Paarden trotseren de sneeuwstorm Plaatselijk nieuws PRAKTIJK DR. KALE GESLOTEN VISSER DAG EN NACHT 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 22 februari 1996 Tholen Autoradio gestolen van 4 t/m 8 maart Gebedsdag Regenboog Klaverjassen Eén op tien te hard Kinderdienst Oud- Vossemeer Parkeerverbod niet haalbaar Molenweg krijgt snelheidsremmer Geslepen messenslijper Onder invloed Stoelendans Jaaruitvoering OVM Biljarten Carnavalsmodeshow Beroep intrekken horecavergunning Sint- Annaland Gezinsavond Biljarten Goed jaar Vogelvreugd Predikant beroepen Concert Accelerando 3600 oliebollen Herverkiezing Wezen Armen Vers vlees, lekker mals en mager koopt u bij uw slager Dit alles bij uw Thoolse slagers, C. Slager, St. Annaland J.A. Geilings, Tholen J.A. Geilings, St. Philipsland Bouwgrond verkocht Stavenisse Schelpenpad Kind en tv Beatrix vergadert onder eigen dak Gereedschap weg Sint- Maartensdijk Scherpenisse Zes huizen L. Deurloostraat Notaris Poortvliet Verkoop grond Aanrijding Klaverjassen Sponsorloop Smerdiek Woningbouw Achterstraat Sint- Philipsland Verwilderde duiven Predikbeurten Natuurvrienden Weekend diensten Een lid van het dievengilde ging er in de nacht van dinsdag op woens dag vandoor met een autoradio. De 26-jarige eigenaar ontdekte de dief stal toen hij woensdagmorgen om streeks half negen bij zijn auto kwam. Hij had het voertuig de vori ge avond omstreeks kwart over tien afgesloten geparkeerd op het terrein aan de Bosstraat. Voor spoedgevallen: A t/m F: dr. Mellema, tel. 602377 G t/m Z: dr. Bakkerus, tel. 602350 Apotheek normaal geopend Advertentie I.M. CNS De Regenboog viert vrijdag 1 maart wereldgebedsdag. Vanaf kwart over drie wordt in het school gebouw een jeugdliturgie afge werkt. Behalve samenzang worden een aantal onderdelen verzorgd door de kinderen. Er is ondermeer een bijbelverhaal, een mimespel en een verhaal over Haïti. In dat land vindt ook een jeugdproject van het Leger des Heils plaats om kinderen die als slaafjes verkocht zijn, terug te bren gen naar een speciaal opvangcen trum. De wereld-gebedsdagviering in De Regenboog staat in het teken van dit project waarover het één en ander zal worden verteld. Joke van Gink won donderdag de competitiewedstrijd van klaverjas- club Stad Tholen. Ze haalde 5103 punten bleef daarmee 72 punten voor op de nummer twee. Er deden twintig spelers mee en als eerste vijf eindigden: 1 Joke van Gink 5103 p; 2 Adrie van As 5031 p; 3 Marion Opree 4867 p; 4 Marie Leijdekkers 4825 p; 5 Leen Hage 4725 p. Bij een snelheidscontrole op de Ten Ankerweg werden vrijdag rond het middaguur veertig bestuurders op de bon gezet. Tussen half twaalf en half twee passeerden 335 voertuigen de radarwagen van de politie. Daarvan reden er 40 (zo'n twaalf procent) harder dan de toegestane 50 km per uur. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 81 km per uur. De Gereformeerde Kerk houdt zon dagmorgen een speciale kinder dienst met als thema: 'Zorg hebben voor'. De dienst vloeit voort uit een initiatief van het Oecumenisch Jeugdwerk Zeeland om kinderen uit de hele provincie aan de hand van Psalm 8 tekeningen te laten maken voor kinderen in het Sophia kinder ziekenhuis te Rotterdam. Enkele van deze tekeningen zullen in de dienst op schrift en dia's te zien zijn. De jeugd verleent ook medewerking aan de liturgie. De dienst begint om tien uur in de Ichthuskerk aan de Doelweg. Rijkswaterstaat is het met de gemeente eens, dat een parkeerver bod in de Weelhoekstraat