Aanvang bouw woonzorgcentrum Plaatselijk nieuws VISSER DEURLOO EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Tholen Aanbiedingen KABELJAUWFILET SUPERMOSSELEN VERSE LEVENDE PALING Vishandel VZOS in Ten Anker Botsing Mossellaan Ondernemers delen bloemen uit Klaverjassen M Oud- Vossemeer Kernbezoek Biljarten VERF NODIG? Laban Zestig vissen Rommelmarkt Sint- Annaland Snel geblust Biljarten Kleuterhoek speeltuin Garage Cureestraat Guys and Dolls Garage Pr. Bernhardstraat Sint- Maartensdijk Euterpe speelt zaterdag De Pendelaars Volksdansen bij Anbo Vers vlees, lekker mals en mager koopt u bij uw slager Dit alles bij uw Thoolse slagers, C. Slager, St. Annaland J.A. Geilings, Tholen ïxywz? J.A. Geilings, St. Philipsland Ruim 500 gulden voor schoolhof Zaterdag straatversieringen Scherpenisse Opgelicht Riolering Laban Deurloostraat Uitbreiding chr. school Geen bezwaren geluidsbelasting Verbouwing Hogeweg Sint- Philipsland Discussie peilbeheer Gewonde op Philipsdam Vrijdag open repetitie Uitbreiding Wilhelminastraat Benoeming A. v.d. Reest Rode Kruis 50 jaar Donderdag 14 maart 1996 Weekend diensten DAG EN NACHT t/m zaterdag 16 maart per kilo9,95 4 stuks voor5,00 2 kg voorƒ10,00 met gratis mosselkruiden Contr'Escarpe 11Tholen Tel. 0166-602799 Fax: 0166-602550 Advertentie I.M. Zangkoor VZOS uit Sint-Annaland trad donderdag onder leiding van R. van Gorsel op in zorgcentrum Ten Anker. De bewoners genoten van de liederen die ten gehore werden gebracht. L. Heijboer fungeerde als organist, terwijl mevrouw A. Geluk een declamatie verzorgde. Woensdag verzorgde de Hervormd- Gereformeerde Jeugdbond een dia voorstelling. Getoond werden beel den van het project 'Kanaan in India', van commentaar voorzien door de heer Verbruggen. In het kader van dit project worden, samen met Woord en Daad, zeven dorpen in India ondersteund. Als afsluiting van de bijeenkomst zongen kinderen van de zondagsschool enkele liede ren. Zaterdag 23 maart staat de jaarlijkse rommelmarkt op het programma in Ten Anker. Deze begint om tien uur. In de bocht van de Mossellaan/Ko ningin Julianastraat ontstond woens dagmiddag omstreeks half vijf een botsing. De uit tegenovergestelde richtingen komende personenauto's raakten elkaar door nog onbekende oorzaak, waardoor er materiële schade ontstond. De 39-jarige en 44- jarige bestuurders, allebei uit Tho- len-stad, kwamen er goed van af. De ondernemersvereniging deelt twee keer bloemen uit. Emd maart aan het winkelpersoneel in het kader van de week van de winkel en moe derdag 12 mei aan het winkelend publiek. Dat werd donderdagavond in Hof van Holland besloten tijdens de ledenvergadering. De braderie wordt 30 en 31 augustus gehouden en de winkelactie duurt van 21 november tot en met 5 december. Sinterklaas wordt 23 november ver wacht. Voor de braderie wordt nog een schoonmaakploeg gezocht om het vorig jaar uit de hand gelopen afvalprobleem op te lossen. De zomermarkt in juli gaat niet meer door. "Het werd elk jaar al minder en nu was er zo weinig animo, dat we beneden het minimum van 20 standhouders kwamen", zegt secre taris N.J.G. Jansen. Er wordt echter naar een alternatief gezocht, name lijk het inspelen op de boottochten met de Flandria, waarbij de opva renden in de Thoolse winkels uitge nodigd zullen worden. Dat idee moet nog verder uitgewerkt worden. Dat geldt ook voor het aanbrengen van verlichting in de winkelstraten