Renners melden zich massaal voor Vossemeerse wielerronde Smash verliest in chique tenue Koersbal Tholen Gymvereniging Olympia springt op een opblaasbare 'tumblingbaan' Rumoerig in A-poule van Meulvliet voor ouderen Wat minder records voor Dolfijn '92 IF Twee ploegen van Meulvliet pakken punten Wegwedstrijd in Melanen te Halsteren Organisatie moet nee verkopen tegen renners Eerste thuisnederlaag tafeltennissers in tweede klasse Vios C pakt titel bij Emergo K. v.d. Hoek in de prijzen op Maasvlakte Regionale voorwedstrijden turnen in sporthal Meulvliet Koersballen Donderdag 21 maart 1996 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 21 Zaalvoetbal "MEULVLIET" THOLEN Zaalvoetbal Eerste keer In Oud-Vossemeer gaat zaterdag het Thoolse wielerseizoen van start. De keus van de organisatoren om de ronde in het voorjaar te laten rijden, pakt goed uit. Voor de cou reurs is het dringen om aan het vertrek te komen. Het comité is zelfs gedwongen om nee te verkopen tegen wielrenners die zich nog aanmelden, omdat het maximum aantal deelnemers voor een criterium is bereikt. Na enkele moeilijke jaren lijkt het comité de juiste formule te hebben gevonden om het wielrennen in de regio weer nieuw leven in te blazen. Wielrennen De resultaten van Smash '76 waren het afgelopen week einde matig, maar drie van de zeven teams traden dan ook aan tegen de koploper in hun klasse. Smash 1 leed de eerste thuisnederlaag (2-8) tegen kampioenskandidaat Back Hands 3 uit St. Willebrord. Kadetten aan top In het nieuw Teleurstellen Streekrenners Korfbal Gymvereniging Olympia uit Tholen heeft een merkwaar dig tumtoestel aangeschaft. Het gaat om een zogenaam de 'tumblingbaan'. Dit is echter geen gewone tumbling baan, maar een opblaasbare. Een nieuwigheidje waarvan er in Nederland nog maar een paar zijn. De Thoolse gym vereniging heeft nu volgens voorzitter J. Pekelsma als eerste in Zeeland een dergelijk apparaat aangeschaft. Mogelijkheden Open les Voorronde Zwemmen In de A-poule van de Meulvlietcompeti- tie is het rumoerig. Doordat topper De Kaai twee weken achter elkaar een steek liet vallen, lijkt de ploeg uitgeschakeld voor het kampioenschap. Onbetwist lei der is nog steeds The Limit met 37 pun ten uit zeventien wedstrijden. Stalland en Hof van Holland volgen op de voet met 34 punten. Uitslagen: Hof van Holland- Noordpoort 6-5, Pinocchio-l'Esperance 5-4, Stalland-Smits Boys 5-1The Limit- De Kaai 6-1. In poule B is het rustiger. Daar gaat Sporting Maroc nog steeds aan kop, ondanks het feit dat de laatste twee weken niet werd gespeeld. De enige die nog een beetje bijblijft, is Hof Boys met 33 punten, maar met een wedstrijd meer gespeeld. Uitslagen: Calellas-Sporting Maroc niet gespeeld, Standaard Tholen- Kaai Boys 3-3, Dalem-De Kroon 7-2. In de bedrijvencompetitie werden er deze week slechts twee wedstrijden afge werkt. Het eerste team van General Elec tric Plastics verloor dinsdag ruim met 1- 8 van de collega's van GEP 3. Maandag avond werd Standaard Tholen met 5-7 geklopt door Le Chateau. De beide ploegen van zaalvoetbalvereni ging Meulvliet/Verhoeven koeltechniek hebben het goed gedaan. Het eerste team won zelfs twee keer. De eerste overwin ning was echter niet overtuigend. Uit tegen de zwakke degradant Drie Zwaan tjes in Rucphen kwam Meulvliet niet verder dan een krappe 4-5 winst. Doel puntenmakers aan Thoolse zijde waren: Erwin de Nijs (uit een strafschop), Has san el Jilali (op aangeven van Frank Tazelaar), Durmus Celik en twee keer Marco van der Wielen. De tweede partij