THOLENDERWIJS Paarden trekken jas aan tegen kou informatierubriek van de gemeente Tholen WET MILIEUBEHEER RATTENBESTRIJDING SPREEKUUR B&W L E 0'S KINDERSJ00 WAT LIGT TER INZAGE? REINDER VAN DER NAALT "PENDELEN" BOUWAANVRAGEN BOUWMELDINGEN OPHEFFEN INVALIDENPARKEERPLAATSEN Donderdag 1 februari 1996 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 5 de sterke schakel voor sneeuwkettingen KOPEN of HUREN*) Dorpshuis "de Stove" Stavenisse Woensdag 7 februari Aanvang 14.00 uur Vrijdag 9 februari Aanvang 20.15 uur Dorpshuis "De Vossenkuil" Oud-Vossemeer Pak even uw zakboekje Uilgeroepen tot E BRUIDSFOTOGf 1994 van Nederland Redactie: Voorlichtingsambtenaar Gemeentehuis Tholen Markt 1-5 Sint-Maartensdijk Telefoon: 0166-668200 Telefax: 0166-663553 Kennisgeving van mededeling beschikking Met ingang van 2 februari 1996 ligt gedurende zes weken ter inzage de beschikking op de aanvragen van: a. Haanex B.V., Henriëttedijk 2 te Sint Philipsland, voor het ver anderen en het na verandering in werking hebben van een champignonkwekerij, gelegen aan de Henriëttedijk 2 te Sint Philipsland, kadastraal bekend Sint Philipsland, sectie N, nummers 328 en 319; b. Befri Koelhuis B.V., Edisonweg te Tholen, voor het oprich ten en in werking hebben van een koelhuis voor akkerbouw producten, gelegen aan de Edisonweg 6 te Tholen, kadastraal bekend Tholen, sectie N, nummers 955, 956, 957 en 1255. c. Geuze Transport, Langeweg 19 te Sint-Annaland, voor het oprichten en in werking hebben van een transportbedrijf en een op- en overslagplaats van goederen, gelegen aan de Lan geweg 19 te Sint-Annaland, kadastraal bekend Sint-Annaland, sectie H, nummer 478; Burgemeester en wethouders van Tholen hebben positief beschikt op de aanvragen. Daarbij is een aantal voorschriften opgesteld in het belang van het milieu. De besluiten zijn ten opzichte ten opzichte van de ontwerp-besluiten a. en b. niet gewijzigd In het besluit genoemd onder c. zijn de voorschriften A7 en G2 wel gewijzigd ten opzichte van het ontwerp. Deze wij zigingen zijn in de overwegingen bij het besluit gemotiveerd. Beroep tegen deze besluiten kunnen worden ingesteld door: a. degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ont werp van het besluit; b. de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit; c. degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daar van zijn aangebracht; d. belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden ver weten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen het ont werp van het besluit. Het beroepschrift moet vóór 15 maart 1996 worden ingediend bij: de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Zij die beroep instellen, kunnen een verzoek doen tot het treffen van een voorlopige voorziening. Dit verzoek moet binnen boven genoemde termijn worden gericht aan de voorzitter van de bovengenoemde Afdeling. Sint-Maartensdijk, 1 februari 1996 Kennisgeving van mededeling ontwerp-beschikking Met ingang van 2 februari 1996 ligt gedurende 4 weken ter inzage de ontwerp-besluiten op de aanvragen van: a. de heer M.A. Lindhout, Essendijk 3 te Poortvliet, voor het veranderen en na verandering in werking hebben van een var kenshouderij en akkerbouwbedrijf, gelegen aan de Essendijk 3 te Poortvliet; b. maatschap J.P. en J.L. van Dijke, Molendijkseweg 5 te Sint-Annaland, voor het veranderen en na verandering in wer king hebben van een zaadhandel annex land- en