Ruime winst voor schakers van DEZ Wagen van de Lamsóóren rijdt lek maar wint in Groot Pesööt Ter Tolne behaalt Zeeuwse titel schooldammen in 's-Gravenpolder S.P.S. - DUIVELAND VAN DUKE e J. DE GRAAF «tj Thools wielerklassement moet renners stimuleren John Veniet derde plaats in Bruinisse SCHOT Opknapbeurt tennisbanen Gemeente en SPS betalen groter veld BEZOEK ZATERDAG DE WEDSTRIJD Aanvang: 14.30 uur KAPTEIN TRIMSALON LIESBETH School met de Bijbel uit Sint-Annaland op derde plaats Ferdi Boudier is Nederlands kampioen kata AUTOMOBIELBEDRIJF C a f e -1 a r i a 't Centrum VISSER B.V. Donderdag 22 februari 1996 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 15 Voetbal programma Voetbal uitslagen Koedoot speelt ongebruikelijke varianten De schakers van Denk en Zet uit Scherpenisse hebben - na het verlies tegen Koudekerke - een ruime 6,5-1,5 overwinning behaald op De Scheldeschaker uit Wemel- dinge. DEZ heeft momenteel acht wedstrijdpunten uit vijf wedstrijden en 27,5 bordpunten. Rookgordijn Caro-Kann Alsof het ingestudeerd was. De achterste wagen van B.C. de Lamsóóren kreeg op de hoek van de Comelis Fran- kenstraat en de Kalisbuurt zaterdagmiddag tijdens de caravalsoptocht in Oud-Vossemeer een lekke band en alle muzikanten die in de hoogopgebouwde tribunewa gen zaten moesten te voet verder, zoals een echte dweil band betaamt. Het eerste team van openbare basisschool Ter Tolne uit Tholen is in 's-Gravenpolder Zeeuws kampioen school dammen geworden. In de kwartfinales kwamen drie van de acht ploegen van Tholen. De School met de Bijbel uit Sint-Annaland bezette de derde plaats en Ter Tolne 2 werd vijfde. Donksport Spannend Op zaterdag 23 maart opent Oud-Vossemeer het Thoolse wielerseizoen. Voor de neo-amateurs en amateurs-elite (voorheen A-amateurs) volgen er wedstrijden in Poort vliet, Sint-Maartensdijk en Tholen. Om het voor de ren ners aantrekkelijker te maken om aan de vier Thoolse cri teriums mee te doen, wordt er dit seizoen een gezamen lijk klassement opgemaakt. Voor de beste vijf coureurs is er een prijzenpot van duizend gulden beschikbaar. Meer renners Vossemeer vol Vrijdags en zaterdags GEOPEND Paardensport DRUKKERIJ Voor uw totale drukwerkverzorging. Voor al uw klussen in de bouw, belt u gauw METSEL- EN TIMMER- ONDERNEMING Het hele seizoen, na wedstrijd, training of vertier, al rijdend op een Gazelle fiets van tweewielercentrum Duine voor je plezier. TANKSTATION en RIJWIELHANDEL Arie Duine ASSURANTIEKANTOOR uw adres voor alle verzekeringen Garage de Jonge Paasdijkweg 9 Poortvliet Tel. 0166-612433 Wij wensen jullie een sportieve wedstrijd toe. sportieve wt Tot ziens bij Hans en Jenny Voor trimmen, knippen, scheren en wassen van alle honderassen Langestraat 9-11, Poortvliet Tel. 0166-612371 Technisch Bureau J. NIEMANTSVERDRIET Zaterdag 24 februari uur SPS-Duiveland(Stange) 14.30 Hoedekenskerke-Stavenisse 14.30 WC 3-WHS 4(Bastiaansen) 12.30 Thol.Boys 5-VVC 6(Bol) 12.30 Dinteloord 5-Stavenisse 3(Nuijtemans) 12.30 WHS-Den Bommel(vr) 14.30 Zwaluwe-WHS 2(vr) 14.30 WHS 3-Zwaluwe 3(vr) 14.30 Zondag 25 februari uur Vosmeer 2-Grenswachters 3(Berkhout) 12.00 Dosko 5-Vosmeer 3(Opree) 10.30 Vosmeer 4-Noordhoek 3 10.00 Vriendschappelijk: WHS-Bevelanders 3-2, WHS 2-Kruiningen 2 2-1, Stavenis- se-WHS 3 2-1, WIK-SPS 1-1, Tholense Boys-WIK 4-1. Jeugd: WHS A-Duiveland 4-2, WHS C- SKNWK 2-5, Mevo-WHS D 5-2, Thol.Boys El-WHS El 5-2, WHS E2- Thol.Boys E2 8-2. Twee tennisbanen op het complex van Eegedima in Tholen worden grondig opgeknapt. Het karwei kost 82.000 gulden en de gemeenteraad