overbodig is. In het advies van de dienst aan de Raad van State staat, dat er geen sprake is van een onveilige situatie. Het buurtcomité Marehoek beweert juist van wél en vocht daarom de beslissing van het gemeentebestuur aan. Woordvoerder mr. R.A.D. Koppelaar acht de kans klein dat het comité gelijk krijgt, gezien het advies van rijkswaterstaat. Op de zitting van de Raad van State, don derdag, was het buurtcomité niet vertegenwoordigd. "Aan onze schriftelijke bezwaren hadden we geen nieuwe elementen toe te voe gen", aldus Koppelaar. Het argu ment van het comité is, dat op de rij baan geparkeerde auto's in de Weel hoekstraat het verkeer richting Marehoekstraat dwingen op de lin ker rijbaan te rijden, waardoor het gevaar ontstaat van een aanrijding met tegenliggers. De gemeente kwam met foto's en tekeningen om te illustreren dat het allemaal wel meevalt. Betoogd werd dat het geen drukke straat betreft en dat er geen ongelukken geregistreerd zijn. Staatsraad Vink vroeg zich nog af of er bij de buurtbewoners mogelijk andere grieven bestaan en dat ze via deze zaak proberen iets anders te bereiken. Volgens Koppelaar is dat niet zo. "Absoluut niet, er is geen straatvete of iets dergelijks." Om de snelheid van het verkeer af te remmen wordt in de Molenweg een middengeleider aangebracht. Het gemeentebestuur legt de commissie openbare werken dinsdagavond een plan voor. Dit zal vooral raadslid H.J. Vermaas verrassen, want die kreeg drie weken geleden in de com missie nog van ambtenaar Blaas te horen dat er geen maatregelen geno men zouden worden. Inmiddels heb ben burgemeester en wethouders besloten dat er toch wat moet gebeu ren. Bewoners van de Molenweg hebben in het verleden meerdere keren geklaagd over de situatie in hun straat. De bedoeling is dat er in de weg - op de plek waar asfalt over gaat in klinkers - een zes meter lan ge verhoging komt, waardoor het verkeer met een visuele versmalling wordt geconfronteerd. Een geslepen messenslijper was vrijdag actief in het dorp. Deze oplichter vroeg voor het slijpen van vijf messen maar liefst zo'n 200 gul den. Duidelijk was dat de geleverde prestatie niet in verhouding stond tot die vorstelijke beloning. De man zoekt zijn 'slachtoffers' bij voorkeur onder bejaarden. Een 47-jarige automobilist uit het Belgische Kalmthout werd in de nacht van woensdag op donderdag bekeurd voor het rijden onder invloed. De man werd op de Broek- seweg staande gehouden. Op het bureau blies hij 255 pg/1 (zo'n 0,59 promille). Hij kreeg een bekeuring en een rijverbod van een uur. Ook de Sint-Anthoniusschool werd door prins Kedööze niet overgesla gen. De groepen 1 en 2 deden het spelletje zakdoekje leggen en de groepen 3 en 4 lieten een stoelen dans zien. De bovenbouw had héél veel moppen in een bus gedaan. De prins mocht telkens een mop uit de trommel trekken en die werd dan door een leerling voorgelezen. Na de pauze met snoep en limonade werd er een wedstrijd 'Zeeuws prate' gehouden tussen de Zeeuwse kinde ren en de Brabantse leerkrachten. Na een spannende strijd werden de Zeeuwen kampioen. Overigens kun nen de leraren nu ook Zeeuws ver staan en spreken. Na veel gehos en gedans was het tijd om naar huis te gaan. Vrijdagavond om half acht houdt muziekvereniging OVM haar jaar uitvoering in dorpshuis De Vossen- kuil. De tamboers, majoretten (en miniretten), leerlingen en de hele fanfare zetten beurtelings hun beste beentje voor. In de pauze van de uit voering is er een verloting en na