THOLENDERWIJS informatierubriek van de gemeente Tholen VERGADERING GEMEENTERAAD VOOR 2 RIKS NAAR BEATRIX SPREEKUUR B&W INTERCULTURELE MANIFESTATIE "MENGELMOES" VERKEERSMAATREGELEN I.V.M. KONINGINNEDAG 1996 SINT-MAARTENSDIJK WAT LIGT TER INZAGE? NOODVERORDENING KONINGINNEDAG 1996 SINT-MAARTENSDIJK Donderdag 18 april 1996 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 5 MAANDAG 22 APRIL: Gemeente Tholen: Waterschap Zeeuwse Eilanden: Provincie Zeeland: Redactie: Voorlichtingsambtenaar Gemeentehuis Tholen Markt 1-5 Sint-Maartensdijk Telefoon: 0166-668200 Telefax: 0166-663553 Op maandag 22 april a.s. komt de gemeenteraad van Tholen voor een vergadering bijeen in het gemeentehuis te Sint-Maar tensdijk. Deze vergadering die om 19.30 uur begint is openbaar. Elke belangstellende is van harte welkom. Op de agenda staan onder meer de volgende onderwerpen: - Voorstel tot het verlenen van een krediet voor: - het medefinancieren van het Sociaal Medisch Team op scholen voor voortgezet onderwijs; - kindervakantiewerk in Tholen en Anna Jacobapolder; - een aanvullende ongevallenverzekering voor vrijwillig brandweerpersoneel i.v.m. vervallen Ziektewet; - het handhaven van het huidig aantal banenpoolplaatsen en deelnemers in het kader van de Jeugdwerkgarantiewet; - het aanbrengen van extra snelheidsremmende voorzienin gen bij de middengeleider in de Poststraat te Stavenisse; de aanschaf van 3 motorspuitaanhangers. - Bekrachtigen Noodverordening i.v.m. bezoek van Hare Majesteit de Koningin Hare Majesteit de Koningin en andere leden van de koninklij ke familie bezoeken op 30 april a.s. Sint-Maartensdijk. Vanwe ge het bijzondere karakter van deze dag is het gewenst de mogelijkheid te hebben tegen eventuele ordeverstoringen te kunnen op treden met middelen die op grond van bestaande verordeningen wellicht niet (direct) uitvoerbaar zijn. De bur gemeester heeft dan de bevoegdheid algemeen verbindende voorschriften te geven, die ter handhaving van de openbare orde of ter beperking van gevaar nodig zijn. - Renovatie speelterreinen Schoolstraat Stavenisse en Steintjeskreek te Anna Jacobapolder Het plan is om het speelterrein aan de Schoolstraat te Stave nisse van drainage te voorzien. Tevens wordt de waarde ver groot door het terrein anders in te delen. Het plan laat een indeling in 3 afdelingen zien: één voor de kleinsten tot 4 jaar (met zitbanken voor ouders), één voor de jeugd van 4-12 jaar en één voor de jeugd van 12 jaar en ouder. Voor de laatste jeugd zal een tafeltennistafel worden geplaatst. Het terrein aan de Steintjeskreek te Anna Jacobapolder wordt voorzien van drainage en het grasveld wordt vervangen door een laag grofgrindzand. - Vaststellen grondprijzen bedrijventerrein "Welgele gen" te Tholen De grondexploitatieberekening en de daarvan afgeleide ver koopprijzen zijn voor het gebied bedrijventerrein "Welgele gen" te Tholen opnieuw beoordeeld. Er bestaat alleszins aan leiding die exploitatie-berekening ook om andere redenen bij te stellen, omdat zich tussen de laatste grondprijsbepaling van 1994 en nu nogal wat ontwikkelingen hebben voorge daan. Het college van burgemeester en wethouders stelt voor deze prijzen als volgt te verhogen: - 48,75 per m2, exclusief b.t.w., voor kavels van minder dan 5.000 m2 en - 40,75 per m2, exclusief b.t.w., voor kavels vanaf 5.000 m2. - Vaststelling bestemmingsplan "Kom", 3e herziening, Scherpenisse Het doel van bestemmingsplan "Kom" te Scherpenisse, 3e herziening is het planologisch-juridisch regelen van: - de eerste fase van het nieuwe woongebied, gelegen op de plaats van het