Plus Klus fraaie bekroning op 11 jaar heel hard werken Nieuwe bedrijven SHOW Jpk Grondprijzen Dorpsweg akkoord Uitbreiding dorpen aan banden Grondprijzen in Welgelegen hoger Onze Top 10 van deze week. 0 0 0 0 0 99 99 1.79 6.99 1.79 Albert Heijn Tholen en St. Philipsland Burgemeester bij opening van doe-het-zelf winkel: Toppers van de week: Bloemenveiling zoekt telers op van ^60voor O-UU 's Lands grootste kruidenier blijft op de kleintjes letten. Donderdag 28 maart 1996 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Met een 'gouden zaag' verrichtte burgemeester H.A. van der Munnik donderdagavond de officiële opening van de doe-het-zelf winkel Plus Klus van de familie Weggemans in St. Annaland. Hij dacht met een speciaal uit Afrika overgekomen hardhouten balk van doen te hebben, maar of de zaag was zo scherp, of het hout was van Neder landse bodem en boterzacht. In elk bleek de burgemees ter een handige doe-het-zelver die de houten versperring van de ingang zo doorgezaagd had en dat oogstte applaus bij de vele gasten. Kwaliteit en service Tholen Oud-Vossemeer St. Maartensdijk Ontheffingen bestemmingsplan snel behandeld Scherpenisse St. Philipsland Rapport in de maak over de bedrijventerreinen Automobielbedrijf J.D. de Graaf B.V. Poortvliet 0166-612433 LET OP ONS PAASSPEKKAKEL van 29 maart t/m 12 april De gemeenteraad heeft maandag ingestemd met de grondprijzen voor woningbouw in het uitbreidingsplan Dorpsweg Oud-Vossemeer (2e en 3e fase). Bouwgrond gaat er 140 gulden per vierkante meter kosten. Beter Wonen moet voor bejaarden(huur)woningen 15.500 gul den per kavel betalen. Scherpenisse G.s. willen nieuwkomers vestigen in steden en dragende kernen De kleine kernen in het Zeeuwse moeten in de visie van het provinciebestuur een woonfunctie krijgen. Huizen bouw in gaten in de bebouwing of op plaatsen waar bedrijven hebben gestaan, geniet de_voorkeur boven het realiseren van nieuwbouwwijken. Middelburg streeft naar behoud van het open platteland. Kwaliteit Voorrang Met oog voor concurrentiepositie Het gemeentebestuur wil de grondprijzen voor het indus trieterrein Welgelegen bij Tholen verhogen, maar tegelij kertijd concurrerend blijven in de regio. Voor kavels klei ner dan 5000 vierkante meter (een halve hectare) moet de verkoopprijs 9,6% omhoog, van ƒ44,50 naar ƒ48,75 per vierkante meter (exclusief btw). Grotere stukken grond gaan van 37,- naar ƒ40,75 per vierkante meter, een stij ging van 10,1%. Wapen Sla, per krop CdAppelcompöte, pot 360 gram12& CU Zaanse snijder, wit, bruin J241] of volkoren I2£5t, heel cn Zaanlander extra pikant kaas 48+, -■ q r\r\ vers van 't mes of verpakt, kilo 1890 Ij.jU Cd Perla Mokka cafeïnevrij, 2 x 250 gram 7.59 of Cd Perla Mokka, 2 x 250 gram Hero Cassis of -Bosvruchten, regular -i rn of light of - Cerise fles 1 liter 185' LD" Cd Ananasschijven 1249], - Fruitcocktail 1249), of - Halve peren 12991, «i qq op zware siroop, 1/1 blik Friskies Gourmet Paté, blik 400 gram J99 i - of Friskies Gold, diverse soorten, blikje 85 gram DU Vizir Color of Ultra, navulpak, 2 kilo y."y Cd Keukenrollen, met paasdecoratie, 2 rollen ,249" Ch Yorkham ol Yorkham krokant* O OQ 100 gram©©©© JMS éLmOZJ 4 Tompoucen Q Van der Munnik sprak over een 'groot feestelijk moment' voor de familie Weggemans. "Deze prachti ge doe-het-zelf winkel met timmer werkplaats is een fraaie bekroning op 11 jaar heel hard werken door het gezin Weggemans. Met deze nieuw ste aanwinst voor St. Annaland en omstreken kunt u de aankomende eeuw met een gerust hart tegemoet zien. U kunt hiermee vooruit. De inwo ners van St. Annaland, maar ook uit andere woonkernen, kunnen nu dichterbij huis terecht voor hun doe- het-zelf activiteiten en voor hen is deze vestiging ook een felicitatie waard. En in de derde plaats is er vreugde bij het gemeentebestuur. Wij constateren, dat het aanbod van doe-het-zelf bouwactiviteiten in de gemeente is uitgebreid. Het