Provincie Zeeland Meewerken aan Dammenweg PERSIA J. Vissers adviseur ZMO Westerschelde in discussie Koersballen voor ouderen Piet Hage in weer en wind te Spijkenisse J ■Officiële Mededelingen! Donderdag 22 februari 1996 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 11 Abdij Nieuws is de informatierubriek van de Provincie Zeeland. Redactie; Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 13 92 De komende weken is het op tal van plaatsen mogelijk mee te praten over het herstel van de natuur in de Westerschelde en daardoor invloed uit te oefenen op de besluiten die minister Jorritsma in het voorjaar moet nemen. Commissies Milieu Beschikking Covra nv Vergunningen grondwaterwet Het tracé voor de Dammerweg op Walcheren - tussen Vrouwenpolder en Nieuw- en Sint Joosland - ligt vast. Omwonenden en gebruikers wordt gevraagd mee te studeren op de gevolgen ervan. Ontwerp-vergunning afvaloverslag Provinciale almanak f Diversen Begrenzingenplan ruilverkaveling IJzendijke-Hoofdplaat Onttrekking aan openbaar verkeer van wegen Pak even uw zakboekje Atletiek wisps 4 etages Oosterse Tapijtkunst iÈM Abdij 30* Voor behoud van de scheepvaart op de Westerschelde is het nodig de vaargeul uit te diepen. De schade die de natuur daardoor oploopt is te herstellen. Dat blijkt uit een reeks projecten die va riëren van bescherming van slik ken en schorren tot binnendijks natuurherstel, en ook tot ont- polderen. Dat laatste is nodig om de rivier een ruimer jasje te geven om de natuur meer haar gang te laten gaan. In totaal gaat het om achttien projecten. Dat is meer dan nodig is voor het herstel. Er zijn dus keuzes te maken. De voorgestelde projecten heb ben gemeen dat ze bijdragen aan het herstel van de natuur. De af weging vanuit andere invalshoe ken, zoals van landbouw, visserij, recreatie, maatschappelijk draag vlak, moet nog gebeuren. Dat geschiedt in het openbaar in overleg met belangengroepen en tijdens informatie- en overleg- avonden. Wie wil meepraten is de komende anderhalve week wel kom in de gemeenten Terneuzen, Vlissingen, Hulst, Borsele, Rei- merswaal en Oostburg. Om tekst en uitleg over de plannen te ge ven is daar telkens gedeputeerde Van Zwieten aanwezig en de ge meentebestuurder uit die plaats die lid is van het Bestuurlijk Over leg Westerschelde. Dat zijn re spectievelijk wethouder Van Rooyen (gemeente Terneuzen), wethouder Poppe - de Looff (ge meente Vlissingen), wethouder Van de Voorde (gemeente Hulst), wethouder Vollaard (gemeente Borsele), burgemeester Verbree (gemeente Reimerswaal) en burgemeester Kruize (gemeente Oostburg). Gemeente Terneuzen Woensdag 21 februari, aanvang 19.45 uur, 't Meulengat, St. Eli- sabethlaan 49, Sluiskil. Gemeente Vlissingen Donderdag 22 februari, aanvang 19.30 uur, Hotel Arion, Boulevard Bankert 266, Vlissingen. Gemeente Hulst Maandag 26 februari, aanvang 19.45 uur, Den Dullaert, Sport- laan 24, Hulst. Gemeente Borsele Dinsdag 27 februari, aanvang 19.30 uur, De Stenge, Stenge plein 1, Heinkenszand. Gemeente Reimerswaal Woensdag 28 februari, aanvang 19.30 uur, raadszaal gemeente huis, Oudeplein 1, Kruiningen. Gemeente Oostburg Donderdag 29 februari, aanvang 20.00 uur, Den Hoekzak, Lange- straat 1, Oostburg. In de tweede week van maart volgen nog drie bijeenkomsten. Aankondiging hiervan in de vol gende AbdijNieuws. De plannen voor het herstel van de natuur in de Westerschelde (Schelde Nieuwsbrief, Projecten bundel en Alternatieven Herstel Natuur) zijn verkrijgbaar bij het informatiecentrum van de provin cie, Abdij 9 in Middelburg, tel. 0118-631400. De commissie 28 Luchtvaartwet vergadert vrijdag 23 februari, 10.15 uur, in het provinciehuis, Abdij 6, Middelburg. Agendapunten van deze openbare vergadering