huidige trainingsveld/speelweide aan de Langeweg te Scherpenisse; de uitbreiding van de begraafplaats. Tijdens de ter inzagelegging van het ontwerp heeft de heer M.J. Klippel, Langeweg 62 te Scherpenisse, zijn zienswijze kenbaar gemaakt. De heer Klippel heeft bezwaar tegen de ont sluiting aan de oostzijde van het toekomstig uitbreidingsplan, welke op korte afstand van zijn woning komt te liggen. Aan gezien de planologische-juridische regeling van de ontslui- tingsweg, situering van de geplande woning ten zuiden van het perceel Langeweg 62 in een latere fase plaats vindt stellen burgemeester en wethouders voor de zienswijze zoals die door de heer M.J. Klippel is kenbaar gemaakt ongegrond te verklaren en het bestemmingsplan "Kom" te Scherpenisse, 3e herziening vast te stellen. Onder het motto "Voor 2 riks naar Beatrix" zul len er op Koninginne dag 1996 van af elke kern speciale "Oranjebus sen" naar en vanaf Sint- Maartensdijk rijden. Vanaf Sint Philipsland vertrekken de bussen om 08.15 uur, vanaf alle andere kernen is de vertrektijd vast gesteld op 08.30 uur. Op de achterzijde van de kaartjes is aangegeven vanaf welke bushaltes er wordt vertrokken. Vanaf 12.00 uur zal er elk uur vanaf het speciaal in te richten busstation Sportlaan een terugrit verzorgd wor den tot uiterlijk 16.00 uur. WAAR TE KOOP? De verkoop van deze buskaartjes geschiedt via de plaatselijke Rabobank. De kaartjes zijn tot en met 23 april a.s. te koop. Na die datum is dat om organisatorische redenen niet meer moge lijk. Houdt u daar dus rekening mee! De eerstvolgende spreekuren van de leden van het college van burgemeester en wethouders vinden plaats op maandag 22 april 1996 in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. Burgemeester H.A. van der Munnik en de wethouders ing. J. van der Jagt, I.C. Moerland en ing. J. Versluijs houden hun spreekuur van 11.00-12.00 uur. Wilt u op een ander tijdstip met een van de collegeleden spre ken, belt u dan even naar het gemeentehuis, telefoon (0166) 668330. Zaterdag 20 april a.s. kunt u kennis maken met verschillende cul turen. Want dan vindt in de "Meulvliet" te Tholen van 14.00 - 17.00 uur weer de interculturele manifestatie "Mengelmoes" plaats. Tijdens deze middag kunt u kijken en luisteren naar o.a.: Turkse dans, traditionele Indiase dans, Albanese bruiloftsdans en Sev- dah en Bosnische folk, pop en rock. Tevens worden er work shops bloemschikken volgens verschillende culturen gegeven en worden er hapjes, drankjes en artikelen uit diverse landen aangeboden. Daarnaast is er een uitgebreid kinderprogramma: Poppenkast Robhetty brengt poppenkast voor alle leeftijden, vriendschaps bandjes kunnen worden gemaakt, er wordt geschminkt en de bibliotheek is er met de "vertelkist". Uit de "vertelkist" wordt een Turks schimmenspel, een Afrikaans diaverhaal en een verhaal aan de hand van geluid en gebaren verteld. De toegang en deel name aan de activiteiten is voor iedereen gratis. Het college van burgemeester en wethouders van Tholen heeft op 16 april 1996 besloten: I. Onderstaande wegen/straten in de kern Sint-Maartensdijk op 29 en/of 30 april 1996 door middel van hekken en de bor den C1 van het Reglement Verkeersregels en verkeerstekens af te sluiten voor alle weggebruikers met uitzondering van voetgangers, zoals die op de bij deze publicatie behorende en als zodanig gewaarmerkte tekening zijn aangegeven. Deze tekening ligt voor iedere belangstellende op het gemeentehuis tijdens kantooruren in het gemeentehuis ter inzage bij het bureau recreatie en ruimtelijke ordening. Straatnaam maandag 29 