rond Sinterklaas en Kerst. Dit ter vervanging van de muziek, waar over bij de gemeente klachten waren gekomen van bewoners. Sfeerver lichting zou het winkelen gezelliger kunnen maken, ook op de koop avond en de extra avondopenstellin gen rond Sinterklaas en Kerst. Een enkeling trok het nut daarvan in twijfel gezien de beperkte belang stelling, maar de overgrote meerder- hejd van de leden wilde die paar avonden per jaar handhaven. Voorzitter mevr. J. Aalbrechtse was periodiek aftredend, maar wilde haar taak graag voortzetten. Er waren geen tegenkandidaten. Aan gezien mevr. Aalbrechtse haar groente- en fruithandel inmiddels volledig heeft opgeheven, is ze bij zonder lid van de ondernemersver eniging geworden. In de kascom- missie werd P.A.M. Kooien opge volgd door mevr. Van Poppel- Moerland. Het nadelig saldo 1995 kon via de reserve worden aangezui verd. De ondernemers bespraken donder dag ook nog het verkeerscirculatie plan, waarbij het parkeerprobleem in de stadskern het voornaamste punt bleef met het laden en lossen bij de Cl000 aan de Eendrachtsweg. Wanneer deze supermarkt echter zou verhuizen, zouden de overige winkels misschien deze trekpleister gaan missen. Zo bleven er vraagte kens bestaan. Dhr. Van Schaik van de politie uit Goes gaf de ondernemers na het huishoudelijk gedeelte een video presentatie over veilig vervoer van winkelgeld. Met kleine aanpassing is er soms al een behoorlijke veilig heid te bereiken. Dhr. Rave van het deurwaarderskantoor mevr. M.P.J. Buys maakte de ondernemers ver volgens wegwijs in de wereld van het incasseren van te lang open staande vorderingen, e.d. Secretaris Jansen concludeerde, dat de onder nemers een 'zeer zinvolle' ledenver gadering hadden. Herman Oldenburg werd donderdag eerste met 5000 punten bij de com petitiewedstrijd van klaverjasclub stad Tholen. De andere vier eersten van de totaal negentien spelers waren: 2. Leen Hage 4938 p 3. Jo Jansen 4817 p 3. Adrie van As 4799 p 4. Hannie Kurvers 4770 p 5. Carlo Hage 4770 p. Vandaag (donderdag) brengt het gemeentebestuur een kernbezoek aan het dorp. Om half acht van avond is iedereen welkom in dorps huis De Vossenkuil, waar aan bur gemeester en wethouders vragen gesteld kunnen worden of opmer kingen worden gemaakt. De bijeen komst begint met het tonen van de film 'Uw vereniging de gemeente Tholen', die een beeld geeft van het reilen en zeilen bij het besturen van de gemeente. Uitslagen De Treffers. J. Geuze-D. den Hollander 8,69-10, N. Rooijak- kers-D. van Driël 10-9,21, J. Hom- mel-L. van Wezel 10-3,75, K. Hom- mel-C. Burgers 10-8,28, P. Hom- mel-J. Etienne 10-6, J. Burgers-M. Hendrikse 6,27-10, M. Hendrikse-L. van Wezel 10-9,58, H. Hommel-P. de Leeuw 10-9,14. Kortste partij (20 brt.) P. Hommel en M. Hendrikse, hoogste serie (18 car.) K. Hommel, beste gemiddelde (2,59) J. Hommel. Onze mengmachine maakt uw wenskleur klaar terwijl u wacht. Histor, Rambo en Sigma vakverven Ruime collectie behang en Raamdecoraties GRATIS KLEURADVISERING Schilderspeciaalzaak Eendrachtsweg 13 Tholen 0166-604923 Advertentie I.M. De eerste clubwedstrijd van 't Schar retje werd een meevaller. Gezien de berichten vooraf waren de verwach tingen over de vangst aan de Kreek- weg bij Schore niet hoog gespannen. Maar uiteindelijk werden zestig vis sen gemeten. Winnaar werd Theo Bosters met acht vissen, Martijn de Regt haalde uit bij de jeugd met zes vissen. Van de 21 