zijn de klachtenafhan deling, het briefpapier, de beste ding 1995 en een briefwisseling met het ministerie V en W. De agenda en bijbehorende stuk ken liggen ter inzage in het infor matiecentrum van de provincie, Abdij 9 in Middelburg. Gedeputeerde Staten hebben aan Covra N.V. te Utrecht Gouda een vergunning Grondwaterwet verleend voor het onttrekken van grondwater voor een bodemver betering op het terrein van Covra nv. te Vlissingen-Oost. De vergunning ligt van 22 februari tot en met 3 april 1996 ter inza ge bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1Middelburg op werkda gen van 9-12 en 14-16 uur en in het gemeentehuis Borsele, Stenevate 10, Heinkenszand op werkdagen van 9-12 en 14-16 uur en iedere donderdagavond van 18.30-20 uur en na telefonische afspraak (0113-561730) iedere vrijdagavond van 17-20 uur in de openbare bibliotheek, Stengeplein 1, Heinkenszand. Degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen de ontwerp-ver- gunning, de adviseurs die advies hebben uitgebracht over de ont- werp-vergunning en belangheb benden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen be denkingen te hebben ingebracht tegen de ontwerp-vergunning kunnen tot en met 3 april 1996 tegen de vergunning beroep in stellen bij de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. De vergunning wordt op 4 april 1996 van kracht, tenzij overeen komstig art. 36 van de Wet op de Raad van State, juncto art. 8.81 van de Algemene wet bestuurs recht een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening is gedaan bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben vergunningen Grond waterwet, met voorschriften ter bescherming van bij het grondwa- terbeheer betrokken belangen, (gedeeltelijk) verleend voor het onttrekken van grondwater voor agrarische doeleinden aan: 1. L. en C.W.A. Kloet, Lange- weg 55, Arnemuiden. 2. A. van 't Westeinde-Boon- man, Calandweg 3, Arne muiden. 3. B.A. van het Westeinde, Zuidvlietpolderweg 1, Wolphaartsdijk. 4. Elenbaas c.v., Jonker Fransweg 1, Lewedorp. 5. A.C.J, en J.A.C. Mesu, Oude Rijksweg 112, Nieuw en St. Joosland. De beschikkingen liggen van 22 februari tot 4 april 1996 ter in zage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werk dagen van 9-12 en 14-16 uur en met betrekking tot de beschik kingen genoemd onder: 1 t/m 4: gemeentehuis Arne muiden, Langstraat 35 te Arne muiden, op werkdagen van 9-12 en 13-16 uur; Nieuws Het rijk heeft voor de inpassing van de Dammenroute (rijksweg 57) een methode voor inspraak uitgedokterd, die nog maar een paar keer eerder in den lande is toegepast: de open-plan-uitwer king. Kenmerkend voor die uitwerking is dat aan gebruikers en omwo nenden wordt gevraagd mee te denken en oplossingen aan te dragen. Als houvast worden daar bij geboden de loop van het tracé en de watergangen, zorg voor ontsluiting voor alle percelen, handhaving of verbetering van het openbaar vervoer, duurzame ver keersveiligheid, kruisingen alleen door kruispunt, viaduct of tunnel en een wegdek van zeer open asfaltbeton (ZOAB). Rondes Wie langs het nieuwe tracé woont of er (landbouw)perce- len heeft, wordt dezer dagen benaderd om mee te doen aan de open-planuitwerking. De gebruikers, automobilis ten, (brom)fietsers en busrei zigers, kunnen hun informatie in de vorm van een folder halen bij de benzinestations langs de huidige weg of in de bus. Belangengroeperingen, zoals dorpsraden, verenigin gen, instanties, worden aan geschreven. Een kleine honderd mensen zal uiteindelijk overblijven om mee te doen aan drie Stern- sessies, die in maart worden ■■■H 1 en 5: gemeentehuis Middel burg, Lange Noordstraat 1 te Middelburg, op werkdagen van 8- 12 en 13-17 uur; 4: gemeentehuis Borsele, Stenevate 