Presentatie bond tegen het vloeken NPV Tholen breidt het bestuur uit "Kijk in de spiegel en zeg dan: Hello tiger I love you" I 1 1 SGP-jonger en over occultisme Distributiecentrum smalstad 85 heipalen en 160 ton staal Jeugd kan revalideren in Reigerbos Donderdag 14 maart 1996 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 9 Actiever bij bedrijven Slabbecoornpolder Slechts een handvol mensen kwam er woensdagavond naar de presentatie van de werkgroep Tholen van de bond tegen het vloeken in 't Ouwe Raed'uus te Poortvliet. En dat terwijl de bond toch zo'n 350 Thoolse donateurs heeft. Desondanks werd toch de diaserie 'Een dam tegen het vloeken' vertoond. En bestuurslid H.J. Boers uit Oud- Vóssemeer gaf wat uitleg over de bond. Werkgroep 'Christenheid is in slaap gesukkeld' Worsteling De Wellevaete te Sint- Annaland was donderdag morgen gevuld met tijgers. Tenminste dat beweerde communicatiedeskundige mevr. E. van Beek uit Bre da. Zij wijdde tientallen Zeeuwse plattelandsvrou wen in het positief denken in. Dat gebeurde op een studiedag van de agrari sche commissie van de afdeling Zeeland van de bond van plattelandsvrou wen. Het thema van de dag was 'Boerin in de maat schappij, grijp je kans'. Ontwikkelingen Zeeuwse plattelandsvrouwen in St.Annaland positief bijgepraat 1 1 j 1» Touwtjes Meestoof Voorjaarsconcert van muziekschool Gaat u maar rustig slapen. Wij verhuizen uw meubelen als eieren. flakkee verhuizingen b.v. Bezinning over 'werken des duivels' Maar liefst 85 heipalen gaan de grond in van de Slabbe coornpolder in Sint-Maartensdijk voor de bouw van een nieuw distributiecentrum van American Phil Textiles Europe. Woensdagmiddag sloeg wethouder J. Versluys van economische zaken de eerste paal van de 1200 meter beton die nodig is om het gebouw te dragen. De bond tegen het vloeken werd opgericht in 1917 op initiatief van J. Baas uit Den Helder. De naam die voluit 'Bond tegen het schenden door het vloeken van Gods heilige naam' luidt, werd bedacht door theo loog en ARP-voorman Abraham Kuyper. Na een eerste oproep in een aantal christelijke bladen werden er 2500 donateurs genoteerd. Na bijna 80 jaar is dat aantal gestegen tot ruim 18.000. Zo'n 3,5 jaar geleden werd de werk groep Tholen/Sint-Philipsland van de bond tegen het vloeken opge richt. Het systeem van de regionale werkgroepen werd opgezet omdat het aantal donateurs flink daalde. Taak van de werkgroep is voorlich ting geven op scholen, bij vereni ging en bedrijven. Daarnaast vraagt de werkgroep aan mensen of ze een poster van de bond op willen hangen in hun bedrijf of langs de weg zoals bij de Nieuwe Postweg te Tholen. "We zouden veel meer borden kun nen plaatsen, want er zijn vijf uit valswegen van Tholen en Sint-Phi lipsland. Maar je moet oppassen dat het niet teveel wordt. Het kan gaan irriteren dat je het eiland niet af kunt zonder een papegaai te zien", zegt Boers. Het bestuur van de werkgroep (die na het samengaan van Tholen en Sint-Philipsland inmiddels werk groep Tholen heet), bestaat uit: voorzitter B. 't Hart, secretaris/pen ningmeester W.G. van der Gaag en D.M. Andriesse uit Tholen, H.J. Boers uit Oud-Vossemeer en P. Hoek uit Sint-Philipsland. "Het mooiste zou zijn als de werkgroep een lid had uit elke plaats van de gemeente Tholen. Momenteel zitten we eigenlijk te springen om mensen uit Stavenisse, Sint-Maartensdijk en Sint-Annaland", zegt Boers die het wel wat schrijnend vindt dat er zo weinig mensen naar de bijeenkomst zijn gekomen. "We hebben toch zo'n 350 donateurs in de gemeente. En nu presenteren we ons voor het eerst, dan verwacht je toch op z'n minst wel een man of twintig." De groep Tholen is één van de zeven werkgroepen van de bond in Neder land. Verder zijn er nog op Schou- wen-Duiveland, Goeree-Overflak- kee, West-Bommelerwaard, Hoekse Waard, Noord-Twente