tuinbouwbe drijf, gelegen aan de Molendijkseweg 5 te Sint-Annaland; c. de heer D. J. van Gorsel, Hertenkamp 9 te Tholen, voor het oprichten en in werking hebben van een gemengd agrarisch bedrijf, gelegen aan de Postweg te Tholen. Burgemeester en wethouders hebben het voornemen positief op de aanvragen te beschikken. Daarbij is een aantal voorschriften opgesteld in het belang van de bescherming van het milieu. ledereen kan met ingang van 2 februari 1996 gedurende 4 weken tegen de ontwerp-besluiten schriftelijke bedenkingen indienen bij het gemeentebestuur, Markt 1-5, 4695 CE Sint-Maartensdijk. Gedurende deze termijn bestaat desgevraagd de gelegenheid tot een gedachtenwisseling over de ontwerp-besluiten en tot het inbrengen van gemotiveerde mondelinge bedenkingen daarte gen. De aanvragers worden in de gelegenheid gesteld daarbij aanwezig te zijn. U kunt daarvoor (bij voorkeur voor 23 februari a.s.) een afspraak maken met mevr. T. Hertogs van het bureau bouw- en milieuzaken tel.: (0166) 668238. De ingekomen bedenkingen worden mede ter inzage gelegd. Degene die schriftelijke bedenkingen inbrengt kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Dat verzoek moet schriftelijk, gelijktijdig met de schriftelijke bedenkingen, bij het gemeentebestuur wor den ingediend. Waar ter inzage? Alle stukken liggen ter inzage: - op de secretarie van de gemeente Tholen te Sint-Maartensdijk van 9.00-12.00 uur en van 14.00-16.00 uur; - op schriftelijk verzoek tevens elke maandag van 18.00-20.00 uur in de Openbare Bibliotheek Sint-Maartensdijk, Markt 58 te Sint-Maartensdijk. De ontwerp-besluiten liggen na het verstrijken van de bedenkingentermijn tot het einde van de termijn waar binnen beroep kan worden ingesteld tegen het besluit, voorts elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur ter inzage. In verband met de specifieke weersomstandigheden van dit mo ment wordt op korte termijn extra aandacht besteed aan de rattenbe strijding. Die extra aandacht richt zich op de randen van de bebouw de kommen en meer in het bijzon der in en langs sloten. In verband daarmee zal op be schermde wijze op een aantal loka- ties buiten de bebouwde kommen rattenvergif worden gestrooid. Ondanks het feit dat het op grond van de A.P.V. sowieso is verboden om honden los te laten lopen, menen wij er goed aan te doen hiervoor nog eens een extra waarschuwing te laten uitgaan. Mocht u als burger van Tholen op de hoogte zijn van een plaats buiten de bebouwde kom waar ratten zich ophouden, dan kunt u dat melden via de gemeentewerkplaats te Scherpenisse, te. 0166 663426, de heer Ponse. De eerstvolgende spreekuren van de leden van het college van burgemeester en wethouders vinden plaats op maandag 5 februari 1996 in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. Burgemeester H.A. van der Munnik en de wethouders ing. J. van der Jagt, I.C. Moerland en ing. J. Versluijs. houden hun spreek uur van 11.00-12.00 uur. Wilt u op een ander tijdstip met een van de college-leden spre ken, belt u dan even naar het gemeentehuis, telefoon (0166) 668330. v 0164-233676 J Advertentie I.M. De beheerscommissie van het dorpshuis "de Stove" te Stavenis se presenteert een spetterend optreden van: Er is voor iedere leeftijd wel wat in dit programma: de allerklein sten kunnen genieten van een poppenkastvoorstelling, de iets grotere mogen meehelpen met het goochelen, er is een leuke kinderkwis. Kortom