deelnemers vin gen er slechts twee niets. De uitslag: 1. T. Bosters 186 cm, 2. A. Steijns 142 cm, 3. M. de Regt 135 cm, 4. F. v.d. Zande 84 cm, 5. P. van Westen 83 cm, 6. P. Plompen 80 cm, 7. T. Rijnberg 70 cm, 8. C. Plompen 68 cm, 9. J. Bosters 67 cm, 10. C. Dam 66 cm, 11C. Boogaart 50 cm, 12. M. Goedegebuure 46 cm, 13. Amo Rijnberg 43 cm, 14. J. Rijn berg 41 cm, 15. M. Minheere 39 cm, 16. R. Geuze 26 cm, 17. J. Verhees 24 cm, 18. mevr. T. Rijnberg 23 cm, 19. Arjan Rijnberg 18 cm. Peuterspeelzaal De Pluus organi seert op koninginnedag weer de gebruikelijke rommelmarkt. Spullen daarvoor kunnen bij De Pluus of bij mevr. L. Hopmans worden aangebo den. Bij werkzaamheden aan de dakbe dekking ontstond donderdagmiddag brand bij de familie Gunter in de Oudelandseweg. Het isolatiemateri aal dat bij de garage werd gebruikt, vatte vlam. Toen de gealarmeerde brandweer arriveerde, was het vuur al geblust. In de biljartcompetitie van De Hoop speelde K. Smits opnieuw de kortste partij met 19 beurten. Hij versloeg E. van Poortvliet ruim, met 5,52-10. W. van Oudenaarde won met ruim verschil van A. van Poortvliet 10- 6,31. M. Elenbaas begon zijn partij goed, maar liet het halverwege zit ten en verloor zodoende van L. Menheere. H. Keur versloeg zijn broer J. Keur - die als enige zakte met zijn gemiddelde - nipt met 10- 9,28. T. van Poortvliet speelde met 20 caramboles de hoogste serie en met 1,9 het beste gemiddelde. Toch verloor hij met 7,94-10 van D» van Wijk. De kleuterhoek van de speeltuin aan de Schoolstraat is zaterdag door bestuursleden en vrijwilligers uitge breid. Er zijn verschillende nieuwe toestellen geplaatst, zoals een wip- veer, een wip, een kleuterzitje, een grasklokje en een educatief letter- spel. In juni is het bestuur van Vrij en Blij van plan om poffertjes en pannekoeken te bakken. H.A. Vorstenbosch mag in de Cureestraat een autobox met ber ging bouwen. Daarvoor hebben gedeputeerde staten toestemming verleend, nadat eerder de gemeente raad een voorbereidingsbësluit had genomen. Het plan is namelijk in strijd met het geldende bestem mingsplan, maar de gemeente is bereid dat aan te passen. Twaalf leerlingen van groep 8 van de De Casembrootschool brachten maandag, vergezeld van enkele ouders en leerkrachten, een bezoek aan schouwburg De Maagd in Ber gen op Zoom. De Bergse Operette Vereniging voerde de musical Guys and Dolls uit; een speciale kinder voorstelling, georganiseerd voor leerlingen van de gemeentelijke muziek- en balletschool. De musical - het verhaal speelt in New York - werd in verkorte vorm gespeeld. Daarnaast werd gedemonstreerd hoe decors, licht en geluid werken. De geestige uitleg door de spelers Cees en Arthur van Broekhoven en Willy Michielsen, de spetterende show van muziek en dans, èn het vertoe ven op de rode pluche stoelen van zo'n echt theater bezorgden de kin deren een heerlijke avond. Op 17 april verzorgen de groepen 5 t/m 8 van de school, in samenwer king met Accelerando, zelf een muzikale show in De Wellevaete. De titel is 'Een reisje door de tijd'. Aannemingsbedrijf C. Lemson mag aan de Prins Bernhardstraat een autobox bouwen. Gedeputeerde sta ten hebben daarvoor groen licht gegeven. Dat was nodig omdat het plan in strijd is met het. geldende bestemmingsplan. Muziekvereniging Euterpe verzorgt zaterdag het jaarconcert in Haestin- ge o.l.v. dirigent Peter de Rooij. Er zullen vanaf acht uur vele nieuwe werken ten gehore worden gebracht. Iedereen is welkom. J. van Zetten zegevierde vrijdag met 5586 punten in de competitiewed strijd van klaverjasvereniging de Pendelaars. 