Oud-beroepsrenner Eddy Schurer zegeviert in ronde Oud-Vossemeer iDQDSBDQI Frans Hommel sterk voor eigen publiek Stavenisse laat een steek vallen Reserves Smerdiek zijn goed op dreef SPS blijft aan de kop imabo Klassement Schoolschakers niet in prijzen Jeugd vist om wereldtitel in Zeeland Ruud Havermans buiten prijzen door gebrek aan steun Noad 2 verzuimt uit te lopen Donderdag 28 maart 1996 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 21 Vrijheid blijheid Ruucstoppelen Wielrennen Drie oud-beroepsrenners klommen zaterdagmiddag even na vijf uur op het erepodium van de wielerronde van Oud-Vossemeer. Op de hoogste trede nam Eddy Schurer uit Oud-Gastel plaats. De coureur, die jaren deel uit maakte van de TVM-formatie van ploegleider Cees Priem, nam de Wim Timmermanstrofee in ontvangst, nadat hij in de eindsprint met overmacht zijn vijf mede vluchters had geklopt. Stroop aan fiets Boeiend schouwspel Daar kun je op bouwen E SCHELDE Johan Peemen wint bij cyclo-sportieven Met een vijfde plaats in de wedstrijd voor cyclo-sportie- ven presteerde wielrenner Frans Hommel in eigen woon plaats sterk. Een vroege aanval van de Oud-Vossemeer- der resulteerde in een kopgroep van vijf man, die het deelnemersveld van negentig coureurs op een ronde ach terstand reed. In de finale toonde Johan Peemen zich de sterkste. Jack Hommel uit Oud-Vossemeer en Johan van Dijke uit Tholen vielen buiten de prijzen. Nieuw trainingsschema Van kop af Vosmeer blijft na winst voorlaatste In de tweede klasse maakte Stavenisse een misstap, door met 2-1 te verliezen van SVD. Bovendien lijkt spits Adrie Smits voor langere tijd uitgeschakeld te zijn door een blessure. Vosmeer verraste tegen Achtmaal met de vierde overwinning vah het seizoen. Het werd eveneens 2-1. Stavenisse weinig gevaarlijk Afdelingsvoetbal zsc Opsteker voor Vosmeer Sterke reeks Smerdiek 2 Noad 2 mist kansen Derde klas afdelingsvoetbal Gabriëls scoort vijf keer Zwak Thol.Boys 4 Vierde klas afdelingsvoetbal Misstap Vosmeer 4 De twee Thoolse vertegenwoordi gers op het Zeeuws kampioenschap schaken voor basisscholen zijn bui ten de prijzen gevallen. In Terneu- zen eindigde de De Casembroot- school uit Sint-Annaland als tiende, Ter Tolne uit Tholen werd zeven tiende. De 23 deelnemende teams (waarvan er elf uit Zeeuws-Vlaanderen kwa men) speelden acht ronden. Dennis van Vossen, Willem Horst, Tim Westerlaken en Edwin Geuze sprok kelden 8 wedstrijdpunten en 18 bordpunten bij elkaar voor de Sint- Annalandse basisschool. Voor Ter Tolne bleven Ruud Heshof, Jeroen Bakx, Arjen v.d. Klundert en Bart van Broekhoven steken op 7 wed strijd- en 11 bordpunten. Winnaar werd het eerste team van de openba re basisschool uit Oostburg, dat alle ronden won. Drie Tholenaren doen in april mee aan het wereldkampioenschap kust- vissen voor de jeugd 14 tot 18 jaar): Jeroen Vermaas en Johnny Noom uit Sint-Maartensdijk, alsmede Amo Rijnberg uit Sint-Annaland. Zij spe len praktisch een thuiswedstrijd, want het toernooi wordt in Zeeland gehouden. Vierdagen achtereen zijn er wedstrijden. De eerste is op 8 april aan de zeedijk tussen Borssele en Driewegen, de tweede op het strand bij Dishoek, de derde op het strand bij bungalowpark De Ban- jaard op Noord-Beveland en de laat ste op het strand bij Vlissingen. Zaterdag 6 april vindt in Domburg de officiële opening met vlaggenpa- rade plaats en op zondag is er nog een trainingswedstrijd. Ook een excursie naar de Delta-expo staat op het programma. De prijsuitreiking vindt op 11 april plaats. Aan het toernooi doen ploegen mee uit elf