Wethouder houdt vast aan plan voor schietaccommodatie Gedogen geitestal pikken buren niet Muller St. Maartensdijk is vernieuwd met bouwmarkt 1200 m2 Echte vogelvriend en bode krijgen speld voor zilveren lidmaatschap De Kraal verhaalt claim van gemeente op de verzekering Comité Marehoek wil parkeerverbod 0164-241352 Eerste Fixet doe-het-zelf winke in Zeeland CLEIREN VRIENS Symposium over nieuw arbeidsbeleid Kanariekwekers uit Oud-Vossemeer en Scherpenisse gehuldigd REEDS MEER DAN 40 JAAR: Donderdag 15 februari 1996 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 9 Verenigingen betalen anderhalve ton Buitenbanen Weer bezwaar bewoners Stenen Kruis Kaas Waterschap maakt oevers van watergang natuurvriendelijk Recreatie Bouwgrond krap Bode Montessorischool vecht schrappen lokaal aan Griffierecht Onverantwoord Ook Anna Jacobiaan naar Raad van State Politie Milieuvergunning P.A.C. Vriens fd VjVlr. C.P.M. van Tilburg Fb/AA Het plan voor de bouw van een centrale accommodatie met een 50- meter baan voor de schietverenigingen uit Poortvliet, Scherpenisse en Sint-Annaland wordt eind deze maand voorgelegd aan de commissie welzijn. De clubs leggen samen 150.000 gulden op tafel, de gemeente past maximaal 3,5 ton bij. Tijdens de begrotingsbehandeling in het najaar liet een meerderheid van de gemeenteraad weten, zoveel geld niet te willen uitgeven voor een honderdtal schutters. Ruim drie maan den later is nog allerminst zeker of sportwethouder I.C. Moerland een meerderheid voor het plan weet te krijgen. Bijna drie jaar moeten de Thoolse schietclubs het al zonder onderko men doen, sinds de gymzalen verbo den terrein zijn geworden na klach ten over loodstof. Sindsdien wordt een alternatief gezocht, waartoe met name PvdA en CDA zich moreel verplicht voelen. Een centrale accommodatie voor alle clubs kwam om de hoek kijken, waarvoor - toen nog - wethouder Van Schetsen een bijdrage van maximaal 3,5 ton toe zegde. Het op één lijn krijgen van alle clubs vergde de nodige tijd; Prinses Beatrix uit Stavenisse haak te af en heeft sinds een jaar een eigen onderkomen. Vervolgens kwam een plan van De Eendracht uit Tholen op tafel, maar dat liep op niets uit. In oktober maakten SGP, RPF/GPV, AOV, VVD en D66 kenbaar dat ze deze grote uitgave niet verantwoord vonden. De eis kwam dat ook De Eendracht mee moest doen. Opnieuw volgde overleg en kwam er een opzet voor een overkoepelen de stichting, waarin de vier clubs vertegenwoordigd zouden zijn. De leden van De Eendracht wezen dat echter af, omdat ze gezien hun veel grotere ledental een grotere inbreng wilden. In besloten commissiever gaderingen polste de wethouder de politiek om te proberen alsnog vol doende draagvlak te vinden. Onlangs volgde een gesprek met de drie clubbesturen, die te horen kre gen dat eind deze maand de com missie welzijn en in maart de gemeenteraad om een uitspraak zal worden gevraagd. "Er moet duidelijkheid komen, de politiek moet nu maar eens in het openbaar zeggen wie voor of tegen is", aldus wethouder Moerland. Blijkt het gepresenteerde plan niet haalbaar, dan zal naar iets anders uitgekeken moeten worden. Een bij komend probleem vormen dan de buitenbanen. Want ook daar wil de gemeente van af, tegen de wil van de verenigingen die vanaf 100 meter willen kunnen schieten. Een 50-meter baan zou een alternatief vormen, maar dan moe ten clubs en gemeente samen het al genoemde half miljoen op