BP Windstilte bij uitbreiding bedrijventerrein Poortvliet Tankstation moet in loop van jaar wijken voor rotonde 'Er zijn meer klanten en ze zijn veel hulpbehoevender' AL 51 JAAR DÈ THOOLSE COURANT I Nog geen schot in verplaatsing garage Niemantsverdriet Koninklijke bus rijdt stapvoets in Scherpenisse en Poortvliet Krediet voor koninginnedag blijft binnen de 175 mille Platen asbest gedumpt langs provinciale weg Chinees in St. Maartensdijk Voor de liefhebber van natuurzuiver en hoog kwalitatief rundvlees Jan Boogaart stopt na 18 jaar met bezorgen maaltijden: Donderdag 21 maart 1996 52e jaargang no. 19 In de verplaatsing van garage Niemantsverdriet in Poort vliet zit geen enkele beweging. "We zitten al een jaar op antwoord van de gemeente te wachten, maar we horen niets", zegt eigenaar J.C.L. Niemantsverdriet. Voor uit breiding van het bedrijventerrein Poortvliet blijkt de gemeente nog steeds geen plan klaar te hebben. B. en w. handhaven plan Ten Ankerweg Nog dit jaar wil de gemeente een mini-rotonde realiseren op de kruising Grindweg/Vossemeersepoort/Ten Anker- weg in Tholen. De verdwijning van het tankstation van Y.H. Eskes is daarvoor noodzakelijk. In twee volgende fasen, in 1997 en in 1998, wordt de rest van de Ten Ankerweg onderhanden genomen. Geen grond Woningverbetering Bouman-Potter Erfpacht Twijfel aan nut Deze week Vleesvee Boerderij "De Hofstede" tel. (0166) 692987 Vandaag (donderdag) wordt hij 65 jaar, morgen neemt hij officieel afscheid van de warme maaltijdvoorziening in het centrum Thuiszorg in Sint-Maartensdijk: Jan Boo gaart uit Oud-Vossemeer was vanaf de oprichting in 1977 als vrijwilliger betrokken bij het verstrekken van warme maaltijden aan ouderen op Tholen. endrachtbode, de Thoolse Courant Postbus 5 4697 ZG Sint Annaland Telefoon 0166-652752 b.g.g. 653474 Telefax 0166-653318 Het enige nieuwsblad voor de streek Tholen en Sint Philipsland waarin opgenomen de Thoolse Courant en het Advertentieblad. Verschijnt donderdag. Postrekening 12 44 07 Bankrekening 30 30 05 556 Abonnement 25,90 per halfjaar, 47,30 p.j., per post 61,90 per jaar, allemaal incasso. Losse nummers 2,00. Opgave advertenties voor dinsdag 16.00 uur. Advertentieprijs 0,47 plus btw per mm. Spierinkjes t/m 20 woorden 10,- contant. Aangesloten bij de Zeeland Combinatie. Hoofdredacteur W. Heijboer. Zo rimpeloos het water in de vijver bij Bouman-Potter is, zo windstil is het ten aanzien van de uitbreiding van het Poortvlietse bedrijven terrein. De koninklijke bus zal bij het verla ten van St. Maartensdijk, 30 april om elf uur, langzaam, zo niet stap voets de rotonde van Scherpenisse en de Stoofstraat/Lageweg in Poort vliet passeren. Dat heeft het hof meegedeeld aan het evenementen comité smalstad. Belangstellenden in Scherpenisse en Poortvliet wor den daarmee ook in de gelegenheid gesteld om koningin Beatrix en haar familie toe te zwaaien. De Oranje verenigingen van Scherpenisse en Poortvliet hebben hun medewerking toegezegd om de route te versieren. Bij de rotonde zal muziekvereniging Concordia uit St. Philipsland enkele nummers spelen en in de Stoofstraat brengt de Oud-Vossemeerse muziekvereniging de koningin een serenade. De koninklijke bus heeft vrijdag een proefrit gemaakt in St. Maartensdijk, waarbij zowel de aan komst vanaf Haestinge naar de Kaai straat als het vertrek op de Molendijk werd verkend. "Ik denk dat het binnen de 175.000 gulden blijft", zegt burgemeester H.A. van der Munnik over de begro ting voorde viering van koninginne dag 30 april in St. Maartensdijk. In navolging van de stuurgroep hebben b. en w. dinsdag de begroting goed gekeurd en die op hun beurt voor advies gestuurd naar de commissie bestuurlijke aangelegenheden. Daarin zitten de zeven Thoolse frac tievoorzitters, die er in beslotenheid over vergaderen. Op basis van die adviezen komt de begroting weer terug in de b. en w.