Provincie Zeeland Waterwegen voor plant en dier Drie automobilisten gaan de mist in Overgangsbestuur Zeeuwse Eilanden in strijd met wet Milieupreventie op campings Tweede keer scriptieprijs van SVRZ Streekschool fuseert met Keldermans Directeur voor patiëntenzorg bij Vrederust Onderzoek naar latente behoefte zorg bij ouderen Vakantie voor kansarm kind in gastgezin J aar ver gader ing wereldwinkel in vernieuwd pand Donderdag 28 maart 1996 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Abdij Nieuws is de informatierubriek van de Provincie Zeeland. Redactie; Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 13 92 Planten en dieren wonen als het ware deels in beschermde gebieden: natuurgebieden. Maar ze moeten zich ook kunnen verplaatsen of verspreiden. Dat gebeurt onder meer via water. Die waterwegen, de zogeheten natte ecologische verbindingszones, zijn door de provincie in kaart gebracht. Informatie Voortplanting Politie: Bestuurders rijden onverantwoord Op de splitsing Krabbenkreekweg/Broekseweg bij Oud- Vóssemeer was woensdagmorgen drie keer hetzelfde tafereel te zien. In de potdichte mist reden drie automobi listen vanaf de Krabbenkreekweg rechtdoor en beland den in de sloot. Eén van hen raakte gewond. De politie constateerde dat diverse bestuurders onverantwoord reden in het slechte weer. Te hard gereden Woord en Daad Handelsonderneming Van Beers Techniek B.V. De Boe is desondanks teleurgesteld De regels waarin de samenstelling van het overgangsbe stuur van fusiewaterschap de Zeeuwse Eilanden is gere geld, zijn in strijd met de wet. Volgens de voorzitter van de afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State is dat niet toegestaan, maar tegelijkertijd acht deze zich niet bevoegd uitspraak te doen over bezwaren tegen de instel ling van het nieuwe waterschap. "Juist daarom heb ik daartegen ook geen bezwaar gemaakt", reageert mr. J.A. de Boe uit Poortvliet enigszins teleurgesteld. Democratisch Niet behandeld Abdij Nieuws Dertien campings hebben vorige zomer meegedaan aan het project "milieuzorg stich ting Zeelandcampings". Doordat campings in de zo mer tot de drukstbevolkte plekjes van Nederland beho ren, is milieuzorg een belang rijk onderdeel voor het leef klimaat op de campings. Het gaat om vijf campings op Wal cheren, vier op Schouwen-Duive- land, twee in Zeeuwsch-Vlaande- ren, één op Noord-Beveland en één op Zuid-Beveland. De bedoeling van het project was campings in Zeeland te assisteren bij de invoering van preventieve milieuzorg en de resultaten van het project te bundelen. Gekeken werd in hoeverre campings al aan milieupreventie doen. Kosten Bij kamperen worden kosten gemaakt. Campingbeheerders betalen tussen de f 1,- en f 1,50- per overnachting om milieuvrien delijke service te verlenen. Uit het project blijkt dat de kosten van het verbruik van water, elektrici teit, gasverbruik, afval en schoon maakmiddelen kunnen worden teruggedrongen. De kosten van water bedragen gemiddeld 35 Vooral stand plaatsen verbruiken veel water. De kosten voor elektriciteit bedra gen 25%. Ook hier verbruiken de standplaatsen het grootste deel. De grootste gasverbruikers zijn het sanitair, de horecagelegen heden en het zwembad. Deze vormen 20% van de kosten. Afval en schoonmaakmiddelen zijn het goedkoopst: respectievelijk 15% en 5% van de kosten. Verbruik terugdringen De getallen die in het rapport ver meld staan, kunnen