Vooroordeel dat korfbal soft is, verdwijnt bij het spelen Emergo hervat competitie op veld Tholense Boys loopt iets in op WHS in strijd om de degradatie m Kringfinale 4-tegen-4 bij Vosmeer Koersballen voor ouderen »chniek Rentree van W. van Dijke te Vlissingen Emergo stimuleert sport bij leerlingen basisscholen Teleurgesteld met gelijkspel; nederlaag WHS en Noad Ketting 2e in titelstrijd West-Brabant De Bidon opent toerseizoen met rit 44 kilometer Donderdag 28 maart 1996 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 17 Trefzeker Topscorer Voetbal programma Eerste winst Thol.Boys A Korfbalvereniging Emergo is een ledenwerfactie onder de jeugd begonnen om deze sport te promoten. De ver eniging richt zich op de kinderen van groep 5 t/m 8 van de basisscholen. Doelstelling is om het imago van de korfbalsport te verbeteren. "Zeker jongens vinden korf bal vaak geen volwassen sport. Door ze zelf te laten korf ballen, vallen deze vooroordelen weg. Ga je eenmaal zelf deze sport beoefenen, dan ben je er aan verkocht", vertelt jeugdtrainster Dicky v.d. Linden. Beide scholen Korfbal Informatiepakket Eigen sfeer Seniorenteams kampen met blessures De korfballers gaan zaterdag weer 'de wei' in. De veld- competitie, die in oktober werd onderbroken door de zaalcompetitie, wordt zaterdag hervat. De twee senioren teams van de Thoolse korfbalvereniging Emergo kampen bij aanvang van de veldcompetitie met verschillende blessures. Bij de jeugdafdelingen worden de eerste wed strijden gespeeld in de nieuwe competitie. Middenmoot Winst Emergo D Tafeltennis Door een 1-1 gelijkspel tegen Serooskerke is Tholense Boys één punt ingelopen op de mede-degradatiekandida ten WHS en Colijnsplaatse Boys. Voor de Tholenaren was er echter weinig reden tot blijdschap, want gezien het wedstrijdbeeld hadden zij de overwinning moeten behalen. WHS verloor met 1-0 van Yerseke. In de vierde klas leed Noad '67 uit Sint-Philipsland een 3-2 nederlaag tegen de Meeuwen. Tholense Boys ontevreden Knvb - voetbal WHS onmachtig Noad verspeelt met 10 man punten Fouten defensie WHS 3 Slangen voor Itogedrukreinigers Handelsonderneming Van Beers Techniek B.V. Wielrennen Boksers club Hoboken winnen kampioenschap Niels Hage blijft met elf doelpunten kop loper in het Eendrachtbode topscorer klassement. In de lijst verandert aan de top niet veel. Alleen deelt John Vroegop nu de derde plek met Leo Zuidweg. De Vossemeerder scoorde zijn negende competitietreffer. Voor Noad maakte Jaco de Jonge zijn eerste doelpunt. Een bijzondere treffer viel bij Tholense Boys te noteren; een uittrap van de doelman van de tegenpartij belandde tegen het lichaam van Piet den Boef en zo caram boleerde de bal in het doel. Zaterdag 30 maart uur Thol.Boys-Kapelle(Bax) 14.30 VVC-WHS( Klerks) 14.30 SKNWK-Noad(Marinissen) 14.30 WHS 2-Good Luck 2(Dieleman) 14.30 Kloetinge 2-Thol.Boys 2(v.d. Walt) 12.30 WHS 3-AZVV 2(Brouwer) 14.30 01ympia-Smerdiek(Van Heusden) 14.30 Stavenisse-Wissenkerke 15.30 Brouwershaven-SPS(Bruines) 14.30 SPS 2-Seolto 3 .(Verhulst) 14.00 Noad 2-Good Luck 4(Bastiaansen) 15.00 ZPR 2-Smerdiek 2(Bosters) 13.00 Chrislandia 2-Thol.Boys 3(Dursun) 14.00 Smerdiek 3-WHS 4(Roodenburg) 14.30 Noad 3-Klundert 4(Allali) 13.00 Thol.Boys 5-ZPR 4(Van Oeveren) 12.30 DVO 6-SPS 3(Nuytemans) 14.00 SPS 4-DVO 7(Opree) 14.30 DVO 8-Stavenisse 3 15.00 Zondag 31 maart uur Vosmeer-SVC(De Jong) 14.30 Vosmeer 2-Schijf 2(Van der Tuin) 12.00 Alliance 5-Vosmeer 3 12.00 Cluzona 5-Vosmeer 4 10.00 KNVB derde klas: Thol.Boys-Seroos- kerke 1-1, Yerseke-WHS 1-0. Vierde kl.: Meeuwen-Noad 3-2. Tweede kl. res.: WHS 2-Thol.Boys 2 1- 2. Derde kl. res.: WHS 3-Terneuz.B.2 0-4. Afdeling eerste klas: Nieuwdorp-SPS 0-2. Tweede kl.: Vosmeer-Achtmaal 2-1, SVD-Stavenisse 2-1 Eerste kl. res.: SPS 2-DVO 2 1-1. Tweede kl. res.: Noad 2-FSV 3 