landen. Vorig jaar zag Nederland af van deelname aan de wereldtitelstrijd, omdat die in het door oorlogsgeweld geteisterde Kroatië plaatsvond. Nationaal jeugdkampioen Jeroen Vermaas zag daardoor dit uitstapje aan zijn neus voorbijgaan, evenals Amo Rijnberg en Marco Goedege- buure uit Oud-Vossemeer die zich via de naselectie hadden geplaatst. Voor Goedegebuure zijn de druiven nog zuurder: omdat hij inmiddels te oud is, mag hij helemaal niet meer aan het jeugdkampioenschap mee doen. Johnny Noom, die de naselec tie in 1994 won en vorig jaar achtste werd, is wèl aan de Nederlandse ploeg toegevoegd. Deze wordt gecompleteerd door Erwin Hilbert en Barbara de Kam uit Oost-Sou burg. SGP en RPF/GPV hebben maandag in de gemeenteraad tegen het beschikbaar stellen van anderhalve ton aan de Sint-Philipslandsc tennis vereniging De Ruucstoppelen gestemd. Beide fracties zijn princi pieel tegen zondagsport. De tennisclub krijgt het geld voor de bouw van een clubgebouw en kleed kamers. Dat de gemeente daar geld in stopt, komt omdat men de Sint- Philipslandse verenigingen zoveel mogelijk in dezelfde situatie wil brengen als de Thoolse. Voor het CDA reden om ermee in te stem men, zei J. de Jager. Voor de bouw leent De Ruucstoppelen zelf ook 50.000 gulden. Mevrouw E. Frigge-Hogesteeger (VVD) vond het vreemd dat voor het karwei maar één offerte was gevraagd. "Nu kan er geen vergelij king gemaakt worden. Er was toch anders afgesproken." Wethouder I.C. Moerland zei dat niet de gemeente bouwt, maar de vereni ging. "Vrijheid blijheid. Wij stellen alleen een krediet beschikbaar." SGP'er A. Kersbergen had gehoord dat al met de bouw begonnen was en vond dat niet kloppen. "Ik heb van morgen nog gebeld en mij is meege deeld dat er niet is begonnen", zei Moerland hierop. Wèl liggen er al stenen gereed bij het tenniscomplex, maar die kunnen volgens de wet houder worden teruggegeven. Eddy Schurer (midden) werd winnaar bij de amateurs/elite. Tweede was Peter Heeren (rechts), derde Theo Akkermans. Rondemiss Petra Plompen heeft haar taak volbracht. Terwijl in Italië de professionals streden om de overwinning in de voorjaarsklassieker Milaan-San Remo werden in Oud-Vossemeer drie oud-beroepsrenners gehuldigd. Eddy Schurer, Peter Heeren en Theo Akkermans bleken in het verleden te licht voor de internationale wieler- top, maar onder de amateurs beho ren zij tot de sterksten. "Het is niet toevallig dat de eerste drie plaatsen hier naar oud-beroepsrenners gaan", vertelt winnaar Schurer na afloop van de koers. "Wij kennen de kneep jes van het vak. Op dit parcours moet je voortdurend alert zijn." De Brabantse coureur schreef zich pas op het laatste moment in vooy de wielerronde. Eerst kreeg hij te horen dat de startbewijzen al waren ver deeld, maar later bleek er toch nog plaats te zijn doordat enkele renners niet meer aan de start verschenen. "Ik zag deze koers als een voorberei ding voor de voorjaarsklassiekers. Het was voor mij eigenlijk een trai- ningsrit. Toch mooi dat je dan nog de hoofdprijs in de wacht weet te slepen", aldus winnaar Schurer, die de Wim Timmermansbokaal in ont vangst nam van rondemiss Petra Plompen en mevrouw Timmermans. Terwijl de eerste drie renners gehul digd worden, spreekt streekfavoriet Ruud Havermans zijn ongenoegen uit. In zijn geboortedorp had hij graag een ereplaats willen behalen, maar de Nieuw-Vossemeerder viel buiten de prijzen. Havermans pro beerde diverse keren een achtervol ging op touw te zetten achter de zes koplopers, maar zijn pogingen lie pen op niets uit. "Ik snap het niet, het