campingbe heerders gebruiken om hun eigen gegevens te vergelijken. In het rapport worden suggesties ge daan om verbruik terug te drin gen. Door de aanschaf van bijvoor beeld waterbesparende douchekoppen en waterbe sparende stortbakken wordt waterverbruik verminderd. Elektriciteit kan worden terug gedrongen door bijvoorbeeld de aanschaf van spaarlampen en energiezuinige apparatuur in verhuurcaravens. Verder staan in de gids sugges ties om milieubelastende stoffen te beperken en gasverbruik terug te dringen. Het terugdringen van het verbruik levert lagere kosten op. Dit levert winst op voor het bedrijf en het milieu. Maatregelen Enkele campings hebben al maat regelen genomen om het verbruik terug te dringen. Zij zijn bereid om ervaringen met andere cam pingbeheerders uit te wisselen. Preventie is een belangrijk onder deel van het provinciaal milieu beleid. Vandaar dat de provincie dit project heeft gefinancierd. De deelnemende campings hebben ook een bijdrage geleverd. De gids 'preventieve milieu zorg bij campingbedrijven' is gratis verkrijgbaar bij het in formatiecentrum van de prov incie, Abij 9 in Middelburg, tel. 0118-631400. Watergangen met een totale lengte van 205 km verbinden natuurgebieden in Zeeland met elkaar. Het zijn de water wegen waarlangs planten en dieren zich kunnen versprei den van het ene gebied naar het andere. In de vaktaal heet het dan 'natte ecologische verbindingszones. De natuurgebieden bij elkaar noemt met de ecologische hoofdstruc tuur. Het merendeel van de ver bindingszones, 145 km, ligt in Zeeuwsch-Vlaanderen. Otterkwaliteit De perfecte verbindingszone is een waterweg die ook geschikt is voor een otter. Niet dat er in Zee land overal otters moeten komen, maar de praktijk heeft uitgewezen dat kwaliteit die nodig is voor otters, uitstekend voldoet voor andere dieren. De ideale watergang heeft een waterbreedte van minstens vijf meter, een helling die per vier meter niet meer stijgt dan een meter, geen oeverbeschoeiing en een ononderbroken begroeiing van beide oevers met riet of struweel over een breedte van minstens tien meter per oever. De begroeiing is noodzakelijk om dieren dekking te bieden. In hoe verre overal het ideaalbeeld is te makkelijker: de zone maakt im mers deel uit van de ecologische hoofdstructuur die Rijk en pro vincie willen verwezenlijken. De aanwijzing van de natte zones leidt niet of nauwelijks tot beper king voor de landbouw. De zones krijgen namelijk geen aparte sta tus als natuurgebied en het eigen dom en beheer blijft bij de beheer ders van de watergangen, de waterschappen. Het verwerven van grond langs een watergang om die beter geschikt te maken voor een natuurlijke taak zal al leen op vrijwillige basis plaatsvin den. De plannen voor de natte ecolo gische verbindingszones zijn nog niet definitief. Het ziet er naar uit dat Gedeputeerde Staten in april een besluit kunnen nemen. Milieutijdingen Dit artikel is ontleend aan Milieu tijdingen, een periodiek verschij nend informatieblad van de pro vincie over ontwikkelingen die van belang zijn voor natuur en milieu in Zeeland. Een gratis abonnement op dit blad is verkrijgbaar bij het informatiecentrum van de provincie, Abdij 9 in Middel burg, tel. 0118 -631400. verwezenlijken, hangt onder meer af van de beschikbaarheid van grond langs de watergang. 