2. M. Kwaak 48897 p 3. A. Koetsier 4865 p 4. G. de Hond 4687 p 5. M. Bronmans 4516 p 6. J. van Splunter 4399 p 7. R. Koetsier 4377 p 8. J. v.d. Hoek 4343 p 9. M. den Haan 4279 p 10. P. van Blop- poel 4174p 11. R. Waasdorp 4171 p 12. L. Kampman 4150 p 13. J. van Gorsel 4035 p 14. J. v.d. Werf 4033 p. De dansgroepen de Zeeuwse Reie en Ivanicia treden dinsdag 26 maart o.l.v. mevr. H. van Gorsel-Wolse op tijdens de soos-bingomiddag van de Anbo. De algemene bond voor ouderen probeert op die manier meer bezoekers te krijgen naar de soosmiddagen, die elke dinsdag en donderdag van twee tot vijf uur wor den gehouden. En de soos is inmid dels ook een biljart rijker. Secretaris M. van Beveren deed via het pro gramma 'een rondje Bert' van donderdag, vrijdag en zaterdag 14, 15 en 16 maart MAGERE HAMLAPPEN SCHNITZEL NASIVLEES GRILLHAM BACON KIPFILET KIP-KERRYSALADE 1 kg9,98 100 gram1,60 500 gram4,50 100 gram2,50 100 gram2,25 100 gram2,45 100 gram1,95 Bij iedere 100 gram vleeswaren van de reclame een netje knikkers gratis maandag, dinsdag en woensdag 18, 19 en 20 maart VLEES MET RANDJE 1 kg13,50 VERSE WORST 1 kg7,95 GEHAKT MET GRATIS KRUIDEN 1 kg10,50 Bij aankoop van 4 kip-krokant-schnitzels superknikkers gratis Advertentie I.M. omroep Zeeland een oproep en voor 250 gulden kon men een biljart op de kop tikken via directeur Kieboom van bejaardentehuis St. Antonius in Kloosterzande. De fa. Van Houte haalde het biljart tegen brandstof kosten op en de chauffeur stelde zijn vrije dag beschikbaar. Het Anbo- bestuur was de koning te rijk. Tweede Paasdag 8 april staat om 12.00 uur voor alleenstaanden een brunch met bingo op het programma in café Smerdiek. Iedereen is wel kom en Joop en Nelly van Kleef zor gen evenals met de kerst voor volop eten. Wie gehaald en thuisgebracht wil worden, kan bellen naar 663798 of 662948. Het schoolplein van de Juliana van Stolberg/Benjaminschool wordt veranderd in een schoolhof. Onder leiding van de directeur hebben leer lingen van de groepen 7 en 8 maquettes gemaakt van hoe het er uit gaat zien. Er is een speciale com missie in het leven geroepen, die ook acties opzet om de aanleg van de schoolhof te financieren. De ver koop van hartige hapjes tijdens de projectavond van de school bracht al 520 gulden op. Deze week is begon nen met de verkoop van stroopwa fels. De maquettes en een bouwtekening waren te zien op de onlangs gehou den projectavond, zodat iedereen zich een beeld kon vormen. De avond stond in het teken van 'ver keer en vervoer'. Er waren werk stukken van de kinderen te bewon deren en er werden dia's vertoond. Daarop was te zien dat de kinderen niet alleen op school met dit thema bezig geweest zijn. De groepen 3 en 4 brachten een bezoek aan fietsen maker J. van Houdt, terwijl de groe pen 5 en 6 een kijkje namen in de brandweerkazerne. Zaterdag kan men van twee tot vier uur in Haestinge ideëen opdoen voor straatversieringen ter gelegen heid van het bezoek van koningin Beatrix. Winkeliers en bedrijven laten op deze doe-middag materia len zien die voor straatversieringen gebruikt kunnen worden. Ter stimu lering van dat alles heeft het evene mentencomité een wedstrijd uitge schreven. Voor de bewoners met de mooiste straatversiering wordt