afloop is er bal na met medewerking van Double X Sound Service. Uitslagen van biljartvereniging De Treffers: H. Hommel-J. Geuze 8,81 - 10; J. Etiënne-B. den Hollander 5,2- 10; L. van Wezel-K. Hommel 9,16- 10; P. Hommel-M. Hendrikse 7,64- 10; J. Hommel-D. van Driel 10-10; D. den Hollander-J. Burgers 6,86- 10; M. Hendrikse-J. Etiënne 10-4. De kortste partij van achttien beur ten werd gespeeld door M. Hendrik- se. De hoogste serie van vijftien ca ramboles en het beste gemiddelde van 2,71 kwamen op naam van J. Hommel. Prins Kedööze bezocht vrijdag met zijn gevolg de Die Heenetrecht- school. Onder begeleiding van De Lamsöören kwam het gezelschap de gemeenschapsruimte binnen waar de kinderen al verkleed zaten te wachten. Schoolleider H. Wester weel verwelkomde de prins in het Zeeuws. De leerlingen liepen een modeshow. Daarbij waren de win naars: Renske van de Berg (groep 1Roy de Klerck (groep 2); Dirk-Jan Havermans (groep 3); Willy Liitcher (groep 4); Ronald Bosters (groep 5); Gabriëlle v.d. Schoor (groep 6); Karin Verhage (groep 7); Marcha v.d. Berge (groep 8). Na nog een paar polonaises en ander gehos, nam prins Kedööze afscheid met: 't is vrêêd. De kinderen feestten nog even verder. Mevrouw J. Vaders-Verwijs gaat in beroep tegen de beslissing om de verleende drank- en horecavergun ning voor café De Hoop in te trek ken. De sector bestuursrecht van de arrondissementsrechtbank te Mid delburg heeft de zaak inmiddels in behandeling genomen. De vergun ning is in augustus 1994 door het gemeentebestuur ingetrokken omdat er sprake zou zijn van schijnbeheer. Gedeputeerde staten oordeelden in oktober vorig jaar dat de gemeente niet anders kon. Tegen dat oordeel maakt mevrouw Vaders nu bezwaar. De gezinsavond van de plattelands vrouwen, zaterdag in De Wellevae- te, was een groot succes. Voor 130 belangstellenden voerde de agrari sche belangenvereniging Ons Voor deel uit Poortvliet het doldwaze blij spel 'Familie is ook niet alles' op. Het stuk in drie bedrijven handelt over gemeente-ambtenaar Leo Drij ver die het familielid baron Bock van Boekhoven (financier en zwen delaar) op bezoek krijgt. Uiteinde lijk wordt duidelijk dat familie ook niet alles is. Mevr. v.d. Broek open de de avond en wenste iedereen veel plezier toe. En dat kwam uit, want om het toneelstuk werd veel gela chen. Na afloop was er een gezellig samenzijn waarbij toetsenist, zanger en entertainer Henk Kooiman voor het (muzikale) vermaak zorgde. Bij biljartvereniging De Hoop ver loor T. van Poortvliet zijn eerste partij nipt van R. Keur met 9,72-10. Van Poortvliets tweede wedstrijd verliep beter. Hij won met 10-8,86 van G. Rijnberg. Daarbij speelde Van Poortvliet het beste gemiddelde van 2,8 en de kortste partij van 26 beurten. D. van Wijk maakte de hoogste serie van achttien carambo les en versloeg daarmee J. Keur met 10-8,18. Van Wijk speelde eveneens een partij van 26 beurten. E. van Poortvliet moest net het onderspit delven tegen L. Menheere: 9,73-10. W. van Oudenaarde blijft winnen en deze keer moest P. Quist eraan gelo ven met 10-7,85. R. Scherpenisse had weinig moeite met M. Elenbaas die slecht speelde. Scherpenisse won ruim met 10-6,28. Vogelvereniging Vogelvreugd heeft een goed jaar achter de rug. Dat werd geconstateerd op de jaarverga dering die vrijdag in café Haven zicht werd gehouden. Penningmees ter W. Zoetemeijer kon een positief saldo melden. Bij de bestuursverkie zing waren voorzitter Bicker, ring- commissaris I. de Graaf en tweede secretaris