speelde Meulvliet tegen een waardiger tegenstander. Voor de tweede keer in drie weken stond het team tegenover Bali Wouw. Bali verspeelde de vorige keer het kampioenschap door van de Thoolse ploeg te verliezen. Van Trijp werd hierdoor kampioen. Bali had sportief dus wat recht te trekken en ging dan ook sterk van start. Maar Meulvliet deed niet onder voor de tegenstander en had in de eerste helft zelfs het betere van het spel. De paal stond tot tweemaal toe een doelpunt in de weg op schoten van Erwin de Nijs en Hassan el Jilali. Een actie van Durmus Celik werd door de keeper van Bali gesmoord. Ook de tegenstanders waren nog even gevaarlijk rrtet enkele afstandsschoten, maar doel man Willem Weijts stond op zijn plaats. Meulvliet speelde goed samen en na een spannende eerste helft stond het nog steeds 0-0. Na de pauze leek het erop alsof Bali meer risico wilde gaan nemen. Dat werd binnen een minuut afgestraft door El Jilali die op aangeven van Frank Taze laar de Bali-doelman kansloos liet. Meulvliet zette door en na twee minuten was het 2-0 door een treffer van Peter Noordijke op aangeven van Jan Minhee- re. Vanaf dat moment controleerde de Thoolse ploeg de wedstrijd. Bali bleef in balbezit, maar kwam niet verder dan een afgekeurd doelpunt. Halverwege de tweede helft tekende Minheere 3-0 aan na een fraaie aanval via De Nijs en El Jilali. Bali ging forceren en liet de doel man als vijfde veldspeler meekomen. Dat leverde een aantal kansen op voor Meulvliet via afstandsschoten. Tot twee maal toe was het dan ook De Nijs die op deze manier de keeper verschalkte vanaf eigen helft: 5-0. Vlak voor tijd kon Bali de nul nog van het scorebord halen door dat Meulvliet even verslapte. De eind stand bleef daarna 5-1. Maandag speelt Meulvliet uit in Halsteren tegen Kanne- buis/De Pin. Het tweede team van Meulvliet speelde maandag uit tegen Kanja Tapperijke 2 in Oud Gastel. In de afgelopen seizoenen had Meulvliet meerdere malen tegen deze ploeg gespeeld, maar nog nooit gewonnen. Kanja stond twee punten boven het Thoolse team en dus was winst belangrijk voor Meulvliet. Bas Verduit was weer hersteld van een blessure en versterkte de Thoolse gelederen. Meul vliet ging meteen in de aanval. In de eer ste helft kon Kanja het nog redelijk bij benen, maar na de thee liepen de gasten gestaag uit. Meulvliet won uiteindelijk met 6-10 en steeg daardoor een plaatsje in de ranglijst. Verduit scoorde vier keer voor Meulvliet, terwijl Alexander van der Reest en Peter Franke elk drie treffers op hun naam schreven. Zondag 31 maart wordt in Halsteren in recreatiegebied De Melanen 'De Twintig van Halsteren' gelopen. Deze wegwedstrijd over 20 kilome ter wordt georganiseerd door atle tiekvereniging Olympia. Deze voor malige EHBO-loop gaat over ver harde, auto-vrije wegen rond De Melanen en beslaat vier ronden van vijf kilometer. KNAU-leden kunnen meedoen aan de wedstrijd, maar voor recreanten is er ook een presta tieloop van vijf, tien of vijftien kilo meter. Men kan zich op de dag zelf inschrijven bij tenniscentrum De Melanen. Het startschot klinkt voor alle onderdelen om één uur. Alleen de prestatielopen voor basisschool- jeugd over één of twee kilometer, beginnen respectievelijk om half één en om tien over half één. Alle deelnemers krijgen bij de finish een attentie. Alle zeven teams van tafeltennisvereniging Smash '76 zijn van een nieuw tenue voorzien door hoofdsponsor bakker W. Slager rechtsuit Sint-Annaland. (Advertentie I.M.). Alleen Christian van 't Hof scoorde in het enkelspel