Weinig verloop bij bezorgers Rotonde moet druk kruispunt Ten Ankerweg veiliger maken Plan met begroting voor Noordstraat Wethouder praat weer met schietclubs over alternatief Alles met korting tot II /A Alles moet weg! W V /li Het pand moet leeg! Centrale accommodatie met 10-9 afgewezen Provincie geeft 189.000 gulden subsidie voor karwei weken Schaarse grond beperkt aanbod infodag wonen NOG MEIUWISSEN Donderdag 28 maart 1996 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 7 Een motor, een promotor, de spil van de warme maaltijd voorziening. Woorden van die strekking vielen J. Boo- gaart vrijdagmiddag ten deel bij zijn afscheid als bezor ger van warme maaltijden. Achttien jaar was Boogaart uit Oud-Vossemeer in de weer als bezorger maar ook als coördinator van de groep bezorgers. Plaatselijk nieuws Dakbedekking school Restauratie toren Behoorlijke taak Hydrauliekkoppelingen Handelsonderneming Van Beers Techniek B.V. Publiek belang Fietsstrook Wethouder J. van der Jagt verrast Met achttien brieven, een handvol suggesties, een teke ning, een foto en een begroting stapten donderdagmiddag R. Stokx en J. Arnouts uit de Noordstraat in Sint-Anna- land bij wethouder J. van der Jagt binnen. De bewoners hebben last van te hard rijdend verkeer en zware vracht wagens in hun straat. En ze willen dat de gemeente maat regelen neemt om de veiligheid te verbeteren. 1500 gulden Wethouder I.C. Moerland geeft zomaar niet op. Van avond zit hij al weer rond de tafel met de drie Thoolse schietverenigingen, die maandagmiddag nul op rekest kregen van de gemeenteraad. Met 10 tegen 9 stemmen werd - volgens verwachting - het voorstel afgewezen om 350.000 gulden beschikbaar tc stellen voor een centrale schietaccommodatie op het industrieterrein van St. Maar tensdijk. Maar Moerland wil van de gedupeerde vereni gingen uit Poortvliet, Scherpenisse en St. Annaland horen wat ze nu willen en persoonlijk vindt de wethouder van sportzaken, dat hij nog steeds moreel verplicht is wat voor de ongeveer 100 schutters te doen. Niet op één lijn Gemiste kans Carnaval Op de rem Ongelofelijk Wel voor voetbal Haestinge Vrijdags en zaterdags GEOPEND Autoshow van dorpsgemeenschap voor Sinterklaas Scheldecollege laat personeel betaald parkeren M E U B E L IE R I s'maaiulags gesloten Die waren (op een na) alle tien naar het centrum Thuiszorg in Sint- Maartensdijk gekomen om Boogaart uit te zwaaien. Mevr. A. Deurloo van de toenmalige federatie maat schappelijke dienstverlening prees de collegialiteit van Boogaart. Zij was voor hem het aanspreekpunt op het kantoor en herinnerde er onder meer aan hoe goed Boogaart was in het repareren van de deksels van de koffertjes waarin het eten vervoerd wordt, maar ook in het opsporen van de deksels wanneer deze kwijt waren geraakt. "De bezorger werd bijna een detective." In de begeleidingscommissie wist Boogaart de belangen van de bezor gers goed te behartigen, zo bleek uit haar woorden. Zij bedankte Boogaart en bood hem een envelop met inhoud aan. Alle bezorgers en andere medewerkers kregen een roos aangeboden. J. Hommel uit Oud-Vossemeer neemt de functie van Boogaart in de commissie over. Hij bood Boogaart namens de bezorgers een fietstas aan, en mevrouw Boogaart een bloe metje. Maatschappelijk werker A. Manni, toenmalige hoofd gezinszorg bij de federatie noemde Boogaart de motor van de warme maaltijdvoorziening. Hij prees Boogaart om zijn kundig heid, precisie en 'logistiek vermo gen'. Als geen ander wist Boogaart De derde landelijke infodag wonen blijft op Tholen dit keer beperkt wegens de schaarse bouwgrond. "We willen zaterdag toch open zijn in zowel Tholen als St. Maartens dijk, maar de opzet is summier", zegt dhr. M. Hoek van de Rabobank Tholen. "Hadden we vorig jaar nog makelaars en de notaris bij de hand, deze