bedrij venterrein in St. Annaland is een prachtig voorbeeld van een gebied voor het vestigen van ondernemin gen die vooral voor de lokale gemeenschap van belang zijn. Een extra stuk werkgelegenheid in dit gebied is vanzelfsprekend van harte welkom." De burgemeester ging nog wat die- Inschrijvingen in het Handelsre gister van nieuwe bedrijven op Tholen en St. Philipsland van 24 februari tot en met 22 maart 1996. Vishandel J.C. Schot Tholen b.v., Slabbecoornweg 66, groothandel en ambulante (markt-) handel in vis en visprodukten, visbewerkingsbedrijf, 5-9 werkzame personen. Hypotheekshop Tholen, Een- drachtsweg 11, hypotheekbemidde- lings-, financieringsbemiddelings- en assurantiebemiddelingsbedrijf, verzekeringsagent, 1 personeelslid. Wim Feenstra jachtservice, Oude- landsestraat 17, onderhoud en repa ratie van jachten, het inbouwen van motoren en apparatuur, 1 perso neelslid. Bakpartnet Gladdines, Dalem- sestraat 11banketfabriek, geen per soneelsleden. Aptex Europe b.v., Ring 19, groot handel in, im- en export van kinder en babykleding, 2-4 personeelsle den. 't Zeepaardje, Ring 28, cafetaria, 1 personeelslid. Moerland paarden b.v., Geulweg 13, paardenfokbedrijf, alsmede in- en verkoop van paarden, het geven van dressuur- en springlessen, 1 perso neelslid. Clarabella, Frank van Borselenstraat 10, ambulante (markt-)handel en groothandel in, alsmede im- en Het verstrekken van zogênaamde verklaringen van geen bezwaar - ontheffingen voor bouwplannen die in strijd zijn met bepalingen in bestemmingsplannen - door de pro vincie (op grond van artikel 19 van de wet op de ruimtelijke ordening) gaat op een andere manier verlopen. Niet alleen wordt een snellere afhandeling nagestreefd, gedepu teerde staten gaan de aanvragen ook strenger bekijken. Op die handelwij ze wordt van rijkswege aangedron gen. Zo zullen aanvragen die door gemeenten onvoldoende zijn onder bouwd, worden teruggestuurd zon der inhoudelijke beoordeling. Ove rigens denkt Middelburg niet dat dit erg vaak zal gebeuren. Verder wordt in voorkomende gevallen een kop peling gemaakt met de wet geluid hinder. Als een hogere grenswaarde voor verkeerslawaai nodig is maar nog niet aangevraagd, zal de ont- heffingsaanvraag niet in behande ling worden genomen. De provincie streeft ernaar om het aantal aanvragen te verminderen. Dat kan ondermeer als gemeenten de wettelijke mogelijkheden om minder gedetailleerde bestemmings plannen te maken beter zouden benutten. Ook de verplichting voor gemeenten om bestemmingsplannen eens in de tien jaar te herzien, gaat in Middelburg zwaarder wegen. export van dames-herenvrijetijds- kleding en bijbehorende accessoi res, 1 personeelslid. Reach out sound and music service, Bloemenlaan 8, geluidsverhuur, artiestenmanagement, organiseren van muziekevenementen, geen per soneelsleden. Vera hondentrimsalon en thuisservi- ce, Lange Kruisweg 1hondentrim salon, geen personeelsleden. Frituur In de puntzak, Gorishoekse- dijk 25, snackbar, 2-4 personeelsle den. J.C. van As, Anna van Burenplein 27, elektrotechnisch installateursbe- drijf, geen personeel. Campingwinkel de Gorishoek, Gorishoeksedijk 25-12, camping winkel, 1 personeelslid. Bloemenhandel Reijngoudt, Voor straat 39, kleinhandel in bloemen, planten, diervoeder en dierbeno- digdheden. 1 personeelslid. Het gemeentebestuur van Tholen brengt binnenkort een rapport uit over de bedrijventerreinen in de gemeente. Burgemeester H.A. van der Munnik kondigde dat donder dagavond aan bij de opening van Plus Klus in St. Annaland. In het rapport wordt aangegeven, hoe de gemeente de ontwikkeling van de bedrijvigheid in de acht plaatsen denkt vorm te kunnen geven. Daar bij gaat het om de indeling in boven lokale industrieterreinen (Tholen en St. Maartensdijk) en lokale bedrij venterreinen. De provincie wenst, dat de gemeenten daarover een beleidsvisie ontwikkelen die de grondslag vormt voor de uitbreiding of niet van