lijkt wel of ik stroop aan mijn fiets had. Elke keer wanneer ik in de aan val ging, zat er iemand in mijn wiel, maar men vertikte het om samen te werken. Ze kunnen blijkbaar alleen maar gaten dicht rijden en op het eind in de sprint een prijsje wegha len", aldus een teleurgestelde Haver mans. Zelf mengde hij zich niet in het sprintgeweld en kwam als 24e over de finish. Doordat niemand voor een ander de kastanjes uit het vuur wilde halen, kon de kopgroep uit de greep van het peloton blijven. In de openings fase waren er diverse aanvallen, maar alle vluchtpogingen werden verijdeld. Pas halverwege de koers ontstond er een serieuze kopgroep met Peter Heeren, Eddy Schurer, Ron Verweij en Jan van Velzen, waarbij Theo Akkermans en Robert Karremans aan wisten te sluiten. De zes koplopers werkten uitstekend samen en bouwden binnen enkele kilometers een mooie voorsprong op. Vanuit het peloton probeerden steeds renners de achtervolging in te zetten, maar van een georganiseerde jacht was geen sprake. Vooral Ruud Havermans, Edward Farenhout, Antoine Goense en Peter Mol waren niet uit de voorste gelederen van de grote groep weg te slaan. "Wij kon den niet echt uit het vizier van het peloton komen. Het was hard wer ken en zeker geen ontspannen rij den. Voor het publiek moet het een boeiend schouwspel zijn geweest", kijkt winnaar Schurer terug op het gevecht dat de zes koplopers moes ten leveren tegenover de grote groep, waaarbij de voorsprong schommelde tussen de 15 en 25 seconden. In de kopgroep hield Jan van Velzen uit Zoetermeer knap stand tussen de geroutineerde medevluchters. De neef van voormalig wereldkampioe ne Keetie van Oosten-Hage pres teerde sterk. Dit tot tevredenheid van zijn moeder - Ciska Hage - en zijn opa en oma uit Sint-Maartens dijk en verdere familie, die op het parcours aanwezig waren. Van Vel zen beschikt echter niet over een snelle sprint, zodat de kans dat de renner uit Zoetermeer in Oud-Vos semeer de successen van de wieier- familie Hage zou voortzetten klein was. Van Velzen kon in de finale niet uit de greep van de kopgroep komen, zodat de sprinters zich kon den opmaken voor de ontknoping. HUID Een ALNO Keuken, bekend om zijn duurzaamheid en talloze kombinatiemogelijkheden, laat zich gemakkelijk onderhouden, zodat koken en werken een plezier gaan worden. Een ontwerp van Jan Buermans, de ALNO-kenner van Vriens-de Schelde, zorgt dat U zich direkt thuis voelt. GROEP SHOWROOM Geopend Ma. 13.00 -17.30 uur Di. tfm Do.: 08.30 17.30 uur Vrijdag 08 30 - 21.00 - Zaterdag 09.30 -17.00 uur Zeelandhaven 7 - Bergen op Zoom BOUWMATERIALEN Geopend Ma. t/m Vr.: 07.30 -17.30 uur Zaterdag 08.00 -12.00 uur Tel. 0164-271500 Advertentie I.M. "Ik voelde me sterk en was er op gebrand om in eigen dorp sterk te presteren", aldus Frans Hommel, die al in de eerste tien kilometer in de aanval ging. "Ik ben uitgegaan van mijn eigen kracht. Samen met Theo v.d. Velde en Ton Keiler nam ik het initatief. Wij kwamen uit de greep van het peloton, waarna er reactie kwam van John Akkermans en Johan Peemen. Wij hebben gewacht tot zij de aansluiting hadden gemaakt en daarna door een perfec te samenwerking op dit zware par cours het deelnemersveld gedub beld. Zelf had ik graag op het podi um gestaan, maar de vijfde plaats is ook een prachtig resultaat", aldus Hommel, die na twee mindere jaren klaar lijkt voor een sterk seizoen. De Vossemeerder probeerde in de finale nog uit de greep van de kop groep te komen, maar zag zijn pogingen mislukken. Door de krachtsinspanning kwam hij in de slotkilometers op