en in de dubbel met Ad Verhage. Van 't Hof kwam voor het eerst deze competitie niet uit de verf. Omdat dit nog niet kan worden opgevangen door Ad Verhage en Marco Saarloos, gebeurde waar Smash al langer bang voor was: het leed een forse nederlaag. De eerdere ontmoeting was nog nipt met 4-6 gewonnen. Na de eerste wedstrijd van de tweede competitiehelft staat Smash 1 nu op de voorlaatste plaats in de tweede klasse met 24 punten uit vijf wedstrijden. Smash 2 verloor met 3-7 van Sios 2. Het team miste Adri Aamoudse node in de basis. Rafaël Fructuoso was de man van de wedstrijd met twee overwinningen, Kees van Poortvliet won één keer en David van Driel verloor al zijn partijen. Opvallend was, dat zeven van de tien wedstrijden in drie games beslist moesten worden. In de uitwedstrijd tegen Vice Versa 6 verloor Smash 3 eveneens met 7- 3. Johan Geluk eiste in deze wed strijd twee overwinningen voor zich op en Henk Jopse één. Piet van Dij- ke was niet in vorm en verloor alles. Bij de jeugd kon junioren 2 tegen koploper Gageldonk uit Breda niet voor een verrassing zorgen. Anné Sturris, Pieter de Boer en Arjan Ket ting wonnen ieder één wedstrijd en verloren met 3-7. Het eerste kadet- tenteam boekte in Goirle een ruime 1-9 winst tegen Red Star en draait daardoor mee in de top van de eerste klas. Gabriël Gunter liet één steekje vallen, maar verder wonnen hij, Matthijs Bruijnzeel en Anné van Dijke alles. Voor kadetten 3 was koploper Tanaka een maatje te groot, de Sint-Annalanders verloren met 1-9. Alleen Hubert Bruijnzeel haalde een punt binnen, Rudi Hage en Peter Dieleman verloren alles. Het team bungelt onderaan de rang lijst van de derde klas. Het vierde jeugdteam deelde de punten met TCS (5-5). Leonard Ketting en Harm Westdorp wonnen ieder twee wedstrijden, Merijn v.d. Klooster één. Uitslagen welpen: Smash A- Vice Versa 7-11, TCS-Smash B 12- 6. Zaterdag doet Smash met veertien spelers mee aan de Westbrabantse kampioenschappen in Steenbergen. Voor de competitie staat één wed strijd op het programma, om twee uur in De Wellevaete: Smash 2- Witac. De teams van Tholens enige tafel tennisvereniging traden dit weekein de aan in een nieuwe, chique uitrus ting. Hoofdsponsor bakkerij W. Slager uit Sint-Annaland stak, voor de tweede keer, alle drie senioren- en vier jeugdteams in het nieuw. De kleding, gemaakt naar een eigen ontwerp, is licht glanzend en uitge voerd in twee kleuren blauw. Op de voorkant staat het clubembleem, op de achterkant de sponsornaam. Sla ger overhandigde donderdag het eerste shirt aan secretaris Christian van 't Hof (voorzitter Kees Vroegop was verhinderd). Deze bedankte de sponsor en noemde hem van grote waarde voor Smash '76. Hij was mede-oprichter van de club, bestuurslid, lid van de clubbladre dactie en de activiteitencommissie en nu is hij alweer enkele jaren hoofdsponsor. Als blijk van waarde ring kreeg Slager bloemen en een fles drank. "De aanmeldingen kwamen met twintig en dertig gelijk binnen", ver telt Piet Etiënne van het wielerco- mité. "Vorig jaar keek ik nog met verlangen naar de post uit in de hoop dat er inschrijvingen bij waren, nu waren de wedstrijden voor beide categorieën in korte tijd vol geboekt. En daar doe je het toch voor." De laatste jaren kostte het veel moeite om de amateurs warm te maken voor de wielerwedstrijden o'p Tholen en vooral Oud-Vossemeer kampte met het probleem dat op de wedstrijddag de renners zich alsnog massaal afmelden. Nu de wedstrijd van september verplaatst is naar het voorjaar is Etiënne hier niet