10 te Heinkenszand, op werkdagen van 9-12 en 13-16 uur, iedere donderdagavond van 18.30-20 uur en na telefonische afspraak iedere vrijdagavond van 17-20 uur in de Openbare bib liotheek, Stengeplein 1 te Hein kenszand (tel. 0113-561730). Zij die bedenkingen hebben inge bracht en belanghebbenden die aantonen dat zij daartoe redelij kerwijs niet in staat waren, kun nen tot en met 3 april 1996 te gen de vergunning(en) beroep instellen bij de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. De beschikkingen worden op 4 april 1996 van kracht, tenzij overeenkomstig art. 36 van de Wet op de Raad van State, juncto art. 8:81 van de Algemene wet bestuursrecht een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening is gedaan bij de belegd in de Schouwburg in Middelburg en De Zandput in Serooskerke. Los daarvan zijn er twee aparte bijeenkomsten, een in Seroos kerke en een in Middelburg, met specifieke informatie voor de huur ders/eigenaren/pachters langs het tracé. Het doel van de Stern-bijeenkoms ten is de problemen die zich op het traject kunnen voordoen inzichtelijk te krijgen. Daarom wordt per avond in kleine groepen gewerkt, die elk een deeltraject onder de löep nemen. Aan het eind van de avond komen dan alle onderdelen bij elkaar en kan wor den nagegaan welke problemen er zijn en in welke mate die zich voordoen. Nadat de Stern-sessies achter de rug zijn, worden de resultaten getoetst in de omgeving. Zodoende wordt voorkomen dat een erg individueel probleem mo gelijk tot een gemeenschappelijk bezwaar wordt verheven. Omgekeerd kan iets, wat aanvan kelijk niet zo belangrijk leek, toch nadere bestudering vergen. De uitkomsten van de Stem-ses- sies en van de toetsing worden voorgelegd aan deskundigen op het'gebied van wegenaanleg, milieu, verkeeerskunde, natuur behoud enz. Ook de instanties die bij de dammenweg zijn betrokken - rijkswaterstaat, de gemeenten Veere en Middelburg, het provin ciaal bestuur, het waterschap en de dienst landinrichting en beheer landbouwgronden - spreken zich erover uit. Vervolgens is het aan de verte genwoordigers van die instanties om in het bestuurlijk overleg, dat speciaal voor de weg is ingesteld, drie hoofdproblemen te kiezen, Voorzitter van de Afdeling be stuursrechtspraak van de Raad van State. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben een vergunningaanvraag Wet milieubeheer ontvangen van het Openbaar Lichaam Afval- stoffenverwijdering Midden-en Noord-Zeeland (OLAZ) te Goes voor het oprichten en in werking hebben van een inrichting voor het overslaan van afvalstoffen aan de Europaweg-Oost te Nieuwdorp (kad. bekend gemeente Borsele, sectie A, nr. 1127). De ontwerp-vergunning ligt van 22 februari tot en met 20 maart 1996 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 9-12 en 14-16 uur en in het gemeentehuis van Borsele, Stenevate 10, Heinkens zand, maandag tot en met don derdag van 9-12 en 14-16 uur, donderdag van 18.30-21 uur, vrij dag van 9-12 uur en gedurende de openingstijden, waaronder vrijdag van 17-20 uur, van de Openbare bibliotheek Borsele, Stengeplein 1, Heinkenszand. Daarna, tot het einde van de be roepstermijn, liggen de stukken ter inzage op genoemde plaatsen en tijden, met uitzondering van de donderdagavond in het gemeen tehuis. ledereen kan tot en met 20 maart 1996 schriftelijke bedenkin gen tegen de ontwerp-vergunning indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Directie ruimte, milieu en water, Postbus 165, 4330 AD Middelburg. Hierbij kan worden verzocht persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Wie van gedachten wil wisselen over de ontwerp-vergunning kan tot en met 20 maart 1996 een telefonische afspraak maken (0118-631769 of 