tafel leg gen. Nadat de gemeente eerder een geza menlijk plan in Scherpenisse afwees, is er nu voor het centrale onderkomen in principe grond beschikbaar op het industrieterrein in Sint-Maartensdijk, meldt ambte naar sportzaken P. van der Vlies. Volgens de wethouder zouden inmiddels 9 van de 19 raadsleden zijn plan steunen. In de komende weken moeten er dus nog één of twee overgehaald worden om een meerderheid te bereiken. Voor de clubs is het afwachten of na bijna drie jaar de kogel eindelijk door de kerk is. Het besluit van het gemeentebestuur om de geitestal van mevrouw Van Lente aan de Postweg in Tholen te laten staan, stuit op bezwaren bij de buren. Die hebben eerder al tot voor de Raad van State geprobeerd om de fokkerij en kaasmakerij bij het Stenen Kruis weg te krijgen. Burgemeester en wethouders heb ben besloten het bedrijf te gedogen, nadat was gebleken dat een door mevrouw Van Lente nieuw gebouw de stal op de fundamenten van de oude was neergezet. Aanvankelijk was de mening dat de stal weg moest omdat een grotere was terug- gebouwd. In de gemeenteraad waren VVD en D66 het daar niet mee eens. Aan de hand van een in 1985 ver leende hinderwetvergunning toonde mevrouw Van Lente aan dat er van het groter maken van de stal abso luut geen sprake is. Tegenwerking is er volgens haar sinds ze nieuwe buren heeft gekregen. De families Goedegebuure en Van Gils maken nu bezwaar tegen het terugdraaien van de eerdere beslis sing van b. en w. Ze beroepen zich op het feit dat het gehucht Stenen Kruis een woonbe stemming heeft. Daar past volgens hen geen geitenfokkerij. De Raad van State bepaalde in december 1994 dat de provincie niet hoeft mee te werken aan het wijzigen van de bestemming in een agrarische, maar zei ook dat de gemeente da stal mag gedogen. Uitbreiding werd niet toegestaan. In een brief aan het gemeentebestuur schrijft mevrouw Van Lente dat er, toen ze haar pand in 1981 kocht, op het Stenen Kruis al een veehouder zat. Voor de Raad van State klaagden de buren over overlast, veroorzaakt door mensen die kaas komen kopen. De organisaties Betho, Besth-werk en de Zuidhoek (voor sociale werk voorziening en integratie werklo zen) houden donderdag 29 februari een symposium over 'Op weg naar stroomlijning van gesubsidieerde arbeid'. Aanleiding is de gelijknami ge discussienota van het ministerie van sociale zaken en werkgelegen heid. Nieuwe wetten moeten werk zoekenden die minder kans hebben (bijvoorbeeld langdurig werklozen en gehandicapten) een betere moge lijkheid geven om aan werk te komen. Het nieuwe beleid wordt gekenmerkt door integratie, samen werking en stroomlijning. Het sym posium wil een discussie op gang brengen over de diverse mogelijkhe den van samenwerking in de Ooster- schelderegio. Het symposium wordt van half twee tot vijf uur gehouden in de Concertzaal te Zierikzee. Belastinghulp FNV. De FNV-afde- ling Tholen biedt haar leden ook dit jaar weer hulp bij het invullen van het belastingbiljet. Leden die hier van gebruik willen maken, kunnen een afspraak maken bij M. den Haan in Sint-Annaland tel. 0166-652148. Ook kaartten ze de reclameborden aan die mevrouw Van Lente heeft neergezet; naar haar eigen zeggen juist om klanten de weg te wijzen en zo overlast te voorkomen. Het verbouwen van de stal heeft jaren gesleept. De eerste aanvraag dateert van 1988 en werd een jaar later vernieuwd. Publikatie daarvan liet, ondanks