-vergadering. De burgemeester wil nu nog geen speci ficatie geven van de 175 mille, ook niet na de commotie over de bezwa ren van AO V-raadslid mevr. Schot en het verschil van 100.000 gulden met het programma in Bergen op Zoom. "Dat kan me geen moer sche len", zegt de burgemeester. "Wij vergelijken ons niet met Bergen op Zoom. Wij zijn Tholen en doen het op onze eigen manier. In de gemeenteraad hebben 18 leden voor het werkkrediet van 175.000 gulden gestemd en slechts 1 lid was tegen. De raad heeft alleen een onderbou wing gevraagd, alsmede een combi natie van soberheid en kwaliteit. Daar is niks mis mee. We doen pre cies wat we beloofd hebben en pre senteren de commissie de nadere uitwerking van de kosten. We doen er niet geheimzinnig over en er komt nog openheid als dat nodig is", aldus burgemeester Van der Munnik. VVV-gids. De provinciale VVV heeft een nieuwe gids voor'vakantie en vrije tijd in Zeeland uitgebracht. In de gids staan alle activiteiten, attracties, mooie plaatsen en char mes van het Zeeuwse land (waaron der ook Tholen) opgenoemd. De gids is verkrijgbaar bij ondermeer de VVV kantoren en veel boekhan dels en kiosken. Volgens het raadsvoorstel stads- en dorpsvernieuwing dat maandagmid dag in de gemeenteraad van Tholen aan de orde komt, heeft de provincie een bijdrage toegezegd uit de pot 1996 voor verplaatsing van garage Niemantsverdriet. "De hoogte van het subsidiebedrag is nog opengelaten omdat de ver plaatsingsplannen eerst verder uit gewerkt moeten worden", schrijft het college. Niemantsverdriet zegt al zijn eigen dommen aan de gemeente aangebo den te hebben om elders in Poort vliet nieuwbouw te kunnen plegen. "Wij hebben daarvoor zelf in het verleden verschillende bouwplaat sen aangegeven, maar die wees de gemeente allemaal af. Nu wachten we gewoon op de gemeente, want er zitten teveel cen ten in ons pand aan de Molenstraat (o.a. milieu-investeringen) om zo maar ergens anders te kunnen begin nen." De overlast voor de omwonenden in de Molenstraat duurt dus voort en wethouder J. van der Jagt kreeg onlangs weer een delegatie op bezoek om de stand van zaken te bespreken. "Ik kon echter weinig zeggen omdat de planologische pro blemen eerst geregeld moeten zijn", zegt de wethouder. Daarmee doelt hij op uitbreiding van het bedrijven terrein aan de Paasdijkweg. "Dat hangt mede van de provincie af. Er is op dit moment geen grond beschikbaar voor nieuwe bedrijven in Poortvliet. Dat is onbevredigend, maar die planologische hindernissen moeten we eerst over. Op dit moment kunnen we echt niet verder en zolang we geen zekerheid heb ben, kunnen we ook niet met Nie mantsverdriet spreken. Het is even tjes windstil." Overigens vindt de wethouder, dat de situatie in de Molenstraat 'eigen lijk een probleem is van Niemants verdriet en niet van de gemeente.' "Maar het gemeentebestuur is wel actief met Poortvliet bezig. We wil len daar een achterstand in de dorps vernieuwing inhalen", aldus Van der Jagt. Dat blijkt ook uit de aankoop van de panden van Bouman-Potter aan weerskanten van de Molenstraat. De noordkant is al gemeente-eigendom