2-2, Neo 2-Smerdiek 2 2-2, BVC 3-Thol.Boys 3 BVC niet opgekomen. Derde kl. res.: Vosmeer 2-Dioz 3 1-7, Alliance 2-Smerdiek 3 1-5, Vrederust 2- Stavenisse 2 3-0, WC 3-Thol.Boys 4 1- 0. Vierde kl. res.: Noad 3-Vrederust 3 4-3, Thol.Boys 5-SPS 3 1-1, SPS 4-Halsteren 2 2-0, Stavenisse 3-ZPR 5 2-3, Lepelstr.B.3-Vosmeer 3 0-1, Gastel 8- Vosmeer4 1-1. Jeugd: NVS-Vosmeer B 3-1, Vosmeer C-VVC 4-1, Vivoo-Vosmeer D/E 2-1, Vosmeer E-Divo 0-5, NVS-Vosmeer F 1-5. Smerdiek B-WVV 4-0, Smerdiek C- Intemos 3-3, HSC-Smerdiek El 0-13, Smerdiek E2-Thol.Boys E2 2-3, Smer diek FI-NVS 3-3. NVS-SPS E2 3-1. Thol.Boys A-SAB 4-1, Thol.Boys B- Unitas 1-6, Roosendaal-Thol.Boys Cl 8- 0, Rood Wit-Thol.Boys C2 9-0, Thol.Boys D-BSC 3-0, Kaaise Boys- Thol.Boys El 0-4, Thol.Boys Fl-Dosko 2-0, Moc-Thol.Boys F2 5-6. De regionaal spelende A-jeugd van Tho lense Boys heeft zaterdag in een thuis wedstrijd tegen middenmoter SAB de eerste zege van het seizoen geboekt. Door blessures miste Tholense Boys vier basisspelers. Daarom werd er opnieuwe een beroep gedaan op mensen uit het B- elftal. De jonge thuisploeg begon sterk aan de wedstrijd en met goed combina tiespel werd SAB op eigen helft vastge zet. In de 23e minuut voerde Ali Oumha- med een goede passeeractie uit en kwam vrij voor de SAB-doelman. Oumhamed scoorde beheerst: 1-0. De geel-zwarten gingen door en in de 31e minuut was het opnieuw Oumhamed die scoorde. Hij kopte een voorzet tussen de palen: 2-0. In de tweede helft kwam SAB na vier minuten terug in de wedstrijd door een afstandsschot: 2-1Hierna probeerden de gasten meer druk te zetten op de Thoolse verdediging, maar na zo'n tien minuten herstelden de geel zwarten zich en namen de touwtjes weer in handen. In de 72e minuut werd een voorzet bij de twee de paal door Arjan van Dijke binnenge- tikt: 3-1Toen twee minuten voor tijd Ali Oumhamed de eindstand op 4-1 bracht, barstte de vreugde los. Met deze eerste overwinning heeft Tholense Boys vijf punten uit zeventien wedstrijden. Naaste concurrenten zijn TSC met zes uit zeven tien en MOC met zeven uit achttien. Als de geel-zwarten deze opgaande lijn voortzetten, kunnen ze de degradatie wellicht nog ontlopen. Koploper is Beek Vooruit met 44 punten uit zeventien wedstrijden. In Oud-Vossemeer wordt op zater dag 6 april de finale 4-tegen-4 voor D-pupillen en meisjes van de KNVB-jeugdkring Het Markiezaat georganiseerd. Bij de D-pupillen komen acht teams in actie van de voetbalverenigingen NSV, Ves '35, RBC, DVO '60, Alliance en de Schutters. Bij de D-meisjes strijden vijf teams om de hoogste eer, van de clubs DVO '60, Internos, NVS en Val Aan. Tussen tien uur 's morgens en een uur worden wedstrijdjes van tien minuten afgewerkt. De num mers een en twee van zowel de pupillen als de meisjes plaatsen zich voor de Brabantse kampioenschap pen. De 4-tegen-4 finale wordt wegens het gouden jubileum van voetbal club Vosmeer bij die vereniging gehouden. In dat kader vindt op woensdagmiddag 24 april ook het Zeeuws kampioenschap schoolvoet- bal (voor elftallen) op sportpark De Vossenberg plaats. Thools vertegen woordiger is De Regenboog uit Tholen. En op maandagavond 29 april treden de B- en C-junioren van Vosmeer aan tegen jeugdteams van Feyenoord Rotterdam. De jeugd traint op het veld aan de Sportlaan: Charlotte Wijenberg probeert de bal in de korf te gooien, achter haar Joyce van de Ree en Wim de Pauw. Rechts Karina Meijer. Achter vlnr: Anton van Bloppoel, trainster D. van der Linden, Justine Weijenberg, Edward van Dor- restein en Merel van Schilt. Begin jaren vijftig was de korfbal op Tholen een bloeiende sport. Vijf dorpen kenden een eigen korfbal vereniging. Door concurrentie van met name voetbal en tennis nam de interesse af. Nu vervult het op 1 oktober 1974 opgerichte Emergo een functie voor het gehele eiland. De