herhaalde telefoontjes naar het gemeentehuis, nog eens bij na twee jaar op zich wachten. Beide partijen kunnen maandag op een hoorzitting in het gemeentehuis hun standpunten verduidelijken. Hoofd gemeentelijke ontwikkeling L.T. Steenpoorte meldt desgevraagd dat de kenbaar gemaakte bezwaren dezelfde zijn als in eerdere gevallen. Mevrouw Van Lente heeft VVD- raadslid mevrouw Frigge gemach tigd om voor haar het woord te voe ren. Het waterschap wil natuurvriende lijke oevers aanleggen langs de Winkelzeesche watergang en de aansluitende waterloop tot bij Stave nisse. Het hele traject, vanaf De Wellevaete in Sint-Annaland tot bij de ijsbaan van Stavenisse, zou aan gepakt moeten worden. Voor het beginstuk, in de Oudelandpolder, is aan weerskanten drie meter grond nodig. In de Breedenvliet-, Nieuw- Kempenshofstede- en Stavenisse- polder is aan beide zijden zes meter nodig om dit werk uit te voeren. Eigenaren en gebruikers wordt gevraagd mee te werken op basis van vrijwilligheid. Van de 38 belanghebbenden heeft inmiddels meer dan de helft daartoe een inten tieverklaring getekend. In de Oude landpolder, waar het laaggelegen grond betreft, krijgt het waterschap bijna volledige medewerking. Op de rest van het traject, met goede akkerbouwgrond, ligt dat moeilij ker. Het waterschap probeert het project te realiseren in het kader van de ruilverkaveling, wat betekent dat de belanghebbenden gecompen seerd zullen worden in het uiteinde lijke plan van toedeling. Dat maakt het aantrekkelijk, aldus gezworene G.L.D. Gaakeer op de vergadering van de gebiedscommissie. "Voor wie naderhand alsnog besluit mee te doen, zit compensatie in grond er niet meer in." De natuurvriendelijke oevers wor den aangelegd in het kader van het waterhuishoudingsplan van de pro vincie. Vooralsnog is het geen pro bleem wanneer iemand langs de route van de waterloop niet wil mee werken, je krijgt dan gewoon een stukje onderbreking van de natuur vriendelijke oever. Volgens ambte naar C. van Dijke is realisatie buiten de Oudelandpolder niet eenvoudig. Het provinciale plan moet in 2015 uitgevoerd zijn. Directeur M.C. Muller voor zijn nieuwe Fixet bouwmarkt aan de Nijverheidsweg in St. Maartensdijk. Het klussen neemt duidelijk toe, zegt directeur M.C. Muller van Fixet aan de Nijverheidsweg in St. Maartensdijk. De voormalige Knaptop kan met een uitbreiding van 375 m2 goed inspelen op die groeiende markt. Vandaag her opent de winkel in doe-het-zelf artikelen met een verkoopopper vlakte van 1200 m2 met als opval lend nieuwe onderdelen: complete badkamers en keukens. "Met Fixet is ons assortiment veel breder", zegt Muller. "We streven ernaar om helemaal compleet te zijn, zodat mensen die hun huis wil len verbouwen, niet meer naar Ber gen op Zoom hoeven te gaan." In 1972 was het prille begin van Muller d.h.z. met 100 m2 aan de overkant van het huidige pand. Na de brand in 1977 volgde nieuwbouw aan de overzijde. "We vonden de 375 m2 toen gigantisch veel, maar een paar jaar later kwam er al 225 m2 bij en vervolgens weer 250 m2. En nu is de werkplaats van het bouwbe drijf van 375 m2 in zijn geheel bij de winkel getrokken. Daarvoor moes ten we aan de achterkant wel een nieuwe bouwwerkplaats van 700 m2 bouwen. Het is allemaal in eigen beheer gebeurd, zodat het lang heeft geduurd, maar de klanten moesten er weinig van merken. Ik wilde geen rommel in de winkel." Vandaag zuljen de bezoekers mer