A. Bazen aftredend en herkiesbaar. Alledrie werden ze her kozen. Het bestuur lanceerde een voorstel om 'vraag en aanbod' als nieuw onderdeel in de vereniging op te nemen. Op die manier kunnen de leden hun boventallige vogels ver kopen. De vergadering stemde met het voorstel in. De leden merkten op dat de tentoonstelling van 1995 er goed verzorgd en netjes uitzag met een grote variatie aan vogels. Het bestuur stelde vervolgens nog voor om te vragen of Vogelvreugd in 1997 de districtstentoontstelling mag organiseren. De leden gingen met algemene stemmen akkoord. Maandag 26 februari wordt er voor de zending oud papier opge haald. Advertentie I.M. Door de Gereformeerde Gemeente is een beroep uitgebracht op domi nee J. Kareis te Oudemirdum (Fries land). Deze kreeg tevens een beroep uit Sprang-Capelle. Muziekvereniging Accelerando houdt op 1 maart haar jaaruitvoering in gemeenschapscentrum De Welle- vaete. Het thema is 'Met Acceleran do naar de gordel van smaragd'. Aan deze uitvoering is een tentoonstel ling gekoppeld die nog tot de vol gende dag duurt. Alle 450 kaarten voor het concert op vrijdag zijn inmiddels uitverkocht. De oliebollenactie die voetbalver eniging WHS zaterdag hield, is een succes geworden. In twee uur tijd verkochten de A- en C-junioren zo'n 3600 oliebollen die werden gebak ken in het oude kleedlokaal. Dhr. C. van Dijke Lzn. is periodiek aftredend en herkiesbaar in het bestuur van de stichting de Wezen Armen. In navolging van de aanbe veling stellen b. en w. de gemeente raad voor om Van Dijke te herbe noemen. Als tweede op de aanbeve ling staat dhr. J.M. den Engelsman Mzn. donderdag, vrijdag en zaterdag 22, 23 en 24 februari MAGERE RUNDERLAPPEN OF SUCADE 1 kg16,50 SOEPPAKKET 1 st6,95 ACHTERHAM 100 gram2,25 FUNE SNIJWORST 100 gram1,60 GEBRADEN KIPFILET 100 gram2,45 LEVERWORST UIT EIGEN KEUKEN 250 gram1,75 KROKETTEN BECKERS 10 st4,00 maandag en dinsdag 26 en 27 februari RUNDERGEHAKT KRUIDEN 1 kg10,50 SCHOUDERKARBONADEN 1 kg6,95 VLEES MET RANDJE 1 kg ƒ13,50 KIPSCHNITZEL OF KIP CORDON BLEU 1 st1,50 Woensdag 28 februari gesloten i.v.m. biddag deelnemers aan de start verschenen. Desondanks werd er nog een rede lijk bedrag bij elkaar gesprokkeld dat ten goede komt aan de jeugd van Smerdiek. Op 24 mei wordt er op het sportpark een voetbaldag gehou den die wordt geleid door de beken de voetballers, de gebroeders Gerrie en Arnold Mühren. Advertentie I.M. Het gemeentebestuur heeft aan bouwbedrijf Hans Weggemans te Scherpenisse voor 47.574 gulden (exclusief btw) 423 vierkante meter grond verkocht aan de Huygens- straat. Op het perceel worden twee halfvrijstaande woningen gebouwd. De commissie openbare werken adviseert dinsdagavond over de aan leg van een prefab verkeersdrempel in de Veerweg. In overeenstemming met wat vorige week op een hoorzit ting met de bewoners is besproken, wil het gemeentebestuur deze drem pel leggen bij de woningen van C. van Haaften en A.M. Smits. De voorziening vergt 2500 gulden. De commissie bespreekt ook het plan om op de havendijk een schel penpad aan te leggen. Op de investe ringslijst is daarvoor 50.000 gulden opgenomen. De jaarlijkse ouderavond van basis school De Schalm stond in het teken van 'kind en tv'. Nadat voorzitster mevr. Meerman van de medezeg genschapsraad de bijeenkomst had geopend, werd mevr. Van Haaften gekozen als nieuw lid van de kas- commissie. Ze volgt daarmee mevr. Walhout op met ingang van het nieuwe schooljaar. Dhr. Rap van het regionaal pedagogisch