631741). Hierbij wordt de aanvrager in de gelegenheid gesteld aanwezig te zijn en kunnen mondelinge beden kingen worden ingebracht. die in de volgende fase worden uitgewerkt. Die volgende fase, die in mei/ juni wordt voorzien, wordt Agora (Grieks voor plein) ge noemd. Ook hier zijn de om wonenden, gebruikers en an dere belanghebbenden weer nodig. De in de eerste ronde gesignaleerde problemen, worden nu zoveel mogelijk tot een oplossing gebracht. De groepsgrootte en werkwijze is gelijk aan die van de Stem, zij het dat nu deskundigen kunnen wor den geraadpleegd. Een denktank van specialisten studeert op de uitkomsten en voorziet ze van een globale prog nose over technische of finan ciële haalbaarheid. Ook hierna volgt een bredere toetsing onder de bevolking. Tenslotte stelt de projectgroep een advies op voor het Bestuurlijk overleg, dat op zijn beurt de zaak voorlegt aan het bevoegd gezag, zoals de gemeenteraden van Veere en Middelburg en provin ciale staten. De procedure wordt afgesloten met de Actie: het maken van een uitvoeringsplan, waarin de geko zen oplossingen zijn verwerkt. Aan de hand van het actieplan kunnen de twee gemeenten hun bestemmingsplan maken. ledereen die aan de open-plan uitwerking heeft meegedaan, wordt op de hoogte gehouden van de verschillende fasen. Andere wegen De nieuwe vorm van inspraak komt niet in de plaats van die voor de streekplanuitwerking van de provincie of de be stemmingsplannen van de ge meenten. Ook de mogelijkhe den van beroep blijven onver let. Op het ontwerp van de streek planuitwerking, waarin het rijks tracé is opgenomen, kan nu al worden gereageerd. De termijn daarvoor loopt tot en met 4 april. Die voor de gemeentelijke be stemmingsplannen, waarin alles precies moet worden aangege ven, zoals waar de aansluitingen en de parallelwegen en/of fiets paden komen, zal nog even op zich laten wachten. De uitkom sten moeten immers via de Stem, Agora en Actie duidelijk worden. De streekplanafwijking ligt ter inzage in het provinciaal infor matiecentrum in Middelburg, in de gemeentehuizen van Middel-burg en Veere en bij de Centrale dienst gemeentewerken in Serooskerke. Onlangs is de provinciale almanak voor Zeeland 1996 -1997 ver schenen. Dit boekje bevat gegevens en adressen over provinciale staten, de provinciale organisatie, bestu ren van rijk en provincies, ge meenten en waterschappen. In deze almanak staan ook adressen vermeld van Zeeuwse organisa ties op het gebied van verkeer en waterstaat, volkshuisvesting en ruimtelijke ordening, economie en arbeid, energie en watervoor ziening, veiligheid, defensie, rech terlijke macht, politie, landbouw, landinrichting, visserij, welzijn, natuur en milieu, sociaal-cultureel werk, onderwijs, kunst en cultuur, zorg, sport, recreatie en toeris me, vrouwenorganisaties en emancipatie, religie en levensbe schouwing, financiën, politieke partijen en publiciteitsmedia. De almanak kost 32,50 en wordt verkocht in het infor matiecentrum van de provin cie, Abdij 9, Middelburg. Alleen zij die bedenkingen hebben ingediend tegen de ontwerp-ver gunning en belanghebbenden die kunnen aantonen dat zij daartoe redelijkerwijs niet in staat waren, kunnen later beroep instellen. Gedeputeerde staten hebben op 6 februari 1996 het begrenzin genplan voor de ruilverkaveling IJzendijke-Hoofdplaat vastgesteld. De vaststelling vormt een onder deel van de ruilverkavelingsproce dure. Het begrenzingenplan bestaat uit kaarten, waarop o.a. de openbare wegen en de waterlopen zijn aangegeven die binnen het ruil- verkavelingsgebied liggen. Provinciale staten besloten 9 fe bruari 1996 een aantal wegen in de Wilhelminapolder en de Oost-Bevelandpolder in de gemeente Goes aan het open baar verkeer te