25 jaar Uiterlijk in 2015 moet de ecolo gische hoofdstructuur, en dus ook de verbindingen er tussen, klaar zijn. Uit de inventarisatie van de natte zones moet blijken wat er per verbinding nog moet ge beuren. Een deel van de verbin dingswateren voldoet van nature al aan de eisen. Op basis van de lengte die resteert kunnen de waterschappen het aantal in te richten kilometers waterloop per jaar berekenen. Uitwerking van rijksplan In het Natuurbeleidsplan noemt het Rijk de verwezenlijking van een ecologische hoofdstructuur van vitaal belang voor behoud en herstel van de Nederlandse na tuurwaarden. Het is aan de pro vincies om de vaag aangeduide ecologische hoofdstructuur ge detailleerd uit te werken. Het aanwijzen van verbindingszones, de natte wegen zoals nu, is de laatste fase. Geen beperking landbouw Het aanwijzen van natte verbin dingszones maakt het krijgen van subsidies voor de uitvoering ge- De zogeheten Effectrapportage Herstel Natuur Westerschelde is beschikbaar. Het rapport is een technische uitwerking van de eerder verschenen Alternatieven- nota en Projectenbundel. De officiële benaming van het rapport luidt: Ontwikkelingen in de Wester schelde, prognose voor de ko mende 25 jaar. Het rapport is verkrijgbaar bij het informatiecentrum van de provin cie, Abdij 9 in Middelburg, tel. 0118-631400. Het Zeeuws Biologisch Museum (ZBM) besteedt dit voorjaar aan dacht aan voortplanting en ouder schap bij dieren. Broeden, zogen, vissen, vogels, insekten als treksprinkhanen en neushoornkevers, konijnen; kortom, te veel om op te noemen. ZBM De Manteling, Duinvlietweg 6 in Oostkapelle is in april en mei op zondag en dinsdag t/m vrijdag geopend van 10.00 tot 17.00 uur; zaterdag en maandag van 12.00 tot 17.00 uur. De stichting voor regionale zorgver lening (SVRZ) organiseert dit jaar voor de tweede keer een scriptieprijs voor Zeeuwse leerlingen in de gezondheidszorg. De prijs is bedoeld om de belangstelling voor het werken in de gezondheidszorg te stimuleren en om de kwaliteit van de zorg te verbeteren. De SVRZ-scrip- tieprijs bestaat uit een trofee en 3000 gulden. Bovendien zijn er twee aan moedigingsprijzen van 1000 gulden. De winnaar krijgt de prijs op een mini-symposium in het Arsenaal theater in Vlissingen. Tot 1 juli kan men bij de SVRZ werkstukken inle veren en op 11 oktober wordt de winnaar bekend gemaakt. Vorig jaar werden er 53 scripties ingeleverd. Van de SVRZ maken ook zorgcen trum Ten Anker in Tholen en De Rozeboom in Sint-Philipsland deel uit. Markiezaat College. Zo gaat de school in Bergen op Zoom heten die ontstaat door een fusie tussen het technisch college Antonie Kelder mans en de streekschool West-Bra bant. De samenwerking, die er bestuurlijk al sinds 1 januari is, wordt op 1 augustus een feit. Er ont staat dan een school met 1100 leer lingen bij de dagopleiding en 2200 bij de deeltijd-opleiding. Daarnaast wordt jaarlijks voor zo'n 2500 men sen onderwijs op contractbasis (voor het bedrijfsleven) verzorgd. De onderwijsinstelling heeft 275 perso neelsleden in dienst, van wie de werkgelegenheid voor de komende twee jaar gegarandeerd is. Het Markiezaat College voor mid delbaar beroepsonderwijs krijgt zeven richtingen: vijf technische opleidingen, een deeltijdopleiding voor verzorging, kappen, handel en economie, en voor onderwijs aan bepaalde doelgroepen het studenten service centre. Op termijn worden alle opleidingen geconcentreerd aan de Nobellaan, maar vooralsnog blijft ook het gebouw van de streek school aan de