ken, dat er heel wat gewijzigd is. "Nieuw in ons assortiment is de par ketvloer. Dat is ook redelijk bijzon der voor een bouwmarkt, maar van het kunststof laminaat hebben we al bijna 400 m2 verkocht. Verder zijn kunststof schroten in opmars. Er is veel meer gereedschap en we heb ben een verfmenger in huis. Voorts kan men bij Fixet terecht voor deu ren en zonwering. En met de badka mers spelen we in op de trend. Tui nen en badkamers staan bij de men sen op de eerste plaats. Daar zit han del in. Gelukkig hebben we nog een zolder van 500 m2 en een flink bui tenterrein." Fixet is de eerste bouwmarkt in zijn soort in Zeeland. De afdelingen en artikelen zijn met grote geel-blauwe borden duidelijk aangegeven. Een lachend huisje met geel en rood is het beeldmerk. "Wie maar een beet je handig is, kan doe-het-zelven", geeft Muller aan. "De materialen zijn tegenwoordig zo gemakkelijk, dat iedereen thuis kan klussen. Bovendien is Fixet een bouwmarkt met service. Wij hebben alleen vak mensen in dienst en we maken ons er sterk voor, dat de klanten met een goed advies naar huis gaan." De winkel van Muller is een rond jaar zes dagen per week geopend. "In de zomer hebben wij topmaan- den. Als we de campings en het bun galowpark niet hadden, dan was onze bouwmarkt maar half zo groot. De recreatie betekent een ontzettend goede aanvulling voor ons. Dat is een belangrijk klantenpotentieel." Naast het echtpaar Muller werken er bij Fixet drie vaste personeelsleden en twee mensen in deeltijd. Het aan tal medewerkers is recent uitge breid. Het bouwbedrijf telt acht timmerlie den en metselaars. "Dat houden we overigens strikt gescheiden van onze winkel, al kopen we hier wel ons gereedschap", zegt Muller. De bouwpoot kenmerkt zich door pieken en dalen. Muller mag nog niet klagen met 10 nieuwbouw woningen op het programma: 9 in St. Maartensdijk (2 vrijstaande en 7 twee onder één kap en 1 in St. Anna- land. Maar de voorraad bouwgrond is zodanig beperkt, dat er in het tweede halfjaar een dal dreigt. Maar de vernieuwde bouwmarkt kan onder de naam Fixet voor omzet groei zorgen. Het is de zevende ves tiging onder die naam in Nederland en binnen twee jaar moeten er veer tig zijn. Knaptop, dat Muller de afgelopen zeven jaar voerde, ver dwijnt. De opening, vandaag, vrijdag en zaterdag, wordt gevierd met 'zware kortingen.' "We geven het geld dat we anders aan een receptie kwijt waren, aan onze klanten", zegt Mul ler. Zo krijgen kopers een afdruk naar keuze van één van de penteke ningen van dhr. Cotereels uit Scher penisse. Er is van hem ook een ten toonstelling van schilderijen inge richt in de nieuwe bouwmarkt aan de Nijverheidsweg in St. Maartens dijk. C.J. de Korte (links) en J. Neele zijn onderscheiden voor het zilveren lidmaatschap van de Nederlandse bond van vogelliefhebbers. Hun echtgenoten kregen bloemen. C J. de Korte uit Scherpenisse en J. Neele uit Oud-Vossemeer zijn een kwart eeuw lid van de Nederlandse bond van vogelliefhebbers. Beiden kregen daarom zaterdag, op de jaarlijkse feestavond van de Vogel vrienden, een speld. Voorzitter L.C. Vroegop van de Vossemeerse club, tevens regiobestuurder, speldde de onderscheidingen op. De Korte werd in 1976 lid van de Vogelvrienden, na eerst bij vereni gingen in Sint-Maartensdijk en Roosendaal actief te zijn geweest. "Het is begonnen toen ik nog op school zat. Bij kapper Baardwijk in Sint-Maartensdijk stond een bordje voor