een straatbarbecue beschikbaar gesteld, terwijl de individuele bewoner met de mooiste gevel een normale bar becue krijgt. Een 42-jarige inwoner, die in Ber gen op Zoom een winkel drijft in zogenaamd witgoed (koelkasten, wasmachines e.d.), is opgelicht door een Friese mevrouw. De man betaal de haar vooraf bijna 5000 gulden, omdat de vrouw hem had verteld dat ze voor een schappelijke prijs aan goederen kon komen. Maar de spul len zijn nooit geleverd. De vrouw is inmiddels opgepakt door de politie van Oosterhout, waar ze ook slacht offers heeft gemaakt. De riolering in de Laban Deur loostraat heeft, gemeten naar de hui dige maatstaven, inderdaad te wei nig bergingscapaciteit. Dat ant woord geven b. en w. op een vraag van dhr. A.C. van Heusden, die hij stelde tijdens het kernbezoek op 1 februari in het Holland Huis. Het gemeentebestuur zegt van plan te zijn om het plein van de twee basis scholen op korte termijn af te koppe len van de rest van de Laban Deur loostraat, maar verder is het nog een zaak van jaren, aldus b. en w. Zie verder Tholenderwijs voor meer antwoorden op vragen tijdens het kernbezoek. Gedeputeerde staten hebben goed keuring gegeven voor uitbreiding van de Groen van Prinstererschool aan de Laban Deurloostraat. Het plan was in strijd met het huidige bestemmingsplan, maar de gemeen teraad had een voorbereidingsbe- sluit genomen om dat aan te passen. Via een zogenaamde artikel 19 pro cedure kan de bouw dan toch door gaan. De adviezen van de inspecteur van de ruimtelijke ordening en de provinciale sub-commissie voor de stads- en dorpsvernieuwing en de gemeentelijke bestemmingsplannen waren positief. De geluidsbelasting op de voorge vels van 19 nog te bouwen wonin gen in het bestemmingsplan Kom (tweede herziening) overschrijdt de wettelijk bepaalde grens van 50 decibel (dB), zoals die is vastgelegd in de geluidniveaukaart. De gemeente gaat daarom bij de provin cie ontheffing aanvragen. Dat is wettelijk mogelijk; in stedelijk gebied mag de belasting bij een bestaande weg en nieuwe woningen de 65 dB niet te boven gaan. De geluidsbelasting op de gevels van de bedoelde woningen varieert van 43 tot 55 dB. Het gaat om twee huizen aan de Paasdijkstraat, twee aan de Molenstraat en 15 aan de Achter straat. Ze moeten komen op de plaats waar nu de gebouwen van Bouman-Potter staan én als afslui ting van de Paasdijkstraat. De herziening van het bestemmings plan Kom - november vorig jaar door de gemeenteraad vastgesteld - ligt momenteel voor goedkeuring bij de provincie, mét de bezwaren van de ondernemers Elenbaas en De Groen. Op de hoorzitting die onlangs over het wijzigen van de grenswaarden werd gehouden, kwam niemand af. Elke derde maandag van de maand, dus nu 18 maart, haalt voetbalvereniging SPS oud papier op. Zet u het gereed a.u.b. Advertentie I.M. J.J. Hage mag aan de Hogeweg zijn huis verbouwen en uitbreiden. Gedeputeerde staten hebben daar voor toestemming verleend, nadat eerder de gemeenteraad een voorbe- reidingsbesluit had genomen voor wijziging van het bestemmingsplan. Deze artikel 19 procedure was nodig omdat het bouwplan in strijd is met het huidige bestemmingsplan. De vereniging agrarisch belang (VAB) gaat met het waterschap Zeeuwse Eilanden praten over het peilbeheer in de polders. Aanleiding vormen de verdrogings- en vernat- tingsverschijnselen die zich na het gewijzigde peilbesluit voordoen. Voorzitter L. de