Ringersweg in gebruik. De centrale directie van de school bestaat uit J.F.M. Jongenee- len en A.J.M. Geerts. Eerder waren ook het Zoomvlietcol- lege en het regionaal instituut voor volwasseneneducatie bij de fusiebe sprekingen betrokken, maar die haakten af. Inmiddels zijn opnieuw besprekingen begonnen om op ter mijn te komen tot één regionaal opleidingscentrum (ROC) voor West-Brabant, waarin beroepson derwijs en volwasseneneducatie de krachten bundelen. Omstreeks half acht reed een 52- jarige bestuurder van een taxibusje uit Zierikzee over de Krabbenkreek weg. Door de mist zag hij de split sing te laat en kon niet meer stop pen. Het busje schoot de Broekse- weg over, ramde een rood-wit waar schuwingshek en passeerde rake lings een ANWB-paal met richting wijzers. Vervolgens reed de man het fietspad over en kwam pas aan de overkant van de sloot tot stilstand. De Zierikzeeënaar moest licht gewond worden afgevoerd naar zie kenhuis Lievensberg in Bergen op Zoom. Nog terwijl de agenten op het sleep bedrijf stonden te wachten, maakte een 39-jarige vrouw uit Sint-Philips land dezelfde gang. Ook zij zag de splitsing te laat en belandde achter het busje aan de overzijde van de sloot. De vrouw raakte niet gewond en werd door de politie thuisge bracht. Toen de agenten terugkwa men, bleek een derde automobilist zijn voertuig tegen dat van de vrouw geparkeerd te hebben. Deze 29-jari- ge man uit Amersfoort (die reed in de auto van een Sint-Philipslander) was eveneens verrast door het opdoemen van de splitsing en reed ook via het fietspad naar de overzij de van de sloot waar hij tegen de auto van zijn voorgangster botste. Ook hij kwam er zonder kleerscheu ren vanaf. Op de splitsing sneuvelde nog een boom door al dit geweld. De politie deelde vervolgens diverse waarschuwingen uit aan bestuurders die te hard reden. Want een te hoge snelheid was ook de oorzaak van de drie ongevallen. Een aantal auto's volgden bijna dezelfde weg, maar wisten nog op tijd te stoppen. De politie contstateerde dan ook dat 'diverse automobilisten zich onver antwoord gedragen bij slechte weersomstandigheden'. Het zou dan met name gaan om te hoge snelhe den, onvoorzichtig naderen van een splitsing, onverantwoord inhalen en een onvoldoende verlichting. Van de drie betrokken voertuigen zijn de kentekenbewijzen ingenomen van wege de grote schade die ze oplie pen. De afdeling verkeer van het Middelburgse bureau technische ondersteuning van de politie heeft een onderzoek ingesteld. De collecte voor het Reumafonds heeft in Stavenisse 833,- opge bracht. Gevers en collectanten hartelijk bedankt. De collecte voor het Reumafonds bracht in Poortvliet 1450 gulden op. Dat is zo'n twintig gulden meer dan vorig jaar. In Sint-Annaland bracht de collecte ƒ1724,60 op. In Sint- Maartensdijk deed men 1875,40 in de bus. Gevers en collectanten hartelijk bedankt. In Sint-Philipsland en Anna Jacoba- polder is ook gecollecteerd voor het Reumafonds. Dat bracht ƒ1586,70 op. Gevers en collectanten hartelijk bedankt. Het comité Tholen van de reforma torische hulpverleningsorganisatie Woord en Daad houdt in de week van 1 tot en met 6 april een huis-aan- huis-collecte in alle plaatsen van de gemeente Tholen. De opbrengst komt ten goede aan straatkinderen in het Filipijnse Manilla. Psychiatrisch ziekenhuis Vrederust te Halsteren krijgt per 1 april een nieuwe directeur patiëntenzorg. Psychiater mevr. W. Smith-van