodjes naar de gelijknamige schil derijententoonstelling in het Mau- ritshuis. Je kunt echter niet alle soorten nemen, hoewel de mensen wel van veranderingen houden en dat is op zich wel leuk. Ze willen ook heel veel keus, maar om het allemaal te bakken moet het wel rendabel zijn." Wim Slager stond er in 1980 alleen voor, toen zijn vader overleed. In 1983 moest hij helemaal op eigen benen staan, nadat zijn moeder was overleden. In datzelfde jaar trouwde hij met Sarina Scherpenisse, die voor haar baan bij de gezinsverzor ging, al geruime tijd in de winkel had geholpen. Samen werkten ze aan de modernisering van het bedrijf. In 1984 werd de winkel ver nieuwd, in 1986 vond er een ingrij pende verbouwing van de bakkerij plaats, waarbij de kolengestookte oven het veld moest ruimen voor een gasoven. In de winkel kwam er een snoepafdeling bij omdat mevr. Den Engelsman-Buys op de Molen dijk met haar winkeltje stopte. Snoepboutique Pierrot bracht heel wat jeugdige klanten naar de Nieuwstraat. En ook voor de meest smalle beurs is er keus, want nog steeds kun je voor een stuiver snoep kopen. De laatste modernisering vond in 1991 plaats, opnieuw van de winkel. De reconstructie van de Nieuwstraat zorgde voor veel onrust bij bakkerij Slager. "We dachten er toen zelfs aan om te stoppen of ons bedrijf te verplaatsen, want dat was een slech te tijd voor ons.' Door de beperking van de parkeermogelijkheden heb ben we klanten verloren. Een mens is nu eenmaal gemakkelijk en wil vlakbij een winkel parkeren. Geluk kig hebben we ook weer nieuwe klanten gekregen, maar het blijft nog altijd niet gemakkelijk, dat men niet bij de winkel kan parkeren. We hebben echter trouwe klanten en goede produkten. De persoonlijke benadering en de voorlichting over bijvoorbeeld dieetprodukten, spreekt de mensen aan. We zijn begonnen met gebak voor diabetici en dat is uitgegroeid met brood voor klanten die een allergie hebben. Daarvoor hebben we nu ook neven- produkten als yoghurt en boter. Die extra service waardeert men." Bakker Slager begint 's morgens om half vier en op vrijdagavond rond twaalf uur. "Je bent vroeg bezig, maar 's nachts werk je lekker, zon der gestoord te worden. Maar het vak is zwaar, want was het vroeger met minder hulpmiddelen vooral hard werken met het lichaam, tegen woordig moet je dat ook met het hoofd. En wanneer je dan nog kin deren hebt die de nodige zorgen vra gen, dan valt het niet altijd mee. Maar we zijn zeer tevreden. We wil len niet groot worden, maar flexibel blijven. Allerlei kleine aantallen, dat is de kracht van de warme bakker. Hoe groter je bent, hoe meer zorgen er zijn." Een bijzonder geslaagde specialiteit van bakkerij Slager is de ontbijtser vice, waarmee in 1990 werd begon nen. "Er kwam toen een vraag van iemand en daama zijn we gaan adverteren. We dachten eerst aan een modegril voor een beperkte periode, maar het bleek een regel recht schot in de roos. We moeten het gewoon wat indammen, zo bui tengewoon goed is het aangeslagen. Over de brug zijn we gestopt, want wanneer je vier ontbijtbuffetten per ochtend hebt, dan gaat de afstand ons parten spelen, maar op het gehe le eiland Tholen en op St. Philips land bieden we de ontbijtservice aan. Men kan uit acht buffetten kie zen: vanaf broodjes met koffie, thee en sinaasappelsap tot en met het meest complete ontbijt met bloe men, twee ochtendkranten en cham pagne." Ter gelegenheid van het gouden jubileum wordt elke klant door bak kerij Slager verwend met handdoe ken, waarvoor een acht weken durende actie wordt gehouden. Het schip doet luxe aan. Met mooie vloerbedekking en fraaie gordijnen worden de 80 gasten aan de sfeer volle tafels verwend, zeker met de uitgebreidere hapjes en drankjes die voortaan