en voor de zuidkant is een subsidie toezegging door de provincie gedaan. Behalve het nog nader in te vullen bedrag voor de verplaatsing van Niemantsverdriet spreekt de gemeenteraad maandagmiddag over nog een post van 144.895 gulden die met name voor kleine aankopen bestemd wordt. Deze is door de gemeente vrij besteedbaar. De raadscommissie onroerende zaken heeft daar al een positief advies over uitgebracht, evenals de commissie ruimtelijke ordening. Voor 1996 is er verder nog 382.673 gulden beschikbaar voor particuliere woningverbetering. Deze pot werd in het verleden niet altijd benut. De gemeente Tholen wil voor 1997 van de provincie weer voor één of twee grotere projecten subsidie op basis van de geactualiseerde meerja renplanning 1996-2000 voor stads en dorpsvernieuwing. Of daar trans portbedrijf De Groen in Poortvliet bij staat, is niet duidelijk. Ook die onderneming is door de gemeente al eerder genoemd voor verplaatsing naar het bedrijventerrein aan de Paasdijkweg. Maar voor de uitbreiding van het bedrijventerrein Poortvliet is nog steeds geen plan, zo blijkt bij navraag. Vorig jaar mei kwam het onderwerp al aan de orde tijdens het gesprek van commissaris der konin gin Van Gelder met b. en w. van Tholen. Sindsdien heeft de provin cie nog geen plan voor Poortvliet zien binnenrollen, zegt woordvoer der Verspuy. Chef ruimtelijke ordening F. Buer- mans erkent, dat de gemeente Tho len ook nog geen plan voor uitbrei ding van het bedrijventerrein Poort vliet heeft. "Sommige dingen gaan nu eenmaal wat sneller dan andere, maar er wordt aan gewerkt. We zijn bekend met de problemen en we weten ook wat de ideale oplossing is, maar of die haalbaar is, dat is de vraag", zegt Buermans. Bouman-Potter, die aan de Paasdijk weg zo'n 10 ha grond in eigendom heeft, sprak in januari met de gemeente over de uitbreiding van het bedrijventerrein. Voor de eigen groei heeft de woninginrichting cir ca 7 ha nodig en ongeveer 3 ha zou de gemeente dan kunnen kopen voor andere Poortvlietse bedrijven als bijvoorbeeld garage Niemantsver driet en transportbedrijf De Groen. Intussen is Bouman-Potter volop bezig aan de voorbereidingen voor uitbreiding aan de achterkant van de bestaande vestiging. De commissie openbare werken praat dinsdagavond over de plan nen. Burgemeester en wethouders houden vast aan het beleid zoals ze dat ook al in september aan de com missie presenteerden. De groeiende hoeveelheid verkeer, die naar ver wachting nog zal toenemen door nieuwbouw aan de westkant, maakt aanpassing van de weg (wat naar schatting 2,4 miljoen gulden vergt) in de ogen van het college noodza kelijk. Het hardst nodig vindt men aanpassing van het kruispunt bij de Grindweg, maar tegelijk wordt de Ten Ankerweg tot aan de bushalte meegenomen. De verdwijning van het tankstation speelt al vanaf 1994. Behalve de reconstructie van de weg voert de gemeente motieven aan die te maken hebben met het milieu en het stadsschoon. Eskes overhandigde in de zomer van 1994 op het gemeente huis 1400 handtekeningen van men sen die willen dat het tankstation blijft. De ondernemer vreest een fik se omzetdaling als het station dicht moet. Verplaatsen naar zijn garage aan de Ohmstraat ziet hij vanwege de veel onbgunstiger ligging niet zitten. Maar de gemeente beëindigde de erfpacht met oliemaatschappij Q8 per 31 december 1994. Sindsdien is er een huurcontract, dat inmiddels enkele keren is verlengd en eind juni afloopt. De commissie openbare werken vond in