er is voor iedereen wel wat leuks te beleven want Leo weet de kinderen te boeien van de eerste tot de laatste minuut. Entree 2,50 Verkoopeen half uur voor de voorstelling aan de zaal. Bestemmingsplan "Buitengebied" (Tholen), 8e herzie ning Burgemeester en wethouders van de gemeente Tholen maken bekend, dat met ingang van 2 februari 1996, gedurende een periode van zes weken voor een ieder tijdens de kantooruren ten gemeentehuize, Markt 1-5 te Sint-Maartensdijk, ter inzage ligt het besluit waarmee gedeputeerde staten van Zeeland het bestemmingsplan "Buitengebied" (Tholen), 8e herziening (Rondweg Poortvliet) hebben goedgekeurd. Tot en met 14 maart 1996 kan gedurende bovengenoemde ter mijn van zes weken beroep worden ingesteld tegen het besluit van gedeputeerde staten van Zeeland bij de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019 te (2500 EA) 's-Gravenhage door: degenen, die zich tijdig op grond van artikel 27, eerste of tweede lid, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening hebben gewend bij gedeputeerde staten van Zeeland; belanghebbenden die aantonen dat zij redelijkerwijs niet in staat zijn geweest overeenkomstig het bepaalde in artikel 27, eerste of tweede lid, van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning hun zienswijze bij de gemeenteraad kenbaar te maken; Het besluit van gedeputeerde staten van Zeeland inzake goed keuring treedt in werking daags na afloop van de beroepster mijn. Indien binnen de beroepstermijn een verzoek om voor lopige voorziening bij de voorzitter van de Afdeling Bestuurs rechtspraak van de Raad van State is ingediend, treedt het besluit niet in werking voordat op dat verzoek is beslist. Bij toewijzing van het verzoek geeft de voorzitter van de afdeling aan op welke onderdelen van het plan de voorlopige voorzie ning betrekking heeft. Sint-Maartensdijk, 1 februari 1996 Burgemeester en wethouders van Tholen. Voorbereiden bestemmingsplannen Het college van burgemeester en wethouders van de gemeen te Tholen maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat met ingang van 2 februari 1996 voor een ieder ter secretarie van de gemeente, Markt 1-5 te Sint-Maartensdijk, ter inzage ligt het besluit van de raad der gemeente Tholen van 29 januari 1996, waarbij wordt verklaard, dat een bestemmingsplan wordt voorbereid voor de volgende gebieden: a. een gebied aan Cureestraat te Sint-Annaland voor het bou wen van een garage/berging voor rekening van de heer H.A. Vorsten bosch; b. een gebied aan de Laban Deurloostraat te Scherpenisse voor het uitbreiden van de Groen van Prinstererschool voor rekening van de gemeente Tholen; c. een gebied aan de Hogeweg te Poortvliet voor het verbou wen/uitbreiden van een woning voor rekening van de heer J.J. Hage; d. een gebied op de hoek van het Bolwerk/Molenvlietsestraat te Tholen voor het plaatsen van een kunstwerk voor reke ning van de gemeente Tholen; e. een gebied aan de Wilhelminastraat te Sint Philipsland voor het uitbreiden van een woning voor rekening van de heer A. van de Beek; f. een gebied aan de Prins Bernhardstraat te Stavenisse voor het bouwen van een garage voor rekening van aanne mingsbedrijf C. Lemson. De begrenzing van de genoemde gebieden staat aangegeven op de bij bovengenoemd besluit behorende en als zodanig gewaarmerkte tekeningen. Sint-Maartensdijk, 1 februari 1996 Burgemeester en wethouders van Tholen. Bouwen in een gebied waarvoor