bedrijventerreinen in de gemeente. Desgevraagd zag de bur gemeester niet zoveel veranderingen met de huidige praktijk. Alleen Poortvliet is een geval apart omdat twee lokale bedrijven daar (Budel- pack en Bouman-Potter) dermate gegroeid zijn en ook nog uitbrei dingsplannen hebben, dat het wat oppervlakte betreft, ver boven het lokale uitkomt. Voor kwekers van zomerbloemen en heesters wordt vanmiddag (don derdag) om twee uur een informatie bijeenkomst belegd in Meulvliet in Tholen. De afdeling produktma- nagement snijbloemen van bloe menveiling Holland wil haar kwe kers aan het begin van het seizoen inlichten over diverse ontwikkelin gen die op de veiling gaande zijn. Zoals de veranderingen op het gebied van de kwaliteit; vooral de splitsing in de kwaliteitsgroepen A en B zal gevolgen hebben voor het veilen van zomerbloemen en hees ters. De plannen voor de kwaliteits- groep B2 worden toegelicht, alsme de de mogelijkheden op het gebied van bemiddeling. Tenslotte komen de ontwikkelingen binnen het milieuproject sierteelt aan de orde. Eerste en Tweede Paasdag gesloten Advertentie I.M. per in op de rol van de ondernemer en de snelle groei van het bedrijf. "Elf jaar geleden besloten Hans Weggemans en zijn vrouw om de grote stap van werknemer naar eigen baas, naar een eigen bouwbe drijf, te maken. Zo'n beslissing neem je niet zo maar even op een achternamiddag. Nee, daaraan gaat een hele tijd van wikken en wegen vooraf. En als dan het moment gekomen is van de beslissing, dat je zeker weet wat je wilt gaan doen, dan geeft dat moment een grote ver lichting. Er valt een last van je af, ook al komt daarna het eigenlijke, heel harde werken aan de orde. En bevordering van naambekendheid door acquisitie en het afleveren van kwaliteit en goede service: doen wat je belooft! Als je klein begint, dan kijk je op een gegeven moment nog niet zo ver vooruit. Dan ben je al blij, een klein plekje te hebben gevonden, in dit geval in Scherpenisse. Gaat het dan goed met je bedrijf, dan ben je al gauw te klein behuisd en ga je omzien naar meer mogelijkheden. Aangezien die niet aan het Lente plein voorhanden waren, zoek je er hier en daar ruimtes erbij. En blijft het goed gaan, dan is het ogenblik aangebroken om rigoureu zer te werk te gaan. Dan begint het zoeken naar grond om in de toe komst verzekerd te zijn van een praktisch onderkomen. En u besloot tegelijk uw basis te verbreden door naast uw bouw- en timmerbedrijf, ook nog een bouwmarkt voor parti culieren te beginnen. Daarvoor vond u uiteindelijk een stek in St. Anna land. In goed en constructief overleg met de gemeente, is vrij snel over eenstemming bereikt over de in te richten oppervlakte op het bedrij venterrein. Planologisch en juri disch was er ook een goede grond slag voor de bouwmarkt aanwezig, zodat vandaag de familie Wegge mans, de inwoners van Tholen en het gemeentebestuur dubbel en dwars gefeliciteerd kunnen worden. Nogmaals van harte geluk en een succesvolle toekomst voor uw bedrijf toegewenst", zo besloot bur gemeester Van der Munnik zijn ope ningstoespraak. Daarna werd het glas geheven en konden de vele receptiegangers de winkel, werkplaats en kantoor bekij ken. De koninklijke fanfare Accele- Burgemeester Van der Munnik zaagt onder het oog van het echtpaar Weggemans-Vermaas en andere belangstellenden de Plus Klus in St. Annaland officieel open. rando bracht tijdens de receptie bin nen nog een serenade voor de nieuwste aanwinst op het St. Anna- landse bedrijventerrein. Er is ruimte voor 43 huizen in het gebied ten noorden van de John F. Kennedystraat. Daarvoor bestaat veel belangstelling onder de inwo ners. De eerste achttien gegadigden om te bouwen zijn inmiddels door de gemeente aangeschreven. Voor realisatie van de wijk is de voorma lige busgarage van Van de Klundert afgebroken en een boomgaard ge rooid. Er komt vanaf de Willem van Beierenstraat een voetpad naar de John