september dat over de hele reconstructie pas gepraat kan worden als er een oplossing voor Eskes is gevonden. Maar over leg in november bracht de partijen niet dichter tot elkaar. Volgens het gemeentebestuur zijn er geen alter natieve plaatsen voor de benzine pomp voorhanden. Toen al werd gezegd dat de gemeenteraad de knoop maar moet doorhakken. Een ander knelpunt in de plannen van b. en w. zijn de mini-rotondes. Een aantal commissieleden ziet die absoluut niet zitten, men twijfelt aan het nut ervan ten aanzien van de ver keersveiligheid. Met name de roton de op de kruising met de Molen- vlietsedijk en de Parksingel - vlakbij de bushaltes en met dagelijks veel Muziekfestival. In juni organiseert de stichting Muziekfestival West- Brabant een aantal concerten met een projectkoor. Dit koor gaat de 'Grande Messe des Morts' van Hec tor Berlioz uitvoeren. Belangstellen den voor een plaats in het koor kun nen zich opgeven bij de gemeente lijke muziek- en balletschool in Ber gen op Zoom. overstekende scholieren - is bekriti seerd. In Goes heeft de commissie inmiddels een rotonde in de bebouwde kom bekeken. Het kruis punt met de Molenvlietsedijk zou als tweede fase aan de beurt moeten komen. B. en w. zullen niet eerder dan volgend jaar een standpunt bepalen over de vorm en inhoud van dat plan. Het verkeersveiliger maken van de Molenvlietsedijk tot aan de Zoekweg wordt daarmee eveneens op de lange baan gescho ven. Beide werken zijn uit financië le en technische overwegingen aan elkaar gekoppeld. Een kantonnier van de provincie vond dinsdagmorgen bij een pech strook in de berm langs de Krabben- kreekweg te Oud-Vossemeer een aantal asbest golfplaten. Het ging om 38 platen van 90 centimeter bij twee meter. De kantonnier waar schuwde de politie en die bleek al eerder dergelijke gevallen aan de hand gehad te hebben. "Ook elders in het district hebben we pakketten met precies dezelfde platen aange troffen", zegt een politiewoordvoer der. "We vermoeden dan ook dat iemand aan het slopen is geweest (een loods bijvoorbeeld) en op een goedkope en gemakkelijke manier van de platen af wilde komen." Asbesthoudende materialen moeten op een bepaalde manier verpakt bij de gemeente worden aangeleverd. Dat mogen alleen particulieren kos teloos doen. Bedrijven moeten voor het afvoeren betalen. De politie denkt desondanks aan een particu lier die de moeite niet wilde nemen om de platen aan te leveren bij de gemeente. Het afval is door de pro vincie afgevoerd. De politie is nog op zoek naar de dader. Echtpaar Hoek-Stoutjesdijk diamanten paar in Ten Anker Bewoners Sint-Annalandse Noordstraat willen verkeer afremmen Voor jaar sge voel wordt ingeluid door leerlingen muziekschool De fabriekshal leek een spookstad, zegt Thoolse Fokker-medewerker die mag blijven De 'werkbijen van de koningin' versieren route smalstad op 30 april Gereformeerde Kerken van Tholen willen als één verder Bouwvallen en overlast verkeer houden Oud-Vossemeer bezig Wildeman terug op slotterrein in Stavenisse Jagers en natuurvereniging halen zo'n 80 kuub zwerfvuil op Renners melden zich massaal voor Vossemeerse wielerronde Puntendeling is domper voor WHS, maar opsteker voor Tholense Boys EEN NIEUWE LENTE EN EEN NIEUW GELUID Dit nummer bestaat uit 28 pagina's Aan de Haven 12 in St. Maartens dijk komt een afhaalrestaurant voor Chinese maaltijden. De familie Z. Hu uit Scherpenisse, exploitant van het Chinees-restaurant nieuw Eiland Tholen, heeft hiervoor het pand gekocht