Keeshondje wacht op peloton frans bout AFWEZIG Plaatselijk nieuws VISSER VERF NODIG? 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 28 maart 1996 Tholen Zaterdag mini-concours Klaverjassen Paasdecoratie Bedankt NCVB in de tuin U kunt deze week maar beter vis eten! Deze week bij vishandel Frans Bout SUPERSTUNT!!! 25.00 Vishandel Oud- Vossemeer Auto van dijk Legaat voor kerk Verbouwing postkantoor M. Hendrikse kampioen bij Treffers Vosmeercup Lentemarkt Ruimte Vossenkuil Sint- Annaland Diefstal trilplaat Nalatenschap Grond Julianastraat Biljarten Peuters naar de Schutse Vers vlees, lekker mals en mager koopt u bij uw slager Dit alles bij uw Thoolse slagers, C. Slager, St. Annaland J.A. Geilings, Tholen J.A. Geilings, St. Philipsland WHS met 42 kaarters Vogelvreugd Schip vastgelopen Auto botst op boom Nieuwe brandweerauto Hek 'gevangenisachtig' Sint- Maartensdijk Kachel in kerk Tuinen dr. D.J J. Panis Van 8 t/m 19 april Apotheek is gesloten Graag medicijnen tijdig bij laten vullen Klaverjassen Gebakken uitjes Scherpenisse Auto in sloot Slechte vangst Zeebaars Predikbeurten Poortvliet Dronken achter stuur Diakenen bedankt Sint- Philipsland Delven Prins Hendrikpolder Weekend diensten DAG EN NACHT Muziekvereniging Concordia orga niseert samen met Volharding uit Steenbergen zaterdag een mini-con cours. De jeugdige leden (soms nog zeer jong) van de verenigingen stu deerden een aantal werken in. Vrij dag werd er gezamenlijk gerepe teerd: het repetitielokaal van Con cordia zat vol met zo'n 65 jeugdle den. Morgen oefent men nog een keer samen in Steenbergen en zater dagavond wordt in Meulvliet de uit voering gegeven. De dirigenten Walter Siol en Marcel Hartendorp hebben hoge verwachtingen. Diri gent Pierre van Broekhoven van muziekvereniging Accelerando uit Sint-Annaland vormt de jury. Het concert, dat voor iedereen toeganke lijk is, begint om acht uur. Aad Volwerk heeft donderdag met 5146 punten nipt de competitiewed strijd van klaverjasclub stad Tholen gewonnen. Volwerk bleef 24 punten voor op de nummer twee, Carlo Hage. Van de veertien deelnemers eindigden als eerste vijf: 1 Aad Vol werk 5146 p; 2 Carlo Hage 5122 p; 3 Wim v.d. Berge 5111 p; 4 Annemie Pleumeekers 4943 p; 5 Marion Opree 4782 p. Zaterdag houdt de club haar jaarlijkse paastoemooi. Alle liefhebbers van het klaverjas sen kunnen meedoen aan deze wed strijd die om half acht begint in café De Kroon. Onze mengmachine maakt uw wenskleur klaar terwijl u wacht. Histor, Rambo en Sigma vakferven Ruime collectie behang en Raamdecoraties GRATIS KLEURADVISERING Schilderspeciaalzaak Laban Eendrachtsweg 13 Tholen 0166-604923 Advertentie LM. De plattelandsvrouwen waren don derdag creatief bezig op een doe- avond. Onder leiding van mevr. C. Versluijs uit Oud-Vossemeer maak ten zo'n negentien leden paasdecora- ties van pvc, beschilderd met glas- verf. Na twee uren bewonderde men eikaars resultaat. Voorzitter mevr. M.J. Hoogedeure bedankte mevr. Versluijs voor haar uitleg met een bloemetje. Ds. P. Mulder uit Capelle aan den IJssel heeft bedankt voor het beroep dat de Gereformeerde Gemeente op hem had uitgebracht. De dames van de NCVB hadden het woensdagavond op hun bijeenkomst over tuinen. Er kwamen vijftig belangstellenden naar de avond in het Visnet. Na de opening met zang, schriftlezing en een korte meditatie was