en Den Haag. In de overige delen van Nederland behartigen individuele vrijwilligers de belangen van de bond. In 't Ouwe Raed'uus vertoont Boers een dia-klankbeeld getiteld 'Een dam tegen het vloeken'. De com mentaarstem vertelt dat Nederlan ders bekend staan als bouwers van dammen. Maar dat in het buitenland jammer genoeg ook het vloeken van de inwoners van de lage landen spreekwoordelijk is. In het Engels is er letterlijk een gezegde dat luidt To swear like a Dutchman'. Vrij ver taald betekent dat 'Vloeken als een Hollander'. Ene J. Baas ergerde zich daar mateloos aan en besloot in 1917 dan ook de bond op te richten. Volgens de bond zijn er twee rede nen om tegen het lasteren van Gods naam te ageren. Ten eerste is de bond opgericht op bijbelse grond slag en uit de bijbel haalt ze absolu te normen en waarden. Met verwij zing naar het derde gebod 'Gij zult de naam van de Heere uw God niet ijdel gebruiken', vindt de bond het ontoelaatbaar dat er gevloekt wordt. Maar ook het achteloos gebruik van Gods naam als stopwoord is de organisatie een doorn in het oog. Als tweede beweegreden draagt de bond het goed fatsoen aan. Vloeken is lelijk taalgebruik. Vandaar dat er ook niet-christelijke donateurs van de bond zijn. Met diverse posters, stickers, bierviltjes, pennen en bord jes voert de bond actie tegen het vloeken. Ook worden er protestbrie ven geschreven naar organisaties die in de publiciteit misbruik maken van bijbelse waarden. Vanaf het diascherm spreekt ook de bekende ethicus ds. Velema tot het publiek. Ook hij legt nog eens uit waarom het vloeken uitgebannen moet worden. En de strijd tegen deze taalverloedering is volgens de bond tegen het vloeken steeds meer nodig. Er wordt namelijk meer en meer gevloekt in Nederland. Boers signaleert echter wel een omslag: "Er wordt wel eens gedacht dat jon geren meer vloeken dan ouderen. Maar we merken dat tegenwoordig toch ook steeds meer jongeren zich gaan ergeren aan dergelijke taal. Soms kom je bij oudere mensen aan de deur en die zeggen dan: Ik vloek niet en ik kan mijn kinderen en kleinkinderen toch niet dwingen. Maar bij jonge gezinnen vinden we vaak wel gehoor." Het bestuurslid meldt nog dat de werkgroep zich actiever op wil gaan stellen richting bedrijven en met name in de Slabbe coornpolder. "We proberen aan de weg te timmeren." De Nederlandse patiëntenvereniging Tholen wil meer aandacht beste den aan het verlenen van thuiszorg maar door tijdgebrek is het bestuur er vorig jaar niet in geslaagd het project verder uit te werken. Ook vond er om dezelfde reden geen ledenwerving plaats. De afdeling telt onge veer 900 leden. Dat bleek dinsdagavond op de alge mene ledenvergadering in het Hol land Huis te Scherpenisse die door slechts 17 leden werd bezQcht. Met de uitbreiding van het bestuur van zes naar zeven leden, kan daar wel licht verandering in komen, zo zei secretaris M.C. Aamoudse desge vraagd. M.A. Jansen uit Poortvliet en G.J. Mol-van de Berg uit Tholen werden in het bestuur gekozen, terwijl J. Schot-Uijl uit Tholen aftrad en M.J. van de Dorpel-van der Maas herko zen werd. Mevrouw Schot nam al afscheid tijdens de laatste bestuurs vergadering maar werd ook namens de ledenvergadering bedankt voor haar inzet voor de afdeling Tholen. Het bestuur zal voor het werk van de vereniging ook een beroep willen doen op contactpersonen in Sint- Annaland, Stavenisse, Sint-Maar tensdijk en Scherpenisse. Uit die woonkernen zitten namelijk geen vertegenwoordigers in het bestuur. Voorzitter D.F. Duine riep de leden dan ook op het bestuur te ondersteu nen. De afdeling kende over vorig jaar een negatief saldo van 95 gul den. De baten bedroegen 2045 gul den, de lasten 2140 gulden. Het eigen vermogen is 3650 gulden. Duine opende de avond met de schriftlezing uit Marcus 13, vers 28 -37, over de gelijkenis