F. Kennedystraat. De toewijzing van bouwkavels gebeurt op volgorde van aanmel ding, vertelde de burgemeester aan mevrouw E. Frigge-Hogesteeger (VVD). Haakt er iemand af, dan wordt de volgende op de lijst bena derd. De gemeente geeft de grond zelf uit aan particulieren, maar wil zo mogelijk ook enkele aannemers in combinatie laten bouwen. Mevrouw Frigge zei voorstander te zijn van een uniform beleid in alle woonkernen. Zoals het nu in Oud- Vossemeer gebeurt, is de gebruike lijke werkwijze, aldus de burge meester. De grondverkoop is door de gemeenteraad in handen gegeven van burgemeester en wethouders. Mevrouw M.H. Schot-de Hoog van het AOV houdt normaal gesproken liever zoveel mogelijk bevoegdhe den bij de raad, maar stemde nu voor omdat ze een vlotte afhandeling niet in de weg wil staan. Aan de Scaldisstraat en het Anna van Burenplein in Scherpenisse ver kocht de raad 2295 m2 grond aan projectontwikkelaar Woonplan in De Bilt voor 204.025,50 gulden. Er worden tien halfvrijstaande wonin gen met garages gebouwd. Omdat de huizen verkocht zouden kunnen worden aan stellen die ongetrouwd samenwonen, merkte SGP-raadslid L. Walpot op dat hij daaraan niet kan meewerken. Het is een gewe tenskwestie voor de Sint-Philipslan- der, die in zijn voormalige gemeente ook altijd tegenstemde in dit soort gevallen. "Ik dacht dat het op Tholen wel mee zou vallen omdat er veel met plaat selijke aannemers gewerkt wordt, maar inmiddels heb ik begrepen dat ook hier al diverse keren alternatie ve samenlevingsvormen in het geding waren." SGP-fractievoorzit- ter M. Dijke haastte zich om te zeg gen dat ook de rest van de fractie alternatieve samenlevingsvormen afwijst. "Maar het is nog helemaal niet bekend aan wie deze huizen verkocht gaan worden en de volks huisvesting is een wezenlijke taak van de gemeente. Daarom volgt de grootst mogelijke meerderheid van mijn fractie het landelijke SGP- Aan de Steintjeskreek in Anna Jacobapolder wordt druk gebouwd. De provincie wil de uitbreiding van kleine woonkernen beperken; er mogen alleen huizen gebouwd worden voor de eigen inwoners. Bouwen in de dorpen dient om de natuurlijke aanwas op te vangen van de eigen bevolking. Mensen van buiten Zeeland die zich in deze pro vincie willen vestigen, moeten in de stedelijke zones en de dragende ker nen (zoals Tholen-stad) onderge bracht worden. Gedeputeerde staten hebben bere kend dat voor de opvang van de natuurlijke bevolkingsgroei jaarlijks ongeveer 1300 nieuwe woningen nodig zijn in Zeeland (800 in de ste den en dragende kernen, 500 in de woonkernen). Daarnaast zijn 200 nieuwe huizen nodig voor mensen van elders en nog eens 200 ter vervanging van gesloopte woningen. Voor mensen die geen enkele relatie met Zeeland hebben, maar er willen wonen van wege specifieke kwaliteiten (rust, ruimte), zou Middelburg unieke bouwprojecten (bijvoorbeeld water front Tholen) willen realiseren in de steden of de dragende kernen. In de kleinere kernen verdringt de woonfunctie meer en meer zaken als verzorging en werkgelegenheid, stelt de provincie vast. Doordat mensen zich tegenwoordig veel gemakkelijker kunnen verplaatsen, is de verzorgingsfunctie van een dorp minder belangrijk geworden. Het bestuur wil niet proberen het tij te keren, maar juist de kwaliteit van de huizen en de woonomgeving opkrikken. Daarbij stelt men, dat uitbreiding van dorpen nauwelijks invloed heeft op de leefbaarheid en de aanwezigheid van voorzieningen. Het aantal inwoners hoeft namelijk niet navenant te stijgen. Over de periode 1984-1992 bijvoorbeeld groeide het aantal huizen in Sint- Philipsland met 13,5%, terwijl de bevolking maar met 1,5% toenam. In dit kader wil de provincie ook het verschijnsel tweede woningen - een bedreiging voor de leefbaarheid van de dorpen - aanpakken. Nieuwbouw is in de ogen van de provincie in de eerste plaats een middel om de kwa liteit van een dorp te verhogen. Daarnaast moet ze bijdragen