achterstand, waar door voor hem niet meer dan een vijfde plaats was weggelegd. Voor Hommel was de ronde van Oud-Vossemeer de tweede wed strijd waarin hij dit seizoen aan het vertrek kwam. Eerder viel hij in Sint-Willebrord met pech uit. "De vorm is er, want bij de twee trai- ningsritten waaraan ik in de aanloop naar dit seizoen heb deelgenomen, klasseerde ik me ook al bij de eerste tien. Voor dit seizoen is mijn trai ning anders opgebouwd. Ik werk nu volgens een trainingsschema van Kees de Graaf uit Steenbergen en dat werkt goed. Ik verwacht dan ook dat er dit seizoen nog meer goede resultaten zullen volgen", aldus de Vossemeerder, die Johan Peemen een 'zeer terechte winnaar' noemt. 3 Zowel bij de cyclo-sportieven als bij de amateurs was de deelname voor de wedstrijden met een negentigtal renners groot. Het comité zal daar om waarschijnlijk ook volgend jaar de wedstrijd al in het voorjaar laten verrijden. Ook de publieke belang-' stelling voor de wielerwedstrijden was groter dan in de afgelopen- jaren. Uitslag cyclo-sportieven: 1Johan Pee- men (Rijsbergen), 2. Ton Keiler (Steen bergen), 3. Theo van der Velde (Rijsber gen), 4. John Akkermans (Nieuw-Vosse- meer), 5. Krans Hommel (Oud-Vosse meer) op 5 seconden, 6. Leon van Laar hoven (Den Bosch) op 2.07,7. Leo Bey- er (Den Bommel), 8. Robbie Meyer (Pul- te) op 2.56,9. Pieter Jongenelen (Ouden-'j bosch) op 1 ronde, 10. Ton van Duyven» bode (Noordwijk). De strijd tussen Peter Heeren en Eddy Schurer werd op zeer overtui gende wijze door Schurer beslist. "Vooraf was ik niet zeker van mijn zaak, want Peter is ook rap. Vol ben ik de bocht ingegaan en van kop af richting finish gesprint", vertelt Schurer, die bij het opdraaien van de Dorpsweg al direct een voorsprong van enkele meters had op Peter Hee ren. Dat bleek voldoende voor de overwinning. Evenals Ruud Havermans viel ook plaatselijk favoriet Peter Metske buiten de prijzen. De neo-amateur voltooide echter wel de koers over 80 kilometer en kwam met een plaats bij de eerste dertig goed voor de dag. "Voor mij was het de tweede wedstrijd in deze nieuwe categorie. Bij mijn debuut in Woensdrecht heb ik ook de koers uitgereden. Ik mag niet mopperen; je rijdt toch tegen de regionale top. Ik verwacht zelfs dat het tot de mogelijkheden behoort om aan het eind van het seizoen een prijs in de wacht te slepen", aldus Metske, die de wedstrijd in Oud- Vossemeer 'heel zwaar' vond. Arjan van Haaften uit Stavenisse moet nog meer wennen aan het hogere niveau. De van de junioren overgekomen coureur staakte na 40 kilometer de wedstrijd. John den Engelsman uit Sint-Annaland kwam ondanks zijn inschrijving niet aan de start. Uitslag amateurs: 1. Eddy Schurer (Oud-Gastel) 80 km in 1.55.36 u.; 2. Peter Heeren (Sprundel), 3. Theo Akker mans (Nieuw-Vossemeer), 4. Ron Ver weij (Tuil en 't Waal), 5. Robert Karre mans (Alphen a/d Rijn), 6. Jan van Vel zen (Zoetermeer), 7. Jan Hordijk (Mijns- heerenland) op 24 sec., 8. John Leijs (Standdaarbuiten), 9. Peter Mol (Kapel- Ie), 10. Dennis Mesu (Middelburg), 11. Ruud Zijlmans (Roosendaal), 12. Michel Rommers (Rilland), 13. Björn Schilper- oord (Dordrecht), 14. René Beuker Os- Gravenland), 15. Michel Duinmeijer (Den Haag), 16. Erik van den Boom (Dongen), 17. Wim Oldenburg (Uit wijk), 18. Antoine Goense (Lewedorp), 19. Erwin Kistemaker (Purmerend), 20. Walter Schmid (Goes). Bij het ophalen van de rugnum mers voor de 48e wielerronde in Oud-Vossemeer kregen alle elite- en neo-amateurs een brief uitge reikt, waarin melding werd gemaakt van het klassement dat dit jaar wordt opgemaakt