onttrekken. Het besluit met bijlagen ligt van 26 februari tot en met 7 april 1996 op werkdagen en tijdens kantooruren ter inzage bij Directie infrastructuur en ver voer, Abdij 6, Middelburg en in Stadskantoor van Goes, Oost singel 2, Goes. Belanghebbenden kunnen in de zelfde periode een gemotiveerd bezwaarschrift tegen het besluit indienen bij Provinciale Staten van Zeeland, postbus 524, 4330 AM Middelburg. Alleen zij die een bezwaarschrift hebben ingediend, kunnen tevens bij de president van de Arrondissementsrechtbank te Middelburg om een voorlopige voorziening vragen. THOLEN 23 feb. theatershow 'Almondestraat 53a' van De Berini's, Meulvliet 20.15 u. 5 mrt. jaarvergadering Anbo, zaal Schuttershof 14 u. 7 mrt. ledenvergadering onderne mersvereniging, Hof van Holland 19.30 u. 15 mrt. bingo bejaardensoos, Ten Anker 14 u. 19 mrt. kaarten en sjoelen Anbo, zaal Schuttershof 14 u. 20 mrt. avond NCVB over 'Van stek tot plant', Visnet 19.30 u. 21 mrt. doe-avond plattelandsvrou wen, gebouw Protestantenbond 20 u. 23 mrt. rommelmarkt Ten Anker, zaal Klipper in Ten Anker 10-16 u. 28 mrt. bloeddonoravond Rode Kruis, Meulvliet 18 u. OUD-VOSSEMEER 23 feb. Jaaruitvoering OVM, Vos- senkuil 19.30 u. 28 feb. koersbal, Vossenkuil 14 u. 8 mrt. cabaretier Bart Stultiens met 'De Vijfde van Stultiens', Vossen kuil 20.15 u. 9 mrt. eerste clubwedstrijd 't Schar retje, Kreekweg 15.30 u. 14 mrt. kernbezoek college b. en w., Vossenkuil 19.30 u. 23 mrt. lentemarkt Sint-Anthonius- school 13-16 u. 29 mrt. toneelavond voetbalver. Vosmeer, Vossenkuil 19.30 u. 30 mrt. bingo van Rooms Katholie ke kerk, Vossenkuil 20 u. SINT-ANNALAND 22 feb. jaarvergadering zaadteeltstu- dieclub, Wellevaete 19.30 u. 5 mrt. cursus sport-EHBO van Zeeuwse Sportraad, Wellevaete 19- 22 u. 7 mrt. studiedag agrarische commis sie plattelandsvrouwen Zeeland, Wellevaete 9.30 u. 12 mrt. jaarvergadering streekmuse um De Meestoot', Wellevaete 20 u. SINT-MAARTENSDIJK 27 feb. avond plattelandsvrouwen met lezing over thuiszorg, Haestin- ge 19.45 u. 30 mrt. tweede deltawedstrijd Oos- terscheldevissers, Stavenisse 11.30- 14.30 u. SCHERPENISSE 22 feb. jaarvergadering ZMO, Hol land Huis 19.30 u. 24 feb. Wilgen knotten natuurver., Randweg 11 mrt. handwerkmiddag platte landsvrouwen, Holland Huis 14 u. POORTVLIET 6 mrt. Voorlichting werkgr. Bond tegen het vloeken, Ouwe Raed'uus 19.30 u. 9 mrt. solo-, koor- en samenzang- avond met Karei Bogerd, Ned. Herv. kerk 19.30 u. SINT-PHILIPSLAND 27 feb. avond plattelandsvrouwen over 'meidenkist', Wimpel 20 u. 8 mrt. jaarvergadering hout- en bouwbond CNV, Wimpel 19.30 u. 11 mrt. hoorzitting reconstructie Langeweg, Ons Dorpshuis 19.30 u. 12 mrt. voorlichtingsmorgen borst kankeronderzoek vrouwen 50-70 jaar, gemeentehuis Steenbergen lOu. 15 mrt. muziek en toneel van muziekver. Concordia, Wimpel 19.30 u. 27 mrt. doe-ochtend plattelands vrouwen, Wimpel. 29 mrt. concert Smalstads Mannen koor met sopraan Wilma Janmaat, Wimpel 20.15 u. BERGEN OP ZOOM t/m 17 mrt. overzichtstentoonstel ling werken van Martha van Meurs, Markiezenhof. t/m 25 feb. tentoonstelling over vas tenavond, Galerie De Mollegangen. 24 feb. muziek-theaterprogramma 'De Gouden Eeuw' door Flairck, De Maagd 20.15 u. 25 feb. opera 'II Trovatore' door staatsopera van Rousse, De Maagd 20.15 u. 25 feb. open dag ontwerptekeningen vastenavond, Markiezenhof. 28 feb. kindermatinee Pluk van de Petteflet, De Maagd 14.30 u. 1 mrt. one-man-show 'Schande!' Seth Gaaikema, De Maagd 20.15 u. 2 mrt. t/m 21 apr. overzichtstent. schilderijen Gerrit Sol, Markiezen hof. 2 mrt. ballet 'Giselle' door staatsope ra van Tatarstan, De Maagd 20.15 u. 16 mrt. Gertrudistocht, vertrek res taurant Rozenoord 8-14 u. 22 en 23 mrt. 