Oude deelde dat donderdag mee op de jaarvergade ring in Ons Dorpshuis, waar de helft van de 50 leden van de VAB aanwe zig was. Hij meldde verder dat bij de provincie bezwaar is gemaakt tegen het begrenzingenplan binnendijken, waarin 10 hectare dijk op Sint-Phi- lipsland is opgenomen voor natuur vriendelijk beheer. Terugkijkend op het afgelopen jaar, constateerde De Oude dat de zaai- werkzaamheden vlot verliepen en de groei van de gewassen goed was tot de extreme droogte roet in het eten gooide. Dit kwam tot uitdrukking in de prijzen. Per bedrijfstak kijkend, noemde de voorzitter de moeilijke situatie waarin de fruitteelt verkeert ondanks dat het afgelopen oogstjaar minder verliesgevend was. De situ atie van de varkenshouderij is even min rooskleurig en die van de mest- veehouderij zelfs rampzalig, aldus De Oude. Hij memoreerde verder dat door opheffing van het laatste bedrijf in 1995 de melkveehouderij (inclusief melkquotum) van het voormalige eiland is verdwenen. Bij de bestuursverkiezing werd pen ningmeester mevrouw J.C. van Strien herkozen met twintig stem men (1 M. van Strien, 1 blanco, 1 ongeldig). Besloten werd de contri butie op 25 gulden te handhaven. Dit jaar zal het bestuur de ontwikke lingen rondom het bestemmingsplan buitengebied kritisch volgen, aldus De Oude. Als zomeractiviteit werd een excursie aangekondigd naar Schouwen-Duiveland. Op het inmiddels kale terrein van Sint Maartenshof zet technisch ambtenaar P. Polderman van de gemeente samen met zijn collega M. Butijn de rooilijnen uit voor het nieuwe woonzorgcentrum aan de Bloemenlaan te Sint-Maartensdijk. De bouwketen van bouwbedrijf Uytdewilligen staan er al. En de rooilijnen van het terrein voor het nieuwe zogenaamde woonzorgcen trum aan de Bloemenlaan in Sint- Maartensdijk zijn uitgemeten. Van het oude bejaardentehuis Sint Maar tenshof is geen spoor meer te beken nen. Na ruim een jaar vertraging kan de bouw van 44 woningen plus een centraal gedeelte beginnen. Op dit ogenblik worden de voorbe reidingen voor de bouw getroffen en wacht de stichting Beter Wonen, de opdrachtgever, op de uitslag van een bodemonderzoek. Zolang dat nog niet binnen is, wordt er niet gebouwd. Maar directeur J.J. Kloet verwacht niet dat de grond vervuild is. "Voor de overdracht van de grond is een schone-grond-verklaring nodig. Dat duurt een week of drie. Nu wordt alleen de bouwplaats ingericht en zullen er misschien piketpaaltjes geslagen worden maar er wordt nog geen bouwstraat aan gelegd." De bouw, naar een ontwerp van Würdemann architecten in Utrecht, kost 7,8 miljoen gulden. Kloet ver wacht dat het woonzorgcentrum in het voorjaar van 1997 gereed is. Zondag 17 maart THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. De Jong, Nijkerk. 18.30 u. ds. Van Dijk. vr 15/3 14.30 u. ds. Van Dijk, huwe- lijksbev. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Steegman, Ridderkerk. GEREF. KERK 10 u. ds. Hoffman. 17 u. ds. De Ruiter. CHR. GEREF. KERK 10 u. leesdienst. 18.30 u. ds. Boogaard. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. wo 20/3 19.30 u. ds. Bak. R.K. KERK za 19 u. eucharistieviering, zo 11.30 u. eucharistieviering, wo 20/3 19.30 u. oecumenisch avondgebed OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18.30 u. ds. Snijder. GEREF. KERK 10 u. ds. Wulffraat, Hoogerheide. CHR. GEREF. KERK 10 en 14.30 u. ds. Boogaard. 18.30 u. ds. Oosterbroek. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K. KERK vr 9 u. pastor Wiertz. za 17.30 u. pastor Verlijsdonk. zo 9.30 u. pastor Wiertz. ma 18/3 19 u. gebedsviering. SINT ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Meeuse. 18 u. ds. Burger, Stad aan het Ha ringvliet. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.30 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 (H.A.) en 18 u. ds. Van Bruggen. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Vroegindeweij, Katwijk aan Zee. Op de Philipsdam is zondagavond omstreeks kwart over zes bij een botsing met drie auto's een gewonde gevallen. Een 25-jarige inwoner van Etten-Leur werd met een snijwond in zijn gezicht per ambulance naar het St. Franciscusziekenhuis in Roosendaal gebracht. Het ongeluk ontstond toen een 38-jarige inwoner van Scharendijke, komend vanuit de richting St. Philipsland, met zijn auto op onverklaarbare wijze op de rijstrook van het tegemoetkomend verkeer kwam. De eerste auto, bestuurd door een 26-jarige inwoner van Bruinisse, kon de Scharendijkse automobilist nog bijna ontwijken: alleen zijn spiegel werd geraakt. De auto van de man uit Etten-Leur werd echter vol in de flank geraakt. Ver volgens draaide dit voertuig om zijn lengte-as en vernielde een in de berm staand bord. Zowel de auto uit Etten-Leur als die uit Scharendijke werden totaal vernield. Een ber gingsbedrijf voerde de twee wrak ken af. De christelijk gemengde zangver eniging Comt nu met Sangh organi seert vrijdag a.s. een open repetitie avond in de gemeenschapsruimte van de Koningin Julianaschool. Doel is met name om mannen te trekken, die de tenoren en bassen willen versterken. Het sinds 1991 bestaande koor telt 40 leden, vanwie slechts 9 mannen. Comt nu met Sangh zingt psalmen, geestelijke- en vaderlandse liederen. De open repe titie duurt morgenavond van acht tot tien uur. A. van de Beek mag aan de Wilhel minastraat zijn huis uitbreiden. Gedeputeerde staten hebben daar voor een verzoek van de gemeente ingewilligd. Het plan was in strijd met het geldende bestemmingsplan, zodat er een zogenaamde artikel 19 procedure gevoerd moest worden. Oud-inwoner André v.d. Reest is benoemd tot hoofd algemene zaken van de nieuwe gemeente Schouwen- Duiveland, die per 1 januari 1997 ontstaat door samenvoeging van de huidige zes gemeenten. Hij is op dit moment gemeentesecretaris van Middenschouwen. De afdeling van het Nederlandse Rode Kruis viert vrijdag 12 april het gouden jubileum. Het vijftigjarig bestaan wordt opgeluisterd door muziekvereniging Concordia, die het Rode Kruis een jubileumconcert aanbiedt in dorpshuis de Wimpel. Vooraf is het huishoudelijke gedeel te, waarbij voor het niet herkiesbare bestuurslid P. Timmers een kandi daat is gesteld: dhr. P. den Braber, die zijn sporen heeft verdiend bij de Rode Kruiscolonne., De periodiek aftredende mevr. C. Nuyens (bestuurslid welfarewerk) is wel herkiesbaar. Amateurdans. Vanaf drie uur zon dagmiddag is er in de gemeentelijke muziekschool te Bergen op Zoom een matinee met folkloremuziek en dansvoorstellingen. Medewerking verlenen de muziekgroep Klank Jorum, de Indonesische dansgroep Tjempaka, de dansgroep van de Dordtse arbeidersbeweging, de Charlie Brown Dancers en de de mogroep Gali-Galim van de volks dansvereniging Eindhoven. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. De Graaf, Rotterdam. 19 u. ds. De Goei. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Zweistra, Leer broek. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18.30 u. leesdienst. wo 20/3 19.30 u. ds. Mulder. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Egas. GEREF. KERK 10 u. mevr. Van Esveld, Burg- Haamstede. 14.30 u. ds. Brand, Kapelle-Bieze- linge. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. ds. Van Aalst, Ridderkerk. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 (H.A.) en 17 u. ds. Van Ecke- veld. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Van Reenen, Vlaardingen. 15 u. ds. Kerssies, Breda. Zaterdag 16 en zondag 17 maart. Tholen, Poortvliet, Oud-Vosse meer en Scherpenisse (dr. Padt): dr. Padt, Poortvliet tel. 0166- 612400. St. Maartensdijk, St. Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. Janssen en dr. Panis): dr. Panis, Sint-Maartensdijk tel. 0166-662400. St.Philipsland en Nieuw-Vosse meer: dr. Van Doesburg, Sint-Philipsland tel. 0167-572500. TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts Van Doesburg, Halsteren tel. 0164-684166. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za. 8.30-9 u„ tel. 0166-662596 KRAAMZORG Kraamcentrum Rondom de Ooster- schelde, tel. 0113-249222. Verloskundige (voor Tholen en Oud-Vossemeer): mevr. P. Timmers tel. 0166-604969. ST. HOMECARE ZEELAND Tel. 0113-232924 THUISZORG Alg. maatsch. werk, gezinsverzor ging, wijkverpleging en informatie advieswerk, dagelijks 8.15-17 u.. Centrum Thuiszorg Dr. Tazelaarstr. 1, St. Maartensdijk, tel. 0166- 663577. Voor dringende vragen en hulp 24 uur per dag tel. 0113-251177. Voor dringende vragen en hulp maatschappelijk werk buiten kan tooruren (noodsituaties) tel. 0118- 628743. GRAAG GEDAAN Hand- en spandiensten, tel. 0166- 603329 van 12.30-13.30 u. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11Tho len, elke wo. 10-11.30 u. op afspraak 0118-418395 PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tho len 0166-603727 en 0166-664303; St. Philipsland 0167-572342 of 0167-572530. PATIËNTENPLATFORM ma en do 9-12 uur, tel. 0113-249389 CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 0113-249480 TELEFON. HULPDIENST Tel. 0118-615551, 0118-636251 (chr.); kindertel. 06-0432 (gratis) KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 628800 ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner over dementie, tel. 0512- 471202. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 0166-604854, 0166-662211 of 06- 0730. BLUF VAN M N LUF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869 KINDEROPVANG Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0166-604574 JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. JAIB (informatiebureau voor de jeugd) ma, di, wo en vr 13.30-17.30 u. en vrijdagavond 18- 20 u. Molenvlietsestraat 11 Tholen tel. 0166-604374. STORINGEN ENERGIE Tel. 0118-638888 HOOGWATERSTANDEN Donderdag 14 t/m vrijdag 22 mrt. donderdag 14 10.07 - 22.52 vrijdag 14 11.37- zaterdag 16 0.17-12.57 zondag 17 1.32-14.02 maandag 18 2.27 - 14.57 dinsdag 19 3.17-15.42 woensdag 20 3.57 - 16.22 donderdag 21 4.42-17.07 vrijdag 22 5.22 - 17.47 di 19/3 11.45 u. NM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 06-9771. Voor storingen in uw installaties zowel elektra, gas, c.v. en water, kunt u ons dag en nacht bereiken. TECHNISCH BUREAU Poortvliet, tel. 0166-612650 Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1996 | | pagina 2