van dhr. J.L. van Putte. Vroeger was hier de handwerkwin kel 't Vaardige Handje gevestigd. Hoewel de afstand tussen St. Maar tensdijk en Scherpenisse gering is, ziet de familie Hu toch wel brood in een filiaal, op korte afstand van het hoofdrestaurant. Advertentie LM. Begonnen met het bezorgen van tien maaltijden, geëindigd met veertig maaltijden per route. Toen kende Boogaart Tholen nauwelijks, nu weet hij bijna alle straten van elk dorp. Hij vindt het tijd om te stop pen. Het snel bezorgen van de maal tijden stelt zo zijn eisen, vindt hij: "In de winter en in zo'n hete zomer zoals vorig jaar, wordt het best zwaar. Met veertig maaltijden per dag gaat je leeftijd een rol spelen," vertelt hij thuis in de Cornelis Fran ken straat. De koffertjes voor de maaltijden heeft hij al overgedragen aan zijn opvolger A. Duine uit Oud-Vosse meer. De organisatie loopt zoals het lopen moet: op rolletjes en het aan deel van Boogaart daarin is groot. Hij was een spil in dat geheel; niet alleen bezorger maar ook belast met de coördinatie van de andere bezor gers. Tien vrijwilligers, waarvan twee reserves, die om de week zeven dagen maaltijden bezorgen bij bejaarden aan huis. Als er iemand ziek was, werd dat bij hem gemeld. Hij zorgde voor vervanging. Vaak was hij dat zelf. Totdat er vaste reserves kwamen. "Dat was een goe de beslissing, achteraf bekeken. Met ziekte was je soms drie weken, 21 dagen aaneen, op pad. Ook op de zondagen en de hoogtijdagen." Boogaart zat een jaar in de WAO toen de mogelijkheid om bezorger te worden zich voordeed. "Het was een tijdvulling, het is een inspanning maar ook een ontspanning." Boo gaart begon vanuit Ten Anker te bezorgen, in Tholen en Poortvliet, tien tot twaalf klanten met gamellen waar vijf pannetjes in pasten. "De mensen moesten gelijk gaan eten, want het koelde snel af." Twaalf jaar bleef Boogaart op deze route actief, maar na een operatie aan zijn knie werd het trappen lopen hem te zwaar. "Vooral in de flatjes aan de Kaai werd dat bezwaarlijk. Ik ben toen vanuit Sint Maartenshof gaan rijden; in Sint-Maartensdijk, Scherpenisse en Stavenisse. De eerste tien jaar viel Boogaart op de andere routes in bij ziekte of vakantie van een bezor ger. "Ik heb ze allemaal gereden toen we geen reserves hadden." Rond half elf van huis naar de keu ken van het tehuis, de lijst invullen van die dag. Kijken of de koffertjes gereed staan, en ze na het opschep pen op volgorde in de auto plaatsen. Boogaart kon er 34 in twee lagen kwijt. "Het is de bedoeling om niet eerder dan half twaalf bij de eerste aan te komen en om half één bij de laatste te zijn." Dat klinkt eenvoudig maar de bezorgers komen ook in de polder. Vooral in de winter kan dat voor problemen zorgen, bij ijzel of sneeuw. Het zijn juist die kleine pol derwegen waar niet meteen gestrooid wordt. "En toch sta je dan onder tijdsdruk." Er worden nu ongeveer 300 maaltij den bezorgd vanuit de keuken van de zorgcentra Ten Anker in Tholen en De Schutse in Sint-Annaland op vier routes: Tholen-Poortvliet, Sint- Annaland-Vossemeer, Sint-Maar- tensdijk-Scherpenisse-Stavenisse, Sint-Philipsland-Anna Jacobapolder (de bezorger voor deze route brengt ook een aantal maaltijden bij klan ten in Oud-Vossemeer om Sint- Annaland te ontlasten). ZIE VERDER PAG. 7 Jan Boogaart overhandigt een maaltijdkoffertje aan mevrouw J.M. van de Berge in de Jacoba van Beierenstraat te Sint-Maartensdijk. k

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1996 | | pagina 1