centrum Zee land (RPCZ) gaf na de pauze voor lichting met betrekking tot het the ma 'kind en tv'. Hij toonde de aan wezigen een videofilm over wat bij voorbeeld een gewelddadige film bij kinderen kan losmaken. Na de video werd er een discussie gevoerd over het onderwerp. De leerkrachten van de groepen drie tot en met acht hiel den in de week vóór de ouderavond nog een enquête onder hun leerlin gen over tv kijken. Schietvereniging Prinses Beatrix hield onlangs haar eerste jaarverga dering in de eigen accommodatie aan de Pilootweg. Voorzitter W. Klippel sprak in zijn openingswoord de goed gevulde zaal toe over het eerste jaar schieten onder eigen dak. Dat dit de leden is bevallen, bleek volgens Klippel uit het trouwe bezoek aan de oefenavonden. "Beginnen met negentien leden, veel werken en weinig vergaderen. Alles zelf oplossen, ook het financiële gedeelte en dan na een jaar afsluiten met goede schietprestaties en 34 leden: een resultaat om trots op te zijn", zei de voorzitter. Er kwamen twee nieuwe disciplines bij voor Prinses Beatrix: jeugdgeweeren pis tool. Beide worden inmiddels druk beoefend. De penningmeester kon een positief saldo melden. Bij de bestuursverkiezing werd secretaris A.C. Knuist herkozen. De kampioenen die de wisselbekers in ontvangst mochten nemen waren: Klein kaliber geweer 12 meter. Klasse H: P. Priem. Klasse A: M. de Vos. Klasse B: C. Potappel. Klasse C: M. Knulst-Menheere. Klasse D: H. de Vos. Knielend: P. Priem. Pistool: W. Klippel. Jeugdgeweer: Rini Neele. Uit de auto van een 39-jarige inwo ner is elektrisch gereedschap gesto len. De eigenaar, die gisteren aan gifte deed bij de politie, is voor 600 gulden gedupeerd. L E vastgoed b.v. uit St. Maar tensdijk wil aan de Laban Deur loostraat zes huizen bouwen. Dit plan is in strijd met bestemmings plan Kom, dat voorschrijft dat .het perceel de bestemming openbare en bijzondere doeleinden heeft. B. en w. staan echter welwillend tegen over het bouwproject en willen via een artikel 19 procedure het bestem mingsplan wijzigen. De gemeente raad beslist er maandagavond over. De plattelandsvrouwen kwamen woensdag bij elkaar in het Holland Huis om iets te horen over notariële zaken. Daarvoor was kandidaat notaris mr. Schot uit Tholen aange zocht. Mevr. Hage-Minheere ver welkomde iedereen en na het huis houdelijke gedeelte kreeg mr. Schot het woord. Hij vertelde het één en ander over erfrecht, samenlevings contracten en het testament. De vra gen die de dames op hem afvuurden, beantwoordde hij direct. Mevr. Hage bedankte de Schot voor zijn inleiding met een cadeaubon. Rond half elf keerden de aanwezigen, met documentatie van de notaris onder de arm, terug naar huis. J.J.E. Verschoor te Dordrecht heeft van de gemeente 512 vierkante meter grond gekocht aan de West poort, voor 58.859 gulden (exclusief btw). Op het perceel wordt een vrij staande woning gebouwd. Op de kruising tussen de Markt, Noordpoort, Westvest en Oostvest reden zaterdagmiddag omstreeks vijf voor half drie twee auto's op elkaar. De wagens, bestuurd door twee 20-jarige inwoners, raakten hierbij licht beschadigd. De bestuur ders bleven ongedeerd. Naar de toe dracht van de aanrijding heeft de politie een nader onderzoek inge steld. A. Koetsier heeft vrijdag de compe titiewedstrijd van klaverjasvereni- ging De Pendelaars gewonnen. Koetsier behaalde 5287 punten en bleef daarmee net voor P. Bazen die tweede werd. Als eerste tien eindig den: 1 A. Koetsier 5287 p; 2 P. Bazen 5206 p; 3 