een voorbereidingsbesluit geldt; Er zijn aanvragen om bouwvergunning ingediend door: - de heer M. Lindhout, Essendijkweg 3 te Poortvliet, voor het het bouwen van een opslagloods op een perceel kadastraal bekend Poortvliet, sectie K, nummer 513, plaatselijk gemerkt Essendijkweg 3; - de heer P. Roggeband Zoon, Mosselhoekseweg 5 te Tho len, voor het plaatsen van 2 composteringstanks op een per ceel kadastraal bekend Tholen, sectie P, nummer 604, plaat selijk gemerkt Mosselhoekseweg 5. De percelen zijn gelegen in een gebied waarin een voorberei dingsbesluit van kracht is. Het bouwplan voldoet aan het gel dende bestemmingsplan en aan de in voorbereiding zijnde herziening van het bestemmingsplan. Burgemeester en wet houders van Tholen zijn voornemens met toepassing van arti kel 50 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, na verkregen toestemming van het college van gedeputeerde staten van Zeeland, vergunning te verlenen voor deze bouwplannen. Alvorens hiertoe over te gaan wordt een ieder in de gelegen heid gesteld om van 2 februari 1996 tot en met 15 februari 1996 schriftelijk bedenkingen in te dienen bij burgemeester en wethouders van Tholen. De bouwtekeningen liggen gedurende deze termijn ter gemeentesecretarie te Sint-Maartensdijk, afdeling Gemeente lijke Ontwikkeling, ter inzage. Sint-Maartensdijk, 1 februari 1996, De burgemeester van Tholen. Sint-Maartensdijk, 1 februari 1996 De burgemeester van Tholen, namens deze, het hoofd van de afdeling Gemeentelijke Ontwikkeling, De Stichting "Uit op Tholen" presenteert een optreden van de cabaretier: met zijn avondvullend solo-programma W Foto: Rob Hendriks Van der Naait won in 1990 zowel de Wim Sonneveldprijs als de publieksprijs in het Amsterdams Kleinkunst Festival. Hij heeft zich ontwikkeld tot een ras-entertainer, die, volgens de recen sies, beschaafd amusement ook een sterke voorstelling brengt en contact met de zaal weet te maken. "Pendelen" handelt over ontploffende sterren, een reïncarnatie, ga terug naar Barteljorisstraat, tentharingen, een marter en her senhelften; kortom doldwaze verhalen en bizarre situaties. Entree 15,00; donateurs 13,50; CJP, 65+ en jeugd tot 16 jaar 12,--. Voorverkoop VVV, Haven 10 te Sint-Maartensdijk, tel. (0166) 663771 (ma. t/m za. van 9.00-12.00 uur). VVV folderservicepost Dieleman, Hoogstraat 14 te Tholen. Verkoop een half uur voor de voorstelling aan de zaal. Burgemeester en wethouders van Tholen maken gelet op artikel 41 van de Woningwet 1991 bekend, dat de volgende bouwaan- vragen/-meldingen zijn ingediend: - Een bouwaanvraag van de gemeente Tholen, ingediend op 22 januari 1996, voor het uitbreiden van een school op het perceel Laban Deurloostraat 21 te Scherpenisse; - Een bouwaanvraag van J.J. Hage, Hogeweg 12 te Poortvliet, ingediend op 22 januari 1996, voor het verbouwen/uitbreiden van een woning op het perceel Hogeweg 12 te Poortvliet; - Een melding van C.H.M. van Loenhout, Ph. van Dorpstraat 9 te Oud-Vossemeer, ingediend op 21 januari 1996, voor het plaatsen Vein een berging op een perceel Ph. van Dorpstraat 9 te Oud-Vossemeer; - Een bouwaanvraag van Ebouw Bouwmarkt BV H.O. karwei, Wouwsestraatweg 1 te Bergen op Zoom, ingediend op 16 januari 1996, voor het verbouwen van een woning op het per ceel Schoolstraat 12 te Scherpenisse; - Een melding van D. de Groen, Rosarium 9 te Tholen, inge diend op 16 januari 1996, voor het plaatsen van een