over de 4 Thoolse wielerrondes. De bedoeling van dit overkoepelen de klassement is om het voor de renners nog aantrekkelijker te maken om aan criteriums op Tholen mee te doen. De eerste twintig aankomende coureurs in iedere koers verzamelen punten. Om kans te maken op één van de vijf geldprijzen moet een renner wel bij alle vier de eilandelijke koersen aan het vertrek komen. De verdeling van het Intraco/Van Langevelde klassement is: eerste prijs ƒ300,-, tweede prijs ƒ250,-, derde prijs ƒ200,-, vierde prijs ƒ150,- en vijfde prijs ƒ100,-. Naast de ronde van Oud-Vosse meer tellen de koersen in Poort vliet (6 juli), Sint.Maartensdijk (20 juli) en Tholen (30 augustus) voor dit- klassement mee. De prijsuitreiking zal plaatsvinden op het kantoor van Intraco te Ber gen op Zoom. Stavenisse speelde in Driewegen een slechte wedstrijd. Hoewel het team behoorlijk in de aanval was, leverde dat nauwelijks kansen op. Zelfs drie hoekschoppen op rij had den geen resultaat. Pas na een half uur kwam de eerste goede aanval. Maar Adrie Smits kon, vlak voor het doel, net niet bij de voorzet van Wil liam Smits. Doelman Jaap de Vos had al een keer een redding verricht, maar op slag van rust werd hij na slecht uitverdedigen van Stavenisse toch gepasseerd. De bezoekers speelden in de tweede helft weliswaar fanatieker, maar echt goed was het niet. Er werd veel balverlies geleden en ondanks het aanvallende spel werd men nauwe lijks gevaarlijk. Inmiddels was Erik Post in de ploeg gekomen voor Comé Hout. Nadat diverse afstands schoten geen resultaat hadden opge leverd, zette Stavenisse alles op alles om de gelijkmaker te forceren. Vijf minuten voor het einde van de officiële speeltijd maakte SVD daar door 2-0. In de blessuretijd kopte Rien Smits nog 2-1 binnen uit een hoekschop van Nico Nooij, maar meteen daarna floot de arbiter af. Adrie Smits kreeg in de wedstrijd van dichtbij een bal hard tegen het lichaam. Hij speelde het duel met pijn uit, maar ging zaterdagavond nog naar het ziekenhuis waar een kneuzing aan een long werd gecon stateerd. Nieuwland Apollo Cadzand Stavenisse 14 -21 SVD Borssele Waarde Hoedek. Wissenk. 15 -19 14-18 15 -18 13 -14 14 -12 Advertentie I.M. Het dit seizoen matig presterende Vosmeer heeft tegen Achtmaal ein delijk weer eens gewonnen. De Bra banders verloren met 2-1 en zagen daardoor de titel van de tweede periode bij Schijf terecht komen. Omdat alle staartploegen punten pakten, blijft Vosmeer op de voor laatste plaats staan. De Tholenaren kwamen al na vijl minuten aan de leiding. De bal werd voor het doel gebracht, Perry Ver hees maakte een overstapje en John Vroegop schoot het leer binnen. Vlak daarop had Achtmaal kans op de gelijkmaker, maar het schot ging rakelings naast. Ook tien minuten voor de rust voorkwam doelman Gerwin Hoek dat de bezoekers langszij kwamen. Ondanks hard werken kreeg Vosmeer in de eerste helft geen echte scoringskansen meer. Ook na de thee golfde het spel op en neer zonder dat het gevaarlijk werd. Naarmate de wedstrijd vorderde, kwam Achtmaal meer opzetten. Na twintig minuten leverde dat bijna de gelijkmaker op, maar Marcel Haver mans haalde de bal van de doellijn. Zeven minuten later gebeurde dat opnieuw, nadat doelman Hoek het leer had losgelaten uit een hoek schop van de Brabanders. Dit lever de weer een hoekschop op en die werd door Achtmaal benut (1-1). Inmiddels was Michel van Leeuwen in het veld gekomen voor Joost Hommel. Vosmeer kreeg een vrije trap vlakbij het doel van de tegen stander, maar ook hier bracht een verdediger op de lijn redding. Zo