keer zijn alleen onze hypo theekadviseurs aanwezig. Behalve in Oud-Vossemeer, waar 43 huizen gebouwd kunnen worden, is er namelijk in ons werkgebied geen bestemmingsplan voor handen. Naast deze nieuwbouwplannen zijn er ook nog de 80 huurwoningen dié Beter Wonen in de verkoop heeft, zodat we het toch zinvol vinden om onze kantoren Tholen en St. Maar tensdijk van tien tot vier uur open te stellen. Er is daar een kaart van het nieuwe bestemmingsplan in Vosse- meer aanwezig." De infodag wonen van de Rabobank Tholen trok vorig jaar 29 bezoekers. Het gemeentebestuur betaalt 33.857,63 gulden aan de School met de Bijbel in Anna Jacobapolder. Van dit geld moet de vervanging van de dakbedekking bekostigd worden. Het werk wordt uitgevoerd door Van Doorn te Krabbendijke. Omdat het om specialistisch werk gaat, heeft het gemeentebestuur voor de restauratie van de toren van de hervormde kerk niet bij meerdere bedrijven offerte gevraagd". Burge meester H.A. van der Munnik zei dat maandag in de gemeenteraad op een vraag van P. van Belzen (RPF/GPV). Er gaat nu een bedrijf aan de slag dat ervaring heeft mef loodgieterswerk aan monumenten. De raad stelde 68.000 gulden beschikbaar voor het karwei. Dat omvat ook timmer-, schilder-, metaalconstructie- en elektrawerk, ongediertebestrijding en het aan brengen van een bliksemafleider. Het rijk verleent een subsidie van 70% van de kosten. OPENINGSTIJDEN BIBLIOTHEEK GEDURENDE ZOMERPERIODE In de periode van 1 april tot 1 oktober is de bibliotheek op de woensdagmiddag in plaats van twee uur maar één uur geopend. De woensdagavond openstelling blijft ongewijzigd. Ook kunt u sinds kort terecht op de donder dagavond voor het lenen van boe ken. Openingstijden: Woensdagmiddag 14.00-15.00 uur Woensdagavond 18.45-20.15 uur Donderdagavond 18.45-19.45 uur Advertentie I.M. Paasmitldag ouderen De commissie ouderenbeleid orga niseert woensdag 3 april om half drie de jaarlijkse paasmiddag in dorpshuis De Wimpel. Ds. D.J. van Eckeveld houdt een meditatie en mevr. H. Moerland-Reijngoudt zingt enkele paasliederen. Mevr. W. van Duuren-Kosten zorgt voor de orgelbegeleiding. Het programma wordt afgewisseld met samenzang en declamaties en ook is er de gele genheid om een broodmaaltijd te gebruiken. Daarvoor kan men zich tot en met morgen, vrijdag, opgeven bij mevr. P. ten Hove-Vaders tel. 572740 of mevr. J. Quist-van Dijke tel. 572390. Ook voor vervoer kan men met deze dames contact opne- voordelige routes te maken. "In het begin toen ik nieuw was, begreep ik er niets van. Ik had geen weerwoord. Dat is altijd zo gebleven. Boogaart was me altijd de baas. Hij was het baken waarop wij voeren." Manni bedankte de bezorger en bood een bloemetje aan namens de stichting welzijn voor ouderen. Boogaart zei in zijn dankwoord dat hij graag op de achtergrond werkte. Via het werk van zijn vrouw (die bejaardenverzorgster) was kwam Boogaart in contact met N. Nuyten die hem vroeg als bezorger. Dankzij de gemeentelijke subsidie en de bij drage van de kerken kon en kan de dienst goed functioneren, zo zei hij. In de 18 jaar was er weinig verloop onder de bezorgers. In zijn periode haakten vijftien vrijwilligers af maar het was volgens Boogaart nooit een probleem om vervangers te vinden. "Ik hoop dat het zo blijft want de warme maaltijdvoorziening valt of staat met de vrijwilligers." Op zijn beurt bedankte Boogaart de perso nen met wie hij heeft samengewerkt. Alle aanwezigen kregen van hem een pen. Tot slot zei A.A. de Jong, hoofd gezinszorg Noord-Zeeland (en opvolger van Manni) dat er voor Hommel een behoorlijke taak ligt om het werk van Boogaart voort te zetten. De Jong heeft zich verdiept in de opzet van het verstrekken van gekoelde maaltijden, een mogelijk nieuwe service van de warme maal tijdvoorziening. Bij de voorberei ding