beslist maandag over het beschik baar stellen van dat geld. SGP-wet- houder J. van der Jagt is tegen omdat de banen ook op zondag bespeeld worden. Om diezelfde reden spra ken in de commissie welzijn de frac ties van SGP en RPF/GPV zich tegen het plan uit. Omdat het karwei 3000 gulden minder vergt dan was gedacht, zijn dit jaar ook de kapi- taallasten voor de gemeente lager. De meevaller blijft beperkt tot 468 gulden. De gemeenteraad beslist maandag over het uittrekken van 7000 gulden voor het vergroten van het trainings veld in Poortvliet met 900 m2. Leden van voetbalclub SPS gaan dit werk, met goedvinden van de gemeente, zelf uitvoeren en legt eveneens zeven mille op tafel. Er moet wat beplanting weggehaald worden, drainage gelegd en een bal- lenvanger verplaatst. SPS heeft behoefte aan extra oefen ruimte, omdat steeds meer leden komen trainen. Er traint al jeugd op een wedstrijdveld, wat ongewenst is omdat de gemeente daardoor in de toekomst met extra onderhoud geconfronteerd kan worden. Omdat er bij het opknappen van het eerste hoofdveld in Sint-Maartensdijk geld is overgeschoten, kan de 7000 gul den van de gemeente daaruit geput worden. Om deze redenen kon een meerderheid van de commissie wel zijn zich, zij het aarzelend, achter het plan scharen. SGP en RPF/GPV waren tegen. Sportgala. Het Zeeuwse sportgala wordt dit jaar op 10 mei gehouden in sportcentrum De Vlaanderen in Sas van Gent. Daar worden de sport man, -vrouw, -ploeg en -vrijwilliger en jong sporttalent van het jaar gekozen. Kandidaten hiervoor kun nen zich tot 15 maart aanmelden bij de Zeeuwse sportgala. De kandida ten mogen niet ouder zijn dan 20 jaar en moeten op nationaal of inter nationaal niveau gepresteerd heb ben. Ruilverkaveling. In de vijf landin richtingscommissies voor Tholen en Sint-Philipsland wordt mevrouw B.A. Bij de Vaate het nieuwe advi serende lid namens de directie ruim te, milieu en water van de provincie. Op het eerste bord speelde Peter van Oevelen een zeer sterke partij in één van de vele Spaanse varianten. Met wit had hij steeds het initiatief, maar zijn tegenstander verdedigde erg secuur. Door een fraai stukoffer ont stond er echter een directe matdrei- ging waardoor de zwartspeler zijn dame voor een toren moest geven. Dat was teveel van het goede en Van Oevelen won: 1-0. Invaller Gillis Dijke speelde even eens een goede partij. Op het vierde bord ging de strijd lang gelijk op, maar bij het ingaan van het eindspel overzag zijn tegenstander een paard- offer waardoor Dijke een dame won. De speler uit Wemeldinge hield daarna de eer aan zichzelf. Jan de Graaf was in goeden doen. In een Konings-Indische verdediging op het tweede bord ging het tot hal verwege het middenspel gelijk op, De Graafs tegenstander zag echter een matdreiging over het hoofd waardoor hij een stuk moest wegge ven om mat te voorkomen. De Graaf kwam in tijdnood, maar toen het rookgordijn was opgetrokken, stond hij een toren en een loper voor. Zijn opponent gaf zich gewonnen: 3-0. Dig de Graaf speelde op het derde bord een Spaanse partij. Zijn Wemeldingse tegenstander speelde erg passief waardoor het moeilijk was een bres te slaan in diens verde diging. Hoewel De Graaf de hele wedstrijd beter stond, werd het toch remise: tussenstand 3,5-0,5. Sebastiaan Koedoot zette op het zes de bord een niet zo vaak gespeelde Caro-Kann op. Dit ging zelfs over in het nog minder gebruikelijke Black- mar-Diemergambiet. De witspeler uit Wemeldinge kreeg niet het ver wachte voordeel uit zijn geofferde pion. Koedoot kon daarentegen een toren en