G. de Hond 5205 p; 4 J. v.d. Werf 5150 p; 5 M. Bron mans 4907 p; 6 R. Koetsier 4645 p; 7 R. Waasdorp 4644 p; 8 J. van Gor- sel 4409 p; 9 P. van Bloppoel 4028 p; 10 L. Kampman 3990 p. De sponsorloop van voetbalvereni ging Smerdiek had zaterdag niet veel deelnemers. Of het weer nu tegenzat, of er waren andere rede nen, feit is dat er slechts veertien Bouwbedrijf Weggemans uit Scher penisse mag van de gemeente een braakliggend stuk grond aan de Achterstraat kopen voor 75 gulden per m!, exclusief btw, voor de bouw van twee vrijstaande woningen. Jarenlang was hier een groot gat aanwezig, maar in 1994 is dat gedeeltelijk ingevuld met een bun galow en inmiddels is er een tweede huis in aanbouw. B. en w. stellen de gemeenteraad voor om nu ook het laatste gat te bebouwen. In die grond bevindt zich wel een riolering, zodat een opstalrecht dient te worden gevestigd. De provincie adviseert het ministe rie om D.I. en I.C. Vermeij géén vergunning te verlenen om verwil derde duiven te bestrijden op de bruggen bij Sint-Philipsland en Oud-Vossemeer. Middelburg wijst erop, dat de bestrijding in Zeeland gecoördineerd gebeurt en dat perso nen of instanties die overlast van verwilderde duiven ondervinden, contact op kunnen nemen met de speciale werkgroep die is onderge bracht bij het landbouwschap in Goes. Het ministerie vroeg de provincie om advies, omdat de aanvragers geen geldige jachtakte hebben en er geen voorzorgsmaatregelen geno men zijn om schade te voorkomen of te beperken. De Thoolse politie heeft wél positief op de aanvraag gereageerd. De heren Vermeij willen de duiven Het was maandag een stormachtig dagje. Daar kwam bij dat er ook nog eens sneeuw uit de lucht viel. Bij elkaar een gure, koude dag die op de wegen voor de nodige overlast en voor gevaarlijke situaties zorgde. Maar ook de natuur had te lijden onder dit geweld. Het natuurge bied Rammegors bij Sint-Philipsland lag er verlaten bij. Een enkele troep rotganzen was neergestreken in de luwte van een bosje bomen. De pony's die het natuurgebied begrazen hadden van de kou weinig last, maar vonden het blijkbaar toch niet nodig zich al te veel bloot te stellen aan de elementen. Ze brachten de dag zoveel mogelijk bij elkaar en in de luwte door. Zo lopen ze hier vlak onder de brug naar Steen bergen. In deze hoek hadden wind en sneeuw minder greep op het land. Intussen werd er in de sneeuw naar polletjes gras gezocht. Later verhuisde de groep richting het zuiden. Zondag 25 en biddag 28 februari THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Van Bruggen, Stavenisse. 18.30 u. ds. Van Dijk. wo 9.30 u. ds. Van Dijk. 19 u. ds. Van Eckeveld, Sint-Phi lipsland. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Van Dalen, Halsteren, wo 19 u. ds. Balk. GEREF. KERK 10 u. ds. De Buck. 17 u. ds. Vlaardingerbroek. wo 10 u. ds. De Kok. 19 u. ds. De Buck. CHR. GEREF. KERK 10 u. leesdienst. 18.30 u. ds. Boogaard, wo 10 u. ds. Van der Ent. 18.30 u. ds. Boogaard. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. Blok, Nunspeet. 14.30 u. leesdienst. wo 10, 14.30 en 18.30 u. ds. De Pater, Krabbendijke. VRIJZ.GEL.GEM.NPB 10.45 u. ds. Cossee, Rotterdam. R.K. KERK za 19 u. eucharistieviering, zo 11.30 u. eucharistieviering, wo 21/2 19.30 u. oecumenisch avondgebed. 20 u. eucharistieviering aswoens- dag. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Snijder. 18.30 u. ds. Smit, Bruinisse. wo 10 u. ds. Snijder. 