bevreesd voor. "Ik verwacht dat de afschrijvingen nu binnen de 10 pro cent blijven", aldus een optimisti sche Etiënne. Deze week moest hij verschillende coureurs teleurstellen. "Het is toch vervelend dat wij, nu er 100 renners zijn ingeschreven, nee moeten ver kopen tegen coureurs die alsnog in Vossemeer willen rijden. Zo belde een ploegleider om met vier renners te komen. Ook heb ik oud-beroeps renner Eddy Schurer van de TVM- formatie moeten teleurstellen. Dat vind ik jammer, maar wij moeten ons houden aan de regels van de KNWU en wij kunnen geen onder scheid maken", zegt Etiënne. De beste amateurs uit de regio ver trekken om 15.00 uur vooreen wed strijd over 80 kilometer. Opnieuw zal er gestreden worden voor de Wim Timmermanstrofee, die het comité ter beschikking stelt ter nagedachtenis aan de in 1993 over leden penningmeester. Wilfried Bastiaanse heeft inmiddels drie exemplaren van deze mooie bokaal in zijn prijzenkast staan. De drie voudig winnaar van de ronde van Oud-Vossemeer heeft echter voor zaterdag niet ingeschreven. Tussen de 100 coureurs die wel aan het ver trek komen, zijn vele favorieten voor de overwinning, waaronder Eric de Crom en Francois Franse, die al eerder succesvol waren in Oud-Vossemeer. Andere kandidaten voor de overwinning zijn: Rob Sien- ders, oud-beroepsrenner Louis de Koning, Peter Mol, Ludo van Over- veld, Jan van Velzen, Erwin Stof- meel, Bob Rasenberg, Wamer Boekhout, Wilfred Geijs, Antoine Goense, Peter Heeren, Jan Hordijk, Henk van Hees, Erwin Kistemaker, Wim Oldenburg, John Leys en Björn Schilperoord. De ogen van het publiek zullen vooral ook gericht zijn op Ruud Havermans, die graag in zijn geboortedorp goed voor de dag wil komen. Voor de Thoolse neo-ama- teurs Arjan van Haaften uit Stave- nisse, John den Engelsman uit St.Annaland en Peter Metske uit Oud-Vossemeer wordt het hun eer ste optreden in eigen streek. De wielermiddag in Oud-Vosse- meer begint om 13.00 uur met een wedstrijd over 60 kilometer voor cyclosportieven, recreanten en vete ranen. Hierbij komt de Thoolse inbreng van Johan van Dijke uit Scherpenisse en de broers Jack en Frans Hommel uit Oud-Vossemeer. "Ook deze wedstrijd is vol", vertelt voorzitter A. Havermans. "Dag kaarthouders mogen op de wed strijddag inschrijven, maar met ruim 100 deelnemers moeten wij ook hier nee gaan verkopen." De organisatoren hebben nog over wogen om, gezien de massale deel name, een grotere ronde te rijden. "Wij hebben echter de korte lus via de Kalisbuurt gehandhaafd. In ver band met het aanvragen van een ver gunning en de goedkeuring van het parcours was het te kort dag om dit nog te veranderen", aldus de voor zitter. Comitélid Piet Etiënne is blij met dit besluit. "Een korte ronde van 1600 meter is aantrekkelijker voor de toe schouwers en voor de zwaarte van het parcours maakt het weinig uit. Geloof maar dat de Kalisbuurt met de klinkertjes en een heilinkje zwaar fietsen is. Het belooft een mooie wielerdag te worden. Nu maar hopen dat het weer meewerkt", stelt de Vossemeerder. De ronde in Oud-Vossemeer wordt de eerste wedstrijd die meetelt voor het Thools wielerklassement, waar voor de eerste tien renners punten verzamelen. De resultaten worden opgeteld met de klasseringen in Poortvliet, St.Maartensdijk en Tho len. De eerste drie coureurs in dit overkoepelende klassement verde len aan het eind van het wielersei zoen de prijzenpot van ongeveer 1000 gulden. De winnaars bij de ronde van Oud-Vossemeer worden zaterdag gehuldigd door rondemiss Petra Plompen, terwijl