van de vijge boom, waarin de mens wordt opge roepen waakzaam te blijven. Duine vroeg zich af of de mens de eeuwig heid en de wederkomst van de Hee re niet ver vooruitschuift. "Gelooft iemand dat de Heere vannacht zal terugkomen? Hoe is het dan met u en mij. Ziet u naar Hem uit? Hoe rechtvaardig zult ge voor God ver schijnen? Of mogen we deze vraag op een NPV-avond niet stellen?" Duine riep op te waken en te bidden ook voor 'al die miljoenen die Zijn stem nooit hebben horen verkondi gen' maar zeker voor de ontwikke lingen in eigen land. "De christen heid is in slaap gesukkeld. Aan gru welijke zaken als abortus en eutha nasie zijn we snel gewend gewor den. Laat de geest van Christus ons wak ker schudden. Waakt en bidt, het is broodnodig, ook in 1996." Dominee H.W. Riphagen verbonden aan het Ikaziaziekenhuis te Rotterdam hield een lezing met als thema: rondom het levenseinde. Hij betoogde dat de dood, ook al is het dagelijks nieuws, weggestopt wordt. Om met het levenseinde van de mens goed om te kunnen gaan is de visie op het leven en de visie op de dood van belang. Alle religies en culturen houden zich daar mee bezig, zo zei hij. Dat de dood wordt gezien als een afronding van het leven, als een punt achter een zin, staat volgens Riphagen haaks op het gereformeerd belijden. De dominee stond stil bij stervens begeleiding dat tegenwoordig nogal in het nieuws is. Vaak is het volgens hem een technische aangelegenheid en kreeg het lichaam lang een 'inge nieursbenadering.' "Daar is men weer op terug gekomen. Nu is er meer aandacht voor lichaam, ziel en geest." Bij het begeleiden van stervenden is het van belang te luisteren. Dat geldt ook voor de terminale thuiszorg. "Mensen moeten hun angsten, vra gen en moeilijkheden kwijt kun nen." Volgens Riphagen is de beste plaats om te sterven thuis, in de vertrouw de omgeving, hoewel dit niet vaak meer voorkomt. De zorg thuis in deze fase is ook van belang voor de NPV, zo stelde hij. "Hier ligt ook een grote taak voor de kerken om in de laatste levensfase nabij te zijn, bij de leden, maar ook bij niet-leden." Bij het sterven reageert een mens eerst met ongeloof en ontkenning, later met aanvaarding. "Bij gelovi gen spreek je van overgave. Het blijft een worsteling, van te willen blijven tot het besef dat het een doorgang is naar het eeuwige leven. Met Pasen getuigen we van de hoop die in ons is." Volgens Riphagen is het niet gemakkelijk om met de ander mee te gaan in het lijden. "Als we delen in het lijden van Christus dan kunnen we uitdelers van genade zijn." Voorzitter mevr. C.L. van Dalen- Doeleman uit Scherpenisse gaf aan dat er voor de boerin nog meer te doen valt dan alleen werken op de boerderij. "We moeten ons als agra rische vrouwen inzetten voor een leefbaar platteland. Allerlei maatre gelen en ontwikkelingen op het gebied van het milieu komen op ons af, maar er is ook behoefte aan een ander verhaal. Benut je kwaliteiten, leer met je problemen om te gaan", zei mevr. Van Dalen. Mevr. E. van Beek (wellicht het best te omschrijven als een vrouwelijke Emiel Ratelband met de uitstraling van Mies Bouman) kwam vervol gens aan het woord. Ze betrok het publiek duidelijk bij haar verhaal over de rol van de agrarische vrouw in de huidige maatschappij. Mevr. Van Beek is zelf van boerenaf komst, maar is nu zelfstandig com municatie-adviseur. Om te beginnen liet ze de aanwezigen zich voorstel len. Niet één voor één, maar per groep. De inleidster noemde telkens een bepaalde groepering. Als men zich daartoe rekende, moest men opstaan. Zo kwamen bijvoorbeeld de land- en tuinbouwers, bestuursle den van de ZMO en agrarische com missie aan de orde. Vervolgens ging de communicatiedeskundige in op de huidige maatschappij. "De ont wikkelingen volgen elkaar tegen woordig snel op. Dertig jaar geleden deden zich zo'n