aan een grotere verscheidenheid van de woningmarkt. Voor de periode 1995-1998 gaat de provincie voor Tholen uit van 149 nieuwe wonin gen in het gelijknamige stadje: 121 voor natuurlijke aanwas en 28 voor nieuwkomers. Van de 6050 in heel Zeeland te bouwen woningen zou 52% in de stedelijke zones moeten komen, 11 in de vier dragende kernen en 37% in de woonkernen. Middelburg vindt dat de huisves- tingswet toegepast moet kunnen worden als er schaarste is in bepaal de segmenten van de woningmarkt. Inperking dus van de vrije vestiging. Want concentratie van woningbouw in steden en dragende kernen (waar door voorzieningen een groter draagvlak krijgen en de automobili teit wordt teruggedrongen) moet voor de woonkernen een beleid mogelijk maken waarbij voorrang wordt gegeven aan de eigen inwo ners. Het door de provincie aange kondigde beleid staat al langer in het streekplan, doch zal slechts bij bena dering verwezenlijkt kunnen wor den, zei de Thoolse burgemeester H.A. van der Munnik onlangs in de commissie ruimtelijke ordening. PvdA, VVD, D66, SGP en RPF/GPV wilden daar meer weten over het beleid dat de gemeente in de toekomst gaat voeren. Het CDA wees het provinciale voornemen van de hand. Het trage verloop bij het realiseren van nieuwe bestemmingsplannen in Tholen-stad legt een druk op de plaatselijke woningmaikt. Voor een project van vier landhuizen aan het Burg. Wagthoplein (waar voorheen de montessorischool stond) meldden zich bij makelaardij Binkhorst Geense al 36 gegadigden. De huizen mogen alleen aan inwoners van de gemeente Tholen worden toegewe zen. Die voorwaarde heeft het gemeentebestuur gesteld omdat ook daar al veel belangstelling was getoond. Maar ook bestaande woningen zijn in het stadje nauwe lijks te krijgen. "Tholen lijkt net zo in trek als Amsterdam. De prijzen rijzen de pan uit, dat onderschrijven ook makelaars", zegt een oud-Tho- lenaar die uit Groningen terug wil komen. In een advertentie loofde hij een beloning uit voor de tip die hem een woning oplevert. "Dat geld heb ik er voor over." Meerdere ontwikkelingen maken een prijsverhoging nodig: openbare werken zijn duurder geworden, er hebben omvangrijke werken plaats gevonden om percelen bouwrijp te maken en er is zo'n 15 hectare grond aangekocht voor uitbreiding van Welgelegen. Aanleg van een extra ontsluitings- weg vergt een investering van zo'n 410.000 gulden, waarvoor de pro vincie een bijdrage van een ton heeft toegezegd. Daarbij komt een naheffing van de belasting van 70.000 gulden btw, omdat vier jaar geleden acht ton van de winst van het industrieterrein Slabbecoornpolder is gebruikt om de grondprijs in Welgelegen te drukken. Doorberekening van alle kosten zou leiden tot prijzen van respectievelijk 54,54 en 45,- per vierkante meter, een verhoging van meer dan 20%. Teveel, vindt het gemeentebestuur, dat de concurrentiepositie wil hand haven. Juist de lage grondprijs is altijd het sterkste wapen geweest in de strijd om bedrijven voor vestiging in Tholen te interesseren. Dat wordt bereikt door ook het restant van het exploitatie-overschot van Slabbe coornpolder, een half miljoen gul den, te gebruiken voor het drukken van de grondprijs in Welgelegen. De commissie ruimtelijke ordening boog zich gisteren over dit voorstel. Daar bij werd ook een alternatief genoemd door burgemeester en wethouders: het achterwege laten van storting van 1,50 per vierkante meter grond in het fonds dorpsuitleg en van 1,- per vierkante meter als reserve voor het plan zelf. Ook dat zou ongeveer een half miljoen opleveren, maar tegelij kertijd een precedent scheppen ten aanzien van het tot nu toe gevoerde beleid. En daar voelt het gemeente bestuur niet voor. o met gratis zakje Kiene dessertmints* Aanbiedingen gelden t/m 6 april, m.u.v. groente, brood en kaas, deze gelden t/m 30 maart. 'Zolang de voorraad strekt. Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1996 | | pagina 9