bleef het spannend. Zeker toen Vosmeer een strafschop kreeg en Gerwin Hoek (die de komende vier wedstrijden wegens een schorsing ontbreekt) de thuisclub opnieuw aan de leiding bracht. De moegestreden John Vroegop werd de laatste tien minuten naar de kant gehaald voor B-junior Rien van Gorsel. Even later kreeg Achtmaal een vrije trap net buiten het zestien metergebied. Hoek tikte het leer over de lat. De bezoekers bleven aandringen op de gelijkmaker, maar in de blessuretijd kregen ze bijna nog een treffer tegen. Na een hoek schop, waarbij de keeper van Acht maal mee was naar het Vosmeer- doel, zette Vosmeer een snelle uitval op. Bas Quist lobde de bal richting doel, maar een snelle Brabander kreeg er zijn hoofd onder en kopte het leer nog net over de lat. Het bleef 2-1, de vierde overwinning van Vosmeer dit seizoen en een opsteker voor het moreel. Schijf WVV'67 Devo Oudemolen Achtmaal RSV PCP Lepelstraat B. SC Kruisland TPO Vosmeer SVC 17 11 18 10 35 34 31 31 31 8 24 7 18 7 18 8 17 8 17 10 15 9 11 50- 30 33- 23 35- 25 31- 23 35- 27 25- 21 27- 35 22- 26 22- 31 18- 28 22- 36 19- 34 In de tweede klas reserve behaalde Smerdiek 2 in Sprang-Capelle een 2- 2 gelijkspel tegen Neo 2, dat in de ranglijst op de tweede plaats staat achter koploper Noad '67. De Sint-Philipslanders verzuimden echter om hun voorsprong te vergroten. Tegen FSV bleef Noad steken op een 2-2 gelijkspel. Tholense Boys 3 kwam niet in actie, doordat tegenstander BVC niet kwam opdagen. Door een 2-2 gelijkspel tegen Neo 2 is het reserveteam van Smerdiek nu al dertien competitieduels ongesla gen. Toch waren de Smerdiekenaars niet geheel tevreden met het resul taat, want gezien het spelbeeld behoorde een overwinning tot de mogelijkheden. Tegen Neo, waar thuis nog met 2-6 van werd verloren, bood Smerdiek goed tegenstand. Eric van Haaften kreeg de eerste doelkans. Hij schoot echter naast, terwijl hij beter de bal had kunnen afspelen aan een geheel vrijstaande Gert-Jan van Vossen. Na een kwartier kwam Smerdiek op voorsprong door Marco Knuist, die een door Eric van Haaften doorge- kopte bal vanaf ongeveer 25 meter rechtstreeks in het doel schoot. Bin nen tien minuten kwam Neo echter op 1-1. Smerdiek kreeg in de slotfa se van de eerste helft weinig kansen meer en kwam tien minuten voor rust door verkeerd uitverdedigen op achterstand. Na de rust kwam bij Smerdiek Jef frey Stoutjesdijk in het veld voor Jan de Viet. Smerdiek begon sterk en was beter dan Neo, maar speelde de aanvallen niet goed uit. Na tien minuten kwam Jeroen Kloet in het veld voor Arjan van Bloppoel. Uit een combinatie tussen invaller Kloet en Eric van Haaften scoorde Marco Knuist met een afstandsschot 2-2. Gert-Jan van Vossen kreeg twee goede mogelijkheden op een derde Smerdiekse treffer, maar de doel man keerde zijn inzetten. Smerdiek claimde nog een strafschop toen Eric van Haaften werd gevloerd, maar de scheidsrechter die ver van de overtreding stond, gaf een vrije trap net buiten het strafschopgebied. Tien minuten voor tijd maakte Neo bijna de winnende treffer. Op de doellijn behoedde Ivo Kloet zijn ploeg voor een nederlaag. Voor de slotminuten moest grensrechter Hans de Jonge als veldspeler in actie komen, nadat Gert-Jan van Vossen geblesseerd was uitgevallen. Smer diek verdedigde de 2-2 en bleef ook tegen deze titelkandidaat ongesla gen. De reserves van Noad gaven in de thuiswedstrijd tegen FSV 3 twee punten weg doordat ze de kansen die zich voordeden niet benutten. Jaco de Jonge was niet aanwezig, want hij moest invallen in het eerste elf tal. Marco