drie grote ontwikke lingen voor in tien jaar. Nu zijn dat er ongeveer dertig in tien jaar. Het gaat steeds sneller", hield mevr. Van Beek de aanwezigen voor. Daaron der waren ondermeer ook kring voorzitter P.F. Vis van de ZMO Zeeland noord en voorzitter E. Hage van de ZMO-afdeling Tholen/Sint- Philipsland. De inleidster liet het publiek een aantal ontwikkelingen verzinnen op algemeen gebied zoals automatise ring, fusie, sociale zekerheid en ver zakelijking. Vervolgens maakte men de overstap naar de land- en Deze drie dames luisteren naar de uitleg vanaf een bankje voor de natuurkundekast van het schoollokaal in streekmuseum De Meestoof. tuinbouw waarbij zaken als mecha nisering, mileueisen, parttime boe ren, natuurbeleid, prijsontwikkeling en ontpoldering aan de orde kwa men. "Zijn dit kansen of bedreigin gen voor u?", vroeg de communica tiedeskundige, die aanraadde ze te zien als uitdagingen. "Wie trekt er bij u aan de touwtjes?", was de volgende vraag van mevr. Van Beek. Hierop antwoordden de heren Vis en Hage prompt: Mijn vrouw. Nadat de hilariteit hierover wat gezakt was, legde mevr. Van Beek uit dat er drie niveaus van per soonlijke invloed zijn. "Men kan in de thuishaven blijven, het eigen bedrijf. Iets verder is de hele haven, werkzaam zijn in organisaties op plaatselijk niveau. En tenslotte is er de open zee die staat voor provinci aal en landelijk niveau", zei de inleidster. "Maar denk eraan dat het erom gaat dat de functies die u ver vult er zijn om 'plezier te verkrijgen' en niet om 'pijn te vermijden'. Want anders is het niet leuk meer." Volgens mevr. Van Beek moesten de dames maar eens buiten de geijk te paden treden om hun doel te bereiken. "Want doelen heb je nodig. Als je geen doelen hebt, is het heel gemakkelijk om anderen aan jouw touwtjes te laten trekken", zei ze. Om je doelen te verwezenlijken, moet men volgens mevr. Van Beek zelfbewust zijn en vooral ook vro lijk. "Lachen verfrist je bovenkamer. Er komt zuurstof in je hersenen en zo krijg je ruimte om creatiever te den ken." Als voorbeeld gebruikte de communicatiedeskundige twee bril len en twee stoelen, een roze en een zwarte. Ze raadde aan bewust goed gemutst uit bed te stappen en de pro blemen luchtig op te vatten en op te lossen. "En als je dan 's avonds naar bed gaat, dan moet je in de spiegel kijken en zeggen: 'Hello tiger, I love you'. Dan moet je lachen en dan is je hoofd weer helder. De problemen schudt je dan van je af." Met regel maat betitelde mevr. Van Beek haar gehoor als tijgers. "Je mag best eens tegen jezelf zeggen: Zo dat heb ik goed gedaan. Ik ben een tijger." Na de inleiding van mevr. Van Beek, volgde onder leiding van mevr. G.T. Middelkoop-v.d. Ploeg een discussie aan de hand van drie stellingen. De eerste luidde: Boerin nen laten kansen liggen door gebrek aan lef. De meeste aanwezigen waren het hier niet mee eens. Boe rinnen hebben volgens hen juist meer lef dan de doorsnee vrouw. Een oudere dame zei echter: "Onze generatie is de kans om zich te ont wikkelen ontnomen". Waarop zich een discussie ontspon over schuld en plichtsgevoel ten opzichte van de man. Velen vonden echter wel dat de agrarische vrouwen vaak te beschermd zijn opgegroeid, terwijl mensen uit de stad 'elke stoeptegel die ze bewandelen moeten verdedi gen'. De stelling dat vrouwen zich vaak verschuilen achter de uitspraak dat mannen meer kennis van zaken hebben, werd massaal afgewezen. Tot slot ging men nog in op de net werken die de agrarische vrouwen opgezet hebben in de loop der jaren. Na het eten ging het hele gezelschap te voet richting streekmuseum De Meestoof waar ze ontvangen wer den door mevr. C. Stoutjesdijk- Engelvaart uit Stavenisse. Zij vertel de de groep iets over de Meestoof in het algemeen en over het oude klas lokaal waarin de dames zich hadden verzameld. Daarna