loper afruilen tegen een dame, waardoor hij een positioneel betere stelling kreeg. Na een aantal gedwongen zetten maakte Koedoot een schijn-paardoffer en door dit aan te nemen stond zijn tegenstan der in twee zetten mat. Op het achtste bord ontspon zich bij Jan Rijstenbil een Spaanse partij waarbij het spel gesloten werd gehouden. Rijstenbil offerde op de koningsvleugel een stuk voor drie pionnen. Kort daarna volgde verdere afruil van stukken. De DEZ-speler bood remise aan, maar zijn oppo nent sloeg dat af. Daar kreeg hij snel spijt van toen hij een blunder maak te en zijn dame verloor. Hij gaf hier na gelijk op: 5,5-0,5. Johan Aamoudse speelde met wit op het zevende bord. Na een Spaanse opening bleef de stelling voortdu rend in evenwicht. Dat resulteerde dan ook in remise. Albert Muskee werkte op het vijfde bord met een Siciliaanse verdedi ging- In het middenspel kwam hij erg moeilijk te staan, maar bij het ingaan van het eindspel bleek hij een betere pionnenstructuur te hebben. Muskee kon daar echter geen winst uit halen en omdat de winst toch al binnen was voor DEZ, besloot hij tot remise: 6,5-1,5. Denk en Zet heeft nog twee wed strijden voor de boeg waaronder de volgende partij tegen de gedood verfde favoriet Middelburg 3. Bij de grote wagens eindigde B.C. De Lamsóóren als eerste; hier de tribunewagen met de muzikanten. Lekke band of niet, ze wonnen wel de eerste prijs in de categorie grote wagens. Want groot was de creatie die zich met moeite door de smalle Raadhuisstraat wurmde, verkeers borden en richtingaanwijzers be hoedzaam omzeilend. De optocht kende voor deze tijd van het jaar ideale omstandigheden: het was wel fris en er woei een stevig windje maar de zon liet zich de hele tocht zien. Voor de deelnemers en het publiek een aangename bijkomstigheid. De stemming zat er vanaf het begin goed in. Alle uren van voorberei ding waren voorbij; nu konden de deelnemers laten zien wat ze ervan gemaakt hadden. En dat was zeer uiteenlopend: van een oliebollen- kraam tot een kluskarre, van een methadonbus tot een spook-uus. Even was Oud-Vossemeer weer in het bezit van prins Kedööze die om elf voor één de sleutel van burge meester H.A. van der Munnik kreeg op het bordes van De Vossenkuil. De burgemeester sprak dit keer in rijmvorm en stelde vast dat het car navalsfeest in Gróót Pesóöt de luiers was ontgroeid. Het begon voorzich tig maar elk jaar kwam er wat bij, zo zei hij. Alhoewel hij het niet met Brabant wilde vergelijken, vond hij het enthousiasme wel al even groot. Er waren nu ook twee 'onderdeurtjes' bijgekomen: een jeugdprinsesje, Kare Miss I (Karen Lont) en een narretje (Mark Mosch). Prins Kedóóze nam de sleutel in ont vangst en sprak de menigte toe. Het was hem opgevallen dat er steeds minder 'luusjes' de Zeeuwse taal spreken. Ook de burgemeester zou wel eens wat meer dialect kunnen bezigen, zo zei de' prins: "A de kone- hinne komt, dan mö je nie zèhe: pas op uw hoofd, ma pas op je nóót." De wagen van de Lamsóóren won in Oud-Vossemeer en sleepte zondag een tweede prijs in de optocht van Halsteren weg, terwijl de wagen van de Vlóóietrappers daar vierde werd. Tweede in Fösmir was café achter 't durp. Grote loopgroepen: 1 de dammekes, 2 de kleine bouwers, 3 klein Pesóót- se krabbetjes. Kleine loopgroepen: I de oliekoeke bakkers, 2 Ik bin un jil jaer kop van Jut, 3 de suukerspinne en 4 de snor kels. Enkelingen: 1 Niels Havermans, 2 Patrick Schetters, 3 Nancy van de Leur. De dammekes kregen de originali- teitsprijs (de lamsóórenbokaal). Zij brachten hun motto: 'We gieten het er