april dinsdag 30 april Beatrixstraat 08.00 - 24.00 uur 00.00-22.00 uur Blauwstraat 07.00-22.00 uur Bloemenlaan (vanaf kruising Noordpoort tot Bloemenlaan 3) 07.00-22.00 uur Ds. de Bresstraat 07.00-22.00 uur Geulweg 07.00- 12.00 uur Haven (noordzijde); even nummering 07.00-22.00 uur Hazenstraat 07.00-22.00 uur Kaaistraat 08.00 - 24.00 uur 00.00-22.00 uur Korte Vest 07.00-22.00 uur Markt 08.00 - 24.00 uur 00.00-22.00 uur Molendijk 07.00- 12.00 uur Molenstraat 07.00-22.00 uur Nijverheidsweg 07.00- 12.00 uur Noordpoort 08.00 - 24.00 uur 00.00-22.00 uur Onder de Linden 08.00 - 24.00 uur 00.00-22.00 uur Oostsingel 08.00 - 24.00 uur 00.00-22.00 uur Oostvest 08.00 - 24.00 uur 07.00-22.00 uur Oudestraat 07.00-22.00 uur Parallelweg (gedeelte tussen Onder de Linden en Beatrixstraat) 08.00 -24.00 uur 00.00-22.00 uur Pluimpotweg 07.00- 12.00 uur Schakelweg 07.00- 12.00 uur Sportlaan 07.00-22.00 uur Vijfzinnen 07.00-22.00 uur Westvest 07.00-22.00 uur Zuidsingel (gedeelte tussen Oostsingel en Wilhelminastraat) 08.00 - 24.00 uur 00.00-22.00 uur II. De algemeen operationeel commandant van de Regiopolitie Zeeland en de door hem aan te wijzen ambtenaren van poli tie/Koninklijke Marechaussee zijn gemachtigd alle voorwer pen en/of voertuigen die zich op een plaats bevinden in strijd met het bepaalde zoals vermeld onder I. in verband met de handhaving van de openbare orde en/of verkeersveiligheid te verwijderen of te doen verwijderen; III. te bepalen dat dit besluit in werking treedt op de dagen/tij den zoals vermeld onder I. Tegen deze beschikking kunt u binnen 6 weken na de datum waarop deze aan u is verzonden bezwaar maken bij ons college. Uw bezwaarschrift dient gedateerd en ondertekend te zijn. Ver der moet het bezwaarschrift voorzien zijn van uw naam en adres, een omschrijving van het besluit waartegen uw bezwaar is gericht en de redenen waarom u tegen dit besluit bezwaar heeft. Nadere informatie over het indienen van een bezwaarschrift vindt u in de brochure "Bezwaar en beroep tegen een beslissing van de overheid" die u op verzoek door bureau voorlichting van de gemeentesecretarie wordt toegezonden. Sint-Maartensdijk, 18 april 1996 Mededeling voor bewoners direct aan de route De wandelroute die H.M. Koningin Beatrix zal volgen is zoals bekend Markt - Noordpoort - Onder de Linden - Parallelweg - Beatrixstraat - Oostsingel - Zuidsingel - Kaaistraat - Molendijk. Reeds op 29 april zullen langs deze route allerlei activiteiten plaatsvinden (plaatsen dranghekken, aanbrengen straatversie ringen, opbouw van diverse taferelen enzovoorts). Een en ander betekent dat de bewoners gedurende 2 dagen hun auto niet op de openbare weg mogen parkeren. Ook de Oostvest (inclusief parkeerterrein achter de openbare bibliotheek) zal ten behoeve van media-activiteiten (N.O.S. radio en televisie) autovrij moeten zijn. Voor bedoelde bewoners wordt er aan de Sportlaan op het terrein van Fouragehandel Schot een apart parkeerterrein inge richt. Dit parkeerterrein zal in de avond- en nachtelijke uren wor den bewaakt doch is alleen toegankelijk met een speciale par- keerkaart die de bewoners binnenkort via een begeleidende brief zal worden toegestuurd. N.B.: Indien auto's op eigen grond dan wel in een garage gepar keerd worden, dient men er rekening mee te houden dat op 29 en 30 april geen gebruik kan worden gemaakt van die voertui gen. Het is wellicht te overwegen van de geboden parkeerfacili- teit bij Fouragehandel Schot gebruik te maken. Mededeling voor bewoners: Blauwstraat - Ds. de Bres straat - Haven (noordzijde) - Hazenstraat - Korte Vest - Molenstraat - Nijverheidsweg - Oudestraat - Pluimpotweg - Schakelweg - Sportlaan - Vijfzinnen - Westvest Vanaf dinsdag 30 april, van 07.00 - 22.00 uur, dienen bovenge noemde straten autovrij te zijn. Voertuigen die tijdens deze tijd stippen nog in dit gebied geparkeerd staan zullen voor rekening van de eigenaar worden weggesleept. Een en ander betekent dat de betreffende bewoners voor het parkeren van hun voertuigen een oplossing dienen te zoeken. Dat geldt ook voor de bewoners die over een eigen garage beschikken, dan wel op eigen grond kunnen parkeren voor zover zij op 30 april over hun voertuig(en) wensen te beschikken. In de niet in dit artikel genoemde straten in de woonkern Sint- Maartensdijk kan men dus vrijelijk parkeren. Niet uit te sluiten valt dat het parkeeraanbod in deze straten zonder meer al erg groot zal zijn. Daarom bieden wij voor de desbetreffende bewo ners eveneens als alternatief het bedrijfsterrein van Fouragehan del M.L. Schot aan de Sportlaan 6. Binnenkort ontvangen de bewoners via een aparte brief de speciaal daarvoor bedoelde parkeerkaart. Het bestuur van het Waterschap Zeeuwse Eilanden heeft beslo ten: I. De Veerdijkseweg, op de driesprong Veerdijkseweg/Krokke- wegA/eerdijk in de kern Sint-Maartensdijk op 30 april 1996 tussen 07.00 tot 12.00 uur voor alle weggebruikers af te slui ten met uitzondering van voetgangers; Meerjarenprogramma restauratie monumenten Burgemeester en wethouders van de gemeente Tholen maken bekend dat zij voornemens zijn de gemeenteraad voor te stel len om tot vaststelling van het meerjarenprogramma restau ratie monumenten 1996-2002 over te gaan. In dat voorstel is tevens de verdeling van de beschikbare restauratiebudgetten over de periode 1996 tot en met 2001 verwerkt. Alvorens hiertoe over te gaan ligt dit programma met de daar op betrekking hebbende stukken gedurende de periode van 19 april 1996 tot en met 17 mei 1996 voor belanghebbenden ter inzage ter gemeentesecretarie te Sint-Maartensdijk, afdeling Gemeentelijke Ontwikkeling. Gedurende de periode van terinzagelegging kunnen belang hebbenden hun zienswijze naar keuze schriftelijk of monde ling naar voren brengen. Schriftelijke reacties kunnen uiterlijk tot en met 17 mei 1996 ingediend worden bij het college van burgemeester en wethouders, Markt 1-5, 4695 CE Sint-Maar tensdijk. Voorts wordt op donderdag 25 april 1996 om 19.30 uur een hoorzitting gehouden in de raadzaal van het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk, waar belanghebbenden in de gelegenheid worden gesteld mondeling hun zienswijze naar voren te bren gen. Aansluitend op de hoorzitting zal het meerjarenprogram ma aan de orde worden gesteld in de commissie ruimtelijke ordening c.a. Sint-Maartensdijk, 18 april 1996. Burgemeester en wethouders van Tholen. Er is een aanvraag om bouwvergunning ingediend door de heer M. Dorst, Prinses Margrietstraat 3 te Stavenisse, voor het bouwen van een garage op een perceel kadastraal bekend Sta venisse, sectie F, nummer 15, plaatselijk gemerkt Prinses Mar grietstraat 3. Het bouwplan is niet in overeenstemming met het ter plaatse geldende bestemmingsplan. Burgemeester en wethouders van Tholen zijn voornemens met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, na verkregen toestem ming van het college van gedeputeerde staten van Zeeland, vergunning te verlenen voor dit bouwplan. Alvorens hiertoe over te gaan wordt een ieder in de gelegen heid gesteld om van 19 april 1996 tot en met 2 mei 1996 schrif telijk bedenkingen naar voren te brengen bij burgemeester en wethouders van Tholen. De