Rietschoten neemt daarmee de plaats in van ad-interimdirecteur J.F.J. van den Bosch die deze func tie waarnam na het vertrek van J. Lucieer. Woensdag aanstaande opent Van den Bosch nog de nieuw bouw van de afdeling deeltijdbehan deling en dienst activiteiten De Meerpaal van het psychiatrisch zie kenhuis. Er wordt dan van één tot vier uur een open dag voor genodig den gehouden. De provincie gaat een onderzoek instellen naar de verborgen behoefte aan zorg onder ouderen. Provinciale staten veronderstellen dat er een groot aantal ouderen is dat een rela tief grote behoefte heeft aan zorg, maar toch thuis woont. Daarbij zou niet of onvoldoende bekend zijn waarom deze mensen geen beroep doen op de beschikbare voorzienin gen zoals allerlei diensten en bij voorbeeld een bejaardenoord of woon-zorgcentrum. Provinciale sta ten hopen op die manier meer inzicht te krijgen in de problemen en wensen van zelfstandig wonende ouderen. Daar zou dan weer uit voort moeten vloeien dat het beleid voor ouderenzorg meer gericht wordt op de vraag. Aan drie instel lingen is offerte gevraagd voor de uitvoering van het onderzoek: IVA in Tilburg, de stichting VMC Zee land in Middelburg en de Erasmus universiteit te Rotterdam. Slabbecoomweg 38, 4691 RZ Tholen tel. 0166-603497 Ook op zaterdagochtend geopend van 8.00-12.00 uur Advertentie I.M. Een kansarm kind een onbezorgde vakantie van drie weken bezorgen. Dat probeert de stichting Europa Kinderhulp te realiseren door deze kinderen onder te brengen bij gast gezinnen. Kinderen van alcoholisten of drugsverslaafden kunnen daar ervaren dat het binnen een gezin ook anders kan dan ze gewend zijn. Sommigen weten niet beter of wat ze vandaag krijgen, zijn ze mis schien morgen alweer kwijt. Een jasje wordt geruild voor een spuit, een walkman verkocht voor een fles whisky. Europa Kinderhulp zoekt mensen die hun ogen niet sluiten voor dit soort dingen, die willen hel pen. Door kinderen enkele weken in huis te nemen. Mensen die belang stelling hebben om als gastgezin te fungeren, kunnen contact opnemen met mevrouw WJ. Donken-van Dij- ke, tel. 0166-662979. "Waar u het voor doet? Misschien voor het kind je dat van zijn gastouder een wens mocht doen en zei: dat mijn moeder van mij houdt", aldus een woord voerder van Europa Kinderhulp. "Op deze manier blijft er van de rechtsbescherming van de burger weinig over", aldus de oud-gedepu teerde. "Het is knap vervelend dat op het verzoek om een voorlopige voorziening pas na twee maanden een uitspraak komt. De bodempro cedure kan ook nog een hele tijd uit blijven, terwijl de uitspraak daarin te voorspellen is. Straks krijg je te horen dat je te laat bent, omdat het nieuwe waterschap al een hele tijd draait. Maar mijn eerste bezwaar heb ik al in mei vorig jaar inge diend", zegt De Boe. Hij stelt vast dat de Raad van State hem overduidelijk gelijk geeft op het hoofdpunt van zijn bezwaar, want een waterschapsbestuur dient op grond van de waterschapswet democratisch gekozen te worden. "Bij de rechtbank in Middelburg heb ik niet de kans gekregen dat te ver tellen en ook de provincie stond me dat niet toe." Het hoogste rechtscol lege oordeelt dat de waterschapswet weliswaar niet voorziet in het tus sentijds opheffen van waterschap pen en vormen van een nieuw, maar dat reglementen om in deze leemte te voorzien niet in strijd mogen zijn met de wet. En bij Zeeuwse Eilan den is dat het geval. In