vereniging timmert de laatste weken behoorlijk aan de weg en probeert vooral de jeugd warm te maken voor korfbal en het imago van deze sport op te vijzelen. Voor de kinderen van 8 t/m 12 jaar uit St.Maartensdijk gaat de leden werfactie niet ongemerkt voorbij. De openbare basisschool De Rie- burch en de protestants-christelijke Juliana van Stolbergschool stelden vorige week een lesuur gymnastiek beschikbaar om aandacht te beste den aan de korfbalsport. "Wij zijn enorm blij met de samenwerking van beide basisscholen", vertelt Dic ky v.d. Linden, die één van de jeugdtrainsters is bij Emergo. De opzet voor de lessen op school is gemaakt door een uit Rilland afkomstige bestuurslid van de afde ling zuid/west van KNKV. Bij het geven van de lessen wordt hij onder steund door 4 leden van de Thoolse korfbalvereniging. Volgende week zal opnieuw een lesuur aan het korf bal worden besteed. De eerste les werd met veel enthou siasme door de schoolkinderen gevolgd. "Wij hopen de basisvaar digheden aan te Ieren; al kunnen wij niet alle facetten in twee lesuren behandelen", zegt Van der Linden. Het bestuur probeert met veel enthousiasme jeugd aan te trekken. Hiervoor is ook een informatiepak ket samengesteld, dat de schoolkin deren na de twee lessen ontvangen. Naast nieuws over Emergo en de korfbalsport in het algemeen, treffen de kinderen er een sticker, een kleurplaat en een bon om vier gratis trainingen te volgen aan. Ook de bibliotheek in St.Maartens- dijk zal haar medewerking verlenen door een hoekje in te richten voor de vereniging. Een etalagepop met het tenue van Emergo moet de aandacht hierop vestigen. Tevens kunnen de kinderen in de bibliotheek hun kleurplaat inleveren. "Als de drempel voor kinderen is weggenomen en zij de vereniging bezoeken, dan kunnen wij ze meest al ook vasthouden", vertelt Dicky v.d. Linden. "Vooroordelen moeten weggenomen worden. Velen hebben een totaal verkeerd beeld van de korfbalsport. Dat slechte imago heeft deels te maken met het feit dat het een gemengde teamsport is. Zeker bij jongens kan dit een belem mering zijn. Bij de lessen op school zie je dat zij hun vooroordelen al gaan herzien. Korfbal is echt een sport om zelf te beoefenen. Korfbal is niet soft, maar is geweldig!", aldus de fanatieke korfbalspeclstcr, die zelf betrokken is geweest bij de oprichting. Korfbalvereniging momenteel een kleine 40 jeugdle den, die verdeeld zijn over vier teams. De begeleiding van de jeugd teams is in handen van Jessica de Rijk, Marco v.d. Hoek, Thea Jansen en Dicky v.d. Linden. De jeugdle den komen uit St.Maartensdijk, Tholen en Scherpenisse. De vereniging streeft er naar om nieuwe leden zo snel mogelijk uit te laten komen in competitiewedstrij den. Binnen de jeugdafdeling is momenteel de verhouding jongens en meisjes scheef. De vereniging hoopt dan ook jongens te werven, want officieel moet iedere wedstrijd gespeeld worden met vier jongens en vier meisjes. Emergo heeft al jaren een actief jeugdbeleid, waarbij er ook vele nevenactiviteiten wor den georganiseerd, zoals een spel- middag en de jaarlijkse kampeer- nacht op het korfbalveld. "Korfbal heeft ook een opvoedkundige func tie", meent Dicky v.d. Linden. "Er wordt geleerd om samen te spe len met jongens en meisjes. Grove taal wordt bij ons ook absoluut niet geaccepteerd. Er zijn duidelijke ver schillen met bijvoorbeeld de voet balsport. Dat de sfeer bij korfbal geheel anders is, komt denk ik door de gemengde samenstelling van de teams." De ledenwerfactie onder de schooljeugd beperkt zich tot de basisscholen in St.Maartensdijk. Voor de eilandelijke korfbalvereni ging is het niet haalbaar om de acti viteiten ook in andere kernen te Emergo telt organiseren. Emergo moet het nog steeds stellen zonder een trainer. Na het vertrek van Willem Ripassa in november 1995 is het