het raam: parkieten te koop. Ik wilde ze graag hebben en dat mocht van mijn ouders. Een sinaasappel- kist met een stukje gaas erover was hun eerste onderkomen. Naderhand heb ik een kooitje gemaakt en zo is het gegroeid", vertelt de Scherpenis- senaar. Hij werd lid van de vogel vereniging in de smalstad, maar die hield al een jaar later op te bestaan. Na Roosendaal zocht hij het dichter bij huis, waar inmiddels in Oud- Vossemeer een vereniging was opgericht. De Korte kweekt in hoofdzaak kanaries, maar heeft ook roodkopamadines zitten. "Daarmee heb ik vorig jaar behoorlijke succes sen geboekt op tentoonstellingen", vertelt hij. Zowel de amadines als de kanaries houdt de Scherpenissenaar binnen, waar hij voor volop licht en warmte zorgt. "De kweek gaat weer beginnen. De eerste nestjes met eitjes liggen er al." Op het ogenblik heeft hij een vijftigtal vogels. Omdat pa zoveel bekers won, kre gen zijn dochters vorig jaar ook belangstelling. Naast de goudgele kanaries heeft De Korte daarom nu recessief witte voor de 9-jarige Judith en de 7-jarige Colinda. Judith werd in het najaar kampioen op de clubtentoonstelling. Voorzitter Vroegop zei het prachtig te vinden, dat De Kortes dochters ook lid zijn van de vereniging. "Zelf ben je een echte vogelvriend, enthousiast voor de vereniging en behulpzaam bij de tentoonstellingen." Jarenlang is J. Neele al bode en sinds de oprichting lid van de Vogelvrienden. "Net zolang als ikzelf', zei Vroegop. Hij memoreer de dat Neele, die nog een tijdje ring- commissaris is geweest, ieder jaar een week vrij neemt om bij de ten toonstelling te helpen. "Vorig jaar ging dat niet door ziekte, we hebben je gemist", aldus de voorzitter. De Vossemeerder werd indertijd door zijn buurman 'aangestoken'. "Die had vogels en dat vond ik mooi, dus toen ben ik er zelf mee begonnen." Neele werd lid van Vogelvreugd, maar stapte over toen er in zijn eigen woonplaats een ver eniging werd opgericht. Na in de begintijd ook bastaarden te hebben gekweekt, richt hij zich sindsdien op de kanaries. Hij houdt de vogels - op dit moment zo'n 25 - in een afgeslo ten kooi in de buitenren, die hij met een kacheltje net vorstvrij kan hou den. Neele was een succesvolle kweker, die zowel bij de eigen ver eniging als in het district meerdere titels wist te behalen. "Je gaat echt in je hobby op", zei voorzitter Vroeg op, die de echtgenotes van beide jubilarissen een boeket aanbood. Tenslotte reikte hij de wisselbekers uit van het afgelopen seizoen. De beker voor tropische vogels werd gewonnen door L. Hartman. Die voor kanaries en voor de derbykam- pioen waren voor M. Berkeij. Deze ontving bovendien het bondskruis. "Het mooiste en hoogste wat je in een vereniging kunt halen", aldus Vroegop, die twee nieuwe leden kon verwelkomen. De Vogelvrienden viert in 1997 het zilveren jubileum. De stichtingskosten van de Thoolse basisschool De Kraal zullen ver haald worden op de verzekering. Het gemeentebestuur heeft het school bestuur - de montessorivereniging - aansprakelijk gesteld en claimt zeven ton. Voorzitter P. Delahaye denkt dat er minder terugbetaald moet worden. Het geld voor de bouw van de in 1992 in gebruik genomen school is door de gemeente voorgeschoten, nadat het ministerie groen licht had gegeven. Via de stichtingskostenvergoeding zou het rijk dit geld gespreid aan Tholen terugbetalen. Maar het toe kennen van de vergoeding werd teruggedraaid, omdat