plaats van nieuwe verkiezingen uit te schrij ven, heeft de provincie bepaald dat een deel van de in 1994 gekozen hoofdingelanden van elk van de bij de fusie betrokken waterschappen - op grond van het aantal toen ver gaarde stemmen - zitting neemt in een overgangsbestuur. Daardoor vielen 48 van de 110 bestuurders buiten de boot. Een democratisch gekozen openbaar orgaan is volgens De Boe vervangen door een niet democratisch tot stand gekomen orgaan. Middelburg wil de water schapsverkiezingen perse koppelen aan de gemeenteraadsverkiezingen en die vinden pas in maart 1998 plaats. De Raad van State concludeert, dat De Boe noch de eveneens bezwaar makende mevrouw B.J. Flach-de Geus uit Renesse tegen instelling van het nieuwe waterschap zijn 'en derhalve ook niet tegen de opheffing van de bestaande waterschappen'. Omdat op grond van de water schapswet geen beroep mogelijk is tegen de instelling van een nieuw waterschap, acht de Raad van State zich niet bevoegd om een uitspraak te doen. "De voorzitter koppelt hier ten onrechte twee dingen aan elkaar", aldus De Boe. "Ik heb namelijk tegen de instelling van Zeeuwse Eilanden geen bezwaar gemaakt, maar uitsluitend tegen de opheffing van de vier oude waterschappen. Ik voel me dan ook niet in mijn bezwa ren behandeld." De Poortvlietenaar verwacht in de bodemprocedure hierover nog het een en ander te berde te kunnen brengen, maar maakt zich geen illu sie over de afloop. De vereniging Wereldwinkel afde ling Tholen opent morgenavond de deuren van de vernieuwde winkel aan de Stoofstraat in Tholen. In een week tijd gaven een aantal vrijwilli gers de winkel een ander aanzien. Er werd geschilderd, het plafond werd veranderd en de verlichting aange past. Gekoppeld aan de heropening wordt de jaarvergadering gehouden. Dat zal in een ongedwongen sfeer gebeuren. Zo kunnen de leden/dona teurs kennismaken met het nieuwe interieur van de winkel. Er worden ook allerlei nieuwe produkten getoond uit diverse landen. De ver gadering is openbaar en alle belang stellenden zijn welkom. Er wacht de aanwezigen behalve een kopje kof fie of thee ook nog een andere ver rassing. De Wereldwinkel hoopt ook geïnteresseerden voor vrijwilli gerswerk te trekken. Pak even uw zakboekje THOLEN 28 mrt. bloeddonoravond Rode Kruis, Meulvliet 18 u. 30 mrt. zang- en orgelavond t.b.v. Roemeens bejaardentehuis, Ned. Herv. kerk 19.30 u. 2 apr. bkoemschikken Anbo, Schut tershof 14 u. 3 apr. voorlichtingsavond borstvoe dingsorganisatie La Leche League, Markt 12 20.15 u. 14 apr. startersrit Motortoerclub Tholen, Zoekweg 19 u. 16 apr. themamiddag Anbo door dhr. Van Elsacker, Schuttershof 14 u. 17 apr. mevr. Van Gelder bij NCVB over project Irian Jaya, Visnet 19.30 u. 19 apr. bingo bejaardensoos, Ten Anker 14 u. 27 apr. orgelconcert Martin Mans met harpist Joke Brethouwer en panflui- tist Fred Mann, Grote Kerk 20 u. OUD-VOSSEMEER 29 mrt. toneelavond voetbalver. Vosmeer, Vossenkuil 19.30 u. 30 mrt. bingo van Rooms Katholie ke kerk, Vossenkuil 20 u. SINT-ANNALAND 30 mrt. Paaszangavond m.m.v. drie koren, N.H. kerk 19.30 u. 8 apr. puzzel-oriëntatierit WHS, start Sportveld 16 u. 10 apr. Terugkomdag vakantiebij- belclub, N.H. verenigingsgebouw 10.30 u. 20 apr. Ingebruikname jeugdruimte zolder (met open middag), N.H. kerk 19 u. SINT-MAARTENSDIJK 30 mrt. zang- en orgelavond, Maar tenskerk 19 u. 30 mrt. tweede deltawedstrijd Ooster- scheldevissers, Stavenisse 