bestuur er nog niet in geslaagd om een vervanger te vin den. De spelers verzorgen nu nood gedwongen zelfbij toerbeurt de trai ningen. Ook staat bij de vereniging nog steeds de vacature van voorzit ter open. Binnen de teams van Emergo 1 en 2 zijn de plaatsen even eens matig bezet. Bij aanvang van de competitie zijn er 8 dames beschikbaar, wat precies genoeg is om twee teams te vormen. Doordat Marco v.d. Hoek zijn enkelbanden heeft gescheurd, zal deze speler van Emergo 1 zeker zes weken zijn uit geschakeld. Het eerste team van Emergo verdedigt in de tweede klas se haar plaats in de middenmoot. In de eerste helft van de competitie werden er vijf punten uit zeven wed strijden verzameld. Opmerkelijk is dat in St.Maartensdijk nog geen suc ces werd behaald. De twee overwin ningen en het gelijkspel werden op het terrein van de tegenstander gevierd. Zaterdag speelt Emergo 1 in Klun- dert tegen DSO 2, waarvan thuis met 8-10 werd verloren. Met een goed resultaat kan de Thoolse korf balvereniging zich stevig in de mid denmoot nestelen. Voor de Tholena- ren is er geen direct degradatiege vaar. Het tweede team is minder succes vol in de veldcompetitie. De eerste helft van de competitie leverde slechts één wedstrijdpunt op. Het in de vierde klas uitkomende Emergo 2 staat dan ook op de laatste plaats. In deze klasse is er echter geen degra datie en voor het team zijn nog mogelijkheden om te klimmen. "Het niveau bij de senioren ligt niet bijzonder hoog", zegt Dicky v.d. Linden. "Wij zijn wel prestatiege richt bezig, maar het eerste belang bij de vereniging is nu de jeugd. Door de aandacht op de jongeren te richten, kan Emergo in de toekomst misschien hogere ogen gooien", aldus speelster Dicky v.d. Linden, die als 44-jarige tot de routiniers van Emergo behoort. Bij de jeugd komen momenteel viet teams in de competitie uit. De oud ste jeugd vormt het A-team dal zaterdag op het sportpark te St.Maartensdijk speelt tegen Zeven bergen. Daarnaast beschikt de club over een C-team (dat in 1995 kam pioen werd) en over D- en F-pupil- len. Afgelopen zaterdag werd de zaal competitie door het Emergo D team afgesloten met een 2-0 overwinning op Springfield uit Hoeven. Een ver rassend resultaat voor de Tholena- ren, die nog geen enkele overwin ning hadden geboekt. Door een gebrek aan jongens bestond het vol ledige team van Springfield uit meisjes. Zij moesten het opnemen tegen vijf jongens van Emergo, aan gezien bij de Tholenaren er een meisje ontbrak. In de eerste helft kwam Emergo op voorsprong door een doelpunt van Justine Wijenberg. De overwinning werd definitef bin nengehaald door de 2-0 van Gerdie Dorst. Programma zaterdag 30 maart: DSO 2-Emergo 1, Volharding 3- Emergo 2, Emergo A-Zevenber gen A2 11.00 uur, Keef Fit C- Emergo C, Emergo D-Terheijden D 10.00 uur en Springfield F- Emergo F. Sen. 2D G P V T V'Schaar 4 7 13 74- 43 Kieviten 1 7 10 71-55 P.K.C. 10 7 9 59- 48 D.S.O.2 7 9 52- 51 Emergo 1 7 5 60- 68 Albatros 5 7 5 55- 73 Oran. Wit 4 7 3 68- 73 D.V.S. 3 7 2 51- 79 Sen. 4B Tjoba 8 K.V.K. 2 Volhding 3 Keep Fit 5 A. Ready 3 Sch'vgls 5 Emergo 2 G 6 5 6 5 6 6 6 P 11 9 7 5 5 2 1 V T 94- 36 72- 23 44- 48 36- 43 43- 47 25- 67 25- 75 Uitslagen van de wedstrijd in Oud-Vos semeer: mevr. C. Free en W. Lindhout 31 p; A. Donken en mevr. J. van Dijke- Lindhout 21 p; mevr. G. van Dijke-Pol- derman en mevr. M. Timmermans 19 p; mevr. L. Verschoor en mevr. M. v.d. Zande 15 p; mevr. Hermans en mevr. A. Klippel 14 p; mevr. D. van Dijke-de Wil de en mevr. C. Lindhout 9 p. Tholen: mevr. A. Bal en mevr. S. Hoven 14 p; mevr. Y. Verkamman en L. Soom- ers 14 p; mevr. R. Nagtegaal en wisse lende partner 14 p; mevr. M. Schot en mevr. C. Praat 11 p; A. Verkamman en D. Schellinger 11 p; J. Geuze en mevr. R. Burrows 10 p; mevr. D. Pigmans en mevr. C. Waasdorp 7 p; mevr. F. Schel