het woord aan de spreekster mevr. Van de Ven uit Heerle. Zij vertelde vanalles over het stekken van planten. Ze gaf aan wat er belangrijk is bij het stekken. Zo gebeurt dit meestal in het voorjaar. Het gebruik van een goede snoei- schaar, gezonde stek en goede stek- grond zijn noodzakelijk. Verder moet er gelet worden op de lucht vochtigheid, temperatuur en licht. Mevr. Van de Ven bracht zelf voor beelden mee van takken die gestekt kunnen worden. Als geheugensteun tje kregen de aanwezigen de infor matie van deze avond op een stencil mee naar huis. In de pauze bekeken de leden eikaars stekjes en er werd geruild. Mevr. Van de Ven beant woordde vervolgens nog enkele vra gen. Ze werd door presidente mevr. Van Heemskerk-van der Laan voor haar inbreng bedankt met een atten tie. Naast deze inleiding werd nog mee gedeeld, dat er drie bestuursleden van de afdeling naar de voorjaars- 1 kilo kabeljauwfilet 250 gram kibbeling 3 nieuwe haringen 2 lekkerbekjes zonder graat 1 gerookte makreel 100 gram krabsalade voor dit vispakket betaalt u slechts Wij doen er deze week bij ieder pakket nog 100 gram vissalade gratis bij!!! Eendrachtsweg 15 4691 EK Tholen Tel. 0166-605074 Aanbiedingen geldig vanaf woensdag 27 t/m zaterdag 30 maart Advertentie I.M. vergadering van het rayon Zeeland zijn geweest. Daar werd afscheid genomen van ondermeer mevr. S. Geluk, rayoncontactpersoon voor de afdeling Tholen. Het NCVB-koor onder leiding van D. Letzer zong haar toe met een speciaal gecompo neerd lied en ook op de vergadering in het Visnet werd dit ten gehore gebracht. Een 23-jarige automobilist uit Tho len is donderdagmiddag met de schrik vrij gekomen bij een eenzij dig ongeval op de Oud-Vossemeer- sedijk. De man reed omstreeks tien voor twee over de Oud-Vossemeer- sedijk en verloor daar de macht over het stuur. Hij raakte van de weg en reed van het dijktalud. De auto kwam pas in de sloot onderaan de dijk tot stilstand. De Tholenaar bleef ongedeerd en kon op eigen kracht uit het voertuig komen. De wagen was totaal vernield. De Hervormde Gemeente heeft uit de nalatenschap van wijlen W.C. Gebraad een legaat ontvangen van 10.000 gulden. P.J. de Ronde gaat zijn winkel aan de Voorstraat verbouwen. Door ver plaatsing van het postkantoor naar achterin de zaak, hoopt hij de ruimte in het pand beter te kunnen benut ten. De gemeente is akkoord met de verbouwing. M. Hendrikse is voor het tweede achtereenvolgende jaar kampioen geworden van biljartvereniging De Treffers. Ondanks zijn ruime voor sprong (5,19 moyennepunt in de Belgische telling) verspeelde hij in zijn laatste partij tegen P. de Leeuw vijf moyennepunten. De zenuwen speelden Hendrikse parten. De Leeuw ging fanatiek van start en scoorde in de beginfase van deze beslissende partij met de regelmaat van de klok. Hendrikse kwam moei zaam aan scoren toe, maar behaalde toch op het nippertje het kampioen schap met 0,19 moyennepunt voor sprong op J. Hommel. Eindstand: 1 M. Hendrikse 281,94 p; 2 J. Hom mel 281,75 p; 3 D. den Hollander 281,34 p; 4 K. Hommel 280,47 p; 5 B. den Hollander 270 p; 6 D. van Driel. De hoogste serie van de com petitie kwam op naam van C. Bur gers met 26 caramboles. H. Hommel haalde het beste gemiddelde van 4,92 en speelde tevens de kortste partij van twaalf beurten. K. Hom mel speelde heel constant. Zijn gemiddelde steeg vijf