van Herpen was geschorst. Noad begon iets sterker en er ontstonden enkele kleine kan sen die echter niet werden benut. Halverwege de eerste helft volgde er een hoekschop voor de geel-groe- nen. Edwin Hage nam deze en Joop Quist kopte in. De keeper kon de bal nog net keren, maar in de herkan sing schoot Cennie Reijngoudt raak: 1-0. Noad bleef aandringen en er werden een aantal goedlopende aan vallen opgezet. Reinie Reijngoudt liet twee kansen liggen en ook Ronald den Braber faalde toen hij alleen voor de keeper kwam. Een doelpoging van Den Braber werd door een verdediger van de lijn getrapt. Na de rust kwam Martijn van den Burg in het veld voor Sander Kot en Eric Fonteijne verving Reinie Reijn goudt. Uit een voorzet van Den Bra ber kopte Eric Fonteijne zijn ploeg naar 2-0. De geelgroenen konden de partij nu rustig uitspelen en probe ren de voorsprong uit te bouwen. De thuisploeg kreeg diverse kansen, maar het vizier van met name Ronald den Braber stond deze mid dag niet op scherp. Den Braber dook een aantal malen alleen voor de keeper op, maar rondde niet goed af. FSV kwam terug in de wedstrijd door een doelpunt dat volgens Noad werd gescoord in een buitenspelsitu atie. De arbiter keurde de treffer echter goed. Wisten de geel-groenen hun kansen niet te benutten, FSV deed dat wel. In de laatste seconden van de wedstrijd greep de Noad-ver- dediging niet goed in en een FSV'er scoorde de gelijkmaker: 2-2. Door dit gelijkspel blijft het gat met naas te concurrent Neo 2 negen punten. Er zijn nog vier wedstrijden te gaan. Mocht Neo zaterdag verliezen, dan heeft Noad aan een gelijkspel tegen Good Luck 4 genoeg om kampioen te worden. Ondanks dat Smerdiek 3 met veel bles sures kampt, blijft het goed presteren. Tegen Alliance behaalden de blauw zwarten een 1-5 overwinning. In de ope ningsfase had Smerdiek zijn handen nog vol aan de Roosendaalse tegenstander. Pas toen het openingsoffensief van het jeugdige Alliance was geluwd, kwam Smerdiek aan voetballen toe. Het duurde echter een half uur eer de Tholenaren de eerste hoekschop mocht nemen. Het slot- kwartier van de eerste helft leverde wel enkele gevaarlijke acties op. Goaltjpsdief Frans Gabriëls profiteerde optimaal van de mogelijkheden. Eerst tekende hij de 0-1 aan na goed voorbereidend werk van Wim Vroegop. Daarna bepaalde hij uit een combinatie met Eddy op den Brouw de ruststand op 0-2, een score die geheel tegen de verhouding in was. In de tweede helft startte Alliance furi eus, wat resulteerde in de aansluitings treffer. Een hoekschop van de Roosenda lers werd met een kopbal doeltreffend afgerond. Binnen vijf minuten liep Smerdiek echter uit naar 1-4 door treffers van Frans Gabriëls. Bij beide doelpunten bediende Wim Vroegop de spits van Smerdiek op maat. In de slotfa se was het opnieuw Gabriëls die scoorde en de eindstand bepaalde op 1 -5. Samen met Wim Vroegop en Izak Hage behoor de Gabriëls tot de uitblinkers in deze wedstrijd, die eindigde in een geflatteer de overwinning. Tholense Boys 4 speelde zaterdag een zwakke uitwedstrijd tegen het lager geklasseerde WC 3 uit Halsteren. Het noodlot, in de vorm van een eigen doel punt, veroordeelde de geel-zwarten tot een 1-0 verlies. Het was een wedstrijd waarbij weinig op het spel stond en waarin het voetballend niet goed liep. Veel middenveldspel en balverlies aan beide zijden en de kansen werden niet benut. Na twintig minuten vroeg Tholen se Boys om een penalty toen Rini Broe- ren werd neergehaald binnen het straf schopgebied. Maar de arbiter zag er geen overtreding in. Sjaak de Rond