mevr. Tim mermans de bokaal aan de beste amateur zal overhandigen. Het par cours, met start en finsh aan de Dorpsweg, is vrij toegankelijk. Bij korfbalvereniging Emergo kwamen zaterdag alleen de jeugdteams in actie. De A-jeugd won thuis met 8-5 van Good Luck uit Middelhamis. Bij rust had Emergo een wankele 4-2 voorsprong, maar in de tweede helft gaf de tegenstan der zich snel gewonnen. Jaco van Dis, Jaco Rip en Kristian van Heemskerk scoorden tweemaal, Marianne Rombouts en Chantal den Engelsman ieder één keer. Emergo C kwam twee keer in actie omdat ook een inhaalwedstrijd op het programma stond. De wedstrijd tegen Deetos eindigde in 5-5. Jaco van Heems kerk, Aswintha Konijnenburg, Marit van Popering, Linda Heijboer en Ruben Ste- ketee maakten de doelpunten. Van Vios werd vervolgens met 2-7 verloren, een uitslag die de ploeg uit Willemstad het kampioenschap opleverde. Voor Emergo scoorde Jaco van Heemskerk beide treffers. Emergo D verloor met 0-3 van Terheij- den en Emergo F klopte DSO met 3-2. In een spannende wedstrijd tekenden Anne- loes Oudesluijs, Carina Meijer en Joyce v.d. Ree voor de doelpunten. Motorcrosser Kevin v.d. Hoek uit Sint- Maartensdijk werd zondag tweede in de laatste wedstrijd die verreden werd op de baan op de Maasvlakte. De baan moet plaats maken voor uitbreiding van het Rotterdamse havengebied. In de eerste manche nam Kevin gelijk de tweede .plaats in beslag en stond die niet meer af. In de tweede manche ging hij wederom als tweede van start, maar wisselde onderweg een paar keer van plek met de nummer drie. Het was een spannend gevecht, maar de Sint-Maartensdijkse crosser werd als derde afgevlagd. Toch werd hij in het dagklassement twee en daarvoor ontving hij een beker. Zaterdag ging het minder goed met Kevin. Samen met 25 collega's ver scheen hij aan de start van de eerste KNMV-wedstrijd in Volkel. De groep werd al spoedig in tweeën gehakt. Kevin kon met de snelsten meekomen, maar werd als veertiende afgevlagd. In de tweede manche eindigde hij als zestien de. Joey Moerland uit Stavenisse werd zon dag vijfde. Met 21 anderen verscheen hij aan het starthek bij de junioren en de pro motieklasse. Joey reed voor een plaats in deze promotieklasse. In de eerste man che lag hij vanaf het begin op een vierde plek en die stond hij ook niet meer af tot aan de finish. Bij de tweede manche ver trok de Stavenissenaar als zevende, maar in de twintig minuten en één ronde die volgden, wist hij zich op te werken tot een vijfde plek. Met een vijfde plaats in het dagklassement viel hij net buiten de prijzen. Ook Joey deed het 's zaterdags in Volkel minder goed. Bij de 125 cc-klasse gingen 33 crossers van start op een moeilijke baan. Toch werd er hard gereden. Joey reed geruime tijd op een elfde plaats, maar werd op het laatst nog door twee man gepasseerd. In de tweede manche eindigde hij als veertiende. De eerste oefeningen op de nieuwe, opblaasbare tumblingbaan ontlokken enthousiaste kreten aan de gymnasten van Olympia. Ruim twee jaar zijn verstreken sinds koersbal Tholen-stad is opgericht. En reeds nu al is gebleken, dat we in Tholen zijn gezwicht voor spanning én gezelligheid. En we willen dat ook nooit meer kwijt. Op donderdagmiddag twee uur wordt gestart. 