linger en H. Bal 4p. Sint-Maartensdijk: M. Dane en W. Bijl 30 p; S. Wolse en A. Leemreijze 24 p; C. van Mierlo en C. Free 23 p; N. van Driel en C. van Gorsel 22 p; L. Verschoor en C. van Haaften 16 p; M. Bijl en C. van Splunter 16 p; G. Verwijs en A. van Splunter 8 p. Daar waar de puntendeling tegen WHS een week eerder als een goed resultaat werd gezien, reageerde Tholense Boys zaterdag teleurge steld op de 1-1 tegen Serooskerke. Door de nederlagen van Colijns plaatse Boys en WHS veroverde Tholense Boys wel terrein in de strijd om de degradatie, maar de der deklasser besefte dat het gelijkspel een onvoldoende resultaat was. Zeker in de tweede helft was de thuisploeg een klasse beter dan Se rooskerke. Het spel vond plaats op de helft van de tegenstander, maar de dreiging kon door Tholense Boys niet worden omgezet in werkelijk gevaar. Niemand blijkt in staat om een beslissende eindpass te geven of iemand vrij voor het doel te zetten. Het doelpunt dat Tholense Boys al vroeg in de wedstrijd scoorde, kwam dan ook niet via een eigen aanval tot stand. Het werk van een storende Piet den Boef werd beloond, toen de doelman van Se rooskerke de bal tegen de Tholenaar opschoot, waarbij hij in het doel ver dween. Na deze voortvarende start bleef Tholense Boys de sterkste ploeg. Vooral Johan Schot speelde heel gedreven. Door de lange win terstop en het uitzitten van een schorsing speelde hij na vier maan den weer een competitieduel. Ver slagenheid was er dan ook bij Tho lense Boys, toen na een half uur de spelbepaler aan zijn schouder geblesseerd raakte. Op karakter bleef de aanvoerder nog tot aan de rust voetballen, maar daarna was hij genoodzaakt om de strijd te staken. Inmiddels was Serooskerke al langs zij gekomen door met een directe vrije trap doelman Jacco Proost het nakijken te geven. "Na het verlies van Johan Schot dreigden de kopjes te gaan hangen, maar Tholen heeft hel voortreffelijk opgepakt", aldus trainer René v.d. Boom, die France! Kousemaker voor Schot in de ploeg bracht. "Tho len heerste op alle fronten, maar speelde met te weinig variatie in de aanvallen en kreeg opnieuw weinig kansen." Halverwege de tweede helft werd bij Tholense Boys Maikel de Jong vervangen door Christian van Haaften en werd Maarten Bakx doorgeschoven naar het midden veld. Drie minuten voor tijd kreeg de thuisploeg een levensgrote kans op de overwinning. Vrij onverwacht kreeg Piet den Boef de bal voor zijn voeten. Maar doordat er veel effect in de opstuitende bal zat, kon hij deze niet in het doel werken, waar door het 1-1 bleef. "Conclusie: twee kostbare punten laten liggen tegen een ploeg die ook niet veilig is", stelt de trainer van Tholense Boys. Zonder trainer Lion de Frel, die voor zijn werk in Wales verbleef, leed WHS in Yerseke een 1-0 nederlaag. Leider Theo van Poortvliet nam de taak van De Frel waar, maar kon de hoofdtrainer niet verrassen met een goed resultaat. WHS speelde een matige eerste helft, waarbij de Sint- Annalanders niet opgewassen waren tegen het veel beweeglijker Yerse ke. Het was nog een wonder dat de schade bij de rust tot 1-0 beperkt bleef. De thuisploeg verprutste enkele mooie kansen en trof een keer de lat. WHS moest met man en macht verdedigen. Van de opzet om met een inschuivende laatste man met meer pressie te spelen, kwam in de praktijk weinig terecht. Zo moest linksbuiten Richard de Jonge de ver dediging assisteren om de opkomen de back op te vangen. Vijf minuten voor rust resulteerde het veldover- wicht in een 1-0 voorsprong voot Yerseke. Na rust speelde Yerseke uit een gesloten verdediging en had WHS veel meer balbezit. Hierbij open baarde zich de onmacht bij WHS, want ondanks dat het spel voorna melijk op de helft van Yerseke afspeelde ontstond er geen enkel doelgevaar. Halverwege de tweede helft viel