blijft Boogaart betrokken. Slabbecoornweg 38, 4691 R2 Tholen tel. 0166-603497 Ook op zaterdagochtend geopend van 8.00-12.00 uur Advertentie I.M. Het kruispunt Ten Ankerweg, Grindweg, V'ossemeersepoort in Tholen waar de rotonde moet komen. Het drukke kruispunt Grindweg/Ten Ankerweg/Vossemeersepoort in Tholen wordt voor 31 december 1997 voorzien van een rotonde. Dat is dinsdagavond duidelijk geworden in de raadscommissie openbare wer ken. De overgrote meerderheid koos voor die rotonde, die aantrekkelij ker wordt gemaakt door een provinciale subsidie van 189.000 gulden. AUeen P. van Belzen wees een rotonde af. Hij zag meer in een ver hoogd kruispunt, wat volgens hem veel veiliger is voor fietsers. Het RPF/GPV-raadslid noemde het 'heel erg voorbarig' dat de gemeente voor 31 januari bij de provincie al een rotonde voor subsidiëring had aangemeld, zonder dat de commis sie advies had uitgebracht. "Ook bij aanmelding van een ander plan zou dat voorbarig zijn geweest", zo kaat ste wethouder J. van der Jagt de bal terug. "De rotonde is aangemeld omdat die voldoet aan het criterium duurzaam veilig en omdat we daar mee zo veel mogelijk subsidie kon den binnenhalen." De wethouder hield de commissie tevens voor, dat gezamenlijk een rotonde in Goes was bekeken, ter wijl er ook nog een voorlichtings avond van de Grontmij was georga niseerd. Van Belzen voerde echter deskundigen van de Grontmij aan om aan te geven, dat rotondes bedoeld zijn om veel autoverkeer snel te laten doorstromen. "Mijn zwaartepunt ligt bij de voetgangers en fietsers als meest kwestsbaren in het verkeer. Daar komt bij, dat de ruimte voor rotondes te klein is." Tijdens het spreekrecht had Grind weg-bewoner Siem Baaij al naar voren gebracht, dat zo'n mini-roton de de veiligheid van fietsers en voet gangers niet bevordert. "Dat zie je maar in Halsteren, daar blijft het oppassen voor fietsers." Hij was benieuwd, welke verkeersremmen- de maatregelen het gemeentebestuur op de Grindweg nog wil nemen. Wethouder J. van der Jagt hield hem voor, dat er in de toekomst nog gele genheid te over is voor discussie. Zo komt er nog een hoorzitting. PvdA-raadslid H.J. Vermaas koos wegens de snelle doorstroming juist voor een rotonde. "Een rotonde geeft meer veiligheid", zei ook VVD-raadslid R. Ravensteijn. Hij noemde het 'een publiek belang' dat er aan de onoverzichtelijke situatie aan de Ten Ankerweg een einde komt. "Het wordt daar alsmaar druk ker en regeren is vooruitzien. Hoe wel de reconstructie een hele dure operatie is, wordt het door de subsi die van de provincie aannemelijker", zei Ravensteijn, die nog graag zag, dat er voor de fietsers meer zou wor den gedaan. CDA-woordvoerder W.C. van Kem pen zei naar de rotonde te neigen gezien de lichte voorkeur van de Grontmij. en het veiligheidsaspect. "Aan de hele slechte kruising aan de Ten Ankerweg moet wat gebeuren", zo stond ook voor J. van den Donker vast. De subsidie noemde hij een voordeel. "Voor fietsers wordt het er met een rotonde niet beter op", was mevr. M.H. Schot-de Hoog van mening. M.J. Klippel was evenmin juichend over het plan. Hij bleef grote beden kingen houden omdat vrachtauto's en bussen over de fietsstrook moe ten rijden. Als dat niet anders kan, moeten er plateaus komen, aldus het SGP-raadslid, dat een wetenschap pelijke studie over rotondes en voor rangsregelingen aanhaalde. "Onze fractie kan niet mee in de voorge stelde rotonde met fietsstrook. Alleen wanneer een scheiding tus sen fietsers en overig verkeer tot stand wordt gebracht met een beton- band gaan wij daarmee accoord. Kan dat allemaal niet, dan willen we een kruising met plateaus", aldus Klippel. Ambtenaar W.A. Blaas legde uit, dat er aan het kruispunt Ten Ankerweg wat moet gebeuren, want nu blijkt er twijfel te zijn bij auto's en