19 u. ds. Ruijgrok, Middelharnis. GEREF. KERK 10 u. dhr. Van Westen, Borssele. wo 19 u. dhr. Leunis, Hellevoet- sluis. CHR. GEREF. KERK 10 en 14.30 u.ds. Boogaard. 18.30 u. leesdienst. wo 10 en 14.30 u. ds. Boogaard 18.30 u. ds. Van der Ent. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. wo 10, 14.30 en 18.30u. leesdienst. R.K. KERK za 17.30 u. pastor Wiertz. zo 9.30 u. pastor Wiertz. SINT ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Meeuse (H.D.). 18 u. ds. Groenenberg, Oud-Beijer- land. wo 10 u. ds. Meeuse. 19 u. ds. Van Bruggen, Stavenisse. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. wo 9.30, 14 en 18 u. ds. Melis. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.30 en 18.15 u. leesdienst. wo 9.45, 14.30 en 18.15 u. lees dienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Van Dijk, Tholen. 18 u. ds. Van Bruggen, wo 10 u. ds. Van Bruggen. 19 u. ds. Meeuse, Sint-Annaland. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. wo 9.30 u. leesdienst. 14.30 en 19 u. ds. Klok, Kinderdijk. SINT MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Den Hartog. wo 9.30 en 14.30 u. ds. Den Hartog. HERV. GEM. REHOBOTH 10 en 19 u. ds. De Goei. wo 19 u. ds. De Goei. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. wo 9.30, 14.30 en 18.30 u. lees dienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30u. leesdienst. wo 9.30, 14.30 en 18.30 u. lees dienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. wo 9.30 en 19 u. ds. Van der Sleen. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18.30 u. leesdienst. wo 9.30 (openb. belijdenis), 14 en 18.30 u. ds. Beens. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 (H.D.) en 18 u. ds. Egas. met een vangkooi bestrijden. Het regelmatig vangen van de vogels is volgens hen de enige maatregel die effect sorteert. De duiven zorgen door hun uitwerpselen voor schade aan het verfwerk van de bruggen. Omdat er veel bij elkaar zitten, kan dat bovendien hinder opleveren voor het verkeer. De Natuurvrienden moet het dit jaar zonder subsidie doen. Dat kwam vrijdag naar voren op de jaarverga dering in dorpshuis De Wimpel. De opkomst was bescheiden, maar de aanwezigen deden goed mee. Het bestuur deelde mee dat de vereni ging het zonder de gebruikelijke subsidie van de gemeente zal moe ten stellen. In het verleden - toen ze nog subsidie kreeg van de gemeente Sint-Philipsland - kon De Natuur vrienden hiervan veel doen voor de jeugdleden. "Maar zo zullen we het beslist ook redden, omdat een groot percentage van de Sint-Philipslan- ders nog altijd steun betuigen aan de vereniging", zei het bestuur. De ver eniging wordt als gevolg van de her indeling over één kam geschoren met de Thoolse natuurvereniging, die ook geen subsidie van de gemeente krijgt. Er waren op de ver gadering ook enkele leden van de koninklijke Nederlandse natuurver eniging uit Voome aanwezig die speciaal waren gekomen voor de lezing van Toine Rommers. Deze gaf aan de hand van zogenaamde 'overvloeiprojectie' een impressie van de Alpen en Pyreneeën. Aan de hand van dia's kregen de aanwezi gen een indruk van de zomerkam pen zoals die jaarlijks door de KNNV georganiseerd worden. ZIE VERDER PAGINA 3 wo 10 en 19 u. ds. Egas. GgREF: KËRIC -1Üd^'tyutmaAt.iHóógcrheide. -x}tó.0 urdsrDe Buck.. ,Wq 10 u. ds. De Buck. x J 19 u. d«..Sj)aa, Brouwershaven. GERER.GEM.. V IÖT7 43D éh-1 g'.Öfi.ii. leësdienst. wo 10, 14.30 en 18.30 u. ds. Hon- koop, Wageningen. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 (H.D.) en 17 u. ds. Van Ecke veld. wo 9.30 u. ds. Van Eckeveld. 