bouwtekening ligt gedurende deze termijn ter gemeente secretarie te Sint-Maartensdijk, Afdeling Gemeentelijke Ont wikkeling, ter inzage. Sint-Maartensdijk, 18 april 1996. De burgemeester van Tholen. Gemeenteblad: 5e editie-1996 Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend dat ter gemeentesecretarie voor een ieder, tegen betaling van de kosten verkrijgbaar is het Gemeenteblad Tholen, nummer 5 - 1996. In het Gemeenteblad Tholen worden de integrale teksten van algemeen verbindende voorschriften (verordeningen e.d.) gepubliceerd. Dit nummer van het Gemeenteblad bevat: I. De door de burgemeester in verband met het bezoek van Hare Majesteit de Koningin op 30 april 1996 aan Sint- Maartensdijk vastgestelde noodverordening; II. De verkeersmaatregelen die op 30 april 1996 in de kern Sint-Maartensdijk zullen gelden. III. De intrekking door burgemeester en wethouders van het inrijverbod voor voertuigen die een asdruk van 2,3 ton te boven gaan voor een gedeelte van de Krabbenkreekstraat te Sint Philipsland. IV. Het instellen van een parkeerverbod aan de westzijde in de bocht Molenvlietsestraat/Oudelandsestraat te Tholen. V. Aanwijzing van een algemene invalidenparkeerplaats voor het pand Markt 3-5 te Tholen. Iedere belanghebbende kan tegen de hiervoor onder II. tot en met IV. genoemde besluiten binnen zes weken na de datum van deze bekendmaking bezwaar maken bij het college van burgemeester en wethouders van Tholen, Markt 1-5, 4695 CE Sint-Maartensdijk. Het bezwaarschrift dient gedateerd en ondertekend te zijn. Verder moet het bezwaarschrift voorzien zijn van naam en adres, een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht en de redenen waarom tegen dit besluit bezwaar wordt gemaakt. Nadere informatie over het indienen van een bezwaarschrift vindt u in de brochure "Bezwaar en beroep tegen een beslis sing van de overheid" die u op verzoek door het bureau voor lichting van de gemeentesecretarie wordt toegezonden. Sint-Maartensdijk, 18 april 1996. Burgemeester en wethouders van Tholen. Partiële herziening buitengebied van de (huidige) gemeente Tholen Zeeland wordt in toenemende mate geconfronteerd met aan vragen voor vestiging van intensieve veehouderijbedrijven (uit Noord-Brabant), onder andere als gevolg van de stringen te mestwetgeving. Het gemeentebestuur heeft te kennen gegeven uiterst terughoudend te willen omgaan met deze aanvragen, gelet op de mogelijk nadelige effecten voor milieu- en omgevingskwaliteiten in het landelijk gebied. Ook in de gemeente Tholen is deze terughoudendheid aan de orde en is aangegeven dat uiterste zorgvuldig moet worden omgegaan met deze nieuwe ontwikkeling in het buitengebied. Deze zorg vuldigheid vereist een adequaat toetsings- en beleidskader voor de beoordeling van aanvragen voor de vestiging of ont wikkeling van (intensieve) veehouderij. Sinds 1 januari 1995 zijn door gemeentelijke herindeling de voormalige gemeenten Tholen en Sint Philipsland samenge voegd tot één gemèente Tholen. Als gevolg hiervan gelden voor het buitengebied twee afzonderlijke bestemmingsplan nen. De gemeente Tholen heeft voor het buitengebied van de (hui dige) gemeente Tholen een partiële herziening ontwikkeld. Het voorontwerp-bestemmingsplan ligt vanaf 19 april 1996 voor een ieder tijdens de kantooruren gedurende vier weken ter inzage in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. Geduren de de periode van terinzagelegging kan een ieder zijn/haar zienswijze schriftelijk naar voren brengen. Schriftelijke reacties kunnen tot uiterlijk 17 mei 1996 naar