caramboles en daardoor is hij met 2,28 de speler met het hoogste moyenne bij De Treffers. De laatste twee competitiewedstrij den leverden de volgende uitslagen op: H. Hommel-J. Burgers 10-3,13; D. van Driel-P. de Leeuw 10-8; J. Etiënne-L. van Wezel 10-7,91; B. den Hollander-N. Rooijakkers 10-7; P. Hommel-K. Hommel 8,62-10; J. Hommel-J. Geuze 8,24-10; C. Bur- gers-M. Hendrikse 8,28-10; D. den Hollander-J. van Meer 10-8,52; J. Geuze-J. Etiënne 10-5,2; L. van Wezel-D. van Driel 5,83-10; K. Hommel-J. Burgers 10-8,23; C. Burgers-D. den Hollander 4,68-10; J. Hommel-B. den Hollander 10- 9,26; N. Rooijakkers-H. Hommel 4,5-10; M. Hendrikse-P. de Leeuw 5-10. K. Hommel speelde met zeventien caramboles de hoogste serie en H. Hommel behaalde zowel de kortste partij van twaalf beurten als het beste gemiddelde van 4,92. Het biljarttoernooi de Vosmeercup (om het kampioenschap van Oud- Vossemeer) begint donderdag 4 april. Er doen zes teams aan mee: Krijt op Tijd (KOT) 1 en 2, Effe Klusse, Hof van Holland (ploeg die in de KNBB-competitie speelt), De Poedelaars en De Treffers. In tegen stelling tot voorgaande jaren wordt er gespeeld met teams van vier spe lers. Voorheen waren dat er vijf. Donderdag wordt de spits afgebeten door Hof van Holland dat tegen De Treffers speelt; Effe Klusse treft KOT 2. Vrijdag 5 april speelt titel verdediger De Poedelaars tegen KOT 1. Het toernooi duurt tien weken en staat onder leiding van T. van der Logt. Op het schoolplein van de Sint- Anthoniusschool werd zaterdagmid dag een lentemarkt gehouden. Veel kinderen, ouders en andere belang stellenden brachten er een bezoekje. Voor ieder was er wel iets te vinden zoals flippo's, een rommelmarkt, verkoop van wafels en allerlei spel letjes. Aan het eind van de middag kon de organisatie terugkijken op een geslaagde markt. Hoewel er in de raadsvergadering van december uitgebreid gesproken is over het al dan niet uitbreiden van dorpshuis De Vossenkuil, kwam de discussie dinsdagmiddag terug in de commissie welzijn en onderwijs. P. van Belzen (RPF/GPV) infor meerde naar de veiligheid wanneer er spullen opgestapeld worden en een uitgang afgesloten wordt. E. Frigge-Hogesteeger (VVD) en M.H. Schot-de Hoog (AOV) wezen erop dat de beheerder en de beheers commissie nog steeds met ruimtege brek kampen. Beiden hadden met betrokkenen gesproken. Wethouder J. Versluys lichtte toe dat alle beheerders een brief hebben ontvangen om ervoor te zorgen dat de nooduitgangen vrij worden gehouden. Het gangetje waar Van Belzen op doelde, wordt volgens de wethouder vrijgehouden. Wat het ruimtegebrek betreft zei hij dat de stoelen en de judomatten bij uitvoe ringen in de zaal tijdelijk in de bil jartzaal geplaatst kunnen worden. "Dat gebeurt ongeveer tien keer per jaar. Het is niet ideaal maar we wil len niet bouwen omdat dat hoge kos ten met zich meebrengt." Dieven zijn er in de Crooswijck van door gegaan met een trilplaat. Dit zware apparaat, dat gebruikt wordt om grond en tegels vaster aan te tril len, stond in de straat op een gepar keerde combibus van de aannemer die daar werkzaam is. 