mogelijk zijn. De familie Hoogstad heeft er al ervaring mee, want twee jaar geleden werd de Fri sia 3 volgens dezelfde formule in de vaart gebracht. Dat is een groter schip met 170 passagiers, vanwie er 120 beneden een plaats kunnen vin den. De Frisia 2 kan 150 passagiers meenemen, vanwie er 80 beneden een zitplaats hebben. Hoogstad sr. zwaait hier met zijn vrouw de scep ter, terwijl zijn zoon Gerad met zijn vrouw de Frisia 3 exploiteren. Het eerste jaar sloeg dat nog niet zo aan, maar het tweede jaar verliep goed met veel boekingen op de rondvaarten in de zomer vanuit Ber gen op Zoom. De Frisia 2 neemt die taak over omdat dit schip door de Bergsediepsluis kan. Oorspronkelijk was deze boot 40 meter lang, maar bij de ingrijpende verbouwing op een scheepswerf te Moerdijk is de Frisia 2 ingekort tot 34 meter. Het derde schip van de fam. Hoogstad, de Frisia 1, is sep tember vorig jaar verkocht, zodat de aandacht volledig aan de twee rond vaart- en sportvisboten wordt besteed. Dankzij de luxere uitvoering (dub bel glas, verwarming) kan meer op de rondvaarten en familiefeesten worden ingespeeld. "De sportvisse- rij is teruggelopen", zegt Hoogstad. "We zijn nu veertien jaar in bedrijf, waarbij 70% van onze klanten uit Nederland komen, met name Zuid- Holland en West-Brabant. Maar de vangst loopt terug en alleen van de bootprijs kun je niet blijven varen. Het moet van het eten en drinken komen, zoals koffietafels, koude buffetten, e.d. En behalve van personeelsverenigingen krijg je die ook steeds meer van families voor de viering van de 50-jarige bruiloft of het zilveren of koperen huwe lijksjubileum En we zijn ook al met een zangvereniging naar Zierikzee geweest. Naar een extra rondvaart boot was gewoon vraag." Hoogstad profiteert van de samenwerking met twee andere rederijen: Den Breejen uit Zierikzee en Webru uit Dintel- oord. "Zo'n 25% van de boekingen voor de Frisia 3 kwam van Den Breejen. En Webru heeft een eigen cateringafdeling. De samenwerking van drie zelfstandige rederijen werpt dus zijn vruchten af." De mogelijkheden van de Frisia worden ook bij busondernemingen onder de aandacht gebracht. "Men kan dan een rondje varen en eten en' in St. Annaland het streekmuseum de Meestoof en/of de bloemzaad kwekerij bezoeken. De uitbreiding van de jachthaven werkt ook in ons voordeel. Hoe meer recreanten er naar St. Annaland komen, hoe beter het ook voor ons is", aldus Wim Hoogstad. Zaterdag a.s. maakt de vernieuwde Frisia 2 zijn eerste rond vaart. In de zomer zullen vanuit Ber gen op Zoom tochten naar Zierikzee gemaakt worden. De Frisia 3 zal vanuit St. Annaland naaro.a. Zierik zee en de Neeltje Jans varen. Mevr. Hoogstad biedt havenmeester en collega aan tijdens de openingsreceptie; rechts schipper C. Smits een hapje W. Hoogstad. SGP-studievereniging Calvijn hield donderdag haar jaarvergadering in het verenigingsgebouw van de Oud Gereformeerde Gemeente te Stave- nisse. Sprekers waren landbouwspecialist De Waard van de Rabobank Tholen en ds. J. van der Sleen uit Scherpenisse. Voorzitter Duvekot haalde in zijn openingswoord aan dat de vereni ging al twintig jaar bestaat. Hij las uit 2 Timotheus 3 over de laatste tij den en ging hierop verder in. "Hoe komt in alles openbaar de liefde loosheid, het egoïsme en de geldgie righeid enzovoort. We zien aan alles dat de Heere zijn woord komt te ver vullen", zei Duvekot. "Maar we lezen ook dat Paulus zijn geestelijke zoon Timotheus vermaant om in alles vast te houden aan Gods woord waarin hij hem onderwezen had. Dit is een voorbeeld voor ons, om op onze plaats te blijven, bij ons begin sel gegrond op Gods woord. Dit is ook steeds het doel geweest van onze vereniging." Bij de bestuursverkiezing was M. Neele aftredend en