't Begin is meestal wat verward. "Vooruit, schiet op, wij willen winnen. Laten we dus snel beginnen". Loting bepaalt met wie men speelt en met wie men verlies of zege deelt. Het witte balletje is het doel waar men op afkoerst met veel gevoel. Met ballen verzwaard aan ene kant bepaalt men zijn kans en...met vaste hand en veel verve en bravour draait het ene koppel het andere een loer. Het leedvermaak is niet van de lucht. En de verliezer probeert met een diepe zucht een list te verzinnen om het spel toch te winnen. Er heerst sportieve rivaliteit, gecombineerd met gezelligheid. We hebben het fijn zo met elkaar en willen zo doorgaan, nog menig jaar. M.H. Schot-de Hoog, Kon. Julianastraat 26, Tholen Maar wat is nu een tumblingbaan? "Het houdt het midden tussen een lange mat en een trampoline", zegt Pekelsma. "Normaal is het een mat met een veersysteem erin. Maar vooral voor kinderen is het moeilijk om die veren voldoende ingedrukt te krijgen. De opblaasbare tumbling baan is een soort luchtkussen dat door een ventilator op spanning gehouden wordt. De oefeningen gaan hierop veel gemakkelijker." De tumblingbaan werd maandag middag voor het eerst ingewijd tij dens een training van Olympia. Het apparaat is door de KNGB niet erkend als wedstrijdtoestel en wordt daarom uitsluitend gebruikt voor trainingen en demonstraties. De voordelen van de baan schuilen in de veerkracht en in de zachtheid. "Omdat er een grote veerkracht in zit, kan men gemakkelijker moeilij ke oefeningen aanleren. De leden hebben veel minder angst om te val len, want het is een zacht oppervlak. Zo kunnen turners ook sneller resul taat boeken. Bovendien is het gewoon leuk om erop te springen", zegt de voorzitter van Olympia. Overigens schuilt in de zachtheid van het materiaal ook een nadeel. De overstap naar de 'harde' vloer moet zorgvuldig gemaakt worden. Maar volgens de KNGB heeft het toestel 'ongekende mogelijkheden'. Dat werd duidelijk op een studiedag in Eindhoven waar ook leden van Olympia naartoe gingen. De opblaasbare tumblingbaan is vijftien meter lang en drie meter breed. "Door de lengte kunnen oefe ningen meerdere keren achter elkaar uitgevoerd worden om de technie ken aan te leren", zegt Pekelsma. Niet alleen als springtoestel, maar ook als landingsmat na bijvoorbeeld een kastsprong is het luchtkussen goed geschikt. De baan is onderdeel van wat ook wel 'space-tumen' wordt genoemd. Door de grotere afzet krijgt de gymnast als het ware vleugels en gaat de lucht (space) in. De KNGB verwacht dat de tum blingbaan het imago van de clubs zal versterken. Er kleven ook nade len aan de baan. Zo maakt de venti lator lawaai en het opruimen van de baan is niet eenvoudig. "Het is een heel nieuwe ontwikke ling op turngebied. De Nederlandse gymnastiekbond probeert van alle kanten het toestel te promoten", zegt Pekelsma. "Er is al een workshop in Eindhoven geweest en in januari 1997 komt er waarschijnlijk een promotiedag in Goes. Wij zijn de eerste in Zeeland met zo'n baan. Verder zijn er nog maar ongeveer tien in Nederland. Maar veel vereni gingen zijn er enthousiast over." Olympia moest de tumblingbaan uit eigen zak betalen. De gemeente schaft alleen een aantal basisspullen aan voor in de gymzalen. Daar maken namelijk de basisscholen ook gebruik van. Alle extra materialen moeten door verenigingen zelf bekostigd worden. Door ondermeer een kerstkaartenac tie kreeg Olympia het geld voor de baan bij elkaar. Daarnaast waren negen Thoolse ondernemers bereid de tumblingbaan te sponsoren. Op woensdagmiddag 3 april geeft Olympia een open les van drie uur tot half vijf in sporthal Meulvliet te Tholen. Dan kan iedereen de nieuwe aanwinst van de vereniging gaan bekijken. Zaterdag 30 maart organiseert Olympia de eerste voorronde van de verenigingswedstrijden voor het rayon Zeeland-noord. Negen