overkwam even later hetzelfde lot toen hij van ach teren werd neergehaald nadat hij een aantal verdedigers had omspeeld. Een harde charge op Sjaak Suijkerbuijk bleef eveneens ongestraft. De Tholenaar moest geblesseerd het veld verlaten. Hij werd vervangen door Rinus Minheere. Na rust kreeg WC pas zijn eerste kans, maar liet die onbenut. De enige treffer in het duel werd door een Tholenaar ge scoord, maar wel in het verkeerde doel. Piet van der Vlies verschalkte halverwe ge de tweede helft zijn broer en doelman Jan met een punter toen hij een strakke, lage voorzet wilde onderscheppen: 1-0. Tholense Boys zette nog wel aan, maar verder dan enkele vrije trappen en een kans voor Rini Broeren kwam men niet. Vosmeer 4 is in Oud-Gastel tegen het tweede gelijkspel in deze competitie aan gelopen. Het duel tegen Gastel 8 eindig de in 1-1. Omdat ook concurrent BSC 9 twee punten liet liggen, levert een over winning tegen Cluzona 5 de Vdssenleër- ders zondag tóch de titel op in de vierde klasse 405. Tegen Gastel nam Vosmeer vanaf de aftrap het initiatief en speelde voortdu rend op de helft van de thuisclub. Dat leverde het eerste kwartier nauwelijks kansen op, maar daarna werd de Gastel defensie weggetikt. Een schot van Dré Hommel werd door de doelman goed gekeerd, maar Leen Moerland tikte de terugspringende bal alsnog binnen: 0-1. Gastel werd hierna sterker en counterde erg gevaarlijk. Tien minuten voor de rust profiteerde de thuisclub van de buiten- spelval en scoorde de gelijkmaker. Na de thee had Vosmeer iets meer balbe zit. Dré Hommel kreeg de beste kans op de winnende treffer. Hij werd in positie gebracht door Leo Havermans, maar schoot over het doel. Ook werd nog een schot van Hommel in de rechter boven hoek gekeerd en stopte de Brabantse doelman een kopbal van Jack Mosch. Zo bleef het bij een puntendeling. Met een 0-2 overwinning op Nieuwdorp blijft SPS koploper in de Zeeuwse eerste klasse. De voet balcombinatie uit Poortvliet/Scherpenisse hoopt binnen enkele weken de promotie naar de nieuw te vormen derde klasse KNVB veilig te stellen. In de Zeeuwse afdeling promoveren dit seizoen de eerste vier van de ranglijst. Na de nederlaag tegen concurrent DFS en het verlies in het oefenduel tegen Stavenisse (waarbij SPS niet in de sterkste formatie speelde) werd tegen Nieuwdorp weer de smaak van een overwinning geproefd. SPS was de betere ploeg, zonder dat het kon imponeren. In de eerste helft kreeg de Thoolse eersteklasser ver schillende kansen. In de vierde minuut schoot Maarten Hage tegen de lat, terwijl enkele minuten later Sjaak Quist uit kansrijke positie over schoot. Ook waren er scorings- mogelijkheden voor Dick Uijl en William Vroegop. Het duurde echter een half uur eer SPS afstand wist te nemen van de thuisploeg. Een afstandsschot vanaf ongeveer 30 meter van aanvoerder Dick Uijl ver dween net onder de lat achter de doelman.. Met de 0-1 voorsprong ging SPS rusten. In de tweede helft bracht Nieuwdorp een extra spits in, maar SPS kwam nauwelijks in problemen. Na een kwartier spelen viel Edwin Feijtel geblesseerd uit en kwam René van Vossen in het veld. Later maakte Wim de Groen plaats voor Comé Schaart. SPS was veel in balbezit, maar kreeg nauwelijks uitgespeelde kansen. Nieuwdorp kreeg nog een uitstekende mogelijkheid om langs zij te komen, maar doelman René Uijl bracht redding. Tien minuten voor tijd stelde SPS de winst defini tief veilig, toen Sjaak Quist met een kopbal een vrije trap van Dick Uijl verzilverde. i

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1996 | | pagina 21