Johan v.d. Repe geblesseerd uit en kwam Marco Scherpenisse als zijn vervanger in het veld. WHS ging achterin man op man spelen, maar de verdediging van Yerseke hield probleemloos stand. Voor de laatste tien minuten werd jeugdspeler Corné van Tilbeurgh in het veld gebracht voor Arie Fase. "Het wordt moeilijk voor WHS", concludeert leider Theo van Poortvliet. "De groep als geheel zal er de schouders onder moeten zetten om degradatie te voorkomen. Er zal een verbeten strijd moeten worden geleverd. Het komt nu niet meer aan op mooi voet bal, maar op resultaat. Overwinnin gen zijn in dit stadium van de com petitie nodig", aldus Van Poortvliet. In het duel tegen Yerseke kregen i Marco Scherpenisse, Leon den Ouden en Vincent de Jonge een gele kaart. Den Ouden mocht met zijn boeking niet mopperen, want vol gens de leider van WHS had de overtreding ook met rood bestraft kunnen worden. VVC'68 16 9 5 2 32 50- 23 Oostkapelle 16 8 6 2 30 37- 21 Yerseke 16 7 6 3 27 24- 18 Dauwendaele 16 6 7 3 25 34- 26 Amemuiden 14 7 4 3 25 28- 20 AZVV 16 6 5 5 23 24- 27 Rillandia 15 6 3 6 21 32- 23 Kapelle 16 5 4 7 19 33- 41 Serooskerke 16 3 7 6 16 20- 28 WHS 16 2 7 7 13 12- 22 Tholense Boys 15 2 4 9 10 16- 36 Colpl. Boys 16 2 4 10 10 18- 43 Noad had goede zaken kunnen doen in de uitwedstrijd tegen De Meeu wen. Kansen waren er genoeg, maar de afwerking faalde. Het thuisteam won met 3-2. Trainer C. van 't Hof moest de opstelling van Noad aan passen. Erik Fontijne en topscorer Leo Zuidweg ontbraken. Daardoor kwam Leo Polderman naast Kees van Tiggele in de spits te staan. Omdat er nog een andere wedstrijd bezig was op het hoofdveld van De Meeuwen moest men tien minuten wachten. De geel-groenen begonnen slecht aan het duel. Al na vijf minu ten keek Noad tegen een 2-0 ach terstand aan. De openingstreffer van De Meeuwen werd goedgekeurd door de arbiter die daarmee het vlag- signaal van grensrechter M. Verker- ke voor buitenspel negeerde. Het werd 2-0 doordat een spits van de thuisploeg in de kruising kopte na een voorzet vanaf de flank. Noad was door deze wel heel snelle ach terstand van slag en daardoor kreeg De Meeuwen nog vijf grote kansen, maar die werden niet benut. Alleen de hard werkende Leo Polderman en Menno Fontijne waren aan Noad- zijde nog gevaarlijk. Ook Jaap van Oudenaarde kopte uit een hoek schop het leer maar net over het doel. Tijdens de rust deelde Van 't Hof zijn spelers mee dat de inzet en de positieverantwoording minimaal waren. Dat werkte, want in de twee de helft zag men weer een gedreven Noad op het veld. Op een steek-pass van Hans Polderman maakte Kees van Tiggele de aansluitingstreffer: 2-1Daarna kreeg dezelfde Van Tig gele de kans om Noad op gelijke hoogte te brengen, maar uit de voor zet van Leo Polderman raakte hij de bal niet goed. De counter van De Meeuwen die hierop volgde, leverde een hoekschop voor de thuisploeg op. Een spits kopte richting de krui sing. Daar stond Noad-verdediger Yke Verwijs op de lijn. Hij kopte via de onderkant van de lat de bal in eigen doel: 3-1. Voor de geel-groe- nen was het nu alles of niets. Jaco de Jonge kwam in het veld voor Frans Quist en Noad ging volledig in de aanval. Eerst schoot Leo Polderman tot tweemaal toe op de lat en daarna kopte Jaap van Oudenaarde op de lat uit een comer van Ronnie van der Ree. Even later had een hoekschop van Van der Ree wel effect. De Jon ge kopte het leer achter de doelman van De Meeuwen. Maar even later volgde een dramatisch moment voor Noad. Kees van Tiggele maakte een overtreding tegen de aanvoerder van de thuisclub. Volgens Noad over dreef deze zijn val verschrikkelijk en zou hij 'als een gek' tekeer gegaan zijn tegen Van Tiggele. Deze liet zich vervolgens gaan en kreeg daar voor een rode kaart. De aanvoerder ging vrijuit. Jaap van Oudenaarde ging hierna in de