fietsers. "Het is daar een hele onduidelijke situatie. Dat moet beter en een rotonde is op dat punt de beste oplossing. In een blanco situatie zou je een vrijliggend fiets pad aanleggen, maar hier kan dat niet. Daarom kiezen we voor een andere kleur wegdek en voor een zogenaamde rammelstrook op de rotonde. Bij de uitwerking zullen we nog nader studie maken van de scheiding tussen fietspad en rij baan", zei Blaas dinsdagavond in de commissie openbare werken. Een tiental bewoners van de Grindweg en Ten Ankerweg volgden de dis cussie, die nog een vervolg zal krij gen op een hoorzitting. De rotonde, die 485.000 gulden zal vergen, moet wegens de provinciale subsidie voor 31 december 1997 klaar zijn. Nadat de twee bewoners de stapel Hij stelde het zeer op prijs dat de met brieven hadden overhandigd, vouwden ze ook een tekening van de straat open waarop te zien is welke oplossing de bewoners in petto heb ben: op vijf plaatsen de stoep ver breden zodat het verkeer zigzaggend door de straat moet. De bewoners denken aan een soort bak van stoep- banden van 1.50 meter bij 1.50 meter, groot genoeg voor een bol acacia met wat struikjes en twee reflectorpaaltjes. Stokx en Arnouts hebben de obstakels zo geplaatst dat ze vlak bij een lantaarnpaal staan zodat ze 's avonds tot elf uur verlicht zijn. Ook is met de putjes voor de afvoer van hemelwater rekening gehouden. Stokx: "De bolacacia's hebben maar weinig wortels nodig, dus hebben de stoeptegels er niet onder te lijden. Het fleurt de straat op. We willen zelf het snoeiwerk wel doen." Hij liet een foto van zo'n boompje zien aan Van der Jagt en ambtenaar F. Buermans. Stokx ging zelfs veel verder door te stellen dat de bewoners het hele werk wel uit zouden willen voeren, maar daar wilde de wethouder van openbare werken niets van weten. Hij vergelijkt het met een ander fenomeen: "We hebben nu nog een situatie waarbij burgers een eigen aansluiting op een riool maken. Dat gebeurt vaak zonder toezicht en met onvoldoende kennis. Dat leidt onherroepelijk tot problemen. Daar willen we vanaf." De begroting van de bewoners is gebaseerd op de kosten van de aan schaf van boompjes, trottoirbanden, paaltjes, zand en grond. "Exclusief arbeid, kan er voor nog geen 1500 gulden een kindvriendelijke straat gemaakt worden," betoogde Stokx, "want we willen de wethouder geen werk in de schoenen schuiven." De berekening van Stokx kwam op ƒ1369,36 uit. De wethouder had dit niet eerder meegemaakt en was ver rast door de manier van presenteren. De op de tribune aanwezige schiet- club-bestuurders A. Potappel en L. Bijnagte waren op de teleurstelling voorbereid. "Maar als je ziet, dat een meerderheid van de raad zonder blikken of blozen 150.000 gulden voor een kleedaccommodatie van de tennisclub St. Philipsland uitgeeft, dan blijven er toch vraagtekens. We blijven echter hopen en donderdag gaan we op verzoek van de wethou der de mogelijkheden aftasten." Potappel maakt duidelijk, dat wan neer de gemeente grond beschikbaar zou stellen, de schutters nog moed hebben op een baan. "Maar dan moeten de eisen aan het parkeerter rein e.d. niet te hoog zijn." Potappel wil een alternatief om zelfstandig wat te gaan doen, want de schiet baan in de hallen van Meijer is ook maar tijdelijk. "Daar kunnen we nu nog met 5 man tegelijk schieten en in St. Annaland gaat het gebrekkiger met slechts 2 schutters, zodat er wat moet gebeuren", aldus Potappel. Bijna drie jaar geleden werden Poortvliet, Scherpenisse, Stavenisse en St. Annaland door een milieu maatregel (loodstof) uit de gemeen telijke gymzalen gezet en alle pogingen van de verenigingen zelf, wijlen wethouder Van Schetsen en zijn opvolger Moerland ten spijt, het lukte niet om de schutters op één lijn te krijgen. Stavenisse bouwde zelf een accommodatie en Tholen, dat alleen