's Nachts werd de trilplaat - met een waarde va» ongeveer 8000 gulden - ont vreemd. Uit de erfenis van wijlen mevr. A.J. Dormaar-Kurvink die vorig jaar juni overleed, heeft de kerkvoogdij van de Hervormde Gemeente ƒ52.732,45 gekregen. In de Julianastraat hebben b. en w. grond gekocht van de erven mevr. P.B. Moerland. Bij biljartvereniging De Hoop won M. Elenbaas weer eens een partij. In een gelijk opgaande wedstrijd won hij van K. Smits met 10-8,18. J. Keur redde,het net niet tegen J. Mos selman die ondanks een poedel hal verwege zijn partij toch won met 9,3-10. D. van Wijk speelde een goede wedstrijd tegen L. Menheere. Deze speelde zijn gemiddelde, maar moest toch het onderspit delven. Van Wijk won met 10-7,8 en speel de de kortste partij van 22 beurten, het beste gemiddelde van 2,5 en haalde ook de hoogste serie van achttien caramboles. A. van Poort vliet had 42 beurten nodig om G. Rijnberg te verslaan. Dat lukte maar net, want het werd 10-9,43. Mossel man verloor zijn tweede partij met 7,71-10 van H. Keur. De peuters van Olleke Bolleke gaan na de paasvakantie een aantal keren de ouderen van de dagopvang in de Schutse bezoeken. De bedoeling is dat de kinderen - met uitzondering van de woensdaggroep - via ont spanningsactiviteiten op een gezelli ge manier met elkaar in contact komen. Die plannen werden bekend gemaakt op de ouderavond, die door 24 mensen werd bezocht. Ze geno ten van de videobeelden die bestuurslid Kees van Winkelen had gemaakt van de dagelijkse praktijk in de peuterspeelzaal. Voorzitter Jacqueline Heijboer stelde twee nieuwe bestuursleden aan de leden voor: Henny Heijboer (secretaresse) en Nel de Wilde. Ze bedankte de ouders die wekelijks de peuterspeel zaal schoonmaken en de winkeliers, die prijzen beschikbaar stelden voor de fancy fair. Die staat zaterdag 27 april weer op het programma, met een verloting, een terras voor een kopje koffie, allerlei handgemaakte snuisterijen, cakes, koekjes, de bekende marmotten bak, tweede hands speelgoed en -kleding, enz. Speelgoed en kleding kunnen op werkdagen nog gebracht worden tussen 9.30 en 11.30 uur bij Olleke donderdag, vrijdag en zaterdag 28, 29 en 30 maart HAASKARBONADE 1 kg RIBKARBONADE 1 kg KIPPENPOTEN IN BRAADZAK 4 stuks CORNEDBEEF 100 gram BOTERHAMWORST 100 gram. PALINGWORST 100 gram. EI-/BIESLOOKSALADE 150 gram ƒ11,50 ƒ10,50 -:ƒ -ƒ 6,00 0,99 0,99 0,99 1,95 maandag, dinsdag en woensdag 1,2 en 3 april GEHAKT 1 kg MAGERE VARKENSLAPPEN 1 kg VERSE WORST 1 kg BLINDE VINKEN 5 halen. ƒ10,50 8,95 7,95 4 BETALEN Advertentie I.M. Bolleke aan de Bierensstraat 6a. Ten aanzien van de contributiebetaling werd besloten om die voortaan over 10 in plaats van over 12 maanden te verdelen. In de zomervakantie hoeft men niet door te betalen. Het nieuwe systeem leverde bij de ouders geen bezwaren op. In de pauzes proefden ze van de - voor de tanden van de peuters en voor kinderen met een koemelkeiwit-allergie - verantwoor de tractaties die het bestuur had gemaakt. De kaartavond van voetbalvereni ging WHS trok vrijdag 42 deelne mers in de volle kantine, wat de acti viteitencommissie een groot succes vond. Mevr. Van Beveren-Elenbaas won bij het jokeren, dhr. J. Vroegop bij het petoeten en mevr. C. Bur- gers-Dake bij het klaverjassen. De kampioenen van dit seizoen zijn mevr. Van Beveren bij het jokeren, Harm Moerland bij het petoeten en Jos Burgers bij het klaverjassen. Vogelvreugd gaat een nieuw prij zenschema hanteren voor de ten toonstellingen. De leden hadden hierom gevraagd. Voor de jeugdle den verandert er niets. Dat besluit werd genomen op de jaarvergade