kregen de plattelandsvrou wen in drie groepen een rondleiding door het museum dat midden in de voorbereidingen zit om de collectie te wijzigen. Omstreeks half vijf trok men weer naar De Wellevaete voor de sluiting. De Zeeuwse muziekschool geeft zaterdagmiddag om vier uur een voorjaarsconcert in de Gasthuiska pel in Tholen. Het fraaie orgel zal te beluisteren zijn, evenals het kinder koor. Voorts zijn er bijdragen op piano, saxofoon, dwarsfluit, blok fluit, klarinet, viool en trompet. Het programma vormt een onder deel van drie evenementen die de leerlingen dit schooljaar verzorgen. In december was het kerstconcert en op 22 juni is de einduitvoering in Meulvliet. "Dat deze optredens wor den gewaardeerd, blijkt uit de zeer goede belangstelling", zegt regiodi recteur Jan Hut. ^ERKENDE Middelhamis Hellevoetsluis Zierikzee Oud-Beijeriand VERHUIZRS Tel. 0187-482188 Tel. 0181-320016 Tel. 0111-413163 Tel. 0186-61362^ Advertentie I.M Ds. DJ. Klein Onstenk heeft de leden van de SGP-studievereniging Cal- vijn donderdagavond in het verenigingsgebouw van de Gereformeerde Gemeente te Scherpenisse bijgepraat over de gevaren van occultisme. Het bestuur vond een bijbelse bezinning op bijvoorbeeld de genezings bijeenkomsten van Jomanda onmisbaar en daarom stond het occultis me op de agenda. "Het begint vaak onschuldig', zo bracht de spreker naar voren. "Kij ken naar de horoscoop, in de glazen bol, handlezen, helderziendheid, enz. Zoeken naar wat verborgen is, dat is zeer oud. Toverpriesters en In Goes wordt morgen het kinderre validatiecentrum Reigerbos offi cieel geopend. Dit is een instelling waar kinderen en jongeren (tot ongeveer 18 jaar) met een lichame lijke handicap poliklinisch behan deld kunnen worden. Reigerbos richt zich daarnaast ook op de ouders/verzorgers en gezinsleden van de 'patiënten'. "Er rijzen immers allerlei opvoedingsvragen en ook de psychologische kant speelt een rol", zegt het hoofd van het centrum, orthopedagoog drs. B. Henderikse. Reigerbos kent voor kinderen van anderhalf tot 4 jaar ook een vroegbe- handeling van één of meer dagdelen per week in groepjes van vijf a zes kinderen, waarbij de therapie geïnte greerd is in de peuteropvang. Het centrum vindt zijn oorsprong in het vroegere zeehospitium Zonne veld te Oostkapelle en wordt geëx ploiteerd door de stichting Revalida- tiegeneeskunde Zeeland. Sinds januari is het gevestigd in een nieuwbouwwijk in Goes. "We zijn blij dat we niet bij het ziekenhuis zitten, want kinderen met een licha melijke handicap zijn niet per se ziek. Dat etiket moeten ze niet krij gen", aldus Henderikse. Reigerbos, waarheen kinderen uit heel Zeeland - behalve Zeeuws-Vlaanderen - ver wezen kunnen worden, heeft perso neel in dienst dat specifiek is opge leid voor de kinderrevalidatie. Het team bestaat uit revalidatie-arts, fysiotherapeut, ergotherapeut, logo pedist, peuterleidster, psychomoto risch therapeut, psycholoog ortho pedagoog, maatschappelijk werker en adaptietechnicus. Op zaterdag 23 maart is er een open dag. Tussen elf en vier uur kunnen belangstellenden een kijkje nemen in Reigerbos. medicijnmannen deden in vroeger eeuwen al aan sterren kijken, hand lezen, e.d. In het Oude Testament wordt over de tovenares in Endor geschreven en in het Nieuwe Testa ment over de tovenaar Elymas. Gods Woord veroordeelt deze prak tijken duidelijk. In Leviticus 19:26 spreekt de Heere: 'Gij zult op geen vogelgeschrei acht geven, noch hui chelarij plegen.' En in vers 31: 'Gij zult u niet keren tot de waarzeggers en duivelkunstenaars; zoekt hen niet, u met hen verontreinigende. Ik ben de Heere uw God.' Ds. Klein Onstenk concludeerde, dat waarzeggerij, helderziendheid, sterren kijken, handlezen, enz. 