19 u. ds. Van Dijk, Tholen. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. wo 9.30 ds. J.J. van Eckeveld, Zeist. 15 en 18.30 u. stud. Schreuder, Nun speet. do 22/2 19.30 u. ds. Baan, Lisse. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. wo 9.30, 14.30 ds. Kort, Garderen. 18.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Van Krimpen, Dordrecht. 15 u. ds. Van der Hauw, Maasland, wo 19 u. ds. De Bie, 's-Gravenpol- der. Zaterdag 24 en zondag 25 febru ari en biddag 28 februari. Tholen, Poortvliet, Oud-Vosse meer en Scherpenisse (dr. Padt): za en zo dr. Mellema, Tholen tel. 0166-602377. wo dr. Kale, Tholen tel. 0166- 602542. St. Maartensdijk, St. Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. Janssen en dr. Panis): dr. Veldman, Stavenisse tel. 0166- 692400. St.Philipsland en NTeuw-Vosse meer: dr. De Groot, Nieuw-Vossemeer tel. 0167-502545. wo dr. Van Doesburg (voor St.Phi- lipsland), Sint-Philipsland tel. 0167- 572500. TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts Scholten, Bergen op Zoom tel. 0164-234329. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za. 8.30-9 u., tel. 0166-662596 KRAAMZORG Kraamcentrum Rondom de Ooster- schelde, tel. 0113-249222. Verloskundige (voor Tholen en Oud-Vossemeer): mevr. P. Timmers tel. 0166-604969. ST. HOMECARE ZEELAND Tel. 0113-232924 THUISZORG Alg. maatsch. werk, gezinsverzor ging, wijkverpleging en informatie advieswerk, dagelijks 8.15-17 u., Centrum Thuiszorg Dr. Tazelaarstr. I, St. Maartensdijk, tel. 0166- 663577. Voor dringende vragen en hulp 24 uur per dag tel. 0113-251177. Voor dringende vragen en hulp maatschappelijk werk buiten kan tooruren (noodsituaties) tel. 0118- 628743. GRAAG GEDAAN Hand- en spandiensten, tel. 0166- 603329 van 12.30-13.30 u. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11, Tho len, elke wo. 10-11.30 u. op af spraak 0118-418395 PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tho len 0166-603727 en 0166-664303; St. Philipsland 0167-572342 of 0167-572530. PATIËNTENPLATFORM ma en do 9-12 uur, tel. 0113-249389 CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 0113-249480 TELEFON. HULPDIENST Tel. 0118-615551, 0118-636251 (chr.); kindertel. 06-0432 (gratis) KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 628800 ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner over dementie, tel. 0512- 471202. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 0166-604854, 0166-662211 of 06- 0730. BLUF VAN M N LUF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869 KINDEROPVANG Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0166-604574 JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. JAIB (informatiebureau voor de jeugd) ma, di, wo en vr 13.30-17.30 u. en vrijdagavond 18- 20 u. Molenvlietsestraat 11 Tholen tel. 0166-604374. KAMER VAN KOOPHANDEL ma 26/2 gemeentehuis 9-12 u. STORINGEN ENERGIE Tel. 0118-638888 HOOGWATERSTANDEN Donderdag 22 feb. t/m vrijdag 1 mrt. donderdag 22 5.47 - 18.07 vrijdag 23 6.27-18.47 zaterdag 24 7.02 - 19.32 zondag 25 7.42 - 20.07 maandag 26 8.22 - 20.52 dinsdag 27 9.22-21.47 woensdag 28 10.32- 23.17 donderdag 29 12.02- vrijdag 1 0.42-13.17 ma 26/2 6.52 u. EK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 06-9771. Voor storingen in uw installaties zowel elektra, gas, c.v. en water, kunt u ons dag en nacht bereiken. TECHNISCH BUREAU Poortvliet, tel. 0166-612650 Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1996 | | pagina 2