'Jubileumhotel' van John Lantings Theater van de Lach, 20.15 u. 24 mrt. familiematinee 'Lieve Buur vrouw' van Theater Terra, De Maagd 14.30u. 28 mrt. tragi-komedie 'Walters Hemel' van Martine Bijl, De Maagd 20.15 u. 29 mrt. t/m 16 juni schilderijen van Margriet Oomen, Markiezenhof. 29 mrt. theaterconcert 'Wild' van The Shooting Party', De Maagd 20.15 u. 30 mrt. ballet 'Don Quichote' door staatsopera van Tatarstan, De Maagd 20.15 u. film+++film+++film+++fïlm ROXY 1Clueless - do en wo 14 en 20 u., vrenza 14, 18.45 en 21.30 u., zo 14, 16.30 en 21.30 u., ma en di 20 u. ROXY 2: The Usual Suspects - do en zo t/m wo 20 u., vr en za 21.30 u. Pocahontas - do t/m zo en wo 14 u. Filmpje! - vren za 18.45 u., zo 16.30 u. CINEMACTUEEL 1: Showgirls - do t/m za 18.45 en 21.30 u., zo 16, 18.45 en 21.30 u., ma, di en wo 20 u. Babe, een Buitengewone Big - do t/m zo en wo 14 u. CINEMACTUEEL 2: Ace Ventu ra, When Nature Calls - do t/m za 14, 18.45 en 21.30 u., zo 14, 16.15, 18.45 en 21.30 u., ma en di 20 u., wo 14 eri 20 u. CINEMACTUEEL 3: Dangerous Minds - do t/m za 18.45 en 21.30 u., zo 16.15, 18.45 en 21.30 u., wo 20 u. Pocahontas (Nederlandse versie) - do t/m zo en wo 14 u. Les Films du Paradis/Filmclub Cinema Paradiso: La Regie du Jeu - ma 20 u. Brave- heart - di 20.30 u. Radio Sloth is te bereiken op FM 106,5 MHz en via de kabel op 94,5 MHz. Omroep Zeeland is op Tholen en Sint-Philipsland te bereiken op 101.9 MHz op de FM en op Tholen via de kabel op 88.9 MHz Uitslagen van de wedstrijd in Tholen: mevr. M. Schot en L.'Soomers 22 p; A. Verkamman en mevr. Y. Verkamman 18 p; mevr. R. Nagtegaal en J. Geuze 18 p; H. Bal en D. Schellinger 16 p; mevr. C. Praat en mevr. A. Bal 10 p; mevr. R. Bur rows en mevr. D. Pigmans 9 p; mevr. S. Hoven en mevr. F. Schellinger 7 p. Uitslag Tholen vorige wedstrijd: H. Bal en mevr. R. Burrows 28 p; L. Soom- ers en mevr. M. Schot 24 p; mevr. C. Praat en mevr. D. Pigmans 23 p; mevr. A. Bal en mevr. S. Hoven 16 p; A. Ver kamman en mevr. R. Nagtegaal 12 p; mevr. Y. Verkamman en D. Schellinger 3p. Sint-Maartensdijk: C. van Gorsel 34 p; M. Dane 22 p; M. Bijl 21 p; W. Bijl 20 p; C. van Haaften 19 p; A. Leemreijze 18 p; C. Free 14 p; A. van Splunter 14 p; C. van Splunter 9 p. Lentebeurs. Van 22 tot en met 25 februari wordt in de Zeelandhallen in Goes de lentebeurs Tuin en Vee gehouden. Naast allerei zaken voor de tuin, is er ook levende have te zien en allerlei demonstraties. Atleet Piet Hage uit Scherpenisse ver scheen als enige Thoolse deelnemer aan de start van de wegwedstrijd te Spijke nisse, georganiseerd door atletiekvereni ging Spark. Deze wedstrijd over 25 kilo meter verliep over een parcours van één ronde. De stormachtige wind en de vele bochten en keerpunten maakten het een zware wedstrijd. Piet Hage finishte toch nog in een redelijke tijd: 1.43.20 uur. v-v.ï.v3. vA .-X.v.s\ s Fortuinstraat 3, Bergen op Zoom Tel. 0164-243509 Specialist in Perzische en Nepalese tapijten. Eigen import Melkveehouder J. Vissers uit Tholen wordt de adviseur veehouderij van de ZMO kring Tholen en Sint-Philipslar.d. De ZMO was al lang op zoek naar een deskundige op dit terrein. De 51-jarige Vissers is bereid gevonden deze functie op zich te nemen. Vissers heeft 80 melkkoeien in de Razernijpolder in Tholen waar hij vijftien jaar geleden vanuit West-Brabant naar toe ver huisde. Vissers bekleedt geen andere functies binnen de ZMO maar is wel lid van het bestuur van de melkcontrole. Vanavond (donderdag) wordt Vissers door het bestuur voorgedragen op de algemene ledenvergadering van de ZMO in het Holland Huis te Scherpenis se. Aanvang 19.30 uur Veerse Dam Snelweg A58 i- en St. Joosland Trace Rijksweg

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1996 | | pagina 11