vereni gingen van Tholen en Schouwen- Duiveland zetten dan vanaf kwart voor negen 's morgens hun beste beentje voor. Behalve Olympia laten TVT uit Tholen, WIK uit Sint- Annaland, Spido uit Oud-Vosse meer, SHF uit Scherpenisse, Kwiek uit Stavenisse, Excelsior uit Poort vliet, Duiveland uit Oosterland en Delta Sport uit Zierikzee hun turn- staaltjes zien. Aan deze wedstrijd doen 43 meisjesgroepen en acht jon- gensgroepen mee. In totaal zijn dat zo'n 250 turners. De meisjes en dames komen uit op vier toestellen en de jongens en heren op zes appa raten. Om half twee wordt de uitslag van de morgenwedstrijd bekend gemaakt en om kwart over vijf weet men wie 's middags de beste was. De wedstrijdleiding is in handen van J. Pekelsma. Uitslagen van de wedstrijd in Oud-Vos- semeer: mevr. M. v.d. Zande-Schoep en W. Lindhout 33 p; mevr. D. van Dijke-de Wilde en mevr. C. van Mierlo 27 p; mevr. Verschoor en mevr. M. v.d. Zande 26 p; mevr. C. Lindhout en mevr. Van Dijke-Polderman 22 p; mevr. Van Dijke- Lindhout en mevr. A. Klippel 22 p; mevr. Hermans en mevr. L. van Poort vliet 19 p. Tholen: mevr. A. Bal en mevr. R. Nag- tegaal 21 p; mevr. M. Schot en A. Ver kamman 19 p; J. Geuze en D. Schellinger 13 p; mevr. S. Hoven en mevr. C. Waas dorp 11 p; mevr. F. Schellinger en mevr. R. Burrows 8 p; H. Bal en mevr. Y. Ver kamman 6 p; L. Soomers en mevr. C. Praat 4 p. Sint-Maartensdijk: A. Leemreijze en W. Bijl 31 p; A. Goode en M. Bijl 30 p; C. van Splunter en C. van Gorsel 24 p; C. Free en M. Dane 24 p; L. Verschoor en L. Verschoor 20 p; S. Wolse en A. van Splunter 15 p. Zijdeteelt. In het kant- en zijdemu seum Ter Zijde te Wouw opent de Bengalese ambassadeur dr. Toufig Ali morgen, vrijdag, een tentoon stelling over de zijdeteelt en ontwik keling in Bangladesh. De expositie is tot 3 november dagelijks te bezoe ken van tien tot vijf uur en zondags van één tot vijf uur. Sport gehandicapten. Zaterdag 30 maart wordt de tweede provinciale sportdag voor gehandicapten gehou den in Sportpunt Zeeland te Goes. Van tien uur tot half vier zijn zo'n 100 Zeeuwse sporters met een ver standelijke handicap bezig met een basketbaltoernooi en een gymnas- tiekcircuit. Er is ook een demonstra tie gehandicapten-gym door vereni ging Jahn uit Leiden. De leden van zwemvereniging De Dol fijn 92 deden het zondag op de invitatie wedstrijd te Terneuzen iets rustiger aai dan de laatste weken. Ze behaalden vijf tien ereplaatsen (vorige week nog 21) ei 'slechts' dertien keer werd een persoon lijk record verbroken. De uitslagen vai de ereplaatsen waren: Meisjes tot 14 jaar. 100 m rugslag: Ingrid Bouten 1.28.7 min. en p.r. 50 m vrije slag: 2 Astrid Bouten 35.3 sec en p.r. Tot 16 jaar. 50 m vlinderslag: 3 Mireii le v.d. Maas 36.5 sec. Jongens tot 14 jaar. 100 m schoolslaj 2 Werner de Viet 1.26.5 min.; 3 Ren van Oudenaarde 1.31.5 min. 50 m rugslag: 1 Werner de Viet 34.6 sec Tot 16 jaar. 100 m wisselslag: 2 Pasci de Viet 1.20.9 min.; 3 René van Ouder aarde 1.26.4 min. 50 m schoolslag: 1 Martijn v.d. Gra; 41.1 sec.; 2 Pascal de Viet 44.8 sec. Tot 18 jaar. 100 m vrije slag: 2 Remc de Viet 1.13.1 min. Heren. 100 m vrije slag: 3 Wemer d Viet 1.09.2 min. 50 m rugslag: 3 Martijn v.d. Graaf 36. sec. Estafette dames. 4 x 50 m vrije slag: Mireille v.d. Maas, Saskia Bouten, Me anie v.d. Maas en Astrid Bouten 2.27. min. en p.r. Estafette heren. 4 x 50 m vrije slag: Remco de Viet, Pascal de Viet, Wernc de Viet en Martijn v.d. Graaf 2.04.6 mii

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1996 | | pagina 21