het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Tholen, Markt 1-5, 4695 CE Sint-Maartensdijk, gestuurd wor den. Gelegenheid tot het mondeling uiten van uw zienswijze wordt geboden op donderdag 25 april 1996 tijdens een inspraak avond. Deze inspraakavond begint om 19.30 uur en zal plaats vinden in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. Sint-Maartensdijk, 18 april 1996. Burgemeester en wethouders van Tholen. II. De Veerhoekseweg, Veerdijk door plaatsing van de borden C2, C3 en C4 (met onderbord aanduidende "behalve voor voetgangers) van bijlage 1 van het Reglement Verkeersre gels en Verkeerstekens op 30 april 1996 tussen 07.00 tot 12.00 uur te sluiten voor alle verkeer, behalve voetgangers in de richting komende van de Provincialeweg naar de Veer- hoekseweg/Veerdijk/Krokkeweg; III. De algemeen operationeel commandant van de Regiopolitie Zeeland en de door hem aan te wijzen ambtenaren van poli tie/Koninklijke Marechaussee zijn gemachtigd alle voorwer pen en/of voertuigen die zich op een plaats bevinden in strijd met het bepaalde zoals vermeld onder I. en II. in verband met de handhaving van de openbare orde en/of verkeersveilig heid te verwijderen of te doen verwijderen. Iedere belanghebbende kan tegen dit besluit binnen 6 weken na de datum van afkondiging bezwaar maken bij het dagelijks bestuur van het Waterschap Zeeuwse Eilanden, Postbus 114, (4460 AC) Goes. Het bezwaarschrift dient gedateerd en onderte kend te zijn. Verder moet het bezwaarschrift voorzifen zijn van naam en adres, een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht en de redenen waarom tegen dit besluit bezwaar wordt gemaakt. Nadere informatie over het indienen van een bezwaarschrift vindt u in de brochure "Bezwaar en beroep tegen een beslissing van de overheid" die u op verzoek door bureau voorlichting van de gemeentesecretarie wordt toegezonden. Sint-Maartensdijk, 18 april 1996 Het college van gedeputeerde staten van Zeeland heeft besloten: I. door plaatsing van borden C1 van bijlage I van het Regle ment verkeersregels en verkeerstekens 1990, alsmede de nodige hekwerken etc., het gedeelte van de provinciale weg Grens Noord-Brabant/Stavenisse (N286), gelegen tussen de rotonde nabij Scherpenisse en km. 21,90 (inclusief parallel weg), op 30 april 1996 van 07.00 tot 12.00 uur, te sluiten voor het verkeer in beide richtingen; >i II. door plaatsing van borden E2 van genoemde bijlage, de gedeelten van N286, gelegen: a. tussen de splitsing Koningsweg/Provincialeweg te Poort vliet (bebouwde komgrens) en de rotonde bij Scherpenis se en b. tussen km. 21,90 en km. 22,35 op 30 april 1996 van 07.00 tot 12.00 uur een verbod tot stil staan in te stellen voor het verkeer in beide richtingen. Iedere belanghebbende kan tegen dit besluit binnen 6 weken na de datum van afkondiging bezwaar maken bij het college van Gedeputeerde Staten, Postbus 524, (4330 AM) Middelburg. Het bezwaarschrift dient gedateerd en ondertekend te zijn. Verder moet het bezwaarschrift voorzien zijn van naam en adres, een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht en de redenen waarom tegen dit besluit bezwaar wordt gemaakt. Indien een bezwaarschrift is ingediend, kan tevens bij de presi dent van de Arrondissementsrechtbank te Middelburg een voor lopige voorziening worden verzocht. Nadere informatie over het indienen van een bezwaarschrift vindt u in de brochure "Bezwaar en beroep tegen een beslissing van de overheid" die u op verzoek door bureau voorlichting van de gemeentesecretarie wordt toegezonden. Sint-Maartensdijk, 18 april 1996 De burgemeester van