ring van de vereniging die vrijdag in café Havenzicht werd gehouden. Na de pauze volgde een lezing met dia's door keurmeester A. v.d. Muysen- berg uit Teteringen. Onderwerp van de lezing vormden de parkieten. Het werd voor de liefhebbers dan ook een interessante avond. Het beunschip Felicia, geladen met 800 ton zand, is donderdagavond in dichte mist vastgelopen voor Stave- nisse. Het water moest nog twee meter zakken en alleen het voor schip zat aan de grond. Daarom riep de schipper direct de hulp in van bergingsbedrijf v.d. Berge. De sleepboot Zephyrus was snel ter plaatse en wist het schip na enkele minuten los te krijgen zodat het zon der schade zijn weg kon vervolgen. De schipper was zeer goed bekend op de Oosterschelde omdat hij al jaren in dit water vaart. Maar door een snel opkomende mistbank, mis te hij een boei, voer er aan de ver keerde kant voorbij en liep aan de grond. Een 39-jarige man uit Sint-Maar tensdijk kwam zaterdagmiddag zon der kleerscheuren uit zijn auto nadat hij frontaal tegen een boom was gereden. De man reed omstreeks tien voor half zes over de Oudeland- sedijk in de richting van Sint-Anna land. Daar kwam een onbekend gebleven tegenligger aan die ver moedelijk niet voldoende rechts hield. Hierdoor moest de man uit Sint-Maartensdijk uitwijken en raakte in de berm. Daar schaafde zijn auto eerst met de rechterkant tegen een boom en botste vervol gens frontaal op een volgende boom. Van de tegenligger ontbreekt nog ieder spoor. De verdachte zou gereden hebben in een groene Mer cedes 200 (oud model) met een Duits kenteken. De Sint-Maartens- dijkse bestuurder raakte niet gewond bij het ongeval, maar zijn voertuig werd zwaar beschadigd. Morgenavond, vrijdag, wordt offi cieel de nieuwe brandweerauto door de gemeente overgedragen aan de blusgroep Stavenisse. Dit gebeurt op een bijeenkomst voor genodig den die om half acht begint in dorps huis De Stove. De commissie welzijn en onderwijs ging dinsdagmiddag akkoord met het opknappen van de speeltuin aan de Schoolstraat. Behalve het aanleg gen van een drainage krijgt het ter rein een andere indeling voor drie leeftijdscategorieën: 0-4 jaar, 4-12 jaar en 12 jaar en ouder. Ook wordt het hekwerk vernieuwd. P. van Belzen (RPF/GPV) vroeg zich af of de omheining wel zo hoog moet worden, namelijk 1.80 meter. "Het doet zo gevangenisachtig aan. Het is een speelveld. Laat het ach terwege." Verder vroeg hij zich af of de drie leeftijdsgroepen zich naast elkaar zullen verdragen. Ook A. Kersber gen (SGP) vroeg zich dat af, vooral wat betreft de groep van 12 jaar en ouder. "Het mag geen verkapt voet balveld worden." Wethouder J. Versluys stelde dat het hek nodig was in verband met de veiligheid; het terrein ligt aan een straat. Waarom het zo hoog moet zijn, wist hij niet. Hij bestreed dat het speelveld een voetbalveld wordt: "Door de nieuwe indeling wordt het speelveld kleiner. Op het terrein wordt het aanbod groter. Dat is een verrijking." De renovatie kost 49.000 gulden. buitenland. Ook de afdelingen Sint- Annaland, Poortvliet en Sint-Phi- lipsland waren uitgenodigd. De inleiding 'Tuinen in buiten- en bin nenland' werd verzorgd door mevr. Dingemans uit Heerle. Zij vertelde hoe ze zelf met tuinieren is begon nen en hoe haar hobby uitgroeide tot haar werk. Ieder jaar reist ze naar Engeland om daar tuinen te