meer leden heeft dan de ande re vier clubs bij elkaar, wilde niet meedoen aan het plan in St. Maar tensdijk. De meerderheid van de raad vond 350.000 gulden voor drie schietver enigingen met totaal zo'n 100 leden echter veel te kostbaar. Nadat het Moerland in een besloten commis sievergadering niet lukte om een paar tegenstanders om te krijgen, deed hij maandagmiddag een laatste poging. Vooraf aan het debat - wat ongebruikelijk is - hield hij de raad voor, dat er 'een grote kans is dat de schietverenigingen verdwijnen' wanneer het voorstel verworpen zou worden. "Dat zou ik niet op mijn geweten willen hebben", zo bespeel de Moerland het gemoed van de tegenstanders. Nadat de schietclubs de gymzalen moesten verlaten, was de raad bijna unaniem voor een centrale accom modatie, aldus de PvdA-wethouder. "Ook het toenmalige VVD-raadslid J. v.d. Heuvel was daar voor!" Moerland wees er verder op, dat het om een éénmalige subsidie ging. "De centen zijn er, het geld ligt klaar. En de schietverenigingen heb ben nooit geen subsidie ontvangen. Men kan dat alleen voor de jeugdle den aanvragen. Voor voetbalvereni gingen legt de raad wel een paar vel den aan en bovendien worden de exploitatiekosten nog betaald. Het zou een gemiste kans zijn om nu voor de schietverenigingen niets te doen. Want met een centrale schiet accommodatie kunnen ook de bui tenbanen vervallen en dat willen we graag." De wethouder vreesde, dat er 'aparte bouwwerken' zullen komen wanneer de centrale accom modatie werd afgestemd. Op de tegenstanders maakte dat allemaal geen indruk. "De basis is veel te smal", zei mevr. E. Frigge- Hogesteeger. "Een uitgave van 350.000 gulden voor een kleine 100 leden, die dan zelf nog eens 150 mil le moeten ophoesten, waarvoor ze ook nog wel een beroep op de gemeente zullen doen, dat is gewoon teveel. Bouw de centrale schietaccommodatie bij Haestinge, dat opgeknapt moet worden. Zorg voor een multifunctionele ruimte." Het VVD-raadslid vond niet, dat de gemeente enige verplichtingen had ten aanzien van de schietverenigin gen. "Als dat zo zou zijn, moet je de carnavalsvereniging in Oud-Vosse meer die een ruimte wil om wagens te bouwen, ook aan een accommo datie helpen." Ook P. van Belzen vond niet dat de gemeente een inspanningsverplich ting had. "Die tijd ligt achter ons", aldus het RPF/GPV-raadslid. Mevr. M.H. Schot-de Hoog consta teerde, dat de wethouder er alles aan had gedaan, maar het was hem niet gelukt om alle partijen onder één noemer te krijgen. "We hopen dat de schietverenigingen alsnog tot een vergelijk komen", zei het AOV- raadslid, maar zonder de ruim 100 leden van de Eendracht Tholen erbij, wees ze een centrale schietac commodatie af. A. Kersbergen noemde het b. en w.- voorstel 'een hele dure oplossing.' "Per lid komt het neer op 3500 gul den gemeentelijke subsidie en dan komt er nog eens 1500 gulden bij als eigen bijdrage van de verenigingen. De basis voor een centrale accom modatie is veel te smal. Stavenisse heeft op eigen kosten - men wilde alleen gemeentegarantie voor de geldlening - een schietbaan gebouwd en dergelijke initiatieven ondersteunen we." De SGP voelde echter niets voor het centrale plan. "Er zijn steeds weer andere stand punten ingenomen en wij hebben steeds op de rem getrapt bij dergelij ke grote uitgaven, ook voor andere sportverenigingen", zei Kersbergen. De voorstanders hamerden op de morele verplichting en het bestaans recht. "Het zijn echt oude verenigin gen die al jarenlang hun bestaans recht bewezen hebben", zei J. de Jager. "En ze hebben ook nog 25% jeugdleden. Er is niemand bij gebaat, dat de centrale baan er niet komt." Het CD A-raadslid hamerde erop, dat de drie verenigingen wegens milieuredenen uit de gemeentelijke gymzalen gezet zijn. "Daar moeten we wat voor doen met de voorgestelde