Tholen; overwegende dat op 30 april 1996 Hare Majesteit de Koningin en andere leden van de Koninklijke familie de kern Sint-Maartens dijk zullen bezoeken; dat het gewenst is te voorkomen dat problemen ontstaan met betrekking tot de handhaving van de openbare orde en veilig heid; dat het noodzakelijk kan zijn dat moet worden overgegaan tot het treffen van maatregelen die op grond van bestaande veror deningen niet (direct) uitvoerbaar zijn; dat het op grond van een verordening als bedoeld in artikel 176 van de Gemeentewet wel mogelijk is extra maatregelen in het kader van de openbare orde en veiligheid te nemen; gelet op het bepaalde in artikel 176 van de Gemeentewet, juncto artikel 443 van het Wetboek van Strafrecht; besluit: vast te stellen de volgende verordening: VERORDENING OP GROND VAN ARTIKEL 176 VAN DE GEMEENTEWET Artikel 1 Het gebied waarvoor deze verordening geldt wordt omsloten door en omvat mede de volgende straten van de kern Sint-Maar tensdijk, zoals aangegeven op de bij deze verordening behoren de tekening: Haven, Keethil, Westvest, Noordpoort, Onder de Linden, Paral lelweg, Dr. Tazelaarstraat, Oostsingel, Molendijk, Zuidsingel, alsmede de Sportlaan. Artikel 2 Het is verboden op 30 april 1996 vanaf 0.00 uur tot 11.30 uur op en langs de wegen, gelegen in het in artikel 1 omschreven gebied: a. voorwerpen en/of stoffen met zich mee te voeren, te plaatsen, aanwezig te hebben of aanwezig te houden, die kennelijk bestemd zijn om de openbare orde en/of veiligheid te versto ren; b. op hinderlijke wijze voorwerpen of voertuigen met zich te voe ren, te plaatsen, aanwezig te hebben of aanwezig te houden. Artikel 3 Het is een ieder verboden om zich binnen het gebied waarvoor deze verordening geldt op 30 april 1996 tussen 0.00 uur en 11.30 uur op hinderlijke wijze te gedragen. Artikel 4 Op en langs de in het in artikel 1 omschreven gebied gelegen wegen is onverminderd het bepaalde in artikel 94 van het Wet boek van Strafvordering gedurende de in artikel 2 genoemde periode een ambtenaar van politie gemachtigd voorwerpen en/of stoffen die in strijd met het in artikel 2 bepaalde worden meegevoerd, zijn geplaatst, dan wel aanwezig zijn, in bewaring te nemen of te doen nemen en veilig te stellen. Artikel 5 Van 09.00 uur tot 11.05 uur mag het geluidsniveau van de muziekinstallatie in de horecabedrijven, gelegen binnen het gebied waarvoor deze verordening van toepassing is, het niveau van achtergrondmuziek niet overschrijden. Artikel 6 In afwijking van de verleende vergunningen voor het aanwezig hebben van een terras is het de horeca-ondernemers binnen het gebied waarvoor deze verordening geldt verboden op 30 april 1996 van 08.00 uur tot 10.30 uur hun terras in te richten, dit aan wezig te hebben of te houden. Artikel 7 De fungerend Algemeen operationeel commandant van de Regiopolitie Zeeland en de door hem aan te wijzen ambtenaren van politie zijn gemachtigd alle personen en/of voorwerpen en/of voertuigen die zich op een plaats bevinden in strijd met het bepaalde in deze verordening in verband met de handhaving van de openbare orde en/of veiligheid te verwijderen of te doen verwijderen. Artikel 8 Het is verboden op 30 april 1996 van 08.00 uur tot 11.00 uur in de open lucht, op of aan de weg in het gebied waarvoor deze veror dening geldt, alcoholhoudende drank te nuttigen, of flessen, blikjes en dergelijke met alcoholhoudende drank bij zich te heb ben. Sint-Maartensdijk, 3 april 1996 De burgemeester van Tholen. MEER THOLENDERWIJS OP PAGINA 6

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1996 | | pagina 5