11.30 14.30u. 8 apr. Paasbrunch met bingo Anbo, café Smerdiek 12 u. 11 apr. Drs. De Rooij bij platte landsvrouwen over kijkoperaties, Haestinge 19.45 u. SCHERPENISSE 30 mrt. jaarvergadering Anib Tho len, Holland Huis 14 u. 3 apr. bloemschikken plattelands vrouwen 24 apr. mevr. Boxhoorn vertelt bij plattelandsvrouwen over regentes Emma POORTVLIET 28 en 29 mrt. toneelavonden basis school De Eevliet, 't Ouwe Raed'uus 19 u. 17 apr. mevr. Zantbergen vertelt plattelandsvrouwen over spoed eisende hulp, Ouwe Raed'uus 20 u. SINT-PHILIPSLAND 29 mrt. concert Smalstads Mannen koor met sopraan Wilma Janmaat, Wimpel 20.15 u. 12 apr. jaarvergadering Rode Kruis in kader 50 jaar bestaan, Wimpel 19.30 u. 24 apr. verrassingsavond platte landsvrouwen, Wimpel 20 u. BERGEN OP ZOOM t/m 21 apr. schilderijen van Gerrit Sol, Markiezenhof. 28 mrt. tragi-komedie 'Walters Hemel' van Martine Bijl, De Maagd 20.15 u. 29 mrt. theaterconcert 'Wild' van The Shooting Party, De Maagd 20.15 u. 29 mrt. bluesroute met bands in diverse cafés in de binnenstad vanaf 22 u. 30 mrt. ballet 'Don Quichote' door staatsopera van Tatarstan, De Maagd 20.15 u. 30 mrt. Irish folk festival, Stoelemat 14-23 u. 31 mrt. t/m 16 juni schilderijen van Margriet Oomen, Markiezenhof. 31 mrt. cursus Ayurvedische massa ge, therapeutisch centrum De Roos 14 u. 2 apr. lezing Yoke over 'De Mens en De Werelden', Cinemactueel. 3 en 4 apr. musical 'La cage aux fol ies' met Ramses Shaffy en Jacco van Renesse, De Maagd 20.15 u. 11 apr. Haarlems Toneel met tragedie 'List en liefde', De Maagd 20.15 u. 14 apr. kennismaking Zazenmeditatie, therapeutisch centrum De Roos 14 u. 18 apr. komedie 'Don Juan of de liefde voor de meetkunde' door Theater de Appel, De Maagd 20.15 u. 18 apr. lezing Carla Groenewegen over 'Engelen', Cinemactueel 20 u. 19 apr. kamermuziek door Les Elé- ments, De Maagd 20.15 u. 20 apr. cabaret 'Fijne nuances' door Bert Visscher, De Maagd 20 apr. 21 apr. operette 'Wiener Blut' door Staatsoperette van Wroclaw, De Maagd 14.30 u. 21 apr. kennismaking aromathera pie, therapeutisch centrum De Roos 14 u. 27 apr. t/m 19 mei overzichtsten toonstelling Jan Mighorst, Markie zenhof. film+++film-i-i-+film+++film ROXY 1: Copycat - do en ma t/m wo 20 u., vr en za 18.45 en 21.30 u., zo 16.30 en 20 u. Pocahontas (Nederlandse versie) - za, zo en wo 14 u. ROXY 2: De Jurk - do, di en wo 20 u., vr en za 18.45 u., zo 16.30 en 20 u. Sudden Death - vr 21.30 u., za 14 en 21.30 u., zo en wo 14 u. Toy Sto ry (Voorpremière) - ma 18.45 u. CINEMACTUEEL 1: Jumanji - do en di 20 u., vr 18.45 en 21.30 u., za 14, 18.45 en 21.30 u„ zo 14, 16.15; 18.45 en 21.30 u.,wo 14 en 20 u. CINEMACTUEEL 2: Money Train - do en ma t/m wo 20 u., vr en za 18.45 en 21.30 u., zo 16.15, 18.45 en 21.30 u. Babe, een buitengewone big - za, zo en wo 14 u. CINEMACTUEEL 3: Ace Ventu ra, When Nature Calls - do en wo 20 u., vr en za 18.45 en 21.30 u., zo 16.15, 18.45 en 21.30 u. Pocahontas (Nederlandse versie) - za, zo en wo 14 u. Toy Story (Voorpremière) - ma 20 u. Les Films du Paradis/Film club Cinema Paradiso: Les Enfants du Paradis - ma 20 u. Bridges of Madison County - di 20.30 u. Radio Sloth is te bereiken op FM 106,5 MHz en via de kabel op 94,5 MHz. Omroep Zeeland is op Tholen en Sint-Philipsland te bereiken op 101.9 MHz op de FM en op Tholen via de kabel op 88.9 MHz

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1996 | | pagina 13