met de paplepel in' in de praktijk door met een trechter en een polle pel het publiek te benaderen. De kleine bouwers ('onder de Meule is ut un jil jaer karemus') kregen een zeer eervolle vermelding. Ze waren de grootste groep buurtbewoners die de handen ineen hadden geslagen voor de optocht. De jury bestond uit zes personen: E. Frigge-Hogesteeger, J. Hommel, R. Ravensteijn, A. Rijk, H. Westerweel en J. de Wit. Ook de wagen van de Nieuw-Vosse- meerse carnavalsvereniging nam deel aan de optocht. Omgekeerd ging de wagen van de Vlóóietrap pers dinsdagmiddag naar de over kant om de buurvereniging in haar optocht te steunen. Men won er de eerste prijs, de Lamsóóren werden derde in Nieuw- Vossemeer. Na de optocht verzamelden zich ongeveer 175 kinderen in De Vos senkuil voor het vlooiencircus. In café Hof van Holland nam de prins om half elf afscheid van het narretje en de prinses en om II over één werd de roos geveld op de stasse mispit. Zo'n zeventig viertallen zijn in de periode van oktober tot en met februari op school bezig geweest met dammen. Uiteindelijk zijn de beste acht viertallen overgebleven om de strijd om de Zeeuwse titel uit te vechten. Deze acht ploegen waren onderverdeeld in twee groepen van vier. In groep A zaten de School met de Bijbel samen met de Ireneschool 1 uit Goes en De Polderburcht. Groep B bevatte naast Ter Tolne 1 ook De Burcht uit Oost-Souburg, de Diaconieschool uit Aagtekerke en de Ireneschool 2. In poule A werd de School met de Bijbel eerste. Ter Tolne 2 werd der de met twee bordpunten minder dan de Ireneschool 1. In de B-poule kwamen Ter Tolne en de Diaconie school gelijk uit de strijd. Ter Tolne had echter drie punten meer. Het onderlinge duel eindigde in een 4-4 gelijkspel. Een kruisfinale zou ver volgens uit moeten gaan maken wie er Zeeuws kampioen zou worden. De School met de Bijbel moest het dus opnemen tegen de Diaconie school. Het vierde bord leverde al snel de eerste punten op. De spelers van bord 2 en 3 moesten de eer ech ter aan de tegenstander laten. Alle ogen waren nu gericht op John de Rooij (Zeeuws kampioen bij de pupillen). Hij speelde tegen Paul Sterrenburg uit Aagtekerke, maar móest het onderspit delven zodat de Sint-Annalanders een finaleplaats aan hun neus voorbij zagen gaan. Ter Tolne won heel overtuigend (8- 0) van de Ireneschool en moest daar door wederom aantreden tegen de Diaconieschool. Na een spannende wedstrijd werd het 6-2 in het voor deel van Ter Tolne. Zo mocht het eerste team van deze Thoolse basis school zich - na een tweede plek vorig jaar - nu Zeeuws kampioen noemen. De School met de Bijbel won van de Ireneschool en werd hiercloor derde. Ter Tolne 2 nestelde zich met een vijfde plaats in de middenmoot. Op 30 maart vinden de halve finales van het Nederlands kampioenschap schooldammen plaats. Dan moet het viertal van Ter Tolne wederom aan de slag. Duizend gulden prijzengeld voor beste vijf beschikbaar De laatste jaren kampen de Thoolse wielercomités met behoorlijke pro blemen. Renners schreven zich niet in of meldden zich op de wedstrijd dag massaal af. Alleen de ronde van Sint-Maartens dijk kende vorig jaar een groot en sterk deelnemersveld. Organisato ren vroegen zich openlijk af of het nog wel zinvol is om een wielerron de te houden. Poortvliet besloot zelfs de wedstrijd af te blazen, maar hoopt dit jaar de draad weer op te pakken. Om de wielersport op Tholen nieuw leven in te blazen, wordt een geza menlijk klassement in het leven geroepen. Op de KNWU-vergade- ring in Oudenbosch maakten de Thoolse wielercomités de