bezich tigen en de aanwezige dames kon den via dia's enkele van die reizen meemaken. Na de pauze liet mevr. Dingemans dia's van haar eigen tuin in Heerle zien. Daarbij gaf ze aller lei tips over de wijze van planten, de verschillende plantensoorten en hoe en wanneer er gesnoeid moet wor den. De Hervormde Gemeente gaat een nieuwe verwarmingsinstallatie aan leggen in het kerkgebouw. Het kachelfonds bevat momenteel ruim 35.000 gulden. Dat was ook de aan vankelijk raming van de kosten. Maar na het opvragen van diverse offertes, blijken de kosten tussen de 45.000 en 50.000 gulden uit te komen. Er moet dus nog even door gespaard worden. De plattelandsvrouwen kregen woensdagavond heel wat voorge schoteld over tuinen in binnen- en Advertentie I.M. J. Guiljam won vrijdag met 5474 punten de competitiewedstrijd van klaverjasvereniging De Pendelaars. J. van Splunter volgde met 5208 punten. De uitslag was: 1 J. Guiljam 5474 punten; 2 J. van Splunter 5208 p; 3 A. Koetsier 4854 p; 4 J. van Gorsel 4817 p; 5 A. Arts 4645 p; 6 J. van Zetten 4571 p; 7 J. van de Hoek 4498 p; 8 M. Bronmans 4472 p; 9 R. Waasdorp 4408 p; 10 G. de Hond 4338 p; 11 M. den Haan 4322 p; 12 L. Kampman 4247 p. Danisco Foods, dat ondermeer gebakken uitjes produceert, geeft donderdag 4 april een voorlichtings bijeenkomst in recreatiecentrum Haestinge. Op deze avond wil het bedrijf vertegenwoordigers van omliggende bedrijven en inwoners van Sint-Maartensdijk en Scherpe- nisse informeren over de plannen voor het terugdringen van de geur die bij het produktieproces vrijkomt. Ook andere aanpassingen in de ver vaardiging van de 'krokant gebak ken uitjes' komen aan de orde. De avond begint om half acht. Zondagmorgen vroeg troffen voor bijgangers een voertuig aan in de sloot langs de Koningsweg. Tot nog toe is de bestuurder nog onbekend. Vermoedelijk is hij in de nacht van zaterdag op zondag de macht over het stuur kwijtgeraakt en zo in de sloot beland. De eerste twee bekerwedstrijden van hengelsportvereniging De Zee baars leverden geen beste vangst op. Er deden 48 vissers mee aan de eer ste wedstrijd bij de Stavenissepol- der, maar de vis wilde niet bijten. Een half uur voor het einde had men nog maar één visje gevangen. Daar kwamen er in de resterende tijd nog vier bij zodat het totaal gewicht op 3230 gram kwam. Geen best resul- Kaarsrecht zit het Malthezer leeuwtje bij A. van de Zande uit Oud-Vossemeer in haar armen. Gebiologeerd kijkt het kees hondje naar de kopgroep die langs zoeft op de Hiksedijk zaterdag tijdens de ronde van Oud-Vossemeer. Met de poot jes keurig voor de buik gevou wen en de spitse snuit in de richting van de Kalisbuurt, in afwachting van het peloton dat op dat moment een achters tand heeft van ongeveer twin tig seconden. Zondag 31 maart THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Van Dijk. 18.30 u. ds. Breure, Wilnis. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Hoffman, Halsteren. GEREF. KERK 10 u. ds. Wulffraat. 17 u. ds. Ezinga. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. Boogaard. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. v.d. Poel, Yerse- ke. 14.30 u. leesdienst. do 28/3 19.30 u. ds. Harinck. R.K. KERK za 19 u. eucharistieviering, zo 11 u. eucharistieviering, ma 1/4 20 u. boeteviering, wo 3/4 19.30 u. oecumenisch avondgebed. do 4/4 20 u. eucharistieviering Witte Donderdag. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18.30 u. ds. Snijder. GEREF. KERK 10 u. ds. Knibbe, Sprang-Capelle (H.A.). CHR. GEREF. KERK 10 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Boogaard. 18.30 u. ds. Steehouwer, Vlaardin- gen. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30u. leesdienst. R.K. KERK za 17.30 u. Palmpasen. zo 9.30 u. pastor Wiertz. ma 1/4 19 u. boeteviering. do 4/4 18.30 u. pastor Wiertz, Witte Donderdag. SINT ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Meeuse, openb. belijd. 18 u. ds. Van de Pol, Dinteloord. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.30 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Van Bruggen, openb. belijd. 18 u. ds. Brussaard, Wijngaarden. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Den Hartog. taat overigens, maar een week eer der visten andere verenigingen op dezelfde plaats en vingen toen hele-, maal niets. De uitslag van deze eer ste bekerwedstrijd was: 1 G. Boogerd 860 p; 2 P. v.d. Werff 655 p; 3 mevr. T. Deurloo-Bos 650 p; 4 J. Rijstenbil 605 p; 5 D. Opree 460 p. G. Boogerd nam daarbij de lei ding in het klassement voor het van gen van devootste vis met een bot van 860 gram. Ook de tweede bekerwedstrijd van De Zeebaars werd gehouden aan de Stavenissepolder (bij camping Sta venisse). Maar liefst 52 deelnemers probeerden een visje uit het water te halen. Slechts tien van hen slaagden daarin. Er werden in totaal elf vissen gevangen met een totaalgewicht van 5795 gram. Winnaar van deze wed strijd werd G. Koppenhol met twee vissen en in totaal 960 punten. De verdere uitslagen waren: 2 J. van As 805 p; 3 J. Bijl 755 p; 4 L. Geuze 605 p; 5 G. Boogerd 520 p; 6 P. Bijl 495 p; 7 D. van As 470 p; 8 A. Arts 465 p; 9 I. Hengstmengel 425 p; 10 J. Ligtendag 295 p. De volgende bekerwedstrijd wordt gehouden op zaterdag 6 april aan de Annavosdijk te Sint-Annaland. Een 35-jarige automobilist uit Nieu we Tonge werd zondagnacht aange houden wegens het rijden onder invloed. De man reed omstreeks twee uur over de Paasdijkweg toen hij aan de kant werd gezet. Op het politiebureau bleek hij driemaal zoveel alcohol in zijn bloed te heb ben dat is toegestaan (het maximum is 220 microgram alcohol per liter uitgeademde lucht ofwel 0,5 promil le). Het rijbewijs van de man werd daarom ingevorderd en hij kreeg een proces-verbaal mee naar huis. D.V. maandag 1 april hoopt de zending weer oud papier op te halen vanaf half 7. Advertentie I.M. In de Hervormde Gemeente zijn J.J. Polderman en W.M. van Tiggele tot diakenen gekozen, maar zij hebben voor hun benoeming bedankt. Het delven van de waterlopen in de Prins Hendrikpolder staat voor 1998 op het programma, maar geprobeerd wordt eventuele problemen eerder aan te pakken. Dat zei districtshoofd waterbeheer C. van Dijke van het waterschap dinsdag in de vergade ring van de gebiedscommissie. Vol gens L. de Oude is er in de polder al zeker tien jaar niet gedolven en ont staat er zorg over de afwatering. Hij kaartte ook nog het onderhoud aan van de wegsloot langs de Rijksweg. Het waterschap pakt dit jaar de Noorddijk aan. Deze in slechte staat verkerende weg wordt iets verbreed en van een nieuwe deklaag voor zien. ZIE VERDER PAG. 7 HERV. GEM. REHOBOTH 10 en 19 u. ds. De Goei. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. kand. Simons. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18.30 u. leesdienst. do 28/3 19.30 u. ds. Van Gelder. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Egas. GEREF. KERK 10 en 14.30 u. ds. De Kok, Rotter dam. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 ds. Breure, Wilnis. 17 u. ds. Lammers, Benthuizen. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. do 4/4 19.30 u. ds. Baan, Lisse (Goede Vrijdagdienst). OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. nog onbekend. 15 u. ds. Tol, Fijnaart. Zaterdag 30 en zondag 31 maart. Tholen, Poortvliet, Oud-Vosse- meer en Scherpenisse (dr. Padt): dr. De Looze, Oud-Vossemeer tel. 672400. St. Maartensdijk, St. Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. Janssen en dr. Panis): dr. Veldman, Stavenisse tel. 692400. St.PhilipsIand en Nieuw-Vosse- meer: dr. Van Doesburg, Sint-Philipsland tel. 572500. TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts Van Geest, Hoogerheide tel. 0164-612390. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za. 8.30-9 u„ tel. 0166-662596 KRAAMZORG Kraamcentrum Rondom de Ooster schelde, tel. 0113-249222. Verloskundige (voor Tholen en Oud-Vossemeer): mevr. P. Timmers tel. 0166-604969. ST. HOMECARE ZEELAND Tel. 0113-232924 THUISZORG Alg. maatsch. werk, gezinsverzor ging, wijkverpleging en informatie advieswerk, dagelijks 8.15-17 u., Centrum Thuiszorg Dr. Tazelaarstr. 1, St. Maartensdijk, tel. 0166- 663577. Voor dringende vragen en hulp 24 uur per dag tel. 0113-251177. Voor dringende vragen en hulp maatschappelijk werk buiten kan tooruren (noodsituaties) tel. 0118- 628743. GRAAG GEDAAN Hand- en spandiensten, tel. 0166- 603329 van 12.30-13.30 u. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11, Tho len, elke wo. 10-11.30 u. op afspraak 0118-418395 PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tho len 0166-603727 en 0166-664303; St. Philipsland 0167-572342 of 0167-572530. PATIËNTENPLATFORM ma en do 9-12 uur, tel. 0113-249389 CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 0113-249480 TELEFON. HULPDIENST Tel. 0118-615551, 0118-636251 (chr.); kindertel. 06-0432 (gratis) KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 628800 ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner over dementie, tel. 0512- 471202. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 0166-604854, 0166-662211 of 06- 0730. BLIJF VAN M N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869 KINDEROPVANG Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0166-604574 JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. JAIB (informatiebureau voor de jeugd) ma, di, wo en vr 13.30-17.30 u. en vrijdagavond 18- 20 u. Molenvlietsestraat 11 Tholen tel. 0166-604374. STORINGEN ENERGIE Tel. 0118-638888 HOOGWATERSTANDEN Donderdag 28 mrt. t/m vrijdag 5 apr. donderdag 28 9.42 - 22.07 vrijdag 29 11.12-23.47 zaterdag 30 12.32 zondag 31 1.02 - 14.32 maandag 1 2.52-15.17 dinsdag 2 3.32-15.57 woensdag 3 4.07 - 16.27 donderdag 4 4.47 - 17.07 vrijdag 5 5.22-17.47 do 4/4 2.07 u. VM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor storingen in uw installaties zowel elektra, gas, c.v. en water, kunt u ons dag en nacht bereiken. TECHNISCH BUREAU Poortvliet, tel. 0166-612650 Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1996 | | pagina 2