bijdrage van 350.000 gulden, wat niet exorbitant hoog is. Dat ligt lager dan voor andere sporten", zei De Jager. Mevr. E.M. van der Wal-Vermeulen was het daarmee eens. "Zonder accommodatie hebben de schietver enigingen geen bestaansrecht meer." Het PvdA-raadslid vond dat de 'morele verplichting' aanwezig was om de 350 mille beschikbaar te stel len, mede omdat de clubs hun bestaansrecht bewezen hebben. "En gerekend over een aantal jaren is het bedrag voor de schietverenigingen niet zo hoog", zei mevr. Van der Wal. Hoewel J. v.d. Donker er 'ongelofe lijk veel moeite' mee had, ging ook hij accoord met het b. en w.-voor- stel. "Mede gezien de groei van het ledental van de verenigingen, maar ik heb er ook grote moeite mee omdat het niet uitgesloten is dat men alsnog om subsidies gaat verzoeken. Maar de stichtingsvorm voor een centrale accommodatie is voor mij aanvaardbaar en het verbaasde me, dat Tholen afhaakte omdat het alle maal op basis van gelijkwaardigheid geëxploiteerd zou worden", zei het D66-raads!id. Hij vroeg zich echter af, of een eventuele goedkeuring voor een eigen schietbaan van de Eendracht Tholen wettelijk wel afgegrendeld werd. Wethouder Moerland constateerde, dat de deur door een meerderheid van de raad werd dichtgeslagen. Hij meende, dat wanneer ja gezegd zou worden tegen de 350.000 gulden, schietvereniging Eendracht uit Tho len nog wel een keer zou aanhaken bij de centrale accommodatie. "Want ze moeten toch een keer uit de veiling, waar ze nu zitten en de deur voor een andere accommodatie is dan op slot." De wethouder zag het verzoek van Tholen voor een eigen gemeentelijke bijdrage als 'een zienswijze' en niet als een 'bezwaarschrift'. Kersbergen was daar echter nog niet zo zeker van en hij wilde eerst de reactie van Tholen eens afwachten. Moerland hield de SGP voor, dat die fractie bij de voetbalaccommodatie niet op de rem staat, maar nu wel bij de centrale schietbaan. "Zelf heb ik 35 jaar gevoetbald en als je zou optellen, wat dat aan gemeentelijke subsidie heeft gekost, dan is deze 350.000 gulden niet teveel." Kersbergen zei, dat op geen enkele manier nieuwe sportaccommodaties ondersteund zullen worden en bestaande voorzieningen moeten voor de SGP meer kostendekkend worden. Het zat Kersbergen ook niel lekker, dat zijn vergelijkingen vol gens Moerland niet opgaan, maai die van de wethouder zelf wel. Moerland vond de vergelijking var de VVD met de carnavalsvereniging ook mank gaan. "De schietbaan wordt wekelijks benut, maar eer ruimte voor de carnavalsclub zou minder regulier bezet zijn." De VVD bleef het bedrag 'veel te hoog' vinden. Mevr. Frigge pleitte ervoor om meer aandacht te beste den aan de mogelijkheid om bij de opknapbeurt voor Haestinge een schietbaan te bouwen. Dat zou dan een multifunctionele ruimte moeten zijn. De wethouder noemde die gedachte 'niet zo gek.' "We hebben zelfs geprobeerd om er een sport school voor te interesseren, maar dat is mislukt." De wethouder vreesde, dat de leden van de schietclubs zullen weglopen wanneer ze niet kunnen blijven schieten. "In St. Annaland is er nog een pistoolbaan, maar daar kunnen alleen jeugdleden nog terecht en geen volwassenen." Tenslotte werd er gestemd. AOV, VVD, SGP en RPF/GPV stemden tegen de centrale schietaccommoda tie van 350.000 gulden, D66, PvdA en CDA voor, zodat het voorstel met 10-9 werd verworpen. Unaniem werd het verzoek van Tholen afge wezen voor een bijdrage voor een eigen accommodatie. Eveneens una niem werd het twee jaar geleden ingediende verzoek van Stavenisse voor gemeentegarantie ten behoeve van de geldlening voor de eigen schietbaan afgewezen. Wegens aanpassing van de gemeentefdm verzocht de burgemeester de Thoolse raadsleden maandag middag een zonnige blik uit te stralen, maar voor de schietverenigingen waren de