spits spelen waar door er achterin een één-op-één situatie ontstond. De kansen die De Meeuwen nog kregen, werden ech ter gesmoord door de verdediging en doelman Ligtendag. Noad zelf kon met tien spelers geen druk meer uitoefenen op het doel van De Meeuwen en verloor de wedstrijd. Middelburg 16 11 2 3 35 43- 18 Kruiningen 16 11 2 3 35 45- 27 SSV'65 16 11 1 4 34 40- 15 Tern. Boys 16 8 6 2 30 38- 18 SKNWK 16 8 4 4 28 49- 32 Bevelanders 16 6 5 5 23 29- 21 Meeuwen 16 6 4 6 22 23- 24 WIK 16 6 1 9 19 36- 33 NOAD'67 16 5 2 9 17 29- 45 Wemeldinge 16 4 3 9 15 15- 26 Zaamslag 16 3 3 10 12 17- 47 Krabbendijke 16 0 1 15 1 8- 66 zense Boys. Slechts zes van de vijf tien basisspelers waren van de partij. Twee spelers moesten worden afge staan aan het reserveteam. De overi gen waren geblesseerd of gaven de voorkeur aan andere bezigheden. Doordat WHS 4 geen competitie verplichtingen had, kon het derde met spelers van dit lagere team wor den aangevuld. Zes spelers van WHS 4 maakten deel uit van de basis. Na een gelijkopgaande openingsfase kreeg Terneuzense Boys na een half uur spelen de eerste doelkans. Met een voortreffelijke redding keerde doelman Marco de Jonge de inzet. Enkele minuten later verkeek de doelman zich echter op een hoek schop, waardoor Temeuzen alsnog op voorsprong kwam. De laatste minuten van de eerste helft klopte er niets van de verdediging van WHS. De voorhoedespelers van Temeuzen konden naar hartelust aanvallen en profiteren van de gaten in de verde diging, waardoor Temeuzen uitliep naar een 0-4 voorsprong. Voor de tweede helft wisselden Theo Fase en Izaak Gunter van posi tie en kwamen William Quist en Harm Moerland in het veld voor repectievelijk Willy Jeroense en Piet Ridderhof. WHS kreeg via Wim Fase, William Quist en Rien Fase aardige kansen, maar de Sint-Anna- landers konden de eer niet meer red den. Doordat in de tweede helft de verdediging beter georganiseerd was, met name dankzij de sterk spe lende A-junior Harm Moerland, bleef de stand 0-4. Veere 2 15-33 Dauwend. 2 16-31 Zwaluwe 2 16-30 Oostkap. 2 16-27 AZVV2 16-24 Kapel le 2 16-21 Tem. B. 2 Meeuw. 2 Seroosk. 2 16-18 Dintel. 2 16-17 FSV 2 WHS 3 15 -19 16 -18 16 -15 16 - 8 De derde keus van WHS zal ook volgend seizoen uitkomen in de reserve derde klas, waarin het momenteel onderaan staat. De Sint- Annalanders komen niet in aanmer king voor de versterkte promotie, waarbij de eerste acht ploegen voor volgend seizoen worden ingedeeld in de nieuw te vormen reserve twee de klas. Zaterdag werd in Sint-Annaland een 0-4 nederlaag geleden tegen Terneu- Slabbecoornweg 38,4691 RZ Tholen tel. 0166-603497 Ook op zaterdagochtend geopend van 8.00-12.00 uur Advertentie I.M. D-pupil Leonard Ketting van tafeltennis vereniging Smash '76 heeft zaterdag bij het West-Brabantse kampioenschap te Steenbergen een tweede plaats in zijn klasse behaald. Hij was de enige Sint- Annalander die wist te imponeren. De speler drong door tot in de finale, maar die verloor hij kansloos in twee games. De overige deelnemers van Smash wer den vroegtijdig uitgeschakeld en konden al snel terug naar Sint-Annaland. Chris tian van 't Hof struikelde in beide klassen over een speler die twee niveaus hoger speelt. David van Driel (spelend met G- licentie) bereikte de laatste acht, maar werd toen eveneens uitgeschakeld. Ook Jos Bakker (H-licentie) kon de tegen stand niet bolwerken. Het tweede team van Smash was het eni ge dat nog voor de competitie in actie kwam. Zaterdag ontmoette het thuis degradatiekandidaat Witac 2. Kees van Poortvliet stond deze middag in de basis, maar zijn tegenstanders waren een maat je te groot en hij verloor al zijn partijen. Adrie Aarnoudse en Rafaël Fructuoso waren ook niet in topvorm en wonnen elk één wedstrijd. Aangezien ook het dubbelspel verloren ging, won Witac met 2-8. Eerder