tuinber- ging op het perceel Rosarium 9 te Tholen - Een bouwaanvraag van H. Schluter, Westkerkseweg 7 te Scherpenisse, ingediend op 16 januari 1996, voor het plaatsen van een tuinhuisje op het perceel Westkerseweg 7 te Scherpe nisse; - Een bouwaanvraag van H.M. van 't Hof, Bierensstraat 27 te Sint-Annaland, ingediend op 18 januari 1996, voor het bouwen van een tuinhuisje op het perceel Bierensstraat 27 te Sint- Annaland; - Een bouwaanvraag van J.J. Elenbaas, Pelleweg 5 te Poortvliet, ingediend op 22 januari 1996, voor het bouwen van een loods op een perceel Pelleweg 5 te Poortvliet; - Een bouwaanvraag van D. Dekker, Doublethstraat 1 te Sint- Annaland, ingediend op 22 januari 1996, voor het bouwen van een woning op het perceel 's-Gravenkreek 45 te Sint-Anna land; - Een bouwaanvraag van H. Weggemans, Lenteplein 18 te Scherpenisse, ingediend op 23 januari 1996 voor het wijzigen van een gevel en het bouwen van een garage op het perceel Laban Deurloostraat 29 te Scherpenisse; - Een bouwaanvraag van M. Klippel, Rijkebuurtseweg 1 te Sta venisse, ingediend op 16 januari 1996, voor het verbouwen van een woning op het perceel Rijkebuurtseweg 1 te Stavenis se; - Een bouwaanvraag van J.l. Elenbaas, Westkerkseweg 43 te Scherpenisse, ingediend op 23 januari 1996, voor het uitbrei den van een garage/berging op het perceel Westkerkseweg 43 te Scherpenisse; - Een bouwaanvraag van M.J. Bal, Ten Ankerweg 23 te Tholen, ingediend op 23 januari 1996, voor het bouwen van een ber ging op het perceel Ten Ankerweg 23 te Tholen; - Een bouwaanvraag van fa A.J. Boogaard, Voorstraat 25 te Sint-Annaland, ingediend op 15 december 1995, voor het bou wen van een woning en loods op een perceel aan de Veiling- weg te Sint-Annaland. Sint-Maartensdijk, 1 februari 1996. Het college van burgemeester en wethouders van Tholen heeft op 23 januari 1996 besloten de invalidenparkeerplaatsen voor de percelen: - Kaaij 26 te Tholen ten behoeve van de heer D. Nagtegaal en - Deldensestraat 17 te Sint Philipsland ten behoeve van de heer Jacobus de Boed, overleden op 15 december 1995, op te hef fen. Iedere belanghebbende kan tegen deze besluiten binnen 6 weken na de datum van afkondiging bezwaar maken bij ons col lege. Het bezwaarschrift dient gedateerd en ondertekend te zijn. Verder moet het bezwaarschrift voorzien zijn van naam en adres, een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht en de redenen waarom tegen dit besluit bezwaar wordt gemaakt, i Nadere informatie over het indienen van een bezwaarschrift vindt u in de brochure "Bezwaar en beroep tegen een beslissing van de overheid" die u op verzoek door bureau voorlichting van de gemeentesecretatie wordt toegezonden. Sint-Maartensdijk, 1 februari 1996 Burgemeester en wethouders van Tholen. Taximeters. Het Nederlandse Meetinstituut gaat binnenkort alle taxinieters in de provincie controle ren. Zo kunnen de passagiers er zeker van zijn dat ze de juiste ritprijs betalen. De meters worden geijkt en verzegeld. De rijks verkeersinspec- tie gaat daarna steekproefsgewijs controleren of alles nog in orde is. De felle kou van de afgelopen dagen was niet alleen een plaag voor de mensen. Ook de dieren hadden bescherming nodig tegen de snijden de oostenwind. In een weiland aan de Langeweg even buiten Scherpenisse konden deze paarden een stootje verdragen, doordat het groot ste deel van hun lijf extra was ingepakt. THOLEN 6 feb. themamiddag Anbo over