eerste plannen. Via voorzitter J. van 't Hof van het comité Tholen werden twee sponsors gevonden, waarmee de contacten werden gelegd bij het bezoeken van een voetbalwedstrijd van profclub RBC. Zij leggen dui zend gulden op tafel. "Een prijzenpot die het voor de ren ners aantrekkelijk maakt om mee te strijden", aldus Van 't Hof. "Ik denk dat het belangrijk is dat deze spon sors nog niet eerder geld beschik baar stelden voor de wielersport op Tholen, zodat het extra klassement niet ten koste gaat van het sponsor geld dat de plaatselijke comités ieder jaar ontvangen. We hopen dat er door dit gezamenlijk klassement meer renners aan het vertrek komen bij de eilandelijke wedstrijden. Dat is ook noodzakelijk, want als er geen verbetering komt ten opzichte van vorig jaar, dan dreigen diverse organisatoren af te haken", meent Van 't Hof. Voor het gezamenlijk klassement krijgen de eerste twintig coureurs bij iedere wedstrijd punten. Voor de klassementswinnaar wordt gedacht aan een bedrag van 300 gulden. De nummers 2 t/m 5 in de eindrang schikking verdelen de rest van de prijzenpot. Door het aanpassen van de wed strijdcategorieën probeert de lande lijke wielerbond (KNWU) dit sei zoen om meer renners aan het ver trek te krijgen bij de criteriums. Ook steeds meer organisatoren kiezen een andere opzet voor hun wed strijd. Het wielercomité van Oud-Vosse meer heeft besloten om de wed strijddag te verschuiven naar het voorjaar. "Het pakt voor ons gunstig uit. De inschrijving staat nog maar een week open en we zitten nu al vol", vertelt voorzitter A. Haver mans. Met aanmeldingen van 120 cyclo-sportieven (voorheen B-ama- teurs) en 100 neo-amateurs/ama- teurs-elite heeft het comité besloten om de inschrijvingskaarten die nog binnen komen te retourneren. "De renners die we teleur moeten stellen, wijzen we erop dat ze een dag voor de wedstrijd nog kunnen informe ren. De praktijk leert dat er altijd afmeldingen zijn, zodat er mogelijk nog plaatsen te vergeven zijn", aldus Havermans. In de 48e ronde van Oud-Vossemeer wordt gestreden om de Wim-Timmermanstrofee, die door het comité ter beschikking wordt gesteld ter nagedachtenis aan zijn in 1993 overleden penning meester. Gezien het grote aantal deelnemers overweegt de organisatie het par cours aan te passen. "Met 120 ren ners door de Kalisbuurt is niet ide aal. Mogelijk dat wij de grote lus rij den van 3 kilometer, via de Vogel- sangsedijk. In verband met de deel name van neo-amateurs zal de wed strijd worden ingekort met 20 kilo meter, zodat de afstand nu 80 kilo meter is", aldus Havermans. De data van de andere Thoolse crite riums zijn: Poortvliet 6 juli, Sint- Maartensdijk 20 juli en Tholen 30 augustus. De gerenommeerde LIJSTENMAKER 'teuwcH voor het ijsTWERK eiland Tholen Molenstraat 13, tel./fax: 0166-664041 4695 CK Sint-Maartensdijk Advertentie I.M. Karateka Ferdi Boudier uit Tholen is zaterdag met zijn kata-team natio naal kampioen geworden. Boudier (die traint bij sportcentrum UMO in Roosendaal) behaalde het kam pioenschap samen met drie andere karateka's in sporthal Lunetten te Utrecht. Om aan het NK mee te mogen doen, moet een team via een bij de karatebond Nederland (KBN) aangesloten sportschool worden ingeschreven. Vanwege een ruzie tussen sportschool UMO en de KBN, moest het team van Boudier zich via Karatedo Van Elburg laten inschrijven. Dat het team een jaar uit de running is geweest, was niet te merken en het eiste dan ook de titel voor zich op. De Eendrachtniiters deden het goed op het concours van de Sasruiters te Brui nisse. John Veniet