niet tijdig een kopie van de bouwopdracht naar het ministerie werd gestuurd wat inmid dels door een wetswijziging nodig was geworden. Schoolbestuur en gemeente vochten deze beslissing aan. Van de Middelburgse recht bank kregen ze gelijk, maar de Raad van State besliste vervolgens in het voordeel van de minister. Tholen becijferde de kosten, inclusief rente verlies, op zeven ton. Volgens Dela haye is het nog maar de vraag hoe hoog de verzekeraar de aansprake lijkheid van het schoolbestuur inschat. Inmiddels maakt het bestuur een nieuw akkefietje mee. Een tweede zaak voor de Raad van State is niet- ontvankelijk verklaard omdat de 400 gulden griffierecht niet tijdig zijn betaald. De betalingsdiskette die de advocaat van de school had opgestuurd, was in Den Haag niet leesbaar. De schriftelijke betalings opdracht zou vervolgens te laat zijn gearriveerd. De school wilde in beroep gaan tegen de beslissing van de minister om vier in plaats van - de al gebouwde - vijf lokalen te vergoe den. Na de eerder genoemde afwij zing is de nieuwbouw een jaar later namelijk opnieuw aangevraagd. "De minister heeft de leerlingenprognose verlaagd. Flauwekul natuurlijk, want die verandert op tijd van een jaar niet", zegt Delahaye. Hij kon digt aan dat verzet gepleegd zal wor den tegen het niet-ontvankelijk ver klaren van het beroep. "Ik heb er alle vertrouwen in dat het goed gaat." Kritisch is Delahaye ten aanzien vïn zijn advieskoepel VBS. Zowel bij de afwikkeling van de nieuwbouw als bij deze tweede zaak laat de organi satie volgens hem steken vallen. "In het eerste geval wordt er simpelweg gezegd dat het schoolbestuur uitein delijk de eindverantwoording heeft. Maar bij de tweede zaak is het dui delijker." Er zal een rare situatie ont staan, omdat de montessorivereni ging nu eigenlijk juridisch advies van VBS nodig heeft om een claim bij dezelfde organisatie neer te leg gen. Zachtjesaan raakt het bestuur van De Kraal aardig thuis in juridische zaken, aldus Delahaye. Gezien de ervaringen van de laatste jaren vindt hij het eigenlijk onverantwoord dat leken deel uitmaken van een school bestuur. "Er komt zoveel verant woordelijkheid op je af." De voor zitter geeft aan dat inzake de nieuw bouw het bestuur in feite is afge straft met wat hij noemt een specia listentruc. In ieder geval wil het bestuur van De Kraal meer over zicht hebben op de eigen zaken. Daarom is de administratie inmid dels ondergebracht bij een onder wijsbureau in Bergen op Zoom. De Raad van State behandelt vandaag twee beroepen die inwoners heb ben aangetekend tegen beslissingen van burgemeester en wethouders van Tholen. Bewoners van de Marehoekstraat in Oud-Vossemeer willen een parkeerverbod in een deel van de Weelhoekstraat. En mevrouw P.A. Gootjes uit Anna Jacobapolder is het er niet mee eens dat geen beslissing wordt genomen over een milieuvergunning voor het bedrijfs matig houden van dieren. Het parkeren van auto's bij de woningen Weelhoekstraat 34 t/m 56 in Oud-Vossemeer is mr. R.A.D. Koppelaar, C.A. van Vossen, J.A. van der Jagt, W.J.A. Kokke en H. Boer een doom in het oog. De auto's staan op de rijweg, zodat verkeer dat richting Marehoekstraat (waar alle bezwaarmakers wonen) gaat, op de linker weghelft moeten rijden. Daar door ziet men tegemoetkomend ver keer uit de Marehoekstraat niet aan komen, ook al omdat beplanting op de hoek van de straat het zicht belemmert. De Vossemeerders