'wer ken des duivels' zijn. "We dienen, onder biddend opzien tot de Heere, tegen die dingen te strijden. Dat Hij er ons voor bewaren of van verlos sen wil. Als God, door Zijn Geest,, ons genade schenkt, worden de wer ken van de duisternis ontmaskerd." Voorzitter J.W. Duvekot had in zijn openingswoord over het leven van Saul gesproken, koning van Israël, naar aanleiding van 1 Samuël 28. "Saul was afgeweken van Gods geboden. Hij boog niet voor de Hee re, maar ging zijn eigen weg en Saul raakte zijn koningschap kwijt. God sprak namelijk tot hem: omdat gij Mijn woord verworpen hebt, zo heb Ik u verworpen, dat gij geen koning zult zijn. Op het laatst van zijn leven nam Saul, uit angst voor de Filistijnen (de vijanden van Israël) zijn toe vlucht tot een waarzegster in Endor. Hij verhardde zich nog meer en het liep slecht met hem af. Angstig en radeloos viel Saul in zijn eigen zwaard. Wat is zo'n bange doods strijd een verschil met het sterven van een kind van God. Zijn wij bereid op de eeuwigheid?", zo bracht voorzitter Duvekot naar voren. Er was verder samenzang en gebed. Secretaris Verhelst sloot de bijeenkomst af. Golden Earring. De Nederlandse rockformatie Golden Earring geeft zaterdag een bijna twee uren durend concert in Goes. In het voorpro gramma speelt de groep Mr. Slam mer. Het concert vindt plaats in de Zeelandhallen en begint om kwart over acht. Het distributiecentrum voor onder goed verrijst naast het gebouw van Van Overveld aan de Nijverheids- weg en beslaat 5200 vierkante meter. De Nijverheidsweg zal ervoor verlengd moeten worden. Half juli moet de bouw klaar zijn. Met de bouw is een investering van ruim drie miljoen gulden ^gemoeid. Volgens Versluys maakt het bedrijf een snelle groei door en is de gemeente blij met de keuze van American Phil Textiles voor Sint- Maartensdijk. Het bedrijf dat in 1993 naar de smalstad kwam, kampt met ruimtegebrek in de gebouwen aan de Schakel weg. In het bedrijfs verzamelgebouw huurt Swarthoff tot de bouw klaar is, 9000 vierkante meter opslagruimte. Nu werken er 17 personeelsleden bij American Phil Textiles maar de directeur ver-: wacht dat het aantal zal groeien naar twintig. Het pand krijgt drie hallen voor de opslag en controle van de goederen en drie laadstations, plus een kan toor. De partijen ondergoed worden in bulk aangevoerd en veelal in klei nere verpakkingen verder verhan deld. Het gebouw wordt 70 meter breed, 75 meter diep en 7 meter hoog. Het kantoor komt in de zuid westhoek van het gebouw en wordt inpandig. Wel steekt het een halve meter boven de grote bedrijfshal uit dat een plat dak krijgt. Om het kan toor een extra accent te geven wordt het met ander materiaal gemaakt, namelijk van gasbetonblokken. Het distributiecentrum wordt in ver band met de brandveiligheid in drie compartimenten verdeeld die elk niet groter mogen zijn dan 2000 vierkante meter. Ze worden van elkaar gescheiden door gangen die via het dak daglicht toelaten en zijn afsluitbaar. De aan-en afvoergangen voor het ondergoed komen midden in het gebouw. Aannemer A. de Korte uit Tholen zorgt voor de fundering, de beton nen vloer en het kantoor terwijl Meijers Staalbouw uit Serooskerke de stalen constructie met een dam- wandprofiel levert. In totaal wordt er 160 ton staal in verwerkt. De geprefabriceerde wanden zijn geïso leerd. Het ontwerp van het centrum is van architect J. Laban uit Kapelle. Wel ke kleur het gebouw krijgt is nog niet duidelijk. Swarthoff wilde spre kende kleuren, zoals het harde blauw van de hal aan de Schakel- weg, maar de welstandscommissie vindt dat er naar een minder opval lende kleur gezocht moet worden. Wethouder J. Versluys (midden) feliciteert directeur P.F.M. Swarthoff van American Phil Textiles Europe met de bouw van het grote dis tributiecentrum nadat hijzelfde eerste paal heeft geslagen op het industrieterrein van Sint-Maartensdijk.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1996 | | pagina 9