trof Smash 2 in een uitwedstrijd naamgenoot Smash '70 4 uit Noordhoek dat eveneens een nominatie heeft om te degraderen. Het bleek echter toch een lastige tegenstander te zijn. Adrie Aar noudse, David van Driel en Rafaël Fruc tuoso wonnen elk slechts één partij. Smash '76 verloor zo met 7-3. Door deze twee nederlagen op rij staat Smash 2 op de laatste plaats in de vierde klasse met zestien punten. Als de Sint-Annalandse ploeg niet snel punten gaat vergaren, dreigt al na één seizoen degradatie uit de vierde klasse. Programma 30 maart: Smash-Stiphout 3, Pingpongers-Smash 3, kadetten Tana- ka-Smash, junioren Smash '70 3- Smash'76 2, kadetten Smash 3-Roosen- daal 3, kadetten TCO 3-Smash 4, welpen Smash A-Vice Versa B, welpen Smash B-TTK. Alle thuiswedstrijden beginnen om twee uur in sportzaal De Wellevaete te Sint-Annaland. Het fietsseizoen is zondag weer begon nen voor wielertoerclub De Bidon uit Sint-Maartensdijk. Voorzitter Johan Bijl begroette, ondanks het mistige en koude weer, achttien leden aan de start van de eerste rit. Deze tocht van 44 kilometer lengte werd ondermeer door enkele nieu we leden gereden en voerde door de pol ders van Tholen. Na ongeveer 20 kilo meter kreeg de voorzitter de eerste lekke band van het seizoen. Dankzij de volg- wagen met reservemateriaal was dat pro bleem echter snel opgelost. Ondanks het feit dat de conditie niet bij iedereen opti maal was, kon men het tempo toch goed volgen. Op de Oudelandsedijk bij Tho len werd nog gedemarreerd door de rij ders die energie over hadden. De groep kwam echter gezamenlijk Sint-Maar tensdijk weer binnen. In clubhuis café De Kaai praatte men nog wat na onder het genot van koffie en broodjes. De vol gende rit wordt zondagmorgen verreden en begint om half tien. Wekelijks wordt er dan op dinsdagavond om half zeven en op zondagmorgen om negen uur gere den. De start is telkens op de Markt te Sint-Maartensdijk. Twee leden van boksvereniging Hobo ken uit Sint-Maartensdijk zijn kampioen van Zuid-Holland en Zeeland geworden. In de Oranjehal in Den Haag werd in de diverse klassen om het kampioenschap gestreden. In de categorie halfzwaarge- wicht (tot 81 kg) haalde Rinus Timmer uit Bruinisse de finale. Hij speelde tegen de uit Marokko afkomstige Idoulache. Timmer bokste technisch goed en werkte zijn tegenstander al in de eerste ronde tegen het canvas. Na negen tellen rust vond de trainer van Idoulache het genoeg en gooide de handdoek in de ring. Daar door werd Timmer kampioen. De uit Engeland afkomstige Timmy Tay lor uit Steenbergen bokste in het zwaar- weltergewicht (tot 71 kg) in de finale een zware partij tegen Betah uit Bosnië. In de eerste ronde moest Taylor veel incasse ren van de wild inkomende Betah. Maar na de nodige instructies van de trainers Aad en Leen Jansen, bokste Taylor met goede, lange stoten zijn tegenstander van zich af. Hij won uiteindelijk op punten met een score van vier tegen één en ook hij werd zo kampioen van Zeeland en Zuid-Holland. Atleet Wim van Dijke uit Sint-Maartens dijk heeft in de City Boulevard Run te Vlissingen zijn rentree gemaakt in de atletiek. Van Dijke was 1,5 jaar lang niet actief in de sport vanwege een operatie aan zijn knie. De wegwedstrijd in Vlis singen voerde over 20 kilometer en het parcours besloeg één ronde met een keerpunt. Atletiekclub Atletico tekende voor de organisatie. Het weer was goed en de tijden waren redelijk. Zonder last te hebben gehad van zijn knie, passeerde Van Dijke de finish in 1.12.02 uur (een gemiddelde snelheid van 16,6 km per uur) en was daarmee de vierde veteraan. Ook Piet Hage uit Scherpenisse was in Vlissingen van de partij. Hij finishte in 1.21 uur en daarmee haalde hij een gemiddelde snelheid van 14,8 kilometer per uur.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1996 | | pagina 17