reed met zijn paard Isanca een B-proef en kreeg daarvoor 164 punten van de jury. Dat was genoeg voor de derde prijs. Petra Groenewege startte met Equador in dezelfde rubriek- Deze combinatie behaalde 163 punten en de vierde prijs. Mariska Vermaas reed op Ilbrias voor het eerst in de L-dressuur. Haar proef werd met 157 punten en de vierde prijs beloond. Suzanne Reiner- man kwam met Domar uit in de L-dres suur voor pony's en behaalde 148 punten. Zijde. Het kant- en zijdemuseum Terzijde in Wouw organiseert op 25 maart een eendagscursus Zijdeschil deren voor beginners. Daarbij wordt een sjaal van 90 bij 90 cm beschil derd. Ook elke woensdagmiddag kunnen kinderen op afspraak leren zijdeschilderen. Opgeven kan op tel. 0165-303690. Streekgewest. De bijdrage van Tho len aan het streekgewest westelijk Noord-Brabant valt 1747 gulden hoger uit. Dit is het gevolg van gestegen loonkosten. Tholen maakt van de diensten van het streekge west gebruik voor wat betreft regio nale brandweer en ambulancever voer. Dorpsweg 15 - 4694 BT Scherpenisse Tel. 0166-662639 - Fax. 0166-664240 DEESTRAAT 12 - 4693 CH POORTVLIET FAX. 0166-612834 - 0166-612834 Spuidamstraat Scherpenisse tel. 0166-662403 ADMINISTRATIEKANTOOR Onroerend goed Belastingaangiften Financieringen Hypotheken Pensioenen Verzekeringen Hogeweg 9 4693 RJ Poortvliet Tel. 0166-612641 Burgemeet 25, 4693 CJ Poortvliet, telefoon: 0166-612509 □PEL Stoofstraat 52 4693 RA Poortvliet Tel. 0166-612435 Het verhaal Weersomstandigheden kunnen demoraliserend wer ken. Zeker in de voetbalwereld is het onzeker of wed strijden doorgang vinden. Ook nu is dat weer het geval. Hoewel winterweer zeer aangenaam vertier kan opleve ren, is het voor een voetballer frustrerend om telkens die twijfel te verwerken. Afgelopen zaterdag was dat te zien in een vriendschappelijk duel tegen WIK. De gedachte dat er weer constant gevoetbald kan worden, bracht momenten van goed voetbal. Echter in het alge meen was er de twijfel en dat levert geen goed voetbal op. De kou houdt dan nog veel supporters van de velden weg zodat ook de motivatie al niet optimaal is. Onge twijfeld rijst dan ook de vraag of het invoeren van een lange winterstop toch niet ideaal zou zijn. Een herover weging zou hier op zijn plaats zijn. De tegenstander Natuurlijk heeft ook de tegenstander last van de weers omstandigheden. Er zal dan afwachtend worden gevoetbald om de opponent af te tasten en om eventu eel vertrouwd te raken met de ondergrond. Dat is nade lig voor SPS omdat Duiveland van nature een counter- ploeg is en zich dus gemakkelijker kan opstellen voor deze wedstrijd. Duiveland zal met een gelijkspel dan ook meer dan tevreden zijn, terwijl SPS met een kater blijft zitten. De gedachten gaan terug naar beter weer met betere velden. Al met al nog geen gelopen wedstrijd. De wedstrijdbal J&C Sports is de schenker van de wedstrijdbal. Deze speciaalzaak in sportartikelen is ondergebracht in een nieuw pand te Sint-Maartensdijk en is zo langzamer hand een begrip voor menig sporter op Tholen. Markt 19 Poortvliet het adres voor al uw c.v.-, electra-, gawalo-, alarm- en telefooninstallaties POORTVLIET Paasdijkweg 23 Tel. 0166-612650 Budelpack co-packers b.v., Paasdijkweg 15, 4693 RE Poortvliet HET BESTE AUTOBEDRIJF DIRECT IN UW BUURT ABSOLUTE TOPKLASSE BANDEN IN VELE MATEI" IS00RTEP VAKKUNDIG GtHONTIERD EN LAAG GEMUJSK UW ZEKERHEID AUTOBEDRUF voor zosgeloos AUTOWJDEN ACCU'S EN BANDEN SCHERP GEPRUSD MOLENSTRAAT 19 POORTVLIET 0166-612680

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1996 | | pagina 15