niet herkiesbaar. Uit het voorgestelde tweetal J.P. Aarnoudse uit Oud-Vossemeer en A. Knuist uit Tholen, werd Aar noudse gekozen. H. de Ruiter was eveneens aftredend, maar wel her kiesbaar. Hij werd dan ook opnieuw gekozen. Na de pauze kwam De Waard aan het woord. Hij hield een korte inlei ding over de relatie tussen boer en bank. Er kwamen vragen naar voren zoals: Hoe kijkt een boer tegen een financiering aan? Hoeveel wil hij lenen van de bank? Hoeveel kan hij lenen en hoeveel wil de bank hem lenen? De bank wil zekerheid over de terugbetaling. De verschillende aspecten van zo'n financiering (zoals investeringen, solvabiliteit en rentabiliteit) werden aan de hand van voorbeelden belicht. Tijdens de discussie kwamen ook de gemoeds bezwaren ten opzichte van verzeke ringen ter sprake. Ook voor mensen die dergelijke bezwaren hebben, zijn er mogelijkheden om geld te lenen zonder zich te verzekeren. Het slotwoord van de avond werd gesproken door ds. Van der Sleen. Hij deed dat naar aanleiding van de eerste zeven verzen van Johannes 19 die gaan over de overlevering van Jezus door Pilatus. Van der Sleen vertelde dat Jezus naar de aarde was gekomen om te voldoen aan het goddelijk recht van Zijn Vader. "Diens deugden waren immers geschonden door de mens die de duivel had geloofd en van God was afgevallen, Hierdoor moest de mens de dood sterven. Maar nu dat eeuwige won der dat God zijn Zoon heeft willen Poppenkast. Met als titel 'In de kast, uit de kast' is er in het Zeeuws Museum van 20 april tot en met 9 juni een tentoonstelling te zien over poppenkasten en de bijbehorende poppen. Zo zijn er bijvoorbeeld marionetten, vinger-, hand-, stok-, schimmen- en Wayangpoppen te zien. schenken om de vernedering van de kruisdood te ondergaan. De Heere Jezus heeft alles volbracht en dat voor een volk dat God uitverkoren heeft om eenmaal de eeuwige geluk zaligheid in de hemel te beërven", zei Van der Sleen. De predikant stel de de niet-joden gelijk aan de joden die Christus gekruisigd hebben. "Want ook wij komen de Heere Jezus te verwerpen. Wij willen niet wandelen naar Zijn wil, wet en woord. Als we daaraan ontdekt wor den door Gods Geest, zullen we ons zelf moeten aanklagen." Van der Sleen sprak de hoop uit dat iedereen dat mocht beleven. "Dan zullen we Hem nodig krijgen voor onze zon den en schulden." De predikant ging tot slot van de avond voor in dank gebed. De gerenommeerde LIJSTENMAKER voor het eiland Tholen Molenstraat 13, tel./fax: 0166-664041 4695 CK Sint-Maartensdijk Het Oosterscheldecollege organi seert op 23 april in Tholen proefles sen tekenen en schilderen. Iedereen die wil leren tekenen of schilderen, kan dan een kijkje komen nemen in Meulvliet en vrijblijvend zo'n les meemaken. Docent Eric Elich ver zorgt 's middags van half twee tot half vier een les over aquarelleren, en 's avonds van half acht tot half tien een teken- en schilderles. Belangstellenden voor de - gratis - proefles wordt gevraagd zich tevo ren aan te melden, tel. 0113-231170. Schilderij. Morgen, vrijdagmiddag om vier uur, vindt in het Zeeuws Museum te Middelburg de officiële presentatie plaats van het schilderij 'Christus geneest een lamme te Be- thesda' van de zeventiende eeuwse Zeeuwse schilder Dirck van Delen. Het schilderij hing aanvankelijk in de vergaderzaal in het Polderhuis van het waterschap Walcheren. Maar de stichting Godshuizen te Middelburg was op zoek naar een betere plek en gaf het in langdurige bruikleen aan het museum. De rondvaartboot Frisia 2, naast de eerder gemoderniseerde Frisia 3 in de haven van St. Annaland. van 9.25 voor fles 1.5 liter Aanbiedingen gelden t/m zaterdag 20 april a.s. ,c\ albert heljn Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1996 | | pagina 7