noe men het 'niet verwonderlijk, dat ter plaatse regelmatig aanrijdingen plaatsvinden dan wel bijna-aanrij- dingen'. Ze wijzen verder op het gevaar voor spelende kinderen. Een parkeerverbod zou alles oplossen, terwijl de bewoners van de Weel hoekstraat dan nog voldoende par keergelegenheid zouden houden in de vakken tegenover hun woningen. Het buurtcomité Marehoek, waar van de bezwaarmakers deel uitma ken, heeft het gemeentebestuur in de zomer van 1993 gevraagd een par keerverbod in te stellen. In decem ber lieten burgemeester en wethou ders het comité weten, geen verbod voor 'grotere voertuigen' bij de woningen Weelhoekstraat 34 t/m 56 te willen. B. en w. vinden dat er geen sprake is van een gevaarlijke situatie. In tegendeel, de geparkeer de auto's in combinatie met de beplanting dwingt weggebruikers om gas terug te nemen. In het verweerschrift aan de Raad van State spreekt de gemeente opeens van de woningen nummers 42 t/m 56. Men voert aan dat de Weelhoekstraat zes meter breed is. Als er auto's geparkeerd staan blijft nog vier meter over en daar kunnen twee auto's elkaar gemakkelijk pas seren. Het college komt tot de con clusie dat onzorgvuldig parkeren de problemen veroorzaakt, maar vindt dat een zaak voor de politie. Onvoldoende zicht als gevolg van de beplanting ontkent het gemeente bestuur in het verweerschrift. Ze noemt de bocht overzichtelijk, door dat het trottoir uitbuigt. In dat trot toir ligt aan de Weelhoekstraat een strook bebossing, die om de hoek in de Marehoekstraat wordt voortgezet tussen het trottoir en de parkeer- strook. De opmerking van het buurt comité over regelmatige aanrijdin gen weerlegt het gemeentebestuur met gegevens van de dienst ver keersongevallenregistratie; daar blijkt niets van aanrijdingen op deze plek in de jaren 1988 t/m 1993. Gevaar voor spelende kinderen doet zich eerder voor door onbereken baar gedrag van deze kinderen in combinatie met onoplettendheid van weggebruikers, dan door de situatie ter plaatse, aldus b. en w. Omdat mevrouw Gootjes aan de Langeweg een groot aantal honden, paarden, schapen, kippen alsmede enkele dwerggeiten en konijnen houdt, heeft ze daarvoor in oktober 1994 een milieuvergunning aange vraagd bij het gemeentebestuur van Sint-Philipsland. Ze heeft daar nooit iets op gehoord, belde in december zelf naar de gemeente en kreeg toen te horen dat de beslissing niet posi tief zou zijn. Eind april vorig jaar was echter nog geen besluit geno men. Mevrouw Gootjes belde naar - inmiddels - de gemeente Tholen en kreeg toen op 8 mei bezoek van een milieu-ambtenaar die van heel de voorgeschiedenis niets afwist. Ze schreef over deze kwestie nog die zelfde maand een brief aan de gemeenteraad en bij de bespreking in augustus bleek, dat er een nega tief ambtelijk advies lag van januari 1995. Eind november deelde het gemeentebestuur uiteindelijk mee, geen besluit te willen nemen over de aanvraag. Dat vecht mevrouw Goot jes nu aan voor de Raad van State. belastingadviseurs accountancy I Noordsingel 12, Bergen op Zoom I- begeleiding en advisering van ondernemingen |- opstellen jaarstukken, controlewerkzaamheden, verzorging administraties van ondernemingen, stichtingen en verenigingen verzorging van aangiften Inkomstenbelasting (ook van particulieren). Wilt u nadere informatie neem dan vrijblijvend contact op met: Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1996 | | pagina 9