besluiten van de gemeentebestuurders zeer somber. De gerenommeerde LIJSTENMAKER voor het eiland Tholen Molenstraat 13, tel./fax: 0166-664041 4695 CK Sint-Maartensdijk bewoners zelf met een tekening kwamen. Onderaan de brieven konden bewo ners ook ideeën opschrijven; die varieerden van het aanleggen van drempels tot het instellen van een richtingsverkeer. Volgens Stokx wordt het plan door het merendeel van de 20 bewoners van de straat ondersteund. Van der Jagt zegde toe de zaak te zullen bekijken. "Het gaat voor advies naar de ambtenaren en het wordt bespro ken in de werkgroep verkeersaange- legenheden. Dan gaat er een advies naar het college, maar dan zijn we toch ook al een paar maanden ver der." Zaterdag a.s. houdt de Dorpsge meenschap Scherpenisse in de hal len van Meijer een auto- en fietsen- show. Van 's morgens half tien tot 's avonds zes uur kan men aan de Veerdijkseweg terecht. De toegang is gratis. De Dorpsgemeenschap kan dankzij dit evenement in de zomer een puzzelrit voor fietsers organise ren en in november de intocht van Sinterklaas bekostigen. "Zonder deze inkomsten zou dat niet meer te doen zijn", zegt penningmeester H.C. Verkerke. "We doen dit nu voor de derde keer en de animo van de garagebedrijven is zodanig, dat we er een jaarlijks evenement van kunnen maken." Er staan nu vijf autobedrijven (1 meer dan vorig jaar) en twee fietsenleveranciers. "Jammer dat we de skelters en moto ren van de vorige keer er niet meer bij konden betrekken", zegt Verker ke. "Daarvoor in de plaats hebben we grasmaaiers. En dhr. Ligtendag fleurt de hal met bloemen op, zodat we het de bezoekers zo gezellig mogelijk maken", aldus de penning meester. Bij de hallen van Meijer staat er inmiddels een groot bord met 'te koop', zodat de Dorpsgemeenschap deze ruimte in de toekomst wel eens kwijt zou kunnen raken. "Dan pro beren we het in de veiling, als het bestuur dat goedvindt", zegt Verker ke. Het bestuur van de Dorpsgemeen schap is flink vernieuwd met de toe treding van mevr. Franken (voorzit ter), mevr. Kouwenhoven, dhr. A. Wedzinga en dhr. J. Suurd. Voorzit ter J. v.d. Reest, secretaris L. Her- togs en H. Suurland zijn gestopt. Veel scholen hebben problemen om hun begroting sluitend te krijgen. Op alle mogelijke manieren wordt gezocht naar oplossingen om de tekorten aan te vullen. Vooral spon soring staat momenteel in de belangstelling. Maar het Schelde college, waaronder de voormalige TSG in Sint-Maartensdijk, heeft een nieuwe bron van inkomsten gevon den. Met ingang van maandag wor den op alle parkeerplaatsen bij de vestigingen in Sint-Maartensdijk, Bergen op Zoom, Halsteren en Hoogerheide parkeermeters geplaatst. Deze zijn bedoeld voor het personeel dat dus betaald gaat parkeren. De directie van het Schel decollege verklaarde dat uit infor mele contacten met de medezeggen schapsraden is gebleken dat de meerderheid van het personeel dit initiatief ondersteunt. Wel zou het parkeertarief naar draagkracht inge steld moeten worden. Dus er moeten meters komen met verschillende tarieven. Wie in welke tariefgroep valt, moet nog besproken worden. Ook wordt overwogen om, in navol ging van het gemeentelijk beleid, na zes uur en op zon- en feestdagen geen betaling te vragen voor het par keren. Een woordvoerder van het schoolbestuur reageerde enthousiast op het initiatief en vond dat het pri ma past in het streven om meer per soneel op de fiets naar school te krij gen. "Op deze manier levert het Scheldecollege ook nog een bijdra ge aan een schoner milieu", aldus de bestuurder. Zuivclstraat Bergen op 7.oom Telefoon 0164 234474 4 Dat betekent dat onze gehele unieke kwaliteitscollectie meubelen en woonaccessoires voor zeer speciale prijzen zal worden aangeboden. Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1996 | | pagina 7