I- loketfunctie in kruisvereniging, zaal Schuttershof 14 u. 7 feb. informatie-avond borstvoe ding La Leche Leage, Markt 12 20.15 u. 16 feb. bingo bejaardensoos, Ten Anker 14 u. 20 feb. spelletjes soos en Anbo, zaal Schuttershof 14 u. 21 feb. NCVB-avond met jaarver slagen en lezing ds. Peters uit Alphen a.d. Rijn, Visnet 19.30 u. 23 feb. theatershow 'Almondestraat 53a' van De Berini's, Meulvliet 20.15 u. OUD-VOSSEMEER 7, 21 en 28 feb. koersbal, Vossen kuil 14 u. 9 feb. theatershow 'Pendelen' van Reinder van der Naait, Vossenkuil 20.15 u. 10 feb. openbare les gymnastiekver eniging Spido, gymzaal School straat 14u. 14 feb. bingomiddag Anbo, Vossen kuil 14 u. SINT-ANNALAND 1 feb. algemene vergadering Suiker- bietentelersvereniging Zeeland, Wellevaete 19.30 u. 6 feb. vergadering gebiedscommis- sie waterschap, Wellevaete J9.30 u. 9 feb. algemene ledenvergadering Smash '76, De Wellevaete 19.30 u. 9 feb. jaarvergadering Accelerando, Sakofahal. 10 feb. evangelisatie-zangavond m.m.v. regionaal jongerenkoor Lau- date Dominum en solisten, N.H.- kerk 19.30 u. SINT-MAARTENSDIJK 27 feb. avond plattelandsvrouwen met lezing over thuiszorg, Haestin- ge 19.45 u. SCHERPENISSE I feb. werkbezoek b. en w.. Holland Huis 19.30 u. 9 feb. toernooi klaverjasclub De Roemers, café Zeelands Welvaren 20 u. SINT-PHILIPSLAND 9 feb. bloeddonoravond Rode Kruis, Wimpel 18.30-21 u. BERGEN OP ZOOM t/m 17 mrt. overzichtstentoonstel ling werken van Martha van Meurs, Markiezenhof. 1 feb. komisch cabaret van Kama- gurka (alias Kamiel Kafka), De Maagd 20.15 u. 3 feb. optreden Trockener Kecks, Botte Hommel 22 u. 7 en 8 feb. première 'De magie van een lach en een traan' door Herman van Veen, De Maagd 20.15 u. 9 feb. Blues sessie, Botte Hommel 21 u. 10 feb. Afrikaanse musical 'The Journey' door Sikulu-company, De Maagd 20.15 u. 10 feb. swingavond, Botte Hommel 21 u. 13 feb. theaterconcert Marlies Hel der, De Maagd 20.15 u. 16 feb. spin-off-night. Botte Hom mel 20 u. 24 feb. muziek-theaterprogramma 'De Gouden Eeuw' door Flairck, De Maagd 20.15 u. 25 feb. opera 'II Trovatore' door staatsopera van Rousse, De Maagd 20.15 u. 25 feb. open dag ontwerptekeningen vastenavond. Markiezenhof. 28 feb. kindermatinee Pluk van de Petteflet, De Maagd 14.30 u. film+++film+++film+++film ROXY 1: Sudden Death - do, ma en di 20 u., vr 18.45 en 21.30 u., za 14, 18.45 en 21.30 u., zo 14, 16.30 en 20 u., wo 14 en 20 u. ROXY 2: Filmpje! - do en ma t/m wo 20 u., vr en za 18.45 en 21.30 u., zo 16.30 en 20 u. Pocahontas (Nederlandse versie) - za, zo en wo 14 u. CINEMACTUEEL 1: Dangerous Minds - do en ma t/m wo 20 u., vr en za 18.45 en 21.30 u., zo 16.15, 18.45 en 21.30 u. Pocahontas (Nederland se versie) - za, zo en wo 14 u. CINEMACTUEEL 2: Fair Game - do, ma en di 20 u., vr 18.45 en 21.30 u., za 14, 18.45 en 21.30 u., zo 14, 16.15, 18.45 en 21.30 u., wo 14 en 20 u. CINEMACTUEEL 3: Goldeneye - do en wo 20 u., vr en za 21.30 u., zo 18.45 en 21.30 u. Babe, een Buiten gewone Big - vr 18.45 u., za 14 en 18.45 u., zo 14 en 16.15 u., wo 14 u. Filmclub Cinema Paradiso/Les Films du Paradis: Het Sexuele Leven der Belgen - di 20.30 u. The Bride of Frankenstein - ma 20 u. Radio Sloth is te bereiken op FM 106,5 MHz en via de kabel op 94,5 MHz. Omroep Zeeland is op Tholen en Sint-Philipsland te bereiken op 101.9 MHz op de FM en op Tholen via de kabel op 88.9 MHz Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1996 | | pagina 5